RCH en ADO delen de punten na levendige strijd IN BEIDE KAMPEN SCHUTTERS GEVRAAGD Hardnekkige tegenstand van KFC in tweede helft gebroken Haarlem wint Eenheid III De Robben superieur in Sport- fondsenbad te Dordrecht 9 Komkommertijd in tweede klas Tweede grote zege van Bobet met 4—2 DE VERKWIKKENDE VREUGDEN VAN DE SPORT.... Schoolvoetbaltournooien vieren hoogtij WEK DE GAL IN UW LEVER OP Voorlopig Ned. Elftal ongewijzigd tegen Sunderland Schietkunst blijft moeilijk Ook Rosseel wint weer Grote overmacht van tennisamateurs Zuidslavië jeugd voetbalkampioen ITmAj&leimMin Met grote voorsprong de Merwede-schalen Sportprijsvraag gaat niet door De Batavieren verliezen van Cambridge DINSDAG 27 MAART 1951 PAGINA 4 Velocitas (Van onze sportcorrespondent) HEEMSTEDE, 26 Maar! Hei Paas-menu, dai RCH en ADO in hei Heemsieedse Sportpark hebben opgediend, is zeker niei van hei slechisie soort geweesi. Een levendige, aan trekkelijke wedstrijd mei onbevangen spel en vele sensa tionele momenten, daarmede is zo ongeveer hei karakter van deze onimoeiing geschetst. Een wedstrijd, waarin voor open doel kansen werden gemist, waarvoor een school jongen zich zou hebben kunnen generen, maar tenslotte kunnen het deze situaties zijn, welke een partij voetbal juist de charme van het ongewisse in hei spel kunnen ge ven. En zo was het ook hedenmiddag bij RCHADO, waar de verrassingen niet van de lucht waren en men in ieder geval heeft kunnen genieten van een alleraardigste wed strijd, waarvan hei resultaat in feite niei zo heel erg be langrijk meer was. Slechts tien wedstrijden CRICKETSEIZOEN IN AANTOCHT Nederland verliest met 21 van Engeland VOOR BRILLEN Jeugdleiders cursus afd. Haarlem KNVB Geruisloos Villoresi wint grote prijs van Pan Afwezigheid van Loggere merkbaar R.K.A.V. „Holland" Cjeen wonder dat iedereen zegt Er werden op Tweede Paasdag in de eerste klas maar negen wed strijden gespeeld, waarvan ove rigens verschillende van groot be lang waren voor de bezetting van de onderste of bovenste plaats. In af deling A vielen bijvoorbeeld de vol gende uitslagen te noteren: ZwartemeerFrisia 10 Zwolse Boys—Go Ahead 21 Beide candidaten voor de laatste plaats wonnen dus, zodat HSC en Velocitas dus feitelijk in het nauw zitten. Stand onderaan: Zwartemeer Zwolse B. Achilles HSC 19 18 18 18 18 3 10 15 2 10 14 2 10 14 3 11 11 4 11 10 28—43 30—40 27—43 27—47 24—55 AjaxDWS 15 VitesseHengelo 31 DWS zegevierde in de derby te gen Ajax met 31 en kwam daar door met Wageningen gelijk op de eerste plaats. Vitesse distancieerde zich een eindje van de laatste plaats, door een belangrijke zege op Hen gelo, met dezelfde cijfers. Hengelo is dus practisch verloren. Vitesse 20 5 7 8 DOS 20 5 6 9 Heracles 20 5 6 9 Hengelo 20 4 5 11 17 16 16 13 30—27 28—28 25—32 20—37 Haarlem—KFC RCH—ADO 4—2 1—1 Haarlem won dus met 42 van KFC, maar zijn kans om Blauw Wit in te halen is alleen nog maar een theoretische, terwijl die van ADO nog geringer werd. doordat de Ha genaars bij RCH met 11 gelijk speelden. De stand aan de kop luidt: Blauw Wit 19 13 3 3 29 46—22 Haarlem 19 11 3 5 25 4929 ADO 18 10 2 6 22 28—20 D. Willem II is met BW gelijk gekomen, door NAC maar liefst met 50 te verslaan. Willem II—NAC 5—0 RBC—Xerxes 2—4 De stand bovenaan is nu: BW 19 13 3 3 29 47—18 Willem II 19 13 3 3 29 55—24 E. BrabantiaSittardia 00 Een wedstrijd dus waarin de staart- clubs Brabantia en Sittardia, zeer ten ongerieve van Helmondia gelijk speelden. Sittardia heeft nu, evenals Bleijerheide, 16 punten. De stand is aan de staart: Sc. Emma 19 7 1 11 15 