tie beste bromfiets! Niet te veel hoogvliegers bij de Zwaluwen Rode Duivels met 4-2 de baas DE AARDSCHOKKEN IN WEST-EUROPA Wij luisteren naar GROMYKO TOONT ZICH TOESCHIETELIJK gr uo Belevenissen van de struisvogel Rasmus Va»* Koffie Unéh geniet U la^1 Kohrefkoffie P r Voorrang 13 ffi HONDEN WIJ GEVEN WEG!! 200 REGENKLEDING PALEIS Moeilijkheden te Parijs door zijn concessies echter nog verre van opgelost Weer geheime zender in Twente ontdekt Duitsers dachten aan een atoomexplosie Ned. ijshockeyers zege vieren over Oostenrijk Van der Voort superieur B-4 J ^Ervaren Kruideniersbediende f 42.50 ECHT VROUWELIJK WERK AUTO-FINANCIERING DONDERDAG 15 MAART 1951 PAGINA 5 Sportsnippers A.N.W.B. verzoekt bevei liging Oosterbrug te Edam 300 Ned. gezinnen naar Brazilië? Mogelijkheid wordt onderzocht ACTIE APOSTOLAAT V. D. ROZENKRANS Mobilisatie geestelijke strijdkrachten SAMENWERKING MET INDONESIë Broekman vierde te Har stad Blackpool en Newcastle Un. in Cup-finale WESTERSE GEDELEGEERDEN BESTUDEREN VOORSTELLEN Verdediger van Van der Waals veroordeeld Zes weken gevangenisstraf MGR. J. H. GOUMANS GAAT RUSTEN MARKTBERICHTEN Scheepvaartberichten 'N CTiïïrriAC PRODUCT Sim, Sam en Rasmus in de Dieren tuin 57-3 VERLOREN A.s. Zaterdag 17 Maart heropenen wij onze gemoderniseerde zaak in NAAI- EN SPECIAALMACHINES F. C. KUIPERS - Naai-en spedaal- machines KI. Houtstr. 113, tel. 11142, Haarlem REGENJASSEN op onze verschillende ateliers Gelegenheid tot aanmelden dagelijks van 912 uur, Zijlweg 136, Haarlem. I V Advertentie (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, 14 Maart. Er waren helaas niet al te veel hoogvliegers bij de Zwaluwen, die het vanmiddag in het Feijenoord-stadion opnamen tegen de Rode Duivels. De 15.000 toeschouwers, die misschien hadden gehoopt, dat de weerglans van het spel, waarmee enkele weken geleden Middlesbrough onder de voet was gelopen, ook op dit elftal zou afstralen, wisten al heel gauw, dat hun hoop niet in vervulling zou gaan. Het was eigenlijk nog een meevallertje, dat de Nederlanders hun regelmatige achter stand van 40 na de eerste speeltijd, in de tweede helft tot 42 konden redu ceren. In het begin van die laatste periode v/as de wedstrijd van Nederlands stand punt bezien nog het meest aantrekkelijk Maar zelfs toen konden wij niet de ont dekkingen doen, waarmee het Neder lands elftal op verschillende punten nog wel gebaat zou zijn geweest. Van der Weerd, de aanvalsleider van Wagenin- gen, een niet ongevaarlijke concurrent van Naud van Melis, kwam er niet hele- ïbaal uit. Hij kreeg een paar maal gele genheid om te demonstreren dat hij snel is en een pittig schot heeft, maar globaal beschouwd was er geen reden, om hem boven de Eindhovenaar, die een com pleter voetballer is, te prefereren. Ook de rechtsbuitenplaats van het Neder lands elftal is nog niet tot volle tevre denheid bezet, maar Van der Gijp heeft zijn aanspraken daarop vanmiddag niet waar kunnen maken, evenmin als er sprake geweest zou zijn, dat Groene veld met déze wedstrijd zijn plaats in het Oranjeteam definitief verdiende. Quaad- vliet van B.V.V. was geestdriftig en kwiek, maar van alle voorhoedespelers bleef voor ons Snoek toch de beste. Middenlinie en achterhoede waren niet bijzonder imponerend ook Van Raalte had, met name in de eerste helft, zijn dag niet en de enige speler, die bij herhaling opvallende dingen deed, was de A.G.O.V.V.