I 1 hfcoi. Waarom Haarlem de industrie kan trekken KREMER'S Wie kwaliteit weet te waarderen Zal LINCOL KOPERPOETS begeren! afl v.Empelen LOCOMOTIEF Belanghebbenden en belangstellenden vergaderden in de Statenzaal Bouwrijpe terreinen nu nog goedkoop KOFFIE THEE Breng Uw bruid in extase F. J. Bouckaert 8C Zonen Canadees luchtdoelgeschut Gelden verduisterd Ouders, past op Uw kroost! AGENDA Hoe spelen de R.K. clubs? M. Doirwiïia en Zoon RIJWIELEN DONDERDAG 22 MAART 1951 hAGINA 2 Burgerlijke Stand SOCIALE ZAKEN NAAR RAAMSINGEL Ged. Staten keuren raads besluit goed Demonstraties in Haarlem Verduistering van ruim 1300 gulden Verdachte onmiddellijk in vrijheid gesteld OOSTENDENAREN IN HAARLEM Programma voor de Paasdagen Geleiden van dieren Vier maanden geëist VALSHEID IN GESCHRIFTE GESTRAFT Programma Haarlemse Kunstgemeenschap •Je red»**' «necia On2£ beoSe\^e' 4,Petb\ b0^e- ong^ee s\ecWs W Tentoonstelling moderne Luxemburgse kunst door drs. A. Wauters geopend DE SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN Biljarten LEERLINGEN UITVOERING „T oonkunst"-muziekschool Zilveren jubileum J. J. Bonfrer TENTOONSTELLING Brand in de Tweede Emmastraat PAARDENSPORT ZANDVOORT Gemeentebedrijven Lijst van kamer verhuurders GEDRUKTE MARKT Beurs van Amsterdam VOOR DE PAASDAGEN heeft de Een costuum, dat U PAST Beurs van New York UITSLUITEND GEMAAKT VAN VERSE EIEREN, BRANDEWIJN en SUIKER niet de laagste in prijs, wel de beste f 3*95 per fles Bij Paasklanken dranken 1001 artikelen op hei gebied van gedistilleerd, Wijnen, enz. Winkels door de gehele stad Hoofdkantoor: KLEINE HOUTSTRAAT 57 TEL. 13676 De stichting tot ontwikkeling van de ndustrie te Haarlem, die enige tijd ge- eden op instigatie van het gemeente- oestuur werd opgericht, gaat thans aan haar doel beantwoorden. In de Staten zaal van het Stadhuis kwam het bestuur byeen met vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, de Ned. Mij. voor Vijverheid en Handel, Ved. Fabri kaat, banken en industrieën uit Haarlem en omstreken. Verschillende raadsleden gaven blijk van hun belangstelling, ter wijl enkele hoofdambtenaren aanwezig waren om eventuele vragen te beant woorden. De voorzitter van het Stichtingsbe stuur. wethouder Happé. hield een rede, waarin hij op samenwerking aandrong, waardoor men van elkander weet, welke wensen er zijn. welke moeilijkheden, initiatieven en plannen. Hoewel de stroefheid van de ambtelijke sfeer vaak overdreven wordt wil de Stichting toch trachten bemiddelend op te treden o.a. door een voortdurend contact met het dagelijks bestuur der gemeente. Van een meer passieve houding vóór de oorlog is nu ten opzichte van de in- dustralisatie in Haarlem een actieve in genomen. Vóór de oorlog hielden conjunctuur gevoelige bedrijven voor een gemeente grote risico's in. Daarin is nu verande ring gekomen door nieuwe economische verhoudingen, die een gereguleerde productie tot stand brachten. Wij kun nen nu minder kieskeurig zijn ten op zichte der vestigingen van industrieën stelde spr. vast, omdat nu een algemeen nationaal industrialisatieplan bestaat. Het is dan ook niet meer gewenst bedrij ven te lokken door dumping van de grondprijzen. Haarlem zoü daar trouwens toch niet aan mee behoeven te doen, want deze stad heeft grote voordelen: een dicht bevolkt en dus een intens consumptie- gebied, ligging in de industriële sector tussen Amsterdam en Velsen, goede verbindingen te land en te water, voortreffelijke gelegenheid tot vak opleiding en arbeid voor vakmensen. De industrie-terreinen in de Waarder- polder zijn, door de Noord-Zuid-ligging van de stad, centraal gelegen. Nu een sociografisch onderzoek wordt inge steld kunnen straks wetenschappelijk gefundeerde gegevens verstrekt wor den. Het gemeentebestuur streeft er naar de bedrijven in