25—49 Brabantia 20 5 5 10 15 2428 Helmondia 19 4 3 12 11 2255 HOCKEY Voor de karfipioenscompetitie trok Venlo op Tweede Paasdag naar DKS, waar het zijn tweede zege met heel wat minder overtuiging behaalde, dan het zijn eerste had gedaan. Hst werd slechts 10. De stand is: Venlo 2 2 0 0 4 7—1 HHIJC 1 1 0 0 2 7—1 Groningen 10 0 10 1—7 DKS 2 0 0 2 0 1—7 Het voorlopig Nederlands voetbal elftal, dat 4 April te Rotterdam tegen Sunderland speelt als oefenwedstrijd voor de ontmoeting tussen Nederland en België op 15 April a.s., is als volgt samengesteld: Doel". Kraak (Stormvogels)., Achter: De Jong (ADOl en Schijve- naar (EDO). Midden:1 Van Schijndel (SVV). Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Van der Tuyn (Hermes-DVS), Küneman (HBS), Van Melis (Eindho ven1, Lenstra (Heerenveen) en Groene- veld (Haarlem). Dit is dus hetzelfde elftal, dat te Am sterdam met 41 van Middlesbrough heeft gewonnen. Intussen zij vastgesteld, dat zowel RCH ais zijn bezoekers uit de Hofstad best een paar mannetjes kunnen gebrui ken ter versterking van de voorste ge lederen. De kunst van het schieten was weer het grote probleem, waarop ae tien voorwaarisen het juiste antwoord niet klaar hadden en als de RCH'ers voor rust bijvoorbeeld in het doelgebied van de vijand wat beter voor de dag waren gekomen, dan hadden de gastheren toch zeker niet met een 0—1 -achterstand naar de thee behoeven te gaan. Deze achterstand was reeds spoedig een feit geworacn. Clavan, voor het eerst sedert twee maanden weer bij ADO present, speelde na 5 min. de blauw-zwarte defensie uit positie en toen hij, na het leer naar Jansen te hebben gespeeld, de bal wederom te rug kreeg, was een kopbal van dientbij voldoende om Wille te slaan: 01. RCH nam de zaak hierna meteen over. ten scherpe aanvai, maar ae jonge van Braam, alleen voor doelman Anraad gekomen, „lupte" de bal in diens han den. De Haarlemmers zouden geen kans krijgen om het initiatief tot zich te nemen, want ADO toonde zich een tegenpartij, die de strijd serieus opnam en daarom was het niet onverwacht, dat Wille even later in volle actie moest komen om een kogel van Wil- lems via een hoekschop te redden. Hoewel er van enig overwicht hierna geen sprake meer was, was het RCH, dat de beste kansen tot scoren kreeg. Maar De Wette faalde een paar maal in het aangezicht van het doelwit en Van Braam deed 't niet veel beter, toen hij na een doorbraak niets anders wist te doen dan onbesuisd over het hout werk te kogelen. Gedurende drie kwartier waren RCH's pogingen voor een beter resultaat vruch- In de gehele tweede klas ging slechts één wedstrijd meer door dan in de eer ste. Maar hier waren verschillende ont moetingen van weinig belang meer. De zege van ZFC op West-Frisia, de enige ontmoeting in het Westen, doet niemand goed of kwaad, al kregen de Zaandam mers er de derde plaats mee. Wél was van belang de zege van Muntendam op WW in het Noorden, omdat de Mun- tendammers daardoor 10 punten kre gen uit 16 wedstrijden en GRC met 9 uit 14 dus voorlopig laatste is. Veeler- veen won verder van Noordster. In het Oosten behaalde Esca een puntje, dat misschien nog te pas kan komen, in een „bril" bij Ede. Quick nam twee punten voorsprong op TEC, door bij WAW met 51 te winnen. In Zuid IA zegevierde Theole met 2—0 over Zwaluw FVC en heeft nu nog maar eén puntje nodig. Wilhelmina behield zijn theoretische kansje door Concordia dat nu alles zal moeten winnen om nog gelijk te komen met Zwaluw te ver slaan. Helmond speelde gelijk tegen TOP en is in veiligheid. In B geen re