Westelijke jeugd verliest van Haarlemse voetballers: 2—4 Belevenissen van de struisvogel Rasmus Waalwijk is gereed voor biljartkampioenschap 25 DE SPAR Goede eerste helft, daarna gemis aan tempo A' Ook individueel turnen op de Olympische Spelen 1952 r Wij luisteren naar HEDEN NOTEREN WIJ &paar het hele jaar m Slijkhuis te New York J. Kingma gaat uit „De Friese Elfsteden" M. Geerts komt Oefenstof definitief vastgesteld Keurige organisatie, gespannen verwachting Dooi stagneert verkeer in het Noorden .J DONDERDAG 11 JANUARI 1951 Ir. Van der Scheer bedankt voor hardrij-commissie GROTE ZEGE VOOR HAAGSE IJSHOCKEYERS Tien dames dingen naar Limburg tafeltennis-cup ITALIAANS VOETBALTEAM NAAR DUITSLAND? Tweekamp PrinsDonner Korfbalprogramma Derde ronde Engelse Cup Duitse rolhockey-ploeg in Nederland Sim, Sam en Rasmus op de boerderij Katholieke Illustratie Scheepvaartberichten Persoonlijke titel Veel medewerking MAQUETTE ZUIDERZEE- WERKEN Vele wegert afgesloten V. MARKTBERICHTEN WINTERKOST Amsterdamse Vleeshouwerijen HAARLEM, 10 Jauari. Het Weste lijk jeugdetftal heeft op het verlichte Haarlem-terrein een oefenwedstrijd ge speeld tegen een Haarlems team en met 42 verloren. Het jeugdelftal, dat op twee plaatsen was gewijzigd, Michels van Quick (Den Haag) verving Van der Hoek en Van Woerden (Feijenoord) stond op de plaats van Meijer, kon zich in de eerste helft van de pittige strijd wel handhaven tegen de technisch ster kere Haarlemmers. Vooral in de voorhoede werd aardig gecombineerd en de linkervleugel Rijn vis—Van der Kuil maakte het de Haar. lemse verdediging nog al eens lastig. Middenvoor Brom vormde een voort durend gevaar voor de overigens ster kere achterhoede, waarin Odenthal (Haarlem) een uitstekende partij speel de. In de achterhoede van de jeugd wer den nog al eens foutjes gemaakt. Toen na een half uur rechtsachter Den Daas finaal miste, scoorde Groeneveld het eerste Haarlemse doelpunt, maar kort voor rust bracht rechtsbinnen Van Cam- pen de stand met een schitterend ver schot op 11, waarmede gedraaid werd. De voortdurende regen had het terrein inmiddels zeer glad en zwaar gemaakt, zodat de omstandigheden voor de jeugd, bij wie de vermoeidheid zich bovendien Naar wij vernemen heeft dr. ir. A. F. van der Scheer een schrijven gericht aan het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond, waar in hij mededeelt te bedanken als lid van de commissie voor het hardrijden. Omtrent de motieven van dit aftreden kan worden medegedeeld, dat volgens de heer Van der Scheer het bestuur van de K.N.S.B. geen waardering of be grip heeft getoond voor het werk. dat hij in de afgelopen jaren voor het op voeren van het peil van de hardrijsport in Nederland heeft gedaan. De heer v an der Scheer verwacht dan ook geen medewerking van K.N.S.B.-zijde om zijn arbeid in het jaar van de Olympische Spelen op de door hem voorgestane wijze voort te zetten en eventueel te voltooien. Voor de competitie om de West-Euro pabeker werd te Den Haag de wedstrijd Den HaagBillancourt (Parijs) gespeeld. De Hagenaars wonnen met 183. Dc tussenscores luiden: 3L 72, 60. Zoals de cijfers uitwijzen, was er van noemenswaardige tegenstand der Fran sen geen sprake en reeds de eerste schermutselingen in deze wedstrijd de den een grote nederlaag voor de bezoe kers vrezen. HHYC gaat nu fier aan hel hoofd in de competitie om de West- Europa-cup met zeven overwinningen uit 9 wedstrijden. i deed gelden, steeds moeilijker, werden. De jeugdploeg werd dan ook in de ver dediging gedrukt. Haarlem nam het spel in handen, maar het duurde toch nog 20 minuten vooraleer een schot van Winter doel trof. De doelman van het jeugdelftal, de H.F.C.