Interscholair Jeugd-tournooi te Haarlem Een Driekoningenboon viel in Heemstede heeft toch ook Overste Missiehuis Driehuis 12 Vijaar priester Kath. fractie wenst aanstelling van boventallige onderwijzers Hoe spelen de R.K. clubs? „Jubel mee" AGENDA Begroting van 1951 vraagt financiële waakzaamheid en zuinig beheer VOLKSWAtifcHS DONDERDAG 25 JANUARI 195i PAGINA 2 Geen wedstrijd, maar een demonstratie met K.R.O.-gezelschap in Haarlem Vastenavondfeest Brandweerbond N.-Holland rijgt f 1000.subsidie krijgt Burgerlijke Stand Na zes borrels: Rare capriolen van autobestuurder f 1000 boete geëist en intrekking rijbewijs voor een jaar Zonnebloemuitzending in Herstellingsoord Unicum ZZ. De steekpartij in Hoofddorp Grondwerker veroordeeld tot twee jaar en zes maanden Nederlandse Vereniging van Pleegouders Receptie Dinsdag 30 Januari GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL Duinmeer en speelweide Penningmeester van „Halfweg" tot zes maanden veroordeeld Regionale contact commissie OUDERAVOND KATH. JONGEREN HVB-programma Tafeltennis NKS Schoten-HVC nog aan de Verspronckweg KLAVERJASSEN Komt er rust rond de melksanering Vertrouwenscommissie wint het pleit RENTMEESTER VOGELENZANG NAM AFSCHEID Bouw bollenbeurs gegund Waterstanden Geen wedstrijd, maar een demonstratie Het Haarlems Interscholair Comité heeft besloten; dit jaar weer een jeugdtournooi te organiseren. Dit zal het vierde jeugdtournooi zijn. dat in Haarlem wordt gehouden. Het doel hiervan is de leerlingen te stimu leren tot prestaties op het gebied van muziek, declamatie, toneel, tekenen, handwerken, handenarbeid en fotogra fie. Alle scholen voor voortgezet lager onderwijs, benevens Middelbare scho len, M.T.S., ambachts- en huishoud scholen zijn uitgenodigd om aan dit toumooi deel te nemen. Aan deze uit nodiging hebben 30 scholen gevolg ge geven. Veelal werken de leraren en schooldirecties nog niet voldoende mee om hun leerlingen in schoolverband te laten meedoen. Daarom zal dit jeugd tournooi ook voor de leraren een sti mulans mogen zijn tot grotere mede werking. Het toumooi wordt niet zo zeer beschouwd als wedstrijd, maar veel meer als een demonstratie van wat de leerlingen vermogen te presteren. Op het gebied van de muziek leveren zij verrassende prestaties. Er is hierbij geen leeftijdsgrens, en het aantal deel nemers is dan ook zeer groot. Alle koren en orkesten krijgen gelegenheid om zich te laten horen. De solisten zijn tevoren beoordeeld door onpartijdige deskundigen die volkomen belange loos hun medewerking hebben ver leend. Als één van de slotnummers op het programma komt voor „De klokken van Haarlem" dat door een koor van 400 personen gezongen zal worden. Met de twee orkesten vertegenwoordigen zij samen tien verschillende scholen. Voor toneel en declamatie zijn wel leeftijdsgrenzen gesteld. De prestaties zijn hier zeer verschillend. Men moet hierbij in aanmerking nemen, dat de leerlingen op school geen lessen in de clamatie krijgen. De tekenliefhebber' die gesplitst zijn in twee leeftijdsgroepen, kunnen kie zen uit een lijst van onderwerpen, die door een commissie van tekenleraren is opgesteld. De tekeningen moeten be slist eigen werk zijn. De animo voor tekenen is zeer groot Op de meeste Haarlemse scholen wordt niet aan handenarbeid gedaan. De inzendingen zijn dus meestal door de leerlingen in hun vrije tijd gemaakt. In vergelijking met het vorig jaar is de beschikbare werkruimte thans veel gro ter. De inzenders zijn volkomen vrij in de keuze van hun onderwerp. Alle werkstukken, die individueel of in groepsverband tot stand moeten komen, worden tentoongesteld. Door vergelij king met andere inzendingen kunnen de leerlingen dan zelf zien. wat er eventueel aan hun werk verkeerd is. Bij de foto-inzendingen is het moei lijk te controleren of de foto's door de inzender zelf of door anderen gemaakt zijn. Iedere foto wordt echter terdege door een foto-expert bekeken. Zo zal dan weer voor de vierde keer het jeugdtournooi in Haarlem een aan vang nemen. Dit toumooi komt geheel zonder enige subsidie tot stand. Zowel het Interscholaire Comité, onder voor zitterschap van wethouder D. J. A. Geluk, als de medewerkers, doen hun werk volkomen belangeloos. Dat dit Een select gezelschap van KRO-musici en artisten zal op 28 en 29 Januari in het Concertgebouw uiting geven aan de vreugde over het zilveren KRO-jubi- leum. Aan het feestprogramma werken oa. mee: Klaas van Beeck met zijn or kesten. Vele bekende medewerkers van de KRO zullen de bezoekers laten delen in hun vreugde, zodat het een gezamen lijk feest zal worden onder de titel: „Ju bel mee". Jong Nieuw Leven organiseert weer evenals het vorige jaar een vrolijke en gezellige avond, welke als doel heeft meer