Taxibedrijf in Haarlem noodlijdend »5coi>ern Assepoes van Walt Disney d: Walt Disney's CINDERELLA Gemeentebestuur stelt nieuwe regeling voor Vijftig jaar getrouwd AGENDA" UITBREKER WEER INGESLOTEN Oplichters voor de rechtbank Albert Heijn presenteert SPECIALE AANBIEDING reserveer nu reeds Uw album! Een virtuoze film Deze week in Rembrandt Huisvesting van de politie Zware straffen voor inbrekers BIJZONDERE TIPS 25 l.25 3.45 Ga naar REEMERS VRIJDAG 5 JANUARI 1951 PAGINA 2 Jubileum bij „De Spaarnestad" Rijnland stuurt aanslag biljetten Directeur Keuringsdienst van Waren In Haarlem-N oord ingerekend Waterstanden LITY igarett Een sigaret van superieure Amerikaanse tabakken Het aroma en de kwaliteit van deze aigaret wordan beschermd door een verpakking met cellophaan. Kynologenclub „Kennemerland" Assepoester) REP A T RIËRINGS- EN TROEPEN SCHEPEN OUDE GROENMARKT 16-14 - HAARLEM TELEF. 11266 Burgerlijke Stand BESOMMINGEN - ff NIEUWJAARSWENS Van de Sociëteit „De Vereniging" „Spaarnestad" krijgt Nassauplein 1 vrij M. Loos jes t BENNEBROEK Over belastingpolitiek HOOFDDORP Filmvoorstelling HEEMSTEDE Speeltuin in het centrum van Heemstede Postduivententoonstelling HEEMSKERK KERSTAVOND K.A.V. CASTRICUM Film voor Ned. Kath. Metaalbewerkersbond WRESZINSKY VOOR HET HOF stuks 25 2 1 1 2.19 1.46 WEDEROM VAST Beurs van Amsterdam Beurs van New York Reeds geruime tijd houden B. en W. van Haarlem zich bezig met de moei lijkheden, welke het taxi- en huurauto- bedrijf in Haarlem ondervindt. Dat er minder reden tot tevredenheid is, moet voor een deel gezocht worden in het levenspeil van een groot gedeelte van ons volk. In de naaste toekomst zal eerder een teruggang dan een opgang te bespeuren zjjn. In onze stad geldt bovendien de omstandigheid, dat vrij wel elke stadswijk van centrale punten uit op goedkope en vrij comfortabele wijze per autobus te bereiken is. Een intensivering van het stadsautobusnet ligt in de lijn der ontwikkeling en daardoor zal het er zeker voor de 18 taxi's, die op het Stationsplein vrijwel uitsluitend op het vervoer van trein reizigers zijn aangewezen, niet beter op worden. In tegenstelling tot andere grote steden is Haarlem „geen taxistad". Maar zelfs in Amsterdam is het onder havige bedrijf noodlijdend. Met een en ander houden de tarieven te nauwste verband. Voor Haarlem geldt thans f 1 voor de eerste 400 meter en tien cent voor elke volgende 400 meter. Er is een nachttoeslag van 50 pet. Volgens deze tarieven is geen renda bele exploitatie meer mogelijk. Bij de vergunninghouders bleek geen een stemmigheid te bestaan om tot een ver laging van het aantal in gebruik zijn de huurauto's te komen. Daarom zullen op dat gebied geen maatregelen wor den genomen. Ten aanzien van de standplaatsen op het Stationsplein bleek wel een grote mate van eenstem migheid te bestaan. Te dezer stede zijn slechts weinig standplaatsen en de auto's, welke op deze plaatsen aanwe zig mogen zijn, zijn bepaaldelijk aan gewezen. Het gevolg daarvan is, dat de wagens na een passagier op zijn plaats van bestemming te hebben afge leverd steeds dezelfde afstand leeg moeten afleggen. De terugkerende wa gen moet dan aansluiten op het Ken- nemerplein. Een onderzoek heeft uit gewezen; dat het percentage „loze" ki lometers voor de stationwagens op on geveer 55 kan worden gesteld. Er werd een tussenvoorstel aange nomen, dat de ondernemers geduren de een proefperiode van drie maan den, gedurende welke een tariefs verhoging zal worden toegepast, de chauffeurs een opgereden bedrag van gemiddeld f 100 per week garande ren, dat wil zeggen, dat hun loon in die periode niet minder zal bedra- Zondag 7 Januari zal het feest zijn in de Tweede Zuid Polderstraat, wan neer daar op nummer 20 het gouden huwelijksfeest wordt gevierd van het echtpaar A. M. van