-er Van der Lee, die zich reeds voor rust weinig klem- vast toonde, ging bij dit doelpunt niet vrij uit en ook het derde doelpunt (ge scoord door Snoek) moet op rekening van de jeugdige doelman worden ge schreven. Het Haarlems elftal domi neerde thans over alle linies en door De Wette werd het 41. Maar één minyut voor het einde beloonde Van der Kuil zijn goede werk door het tweede doel punt voor de jeugd te scoren- zodat met 42 voor het Haarlems elftal het einde kwam. Op 21 Januari zullen te Hilversum tafeltenniswedstrijden om de Limburg Cup worden gehouden, waaraan de tien sterkste speelsters deelnemen. De tech nische commissie van de N.T.T.B. heeft de volgende dames gekozen: mej. C. Im- hof (Hilversum), mej. H. van Woezik (Den Haag), mej. T. Beek (Den Haag), mej. C. van Megen (Nijmegen), mej. Th. Bul (Utrecht), mej. W. Verschuren (Breda), mej. L. Beumer (Den Haag), mej. M. van Wijk (Den Haag), mevr. Pince—Van der Aa Nijmegen), mevr. BonnierVan Wijk (Den Bosch). Als reserves zijn aangewezen: mej. M. Piederiet (Breda) en mevr. Kleene (Amsterdam). Waarschijnlijk zal er op 3 Mei een voetbalwedstrijd tussen Italië en Duits land worden gespeeld, zo verklaarde de Italiaanse Voetbalbond. Dit zal de eer ste wedstrijd na de oorlog zijn tussen deze landen. Als de wedstrijd door gaat, zal hij in Italië worden gehouden. Op uitnodiging van het trainingsfonds van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond zullen Prins en Donner in de eer ste helft van Februari een match van zes partijen spelen. De tweekamp wordt in het schaak gebouw in Den Haag gespeeld en wel op 6, 9, 10, 13, 16 en 17 Februari. Er zal worden gespeeld met een tempo van 40 zetten in 2J4 uur. Eerste klasse Noord-Holland: Luto K Zaandijk, SwiftSamos, Archipel Rohda. Zuid-Holland: HKVOns Eibern,, GymnasiastenAchilles, ZuidenDee- tos. SpangenOSCR. Overijssel: NaasHKC, DOSAKC. Gelderland: WilskrachtZKC, Hellas Rapiditas. Zuid: OEC—O. Wit, PSV—Sportlust, DetoOdilo, EindhovenRust Roest. NOORD-HOLLAND: Tweede klasse A: ZKVOlympia; Oosterkw.Sport Ver. Gr. Geel—Zwaluwen; Watervl.Victo ria. B. A dam ZuidRoda; ToversDTV; Amstelod.Excelsior; Allen Weerb. DVD. Wim Slijkhuis en Ingvan Bengtsson (Zweden) zijn te New York aangeko men. Zij arriveerden per vliegtuig uit Nieuw-Zeeland, waar zij hebben deelge nomen aan de Canterbury herdenkings wedstrijd te Christchurch. In Ameri kaanse athletiekkringen was men de me ning toegedaan dat zowel Slijkhuis als Bengtsson zouden deelnemen aan de in- door-wedstrijden, welke Zaterdag a.s. te Washington worden gehouden. Indien mogelijk zouden nog meer wedstrijden voor beide athleten op het programma staan. Maar toen Slijkhuis te New York aan kwam, verklaarde hij, dat het helemaal zijn bedoeling met is om aan wedstrij den in de Ver. Staten deel te nemen. Hij was alleen maar op doorreis naar Neder, lar.d. Ook Bengtsson was zeer verwon derd over de berichten, welke in Ameri ka hadden gecirculeerd over zijn uitko men op wedstrijden. De Amerikaanse Athletiek Bond is doende het geval op te helderen. De uitslagen van de derde ronde der Engelse bekerwedstrijden luiden: Blackpool—Charlton Athletic 3—0 Derby County—West Bromwitch Al bion. 1—0. Exeter City—Brisby Town 4—2 Bristol Rovers—Aldershot 5—1. Zaterdagavond 20 Januari a.s. zal, met goedvinden van de betrokken Neder landse overheidsinstanties, te Poeldijk een rolhockeywedstrijd worden gespeeld tussen een ploeg van de Haagse club ..Marathon" en een team van de „Roll und Eissport Gesellschaft" uit Walsum, kampioen van West-Duitsland. Dit zal dan de eerste officiële na-oor- logse wedstrijd zijn welke in ons land tussen een Nederlandse en een Duitse sportploeg gespeeld wordt. Diezelfde avond komen de tweede teams van beide clubs tegen elkaar uit. ^Copyright P. I. B. Box 6 Copénhogen 10. Rasmus lapte de ramen, want het was bijna KerstmisSim en Sam maakten het huis aan kant. iet begon te sneeuwen. Het zag er naar uit, dat het een echte witte Kerst zou worden. Sam kon al die zware stenen uit de tuin niet verslepen en hij riep Rasmus te hulp. „Dat is een heel karwei," zei Ras mus, en hij begon de stenen m een kiepkar te gooien. Maar helaas, toen ze keken, hoeveel stenen er eigenlijk wel in konden, ontdekten ze, dat de kar aan één kant open gebleven was en daar lagen nu alle stenen weer op de grond. Sim en Sam be gonnen te lachen. Op de te Leeuwarden gehouden alge mene vergadering van de vereniging „De Friese Elfsteden", die wanneer het ijs daartoe geschikt is, de bekende Friese Elfsteden-tochten organiseert, heeft men afscheid genomen van de voorzitter, de