Moeilijk herstel van De Ruyter tegen Eichelsheim ■II Zestien Ned. equipes zonder strafpunten in Monte-Carlo Haarlemse eerste klassers in middenmoot Waalwijker ondanks recordprestatie niet in toumooiconditie Tour de France start 4 Juli in Metz OPLOSSING OUDEJAARSAVOND-PRIJSVRAAG „PROPAGANDA door DEELNAME aan WEDSTRIJDEN S.S.S. viert dit jaar zilveren jubileum Teylingen op bezoek bij Archipel Goede vooruitzichten voor Velsen To ver trap Barendregt-dr. Beekman nu op de negende plaats ZATERDAG 27 JANUARI 1951 PAGTNA 4 (Van onze sportredacteur) DELFT, 26 Januari In de Prinsensiad en daarbuiien zijn de biljartliefhebbers nog altijd niet uitgepraat over de nederlaag, welke de Waalwijkse matador Kees de Ruyter rond hei nachtelijk uur van Donderdag op vandaag heeft geleden tegen de invaller-outsider De Jong. En eerlijk ge- zegd. De Ruyter zelf is er ook nog niet onderuit. Zijn partij van vanmiddag tegen Eichelsheim was e&n klinkklare de monstratie van gebrek aan inspiratie en zelfvertrouwen. Hij speelde haar ongevoelig en plichtmatig en won eigen lijk vooral erkende dit trouwens ook sportief omdat Eichelsheim, de bedachtzame en nuchter ingestelde Rotter dammer, zichzelf niet kon opzwepen tot het heilig vuur, waannede hij misschien op de tweede dag eenzelfde ver rassing had kunnen leveren of benaderen als De Jong op de eerste dag. In gevaar geweest is De Ruyter eigenlijk niet. Hij bouwde zijn voorsprong op mei miniatuur-serieijes, waarvan in een en twintig beurten de hoogste 35 was. Eichelsheim bleef daar echter voortdurend onder en raakte op die manier langzaam maar zeker de tientallen caram boles achter, die hij straks in de eindspurt ie kort zou kun nen komen. SPURT VAN EICHELSHEIM TE LAAT INGEZET NEDERLAND—BELGIË ZATERDAGVOETBAL SCHAAKRUBRIEK Dii is Gerbrandy (dat was niet moeilijk) Maar enkele andere plaatjes hebben heel wal hoofd brekens gekost. Toch hebben we met genoegen gezien, dat onze lezers (en lezeressen!) de photo's in ons blad steeds met aandacht bekijken. En hier volgt de oplossing De wens luidde: Veel geluk en zegen in hei nieuwe jaar De afbeeldingen, waarvan de beginletters deze wens 1 Viruly 12 Zaandam 22 Napels 2 Enkhuizen 13 Elleboog 23 Irene 3 Egel 14 Gerbrandy 24 Eifelioren 4 Leo XIII 15 Eksieroog 25 Uirechi 5 Ghandi 16 Neger 26 Wijnflessen 6 Eskimo 17 In 'i Veld 27 Euwe 7 Laren 18 Najdorf 28 Joekes 8 Uurwerk 19 Haarlem 29 Amsterdam 9 Kakaioe 20 Everzwijn 30 Aioombom 10 Elfial 21 Togliaiii 31 Romme 11 Naarden H'stede En nu de prijswinnaars: Ie prijs: Mej. A. Teunissen Kerklaan 83 2e P.J.N.deKock A.L.Dyserinckstr. 116 Haarlem 3e Mej. R. Rosbergen Litslaan 27 Santpoort Deze prijzen zomede de kleinere en froosiprijzen zullen volgende Ned. schaatsploeg in Oslo gearriveerd ff week worden verzonden. DAMRUBRIEK T.Y.B.B. tegen D.I.O. Teylingen naar rivaal Sportagenda Tweede beslissingspartij D.C.G.J. Blankenaar 2 Motortentoonstelling in de R.A.I. Scheepvaartberichten En inderdaad is dat het geval ge weest. In theorie was Eichelsheim al verslagen, toen De Ruyter met zijn hoogste serie van 47 op 280 kwam, maar in de praktijk kwam het er'op neer, dat de Waalwijker daarna nog drie beurten nodig had om de laatste 20 caramboles te maken, drie beurten, die even veel kansen voor Eichelsheim betekenden om met een sprong, die wel groot moest zijn. maar die toch binnen zijn bereik lag, de Waalwijker nog te verrassen. Zijn gemiddelde in de laatste drie beurten (bijna 30) be wees. dat zijn eindspurt gevaarlijk had kunnen zijn voor een winnaar, wiens moyenne niet meer dan 12 bedroeg, maar het gemiddelde vap zijn eerste twintig beurten (nog g¥en 7) was te laag geweest om De Ruyter met deze verdienstelijke laatst» krachtsinspan ning nog te bedreigen. Maar het was geen enthousiaste win naar, die wij na deze middagpartijen in de lounche van hotel „Wilheünina" aan het praten kregen over zijn nederlaag van de eerste dag. Onmiddellijk wees hij de verklaring