de binnenstad, die zich niet vrij kunnen ontwikkelen, een plaats aan te bieden in het plan-Ste- phonstraat. Voor grote bedrijven is nog ruime vestigings- en uitbreidingsmogelijkheid in de Waarderpolder. Plannen, die het gemeentebestuur op papier gezet heeft ten aanzien van het havencomplex kunnen eventueel nog gewijzigd wor den De Stichting zal binnenkort verschil lende adviezen aan B. en W. geven Vele vragen eisen beantwoording, bijv.: of de bouw van de industriehallen ur gent is, in hoeverre de gemeente on dernemers financieel moet helpen o.a. door het geven van garanties voor le ningen nodig om te bouwen etc. Spr. herinnerde daarna aan verschil lende raadsbesluiten, die leiden tot verbetering van de toegangswegen naar de Waarderpolder. In de oude weg wordt thans een betere waterleiding gemaakt en daarna zal de bestrating Adverten tie Advertentie VOORTREFFELIJK ALLE TWEE Vraagt Uw winkelier Advertentie gemoderniseerd worden, terwijl de bocht breder wordt. De herbes.rating komt onmiddellijk na Pasen aan de beurt. Verleden jaar is de gasvoorzie- ning uitgebreid, de electrische voor ziening voldoet aan alle eisen en gega digden kunnen stroom kopen van het gemeentelijk energiebedrijf. Wethouder Happè kon niet ontken nen, dat Haarlem in een moeilijke tijd met propaganda voor zijn terreinen start. Er is geldgebrek en de materia len worden weer schaarser. Toch is de actie urgent. Komen alle belangstellenden voor de bouwrijpe terreinen in de polder dan moet met spoed aan de uitbreiding be gonnen worden. Zeker is echter, dat de nieuwe bouwrijpe gronden duur der zullen zijn dan die nu nog te koop worden aangeboden. Ik ben geen marktkoopman, zei spr., maar een gt>ed verstaander heeft aan een half woord voldoende. Men zegt, dat de kost aan de baat vooraf gaat. Dit is niet zo voor een gemeentebestuur, dat geld uitgeeft om industrie aan te trekken. De baten gaan naar het Rijk door een onjuiste verhouding. Door onze werkwijze, be sloot spr., hopen wij de juiste sfeer te scheppen om het beste te bereiken. De poorten van het Haarlemse stadhuis zullen altijd open staan om te praten, te overleggen en vlug te handelen. Hierna vertoonde de wnd. directeur van Openbare werken, ir. D. de Lange, enkele lichtbeelden aan de hand van de drie geschetste voorbeelden voor industrievestiging in Haarlem: goed koop transport, gedifferentieerde ar beidsmarkt en groot consumptiegebied. De beelden waren, nogal in duisternis gehuld, zodat men zich later liever ver drong om de maquette van de Waar derpolder, die in de koffiekamer was opgesteld. Tijdens de debatten vroeg een onder nemer naar de kosten aan de vestiging verbonden en naar de huisvesting van het personeel. De voorzitter ging op de eerste vraag in het openbaar niet dieper in, maar op de tweede antwoordde hij, dat er 65 woningen uitsluitend voor de ar beiders van industriën gebouwd wor den en dat Haarlem voor 1951 een ves tigingsoverschot van 220 woningen moet hebben. Dat wil zeggen, dat 220 ge zinnen van elders door de industrie mogen worden aangetrokken. Deze huisvesting zal dit jaar echter ten koste |Mn van de gewone ingezetenen en om een duidelijk beeld te verkrij gen van de woningnood, ook in onze stad noemde de directeur van *het Huisvestingsbureau, de heer Hazevoet, enkele cijfers. Er trouwen in Haarlem jaarlijks 1500 personen, wat wil zeggen, dat er na een jaar 1200 gezinnen van drie personen bijkomen. De normale bevolkingsaanwas eist dan ook bouw van 1200 huisjes per jaar. 300 zijn er toegewezen. Bovendien moet gezorgd worden voor gedemobili- seerden. gerepatrieerden en zieken, ter wijl wekelijks enige gezinnen bij vonnis van de rechter op straat komenen on derdak moeten krijgen. Het aantrekken van geschoolde arbeiders is echter zo belangrijk, dat van een factor