-er Dijkgraaf, wiens plaat sen heter verzorgd was dan wij zulks op onze velden plegen te zien. Tegenover dit Zwaluwenteam bleken de Rode Duivels technisch beter, sneller en doortastender. Na ongeveer een kwar tier drukten zij dit uit in een doelpunt van midvoor Annicq, waarbij Möring en Van Raalte niet helemaal vrijuit gingen en nog geen 15 min. daarna bracht Van Steelant met een loeiend schot de stand op 20. Anderhalve minuut later ver scheen de drie al op het scoringbord, toen De Bruyne de roos trof na een schot van Van Steelant. En toen de laatste vóór rust nog eens tegen de paal knalde, ■was Dimanche er direct bij om de score °P 40 te brengen. Onmiddellijk na de hervatting keerde ,t vertrouwen nog even in de Neder- Wp j gelederen terug, toen Van der d met twee Belgen op zijn hielen de bal langs de uitgelopen Belgische doelman knalde. Er leek nog een kansje in te zitten, toen Snoek 15 minuten later dat goede voorbeeld volgde na een scherpe voorzet van Van der Gijp, die de bal nog juist had binnengehouden. Maar daarmee bleek de koek op te zijn. Uit gezonderd het moment, waarop Groene- veld door de Belgische doelman zodanig werd vastgehouden, dat scheidsrechter Ausum een strafschop had moeten toe kennen, kregen de Zwaluwen wat zij verdienden. Tevoren hadden twee jeugdelftallen een selectiewedstrijd gespeeld voor het tournooi aan de ^ftivièra. Elftal B won «die wedstrijd na een aardige eerste en een matige tweede helft met 4-^0, dank zij zijn beste voorhoedespelers, Bleyen- berg (Veenendaal) en Vermunt (R.B.C.), die beiden tweemaal sloorden. De tweede etappe NeversSt. Etienne (230 km.) van de wedstrijd ParijsNice is door de Fransman Bobet gewonnen. Bar- tali werd twaalfde in 6.50.0. Het afgelopen jaar heeft de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart in totaal 270 zweef- vliegbrevetten uitgereikt en wel 110a, 111b, 35c en 14 zilveren prestatiebrevetten. Ter weerszijden van de Oosterbrug te Edam zijn palen geplaatst welke moe ten voorkomen, dat voertuigen, breder dan 1.85 meter de smalle brug oprijden. Herhaaldelijk komt echter voor, dat be stuurders deze palen niet, of te laat op merken, zodat soms een aanrijding niet te vermijden is. De A.N.W.B. heeft nu de beheerder van de brug verzocht op de palen reflectoren aan te brengen en tevens een duidelijk zichtbaar bord met het opschrift: „Maximum breedte 1.85 m." bij beide opritten. Woensdag scheepte zich te Rotterdam in aan boord van het s-s. „Altair" de heer R. Weis, die zich met zijn vrouw en twee kinderen gaat vestigen in Macae in Brazilië. De heer Weis gaat op verzoek van de stichting ..Landverhuizing Nederland" in samenwerking met het Nederlandse ge zantschap in Rio de Janeiro een onder zoek instellen naar de mogelijkheid van vestiging voor driehonderd Nederlandse gezinnen. Men denkt dan honderd gezinnen te bestemmen voor veeboerderijen en twee honderd voor de cocos- en cacao-indus- trie. Welke gezinnen eventueel naar Brazilië zullen gaan, aldus de heer Weis, zal worden beslist door de arbeidsbu- reaux. Tenslotte deelde hij mede, dat er bij de Braziliaanse regering plannen zijn deze gezinnen vrije overtocht te garan deren. Naar wij vernemen is het Apostolaat van de Rozenkrans hier te lande weder om een nieuwe actie begonnen. Na eerst de „Altijddurende Rozen krans der Religieuzen" te hebben inge steld, heeft het zich nu gericht tot alle katholieken van Nederland, door in alle kerkportalen een affiche te laten ophan gen van de volgende inhoud: „Algemene Mobilisatie der Nederlandse Geestelijke Strijdkrachten! Alle katho lieke gezinnen worden hiermee opge roepen tot deelname aan de strijd voor Vrede, Welvaart en Wereldverbetering. Ieder gezin, dat, in de eerste plaats voor deze grote intenties, dagelijks het Rozenhoedje wil bidden, sluite zich aan, geve naam en adres op aan het Aposto laat van de Rozenkrans, Dominicanen klooster, Huissen (Gld.) en ontvangt dan gratis zijn deelnemerskaart." Van verschillende plaatsen kwamen reeds adhaesie-betuigingen binnen. In Twente en Drente zijn de geheime zenders nog steeds actief. De P. T. T. en de rijkspolitie maken het de „radio piraten" de laatste maanden echter zeer lastig en geregeld gelukt het een ge heime zender tot zwijgen te brengen. Thans in Wierden weer, waar bij de landbouwer K. T. een volledige zendin- stallatie, alsmede een veertigtal gra- mofoonplaten werd aangetroffen. De landbouwer kreeg een proces-verbaal en de zendinstallatie en de gramofoon- platen werden in beslag genomen. Mr. J. A. G. .Tonckheer, directeur van de Stoomv. Mij. „Nederland", die onlangs een bezoek aan Indonesië bracht, verklaarde aan een koffiemaaltijd van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel: De scheepvaart op Indonesië is zeer nauw verweven met het gehele economische leven van dit land, maar moet zich op de meest soepele wijze aanpassen aan alle fluctuaties en ontwikke lingen die zich daar nog voordoen. Het belang vari Nederland bij deze scheepvaart is zeer groot. Practisch de gehele import en export van Indonesië wordt vervoerd door lijndiensten, in tegenstelling tot vroe ger, toen ook de wilde vaart haar aandeel er in had. Bij de import van goederen en bij de afname van Indonesische producten is Europa het meest belanghebbende we relddeel, onmiddellijk gevolgd door Ame rika en in dit alles heeft de Nederlandsfe vlag een zeer belangrijk aandeel. Spr. drong er op aan, dat de Nederlanders tot de opbouw van Indonesië zullen bij dragen „niet bemoeiziek, niet met een neer buigend superioriteitsgevoel, ook niet over dreven onderdanig, maar op de goede eer lijke Hollandse manier". Daarvoor, aldus spr., heeft de Indonesiër respect en daarin ligt onze kans. Verenigde Naties. De commissie van Buitenlandse Zaken van de Franse Na tionale Vergadering heeft er op aange drongen om de herfstzitting van de V.N. in Parijs te houden. De commissie nam een motie aan van de onafhankelijke af gevaardigde Robert Betolaud. Deze stel de voor, de Nationale Vergadering zo spoedig mogelijk over de kwestie te doen beslissen. In groep B van de wereldkampioen schappen ijshockey te Parijs heeft het Nederlandse team met 4-3 gewonnen van Oostenrijk. Italië zegevierde met 6-3 over België en Zuidslavië moest met liefst 10-3 de meerdere erkennen in Frankrijk. In groep A is de ontmoeting Zweden Zwitserland geëindigd in een gelijk spel: 3-3. De wedstrijd NederlandOostenrijk Werd zeer fair gespeeld en vormde zo doende een contrast met de voorafgegane match ItaliëBelgië. De ploegen waren vrijwel van gelijke kracht en spanden zich tot het uiterste in voor de overwin ning, welke ten slotte met 4-3 (1-1, 2-1, 1-1) aan onze landgenoten ten deel viel, een krappe, maar niet onverdiende *ege. Nederland dankt zijn succes vooral aan de hechte verdediging, die volkomen opgewassen bleek tegen de Oostenrijkse aanval. Loek, Piet van Heeswijk en Dietz maakten de beste indruk. In de eerste periode scoorde Van Hees- Wijk in de 8e minuut, maar Brugger maakte 6 minuten later gelijk. In de tweede speeltijd waren de oranjehemden aanvankelijk in de meerderheid, hetgeen tot uitdrukking kwam in twee doelpun ten, gemaakt door Feenstra in de 8e en door Van Heeswijk in de 11e minuut, Wurmbrandt bracht in de 17e minuut de achterstand van Oostenrijk terug tot 2-3. De derde periode zette in met een Vinnig Oostenrijks offensief, dat in de 3e minuut door toedoen van Kurz de ge lijkmaker opleverde. Geleidelijk aan ham Nederland het spel echter weer in handen en Schwencke kon in de 11e mi nuut het doelpunt scoren, dat beslissend Zou zijn. De stand in groep B is thans: Italië 3 3 0 0 6 13— 5 Frankrijk 3 2 0 1 4 1810 Nederland 3 2 0 1 4 108 België 3 1 0 2 2 19—14 Oostenrijk 3 1 0 2 2 1114 Z.