EekerenM. Jan sen. Het paar trad 7 Januari 1901 te Vlis- singen in het huwelijk, maar vestigde zich spoedig in Haarlem, sedert welke tijd het gtrouw de Nieuwe Haarlemsche Courant leest. De bruidegom is thans 73 jaar oud, de bruid 75. Jarenlang heeft de heer Van Eekeren op de Centrale Werk plaats van de Nederlandse Spoorwegen te Haarlem gewerkt en nu geniet hij van zijn pensioen. Dat wil nog niet zeg gen, dat hij op zijn lauweren rust, want daarr zijn vrouw ziek te bed ligt, neemt hij het gehele huishouden waar. Uit het huwelijk werden vier kinde ren geboren, van wie er nog drie in le ven zijn. Tezamen met de zeven klein kinderen en tal van vrienden en andere kennissen zal het bruidspaar, voor zo ver de omstandigheden het toelaten, Zondag zijn gouden feest vieren. Onder zeer veel belangstelling van chefs en collega's heeft de heer J. Kuyt, werkzaam op de afdeling expeditie van de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" gisteren zijn vijf en twintig jarig jubi leum gevierd. Nadat de jubilaris door de directie was ontvangen, werd hij la ter op de morgen door zijn collega's ge huldigd. Met enkele vriendelijke woor den van waardering werd hem namens de Jubileumvereniging een couvert met inhoud aangeboden. Bovendien waren er twee prachtige planten, o.a. van de kla- verjasclub D.S.H., waarvan de jubilaris trouw lid is. Ons waterrijke land telt vele water schappen en tal van huiseigenaren in onze stad zullen binnenkort herinnerd worden aan het feit, dat ook Haarlem te maken heeft met zulk een water schap. Het Hoogheemraadschap van Rijnland verhaalde tot nu toe zijn kos ten voor onderhoud van dijken, slui zen en andere waterwerken uitsluitend op de bezitters van onbebouwde eigen dommen, maar als gevolg van een be sluit van de Provinciale Staten van Noord- en Zuid-Holland zullen in de toekomst ook gebouwde eigendommen belast worden. Het bedrag voor gebouwde eigendom men is berekend naar de voor de grond belasting vastgestelde belastbare op brengst met aftrek van een gedeeltelijke vrijdom van omslag tot een bedrag van drie gulden per geleide hectare. gen dan het vaste loon van f 21 ver hoogd met 7 pet, van het opgereden bedrag. Hoewel een enkele onderne mer niet bereid bleek een dergelijke garantie te geven, menen B. en W, dat het verantwoord is de tariefs verhoging op deze basis met ingang van 1 Februari 1951 voor te schrij ven. De tarieven zijn dan als volgt: f 1 voor de eerste 333 1/3 meter te vermeerderen met tien cent voor elke volgende gelijke afstand. Wach ten tien cent per twee minuten. Nachttoeslag van 1 tot 6 uur vijftig procent. Deze tarieven dienen te gelden bin nen de gemeentegrenzen met uitzon dering van Spaarndam en de Polder. Bovendien zal het aantal beschikbare taxi's op het Stationsplein tot twaalf moeten worden teruggebracht, waardoor de reserve-standplaats op het Kenne- merplein komt te vervallen. Een be paald rooster is daartoe noodzakelijk, dat voor een tijdvak van 18 weken zal gelden. Daarvoor zullen nodig zijn 25 chauffeurs, inbegrepen de zes onderne mers, die ook zelf rijden. De ondernemers hebben de verzeke ring gegeven, dat deze maatregel geen ontslag van personeel tengevolge zal hebben met uitzondering van drie man. In de raadsvergadering van Woensdag 10 Januari zal de benoeming aan de orde komen van een nieuwe directeur van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem ter voorziening ener vacature, ontstaan door het vertrek van de heer C. J. Mieras. B. en W. bieden de raad de volgende aanbeveling aan: 1. Dr. G. Tierie te Den Haag en 2. de heer J. J. van IJssel. BIOSCOPEN llembrandt: Cinderella (a. 1.