van de hand, die men toen van zijn teleurstellende partij heeft wil len geven: dat zij een reactie zou beteke nen op zijn formidabele prestatie van de openingszitting, toen hij begon met het formidabele record-gemiddelde van 60. Hij trachtte deze nederlaag ook niet goed te praten, maar bevestigde de in druk, welke wij reeds gaven naar aan leiding van het Europees kampioen schap 47/2 te Waalwijk: dat hij onder te hoge druk speelde en dat hij er beter aan zou hebben gedaan ondanks de recordprestatie van Donderdagmiddag om niet te bezwijken voor aandrang van organisatorische zijde en de machine over zijn toeren te laten lopen. Een ietwat andere indruk gaf ons het spel van v. d. Pol, die in Delft kenne lijk veel vrijer speelde dan hij in Waal wijk deed, toen sterkere tegenstanders en misschien ook gebrek aan oefening hem, met uitzondering van de beide laatste partijen, niet toestonden tot die hoogte te klimmen, waar hij in de na oorlogse internationale tournooien zijn grote triomfen had gevierd. Vandaag trad hij in het krijt tegen de rondborsti ge Haarlemmer Kobus, die na de eerste dag boven in plaats van onder aan da ranglijst zou hebben gestaan, indien hij 6 caramboles meer had gemaakt en daarmede zijn beide nederlagen in over winningen zou hebben omgezet! Tegen v. d. Pol was zijn kans minder groot. Weliswaar leidde hij na negen beurten toch nog met 10198 en stond hij twee beurten verder met 177167 practisch niet achter, maar tenslotte liet de trefzekere mathematicus zijn Haar lemse tegenstander in veertien beurten op 185 achter Opvallend is het, dat Sweering, die de laatste tijd slechts een tweede viool heeft kunnen spelen, in de tournooien van dit seizoen weer veel meer in de melk te brokken heeft. Toch moet zijn prestatie, behalve in het licht van de acht matchpunten, die hij heeft behaald, ook worden gezien i.v.m. zijn alg. moyen ne, dat hem in de eindstrijd tegen Van de Pol en De Ruyter toch niet de beste kansen geeft. Gebrek aan trainingsge legenheid, naar wij weten. De uitslagen en de stand van Vrijdag luiden: De Jong 227 31 73 7.32 Kruythof 300 31 47 9.67 Eichelsheim 239 25 41 9.56 De Ruyter 300 25 47 12.— Van de Pol 300 14 77 21.42 Kobus 185 14 59 13.21 Kastelijn 167 20 42 8.35 Sweering 300 20 68 15.— Sweering 300 29 42 10.34 De Jong 205 29 36 7.06 Kruythof 300 26 86 11.53 Kastelijn 248 26 39 9.53 Van de Pol 300 14 82 21.42 Eichelsheim 122 14 30 8.71 Kobus 298 28 36 10.64 De Ruyter 300 28 64 10.66 De stand luidt: matchpnt. alg. gem. 1. Van de Pol 8 23.07 2. Sweering 8 9.91 3. De Ruyter 6 14.65 4. Kruythof 6 10.60 5. De Jong 2 8.53 6. Eichelsheim 2 8.16 7. Kastelijn 0 9.21 8. Kobus 0 8.98 De start van de Tour de France zal dit jaar op 4 Juli in Metz zijn. De rou te loopt gedeeltelijk door Zwitserland en België. Het is thans de eerste maal in het 48-jarig bestaan van de Tour, dat er niet in Parijs wordt gestart. Het sportblad l'Equipe, dat de Tour organiseert, heeft bekend gemaakt, dat er 24 etappes zijn van in totaal 4.600 km. De finish is op 24 Juli in het Pare des Princes in Parijs. De route loopt langs Gent in België, Le Treport, Parijs, Caen, Rennes, An gers Limoges, Clermont-Ferrand, Brive, Agen, Dax, Tarbes, Luchon, Carcassone, Avignon, Marseille, Gap, Briangon en Aix-les-Bains, vervolgens langs Genève in Zwitserland en terug naar Dijon en Parijs. Er zullen slechts twee rustdagen zijn: Limoges op 12 Juli en Montpellier op 21 Juli. De jaarlijkse ontmoeting tussen de Zaterdagelftallen van Nederland en België zal op Zaterdag 19 Mei a.s. te Leiden worden gespeeld in het gemeen telijk sportpark in de Leidse Hout. LADDERWEDSTRIJD Oplossing van de tweezet nr. 975 van N. IJ. J. Termaat, Alkmaar. 1. Dg6 dreigt 2. Pxf7 mat. De sleutelzet ontpent het zwarte kasteel f4. Cross-Check met matverandering. Het gereed liggende 1e3t, 2. d4 mat, wordt veranderd in 2. Pe4 mat. Enz. Origineel! PROBLEEM 978 d h Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen binnen drie weken te zen den aan Jos. Duvergé, Binnen Brouwer straat 40, Amsterdam-C. Van tweezetten alleen de sleutelzet inzenden. FALKBEER GAMBIET New York 1857 Wit: J. W. Schuiten. Zwart: P. Morphy. 