sultaten van betekenis. Kampioen Dosko speelde met 44 gelijk tegen nummer twee, DESK, en Internos versloeg Al liance. De favorieten van de openingswed strijden in het wegseizoen 1951 hebben ook in de grote wedstrijden van dit weekeinde, hun bijzondere vorm en con ditie bevestigd. Evenals vorige week in de wedstrijd MilaanSan Remo, hebben de Fransen Bobet en Barbotin nu de toon aangeslagen in het Nationale Cri terium, waar zij 171 landgenoten hun hielen lieten zien. Maar ditmaal kwam het niet tot een regelmatige sprint, of bjj wijze van toerbeurt, tot een zege van Barbotin. De jonge Pierrot kwam te vallen, brak zijn wielen en moest op een toerfiets de laatste paar honderd meter rijden. Intussen had Bobet zonder moei te zijn tweede zege in de wacht gesleept. In de wegwedstrijd GentWevelghem ging het tussen Rosseel, de winnaar van de Ronde van Noord-Afrika en Decocq, die de vijfdaagse-etappewedstrijd Parijs- Nice op zijn naam had gebracht. Rosseel won tenslotte met Jockheere op de twee de, Van Brabant op de derde en Rosseel op de vierde plaats. De Nederlander Smits werd twintigste. In de Ronde van Toscane zegevierde de Italiaan Petrucci. De favoriet Bartali, die had willen bewijzen, dat hij ook dit jaar niet te oud is, kreeg bandenpech en gaf er de brui aan. De winnaar van de Tour de France 1950, Ferdi Kubler, bewees in de „Ron de van de Tescino" het fietsen nog niet verleerd te zijn. Hij won de 263 km.- wedstrijd in 7 uur, 47 min. en 58 sec. Tweede was Milano (It.), derde Rossello (It.). Op de baan hebben onze landgenoten meer succes behaald. Arie van Vliet won een achtervolging over een mijl op de Coventry-baan in Engeland. Bij een tijdrace over 440 yard, die door Reg Har- ris gewonnen werd. kon hij het niet ver der dan de derde plaats brengen. De „oude rot" Chris van Gent heeft op de baan te Rumbeke weten te zegevieren in een sprintwedstrijd over vijf ronden In ons land zijn wegwedstrijden gehou den o.a. in de Haarlemmermeerpolder Het betrof hier een peletonwedstrijd over 102 km. Eerste werd Olympia (Adam) in 2 uur, 31 min„ 55 sec. 2. De kampioen (Haarlem), 2.34.03; 3. De Ba taaf (Halfweg), 2.38.36. Een wegwedstrijd voor amateurs te Breda eindigde in een overwinning voor De Roy, Tilburg, (60 km. in 1.46.42)Twee de werd Hoens, Eindhoven; 3. v. d. Vel den, Berghem. De Nederlandse tennisoefenmeesters hebben in hun lang verbeid duel met de amateurspelers geen goed figuur kun nen slaan. Van de twaalf enkelspelen wonnen ze er slechts vier, van de zes dubbelspelen niet één. De uitslagen, waarbij de. amateurs het eerst worden genoemd, zijn: Enkelspel: Krijt sl. Mulder 62, 62, 16, 75; Dehnert verl. van A. Hem mes 6—4, 6—3, 1—6, 6—8, 3—6; Wilton verl. van Waasdorp 46, 46, 4—6; Van Dalsum sl. Parlevliet 62, 79, 64, 61; Van Swol sl. H. Hemmes 46, 61, 61, 63; Rinkel sl. J. de Mos 64, 64, 75; Krijt sl. Waasdorp 64, 5—7, 86, 62; Dehnert sl. Parlevliet 75, 75, 46, 64; Wilton verl. van Mulder 6—4, 7—5, 5—7, 2—6 (door Wil ton opgegeven); Van Dalsum sl. A. Hemmes 119, 26, 75, 75; Van Swol sl. J. de Mos 62, 62, 62; Rin kel verl. van H. Hemmes 61, 36, 3—6, 8—10. Dubbelspel: Van Dalsum en Dehnert sl. Waasdorp en A. Hemmes 61, 64; Wilton en Krijt sl. Mulder en H. Hem mes 63, 36, 63: Van Swol en Rin kel sl. J. de. Mos en Parlevliet 63, 61, (lose set) 46; Wilton en Krijt sl. Waasdorp en A. Hemmes 60, 60; Van Dalsum en Dehnert sl. J. de Mos en Parlevliet 64, 06, 64; Van Swol en Rinkel sl. Mulder en H. Hemmes 46. 