heer J Kingma, die tot ere-voorzitter werd benoemd. In zijn plaats is gekozen de heer M. H. Geerts uit Leeuwarden. Voorts werd nog als bestuurslid benoemd drs. G. de Groot. RECHTS: De heer J. Kingma, de altre dende voorzitter. LINKS: Ir. M. II. Geerts, de nieuwe voorzitter Het nummer van 12 Januari brengt weer twee eigen fotoreportages uit ver re werelddelen: een van de skisport in de staat Libanon, bij de schamele res ten van de ceders van koning Salomon, en een van de schilderachtige hofdan sen in enige negerkoninkrijken van Belgisch-Congo. Verder een artikel over de enorme, machinale turfstekerijen in Ierland, met behulp waarvan dit land- zonder-kolen zijn electrische centrales van het buitenland onafhankelijk hoopt te maken, en een reeks documentaire foto's van het eiland Macquarie, door de Britse overheid bestemd als toevluchts oord voor de met uitroeiing bedreigde vogels en zoogdieren van de zuidelijke Poolzeeën. Uit het binnenland een re portage van de R. K. Banketbakkers vakschool te Amsterdam, en van Belgi sche hengelaars uit de buurt van Turn hout die elke Zondag na de henge laarsmis van half vijf met autobus sen naar Dordrecht komen om in de Hollandse viswateren rijker buit te ha len dan in de Kempen mogelijk is! Een ernstige noot daartegenover vormen de fotopagina's met herinneringen aan de hongerwinter 1944/45 in de steden van het Westen.... Tenslotte fraaie foto's van een bekend praalgraf in de Grote Kerk te Breda. Aalmoezenier Van Ier- sel schrijft een zeer puntig stukje: „Wie heeft de atoombom?" Voorts roman, verhalen en gewone rubrieken. De groep Nederlandse schaatsenrijders, die in Noorwegen gaan oefenen in verband mei de Europese kampioenschappen te Oslo aan het eind van Ja nuari, is. zoals reeds gemeld, gistermorgen per trein uit Amsterdam vertrok ken. Even voor het vertrek. Zittend v.l.n.r.: C. v. d. Eist (Rotterdam); B. Ver meulen BreukelenJ Velink (Steenwijk); mej. L. Baarsen (Aalsmeer); mej. R. Terpstra (Amsterdam). Staand v.l.n.r.: J. Charisius (Leeuwarden); J. Wer vers (Rotterdam); L. Labruyère (Breda); A. D. Lewis, secretaris van de N.V.D. H.S. (met bril); daarvoor L. de Goede (Amsterdam); mej. T. Dam (Amster dam); J. Koldenhof (Apeldoorn); D. Vervloet (met bril, Amersfoort); J. Olts- horn (Maasdijk); mej. H. Krebbers (Aalsmeer); achter haar R. Paping (De- demsvaart); G. Terpstra (Leeuwarden); W. de Graaff (Rotterdam); I. Terpstra (Leeuwarden) en E. van 't Oever (Lisse). Te Brussel vergaderden de Technische Commissies van de Internationale Gym- nastiekfederatie, de F.I.G., met als voornaamste agendapunt de Olympische kampioenschappen in 1952 te Helsinki. Reeds na de wereldkampioenschappen, welke verleden jaar te Bazel werden gehouden, was in een vergadering be sloten uit welke onderdelen het Olym. pische programma zou bestaan. Voor de dames werd reeds toen vastgesteld aan welke toestellen zou worden gewerkt. De technische commissies dames en heren hebben nadien de voorgeschre ven oefenstof ontworpen. Deze oefen stof werd in Brussel besproken en de finitief vastgelegd. Wat de heren betreft werd zo veel mogelijk rekening gehouden met de Finse wensen. Er werd echter een drin gend beroep op het organisatiecomité te Helsinki gedaan er voor zorg te dra gen, dat de wedstrijden, nu zij niet in de buitenlucht zijn, zullen worden ge houden in een hal, waarvan de afme tingen groter zijn dan die van de ruim te, waarop men in de Finse hoofdstad het oog heeft. Tenslotte werd besloten de heren-landenploegen va.i 6 tot 5 le den terug te brengen. Op de bijeenkomsten van de techni sche commissie dames was het Konink lijk Nederlands Gymnastiekverbond vertegenwoordigd door 't technisch lid, mevr. J. F. van der Most-Leyerweert. Op deze vergadering werd de oefenstof voor dames'voor de Olympische Spelen van 1952 vastgesteld, omvattende een keur-vrije oefening, een oefening op de evenwichtsbalk, een oefening aan de brug met ongelijke leggers en een sprong over het paard zonder beugels. In de totale wedstrijd moet op elk dezer onderdelen bovendien nog een keuzeoefening worden gedaan en door een landenploeg een gezamen lijke