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals: Oké mr. Deeds (a. 1.), 2.30, 7 en 9.15 u.; City: Vrouwengevangenis (18 j.), 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne: Mee dogenloos (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u. Vrijdag 5 Januari Schouwburg: Liefdadigheidsvoorstelling t. b. v. Ned. Studenten-sanatorium. „Pro- cenium" met ,,De strop om de hals", 8 u. Concertgebouw: H.O.V.-concert o. 1. v. Marinus Adam; Soliste Frangoise Vetter, cello, 8 uur. Frans Halsmuseum: Lezing W. L. Uter- mark over „De economische ontwikkeling van Suriname na de tweede wereldoor log", 8 uur. Zoals wij gisteren meldden ontsnapte er omstreeks twaalf uur 's middags een man uit het Politiebureau in de Smede- straat. Deze man, die ongeveer acht en twintig jaar oud was en gekleed ging in een donkerbruine winterjas, wist over de daken te ontkomen naar de tuin van ons redactiebureau, vanwaar hij via gang en voordeur de Smede- straat kon bereiken. De Haarlemse re cherche heeft na naarstig speuren de man in kunnen rekenen. Na uren van onderzoek vond men een spoor dat naar Haarlem-Noord leidde. In de loop van de avond vond men de uitbreker, die bij een kennis van zijn herwonnen vrijheid genoot, in een huis in het Noorden van onze stad. De man is weer ingerekend en inge sloten. Omtrent de reden waarom de uitbreker was ingesloten vernamen wij, dat hij van diefstal verdacht wordt. IJMUIDEN Zaterdag 6 Januari Hoog water: 1.52 u. en 14.12 u. Laag water: 9.54 u. en 22.16 u. Vandaag is in het stadhuis het honderdduizendste plaatje geponst voor dé nieuwe bevolkingsadministratie met behulp van de moderne citograafmachineVolgens het schema is dit feit te vroeg gekomen, zodat mag worden aangenomen, dat nog dit jaar het volledige rendement van de machine verkregen kan worden. Op de foto ziet men de meisjes, die het ponswerk verrichten. De chef van de afdeling bevolking, de heer Oderkerk, deelde ons mede, dat de werkzaamheden momenteel té veel tijd in beslag nemen, zodat men het bereiken van het honderdduizendste plaatje zonder ceremonieel heeft moeten laten passeren. Advertentie Het bestuur van de Apostolaatsge- meenschap verzoekt alle lyceïsten om vóór het einde van de Kerstvacantie hun medewerking te geven aan het slagen van de donateursactie. In de week van 813 Januari kunnen de formulieren op 6chool worden afge geven, waarna bij voldoende deel name onmiddellijk de keuze voor Pa rijs zal plaats vinden. Donderdag hoorde de 26-jarige scheep vaartemployé T. V. L. een gevangenis straf van zes maanden met aftrek tegen zich eisen, omdat hij de Haarlemmer W. M. voor tien gulden had opgelicht. Verdachte was naar zijn zeggen bij een grote scheepvaartmaatschappij werk zaam en hij had relaties, die M. aan èen betrekking konden helpen. M. wilde hem daarom een beetje te vriend hou den en toen L. hem geld te leen vroeg, gaf hij het zonder aarzelen. L. deed het voorkomen alsof hij zijn portefeuille ver loren had en naar Amsterdam moest om provisie van een relatie te innen. De officier van justitie, mr. v. d. Valk Bouman, ging de lijst van veroordelin gen van L. eens na. Hij kwam tot de conclusie, dat verdachte de laatste ja ren hoofdzakelijk van leningen en op lichtingen had geleefd. Hij eiste een ge vangenisstraf van zes maanden met ter beschikking stelling aan de regering. Uit het psychiatrisch rapport was name lijk gebleken, dat de verdachte te zwak is om op eigen benen te staan. De timmerman J. v. d. K. uit Zwolle had een kennis opgelicht voor twintig gulden. Dit kwam hij te kort op een costuum, dat hij van de benadeelde zou kopen. Verdachte had gezegd, dat hij ziek was geweest en daardoor geldge brek had. De kennis had het toen maar geschonken. Bovendien had deze ver dachte een guitaar, die hij in huurkoop had verkregen, verkocht voor hij had af betaald. De eis voor deze misstappen was zes maanden met aftrek. Een straf van negen maanden gevan genis eiste de officier