7—5, 6—2. Het internationaal tennistournooi te Alexandrië is gewonnen door Drobny en Doris Hart. Het damesdubbel was voor Doris Hart en Shirley Fry. In een op hoog peil staande wedstrijd te 's-Gravenhage heeft de Nederlandse degenéquipe de wedstrijd op electrische degen tegen de Lotharingse ploeg met 1917 gewonnen. teloos gebleven, maar terstond na de hervatting kwam toch de 1—1 op het bord, toen een snelle aanval door Koster besloten werd met een pass naar v. Braam en met een schot van behoorlijke afstand maakte deze ditmaal geen fout. De Haar lemmers mochten van geluk spreken, dat kort hierna bij een scrimmage voor eigen deel Jansen's kopbal over de lat dwarrelde, maar ADO bofte niet minder, toen bij een Haarlemse tegenaanval Van Braam zijn Haagse collega imiteerde. Het overwicht, dat ADO ae laatste 20 minuten voor zijn rekening nam, wist RCH te doorstaan. Het scheelde af en toe wel eens een haartje; er moest wel eens tedding op het nippertje worden gefor ceerd. doch aangezien de rood-groenen over 't geheel genomen geen vuurwerk van zwaar kaliber los lieten, bleef de stand ongewijzigd. Evenals in andere delen van ons land neemt de belangstelling voor cricket, niet ten onrechte „De Koning der Spe len" genoemd, ook in Haarlem en om streken geleidelijk toe. De terreinenaccomodatie wordt ver groot. Het Kennemer Lyceum-terrein, waar voor de oorlog regelmatig gecri cket werd, kan weer gebruikt worden. Op het terrein van „Rood en Wit" aan de Spanjaardslaan wordt een tweede cricketveld ingericht. In Velsen en IJmuiden bestaat een positieve belangstelling voor cricket, mede ten gevolge van plaats gevonden hebbende sportuitwisseling met Engelse sportlui. Op 13 April a.s. zal in IJmui den een propaganda-avond worden ge houden voor de diverse clubs uit de om geving. Ook hockeyclubs in Haarlem en om geving overwegen om 's zomers zelf te gaan crivketen, evenals dat de laatste jaren in andere delen van het land ge schied is, dan wel een nauwer contact met de bestaande cricketclubs te onder houden. Gedachtig aan het „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", zal deze zo mer onder auspiciën van de H. C. B. een scholencompetitie worden gehouden. Het Haarlemse cricketpubliek krijgt dit jaar een interessant programma voorgezet. Niet alleen, dat op 14 en 15 September het Zuid-Afrikaanse testteam na zijn tournee door Engeland het Ne derlands elftal zal ontmoeten, maar ook zal aan de Spanjaardslaan nog gespeeld worden een N.C.B. XIFree Foresters op 22 en 23 Augustus en zeer waar schijnlijk op een nader te bepalen da tum in Augustus het Haarlems XI- Derby. Wij herinneren onze lezers er aan, dat zij tevergeefs zullen zoeken naar beschouwingen of verslagen van wed strijden dan wel tournooien, welke Eerste Paasdag op de Nederlandse sportvelden zijn gehouden. De finale van het jeugdtournooi te Cannes is een strijd geworden tussen de jonge voetballers van Zuid-Slavië en Oostenrijk. De Oostenrijkers hadden in de halve finale België met 31 versla gen en Zuid-Slavië was na tweemaal verlenging met 21 de baas gebleven over Noord-Ierland. In die finale won Zuid-Slavië met 32 van Oostenrijk. De Nederlanders hebben het in dit tournooi moeten doen met de zesde plaats. Na de nogal verrassende neder laag tegen het robuste Noord-Ierland kwam de ploeg der toekomstige oranje hemden geladen aan de start en het ge volg was een klinkende zege (41) op Frankrijk, dat zij in beide vorige tour nooien als hun meerdere hadden moeten erkennen. Na de eerste helft leidden zij door doelpunten van De Wit en Van der Kuil en na rust had Rijnvis met twee doelpunten de stand tot 40 