gereedschapsoefening met muziek begeleiding (ook een keuze-oefening met bal, hoepel of knots). Voor het eerst zullen in 1952 in Hel sinki de turnsters ook individueel kun nen mededingen. Niet meer, zoals tot dusver was bepaald, alleen als landen ploeg van acht deelneemsters. Zwakke re landen kunnen thans dus een of en kele turnsters afvaardigen. Het regle ment werd in die zin gewijzigd. In een gezamenlijke vergadering voor de dames- en herentechnici werden nog enkele bijzonderheden besproken. De Olympische wedstrijden voor he ren zijn vastgesteld 20 en 21 Juli, voor dames 22 en 23 Juli. Op de gezamenlijke vergadering heeft de tweede voorzitter van de F.I.G. en voorzitter van de technische commissie van het K.N.G.V., de heer J. H. F. Som- mer, een uiteenzetting gegeven van de grote F.I.G.-demonstraties, die in 1953 in Nederland worden gehouden. (Van onze Brabantse redactie) Waalwijk verkeert op het ogenblik in spanning. Nu is het ook een niet alle daagse gebeurtenis, dat een wedstrijd om een Europees kampioenschap in een betrekkelijk kleine provincieplaats wordt gehouden. Te meer reden voor Waalwijk om fier te zijn, want het is toch maar een van de gemeentenaren van deze plaats, die verleden jaar het Europees kampioenschap biljarten an ker-kader 47/2 wist te veroveren en die zich ongetwijfeld in eigen huis tot het uiterste zal inspannen om die titel te prolongeren. En al is men in Waalwijk voorzichtig genoeg om geen voorspellingen te doen, het is niet moeilijk te merken, dat aller hoop gericht is op de jeugdige stadge noot, Kees de Ruijter. Waalwijk heeft zijn beste beentje voorgezet. De organisatoren hebben geen moeite gespaard en zo is het oude, tamelijk sombere gebouw van de Gil denbond in een keurige wedstrijdzaal herschapen. Uiteraard heeft men het oordeel van De Ruijter zelf over de ac commodatie gevraagd en tot aller vol doening de volle tevredenheid mogen verwerven. Ook vader De Ruijter, die zijn zoon steeds op zijn tournée's vergezelt, is vol lof. „Ik kan er van meepraten", zegt hij, „want ik heb al heel wat zalen ge zien en zo hebben wij hier kunnen pro fiteren van wat er op andere plaatsen ontbrak." Papa De Ruijter zit wel niet in het organisatiecomité, maar gé kunt er van verzekerd zijn, dat hij zijn ad viezen wel heeft gegeven. Het resultaat van al die bemoeiingen wij zeiden het reeds, is een herschapen Gildenbond, waar rond de twee biljarts zitplaatsen zijn aangebracht voor 530 personen. Eventueel zijn er ook nog een honderdtal staanplaatsen beschikbaar. Ieder van deze plaatsen geeft een goed zicht op de biljarts. Over de belangstelling van buiten, reeds voor de wedstrijd begonnen is, was men zeer tevreden. Trouwens ook over de medewerking zowel van parti culiere als van gemeentezijde. „De burgemeester mocht eigenlijk wel de voorzitter van het werkcomité wor den genoemd", zei ons de heer H. Ver- wiel, „zoals die ons geholpen heeft, het is reusachtig!" Van alle kanten heeft men geprobeerd de stad in het teken van de biljartsport te plaatsen. Zo vindt men op het Markt plein, voor het geïllumineerde gemeen tehuis een metershoge versiering, waar in queue en ballen de hoofdro nspelen en er is welhaast geen etalage in het stad je, dat niet op enigerlei wijze op het biljartfeest attendeert. Inmiddels wacht Waalwijk met span ning. De grootmeesters op het groene laken zijn gearriveerd, de zaal is klaar, de bezoekers kunnen komen. Voor één <ünS is men slechts be vreesd: dat mogelijk mist of sneeuwval de busdiensten in de war zal stu ren. De B.B.A. heeft extra bussen inge legd, die na afloop der séances de be zoekers nog naar Tilburg, Den Bosch Breda en Dongen zullen vervoeren, maar als het weer als spelbreker op treedt, kan zelfs de beste organisatie in de war worden gestuurd. Nee, al doet de B.B.A. nog zo haar best, men is in Waalwijk nog steeds niet verzoend met de opheffing van het personenvervoer per trein. Maar zelfs dat zal men er proberen te vergeten, terwijl de strijd om het kampioenschap wordt gestreden en de zilveren legpenningen van Prins Bern- hard, van minister Rutten en van Waal- wijks gemeentebestuur liggen te wach