van de eerste orde gesproken moet worden. Nadat nog enige vragen gesteld en be antwoord waren, werd deze eerste bij eenkomst gesloten. Bestel Uw XROUW-AUTO's, gebeel nieuw, model 1950, 6-persoons, vroegtijdig bij ROZENSTRAAT 7—9, TEL. 19992. Gevestigd sinds 1910. Voor ons werken geen colporteurs GEBOREN: M. Goedhartvan Beem, z; A. Guldemondvan Geffen, z; A. VV. H. KloesRatte, z; A. A. van Woo ningScheelings, z; C. Schuttevan Egmond, z; H. J. KerzaatnOuwer- kerk, z; A. M. HuismanVeraart, z; J. E. van WijkKruijer, z; J. L. E. van dear WulpHoogkamer, d; H. Visser van der Linden, d; E. StóeteHooijen, d; C. van GroningenZweegman, d. ONDERTROUWD: 21 Maart: J. C. van der Kolk en E. J. Flipsen; G. P. C. Bergman en C. D. Menken; R. M. van der Meer en C. C. A. Korthals; J. Mas tenbroek en J. C. Erdtsieck; B. Kenter en R. Vige; F. H. Salle en W. L. Lucas; F. Kippersluis en M. P. Hubers; A. Burghout en G. de Groot; J. Ram en C. C. Al; R. Kolkman en G. van de Pol; G. Jongens en N. Boonstra; W. van der Kamp en M. M. Peek; C. van der Veen en J. P. Baron; G. A. Pethke en M. J. Wijnands; J. Molenkamp en P. C. Offi cier; H. Veerman en C. A. Janssen; E. C. P. Geerlings en J. W. Vos; W. A. J. Immers en C. KoeJemeijer; P. A. Lan- gerveld en T. van der Most; W. Brou wer en K. A. M. Kol; G. C. A. Morée en J. H. de Korte; T. Smeding en A. A. van Hamburg GETROUWD: 21 Maart: J. J. Moer kerk en N. M. de Wit; A. J. G. Grobbe en D. N. Greebe; L. P. Kuiper en A. G. Goulooze; P F. G. Overman en P. van Wijnen; H. J. Rietbergen en H. E. de Vries; J. E. Kok en A. G. van der Veldt; W. van Bakei en A. M. Spoor; J. van der Bos en N. H. C. Kors; J. van Loij en J. D. Bliek; J. P. S. Weltevreden en E. P. Treffers;' L. C. Richters en A. E. Eerends; C P. J. van de Gevel en W. C. Otten; M Heesemans en M. J. Ken- beek; C. Gorter en H. J. Kleijn; A. van der l&Ieij en J. Mooser; J. Kok en W. M. H. Koster; J. Schellevis en J. W. van der Wateren; G. H. Homans en P. H. van der Meulen; H. van Zql en E. C. Blom. OVERLEDEN; C. Harmse, 68 j., Ver- spronckweg; R. Bravenboer, 50 jaar Vier Sterrenstraat; T. Vink. 64 jaar, Maerten van Heemskerkstraat Naar wij vernemen, hebben Ged. Sta ten van Noord-Holland het raadsbesluit van Haarlem goedgekeurd, waarbij een crediet van f 173.000 werd verleend voor de aankoop van het pand Raamsingel 2 ten behoeve van de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken. Men weet, dat de verkopende verzeke ringmaatschappij de bedinging had ge maakt, dat zij van de gemeente 's-Gra- venhage toestemming zou krijgen aldaar haar kantoor te vestigen. Deze toestem ming is met vrij grote zekerheid te verwachten. Ter gelegenheid van de beëindiging van de elementaire opleiding der recru- ten lichting 1950-1 van het regiment lichte luchtdoelartillerie „Betuwe", ge legerd in de Haarlemse Koudenhorn- kazerne, werd gisteren een demonstratie gegeven van het nieuwste, uit Canadese mobilisatievoorraden afkomstige lucht doelgeschut, dat in zeker aantal bij de Nederlandse regimenten lichte lucht doelartillerie in gebruik zal komen. Het is een vol-automatisciie vuurmond, die in tijd van nood door één man zou kunnen worden bediend en normaal een bezetting van zes man vereist. De vuur mond is gemonteerd op een chassis zoals die gebruikt worden voor 3-tons vracht wagens en wordt in werking gesteld met behulp van de motor van de trans portwagen, die een dynamo aandrijft. De vuurmond kan 120 schoten per minuut lossen en vliegtuigen tot op een afstand van 1500 meter bereiken. Na een zeker aantal schoten met bepaalde frequentie v/ordt de loop automatisch verwisseld. Dit soort luchtdoelgeschut is uitsluitend bestemd voor de mobiele eenheden aan het front. Het regiment „Betuwe" zal in Juli Haarlem verlaten en naar Laren gaan. Haarlem krijgt