opgevoerd, voordat de gastheren van dit tournooi de eer konden redden. Gesterkt door dit succes leverden onze landgenoten een spannende strijd tegen de Engelse jeugdploeg, om het bezit van de vijfde plaats. Toen de rust aanbrak was de stand nog 00, maar in de twee de helft konden de Nederlanders het niet klaren en verloren zij tenslotte met 21. Advertentie icicx Service- Gr. Houtstraat 37 Haarlem De commissie voor jeugdvoetbal van de K. N. V. B. afd. Haarlem bericht ons dat de zesde, tevens laatste jeugd leiderscursusavond seizoen 1950-1951 op Donderdag 29 Maart a.s. in de boven zaal van café-restaurant Brinkman op het Houtplein wordt gehouden. Aanvang half acht. Op deze sluitingsavond zal spreken dr. C. Spoelder. De titel van het te behandelen onderwerp is: Wat een jeugdleider nog meer moet weten. In verband met het sluiten van deze cursus en het uitreiken van verklarin gen, betreffende het bezoek aan de cur susavonden, zal deze avond iets later eindigen dan gewoonlijk. Zo scoorde Koevoets (links) het eerste doelpunt van DWS. Hij kreeg het leer toegespeeld van clubgenoot Dijkstra, die de bal juist van de out-line wegtrok. Daarom appelleert Potharst (rechts), die ten onrechte meende, dat de bal al „uit" geweest was. (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM, 26 Maart. Haarlem heeft nog moeite genoeg gehad met het reeds tot degradatie gedoemde KFC. De Koogse club bood vooral in de eer ste helft zodanige tegenstand dat de 10 voorsprong voor KFC bij de doel- wisseling niet onverdiend genoemd mocht worden. Een verandering in de Haarlem-voorhoede na de hervatting had echter gunstige gevolgen voor de Roodbroeken die de achterstand spoe dig in een royale voorsprong wisten om te zetten en met 4 doelpunten behoor lijk aan hun trek kwamen. Een falende Groeneveld kon ditmaal geen aandeel hebben in de 42 overwinning welke Haarlem tenslotte behaalde. Het was een fris spelletje waarop de Kogers de toeschouwers traeteerden. Bevrijd van alle zorgen, nu de degrada tie toch eenmaal een feit was, speel den de bezoekers onbevangen en trok ken zich weinig aan van de reputatie hunner tegenstanders. Deze laatsten met Jacobs als invaller voor Roozen, ge loofden het blijkbaar wel en zonder het nodige élan trachtten zij de Koogse verdediging te overspelen. Zulks lukte allerminst omdat vooral veteraan Kok nog steeds in uitstekende conditie ver keert en linksachter Rus dapper zijn partijtje meeblies om de talrijke Haar lem-aanvallen in de kiem te smoren. Voor de thuisclub scheen succes dan ook niet weggelegd. Jacobs op de rechtervleugel en v. d. Linden op de middenvoorplaats konden niet de nodi ge vaart in de aanval brengen, ook niet nadat deze spelers van plaats hadden gewisseld. Ondertussen waren de aan vallen van KFC lang niet van gevaar ontbloot en omdat men ook in Haar lems defensie de zaak wat te makkelijk Advertentie opnam ontstonden er diverse hachelijke momenten voor Snijders heiligdom en toen kort voor de pauze Fleur een voor zet lanceerde kon K. Molenaar van dichtbij de Haarlem doelman passeren en met een enigszins onverwachte 10 voorspi'ong knoden de pittige jongens van de Zaan gaan thee drinken. Maar na de hervatting had Haarlem opnieuw de voorhoede gewijzigd. Meer- tens rechtsbinnen en Van Duyn in de halflinie. Direct mochten we wat meer vaart in de aanval ontdekken en toen reeds na vijf minuten Groeneveld een corner mocht nemen was het Meertens die het goede voorbeeld gaf aan de Haarlem-voorhoede door doelman Stad te passeren, 11. Lange tijd bleef hier na de strijd