-Slavië 3 0 0 3 0 828 In vrijwel geheel West-Europa, in Duitsland, Frankrijk, België, Denemarken en Nederland zijn, zoals we gisteren berichtten, schokken waargenomen, die in het buitenland op verschillende plaatsen materiële schade aanrichtten en waardoor zelfs enkele personen licht werden gewond. De tijdsduur van de schokken, die tus sen tien en elf uur werden waargenomen, varieerde van enkele seconden tot vijftien minuten. Vooral in Duitsland was de bevolking verontrust door de aard beving; men vroeg zich af of er een atoomexplosie had plaatsgevonden. Angstige mensen belden krantenbureaux op, waar men slechts kon mededelen, dat de haard van de aardschokken ergens in de Eifel lag. Journalisten informeerden bij obser vatoria, maar door het ontbreken van inlichtingen uit de landen achter het ijzeren gordijn- werd het onderzoek ernstig bemoeilijkt. „De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat de aardbeving het gevolg was van de een of andere geweldige explosie in Oost-Europa", aldus verklaarde professor Frïedrich Becker, directeur van het observatorium in Bonn. Dr. Becksmann, van het geologisch instituut van de Keulse universiteit, achtte dit echter „beslist onmogelijk". Anderen waren van mening, dat de schok te hevig was geweest voor een explosie. Men acht het waarschijn lijk, dat de aardschok veroorzaakt is door een instorting in de aardkorst, ongeveer veertig km. onder de oppervlakte. Op de tweedaagse schaatswedstrij den te Harstad (Noorwegen) heeft Wim van der Voort de 500 meter en de 1500 meter gewonnen. Hij werd tweede op de 3000, vierde op de 5000 meter, en bezette de eerste plaats in het eind klassement. Kees Broekman werd vier de in de rangschikking. Eindklassement: 1. v. d. Voort 197.140 pnt., 2. Aas 197.973 pnt., 3. Lundberg 198.314 pnt., 4. Broekman 198.497 pnt., 5. Martinsen 200.096 pnt. In de eindstrijd voor de „Engelse Voetbalcup" zijn gisteren geplaatst Blackpool en Newcastle United, die beide met 21 zegevierden in de over gespeelde halve finales, welke Zater dag j.l. onbeslist eindigden. Birming ham moest op de knieën voor Black pool en de Wolverhampton Wanderers zagen de weg naar de begerenswaardige plaats in de cup-finale versperd door Newcastle United, dat nu op 28 April in Wembley uitkomt tegen Blackpool. In de tweede divisie van de Engelse League werd één wedstrijd gespeeld: Manchester CitySwansea Town 12. De Nederlandse Degenéquipe, die op de wereldkampioenschappen, welke van 20 Mei tot 2 Juni te Stockholm worden ge houden, ons land zal vertegenwoordigen, bestaat uit de volgende schermers: E. L. Kuypers, Ir. Van der Hoeve, Montfoort Sr., Van Kregten, Vincent en Zoet, allen uit Den Haag. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.15 gram., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.50 huisvrouw, 9.00 gram. VPRO: 10.00 Thuis, causerie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram., 10.30 vrouw, 10.45 piano, 11.10 voordracht, 11.30 gram. AVRO: 12.00 orgel en trompet, 12.33 sport, 13.00 nieuws, 13.20 dansmuziek, 14.00 vrouw, 14.20 kamerorkest, 15.00 voordracht. 15.20 gram., 15.25 cabaret. VARA: 16.00 orgel en zang, 16.30 jeugd. 