1. e2e4, e7e5; 2. f2f4. (Zoals bekend is, heeft deze opening de bedoeling de f-lijn te openen als voorbereiding voor een aanval op de zwarte Koningspositie en be tekent ze tevens een poging, zich van het centrum meester te maken). 2. d7d5; 3. e4xd5, e5e4. (Hier oefent de zwarte pion een sterke druk op Wits positie uit). 4. Pblc3. (Als sterker wordt beschouwd 4. d3 om onmiddellijk de zwarte pion on schadelijk te maken). 4Pg8f6: 5. d2d3, Rf8b4; 6. Reld2. (Thans is zwart gedwongen kleur te bekennen: moet hij op d3 ruilen, eventueel ook op c3, om op deze wijze zijn pion te heroveren?) 6e4e3! (Op en top Morphy! De hier boven aangegeven afwikkeling zou slechts het witte spel ten goede zijn gekomen). 7. Rd2xe3, 0—0; 8. Re3—d2, Rb4xc3; 9. b2xc3, Tf8d8f; 10. Rfl—e2, Rc8—g4; 11. c3—c4, c7c6! (De beste manier om het centrum te breken; ruilt wit niet, dan gaat d5 verloren en na dxc6 krijgt het zwarte Da- mepaard een mooi veld van ontwikkeling). 12. d5xc6. Pb8xc6: 13. Keifl. (Vrijwel het enige.) 13Te8xe2. (Hiermede wint zwart twee stukken voor de toren, terwijl zijn aanvalsstelling onverzwakt blijft). 14. Pglxe2, Pc6—d4; 15. Ddl—bl, Rg4xe2f, 16. Kfl—f2, Pf6g4f; 17. Kf2—gl! Pd4—f3t, 18. g2xf3, Dd8—d4t; 19. Kgl—g2, Dd4—f2t; 20. Kg2—h3, Df2xf3i"; 21. Kh3—h4, Pg4—e3: 22. Thl—gl, Pe3f5t: 23. Kh4—g5, Df3—h5 mat. Overgenomen uit het vierde deel van Practische Schaaklessen van Dr. M. Euwe. (Van een speciale verslaggever) OSLO, Vrijdagavond. Oslo gonst langzamerhand van de naam Hjalmar Andersen, en sinds de Nederlandse schaatsenrijdersploeg hier vanavond om tien uur is aangekomen, is dit gegons nog iets sterker geworden. Kees Broekman haalde, toen wij over het komende Europese kampioenschap spraken, de schouders op en zei: „An dersen is niet te houden. Als het ijs en het weer morgen goed zijn, dan rijdt hij wanneer hij werkelijk wil we reldrecord. En dan moet je heus niet proberen om in zijn tempo te gaan rij den, want je draait je absoluut in de soep." „En wat ga jij doen?" „Ik ga knokken. Zo hard mogelijk." Klaas Schenk, de teamleider, was het met Broekman's kijk op Andersen eens: „Er is echter één winstpunt. Wij sprin gen er in alle geval nuchterder voor dan verleden jaar." Op een bed in de hotelkamer zat Wim van der Voort intussen een paar tele grammen uit Nederland te lezen. Het ene meldde enige vriendelijke opmer kingen van huis, op het andere stond: „Eén roep uit de scheersalon: Het gaat gebeuren." Dit telegram was onderte kend met de stimulerende namen Tinus Burger en kapper Arend. Morgen staan de schaatsenrijders laat in de ochtend op en gaan dan na een zwaar ontbijt met de vereiste illusies naar het Bislet-Stadion. Vervang elk streepje door een letter greep, zodat horizontaal zowel als ver ticaal woorden van de volgende beteke nis te lezen zijn: 1. plaats in Zuid-Holland; 2. alarmeringstoestel; 3. oorspronkelijke bewoner der Philip- pijnen; 4. grondtoon van een toonladder; 5. fototoestel; 6. verwoesting; 7. veldheer; 8. plaats in Overijsel. Oplossingen in te zenden tot en met 6 Februari aan ,,'t Kasteel van Aemstel" (afd. Prijsraadsel), N. Z. Voorburgwal 65, Amsterdam. Oplossing 13 Januari: Na loting werden de prijzen toegekend aan: G. v. d. Kley, Jagersweg 44, Laren N.