gelijk op en neer gaan. KFC gaf dapper partij maar de betere tech niek der roodbroeken zou tenslotte toch de doorslag geven. Na 25 minuten scoor de Jacobs na een prachtige aanval num mer twee en Boeree bracht kort daarna de stand op 31. Wel kon Kok uit een penalty de stand tot 32 terugbrengen maar Haarlem was nu onbetwist de sterkste hetgeen Jacobs nog eenmaal aan de lei tot uiting kon brengen toen deze van een misverstand in de Koogse achterhoede handig profiteerde, 42. ~J~ T et laatste hoofdstukje van onze t~~1 beschouwingen over de eenheid, welke de principiële organisaties, opgenomen in de K.N.V.B., o.i. wel de gelijk betrachten, moge degenen, die twijfelen aan de loyale medewerking van de Nederlandse Katholieke Sport bond en ook van het Verbond van Christelijke Voetbalverenigingen, het bewijs leveren dat hun wantrouwen niet gerechtvaardigd is. Op de bestuurs vergadering van 23 Februari te 's-Her- togenbosch heeft het landelijk bestuur van de N.K.S. afdeling Voetbal namelijk het probleem van de jeugdkampen be sproken. In een communiqué, dat ons over die vergadering werd toegezonden, treffen wij tenminste het bericht aan. dat er besprekingen zijn geopend om een basis te vinden, waarop de jeugdkampen van K.N.V.B. gn N.K.S. in den vervolge onder een gezamenlijke organisatie zou den kunnen vallen, met dien verstande, dat de katholieke jeugd in haar eigen katholieke sfeer blijft ondergebracht. Er kunnen verschillende redenen zijn, waarom men het gewenst heeft geacht tot deze samensmelting over te gaan. Maar eenieder die weet met welk een grote en niet tot discussie bereide be slistheid de leiding van de N.K.S. haar standpunt handhaaft, dat hij met be trekking tot de vorming zijner jeugd nooit of te nimmer een concessie kan en wil doen, zal het duidelijk zijn, dat geen technische, administratieve of economi sche vereenvoudigingen de Katholieke Sportbond tot een dergelijke stap zou den kunnen doen overhellen, wanneer er ook maar een schimmetje gevaar voor was, dat men op principiële pun ten water in de wijn zou moeten doen. Wanneer wij daarmee dus vastgesteld hebben, dat het voor de N.K.S. „veili ger" en gemakkelijker zou zijn, het iso lement zijner jeugd volledig te handha ven, rest ons dus niets anders dan uit deze stap de conclusie te trekken, dat de Katholieke Sportbond, met. de be hoedzaamheid hem eigen, bereid is zo ver te gaan als hem dit mogelijk is. Dat hij dus minder hpog-te-paard zit. dan boze tongen zulks nog altijd met een grimmig soort welbehagen plegen te be weren. Cr. Advertentie B salt 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dug moet uw lever een Bter gal la «rw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPID- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel,-onovertroffen om de gal te «tromen. Eist Carter's LeverDilletiea. H Uitgelaten blij, als dartel springende veulens in de jonge lente, eindelijk ver lost van proefwerk, dictée en mijnheer van-dalen-die-op-antwoord-wacht", be stormen ze de voetbalvelden, tienduizen den knapen, gestoken in brandschone shirts en bezield met het enthousiasme dat geen grenzen kent. De dagelijkse kledij moest plaats ma ken voor de voetbalspullen en hangt een uur lang verlaten in de uitgestorven kleedkamers, afgelegd, zoals ze de schooldéur een paar dagen' geleden achter zich dichtsmeten. Maar deze verkwikkende vreugden in de sport hebben ook een schaduwzijde: De hele school heeft zich er op voorbereid, het uitverkoren elftal heeft getraind, dat de stukken er af vlogen, er werd gepraat over