van justitie tegen de 36-jarige chauffeur V. uit Haarlem, die ervan beschuldigd werd een Solex en een radiotoestel verduisterd te heb ben. De Solex had verdachte voor twee dagen gehuurd. Hij had hiervoor een tientje betaald en was er vervolgens mee naar Amsterdam gegaan, waar hij het ding verkocht. In een winkel in de Kruisstraat kocht hij een radiotoestel met gramofoonplaten in huurkoop voor een bedrag van ruim 800. Na een maand van zijn mooie muziek genoten te hebben, kreeg verdachte onenigheid met zijn vrouw en hij verkocht het toe stel aan een koopman-caféhouder G., die er een heel gering bedrag voor bood. G. hoorde terzake van heling een gevan genisstraf van vijf maanden met aftrek eisen. Zondagmiddag 21 Januari 1951 zal in de grote benedenzaal van het gebouw van de Haarlemse Kegelbond een club match gehouden worden voor honden van alle rassen onder auspiciën van de Kynologenclub „Kennemerland". De in schrijving staat open voor alle honden die op de dag van de match de leeftijd van negen maanden hebben bereikt en op naam van de tegenwoordige eigenaai zijn geregistreerd bij de Raad van Be heer op Kynologisch Gebied in Neder land. De inschrijving sluit 12 Januari Voor het betreden van de zaal dienen de eigenaars hun honden aan een veteri naire controle door dierenarts J. Heek te onderwerpen. Als bijzondere attractie is een kinderklasse opengesteld, waar voor een drietal hoofdprijzen beschik baar zijn en waaraan kinderen tot en met de leeftijd van 14 jaar kunnen deel nemen. Hierbij zal niet zozeer gelet wor den op de schoonheid van de hond, als wel op de wijze, waarop de hond door het kind wordt voorgebracht. Tevens zal er een publieke prijs zijn. Advertentie CHITRAL (Nederl.), 3 Jan. van Dja karta; 29 Jan. te Amst. verw. SIBAJAK, pass. 4 Jan. Kaap Bon, n. R'dam. VOLENDAM AustraliëR'dam, 5 Jan. te Suez verw. Advertentie Zo vlak voor onze grote dag op 25 Jan. een GASFORNUIZEN en GECOMBINEERDE GAS-KOLENFORNUIZEN, w.o. KÜPPERSBUSCH Vrij van weeldebelasting. Getrouwd: R H. de Grooth en A. J. Ta- nis: G. H N. Germans en D. M. de Jager: P. B. H. van den Brink en M. T. A. Ja- cobi. Geboren: M. A. van Ettende Boer, z.\ A. A. Stapel—Poll, z.i C. T. M. Groen— Hulsebosch, z.; J. Schoffelmeervan Ko- mngsbruggen, z.; W. C. M. Cornelissen Bakx, z.; A. van Dijk—de Rooi), z.; C. Maerten—Hulshof, z.; 1. H. EijpeJan sen, z.; M. E. van BakelBooms, d.; H. D. de Groot—Vos, d.; A. C. Eggenhuizen— Gerrits, d. Overleden: M. P. SminkWezenbeek, 65 j., Schalkwijkerweg; C. H. M. LootsVer klei), 87 j.. Tuinwijklaan; J. C. van der VeldtNooij, 42 J., Hendrik Roozelaan; I. M. Kos—Liedmeijer, 74 j.. Berkenrodestraat. IJMUIDEN, 5 Januari 1951. Haring- loggers: IJm. 75 f 2180; kotters: Kw. 72 f 1170, Kw. 189 f 460, IJm. 230 f 1300. Hd. 125 f3380, Kw. 128 f345. Prijzen per 1 kg.: gr. tong f 2.70—2.45, gr.m. tong f2.08—2.00, kl.m. tong f 1.97—1.86, kl. tong I f 1.72—1.46, kl. tong II f 1.29—1.06, tarbot I f 2.001.84; per 50 kg.: kl. schol II f42—21. schar f23—14, bot f25—23, haring f25.5019.50, wijting f2321. Totale aanvoer 400 kisten, waarvan 110 haring. ....in 100 verschillende kleurige plaat jes, zoals Walt Disney's schepping die brengt, verpakt bij Albert Heijn's Cin derella Chocolade, Boffie-Koffie, Zaanse Koeken en Ontbijtkoek. Bovendien voor het bedrag van slechts f 1.25 stelt Albert Heijn een prachtig uitgevoerd album ter beschikking, waarin het ver haal boeiend wordt naverteld. Een al bum, fraai en stevig ingebonden, met talrijke pentekeningen en grote kleu renplaten en ruimte om de 100 plaatjes in te plakken. Een wonderbaarlijk ge schenk voor Uw kinderen. Het album is binnenkort in alle AH-zaken verkrijg baar! Spaar de plaatjes en In de sociëteit „De Vereniging" aan de Zijlweg heeft de voorzitter, dr. A. van Ravenswaay, de