contact te verkrijgen tussen al de katholieke jongeren. Deze avond is op Zondag 28 Jan. a.s. in de Kroonzalen van Gebr. Brinkmann, Grote Markt. Deze organisatie gaat uit van de Katholieke Actie, afd. Jongeren, in de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara te Haar lem. Alle jongeren van 17 jaar en ouder, ook de R.K. Middenstandsjongeren, zijn welkom op deze avond, welke voor en door jongeren is en waar ook gedanst kan worden. De Noord-Hollandse Provinciale Brandweerbond heeft aan Gedeputeer de Staten een subsidie gevraagd van ƒ1.000, teneinde de door de bond ge voerde propaganda uit te breiden. Uit waardering van de door de bond tot dusver ontwikkelde activiteit en ter stimulering van de verwezenlijking van verdere plannen stellen Ged. Staten voor de gevraagde subsidie te verlenen. GEBOREN: J. M. Dekker—Heerens z; J. E. H. van den Eijkhof—Ruijzenaars z; A. A. VoetsDudink z; A. J Oertel— Meyer z; S. J. GuikingMoison z; A. C MulEldering z; A. J. Bronstnng Mul z; C. J. M. Wagemaker—Kortekaas d; G. SmitElskamp d; M. Rooijers dvermars d. OVERLEDEN: J. C. Sunnk—Van Zomeren, 88 jaar; G. W. M. Out—Kok, 63 jaar; G. P. Toledo, 82 jaar. ONDERTROUWD: H. Kuvener en A. E. de Graaf; H. B. Lamme en C. E. van Loevezijn; A. H. J. Velu en H J. M. Kuijpers; P. J. Eikelenboom en J. Roe land; S. Maasdam en A. W. Haak; H. de Vries en J. Forrer; G. van de Bunt en M. C. Nijssen; A. K. P. Vring en D. Val- lentgoed; C. A. Ruissen en G. E. Win- nubst; T. Horema en M. van Wort; R. van Bogget en T. van Kempen; F. Ab- bin en C. P. Pieters: H. C. Bos en L. H. Fennis- H. T. Netz en J. C. de Jong; J. W. van Houten en A. F. van Heek, D. Buitelaar en J. A. Stuart; J. C. Koomen en C. T. Aalsma; C van der Plas en H. Eikerbout; P. van Tilburg en E. A. G. Post; J. F. Verhagen en A. Schildmeljer; A. Kerkhoff en J. C. van der Elsken; P. C. van Roode en B. T. Osinga; G. Parson en P. G. van Schoon hoven; R. Dijkstra en C. van Bentem; H. C. F. van de Berg en J. C. van der Wateren. GETROUWD: J. E. Fenger en A. M. Pascolo: J. Rodenburg enH. M. Mulder; P. S. Sewalt en W. M. G. Booms; M. Koster en G. van der Leij; F. W. Prins en A. van der Heiden; H. van der Wardt en C. A. Kuijer; J. de Leeuw en J. F. Wesselius; H. F. Seijsener en H. Beu kers; E. van der Meulen en A. H. Baas; G. Groenendijk en L. Bruin; S. P. van Warmerdam en T. de Vos; G. Limmen en J. M. van Kleeff; S. Geldorp en A. Houweling; W. Lourens en A. C. den Nieuwenboer; J. C. Smit en J. Groenen- daal; J. de Jager en T. R. Kort; E. H. A. Berg en J. L. Koning; J. Kulk en E. Stapper; M. Kwakkel en L. W Leen, E. L. Bouhuis en A. A. van Kleeff; A. H. den Hartoe en S. Riemens. toumooi zich mag verheugen in een grote belangstelling, bewijst wel het grote aantal deelnemers. Verleden jaar waren er op de tentoonstellingsavon den totaal 2441 bezoekers. De tentoonstelling vindt plaats in het Frans Hals Museum van 19 Februari tot en met 26 Februari en is dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur. Bovendien op Maandag en Donderdag 's avonds van half acht tot half tien. In de Stadsschouwburg zal op Dins dag 30 Januari om half twee een uit voering gegeven worden van declama tie en toneel. In de grote zaal van het Concert gebouw vinden de muziekdemonstrsSies plaats op 31 Januari en 2 Februari, om half acht 's avonds. Een dokter had 9 Augustus van het vorig jaar te Heemstede een auto be stuurd. terwijl hij niet helemaal nuchter was. Het Haarlemse Kantongerecht ver oordeelde hem tot een geldboete van duizend gulden en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden Hij was in hoger beroep gegaan en stond nu vanmorgen voor de Haarlemse Recht bank terecht. Verschillende getuigen maakten hun opwachting om te zeggen wat zij ervan dachten, en als eerste was daar een hoofdagent uit Heemstede, die op de avond van de bewuste dag een telefoon tje had ontvangen, dat er ergens op de Heemsteedse Dreef een auto scheef over de weg stond, waarvan de bestuurder de indruk maakte, dat hij in staat van dronkenschap verkeerde. Hij had zich naar de bedoelde plaats begeven en toen geconstateerd, dat er werkelijk wel reden was om aan te ne men, dat de bestuurder niet helemaal nuchter was. Op zijn verzoek was de man achter zijn stuur vandaan gekro pen, maar hij kon zich slechts met moei te op het trottoir staande houden. Uit de larie, die de hoofdagent mocht aan horen, kon worden opgemaakt, dat de bestuurder ongeveer zes borrels had ge dronken en dat hij de man van het ge zag verzocht goede notitie te willen ne men van het feit, dat het portier van de auto uit zichzelf open bleef staan. De tweede getuige, die de politie had opgebeld, verklaarde, dat hij tijdens een wandeling een personenauto zag, die een