ten 'op grote biljartprestaties. Voor het eerst is in ons land een grote maquette vervaardigd van de inpolde ringen in de Zuiderzee. De maquette heeft de vorm van een cirkel, de straal van deze cirkel is twee en een halve meter. Op een horizontale schaal van 1 op 25.000 en een hoogteschaal van 1 op 80 is het Nederlandse landschap rondom het IJsselmeer uitgebeeld. Dit uitgebeel de landschap is met een driehonderd maal versterkte hoogteschaal een zui vere afspiegeling van de waterstaatkun dige toestand van de bestaande polders en van de geprojecteerde. De polders zelf liggen op polderpeilhoogte, kanalen en boezems op boezemwaterstand. Dij ken zijn in de maquette weggelaten, be halve waar zij in de maquette waterke- rend zijn. De maquette is gebouwd in de eigen werkplaatsen van de Rijkswaterstaat. Zij wordt voor het eerst geëxposeerd op de hedenmiddag te Delft te openen tentoon stelling van de afdeling weg- en water bouwkunde van de Technische Hoge school. Vooral het Noorden is op het ogen blik gedupeerd door de ernstige stag natie die ontstaat door de dooi op de wegen. Dit vindt vermoedelijk zijn oorzaak in de toestand van de provin ciale wegen, die ongeveer dertig jaar geleden zijn aangelegd en waarbij toen nog geen rekening werd gehouden met mogelijke extra zware wieldruk. Het vervoer boven de twee ton en het bus- dienstenverkeer is op de meeste wegen in de drie Noordelijke provinciën ver boden en wanneer hiet regenachtig weer nog enige tijd zal aanhouden is de kans op verbetering uiterst gering, ja zelfs het tegendeel te verwachten, want dan zullen nog meer wegen worden afge sloten. De Provinciale Waterstaat en vele ge meenten hebben reeds meerdere wegen afgesloten omdat, terwijl de vorst n«S in de grond zit, de bovenste lagen ont dooien en door de grote regenval der laatste dagen extra moerassig worden. Wanneer hierover nu zwaar wieldruk verkeer rijdt vallen er gaten en kuilen in de weg die uiterst moeilijk te her stellen zijn. De gemeentebesturen rede neren nu, dat het beter is gedurende een korte periode de wegen te sluiten, dan ze volkomen te laten vernielen. En de politie houdt zeer streng toe zicht op naleving van deze bepalingen. De busdirecties in de Noordelijke pro-, vinciën staan dan ock voortdurend voor nieuwe problemen. Vele plaatsen en dorpen in het Noorden zijn volledig ge ïsoleerd. Scholen kunnen niet behoor lijk bezocht worden, er zijn er bij die voor de helft leeg zijn, omdat de kin deren te ver weg wonen om lopend of cp de fiets naar school te kunnen. De arbeiders, die elders hun arbeidster rein hebben moeten nu uren afnemen I om via allerlei omwegen of op de fiets naar hun werk te gaan. Enkele busdirecties hebben personen auto's ingelast om enkele geïsoleerde plaatsen af en toe te kunnen bereiken. AAGTEKERK n. Japan, 11 te Pt. Said, AALSDIJK 10 te Rott., AGAMEMNON 10 v. Santiago Cuba n. Turkseil., AGATHA n. Djakarta, 10 op Musi, ALDABI p. 10 Madeira n. B. Aires, ALPHERAT 10 v, Baltimore n. N. Orleans, AMSTELKERK 10 v. Novoredondo n. Lagos, AMSTEL PARK 11 v. Aden n Bahrein, ANNEN- KERK 11 te Marseille, ARENDSKERK 10 te Melbourne, AXELDIJK 10 v. Rio Jan. n. Santos, EANDJERMASIN 11 te Pon tianak, BENGKALIS 11 te A'dam, BE VERWIJK p. 10 Kreta n. Lasfalaises, BLOEMFONTEIN p. 11 St. Vincent naar Kaapstad, BLOMMÈRSDIJK 10 te N. Y., BLIJDENDIJK 11 te N. Y., BORNEO p. 11 Ouessant n. Hollandia, BOSCHFONTEIN p. 11 Kp d. Armi n. O. Air., BREDA 10 te Salaverry, BRITSUM p. 10 Marseille n. Casabl., CALT. NEDERL. p. 10 Rasalhadd n. Rotterd., CALT. PERNIS p. 11 Oporto n. Rotterd., CASTOR 10 te Trinidad, CELE BES 10 van Singapore n. Suez, CERONIA p. 10 Perim n Heysham, CLAVELLA p. 10 Rundal Jebel n. Suez. CLIO 7 v. Cris tobal n. La Guaira, CORILLA p. 10 Bar bados n. Takoradi, CORYDA 11 te Singa pore, DIDO 11 te Rott., DOMBURGH 10 te Casabl., ELENI (ex Jaarstroom), 11 te Londen, ELMINA 11 van Lome n. Monro via, ENA 11 v. Curagao n. Havana, ENG- GANO p 11 Napels n. P. Said, ERINNA 11 te Singapore, ESSO DEN HAAG 10 v. Aru ba n Rotterd., FORMSUM p. 10 Bermuda n. Rotterd., FELIPES 11 te Pladiu, FRIES- LAND p. 11 Malta n. N. Y., GAASTER- LAND