17.00 filmprogr., 17.20 muzikale cause rie, 18.00 nieuws, 18.15 felicitaties, 18.45 Denk om de bocht, 19.00 kinderkoor, 19.15 prijzenpraatje. VPRO: 19.30 cause rie, 20.00 nieuws, 20.05 VVD: mr. P. J, Oud opent de jaarlijkse algem. verg. van de VVD. VARA: 21.00 verzoekpro- gramma, 21.40 De Ducdalf, 22.00 buiteni. overzicht, 22.15 gram. VPRO: 22.40 cau serie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws 23.15 Huwelijk van A tot Z. causerie, 23.30 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws. 7.15 gymn., 7.30 lichte muziek, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gevar muziek, 9.00 huisvrouw, 9.35 schoolradio, 10.05 gram., 11.00 zieken. 11.40 gram.. 12.00 Angelus, 12.03 om roeporkest en solisten. 12.55 zonnewij zer, 13.00 nieuws, 13.20 reportage, 13.25 lichte muziek. 13.45 vrouw 14.00 gram 15.00 schoolradio, 15.30 gram., 16.00 zie ken, 17.00 jeugd, 17.15 kinderkoor, 17.45 lichte muziek. 18.05 sport, 18.18 Kath. signaal: comm. uit de Benelux en W Indisch comm., 18.30 Metropole-orkest, 18.52 actualiteiten, 19.00 nieuws, 19.15 regeringsuitz.: Verklaring en toelichting, 19.35 amusem.muziek, 19.48 Kath. sig naal en politiek overz., 20.00 nieuws. 20.05 de gewone man, 20.12 koorzang, 20.35 Ja, zo was 't, klankbeeld, 21.35 omroeporkest, 22.10 piano, 22.45 Avond gebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram., 23.50 sport. ENGELAND, BBC, home service 330 m.: 16.45 BBC Midland Light Orchestra, 19.20 dansmuziek. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 13.15 dansmuziek, 14.00 BBC 'Northern Or chestra, 16.45 lichte muziek, 18.30 varié té-orkest. 23.20 lichte 'muziek, 0.15 dans muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 orkestconcert, 13.20 opera muziek, 15.40 operettemuziek, 17.05 ka mermuziek, 18.00 gevar. muziek, 20.05 operamuziek, 23.35 orkestconcert. BRUSSEL, 324 m.: 12.32 omroeporkest, 22.45 operamuziek. 484 m.12.05 lichte muziek. FRANKRIJK, nationaal progr. 347 en 249 m.: 12.30 orkestconcert, 19.01 Argen tijnse muziek, 20.00 lyrische muziek. Hoewel in een groot gedeelte van Nederland, van Den Haag in het Westen tot Vaals In het Oosten, volgens het KNMI te De Bilt een „vrij sterke aardschok" is gevoeld, zijn er geen be richten over schade binnengekomen. In Overyssche echter, het centrum van de Belgische druiventeelt, werden kassen verbrijzeld. In Duitsland, o.a. in Keulen, Neuenahr, Remagen, Euskirclien en Mechemich, stortten oorlogsruïnes, los staande muren en schoorstenen in, ter wijl velé huizen scheurden. Van officiële zijde is meegedeeld, dat "verscheidene kinderen van een groepje scholieren, die in het dorp Arlof bij Euskirchen door een vallende schoorsteen werden getrof fen, in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Het is niet bekend of zich onder hen ernstig gewonden bevinden. In Mechernich, dat evenals Arlof in de Eifel ligt, liepen volgens de politie vier personen lichte verwondingen op, eveneens door neerstortende schoorste nen. En twintig personen moesten in verband met instortingsgevaar hun wo ningen verlaten. In 't Belgische plaatsje La Louvière bij Charleroi kwam in het gemeentehuis het plafond van de kamer van de burgemeester naar berieden. Er was niemand in de kamer aanwezig. In ons land duurden de schokken ge middeld enkele seconden. De huizen schudden op hun grondvesten, niets ver moedende burgers voelden plotseling een hevige trilling en zagen lampen bewegen aan het plafond. Het KNMI in De Bilt bevestigde de schokken op haar seismo- grafen te hebben waargenomen. Uit vele delen van het land kwamen in De Bilt berichten binnen, voornamelijk uit de Zuid-Oosthoek van ons land, waar de schokken duidelijk waarneembaar wa ren. Later is gebleken dat ook in Utrecht en Den Haag schokken zijn gevoeld. De plaatsvervangers van de ministers van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier" hebben gisteren, tijdens hun negende bijeenkomst te Parijs, de eerste stap in