beetje heen en weer draaide en tenslotte voor één van de huizen stopte. Toen de bestuurder op zijn bellen geen gehoor kreeg, had deze behoedzaam op de achterkant van zijn auto geklopt. Hier oituerbrak de president de ver klaring van de getuige en vroeg de ver dachte of hij zich dat nog kon herin neren. Glimlachend antwoordde deze: .Misschien heb ik gezegd: „Ouwe jon gen, sta je er nog?". De president vond dat „ouwe jongen" wel wat overbodig, want de verdachte had de auto pas sinds enkele maanden. Nadat verdachte op een receptie van een vriend was geweest en enige men sen naar het station in Haarlem had ge bracht, was hij uitgenodigd om nog even als vervolg op de receptie ten hui ze van zijn vriend te komen fuiven. Hij wist echter het huisnummer niet meer te vinden. De derde getuige, die op de Heem- steedse Dreef woont, had gehoord, dat verdachte na door de ramen van het huis te hebben gekeken, zei: „Ik dacht dat u het was, maar u bent het niet". Met een kushandje naar de vrouw van getuige was de bestuurder weer in zijn auto gestapt. Op de vraag van de pre sident waarom dat kushandje nodig was, zei getuige, dat hij dacht, dat zij hem een poets wilde bakken en dat hex de vrouw van zijn vriend was. De dokter, die de bestuurder een bloedproef had afgenomen, bleek een jeugdvriend van verdadhte te zijn, maar hij had hem in geen jaren meer gezien. De veronderstelling van de president, dat de onderzoekende dokter- zijn jeugdvriend naderhand wel wat te eten gegeven zou hebben, werd niet be waarheid. Zy hadden zelfs bij thuis komst nog maar een borreltje genomen. Ook de personen, die verdachte na af loop van de receptie naar het station had gebracht, waren in de rechtszaal aanwezig. Zij verklaarden, dat zij tij dens de rit niets van dronkenschap bij de bestuurder hadden bemerkt. De officier was tenslotte in zijn re quisitoir van mening, dat de boete van de kantonrechter niet te hoog was en daarom eiste hij ook hier een boete van duizend gulden. In tegenstelling tot de kantonrechter, die intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden had gelast, eiste hij intrekking voor de tijd van een jaar. De uitspraak werd bepaald op Don derdag 8 Februari. jWgr. G. F J. van den Burg te midden van de kleuters, wier nieuwe tehuis aan het Dr Baumannplein te Halfweg op feestelijke wijze geopend is. Een Driekoningenboon viel in Heem stede. Lange tüd hebben de getrouwen van de Zonnebloem uitgezien naar de uitslag van de radiowedstrijd en voor het Herstellingsoord „Unicum" te Heem stede (tevens een dépendance van het Marine-Hospitaal te Overveen) was het de verrassing van het seizoen, toen be kend werd, dat dé Driekoningenboon juist ate een unicum in Heemstede te recht was gekomen. En zo kon het niet anders, of Alex van Wayenburg trof daar vanmorgen een opgewekt gezel schap burgers en militairen, die daar worden verpleegd. In de benedenkamers waren alle BIOSCOPEN: Rembrandt: Cinderella (a. 1.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; Cinema Palace: Voordeliger per dozijn, (a. I.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Luxor: Staatsgeheim, (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15: Frans Hals: De vrouw mijner dromen, (18 j.). 2.30. 7 en 9.15, 's Zondags 2, 4.30, 7 en 9.15; City: Straaljager no. 3 antwoordt niet (14 j.J, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne: Eiland des doods (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 u.; 's Zondags 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Donderdag 25 Januari Stadhuis: Jaarvergadering Haarlems Bloei, 8.30 uur. Stadsschouwburg: Comedie met „Het Idool) 8 uur. De Haarlemse Rechtbank veroordeelde vanmorgen de 60-jarige grondwerker R. wegens doodslag tot een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Zaterdag 29 Juli was een reeds langer bestaande onenigheid met de jeugdige collega R. A. uitgelopen op een hevige ruzie. Tengevolge daarvan ontstond een korte steekpartij voor een café op de hoek van de Kruisweg en Sloterweg te Hoofddorp. A. liep daarbij zulke zware verwondingen op, dat hij tijdens het vervoer naar de Mariastichting in Haar lem aan de gevolgen overleed. Veertien dagen geleden werd deze zaak voor de Haarlemse Rechtbank behandeld, waar de Officier van Justitie vier jaar gevangenisstraf eiste. Tijdens een bijeenkomst van pleeg ouders uit Haarlem en omgeving is be sloten tot oprichting van een plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging van Pleegouders, die de belangen zowel van het kind als van de ouders ten veile zal behartigen. Tijdens de bijeenkomst gaven velen zich op als lid van de vereniging, doch er zijn nog talrijke pleegouders, die in dat opzicht zijn achtergebleven. Zij die nog nadere inlichtingen wensen te ont vangen omtrent het doel van de vereni ging en zich als lid willen aanmelden, kunnen zich wenden tot het secretariaat van de afdeling, dat berust bij de heer C. de Boer, Karei van Manderstraat 16 te Haarlem. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land zijn van mening afwijzend te moe ten beschikken op het verzoek van de Vereniging Christelijk Tehuis voor Mi litairen te Haarlem om een subsidie uit de provinciale kas. Zij verklaren, dat het niet op de weg van de provincie ligt voor dat werk een bijdrage te ver lenen. Uit onze publicatie van gisteren over „The young Vic" zou men hebben kun nen opmaken, dat dit gezelschap Vrij dag a.s. in de Haarlemse Stadsschouw burg optreedt. Dat zal echter pas Vrij dag 2 Februari het geval zijn. Advertentie graag Uw salaris op tijd. Geef dan even eens Uw kolenhandelaar direct het geld als de brandstoffen komen. Federatie Brandstoffenhandel Haarlem en Omstreken Dinsdag 30 Januari vieren kloosterge meenschap en studenten van Missiehuis Driehuis, volgens traditie, plechtig het patroonsfeest van pater-overste, dr. A. Vugts, die dan tevens zijn koperen priesterfeest herdenkt, dat volgens do constituties van de congregatie van de Missionarissen van het H. Hart niet officieel wordt gevierd, maar voor de buitenwereld een gerede aanleiding zal zijn deze eenvoudige, geleerde en harte lijke priester geluk te wensen. Pater dr. A. Vugts is te Tilburg gebo ren, 16 Juni 1914. Op 7 September 1926 ging hij naar Missiehuis Tilburg voor de lagere priesterstudies, 19 Aug. 1932 ver trok hij naar Berg en Dal voor postulaat en noviciaat, gevolgd door zijn professie op 21 September 1933. In 1935 vertrok hij naar Rome om daar zijn theologische studies te maken aan een van de uni versiteiten, de beroemde Gregoriana. Te Rome werd hij 31 Juli 1938 priester ge wijd door mgr. Fragla in de kerk van Sant' Ignazio, tussen het graf van de H. Joannes Berchmans en de H. Aloysius van Gonzaga. In 1940, tijdens de opmars van de Duitsers door Frankrijk, reisde hij dwars door dit land naar Nederland terug. Een jaar later volgde zijn benoe ming tot professor in de dogmatiek aan het Groot-Seminarie van de Missiona rissen van het H. Hart te Stein (L.). Op 23 Februari 1942 promoveerde hij op het proefschrift „La grage d'Union d'après Thomas d'Aquin". In 1946 werd hij be noemd tot overste en directeur van net Missiehuis te Driehuis. Een jonge overste, nog geen 37 jaar oud, niettemin om zijn kwaliteiten als opvoeder en leidsman aan het hoofd ge plaatst van een kloostergemeenschap van paters en broeders, en een aposto lische school, waar een honderdtal stu denten hun gymnasiale studies volgen ter voorbereiding op het H. Priester- schap. Een zware taak, die lui met opge- De raad der gemeente Bloemendaal kwam hedenmorgen om negen uur ten raadhuize bijeen ter behandeling van de begroting 1951, onder voorzitter schap van jhr. mr. C. J. A. den Tax. Bij de algemene beschouwingen refe reerde de heer Pinxter, fractievoorzitter van de K.V.P., zich aan de uitlatingen van de burgemeester, waarin hij wens te dat in het hart van iedere minister van Binnenlandse Zaken geschreven zou zijn: gezonde gemeenten in een ge zonde staat. Het landsbestuur, aldus spr., zal zeker het verlangen hebben dat het alle gemeenten in den lande goed gaat, want als het de kinderen goed gaat zullen de ouders geen gebrek lijden. Maar nu komt de moeilijkheid. De zorgen van het landsbestuur zijn zó groot geworden, dat van een finantiële alarmtoestand gesproken mag worden. En als de ouders geldelijke zorgen heb ben, moeten de kinderen zuinigheid bar trachten en de arbeidsprestaties op voeren. Het is daarqm voor de gemeen tebesturen plicht zuinig te zijn, ook al omdat de inwoners in deze dure tijd zorgen hebben. Spr.'s fractie was verheugd over het sluiten van de begroting zonder nieuwe belastingen. Zij zou echter gaarne een financiële lijn zjen voor de eerstvolgen de jaren, opdat de secondaire uitgaven eventueel verschoven kunnen worden voor de noodzakelijke. Den Haag zou dan echter ook toezeggingen van bin dende aard moeten gaven. Het politiecorps is inderdaad te klein. De bezorgdheid voor de Kennemer Duinen deelt de fractie en als er op grote schaal gelegenheid zal worden ge geven voor kamperen, dient ook aan de geestelijke verzorging gedacht te wor den. Verblijdend was de mededeling van de burgemeester, dat in de vrije sector in 1950 niet minder dan 83 vergunningen konden worden uitgegeven. Dit jaar zal, volgens spr., de animo wel vermin deren door sterke stijging van de ma- teriaalprijzen. De situatie wordt ook minder gunstig voor de woningwet huizen, al blijft hier een belangrijke taak voor de Overheid liggen. Komen