-H.; mej. L. Grimberg, Santpoorter- De letters SSS, die de initialen zjjn van de katholieke Beverwijkse gym nastiekvereniging „Sport Staalt Spie ren", komen veel voor in de program ma's en uitslagen van nationale en diocesane turnwedstrijden. En dat is maar niet zo toevallig, want het be stuur en ook de technische leiding van SSS werkt bewust in die rich ting om via goede prestaties van de keurtumsters en -turners propaganda te maken voor genoemde sport in katholiek verband. Kampioenen in een club spreken nu eenmaal tot de verbeelding van de jeugd, ook van de katholieke jeugd in Beverwijk, die zich op deze ma nier aangetrokken voelt tot SSS, een streven, dat moet inslaan, omdat het sterk groeiende stadje ook het do mein is Van een prominente neutrale gymnastiekvereniging n.l. Turnlust. Zo kweekte SSS twee turners voor de Haarlemse keurploeg, onder wie de kampioen van het district. Ook voor de dames-keurploeg levert de R.K. Beverwijkse gymnastiekclub vier prominenten, een aantal, dat in het verleden hoger was en in de toe komst waarschijnlijk weer „de zes" zal bereiken. „Neen, het is niet onze bedoeling om de cracks in de vereniging op te hemelen of ver boven de andere leden te stellen", vertelt de heer P. Niesten met nadruk „doch wU of liever gezegd onze ocfenmeester de heer H. van R(jn zullen met niet aflatende ijver streven naar betere prestaties van de leden, vooral van de promi nenten, die op wedstrijden en demon straties met hun kunnen propaganda maken voor de club". Zo luidt de mening van de heer D. J. Hienkens ai sinds de oprich ting (25 jaar geleden) voorzitter maar ook van de andere bestuursle den en van oefenmeester Van Rijn, die ook reeds een kwart eeuw les en ontspanning geeft aan de dames en heren van SSS. Penningmeester P. Niesten vertolkte deze gedachte en vertelde terloops dat de vereniging thans ruim vierhonderd leden telt, onder wie driehonderd dames en meisjes. Altijd heeft men gesukkeld met de heren- en jongensafdelingen, welke, zoals bij vrijwel alle clubs, kwantitatief bij lange na niet opkon den tegen de dames- en meisjesgroe- pen. Kwalitatief is er daarentegen bij de heren van SSS een duidelijke stij ging van het peil waar te nemen. Pastoor P. L. Schretlen, die thans zijn parochie heeft in Nieuw veen en vijf en twintig jaar geleden als kape laan en geestelijk adviseur in de pa rochie van O. L. Vrouw van Goede Raad te Beverwijk de initiatiefnemer, motor en animator van SSS was, heeft destijds niet kunnen dromen, dat thans een kleine vierhonderd vijftig turners en turnsters wekelijks naar de gymnastiekzaal van de H. Hai tscholen trekken om er in katho liek verband lichamelijke vorming te ontvangen. Zeer zeker zal hij in November van de'partij zijn, wanneer SSS zijn vijf- en twintig-jarig bestaan viert, natuur lijk kerkelijk, maar ook o.m. door een openluchtdemonstratie van dq, Kring Haarlem, die dit jaar te Beverwijk wordt georganiseerd. Over medewerking heeft SSS niet te klagen. De kosten, die voor elke sportvereniging toch al hoog genoeg zijn, worden gelukkig niet te veel opgevoerd door de huur van gym nastiekzaal en vergoeding aan de on betaalbare oefenmeester H. van Rijn. „Ik doe het nog altijd met plezier" vertelde ons de trainer, die vijf en twintig jaar geleden met een wilde haardos in SSS begon en nu kaal hoofdig, maar nog even vitaal en vo! energie, zeker niet van plan is er de eerste jaren mee uit te scheiden. De secretaresse mej. Schram zelf actief turnster en lid van de keur ploeg heeft de kleuters onder haar leiding en mej. Spanjaard ook al vele jaren lid neemt wekelijks de grote afdeling van 150 meisjes tussen de zes en elf jaar voor haar rekening. Volledig zouden wij verder zeker niet zijn, wanneer wij ongenoemd lieten het hoofd van de H. Hartscholen, de heer J. G. van de Nes, die als werker achter de schermen veel goeds deed voor SSS, dat voor een groot deel door zijn gewaardeerde medewerking over prima materiaal beschikt. S. Y. straat 26, Haarlem; A. Simis, Retiefstraat 3III, Amsterdam; mej. H. v. Buuren, Oude Posthuisstraat 6, Heemstede; J. v. Velsen, Bestevaerstraat 27III, Amster dam; mej. A, v. d. Berg, Zilkerduinweg 185, de Zilk. VOETBALLER BRUINGROEN SCHEPENWET BLEEKKAMER BINNENMUUR ALTAARTRAP IVOORZWART JENEVERBES KELDERRAAM KOLENTREIN AFREKENING KENTERHAAK Het bekende spreekwoord luidt dus; „Leringen wekken maar voorbeelden trekken." MONTE CARLO, 26 Januari De laatste