dan een regiment zware luchtdoelartillerie in garnizoen. Een administrateur van de Ned. Herv. Kerk stond vanmorgen terecht wegens verduistering van ruim dertienhonderd gulden. De kas en de boeken had hij thuis onder zijn beheer. De opbrengst van een collecte werd nooit gezamenlijk gecontroleerd, maar direct in het kastje opgeborgen. Een schriftelijke getuige- verklaring sprak van een „rare houding van verdachte" als hij met het collecte zakje rond was geweest. Nadat de offi cier een gevangenisstraf van acht maan den, waarvan vier onvoorwaardelijk, ge ëist had, wees de verdedigster op een fout in de dagvaarding. Daarin stond namelijk dat de verduistering gepleegd was in Wormerveer, terwijl deze in werkelijkheid in Oostknollendam had plaats gevonden Daarom werd onmid dellijke invrijheidstelling gevraagd, waarjoe de rechtbank na in raadkamer geweest te zijn ook besloot. Zoals bekend, zal het toneelgezelschap van het Koninklijk van Neste Genoot schap uit Oostende een tegenbezoek brengen aan Haarlem in het kader van de toneeluitwisseling tussen beide ste den. Op' tweede Paastjagmiddag zal in de Stadsschouwburg worden opgevoerd het Vlaamse Spel „De klucht van de brave Moordenaar" van Jos Janssen. De eerste voorstelling van dit speciaal voor deze uitwisseling ingestudeerd stuk had j.l. Zaterdag met grcot succe* plaats in de Koninklijke Schouwburg te Oostende. Het gezelschap, dat uit 17 spelers be staat, zal worden vergezeld door een groot aantal leden van het Van Neste Genootschap onder leiding van de voor zitter van de toneelafdeling, de heer Klaas^in. Ook de burgemeester van Oostende, de heer mr. Serruijs, zal met zijn echtgenote een bezoek aan Haarlem brengen, alsmede de heer Roger De Kinder, schepen van Oostende en lid van de Belgische Kamer. De gasten, totaal 49 personen, worden in de loop van Zondagmiddag verwacht en door het Comité Benelux, afdeling Kennemerland, in restaurant Dreefzicht ontvangen. Maandagmorgen wordt het gezelschap om 10.30 uur op het stadhuis door het gemeentebestuur begroet. Na de middag voorstelling in de Stadsschouwburg ver zamelen de gasten zich aan een diner in Hotel de Leeuwerik, waar tevens om half negen een feestelijke ontvangst zal plaats hebben. Door het H.H.V. Cabaret zal een voorstelling gegeven worden onder de titel „Het lieve leven", terwijl een twee tal orkesten de dansmuziek zullen ver- zorgen. Wat zegt de nieuwe wet? Het is de bestuurder van een fiets verboden meer dan één dier te ge leiden. Als het een ander dier dan een hond is, is het verboden daarmee een rijwielpad te volgen. Vanmorgen stond wegens verduiste ring van gelden voor de Haarlemse Rechtbank terecht de 57-jarige bestel ler bij de P.T.T. G. Z. Hij was werkzaam geweest op het kantoor der posterijen in het Santpoortse station en was o.a. be last met het innen van invoerrechten bq mensen aan wie pakjes uit het bui tenland waren geadresseerd. De pakjes werden apart gehouden en door hem niet op de juiste wijze geregistreerd. Het bedrag aan geld, dat hij op die ma nier bij beetjes zich toegeëigend had, was ongeveer honderd gulden. In zijn requisitoir zeide de officier het onbe grijpelijk te vinden dat een ambtenaar van de.'P.T.T. met een diensttijd van dertig jaar er nog "te elfder ure 'oe komt. verduistering te plegen. Hij was van mening dat by het bepalen van de straf rekening gehouden moest wor den met het feit dat men hier te doen had met een P.T.T.