de goede richting gezet. Rusland heeft enige concessies gedaan; de Sov jet-Unie heeft zijn standpunt echter nog niet definitief gewijzigd. Gromyko deed een aantal voorstellen inzake de agenda voor de komende conferentie van de „Grote Vier", die op het ogenblik door de Westerse gedelegeerden worden be studeerd. Ernest Davies, de leider van de Britse delegatie, zei op het eerste ge zicht te betwijfelen, „of de Russische voorstellen wel overeenkomen met wat het Westen wil bereiken". De moeilijk heden zijn inderdaad nog verre van op gelost, maar de Russische voorstellen zün toch een teken van vooruitgang na een dagenlange impasse. Gromyko wekte gisteren dan ook verrassing met de nieuwe voorstellen Oorspronkelijk had de Russische dele gatie de volgende redactie van een van de agendapunten voorgesteld: „Nako ming van de overeenkomst van Potsdam wat betreft demilitarisatie van Duits land en voorkoming van de herbewape ning van Duitsland". Het nieuwe voor stel luidt: „Nakoming door de vier grote mogendheden van de overeenkomst van Potsdam wat betreft de demilitarisatie van Duitsland". Rusland toonde zich dus bereid het tweede deel van zijn voorstel te laten vallen. De voorstellen van Gromyko be helsden nog een tweede wijziging van eerdere Russische suggesties. Rusland had aanvankelijk de volgende redac tie voorgesteld voor het agendapunt De Rotterdamse rechtbank heeft de 37-jarige advocaat en procureur J. E van der S. uit Rotterdam, die destijds optrad als verdediger van Van der Waals, we gens smaad veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes weken. In 1949 was van zijn hand een brochu re verschenen, getiteld „Demasqué der V-mannen", waarin hij had geschreven, dat zijn cliënt (Van der Waals) door een hoofdagent van politie was mishandeld. De Officier van Justitie had een gevan genisstraf van drie maanden geëist. Z. H. Exc. Mgr. J. H. Goumans O.S.Cr apostolisch vicaris van Bandung, is we gens gezondheidsredenen eervol van zijn functie ontheven, Totdat zijn opvolger is aangewezen zal hij optreden als aposto lisch administrator van het vicariaat. Mgr. Goumans, die sedert October van het vorig jaar in ons land verblijf houdt, werd 19 Sept. 1883 te Venray geboren en ontving de H. Priesterwijding in Dec. 1906. Zijn bisschopswijding in 1942 moest in Bandung in alle stilte geschieden om de Japanse bezetters niet te prikkelen. Enkele Europeanen, die nog niet waren geïnterneerd, waren er bij tegenwoordig. Enige tijd later is Mgr. geïnterneerd. Na de capitulatie keerde hij als een gebro ken man naar zijn standplaats terug. 1 inzake beperking van de bewapening: „Verbetering van de situatie in Euro pa en onmiddellijke overgang tot ver mindering van de strijdkrachten van de V.S., de U.S.S.R., Groot-Brittannië en Frankrijk", maar Gromyko stelde gisteren yi plaats daarvan voor: „Een onderzoek naar de oorzaken van de huidige internationale spanningen in Europa en naar de middelen ter ver zekering van een ware en duurzame verbetering in de betrekkingen tus sen de V.S., de U.S.S.R., Groot-Brit- tannië en Frankrijk, zulks met inbe grip van inkrimping der strijdkrach ten der vier mogendheden". Gromyko stemde verder nog in met het volgende door het Westen voorge stelde agendapunt: „Vraagstukken met betrekking tot het herstel van de Duit se eenheid en voorbereiding van een vredesverdrag". In bepaalde Westerse kringen gelooft men, dat Gromyko slechts heeft toege geven op punten die door hem oor spronkelijk naar voren zijn gebracht met de bedoeling om hierover te mar chanderen. De Franse hoge commissaris, André Fran?ois-Poncet, heeft gisteravond te Bonn te kennen gegeven dat