route-gedeelten van de Rallye naar Monte Carlo, waaronder het nieu we, zo uitermate bochtige traject over het hoogland van Auvergne, hebben niet gebracht wat men er van verwacht en uit algemeen sportief oogpunt ook van gehoopt had: een dusdanige tekening in de tot zover al te gemakkelijke strijd tegen de elementen, dat de klassements proef na de finish nog slechts een onder geschikte invloed op de uitslag behoefde uit te oefenen. Weer- en weggesteldheid waren in de afgelopen nacht echter niet van dien aard, dat zij veel uitvallers of strafpunten hebben geëist. Met dit al zijn er van de 337 gestarte deelnemers 281 in Monte Carlo gearri veerd, van wie honderd zonder straf punten. Er zijn in totaal 54 uitvallers. Van de 56 Nederlanders hebben de volgende equipes de finish niet bereikt: De KoningVan Hamert (Volkswagen), AdamsVan Ramshorst (Citroën), SchefferWilling (Jowett), Engelsma Kingma (Austin), en tenslotte op het laatste routegedeelte ThiemeRoegiest (Citroën) met vernield carter door een steen van een lawine, dr. Van den Bergh Groenewegen (Pontiac), oorzaak on bekend, en onze enige dames-equipe Gravin van Limburg Stirummevrouw StahlWytema (Ford-Vedette), van wie eerst bekend werd gemaakt, dat zij in een ravijn waren gereden, doch die in middels zonder persoonlijk letsel in Monte Carlo zijn aangekomen. Zij waren tegen een boom gereden, waarbij de wagen ernstig werd beschadigd. Voorts verdient vermelding dat de half-Franse half-Nederlandse dames-equipe, waarvan mevrouw Van Puyenbroek deel uit maakte, reeds kort na de start uit Mon te Carlo met een motordefect moest op geven. Van de 48 hier officieel binnen gekomen Nederlanders hebben de vol gende 16 geen strafpunten onderweg op gelopen. Met het oog op hetgeen volgen gaat zijn zij hier opgesomd in de volg orde van de prestaties in de eerste klas sementsproef. Barendregtdr. Beekman (Kaiser), dr. HillenLeoni (Ford), Po lisSevenstern (Bentley), Flinterman Dillenius (Renault), KreiselPerk (Re nault), KnegtelBrand (Ford-Vedette), Verkamman van KeulenKeilair (Mer cedes-Benz), De RijkKemper (Wolse- ley), De Jongmevr. De JongLamming (Ford), DwarsJaspers (Volkswagen), BlansjaaéNiekerk (Tatra)dr. Stutter- heimjhr. De Pesters (Ford-Vedette), ir. PrinsVan Splunter (Ford), Graaf van Limburg StirumDe Vlaming (Ford), BosSpeelman (Volkswagen), dr. Van LammerenVan Voorden (Han- sa). Behalve deze hebben slechts één minuut vertraging op de gehele route: KouwenbergMutssaerts (Hillman) en de ploeg van graaf Van Zuylen van NijeveltEschauzier (Citroën). De rest van de 48 Nederlandse equipes heeft meer strafpunten, tot belangrijke aantal len toe. Onmiddellijk na aankomst, dus met mensen en machines nog vermoeid, was de eerste klassementsproef in de vorm van een acceleratie-remwedstrijd. De beste Nederlandse prestaties in da klassementsproef werden geleverd door Barendregtdr. Beekman (Kaiser), dr. HillenLeoni (Ford) in 24.6, Gatsonides Van Luyk (Sunbeam Talbot). De snelste tijden van alle deelnemers werden gemaakt door: 1. TrevouxCro- vetto, Frankrijk (Delahaye) in 22.6 sec., 2. FranklinFranklin, Gr. Brittannië (Lagonda) 22.9, 3. VardYoung (Ier land) (Jaguar) 23.1. 9. Barendregtdr. i Beekman, Nederland (Kaiser en. Roque mevr. Devèze, Frankrijk (Citroën), gestart te Monte Carlo. De ploeg dr, HillenLèoni, Nederland (Ford), ge start te Monte Carlo, staat met 24.6 op de 17e plaats. Slechts 51 equipes zullen aan de proeven van Zondag mogen deelnemen. Op initiatief van de Amsterdamse Schaakbond en met toestemming van de wethouder van Onderwijs, krijgen de leerlingen van de hoogste klassen van een zestal Amsterdamse scholen één maal per week onderricht in het scha ken. Deze schaaklessen worden gegeven tijdens de vrije uren, waarvan er twee ter beschikking van de leerlingen staan, zodat het leerprogramma hieron der niet te lijden heeft. Tijdens een der eerste lessen, gegeven door de „schaak leraar", de heer J. P. Stoop, wordt de leerlingen de betekenis van de verschil lende stukken uitgelegd. Probleem voor geoefende oplossers. No. 1896 auteur D. Kleeti te Heem stede. Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot uiterlijk 15 Februari a.s. aan B. H. M. Stevens, Ei kenlaan 36, Heemstede. Oplossing No. 1888 van I. Weisz. Wit speelt: 35—30, zw. 24x35 gedw. wegens 39—33 enz. 34—30, zw. 22x11 gedw. wegens 35, 30, 39—33 enz. 24. 37—32. 38—33, 49—43, 17, 21, 42, 45, 27, 1 en wint!!! Hiet is dan de oplossing, waar vele oplossers naar hebben uitgezien. Sommigen meenden dat de diagramstand niet juist was, om dat zij tevergeefs naar een ontleding gezocht hadden. De oplossing is echter zeer moeilijk, verrassend en fraai. Deze grootmeester was niet alleen vele jaren wereldkampioen practisch spel, maar tevens een geniaal auteur. Voor beginners No. 138 van P. J. Eype te Haarlem. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 137 en 138 kunnen inge zonden worden tot 1 Februari a.s. aan bovengenoemd adres. Uitslag van de nummers 133 en 134. Goede oplossingen kwamen binnen van P. J. J. v. Bommel. Amsterdam; W. J v. d. Voort, Nieuw Vennep; A. H. de We hebben nog even in de hoop verkeerd, dat één onzer Haarlemse eerste klassers zich in de strijd om het afdelingskampioenschap zou mengen, maar sedert E.D.O. verleden week van S.V.V. klop kreeg en daarbij onomstotelijk is komen vast te staan, dat de rood-zwarte ploeg momenteel voor de ere-plaats niet in aanmerking komt, zitten we met vier eerste-klassers in de huurt, welke geen van alle op het ogenblik maar enig belang hebben bij de onderste of bovenste plaatsen. D.W.V. en K.F.C. schijnen de aangewezen ploegen voor degradatie en Blauw Wit's positie wordt met de week steeds sterker. Met nog ruim de helft van het aantal te spelen wedstrijden zouden we nu reeds kunnen zeggen, dat de strijd voor de Haarlemse eerste-klassers practisch gestreden is. Dat wordt op zo'n manier een tweede helft zonder enig belang. Gelukkig hebben we in Stormvogels een kampioenscandidaat voor de tweede klasse en enkele van onze R. K. elftallen spelen in hun afdelingen nog een zeer voorname rol. We noemen Velsen, Teylingen en min of meer ook nog Wijk aan Zee en Vitesse. Onze eerste klassers komen morgen eindelijk weer eens alle in actie en wanneer de zaken gaan zoals we ver wachten, dan zal er in de positie van de elftallen weinig verandering komen. RCH moet van KFC winnen en wan neer EDO en VSV het onderling eens worden in de vorm van een gelijk spel, worden zij er beide beter van. En dan dient Haarlem in Schiedam tegen Her mes DVS te winnen, hetgeen, traditie getrouw, wel zal geschieden. Alle kou zou van de lucht zijn. Stormvogels trekt naar TOG en Scho ten ontvangt HVC. Aardig is het dat onze clubs elkaar een grote dienst kun nen bewijzen. Schoten zou zelf gebaat zijn met een zege op het oer-sterke HVC, (waarom niet, want op Birkhoven werd het slechts 21 voor HVC), en in een dergelijk geval is Stormvogels het meest gebaat. Daarom zorgen de IJmui- denaren vanzelfsprekend voor een zege op TOG, want dan is ook Schoten vol komen uit de brand. En HFC? Ach, la ten we er het beste van hopen voor de blauw-witten, die bij Neptunus op be zoek gaan. Zoals we reeds opmerkten is Velsen een serieuze candidaat geworden voor de bovenste plaats. Vooral omdat de Velsenaren blijkbaar de oude vorm heb ben teruggevonden en thuis tegen QSC zulks nog eens willen bevestigen. Wijk aan Zee moet bij GVO winnen om bij te blijven en hetzelfde geldt voor Vi tesse, dat bij het zwakke De Meer op bezoek moet. DEM bindt de strijd aan met plaatsgenoot Kinheim en de club van Burger moet hier eens voor een verrassing zorgen. Niet slechts voor zichzelf, maar ook voor Velsen en Wijk aan Zee. In Haarlem speelt TYBB de plaatse lijke strijd tegen het in ernstig gevaar verkerende DIO. Wint TYBB, en daar is o.i. wel enige kans op, dan raakt de geel-zwarte ploeg vrijwel uit de zorgen. Ook êen