-ambtenaar. Ieder een moet vertrouwen kunnen stellen in Rijksambtenaren en gelukkig is dat ook mogelijk ten aanzien van de massa, maar deze ambtenaar heeft het in hem ge stelde vertrouwen beschaamd. De offi cier eiste een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger,, mr. A. Rutgers, meen de dat er van verduistering van gelden geen sprake was, wel van waardepapie ren, die bij de pakketten behoorden. Hij vroeg onmiddellijke invrijheidstel ling. Hierop ging de Rechtbank in raad kamer. De president willigde het ver zoek van de verdediger niet in en be paald de uitspraak op 5 April. Ten Zuiden van de Amsterdamse Vaart en ten Oosten van het Van Zegge- lenplein is een stukje grond, waar sinds geruime tijd zand wordt gespoten m verband met de stadsuitbreiding. Nu is dit stukje grond een door de jeugd ge liefkoosd speelterrein. Het is er echtei niet ongevaarlijk, want in het duinzand, dat er door de gemeente wordt opge spoten, bevinden zich nog veel uit de duinen afkomstige projectielen. Het komt nu dikwijls voor dat de jeugd deze projectielen mee naar huis neemt en dat hierdoor ernstige ongelukken kunnen gebeuren, zal ieder begrijpen. Daarom zijn de ouders gewaarschuwd! Behoedt uw kinderen voor verminking en laat hen niet op deze zandgrond spelen! De Haarlemse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de rechtszaak tegen de Santpoorter N. K„ die ervan werd beschuldigd vlak na de oorlog een scha de-enquêteformulier niet naar waarheid te hebben ingevuld. De Officier van Justitie, mr. v. d. Burg, had veertien da gen geleden terzake van valsheid in ge schrifte en oplichting een jaar en drie maanden geëist. De rechtbank veroor deelde hem tot tien maanden met aftrek. De ambtenaar v. Z. uit Amsterdam, die zich aan medeplichtigheid aan vals heid in geschrifte had schuldig gemaakt, kreeg eveneens tien maanden met aftrek. De eis was veertien dagen geleden één jaar, evènals tegen de econoom V. uit Oisterwijk, die tot acht maanden met af trek werd veroordeeld. Tot besluit van het filmprogramma vertoontde Haarlemse Kunstgemeen schap de „Brief van een onbekende vrouw". Deze film staat onder regie van Max Ophnels en Joan Fontaine speelt de hoofdrol. In het voorprogramma wordt „Tubby and tuba" vertoond, een aardig filmpje, waarin instrumenten van een orkest als poppen optreden. Deze voorstelling wordt Dinsdag 3 April in het Frans Halstheater gegeven. Dinsdag 10 April vindt er in de Schouwburg een Shaw-herdenking plaats. The Old Vic Theatre Company geeft een opvoering van „Captain Brassbound's Con version". De hoofd rollen worden vertolkt door Roger Live- sey, Ursula Jeans, Mark Dignam en William Devlin. Dnderdag 19 April, kwart over acht. spreekt de kunstenaar H. L. Prenen over „Gustave Doré" en de romantische illustratiekunst". visUe^ Gistermiddag om half vier werd de expositie van moderne Luxemburgse schilderkunst in het Huis van Looy geopend. De opening werd o.a. bijge woond door dr. Bender. chef buitenland se betrekkingen van het ministerie van O., K. en W., drs. A. Wauters, consul van het Groothertogdom Luxemburg te Am sterdam, burgemeester P.O.F.M. Cremers en wethouder D. J. A. Geluk. Burge meester Cremers verwelkomde de aan wezigen. Hij was er van overtuigd, dat veel Haarlemmers deze attractieve, le vendige tentoonstelling van moderne hedendaagse kunst zullen gaan zien. Ook was de burgemeester van oordeel, dat de vriendschapsbanden tussen Nederland en Luxemburg door deze expositie nog verstevigd zullen worden. Drs. A. Wauters verrichtte de officiële opening. Deze spreker gaf een kort over zicht van het streven van de hier expo serende schilders om van het provincia lisme tot de moderne schilderkunst over te gaan. Drs. Wauters beval de expositie in de belangstelling van alle Haarlem mers aan. Onder begunstiging van fraai voor jaarsweer zijn Woensdagmiddag de jaarlijkse schoolwedstrijden begonnen, zonder toespraken, zonder feestelijkhe den, maar met de volle energie van ruim tweehonderd knapen en knaapjes, die op deze middag waren aangewezen om het tournooi te openen. Want er stonden voor de eerste middag al 24 wedstrijden op het programma. De