p. 10 Ouessant n. Z. Am., GAROET 11 te Aden. GOOILAND p. 11 Finlsterre n. A'dam, GORDIAS p. 10 Kp. Gata n. Pi raeus. GOUWE 9 van Oxelosund n A'd., GROOTE BEER p. 11 Guernsey, 12 te A'd., HECUBA 13 te Amst. vrw, HELDER 10 te Barbados. HERCULES 10 v. Piraeus n. Istanboel, HERMES 11 te Amst., HESTIA 11 v. Curacao n. Antw., ILOS 11 te Cape Haïtien, ITTERSUM 8 van Mobile n. N. Orleans, JAPARA 10 v. N. Orleans naar N Y., KIELDRECHT p. 10 Makalla naar Calcia, KLIPFONTEIN p. 11 Perim naar A'dam, KOTA BAROE 10 van Kantong n. Suez, KOTA INTEN p. 11 Engano n. Dja karta, LAERTES p. 9 Sabang n. A'dam, LANGLEESCOT 9 te Pt. Swettenham, LA- RENBERG p. 10 Scilly n. Sfax, LAURENS- KERK 11 van Koweit n. Basrah, LEK- KERKERK 10 van Karachi n. Suez, LEU- VEKERK p. 11 Dungeness n. Rotterd., LINGE 12 te Cardiff vrw LISSEKERK 9 van Calcutta n. Rotterdam, MAAS 11 te St. Marc, MAASHAVEN 11 van Las Pal- mas n. B. Air., MAASKERK 11 te Antw., 12 te A'dam verw., MACUBA p. 10 Bruns- buttel n. Rotterd.. MALEA p. 10 Makalla n. Abadan, MARIEKERK 10 van Hongk. n. Manilla, MARKEN 10 van Freetown n Monrovia, MERWEDE 12 te Houston vrw., MIDAS 11 te Gibr.. MIRZA p. 10 Bizerla n Heysham, NESTOR 10 v. Tunis n. Alexan dre, NIEUW AMSTERDAM 11 te La Guaira, NOTOS 7 van Pt. au Prince naar N. Y„ OBERON 11 te La Guaira. ODYSSEUS 10 te Livorno, ORESTES p. 10 Kp. St. Maria naar Santos, ORION 11 te Calamata, OR MONDE 10 van Djakarta, 4/2 te R'd. verw., PARKHAVEN p. 11 Dungeness, 12 te R'd.; HRONTIS p. 11 Finisterre naar A'd., POLY PHEMUS 8 te Pt. Swettenham, POSEIDON 11 van New York naar Aruba, PR. FRED. HENDRIK 12 te Valencia verw., PR. MAU RI TS 12 te Valencia verw., PR. WILLEM V 11 te Abidjan, RANCHI 17 18 u. te Um„ 21 u. te A'd., ontschep. 18, 9 u., RONDO 7 te Portland Or., ROSSUM 11 te SetubaJ, ROTULA 10 te Rott., RIJNLAND p. 11 Guernsey, 12 te A'd., RUYS 10 v. Kobe n. Hongk., SABANG 8 te Singapore, SALA- TIGA 9 van Singap. n. Manilla, SALLAND 11 te La Plata, SARPEDON 11 te New York, SILINDOENG 10 te Sibolga, SLIEDRECHT p 10 Kp. Agulhas naar La Plata, STAD ARNHEM p. 11 Finisterre naar A'd., STAD MAASTRICHT p. 11 St. Vincent n. Spezia, STAD SCHIEDAM p. 11 te Saffi, STENTOR p. 10 Finisterre naar R'd., STRAAT MA- LAKKA 11 te Surabaja, STRAAT SOENDA 7 te Kaapstad, TAWALX p. 11 Gibr. naar R'd., TEGELBERG 11 te East London, TERO 9 v. St. Fé naar B. Aires, THEMISTO p. 11 Scilly naar N. Orleans, THESEUS 10 van Bari naar Venetië, TIBERIUS 11 te Trini dad, TIBIA 10 van Pladjoe naar Miri, Tjl- BESAR 10 te Surabaj, TJISADANE 10 te Makassar, TITUS 11 te Famagusta, TJI- FANAS 10 van Durban naar Hongk., TJI- WANGI p. 10 Kreta naar China, TOSARI 11 v. Suez naar Djakarta, TRAJANUS 10 v. Paramaribo naar Cur., TRITON 11 te Cur„ VOLENDAM p. 11 Kp. Tenez naar R'd., VULCANUS p. 11 Kp. Roca naar R'd., WESTLAND! p. 10 St. Pauls n. B,-Aires, WINTERSWIJK p. 11 Cape Palmas n. A'd., WOENSDRECHT 12 te Cur. verw., IJSSEL II te Cur., ZAAN 9 te Nörrkoping, ZIJ PENBERG 10 van Saffi naar R'd. KLEINE VAART VIDA, 8 te Londen, PHOENIX, 8 te Londen, SPAARNESTROOM, 8 te Londen, UNI K, 8 te Exmouth, IJSTROOM, 8 te Bristol, BRINDA, 8 te Blyth, NAUTILUS, 8 te Blyth, BIANCA, 9 van Bordeaux n. Nantes. DENEB, 9 van Portaverry n. Hay- le, HOLENDRECHT, pass. 10 Holtenau n. Avonmouth, MATAR N, pass. 10 Bruns- buttel n. Aberdeen; SOEMBA, 9 te Wex ford, SPES, 10 van Struer n. Ahrendal, TIMOR, 9 te Blyth, INGEBORG, 10 te Buncrana. DA VINA GOEDKOOP, 9 van Llanelly n. Auray, DE RUYTER, 9 te Kiel, FREJO, 9 te Calais, HAST 1, pass. 8 Do ver n. Bayonne, MULAN, 9 van Antwer pen, OLEUM, 9 van Shoreham n. Billing- ham, VAN BRAKEL, 9 te Grangemouth, VIVO, 9 van Hamburg n. Londen, VIRGO 9 Jan. van Gothenburg n. Londen, STRIJ- PE, 9 te Gothenburg, PRIMA, pass. 10 Brunsbuttel n. Stralsund, IBIS. 8 te Lon den, GRADA. pass. 9 Vlissingen. n Im- mingham, HILDA, 9 te Antwerpen, AL PHA, 10 te Antwerpen, OUD BEIJER- VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 7.15 gymn., 7.30 zendersluiting, 9.00 nieuws, 9.10 gram., 9.12 huisvrouw, 9.22 gram.: VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", psychologische causerie, 10.05 Prot. kerkd.; VARA: 10.20 gram., 10.35 zieken, 11.05 vrouw, 11.20 bariton en piano, 11.40 radiofeuil leton; AVRO: 12.00 dansmuz.. 