overwinning van HBC over HPSV is wenselijk, maar zal niet zo erg makkelijk verkregen worden. Bij de vierde klassers trekt de ont moeting Archipel—Teylingen de groot ste belangstelling. Wint Teylingen, dan ligt de weg naar het kampioenschap open. Op papier hebben VVSB en SJC ook nog een kleine kans, zodat de der by van Noordwijk ditmaal zeer belang rijk is. We wagen ons niet aan een voorspelling. Lisse zal zich moeilijk tegen ASC staande kunnen houden en voor Onze Gezellen ziet het er bij St. Pancratius ook somber uit. DSS echter kan van JHK winnen, maar NAS zeker niet van Bloemendaal. En ADO moet in Assendelft de club van die naam be kampen, hetgeen minstens een gelijk spel dient op te leveren. Haarlem: Schoten—HVC, TYBB—DIO. VI. Vogels—Swift, DC OSDZ. Heemstede: RCHKFC. Halfweg: NASBloemendaal. Hillegom: HillegomDocos. Lisse: LisseASC. Noordwijk: SJCWSB. Zandvoort: ZandvöortmeeuwenHil- linen. Bloemendaal: DSSJHK. Santpoort: VelsenQSC. Velsen: VSV—EDO. Beverwijk: KinheimDEM, Bever- wijk—ZSGO, VVBAhrends. De tweede beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de reserve-Hoofd klas afd. B in de provinciale N.-Hol landse Dambond tussen DCG en Jozeph Blankènaar 2 is vastgesteld op Woensdag 31 Januari, weer in café-restaurant De Kroon. Van 9 tot en met 18 Februari a.s. wordt in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de eerste tentoonstelling gehouden van mo toren, hulpmotoren voor rijwielen en bijbehorende onderdelen. Het is de eerste maal na de oorlog, dat een dergelijke tentoonstelling wordt ge houden. Op circa 90 stands zullen nu ongeveer 60 motormerken te zien zijn uit Enge land, Tsjecho-Slowakije, Duitsland, Ita lië. België, de Verenigde Staten, Neder land, Zweden en Frankrijk. Ook scooters en carriers komen op deze tentoonstelling. Jong, Gennep; C. Spanjaardt, Beverwijk; C. A. v. d. Pol Eerde. Veghel; Hans ten Berge, Heerlen; J. J. Spanjaardt, Bever wijk; J. J. Heytel, Amsterdam; M, Vo gelsang, Haarlem; B. F. Hurting, Am sterdam; sold. W J. Sweyen, Haarlem; V. Andringa, Haarlem; H. J. C. A. Nun- nink, Delft; A. Hendriks. Maastricht; J. Muusze, Haarlem; Th. Bandsma, Sant poort; H. J. M. v. Gijlswijk, Haarlem; G. Faai, Haarlem; H. J. J. Dassen, Bus- sum; D. M. Nijland, Amsterdam; Jopi Ritzen. Heerlerheide; P. J. Smit, Haarlem. De prijzen werden gewonnen door Th. Bandsma, Santpoort, C. A. v. d. Pol Eerde, Veghel en J. Muusze te Haarlem. AAGTEKEKn. -'j te Singapore, AALoDIJK n. Vera Cruz, 26 V. Antw., AALSUM 26 te Mombassa. ALBIREO 23 te B. Aires, AL- BLASSERDIJK 25 te Galveston, ALCHIBA 25 te Dakar, ALCYONE 25 te Hamb., ALET- TA 25 te Pladju, ALHENA 25 te R'dam, ALMDIJK p. 26 Keywest n. Havre, ALNA- TI 24 van Montevideo n. Bahia, ALPHERAT 25 van Georget. n. N. Y„ AMSTELDIEP 25 te La Guaira, AMSTELVEEN p 25 Mini- coy a.A'dam, ANDIJK p, 26 Scilly, 27 te Londen verw., ANTONIA 23 van Singap. n. Bangkok, APPINGEDAM 26 te Amsterdam, ARENDSKERK 25 vai. Melbourne n. R'd„ ARKELDIJK 26 te R'dam, ARMILLA 25 te Haiphong, AVERDIJK p. 26 Wight n. R'd„ BALI 26 te Djeddah, BATOELA 25 te La- rat, BENGKALIS p. 25 Ouessant n. Hamp- tour, BENNEKOM 26 van Talcah. n. Iquiqc, BEVERWIJK 26 te Bougi, BLOMMERSDIJK 26 te Antw., BORNEO p 26 Perim n. Hol- landia. BREDA 25 van Cur. n. Azoren. CAL- TEX LEIDEN p. 26 Perim n. Rastanura, CALTEX UTRECHT 26 te Sidon, CERONIA p. 26 Lissabon n. Hqysham, CHAMA 26 te Alexandria. CHITRAL O. 26 St. Vincent n R'dam, DALERDIJK 26 te Antw., DANAE p. 26 Dungeness n. Tanger, DIEMERDIJK 25 te Tacoma, EEMDIJK n. R'dam, 25 bij Costa Rica, EEMLAND p. 26 Madeira n B. Aires, ELMINA 26 te Havre, 28 te A'dam verw., ESSO ROTTERDAM p. 26 Sidly naar Aruba, ETREMA p. 26 Sombrero n. Cur., FARMSUM 26 te Rott., FELIPES 26 te Sai gon, GAASTERKERK 26 te Amst., GEMMA 25 van Northshiclos n. Cur.. GORDIAS 24 v. Kimassi n. Istanb., HECTOR p. 25 Gibr. n. Italië, HEEMSKERK 26 te Marseille, HER CULES 25 van Istanboul n. Piraeus, HER MES p. 26 