gebruikelijke Nieuw jaarsrede op rijm uitgesproken. Vele leden waren daarbij aanwezig, die zien de aangeboden „verversingen" best lieten smaken. De Nieuwjaarsrijm was ditmaal zeer uitvoerig met een i»eschou- wing over „De wereld, die een pijp ka neel is", „Europa een nietig stukje aarde in doodsstrijd", „Azië met de hier onbe grepen mentaliteit" en „Nederland met zijn overbevolking en de fiscus". Ook aan Haarlem wijdt de voorzitter ver schillende regels en hij zegt onder andere: Haarlem was ook dit jaar weer d'echte Bloemenstad. Van bloemen en van feesten wordt men in dit dorp nooit zat; Een voorjaars- en een najaarsfeest, een zomerfeest met bloemen Zo gaat het er steeds door, te veel om op te noemen. De Bollenstreek vlak naast de deur trekt heel wat vreemdelingen, Die heel de wereld door de lof der bloemen zingen. Het wel en wee van de sociëteit krijgt natuurlijk ook een grote beurt en dr. Van Ravenswaay oreert: Want een sociëteit zonder leden Is als een trap zonder treden, Als een zee zonder haring, De natuur zonder paring, Een kam zonder tanden, Een fiets zonder banden, Een vrouw zonder man, Een deksel zonder pan, Een aannemer zonder principaal, Een hospita zonder commensaal, Een advocaat zonder cliënten, Een dokter zonder patiënten. De voorzitter vertelt dan, dat de sociëteit bijna honderd jaar bestaat en laat verschillende leden met hun hebbe lijk- en onhebbelijkheden de revue pas seren. B. en W. stellen de Raad voor aan te kopen voor de som van f30.000.het perceel Lange Wijngaardstraat 14, eigen dom van de Israëlitische Gemeente, met de bedoeling dat pand voor huisvesting van de politie te gebruiken. Een be langrijk deel van de omgeving behoort reeds aan de gemeente toe, doch van meer importantie is toch, dat na enige verbouwing een gedeelte van de politie dienst, thans ondergebracht in de per celen aan het Nassauplein 1, 3 en 5 daarin zal kunnen worden gehuisvest. Reeds geruime tijd dringt de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" aan op ont ruiming van het perceel Nassauplein 1. Dat zal thans mogelijk zijn, met uit zondering van het souterrain. De ver- bouwingskosten zijn geschat op f 13.500. De heer M. Loosjes, oud-lid van de dir. van de drukkerij en boekhandel „De Erven Loosjes", is op 80-jar. leeftijd over leden. De heer Loosjes was regent van het Hofje van Gratie. Ook heeft de voetbalverenigine H.F.C. veel aan de overledene te danken, want de heer Loosjes was secretaris-penningmeester toen de nood voor deze vereniging het hoogst was en H.F.C. juist door zijn toedoen van een catastrophe gered werd. Zaterdagmorgen om twaalf uur zal de begrafenis plaats hebben op de be graafplaats aan de Kleverlaan. e jongste grote kleurenfilm van Walt Disney, Cinderella, is thans gereed en gaat deze week in Haar lem in Rembrandt draaien. „Assepoes" is geheel in het Nederlands nagesyn chroniseerd, tot in de liederen toe en dit heeft net voordeel, dat alles ver staanbaar is voor de jongelui en dat het beeld niet door opschriften wordt ont sierd. Het nadeel is echter, dat de harmonie tussen de beelden en de ge sproken of gezongen teksten wel eens verloren gaat. Men zou ook het origi neel eens moeten zien om te kunnen nagaan, hoe ver de disharmonie is gegaan. Al hetgeen ons niet behoeft te weerhouden te erkennen, dat de na- synchronisatie in technisch opzicht een prestatie mag genoemd worden. Dit alles daargelaten, mag men in „Assepoes" weer een virtuoze film be groeten, die tot in de kleinste bijzonder heden welverzorgd is en zelfs in die kleinste bijzonderheden haar kracht de monstreert. Men beleeft namelijk het meeste plezier aan de hond, de vogeltjes, de muisjes en al die lieve diertjes, die op de hand van Assepoes zijn, trouw hartig met haar conspireren en slag leveren tegen de nare stiefmoeder, haar