er in een niet al te verre toekomst bouwterreinen vrij, dan hoopt spr. dat de katholieke en andere confessionele woningbouwverenigingen toewijzingen krijgen. Aan anderen zal echter mede werking gegeven worden, mits een sluitende exploitatie der woningen ge garandeerd wordt. Onderwijs vraagt kapitalen, maar toch drong spr. aan op de aanstelling van boventallige leerkrachten. Er moet van een noodtoestand gesproken wor den. Zouden de klassen niet meer dan gemiddeld veertig leerlingen telle® dan zijn de kosten voor de boventallige on derwijzers ƒ47.000—, waarvan 40 pet. verhaald kan worden op andere ge meenten, waarvan leerlingen Bloemen- daalse scholen bezoeken. Nu over de uitbouw van gemeente lijke kleuterscholen gewaagd wordt, zal de strijd om het bestaan van de bij zondere scholen nog moeilijker worden. Ten dele zijn deze kleuterscholen zeer slecht behuisd en niet in staat leer middelen aan te schaffen. Wat Vogelenzang betreft juichte spr. de plannen toe om te komen tot een badplaats en een speelplaats. De Mar- gristenlaan dient men te verbeteren vóór er ernstige ongelukken gebeuren. Tot slot zou de heer Pinxter graag zien dat in verband met het uitbrei dingsplan de instelling van een gemeen telijk grondbedrijf, waartoe reeds in principei besloten werd, tot stand zou komen. De heer Vliegen (P. v. d. A.) besprak de financiële positie der gemeente, die zwarter werd voorgesteld dan hij wer kelijk was. De oude tekorten zijn weg gewerkt en de laatste drie jaren zullen ook wel meevallers opleveren. Een voorzichtig optimisme is dus gerecht vaardigd. Spr. drong aan op uiterste zorgen voor het onderwijs en voor de sociaal misdeelden. Hij vroeg hoe het met de raadhuisplannen staat. Er is wel een duinmeer gemaakt, maar de speel weide in Vogelenzang kan er maar niet komen. Spr. achtte de verhouding vaste ambtenaren (24) tegenover arbeidscon tractanten ter gemeente-secretarie (12) niet juist en vroeg meer vaste aanstel- Poter Dr. IA. VUGTS, M.S.C Dinsdag 30 Jan. 12Vx jaar priester. wektheid vervuld, daarbij gesteund door de hartelijkheid en volgzaamheid van deze mooie gemeenschap. Dinsdag 30 Januari bestaat van 11.30 12.30 uur gelegenheid pater dr. A. Vugts in Missiehuis Driehuis (halte Westcr- veld) geluk te wensen met zijn koperen priesterfeest. Waar hij in 1949, toen het Missiehuis vijfentwintig jaar bestond, de gulle gast heer was van velen, zullen ongetwijfeld velen van de gelegenheid gebruik willen maken om dr. Vugts de hand te druk ken op deze voor hem en het Missiehuis herinneringsvolte dag. De penningmeester van de Voetbal vereniging „Halfweg" stond op 11 Jan. voor de Haarlemse Rechtbank terecht wegens fraude. Bij controle van de boe ken had de voorzitter geconstateerd, dat er reeds geruime tijd een tekort in de kas van de voetbalvereniging was. De rechtbank veroordeelde de penningmees ter tot zes maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. Veertien dagen geleden luidde de eis tegen hem tien maanden. De hotelhouder D. uit Aalsmeer had zich tweemaal schuldig gemaakt aan on juiste belastingaangifte. Na veel tegen slagen in zijn leven, waarbij hij veel geld verloor, en nadat dieven kans had den gezien om veertienduizend gulden bij hem weg te nemen, benevens zijn gehele hotelinventaris, was hij genood zaakt geweest geld te lenen. Zo ook was hij overgegaan tot belastingontdui king.. Veertien dagen geleden eiste de Officier van Justitie twee maanden ge vangenisstraf en een boete van tweedui zend gulden. De rechtbank veroordeelde D. vanmorgen tot twee maanden gevan- eanisstrat lingen. Moge dit jaar-een algemeen uit breidingsplan en een plan voor de kop- Zeeweg tot stand komen, besloot spr. zijn rede. De heer Smidt van Gelder (VVD) meende de tijd nog niet gekomen voor het aanstellen van boventallige onder wijzers. Spr. vroeg zich af of de sport niet te zwaar gesteund wordt en hij begreep niet, dat er meer subsidie-be dragen op de begroting staan. De heer De Jong Schouwenburg (CH) critiseerde de aantasting der gemeente lijke autonomie, waardoor het voeren van een eigen huishouding tamelijk il lusoir is. De politie te Bloemendaal is bereid geweest offers te brengen, zoals uit de nota van de burgemeester bleek. Spr. wilde daar zijn grote erkentelijk heid voor uiten. Mocht het rijk niet in zien, dat het aantal politie-dienaren vergroot moet worden, dan moet de raad overwegen de primaire taak der veiligheid op andere wijze tot uitvoe ring te brengen. De gemeente mag dankbaar zijn ten opzichte van de gerepatrieerden de christelijke naastenliefde te hebben mo gen beoefenen. De verdienste is des te groter nu de eigen bevolking er door getroffen is wat de huisvesting betreft. De financiën blijven tot voorzichtig heid