Dungeness n. San Juan, HOOG KERK 26 te Walvisbaai, HYDRA 25 v. Pto. Cortez li. Belize, JAPARA 24 v. Philad'a n. Beiroet. JAVA 25 te Charleston, JUPITER 26 te Beiroet. KATWIJK 24 van Aarhuus n. Aalborg, KEILEHAVEN p. 25 Kp. Verde n. Konakry, KLIPFONTEIN p. 26 Finisterre n. Amsterdam, KOTA BAROE 26 van Port Said n. N. Y., LAERTES p. 24 Perim naar A'dam, LARENBERG 26 te Sas v. Gent, LAWAK 27 te Manilla verw., LEKKERKERK p. 26 Kp. d. Armi n. Genua, LEMSTERKERK 26 te Genua, LIMBURG 22 van Goosbay n. Houston, MALEA p. 25 Perim n. Londen, MALVINA p. 26 Kp. Bon n. Singap., MAR KEN 26 te Accra, MELAMPUS p. 24 Guar- dafui n. Balikp.. MELISKERK 25 te Kobe, MENTOR 26 te Malta, MITRA 25 van Calo'a Pladju, MOLENKERK 26 te A'dam, MURE- NA 26 te Pt. Said, NERO p. 26 Brunsbuttel n. A'dam, NIGERSTROOM 26 te Takorade, ODYSSEUS p. 25 Finisterre n. Rotterdam, ORANJE 26 van Southampton, 27 te Am- sterd. 12 u. ORMONDE 26 van Pt. Saïd n. R'dam, PAPENDRECHT 26 van A'dam naar Punta Cardon, PR FRED. HENDRIK 27 8 u. te R'dam verw., PR. WILLEM II 26 te Nor folk, PR. WILLEM III p. 26 St. Vineent n. Dakar, PR. WILLEM IV 26 te Antw., PR. WILL, v ORANJE 25 te Valencia, RAKI p. 26 Ouessant n. Makassar, ROEPAT 27 te Ma kassar verw., RONDO 24 te San Francisco, RIJNHAVEN p. 25 Ouessant n. Casablanca, RIJNKERK 26 te Antw., SALAWATI 25 te Khorramshar. SAMARINDA ca. 28 van S. Francisco n. Perzië, SAPAROEA 26 te Suez, SINGKEP vertr. 27 van Tjilatjap n. Tegal, SLOTERDIJK 22 van Philad'a li. Djakarta, STAD ALKMAAR 25 van Narvik n. R'dam, ST. ARNHEM 25 te Huelva. STAD DOR DRECHT p. 26 Guernsey, 27 te R'dam, STAD MAASTRICHT 26 te Casablanca, ST. MAASSLUIS p. 26 Dungeness n. Genu», STR. SOENDA 25 te Zanzibar, TANKH. I 24 te S Gerong. TARAKAN 26 te Balti more, TEIRESIAS p. 26 Guardafui n. A'd„ TEUCER p. 26 Colombo n. Penang, THE SEUS 25 van Algiers 27 te Gibr., TJIBADAK 24 van Pt. Swettenh. n. Kobe, TOMORI 26 te Djakarta, TROMPENBERG 25 te Antw-, UTRECHT 27 te Durban verw., VEENDAM p. 25 Azoren n. Bermuda, WELTEVREDEN p. 26 Guardafui n. R'dam, WINTERSWIJK 26 te A'dam, ZAAN 27 te Zaandam verw.. ZEELAND 26 te Surabaja, ZONNEWIJK 24 van Santos n. Takoradi. FREDERIK, 25 Jan, te Kingslynn, JAVA, 25 van Sarpsborg n. Porsgrunn, ROSE MA RIE. 25 van Molmö n. Gothenburg, TON S, 22 te Dublin, CORONA, pass. 26 Brunsbut tel, DE RUYTER, 26 van W. Hartlepool n. Leith; ELLEWOUTSDIJK, 25 van Bordeaux n. Manchester, HEEMSKERK, 25 van Halm stad n. Waterford. HELVETIA. 25 te Par, HENK, 25 te Calais, KORTENAER. 25 van Rouaan n. Hull, LIES. 26 te Odense, TEXEL, 26 van Hamburg n. R'dam. UNI F, 25 van Dublin n. Kilkeel, VOLKERAK, 25 van Grangemouth n. Rouaan, HAST 5. 25 van Kolding, ELJO, 26 te Cardiff, WIM, 25 van Middlesbro n. Avonmouth, WESTROPA. 2® te Preston. VIVO, 26 te Kopenhagen, CRES CENDO, 25 van Londen n. Kopenhagen, FLANDRIA, pass. 25 Holtenau, n Kopenha gen. HARTEL, 26 te Goole. MARCELLA, Z" te La Palliee, MERCURIUS, 26 te Ipswich- NOORD, 25 te La Palliee, BERNINA, 24 van Gbthenburg n. Parijs, DAVINA GOEIH KOOP, 25 te Swansea. AMIGO. 26 te Gent, ANTILOPE, 26 w Gent, ALPHA, 25 te La Rochelle, BADZU- 25 te Gent. DIANA V. 25 Jan te Gent, en A SCHEER. 26 te Swansea, HORST, paS^ 25 Vlissingen n. Kingslynn, LACRA, 25 Mantvluoto, PELIKAAN, 25 te KingslynT TEMPO, pass. 25 Vlissingen n. Strood. TH&C GOEDKOOP, pass. 25 Skagen n. RMan" WIEMA, 24 te Antwerpen, ZW A ANTIEN r" 25 te Yersey. VEEMARKT LEEUWARDEN, 26 Jan- Aanvoel- 57 stieren, eerste kwal. f 1',2o tweede kwal. f 1.30, derde kwal. 1.22. Ke vette koeien, eerste kwal. f 1.49. twe«- kwal. f 1.34, derde kwal. f 1.13. 1085 WjL, en kalfkoeien f 500—1.010. 285 pinken f «"ïjj 560, 611 nuchtere kalveren f 38—51, 40l vette weideschapen -- as—- 672 vett^ varkens, vette biggen f 1.561.61, zouters t \o' 274 biggen en lopers, biggen f 183°- oers f 39—83. 16 bokken en geiten geen tering, 76 paarden f 450985, totaal 35'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4