krachten liepen deze eerste middag nogal uiteen. Er waren een paar „in maakpartijen", maar er werden ook al elftallen opgemerkt, die het stellig een heel eind in de richting van de eind strijd zullen brengen. Hier volgen de uitslagen van de eer ste dag: Afd. B: St. Jeroenschool 1Lorentz- lyceum 2 16; St. Henricusschool 1 Gymnasium 21. Afd. C: KI. de Vriesschool 3Chr. Lyceum 2 14—0; RKULO 3 (O. Gr.) Triniteitslyceüm 5 RKULO n. o.; Trini- teitslyceum 4St. Henricusschool 4 20; St. Jeroenschool 3St. Henricus school 5 21. Afd. D: St. Henricusschool 7Trini teitslyceüm 8 16; RKULO 5 (O. Gr.) St. Jeroenschool 4 03; RKVGLOlste Doopsgez. school 60; St. Henricus school 6Triniteitslyceüm 6 11. (St. Henricusschool wint); St. Bavoschool (Eemstr.)St. Bavoschool 1 (W.gr.) 4—1; RKULO 4 (O. Gr.)—St. Jeroen school 5 121; St. Henricusschool 8 Triniteitslyceüm 7 25. In deze afd. nam de lste Doopsgez. school de plaats in van de St. Lucia- school, welke zich terugtrok. Afd. E: St. Aloysiusschool (Over- veen)Lambertusschool 33 (St. Aloy siusschool wint); JacobaschoolSt. Willebrordusschool 90; St. Canisius- school—St. Petrus Canisiusschool 0—5; St. BonaventuraschoolSt. Jozefschool 2 51; St. Bavoschool 2 (W.-Gr.)St. Adeltertusschool (St. Bavoschool 2 n. o.); Dominicus Savioschoolót. Aloy siusschool (H.) 0—7; St. Franciscus XaveriusschoolSt. Jozefschool 1 11 (St.. Franciscus Xaveriusschool wint); Chr. Dreefschool 4Marnixschool 10; Nassauschool 2v. Zeggelenschool 25; PrinsenschoolSchoolver. Aerdenhout- Bentveld 31; Weth. Westerveld- schoolNic. Beetsschool 30. In verband me.t de slechte weersom standigheden zijn de wedstrijden van vandaag uitgesteld tot Dinsdag op de zelfde tijd en dezelfde terreinen. De einduitslagen van de wedstrijden om de Hof van Hollandbeker tussen H. v. H. en Excelsior (Beverwijk) luidden: A. Waterdrinker Bouwmeester v. d. Haak Hoenderdos 32 32 49 49 1.43 1.87 0.61 1.02 Muusse v. Wunnik Wisker Wagenvoort C. Waterdrinker Aufderheide Gravendaal v Wunnik 70 60 50 50 90 90 44 15 2.04 90 86 44 37 1.95 80 55 33 6 1.66 70 70 33 13 2.12 60 60 38 60 40 38 7 1.57 5 1.05 80 38 35 4 1.08 90 90 35 17 2.57 Eindstand 168 voor H. v. H. In de grote zaal van de. Haarlemse „ToonkunsF'-muziekschool gaven ge vorderde leerlingen van de pianist- paedagoog Roel Riphagen een uitvoe ring. Deze „vak"-leerlingen, waarvan één reeds he.t Staatsdiploma A ver wierf,. brachten een programma ten gehore vanaf MozartSchumann tot en me.t Debussy—Ravel. De Mozart-nummers: de quatre mains- Son ate in D majeur en e.en Thema met Variaties waren vanzelfsprekend aan de jongste executanten toevertrouwd, maar tevens moe^t het programma er mede worden geopend. Gevolg: enige z.g. plankenkoorts, die een onrustig tempo veroorzaakte, wat bijzonder voor de door de componist aangebrachte versieringen nadeel opleverde. Toch ontbrak het de prime-speelster nie.t aan muzikaliteit en stijlgevoel (midden deel!). De secundo-speelster had met dit quatre mains-stuk het voordeel inge speeld te zijn. De door haar gespeelde Variatie-s „dedeti" het tenminste in rui me mate. De enkele, lichte haperingen waren gelukkig van weinig invloed op de goede indruk, die haar beheerst en behoorlijk stijlvol spel maakte. In „Novelette." van Schumann kwam het goed aangevoeld romantisch ka rakter tot zijn recht. Soms was een weinig spontaniteit gewenst geweest, het klonk wel eens iets te bezonken. Een Blonaise van Chopin, pittig en klankrijk, meer nu en dan ietwat "te hoekig gespeeld, vormde de overgang naar nieuwere stijlen. Direct daarna hoorde men modernen. Twee Debussy-werkjes, fraai en smaakvol verklankt en bovendien fijn gekarakteriseerd. Verder een Sonatine van Henk Stam, een in vele opzichten moeilijk te vertolken, zeer modern ge tint werk, dat echter met juist begrip van