12.33 sport, 13.00 nieuws, 13.20 Musette-ork., 14.00 vrouw, 14.20 gram., 15.00 voor dracht. 15.20 orgelspel, 15.35 herhaling hersengymn.; VARA: 16.00 muzikale causerie, 16.30 zendersluiting, 18.00 nieuws, 18.15 felicitaties, 18.45 „Denk om de bocht", 19.00 meisjeskoor, 19.15 prij- zenpraatje; VPRO: 19.30 „De roep om geloof in deze tijd", causerie, 19.50 be richten, 20.00 nieuws, 20.05 boek, 20.10 pianovoordracht, 20.35 voordracht; VARA: 21.00 populaire melodien, 21.30 Aetherforum, 22.00 buitenl. weekoverz 22.15 lichte muz.; VPRO: 22.40 „Van daag", causerie, 22.45 Prot. kerkd.; VA RA: 23.00 nieuws, 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie, 23.30 Concertgeb - orkest. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 Prot. progr., 7.30 zendersluiting, 9.00 nieuws, 9.10 gram., 9.15 zieken, 9.30 gram., 10.30 Prot. kerkd., 11.00 alt en piano, 11.20 gram., 12.33 vocaal ensemble en solist, 13.00 nieuws, 13.15 mandoline-muz., 13.45 gram., 14.40 voordracht, 15.00 kamer- muz„ 15.30 orgelconcert, 15.40 voordr., 16.00 volksliedjes uit Wales en Nederl., 16.30 zendersluiting, 18.00 regeringsuitz.: dr. G. Stuiveling: „Schrijvers over In- derland", 18.20 gram.. 18.30 „Nu meer dan ooit" causerie, 18.45 geestelijke lie deren, 19.00 nieuws, 19.15 regeringsuitz.: Verklaring en toelichting, 19.40 radio krant, 20.00 nieuws, 20.05 radioschaak wedstrijd NoorwegenNederland, 20.06 salonork., 20.45 „Met H. M. Evertsen in Indonesische en Koreaanse wateren", causerie, 21.05 clavecimbel-recital, 21.35 „De levende Kerk", causerie, 21.50 Ra dio Philharmonisch Orkest en soliste, 22.30 „Langs wegen van kunst en schoonheid", 22.45 Prot. kerkd., 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m. 12.00 lichte muziek, 15.00 opera muziek, 16.45 dansmuziek, 19.20 Orkest concert, 20.10 lichte muziek, 20.30 sym- phonie-orkest en solist. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 14.00 lichte muziek, 16.00 lichte muziek, 16.45 lichte muziek, 18.00 or kestconcert, 23.20 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUND FUNK, 309 m. 12.00 omroeporkest, 13.20 gevarieerde muziek, 15.40 lichte muziek, 17.05 alt en piano, 20.05 ..11 Barbiere di Siviglia" opera, 22.40 viool en piano, 23.00 lichte muziek, BRUSSEL, 324 m. 12.00 filmmua., 12.32 lichte muziek, 13.15 lichte muz., 15.45 kamermuziek, 16.15 operettemuz., 17.00 nieuws, '18.20 walsmuziek, 20.15 '•symphonie-orkest en solisten. 22.15 operamuziek. 23.05 operamuziek. 484 m.: 12.05 omroeporkest, 13.10 pia nofantasieën, 22.15 strijkkwartet. FRANKRIJK, Nationaal Programma, 347 en 249 m. 12.30 Orkestconcert, 13.15 solistenconcert, 18.30 Amerikaanse donesië", 18.10 „In dienst van het va- uitzending, 20.00 hoorspel met muziek. LAND, 10 te Antwerpen, TILLY, pass. 9 Vlissingen, n. Llanelly, UNION, pass. 9 Vlissingen, ZWAANTIENA, pass. 10 Vlis singen, n. Nordenhamn, PELIKAAN, pass. 10 Vlissingen, ADM. NELSON, 9 te Vlis singen, MARG ARETHA, 10 te Vlissingen, RIAN, 9 van Vlissingen n. Goole, ELISA, 9 te Marseille, CASABLANCA, 9 van Aga- dir n. Casablanca, CORNELIA B, 9 te Ca sablanca, ELJO, 9 van Saffi n. Agadir, IMPORT, pass. 8 Finisterre, n. Agadir, HOFLAAN, 8 te Bordeaux, LENY, 9 van Lissabon n. Newport, BISCAYE, pass. 9 Ouessant, n. Port Lyautey, NELLY, 9 van Port Lyautey n. Bayonne, SPORA, 7 van Port Lyautey n. Sables d' Olonne, VROU WEPOLDER, 10 van Lissabon n. Antw. JOOST, p. 9 Kiel, n. Stockholm, PON- TO, 10 vah Sundswall n. Zaandam, LA- RIX, 10 te Sundswall, PAVO, 8 van Stocka n. Zaandam, ALDEBARAN, 9 van Blyth, ALPHA, 9 van Southampton, BANK A, 9 y. Emden, BESTEVAER, 9 v. Odense, BORNRIF, 9 v. Plymouth, CAPELLA, 9 van Kolberg n. Haderslev, CASTOR, 9 tè Duin kerken, CORMOSAN, 10 van Middlesbro, CRESCENDO, 8 Kkagen, n. Gothenburg, DA COSTA, 9 te Aberdeen, DRITTURA, 10" v. Cuxhaven n. Antwerpen, EGBERT WAGENBORG, 9 te Londen, HARM, 9 v. Bordeaux n. Dublin, HOOP OP ZEGEN, 9 te Gothenburg, JURA, 9 te Londen, KO- NINGSDIEP, p. 9 Brunsbuttel, n. Holback, LYDIA, p 9 