een kampioenschap, over doelpun ten en over triomphen, die al behaald zijn voordat de beer geschoten is, in ge dachten' zien ze zich al in de finale uitkomen op een prachtig veld, waar omheen honderden supporters juichen om de zege, die zij veroverden. Maar hoe groot is dan de desillusie, hoe smar telijk is dan het verdriet, wanneer de tegenpartij sterker blijkt te zijn en meer doelpunten scoort, iets. waarop ze helemaal niet gerekend hadden. Ieder jaar toch komt het voor, dat de water landers te voorschijn komen bij dege nen. die met volle energie en overgave hebben gevochten voor de overwin ning, die zich niet konden plaatsen in de gedachte aan een nederlaag en pas beseften, dat hun elftal was uitgescha keld, tóen de scheidsrechter, onverbid delijk, voor de laatste maal floot. Verloren, goed, daar is nog in te komen, maar wanneer dan de overwinnaars van de andere partij juichend opspringen en omringd door de supporters zegevierend naar het kleedlokaal hollen, ja, dan kun nen de sluizen de zondvloed niet langer bedwingen en rollen de waterlanders over de wangen. Pas dan voelen ze, wat tegenslag betekent, dan ondervinden ze, dat het moeilijker is een nederlaag te lijden dan een zege te veroveren en deren met deze les ervaring op voor de toekomst, ook buiten de lijnen van het voetbalveld. Maar zover is het thans nog niet. In vele districten werden de eerste wedstrijden reeds afgelast wegens de slechte t oesta'nd der terreinen. Doch zeker weten we, dat „de schoolvoetbal" voor het einde van deze week overal heeft gerold, met zijn triom phenen met zijn teleurstellingen. DORDRECHT, 24 Maart. In het Sport- fondsenbad te Dordrecht heeft de zwem vereniging De Robben uit Hilversum opnieuw getoond grote prestaties te kun nen boeken in landelijke tournooien. Zonder enige bedreiging wonnen de he ren met 32 punten vóór de ploegen van RZC, DJK, HZ en PC, en Merwede. De dames van de Robben deden het niet veel minder goed en hielden HDZ. ODZ, Neptunus (Arnhem) en Vitesse (Den Haag) ver achter zich. Hiermee verover den de teams van De Robben de uitge loofde Merwede-Schalen. 100 m. rugslag heren: 1. Sonneveld (R.C.Z.), 1.13.0; 2. Arons (Robben); 3. Hes- sing (D.J.K.). 100.m. vrije slag dames: 1. H. Termeulen (H.D.Z.), 1.03.7; 2. A. Veldhuizen (Rob ben); 3. W. F. Ladestein (Merwede). 200 m. schoolslag heren: 1. Kelder (Rob ben), 2.44.5: 2. Daatselaar (Robben); 3. A. de Vries (H.P.C.). 200 m. schoolslag dames: 1. T. Hom (Robben), 3.02.1; 2. R. Schippers (Vitesse); 3. A. T. van Capellen (R'dam). 100 m. vrije slag heren: 1/2. Geurtsen (H.P.C.) en Zijlstra (S.Z.C.), 1.02.2; 3/4. De Wit (Robben) en Hessing (D.J.K.), 1.02.9. 100 m. rugslag dames: 1. G. Wielema (Robben), 1.13.0; 2. Joke de Korte (O.D.Z.), 1.15.6 (beste persoonlijke prestatie); 3. W. Willemsen (H.D.Z.). Zweedse estafette heren: 1. Robben, 4.41.1 (Schonk, Van Vliet, Arons, Kelder en De Wit); 2. H.Z. en P.C., 4.48.6; 3. Merwede, 4.52.2. Zweedse estafette dames: 1. Robben, 5.06.1; 2. H.D.Z., 5.14.5; 3. O.D.Z., 5.19.4. De polowedstrijd tussen H.Z. en P.C. en Merwede werd door H.Z. en P.C. gewon nen met 64. Einduitslag dames: 1. Robben (Hilver sum), 28 pnt..; 2. H.D.Z. (A'dam), 16 pnt.; 3. O.D.Z. (R'dam), 10 pnt.; 4/5. Neptunus (Arnhem) en Vitesse (Den Haag), 5 pnt. Einduitslag heren: 1. Robben (Hilver sum), 32 pnt.; 2. R.Z.C. (R'dam), 14 pnt.; 3. D.J.K. (A'dam), 11 pnt.; 4. H.Z. en P.C. (Den Haag), 10 pnt.; 5. Merwede (Dordrecht), 5 pnt. In het Sportfondsenbad te Apeldoorn werden Zaterdagavond ter propagering van de zwemsport