klankkleur en typering en blijk baar met een zekere voorliefde werd voorgedragen. Na de pauze drie Chopin-etudes. Die in cis mineur als een intiem stuk ka mermuziek, de andere *met de nodige élan verdienstelijk vertolkt. Daarne vens door dezelfde pianist nog 4 Ra- velstukken, waarvan we vooral het menuet door zijn voornaam gehouden cachet en de Rigaudon door de fraai ge troffen contrastwerking bewonderden. Als afsluiting Beethoven's Concert in G majeur met de leraar als plaatsver vanger van het orkest. De hoekdelen gingen me.t enthousiasme (enkele ma len iets te vrij), maar het bleef muziek, die boeide en geestdriftig stemde. Het Largo bracht als he.t ware de vereiste verademing, de gemoederen tot rust. Een programma, dat ondanks kleine gebreken voldoening schonk en de spanning bij de talrijke aanwezigen Cr in hield. OL. KOOP. Zaterdag 24 Maart a.s. zal het 25 jaar zijn geleden dat de heer J. J. Bonfrer in dienst trad van de N.V. Drukkerij „De Tijd". Woensdag 28 Maart zal dit feit feestelijk worden herdacht met een huldiging van de jubilaris door de direc tie en het personeel van het bedrijf. Ter gelegenheid' van het 12 y, -jarig bestaan van de Buurtvereniging Haar lem-Zuid-West organiseert deze ver eniging een huisvlijt-tentoonstelling in de Christiaan Huygensschool aan het Christiaan Huygensplein. Op deze tentoonstelling zullen werkstukken te zien zijn, gemaakt door de jeugd van H.Z.W., zowel als door ouderen. Tevens krijgt men een aanschouwelijk beeld door middel van plaquettes, tekenin gen, graphische voorstellingen enz. van hetgeen de vereniging H.ZW. in de loop van haar 12y}-jarig, bestaan voor de buurt heeft bereikt, en van hetgeen zij nog op haar programma heeft staan. Aan de tentoonstelling zijn diverse attracties verbonden; er >is een thee tuin met muziek, een filmzaal met doorlopende filmvoorstelling, terwijl iedere 50ste bezoeker een aardige sur prise zal ontvangen. De 63-jarige timmerman H. R. is, ter wijl hij bezig was met het leggen van een zoldervloer in een in aanbouw zijn de woning aan de Riebeecklaan. vermoe delijk door een misstap tussen de balken door gevallen. De timmerman liep een ruggewervelfractuur op. Hij is naar het Grote Gasthuis vervoerd. BIOSCOPEN: Rembrandt: Prima Ballerina (a 1.)2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Palace: Gereserveerde kamers (14 j.) 2, 4.15, 7 en 9.15 u.; Luxor: Mannen (14 j.) 2. 4.15, 7 en 9.15 u.; Frans Hals; Het teken van de Gorilla (14 ,i.) 2.30, 7 en 9.15 u.; City: De Indische graftempel (volw.) tweede deel: Het monument ener grote lief de, 2.15. 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne: De on dergang van de Red Witch (18 j.) 2 30, 7 en 9.15 uur. Donderdag 22 Maart Concertgebouw: Matthaus Passion, met medewerking van H.O.V., 7 uur. Omstreeks twee uur gistermiddag brak er brand uit in een perceel in de Tweede Emmastraat. De bewoonster van dit huis wilde een doos met was goed op de tafel zetten. Ze liet de doos echter uit de handen glijden, waardoor deze tegen de petroleumkachel viel. De kachel kantelde, met het gevolg dat de petroleum over de vloer vloeide en in brand vloog. De schade was tamelijk aanzienlijk. Een gedeelte van het meubilair en het gehele binnenwerk zijn vernield. De brandweer bedwong het vuür met één straal. Zaterdag 24 Maart zal de Noord-Hol landse Ruiter Vereniging op 't landgoed Vogelzangh van Jonkheer Barnaart haar jaarlijkse open wedstrijden organiseren. Het programma vermeldt o.a. een sa mengestelde wedstrijd, welke tevens zal dienen als selectiewedstrijd voor het komende Nederlands Kampioenschap Terreinrijden. Tevens zal een zware cross worden verreden ter lengte van 4500 M. In dit parcours bevinden zich twee doorwaad bare vijvers, sloten, hekken en diverse terreinmoeilijkheden. De