de Wester se bondgencten vastbesloten zijn hun bewapeningsplannen in West-Europa door te zetten, ongeacht wat de Russen zullen eisen op een eventuele vier-mo gendheden-conferentie. Hij voegde hier aan toe dat het Westerse defensiepro gram ook West-Duitsland zal inschake len. VEEMARKT 'S-HERTOGENBOSCH 14 Mrt. Op de markt werden aangevoerd 6224 stuks vee, zijnde 2375 runderen, 167 vette kalve ren, 1267 nuchtere kalveren, 160 zieugen, 208 lopers, 1943 biggen, 57 schapen en lamme ren, 47 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalf- vaarzen van f 700—950 p. st„ guiste koeien van f 500750 p. St., kalfvaarzen van f 650 —925 p. St., klamvaarzen van f 550650 p. st., guiste vaarzen van, f 550635 p. st., pinken van f 375530 p'. st., graskalveren van f 185300 p. st., nuchtere fokkalveren van f 105140 p. st., nuchtere slachtkalveren van f 3560 p. st., lopers van f 5570 p. St., biggen van f 28—45 p. st., schapen f 85— 115 p. st., lammeren van f 75—110 p. st., gel ten van f 20—55 p. st. Vette kalveren prijzen f 1.852.45 per kg. lev. gew. Slachtvarkens: zeugen f 1.431.54 per kg. lev. gew. (2 kg. tarra). Slachtvee aanvoer 755 stuks, prijzen le kw. f 2.85— 2.95, 2e kw. f 2.60—2.70, 3e kw. f 2.202.45, worstkoeien 2.00—2.15 per kg gesl. gew VEEMARKT UTRECHT, 14 Maart. Op de nuchtere kalverenmarkt in Utrecht werden aangevoerd 536 stuks. De prijzen varieerden van f 32.50f 47.50. De handel was vlug. Kaasmarkt Woerden. 14 Maart. Op de kaasmarkt Woerden was de aanvoer: 10 partijen. Prijzen: le soort f2.17—f2.24; 2e soort f2.11f2.16; zware tot f4.27. Handel matig. ADINDA 14 n. Saigon, AGATHA 15 te Sin gapore, AKKRUMDIJK 15 te Marseille, ALAMAK p. 14 Finisterre n. Calcutta, AL- BLASSERDIJK 14 v, Antwerpen n. Mobile, ALDERAMIN 14 van Dakar n. Montevideo, ALHENA 15 te Santos, ALWAKI 14 te Pa- ranagua, AMPENAU 14 n. Belawan, AM- STELKERK 14 te Freetown, ANTONIA 13 n. Pladju, BALI 14 n. Surabaja, BARENDR. 14 bij Kp. Finisterre n. Vlaardingen, BEN- NEKOM 13 te Bremen, BOISSEVAIN 15 te Kobe, BROUWERSGRACHT 14 te Abo, CALTEX DELFT p. 14 Oran n. Rotterdam, CALTEX DEN HAAG 14 te Malta n. R'dam. CALTEX NEDERLAND 14 n. Sidon, CALT. UTRECHT p. 14 Finisterre n. Sidon, CAMP- HUYS' 14 n, Makassar, CERAM 15 te Rot terdam, DANAE 15 n. Amsterdam, DELFT 14 n. Arica, DEO DUCE 14 te IJmuiden. DEO FAVENTE 15 te Amsterdam, DUIVEN- Advertentie m DRECHT 14 n. Dakar, EEMDIJK 14 naar Hamburg. ERINNA 14 n. Madras, ESSO AM STERDAM 16 te Aruba, E TREMA 14 bij Ras Fartak. n. Suez, GAROET 15 te Surabaja, GORDIAS 15 n. Rotterdam, GROOTEKERK 15 te Durban, HAARLEM 14 u. Kingston, HELENA 15 te Trinidad. HERA p. 15 Azoren n. R'dam, HERSILLIA 15 n. Hamb., HESTIA 15 p. Barranquilla, HOOGKERK p. 14 Kp. Roca n. Beira, HYDRA 15 te Amsterdam, JAVA 14 te Penang, JUPITER 14 te Genua, KIELDRECHT p. 14 Perim n. R'dam, KOTA INTEN p 14 Malta n. R'dam, LAAGKERK p. 14 Perim n. Calcutta, LARENBERG 15 te Amsterdam, LEERSUM 15 te Bermuda, LEUVEKERK p. 15 Mirb. n. Basrah, LOE- NERKERK p. 14 Kp. Palos n. Genua, LU- CITA 14 te Londen, LUTTERKERK 15 te Suez, MADOERA 14 n. Amsterdam, ME- LAMPUS 12 v. Makassar n. A'dam, MELIS- KERK 15 te Aden, MER WEDE p. 14 Dover n. Houston, MIDAS 13 n. Gibraltar, MOD- JOKERTO 14 n. Djakarta. MURENA 14 bij Azoren, NELLY p. 14 Kp. St. Vincent n. Amsterdam, NERO 14 te Amsterdam, NEZO 14 te Port Sa'id, ODYSSEUS 15 te Triest, OMALA p. 14 Str. Sunda n. Rotterd., ORAN JE p. 15 Minicoi n. A'dam. ORANJEFON TEIN 15 n. Kaapstad, OVERIJSEL 14 naar Fremantle, OVULA 15 te Singapore. PRINS PHILIPS WILLEM 15 te Ryeka. RIDDER KERK p. 14 Las Palmas n. Amsterdam, ROTULA 14 te Spezia, SAPAROEA 14 te Rotterdam. SAROENA 