lelijke dochters en de afschuwelijke kater Lucifer. Zij zijn aannemelijker en gaver dan de mensen, die behalve Asse poes waarop Disney wel extra zijn best heeft gedaan nogal hoekige crea turen blijven. Natuurlijk is Disney er volop in ge slaagd, de betovering in het bos en het sprookjesachtige bal in het paleis de nodige glans te verlenen en al die din gen bij elkaar getuigen voor de zoveel ste maal van zijn ongekende handigheid en vernuft. Maar de lengte van zijn film heeft hem verleid tot een hele boel in termezzo's, die niet alleen in het oude sprookje onbekend zijn, maar die boven dien de geest van welk sprookje dan ook geweld aan doen. Wat niet behoort tot de trouwe aan hangers van het lieve kind, of wat nog aanhanger worden moet, voert een klucht op, die de dromer van „Asse poes" wel nooit zal gefantaseerd heb ben en de klucht gaat zover, dat men er geen sprookje meer in herkennen kan. Men zal er wel om lachen en de jeugd zal de stoelen afbreken van-ple zier, maar al lijkt de klucht reeds daar door gemotiveerd, zij wijst er tevens op dat Disney zich niet ontziet om ter verantwoording van zijn reputatie het lieflijk land der sprookjes te bevolken met weinig sprookjesachtige figuren. Die klucht dan plus het gezellige we reldje van beestjes zijn hoofdzaak ge worden en dringen de menselijke we zens naar de achtergrond. Het moest wel, zal men zeg gen, als we nagaan, dat „Cinderella" al eens op de gekleur de tekenfilm ver schenen is vijf tien jaar geleden en aan vijf minuten genoeg had om vol ledig te kunnen zijn. Vergelijkt men Disney's jongste film met bijv. „Sneeuwwitje" en Bambidan moet men vaststellen, dat hij geen evolu tie meer heeft door gemaakt. De beste en vergelijkbare stukken uit de drie films lijken op el kaar. Maar bepaal de stemmingen uit de twee vroegere films het be dreigde leven der bosbewoners in „Bambi" en de gie ren uit Sneeuw witje" zijn in „Cin derella" niet ge. evenaard. Wat ge bleven is in volle glorie, is de virtuo siteit van Walt Dis- jw>- De R.K. Middenstandsvereniging or ganiseert Woensdag 10 Januari een ver gadering, waarin de heer J. G. Velberg zal spreken over belastingpolitiek. Hedenavond om half acht wordt in „Royal" een filmvoorstelling gegeven, waarvan de baten ten goede komen aan de missie van de paters Dominicanen. De titel van de film is „Blanke Mis daad". d.M,i- ami Tot onze diepe droefheid overleed onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder, Over grootmoeder LUCIE VAN DIXHOORN Weduwe van C. M. Asselbergs in de ouderdom van 79 jaar. Sittard: M. J. G. van DoorenAsselbergs H J. F. van Dooren Breda: Breda: G. G. M. Thunnissen—Asselbergs Ir. W. J. Thunnissen, Kinderen en Kleinkind Ir. C. J. Asselbergs M. Th. E. Th. AsselbergsVan Wijmen en Kinderen Amsterdam: C. J. A. OdéAsselbergs J. Odé en Kinderen Oosterhout: Mère Mechtilde A. Asselbergs Breda: Ir. K. J. Asselbergs M. A. AsselbergsDekker en Kinderen De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 6 Januari a.s. op de Protestantse Begraafplaats „Zui len" te Breda, des namiddags om 3 uur. Geen bezoek. 4 Januari 1951. Breda, Burgemeester Kerstenslaan 1. Wellicht zal niemand de dwingende eis ontkennen van de acties voor veilig verkeer, de pogingen om baldadigheid van de jeugd tegen te gaan en tege lijkertijd gelegenheden te scheppen voor recreatie van onze jeugd. Dat deze problemen de volle aandacht hebben van het gemeentebestuur van Heem stede verheugend. Dank zij zijn vol ledige medewerking kon Heemstede- West in de zomermaanden van 1947 overgaan tot het openen van een speel tuin. En thans is in het centrum van Heemstede in die behoefte ook voor zien. Het gemeentebestuur heeft hier een complete speeltuin ter beschikking gesteld. De tuin is gelegen ten Zuiden van de nieuwe woonwijken -in de z.g. Provin- Ciënbuurt, Het geheel bestaat uit een speeltuin, voorzien van diverse speel- werktuigen, en bovendien een afgeschei den speelweide met een flinke opper vlakte. Door de heer Schipper, ambtenaar voor de Lichamelijke Opvoeding en Sport, is een aantal personen aange zocht en bereid gevonden om het be stuur van dte vereniging te vormen, waarna ten Raadhuize de installatie van dit bestuur werd verricht door de heer Disselkoen, wethouder van Onder wijs. De naam van de vereniging zal luiden: Speeltuinvereniging „De Pro vinciën". Om verkeersongelukken te voorko men is het nodig dat dit werk door velen gesteund wordt. Men kan zich aanmelden als donateur, lid of begun stiger. Tevens worden gaarne aanmel dingen ontvangen van personen, die be langeloos tijdens de uren van open stelling toezicht op de kinderen willen uitoefenen. Het dagelijks bestuur van de speel tuinvereniging „De Provinciën" bestaat uit: W. Klaver, Oude Posthuisstraat 38, voorzitter; A. J. Gelling, Zeelandlaan 7, secretaris; C. Bolier, Burg. van Lennep- weg 8, penningmeester. De beide plaatselijke postduivenver enigingen „Gevleugelde Vrienden" en „Vredesduif1 ór'ianiserefi 'gezamenlijk een postduivententoonstelling, welke op Zaterdagavond a.s. in het Volkskoffie huis aan de Heemsteedse Dreef geopend zal worden. De Haagse arr. rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen vijf Amsterdammers, die betrokken zijn ge weest bij een in Juli 1949 gepleegde diefstal in het Leidse kantoor van de Stichting 1940/1945, waarbij ongeveer f 58.000 werd ontvreemd. N. K. en F. van E. kregen drie jaar gevangenisstraf met aftrek, W. E. vier jaar met aftrek, J. S. een jaar met aftrek, waarvan vier maan den voorwaardelijk en P. H. K. twee jaar gevangenisstraf met aftrek. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. W. C. Graaf Rechteren Limpurg, thans gezant in Cairo, tot H. M.'s buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Madrid. In de stemmig versierde concertzaal „De Zon" werd voor de Katholieke Ar beiders Vrouwenbeweging gisteravond een Kerstbijeenkomst gehouden. In haar openingswoord heeft de presidente, mevr. BeentjesTjeertjes, de aanwezigen een zalig en voorspoedig 1951 gewenst, waarbij zij tevens de hoop uitsprak dat de afdeling in het nieuwe jaar nog meer vooruit zal gaan dan tot nu toe. Vervol gens werd hev Kerstspel „Ons Eigen Kind' opgevoerd door kinderen van de leden. Een ongekunsteld en aardig, een voudig gebracht, spel, dat de juiste sfeer g.Een meisjeskoor onder leiding van mej. N. Nijman zong enige Kerstliederen. Kapelaan P. Heemskerk uit Castricum sprak een kort woord over „Vrede door Vreugde". Hij zeide o.m. dat er reeds een klein stukje van de wereldvrede is gered wanneer er een beetje huiselijke vrede aanwezig is. De moeders en vaders hebben een schone taak in het gezin. Een taak die eén kwestie is van offer vaardigheid, liefde, eensgezindheid, ver draagzaamheid en het naar elkaar toe buigen van twee karakters. Een goede opvoeding met veel begrip voor de kin deren, en speciaal slaat dit op de rijpere jeugd, is de voorwaarde om vrede door vreugde te verkrijgen. Kapelaan A. Buf fing geestelijk adviseur van de afdeling, heeft tenslotte nog een kort woord ge zegd, waarna deze zeer geslaagde bij eenkomst met een verloting werd ge sloten. Donderdagavond werd in het Corso theater voor de leden van de afd. Castri cum van de Ned. Kath. Metaalbewer kersbond de film „De Hemelse Magiër" vertoond. Deze mooie film wordt door de filmcentrale van de Kath. Arbeiders beweging in roulatie gebracht. De voor zitter kon behalve de leden uit Castri cum ook die van Limmen en Egmond welkom heten. De avond ving aan met een opname van het jubileum der K.A.B. in 1950. Dit jubileum betrof ook speciaal de heer Brussel, bestuurder van de bond. De heer Brussel was verheugd over de grote belangstelling op deze avond ook van de echtgenoten der leden en zag hierin een goede toekomst voor de K.A.B. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdag een begin gemaakt met de behandeling in tweede instantie van de zaak tegen de thans ruim 60-jarige Sieg* fried VVreszinsky, zich noemende ban kier. Wreszinsky is voortgezette oplich ting ten laste gelegd en hij is daarvoor door de rechtbank bijna een jaar geleden veroordeeld tot totaal vier jaar gevange nisstraf met één jaar aftrek van bet voorarrest. De zitting begon Donderdag met het verhoor van de dochter van een vrouw, bij wie Wreszinsky in Amsterdam onder gedoken is geweest. Deze getuige nad verdachte in contact gebracht met een zekere Schaffer en via deze waren de contacten gelegd voor de bevrijding van gearresteerde illegalen. In de middag van de eerste zittingsdag zou slechts één getuige worden gehoord, n.l. de heer J. F. Duyvis, een Amster dams industrieel. De heer Duyvis was echter ziek, zodat de zitting kort na de opening weer gesloten moest worden. De volgende zitting in deze zaak zal zijn op 13 Januari. Inmiddels heeft de pre sident van het Hof bekend gemaakt, dat het Hof alsnog prijs stelt op het verhoor van een der belangrijkste getuigen uit de behandeling voor de rechtoank, na melijk de Duitse politic-beambte Wenski. Dit verhoor is bepaald op 25 J anuari a s. waardoor dus een extra zittingsdag aan het proces is toegevoegd. Eerst na het verhoor van Wenski zullen het requisi toir en de pleidooien worden gehouden. Advertentie HAARNETTEN met elastiek 3 - stuks mt *9 HAARNETTEN echt haar Grijze HAARNETTEN met elastiek stuks M.9 Grijze HAARNETTEN echt haar per -m a» stuk Jl «J WATERGOLF- KUEMMEN origineel Dinkie per aw kaart 9 HAARKRULLERS origineel Dinkie per 1 kaart JL ïJ PLASTIC SPIEGEL met dubb. spiegel POEDERDOOS plastic, met dons DAMESZAKKAM in uitgesneden plastic etui HAARKRULTANG model Marcel HAAR SNIJMACHINE diverse maten U kunt vrjj naar binnen gaan. KRUISSTRAAT 35 Voor 10 gulden cassabonnen 30 cent contant terug. Amsterdam, 4 Jan. 1951. De aandelenmarkt heeft vandaag we derom een vast verloop gehad. Een goed verspreide vraag deed de koersen over nagenoeg de gehele linie verder oplopen. Als voornaamste oorzaak gold de infla- tionistische tendenz, die van de gepubli ceerde weekstaat van de Nederlandsche Bank uitging, waardoor het aanbod van beperkte omvang bleef. Bovendien wer den aand. Kon. Olie gunstig beïnvloed door de hogere dividendverwachtingen. Tengevolge van winstnemingen kwam het slot iets beneden het hoogste punt van de dag op 308%. Bij cultuuraand. be droegen de koerswinsten in doorsnee 2 pet. Op de locale markt was de stem ming eveneens aan de vaste kant. (Niet-officiële Koersen Vorig Opening 3$ pCt. Ned. 1950 3-3Nederland 1947 3 Ned. 62-64 Dei.fac. Inschr. Grtbk. '48 3 pCt. Ned. Handel Mi1 eert. A.K.U. Van Berkels Patent Calvè-Delft eert. Van Gelder Kon. Hoogovens eert. Unilever cert. Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam"' Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. N. StoomD Mij Ned. Scheepv. Unie H.V.A. Deli Mi), eert. slot 97% 97%gb 97ói-%gl 96% 95% 145% 168% 116gb 130gb 1721/4 149% 324i/4-5gl 235gb 231% -% 308%-9% I19%b201 187 1 104-% 154gb% 113% W>3gb-i/, 5/1 97 170% 228 311 121% 147 154% 115 104 4/1 3/1 Anaconda Copper 41% 40% Bethlehem Steel 52 50% Chrysler Corp. 71 69% General Electric 50 49% Generai Motors 47% 46% Hudson Motors 16% 16% Kennecott Copper 76% 75% Montgomery Ward 66% 65% North American Co. 17% 17% Radio Corp. 16% 16% Republic Steel 44% 42% Shell Union Oil 56% 55 Southern Pacific 67% 67% Southern Railway 52 51 Tidewater 37% 37% IDS. Steel 44% 43%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2