Dressuur van de samengestelde wedstrijd zal aanvangen pl.m. 10 uur. terwijl de cross en de springconcoursen resp. om 1 uur en om 3 uur beginnen. Belangstellenden worden er op gewe zen, dat de toegang tot de terreinen via de Kleine Beckslaan ten strengste ver boden is. Deze zijn uitsluitend te bereiken via de Margrietenlaan en Tweede Doodweg (tussen Vogelenzang en de Zilk). De gemeentebedrijven in Zandvoort zullen op Goede Vrijdag en Paaszaterdag gesloten zijn. Het bestuur van Touring Zandvoort heeft besloten om in het seizoen 1951 slechts één lijst van verhuurders van kamers uit te géven. Kamerverhuurders, die op deze lijst willen worden geplaatst, d'enen vóór 1 April op te geven op welke wijze zij op de lijst vermeld wil len worden. Amsterdam, 21 Maart 1951. De stemming ter beurze was heden weer niet opgewekt. Met het lange Paasweekend in het vooruitzicht was de ondernemings lust niet groot en het publiek zowel_als de beroepshandel hielden zich afzijdig. Tengevolge van een betrekkelijk gering aanbod werden over vrijwel de gehele li nie koersverliezen geleden. De internationale fondsen hadden te lij den van arbitrageaanbod en aand. Kon. Olie daalden daarbij tot beneden een koers van 300. Unilever bood na een 4 pet. la gere opening later iets beter weerstand. (Niet-officiële koersen) Vorig Opening slot 22/3 3% Nederl. 1948 96% 31/ pCt. Ned. 1950 95% S-3y, Nederland 1947 96G SOA 3 Ned. 62-64 bel.fac. 95 H Inschr. Grtbk.'48 3 pCt. 94,", Ned. Handel Mij. eert. 155% A.K.U. 182% 182% Van Berkels Patent 118%gb Calvé-Delft eert. )3Pgb Van Gelder 104 Kon. Hoogovens eert. 154 gl Unilever cert. 226% 227 (f. Ned. Kabel 224 Philips 248gb Kon Petroleum 300gb%gl 301 .Amsterdam" Rubber 124 Holl. Amerika Lijn 191 (jgb Kon. N. Stoomb. Mij. 151153 Ned. Scheepv. Unie 161%-% 162% H.V.A. 123go%gl 123 Dell Mij. eert. 104%! 102% op Tweede Paasdag Velsen—CSV QSC—DEM HollandiaGVO ZaandijkVitesse Zaanlandia—ADO OntwaaktNAS PancratiusDSS Onze GezellenASV WilskrachtEHS Inzendingen tot Zaterdagochtend 9 uur op open briefkaart aan de sportredactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant, N.Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam. Over de prijsvraag wordt niet gecor respondeerd. Binnenkomende klachten over onjuistheden in de uitslag worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men, dat de huisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spel 3. Voor iedere góede oplossing wordt één punt toe gekend. Advertentie 5 STATIONSPLEIN 6, Tel. 21750 weer zijn bekende schotels Hors d'Oeuvres - Zalmsalade Russische eieren - Huzarensalade Advertentie BRIXON - de vertrouwde naam voor costuums en jassen van uitgezochte kwa liteit stof, met een door experts ontworpen modetne coupe en door de beste vak lieden gegarandeerde afwerking. BRIXON, - het costuum, dat U past, - niet alleen doordat het zo goed zit (en blijft zitten), maar omdat het een heer, een persoonlijkheid betaamt, een costuum te dragen met eigen stijl, met een voornaam cachet. De BRIXON label garandeert U dat alles Costuums: f 119- f 129.- f 139.- f 159- Dsmi's: f 89- f 98- f 109— Alleenverkoop voor Haarlem en omstreken. Gen. Cronjéstraat 4244, Tel. 15438. Haarlem Advertentie U kunt zich tocli geen PAASFEEST indenken zonder bloemen! Zendt Uw vrienden een Paa sbloemengroet. Steeds iets aparts bij BINNENWEG 18, HEEMSTEDE Tel. 2-80-80 Advertentie Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp. Republic Steel Shell Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 21/3 39% 55 78% 53% 52 >4 18% 72 69% 18% 20 42% 55% 66% 54 32% 42% 20/3 39% 53% 78% 54 52 J.8% 71 68% 18% 20 42% 55 66 53 32 42% N. L. v. SCHAGEN Jr. - HAARLEM Gierstraat 42 - Tel. 17768 Advertentie Hooij's Advocaat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2