14 n. Pladju, E. en A. SCHEER 13 te Liverpool. SLAMAT 15 te Djibouti, SLIEDRECHT 14 in Suezkanaal, SLOTERDIJK 15 1e Surabaja, ST. ARNHEM 14 in Golf v. Biscaye, STAD HAARLEM p. 14 Dover n. Savona, TANKHAVEN H 15 te Palembang, TARIA 15 bij Gibraltar n. Pi raeus. TASMAN 15 te Port Swettenham, TEGELBERG 14 n. Mauritius, THESEUS 15 te Gibraltar, UTRECHT 14 n. Penang, VEEN- DAM 14 te Rotterdam, VENUS 15 te Tunis, WAIWERANG 15 te Tandjong Priok, WEL TEVREDEN 14 van Vigo n. Djakarta. WEST- LAND 15 te Santos, WICKENBURGH p. 13 Bevezier n. Casablanca, ZIJPENBERG 15 te Casablanca. AMSTELSTROOM 12 te Leith, SPURT 13 van Port Rivals n. Londen, VOLKERAK 13 van Padstow n. Fowey, WESTKUST 14 te Wismar, CARPO 13 van Dublin n. Sas van Gent, ACTINIA 13 van Rouaan n. Londen, CASANA 13 van Malmö n. Kopenhagen, WESTLAAN 13 van Hamburg n. R'dam, WESTROPA 12 te Swansea, PALMA 13 te Frederikstad, SIRIUS 13 van Londen naar Parijs, DENI 13 te Runcorn, MULAN 13 te Londen, NETTIE 13 van Aalborg n. Kiel, BRINDA 13 van Londen n. Parijs. CITADEE 15 te Rouaan verw., DA CAPO 14 te Lonf donderry. EBAN 14 te Antwerpen. DENEB 13 van Cardiff n. Charlestown, ELJO 11 te Bilbao. Sopyfigï» "P. NlA*. V* 37. Op een avond laat kwam. de leeuw bij Sam binnen sluipen. Hij legde zijn voorpoten op het don zen bed van Sam en zei: „Och lieve Sam, help me tochMijn vrouw is ziek geworden en ik weet niet, wat ik moet doen." Sam ging Rasmus halen en samen gingen ze naar het huis van de leeuw. Moeder leeuw lag in bed en ze was echt ziek. De konijntjes hadden al een hoestdrank gebracht, maar dat hielp niet veel. Bei jij even een ziekenauto op" Sam. zei Rasmus tegen ONDERTROUWD: J. R. M. ratering arntz en M. L. M. A. KAMPSCHREUR De huwelijksinzegening zal plaats hebben op 3 April a.s. 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Andreas te Zeve naar. „Huize Bemmel", Bemmel. ,,'t Swanejongh", Zevenaar. Receptie van 12.301.30 uur ,,'t Swanejongh", Zevenaar. Toekomstig adres: „De Dijkenaar", Bemmel. groen-jade armband in bus 3 van Zandvoorter Allee tot Postkantoor, en via Zijlstraat naar Concertgebouw. Dins dagavond. Flinke beloning. Terugbez.: Jac. Ferklaan 8, Heemstede. Wassen, Plukken, Trimmen. Gebr. Veenlnga, Jacobijnestr. Tel. J3265 Wij leveren en reviseren nu nog vlotter dan voorheen naaimachines voor: de Huishouding Confectie-, Schoenmakerij Tricotage-, Kleermakerij Schoen- en Zadelmakerij lederwarenindustrie Stoffeerderij Voor deze categorieën steeds naalden en onderdelen in voorraad. gevraagd. Een flinke kracht, die geheel op de hoogte is van het kruideniers vak (ook etaleren en laksehrijven) behoeft niet lang te zoeken naar een vaste betrekking met prima vooruitzichten als hij maar direct schrijft naar Albert Heijn N.V., Westzijde 30, Zaandam. Leeftijd tot 24 jaar. Levenspositie! Albert Heijn One* btaoode» melange en speciale manier van koffiebranden heeft tot resultaat, dat U langer met Uw rantsoen koffie toe kunt èn méér geniet Het enige cadeau, dat wij bij Kahrel'8 koffie geven, is de kwaliteit Dat is onze reclame. Chbruikt KAHRELKOFFIE. Dót is zuivere koffie. 's°GRAM DUBBEL EGYPTISCH LINNEN Amerikaans Trench-Coat-model, met orig. leren knopen, epaulet ten, schouderstukken etc. voor de belachelijk lage prijs van Extra zware kwaliteit! Verder Dames, en Heren Gabardifie en Poplin jassen. Zo'n grote collectie vindt U nergens! Speciaalhuis regenklediing Zo van de fabriek naar het publiek!!! SCHAGCHELSTRAAT 22 (zijstraat Anegang) Telefoon 16062 Meldt U bij ons voor Voor AKA - F». F. H. JANSSEN Telefoon 19635 JANSWEG 42. Ook ten voordele van U.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 5