Belevenissen van de struisvogel Rasmus \v „Ministersdochter" naar een psychiatrische inrichting? Grootse ontvangst van Auriol in de Verenigde Staten e "A Persil producten Botwinnik en Bronstein weer gelijk r Wij luisteren naar Rubber tennisbaan PERSSTER en MEISJE —7 voor de echte Hollandse helderheid Amsterdamse Vleeshouwerijen Sim, Sam en Rasmus als noodhulp Vriendin van oplichting vrijgesproken Na zes partijen om wereldkampioenschap Peron decoreert zijn „atoomgeleerde Officieel bezoek zal zes dagen duren Bij emigratie naar Australië MR. J. THOMASSEN OVERLEDEN RONDE VAN WEST- VLAANDEREN Grote belangstelling voor Drie Provinciën-Rit Gevallen in Korea NET PERSOON Haal de ideale hulp in huis J OORDELIGE ERRASSINGEN RIJDAG 5.50 49 DRËE§MA^ DONDERDAG 29 MAART 1951 PAGINA 4 Twee Belgische jachtvliegtuigen neergestort Wenen kent hem echter niet Terreur in Indonesië VROUW BIJ OVERVAL GEDOOD Selectie-normen Minerva" lijdt schipbreuk Kapitein loopt ernstige brandwonden op Prins Bernhard woont openluchtfeest bij Nederlandse kolonie ontvangen Oorlogsgewonden naar HollandBelgië Engeland wint testmatch cricket tegen N.-Zeeland 8^1 MARKTBERICHTEN Scheepvaartberichten Persil GRASLINNEN LAKEN GRASLINNEN SLOPEN Dames Zomer- pullovers HEREN ZAKDOEKEN WERKMANS SOKKEN 30 HAARLEM BEVERWIJK Copyright P. I. B. Box 6 Copenhagen 4. Maandagmorgen werden zij opgebeld door me neer BQterenbrood, die vroeg ot ze zijn fruitautomaat wilden repareren. Rasmus ging er naar toe, bekeek de machine van binnen en van buiten, maar kon niet ontdekken, wat er aan mankeerde, 't Kleine konijn tje, dat ze kleine Nicky genoemd hadden, zei, dat het er wel iets op wist. Het klom in de boom, waar aan de automaat hing, en toen het weer naar bene den kwam, zei het, dat het ding nu weer werkte. Meneer Boterenbrood betaal de dankbaar. Toen Ras mus en zijn vrienden weg waren, probeerde hij meteen de machine. Hij deed er geld in. trok aan de knop en pats. daar viel een grote cocosnoot op zijn hoofd. De automaat werkte, maar op een andere manier dan hij gedacht had. De rechtbank te Alkmaar heeft het onderzoek voortgezet in de zaak tegen een Amsterdamse modiste, de 34-jarige mej. J. van G., die ervan beschuldigd is een pensionhouder te Bergen opgelicht te hebben voor een bedrag van 9000, van diefstal van een cheque ten nadele van een meubelfabrikant en van verval sing van een cheque Haar vriendin, de voormalige gevangenisbewaakster H. A., die medeplichtigheid ten laste is gelegd, werd door de rechtbank vrijgesproken, omdat het haar ten laste gelegde niet bewezen werd geacht. Koosje van G. maakte met Helena A. kennis, toen zij in de Rotterdamse ge vangenis een straf uitzat en A. haar bewaakte. Zij wist het vertrouwen van haar bewaakster te winnen en vertelde haar een fantastisch verhaal, dat zij de dochter was van minister Van Maarse- veen en van hem de opdracht had ge kregen in het geheim controle op het gevangeniswezen uit te oefenen en cor ruptie op te sporen. Toen zij haar straf in Rotterdam had uitgezeten, ging zij logeren bij haar vroegere bewaakster. Deze nam ontslag in Rotterdam en de beide vriendinnen vestigden zich in Am sterdam. Na een rust van enkele maan den aldaar te hebben genoten, ging Koosje met H. A. in een pension te Ber gen wonen. De pensionhouder geloofde onmiddellijk het verhaal, dat Koosje de dochter van een minister was: er wer den kosten noch moeiten gesoaard om het de jongedame naar de zin te maken. Tenslotte kwam het bedrog echter uit en op 14 November van het vorige jaar begon de rechtbank in Alkmaar met het onderzoek. Het werd toen afgebroken om de