manen. Met belangstelling ziet spr. het rapport van. de sociograaf tege moet, opdat men wete hoe de structuur der gemeente in de toekomst moet zijn. Spr. zou de hertenkamp willen ruilen voor een boventallige onderwijzer. Gemeentelijk chauvinisme kan goed zijn, maar samenwerking met de om liggende gemeenten is noodzakelijk. Kan er niet een Contact-commissie in het leven worden geroepen? Spr. denkt daarbij aan de strand-exploitatie, de H.O.V. en de verkeersverbinding Noord- Noord-Zuid. patiënten ondergebracht en de stem ming was er al direct opperbest, toen in de geïmproviseerde studio de stem van Alex van Wayenburg klonk: „Goe den morgen vrienden", hetgeen tevens het begin betekende van een vrolijk Zonnebloem-uurtje. Het ensemble „Amusette" liet nog eens het liedje van de „Boon" horen, waarbij de jongens, gesecundeerd door hun verpleegsters, uit volle borst mee zongen. „Amusette" gaf overigens wel reden om mee te zingen, want het valt toch moeilijk te zwijgen wanneer „Ma ria de Bahia" weerklinkt. „De Notenkrakers", die ondanks de beruchte spoorbomen toch kans hadden gezien Heemstede te bereiken, oogstten al evenveel succes en verder waren daar nog de liedjes van Truus Koopmans en Annie Jansen, waarbij „Onder mosder's crinoline" favoriet bleek te zijn. De heer Schouten kreeg als vertegen woordiger van de Unicum-patiënten een boek voor zijn goede oplossing. Na afloop van de uitzending dankte de di recteur, de heer S. Bergevoet, de Zon nebloem voor haar programma. De uit zendingen van de Zonnebloem worden zeer op prijs gesteld en op „Unicum" luistert men er trouw naar. Het mede leven met alle zieken, met hun moei lijkheden en hun zorgen, is een sterke steun, aldus de heer Bergevoet. Op zijn beurt sprak Alex van Wayen burg zijn dank uit voor de hartelijke ontvangst en de attenties voor de Zon nebloem-medewerkers en hij wekte de patiënten op om toch vooral het con tact met de Zonnebloem-gemeenschap te bewaren. „Het zit niet in een sigaartje of wat gezellige muziek (hoewel dat ook be langrijk is), maar het gaat vooral om het grote Licht, dat ons de kracht geeft om over de teleurstellingen heen te ko men en dat ons helpt op de been te blijven, ook al liggen wij plat ter aar de." De Ned. Kath. Jongeren Beweging in de parochie Valkenburg gaf Woensdag avond een ouderavond. Deze werd ge- geven in- het eigen lokaal dat boven de St. Aloysiusschool is gevestigd, en dat met eigen middelen en eigen krachten voor dit doel op waardige en keurige wijze is ingericht. Voorzitter Bram de Bruin opende de avond met een vlot welkomstwoord, waarin hij zijn vreugde te kennen gaf over de aanwezigheid van een vrij groot aantal ouders, en een bondige definitie gaf over het doel en streven van de N.K.J.B. Hij bracht daarbij dank aan de Jeugdraad, die niet alleen met goede raad en daad, maar ook geldelijk de af deling zulke uitstekende diensten be wijst. Het eigen muziekclubje van de afde ling gaf daarna enige nummertjes ten beste, die uitstekend klonken en duide lijk bewezen, dat dit ensemble op een gced plan stond. Datzelfde mag ook ge zegd worden van de toneelafdeling, die goed werk liet zien. Bram de Bruin ont popte zich als een uitstekend declama tor, vooral in zijn eerste nummer, een Afrikaans gedichtje. De aalmoezenier van de afdeling, ka pelaan C. Bakker, gaf vóór de pauze nog eens een enthousiaste omschrijving, op v/elke wijze de afdeling het doel van de N.K.J.B. tracht te verwezenlijken en secretaris Jan Willemse onderstreepte dit nog eens met een uiteenzetting van het winterprogramma. De ouders toonden zich niet alleen zeer tevreden over het gebodene, maar weten nu ook dat de avonden, die hun jengens hier doorbrengen, goed zijn be steed. IA: ConcordiaZandvoortmeeuwen 3, BSMSpaarndam, RCH 4DIO 2, Kin- heim 2ADO 2. Stormvogels 4—EDO 4, Haarlem 4Heemstede, IB: HFC 3 DSK, Nw. VennepHaarlem 3A, RCH 5 OG 2, Zandvoortmeeuwen 4IEV. 2A: Halfweg 2Spaarnevogels, Rip- perda 2v. Nispen, EDO 5Zandvoort meeuwen 5, TYBB 2NAS 2. 2B: Scho ten 3—DIO 3, Kennemers 4—Spaarne- stad, HFC 4Terrasvogels 2, VSV 5 Geel Wit. 2C: HBC 3—Vogelenzang, Haarlem 6Hoofddorp Boys, Hillinen 2Hillegom 2, VI. Vogels 2DCO 2, 2D; WH-DSS 2, Spaarndam 2—Ken- nemers 5, VVB 3—VSV 4, Beverwijk 3 SVY. 3A: ETO 2—Hillinen 3, Vogelenzang 2 Nw. Vennep 2. 3C: IEV 2Velsen 3, Wijk aan Zee 3Terrasvogels 3. 3D: Zandvoortmeeuwen 6HBC 4, Spaarne vogels 2—DSS 3. 3F: IEV 3—Waterloo 3. 3H. WH 2—OG 3, Haarlem 8—Vel sen 4. 4A: OG 6DIO 6, Terrasvogels 5Geel Wit 5. 4B: HBC 6—Concordia 3. 4C: DSS 4Ripperda 4, NAS 3EDO 9. 4D: RCH 10—TZB 2, 4E: Kennemers 7— ADO 4. 4F: Concordia 4DSK 4. 4G: SHS 2—Haarlem 10, Alliance—DIOS 3. 4H: IEV 4—Kennemers 8,ADO 5—Vel sen 5. 41: ETO 3Vogelenzang 3, DSS 5 —TYBB 7. 