nationale wed strijden gehouden, waaraan enkele bekende zwemmers en zwemsters deelnamen. Irma Schuhmachpr en Joris Tjebbes noteerden met resp. 1.06.6 en 59.6 sec. goede tijden op de 100 m. vrije slag. De estafette tussen een nationale ploeg, bestaande uit Irma Schuhmacher, Koosje van Vooren, Joris Tjebbesen Aad van Eo- xem, die 4 x 100 meter vrije slag zwom tegen een drietal gemengde Oostelijke ploegen, die 8 x 50 meter vrije slag zwom men. werd gewonnen door de nationale ploeg in 4 min. 16.3 sec. Waterpolo: Nederlands jeugdzevental Kringzevental Arnhem/Nijmegen 53 (rust 4—1). Tweede Paasdag is onder fraaie weers. omstandigheden de grote prijs van Fau verreden, waaraan de beste. Europese coureurs, onder wie wereldkampioen Farina deelnamen. He.t circuit was 2.769 kg. lang en moest door de deelnemers 110 maal worden afgelegd. Luigi Villoresi won met Ferrari, 3 uur 17 min. 39.9 sec., gemiddelde uursnel heid 92.456 km.; 2. Rosier (Fr.) met Talbot 3 uur 19 min. 15.7 sec.; 3. Farina (It.) met Maserati 107 ronden in 3 uur 18 min. 25.9 sec. De sportprijsvraag kan deze week weer niet doorgaan in verband niet afgelaste wedstrijden wegens ae slechte weersomstandigheden. DEN HAAG, 24 Maaft Als ouver ture van het internationaal Paashockey- toumooi dat op Klein Zwitserland wordt gehouden, speelde Zaterdag een elftal van De Batavieren, bestaande uit Nederlandse elftalspelers, met uitzonde ring van spil Loggere een wedstrijd, die op verrassende wjjze door de En gelsen werd gewonnen, nadat de rust met gelyke stand (11) was ingegaan. Het Nederlandse doelpunt werd na een achterstand van 10 door Kruize, na fraaj aangeven van Van Heel, ge scoord. In de tweede helft scoorden de Engelsen uit een strafbully het win. nende doelpunt. De Engelse ploeg, die vier interna tionals telde, speelde geen fraai hockey, doch in de verdediging was zij de voltallige Nederlandse elftal-voorhoede volkomen de baas De oorzaak van het faJen van het Nederlandse elftal moet gezocht worden in het ontbreken van spil Loggere, die anders de stuwkracht van de aanval vormt en met goede passes steeds kansen weet te scheppen. De HDM -er Erschauzier. die nu als centerhalf stond opgesteld, speelde geen slechte wedstrijd, doch is voor dit taem te zwak. De uitslagen van het internationaal Paashockey-tournooi, dat op Klein- Zwitseriand werd gehouden, luiden: BatavierenBrussel 30, HDM Cambridge 0—2, HOCBordeaux 40, TOGOWeenen 41, AlgiersHelsinki 1—0, HHYC—Bordeaux 5—0, HDM— Brussel 13, PioniersCambridge 21, HOCHelsinki 31, WenenAlgiers 5—0. TOGO—Cambridge 4—2. HHYC— Wenen 20, HelsinkiBrussel 12, HDMBordeaux 23, BatavierenAl giers 3—1, HOC—Wenen 3—3, TOTO— Helsinki 3—3, HHYC—Cambridge 5—1, BatavierenBordeaux 52. Brussel Algiers 21, Haags ElftalTournooi Elftal 1—2. Op Tweede Paasdag hield de R.K. Athletiekver. „Holland" afdeling dames een onderlinge wedstrijd in Overveen bestaande uit zestig meter hardlopen, vèrspringen zonder aanloop en bal- werpen. De eerste plaatsen werden be zet resp. door de dames D. v. d. Vooren, N. Kuenen en .T. van Noort. De zestig nieter werd gelopen in 8.6 sec. De eind uitslag luidde: 1. N. Kuenen, 2. J. van Noort, 3 R. Piek, 4. D. v. d. Vooren. ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY Of OXY ROX 7eg Vader wilt U eens een Roxy proberen j terecht Roxy is enorm! Zo....tsdat cheagaret J waar iedereen m over praat J ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY *ÖOXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY ROXY

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4