Brunsbuttel, MUDO, 9 v. St. Malo, NANNY, 9 v. Nakskov, NEPTUNUS, 9 van Malmö n. Newport, OKKO BOS- KER, 9 van Caen, PAMIR, pass. 9 Ham- ble, n. Bideford, PARAAT, 9 v. Halden, RUJA, 9 v. Brunsbuttel, SANTA LUCIA, 9 van Dungarvon n. Teignmouth, TINY, 9 van Gothenburg^ VIKING, 8 te Nykjo- bing, WIEMA, pass. 10 Brunsbuttel, DELF ZIJL, 9 te Garston. LIMFJORD, 8 te Kol berg, MUTUA FIDES, 9 te Belfast, VIOD, 9 te Sunderland, WOLANDA, 9 v. Aarhus n. Nykjobing, CORNELIS HOUTMAN, 9 v. Algiers, WIEBOLD BOHMER, 9 te Sa- vone, ARY SCHEFFER, 8 te Gothenburg, DAJE BOHMER, p. 10 Finisterre n. Sa- vona, ROELF, p. 11 Dover n. Bilbao, RO SA SMITH, 11 v IJmuiden n. R'dam. VEEMARKT 's-HERTOGENBOSCH, 10 Ja- nuari. Op de markt werden aangev. 5609 stuks vee, zijnde 2241 runderen, 197 vette kalveren, 723 nuchtere kalveren, 109 zeu gen, 298 lopers, 1925 biggen, 69 schapen en lammeren, 47 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalf vaarzen van f 700975 p. st„ guiste koeien van f 500700 p. st„ kalfvaarzen van f 650950 p. St., klamvaarzen van f 575 f 650 p. st., guiste vaarzen van f 550625 p. st., pinken van f 375525 p. st., graskal veren van f 170300 p. st., nuchtere fok- kalveren van f 95—135 p. st„ nuchtere slachtkalveren van f 4565 p. st„ lopers van f 5570 p. st., biggen van f 25—40 per st., schapen f 80115 p. st„ lammeren van f 70 f 95 p. st., geiten van f 2055 p. st. Vette kalveren f 1.852.50 per kg lev. gew. Slachtvee aanvoer: 911. prijken:- i'e kw- f 2.50—2.60, 2e kw. f 2.30—2.45, 3e kw. f 2.15 f 2.25, worstkoeien f 1.802.00, alles per kg. gesl. gew. GRAANBEURS GRONINGEN, 9 Jan. Rode tarwe f 19.2023.55, witte tarwe f 19.2032.55, inlandse rogge f 28.20 a f 33.60, wintergerst f 28.2032.95, zomer- gerst f 24.20 a f 30.20, Mansholtgerst f 33.20 f34.20, witte haver tot f 31.20, halacapu- cijners f 60.2572.75, groene erwten tot f 41.75, paardenbonen f 28.2533.25,* wierde- bonen f 28.2533.25. koolzaad f 50.30—58.80, karwijzaad f 100.40145.40, kanariezaad f 40.3052.80. blauwe maanzaad f 100.50 f 155.50, zaailijnzaad witbloei f 90.5V0130.50, zaailijnzaad blauwbloei f 150185.50. KAASMARKT WOERDEN, 10 Jan. Op de kaasmarkt werden aangevoerd 103 partijen. De prijzen waren als volgt: le soort f 2.28 f 2.32, 2de soort f 2.22, zware tot f 2.40. Handel matig. KATOENNOTERING ROTTERDAM, 10 Ja nuari. Katoen Strict Middling one inche staple, ex pakhuis, reële tarra (excl. alle rechten) f 4.21 (4.19%). "dik VET GEROOKT SPEK 140 cent per 500 gram DIK VERS RUNDVET 110 cent per 500 gram GEMALEN RUNDVET 90 cent per 500 gram RAUWE REUZEL MO cent P" 500 gram VOOR ERWTENSOEP per 500 gram VARKENSKOP 60 cent VARKENSPOTEN 60 cent HAMSCHIJF 130 cent KRABBETJES 125 cent VERSE WORST 165 cent RUNDVLEES per 500 gram VERS GEM. GEHAKT 140 cent DOORREGEN LAPPEN 160 cent MAGERE LAPPEN 180 cent ROASTBEAF 200 cent LENDE 200 cent VOOR STAMPPOT per 500 gram MAGER VERS SPEK 150 cent MAGER PEKELSPEK 160 cent MAGER GEROOKT SPEK 170 cent VET PEKELSPEK 140 cent VET GEROOKT SPEK 140 cent VARKENSVLEES per 500 gram DOORREGEN LAPPEN 150 cent KARBONADE, schouder 165 cent KARBONADE, rib 175 cent MAGERE LAPPEN 205 cent FRICANDEAU 215 cent LAMS- EN KALFSVLEES TEGEN CONCURRERENDE PRIJS RUIME SORTERING BETERE VLEESWAREN RAUWE ROOKWORST 170 cent per 500 gram RAUWE ROOKWORST, le soort HAM 200 gr. voor 80 ct. BACON 200 gr. voor 80 ct. PEKELVLEES.. 200 gr. voor 80 ct. ELDER 60 ct. per 500 gram HARTEN100 ct. per 500 gram 190 cent per 500 gram PROCUREUR.. 200 gr. voor 80 ct. ONTBIJTSPEK 200 gr. voor 70 ct. GEKOOKT ONTBIJTSPEK 200 gr. voor 75 ct. KINNEBAKSHAM 200 gr. V. 65 ct. VETTE STUKJES 60 ct. p. 500 gr. Uw adres Is dus: A. MEIJER's Gedempte Oude Gracht 80, hoek Botermarkt Binnenweg 117, naast Dijkstra, Heemstede Spaarnwouderstraat 69, naast de Batavier DEZE WEEK: CHOCOLADE STROOISEL en 10 zegels voor do boterham 200 gram 4öci. exira PUDDIMG „My Darling" aj- en 20 zegels (smaak naar keus) 3 pakjes 4 3d. extra JANHAGEL (een in en 10 zegels heerlijk koekje) 250 gram 4öci. exira 100 gram vers gebrande PINDA'S en 1 CHOCOLADE REEP Melk-Hazelnoot samen ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4