4J: TYBB 8—Geel Wit 3, Ter rasvogels 4SHS 3, 4K: EHS 5Geel Wit 4, OG 7—EDO 12. 4M: v. Nispen 3— Schoten 8. Jeugdafd.: A: DSS aVSV a, HBC a— Stormvogels a, HFC aBloemendaal a, B: Haarlem aRCH a, Velsen aTYBB a. Kennemers aZandvoortmeeuwen a. Junioren: B: BSM aNAS a, v. Nis- pen aGeel Wit a, HBC bDIOS a. E: ADO a—IEV a, ADO c—ADO b, Velsen cVelsen b. O: SHS a—NAS b, Alliance a—DSS b, Geel Wit b—TYBB b. 1: DSOV a—v. Nispen b. L: TYBB d— DSS c, OG c—Velsen d. N: OG d—IEV b, Velsen e—TYBB f. ADO d—TYBB g. Adspiranten; A: DEM aWijk aan Zee a, DSS a—Geel Wit a, ADO a— TYBB a. D: v. Nispen a—Hoofddorp Boys a, Vogelenzang aAlliance a. G: HBC d—Hoofddorp Boys b, v. Nispen b —DSOV a K: DEM b—DEM c, TYBB b Velsen b. N: DSS c—HBC e, TYBB c— SHS a, Geel Wit c—NAS a, Alliance b— OG c. P: Geel Wit d—NAS b, HBC f OG d, TYBB h— TYBB f. S: Velsen e —DEM e. U: DSS f—Velsen f, DEM g— Geel Wit e. Het is er hard toe gegaan bU HBC waar twee belangrijke junioren-wedstrij den werden verspeeld. In de A-klasse ging de strijd tussen HBC 1 en GTTC 1, terwijl in afdeling B OZ 3 en Winfried 3 elkaar bekampten. De 7-3 overwinning van HBC was de verrassing van de avond, of beter ge zegd van de gehele competitie. GTTC was n.l. reeds lang als kampioen gedood verfd. Geen wonder, dat het enthou siasme aan de zijde van de Heemstede naren groot was, toen het eerste team er in slaagde, na een goede en sportieve wedstrijd, het kampioenschap te verove ren. Ook OZ 3 slaagde er in de kam- pioenspalm te veroveren na een behoor lijke wedstrijd tegen Winfried 3, die ook al in 7-3 eindgide. De strijd om de tweede plaats in afd. A is nog geheel open. De candidaten zijn hier GTTC 1 ,en Win fried 1 met beide twee verliespunten. De kampioenen van harte proficiat. In de tweede klasse B behaalde HBC 2 weer een belangrijke zege door met 8-2 van Winfried 4 te winnen. Ook het der de team van de Heemstedenaren behaal de een zege, door in 3 A eveneens met 8-2 van Winfried 3 te winnen. GTTC 2« Advertentie ZONDER CHAUFFEUR ,13090" Plein 33 liet zich ook weer van zijn beste zijde zien, en slaagde er in OZ 2 met 8-2 te kloppen. Bij de dames zorgde Winfried 2 voor een aangename verrassing door twee wel zeer kostbare punten mee naar huis te nemen. Zij slaagden er in met 6-4 van Togido 1 te winnen. HBC 1 leed een zwa re nederlaag tegen TOG 1 (1-9). De overige uitslagen luidden: Derde klasse A: GTTC 4—HBC 5 8-2; OZ 3Winfried 5 2-8. Derde klasse B: VGZ 1—GTTC 5 3-7; Vierde klasse: HBC 6HCK 2 7-3; GTTC 7—Togido 5 8-2; Heemstede 6— GTTC 6 3-7. Dames 4e klasse: Togido 2HBC 2 3-7; TYBB 3—HBC 2 3-7. A.s. Zondag speelt Schoten voor de laatste maal op het terrein aan de Ver spronckweg. Tegenstander is HVC, de leidende ploeg uit de afdeling. Voor deze gelegenheid zijn ook nu weer ex tra maatregelen genomen. Extra bussen rijden naar en van het terrein en de noodbrug zal voor de laatste maal dienst doen. De volgende week betrekt Schoten het nieuwe terrein aan de Rijksstraatweg. De competitiestand van de Haarlemse Klaverjasbond voor Bedrijfsverenigin gen is thans als volgt: Klasse IA gesp. pt. speelp. Spoorboys I 9 14 375320 D. K. C. 1 9 12 388442 D. S H. I 9 10 375530 Stork I 8 10 i 327704 Figee I 9 8 365580 G. E. B. I 9 8 361394 Johez I 8 6 321833 Beynes I 9 2 360904 Klasse IB gesp. pt. speelp. Boru I 9 12 380818 H. S. M. I 9 10 375620 Laurens Coster I 9 10 368944 D. S. H. II 8 10 325372 D K. C. II 9 8 367610 Nederland I 8 8 332003 Spoorboys II 8 8 331416 Vermaat I 8 2 309062 Klasse IIA gesp. pt. speelp. Beynes II 9 14 375650 Holland Nautic I 9 12 369188 Figee II 9 10 355504 Openbare Werken 9 8 363134 G. E. B. II 8 8 332980 Boru II 8 6 323140 Nederland II 7 6 288942 Johez U 9 4 353996 gesp. pt. speelp. Klasse II B D. K. C. III 10 16 414212 Laurens Coster II 9 14 381406 G. E. B. III 10 12 411854 Holland Nautic II 10 10 ,415844 H. S. M. II 10 10 407012 D S. H. III 10 8 392684 Stork II 9 8 369966 Beynes III 10 4 398764 Vermaat H 8 4 324156 op Zondag 28 Januari VelsenQSC KinheimDEM GVO—Wijk a. Zee De MeerVitesse TYBB—DIO HPSV—HBC AssendelftADO PancratiusOnze Gezellen DSSJ. H. Kwartier SJC—VVSB Inzendingen tot Zaterdagochtend 9 uur op open briefkaart aan de sportredactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant; N Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam. Over de prijsvraag wordt niet gecor respondeerd. Binnenkomende klachten over onjuistheden in de uitslag worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men, dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor iedere goede oplossing wordt één punt toe gekend. De lezer, die de Heemsteedse melksa nering met aandacht heeft gevolgd, zal zich waarschijnlijk wel de laatste zit ting van de Vertrouwenscommissie her inneren, waarin o.m. door afgevaardig den van het Bedrijfschap voor Zuivel werd bepleit om, wanneer er klachten kwamen, de tweede bezorger tijdig in te schakelen. Zoals men weet heeft de Vertrouwenscommissie steeds op het standpunt gestaan, dat de gedane belofte inzake de keuze uit de twee bezorgers, die in de betreffende sector komen, moest worden nagekomen. In een twee de vergadering van de Vertrouwens commissie is ten aanzien van dit punt, waarover bijna vijf maanden gestreden werd, overeenstemming bereikt. Met ingang van heden kan men, on geacht of men klachten heeft of niet, een schriftelijk verzoek richten tot de presidente van do Vertrouwenscommis sie, mevrouw M. KubatzBrugman, Lucas van LeyderClaan 6, Heemstede, om voortaan door de tweede bezorger i» de betreffende sector te worden be diend. Dat daarbij naam en adres van de verzoeker duidelijk moeten worden opge geven, spreekt vanzelf en tot en met 12 Februari kunnen deze verzoeken aan het hierboven vermelde adres wor den gezonden. Voor de goede gang van zaken is het noodzakelijk, dat men het verzoek uitsluitend schriftelijk doet, dus niet mondeling of telefonisch en voorts alleen aan het adres van me vrouw KubatzBrugman. Het spreekt vanzelf, dat, wanneer er vele verzoeken binnenkomen, de secto ren ongetwijfeld geheel gereorgani seerd moeten worden en dat is niet in enkele dagen bekeken. De Vertrou wenscommissie spreekt dan ook de ver wachting uit, dat het publiek, nu de voornaamste wens ingewilligd wordt, de melkhandelaren de tijd geeft om de verlangde wijzigingen in te voeren en men dus niet n.a enige dagen zich er over beklaagt, dat de tweede bezorger zich nog niet heeft aangediend. In hotel Borst te Castricum nam Woensdagavond de heer E. Vogelenzang afscheid van het personeel van de afde ling terreinen van het PWN. De avond werd bijgewoond door mevr. v. Nievelt, echtgenote van de directeur van het PWN die zelf was verhinderd, de heren S. Kramer, C. Oud en J. Jelles leden van de directie met hun dames. Zo te midden van al z'n personeel drong het pas goed tot de scheidende rentmeester door wat het afscheid voor hem zal betekenen. Ongeacht in welke functie hebben allen hem met ijver en verantwoordelijkheid terzijde gestaan. Met hen was het moge lijk zulk een belangrijk werk tot stand te brengen. Ook herdacht de rentmeester diegenen die tijdens zijn dienstperiode zijn komen te overlijden. Dank bracht hij verder aan z'n superieuren en 't PWN- bestuur voor de medewerking welke hij van hen altijd heeft gehad. Tot slot sprak de rentmeester de wens uit dat zijn opvolger de heer Jelles, die hij een Provinciaal bezit kan aanbieden waarin veel tot stand is gekomen, maar nog veel te doen is, in de toekomst dezelfde medewerking van het personeel van de terreinen mag hebben. De heer Jelles noemde in zijn korte toespraak de scheidende rentmeester een man met grote werkijver en doorzet tingsvermogen, een man die moeilijk op te volgen is. Door het personeel werd verder op deze avond een geheel door eigen leden verzorgd programma aangeboden. Hier van was bijzonder geslaagd de schets van de heren W. Jacobs en H. v. Elven waarin de contrasten tussen het oude en 't nieuwe naar voren kwamen, terwijl ieder onderwerp door de heer Klok met lichtbeelden werd toegelicht. Door het personeel werd de heer Vo gelenzang een prachtige Solex aangebo den waarbij de wens werd geuit dat hij daarop nog menig tourtje door „zijn duinen" zal maken. Tussen de toespra ken en onder de koffie zorgde het kwartet W. Jacobs, Jac. de Beurs, P. v. d. Bovenkamp en J. Castricum voor stemmige muziek, terwijl een voor deze gelegenheid samengestelde muziekkapel voor de vrolijke noot zorgde. Aan het einde van de avond nam rent meester Vogelenzang van eenieder per soonlijk afscheid. Naar wij vernemen is de bouw van de Hillegomse bloembollenbeurs thans gegund aan de laagste inschrijver, de N.V. „Padox" te Warmond. Wegens periodiek aftreden van de he ren J. Warmerdam te Zaandam en C- H. Erbrink te Haarlem als leden van de Commissie van Bestuur der Provin ciale Ziekenhuizen van Noord-Holland dragen Ged. Staten voor de eerstge noemde vacature voor mevr. mr. J. M- Stoffels van Haaften te Haarlem en de heer W. Voorthuysen te Alkmaar. De heer Erbrink is herkiesbaar, terwijl te vens voorgedragen is de heer A. H. »e Vries te Haarlem. Gisteftniddag schrok een paard, da' in de Spaarnwouderstraat voor een wa gen stond gespannen, zodanig, dat h® opzij sprong en een winkelruit verniel de. IJMUIDEN. Donderdag 25 Januari- Hoog water: 5.15 u. en 17.25 u. Laag water: 0.59 u. en 13.16 u. Vrijdag 26 Januari. Hoog water: 5.50 u. en 18.01 Laag water; 1.34 n_ en 13.4»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2