Utrechtse psychiater, mr. dr. Baan, in de gelegenheid te stellen de beide verdachten aan een onderzoek te onderwerpen. Ten aanzien van Koosje kwam. zoals tijdens de rechtzitting bleek, de psychiater tot de conclusie, dat zij sterk verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. Hij meende in zijn rapport, dat de verdachte onder goede leiding moet worden gesteld en advi seerde derhalve tot ter beschikking stel- In België zijn gistermiddag bij Namen kort na elkaar twee vliegtuigen van het jacht-escadrille van Florennes veronge lukt. Het eerste vliegtuig stortte neer bij Saint Gerard en vloog in brand. De beide inzittenden kwamen om het leven. Kort na dit ongeluk stortte bij Beauve- chain een ander jachtvliegtuig van het zelfde escadrille, dat op weg was naar de plaats van het ongeluk, met aan boord o.a. de commandant van de basis van Florennes, neer. Ook dit vliegtuig vloog in brand en de beide inzittenden wer den eveneens s gedood. Men vermoedt dat de ongelukken te wijten zijn aan het slechte weer. ling van de regering: hij ontraadde verdere gevangenisstraf. De Officier van Justitie, mr, A. W. Holsteyn, kon zich met dit advies ac- coord verklaren en eiste derhalve tegen J. van G. een gevangenisstraf gelijk aan de voorlopige hechtenis ongeveer negen maanden onvoorwaardelijke terbeschikking stelling en opname in een psychiatrische inrichting. De Officier van Justitie eiste tegen Koosje van G„ die zich had uitgegeven als dochter van minister Van Maarse- veen en die in Bergen zeer goede sier had gemaakt, een gevangenisstraf gelijk aan de voorlopige hechtenis, onvoor waardelijke ter beschikking stelling en opname in een psychiatrische inrichting. De afgebroken zesde partij om het wereld kampioenschap schaken is Woensdag door Botwinnik gewonnen. De stand is thans ge lijk: Botwinnik 3 pnt.. Bronstein 3 pnt- De zesde partij was afgebroken in een voor Bronstein (wit) iets voordeliger posi tie. Na de hervatting werd het echter al spoedig duidelijk dat Botwinnik een buiten gewoon interessante en diep doordachte ver- dedingstactiek had gevonden. Hij offerde twee pionnen, maar maakte zodoende zijn stukken meer actief, wat ruimschoots op woog tegen Bronstein's materieel voordeel. Deze tactiek van de wereldkampioen was kennelijk een verrassing voor zijn tegenstan der. Bronstein gebruikte veel tijd voor het overdenken van zijn zetten, en alhoewel hij er in slaagde een stuk te winnen, werden de vooruitgeschoven zwarte pionnen uiterst gevaarlijk. Spoedig ontstond een stelling waarin Bronstein inplaats van verder op winst te spelen voor remise moest gaan vechten. Op dit kritieke moment maakte de jonge grootmeester een fout die nood lottig werd, aangezien hij de promotie van De Argentijnse president, Juan Peron, heeft prof. Ronald Richter gedecoreerd met de Peron-mcdaille, uit waardering voor diens wetenschappelijke onderzoe kingen welke, naar verluidde, hebben geleid tot vrijmaking van atoomenergie volgens een nieuwe methode. Prof. Rich ter ontving daarna uit handen van de minister van Onderwijs het cre-doctoraat van de nationale universiteit van Buenos Aires. Ondertussen staat men in het algemeen nog zeer sceptisch tegenover de berich ten over de Argentijnse successen op atoomgebied. Geleerden in Wenen, onder wie prof. Hans Thirring, deken van de physische faculteit van de universiteit van Wenen, hebben zelfs verklaard nog nooit van Ronald Richter die Oos tenrijker van geboorte zou zijn ge hoord te hebben. Oost-Duitsland. Het Sovjet-Rus sische persbureau Tass heeft Dinsdag uit Berlijn gemeld dat vier Britse sol daten van het Manchester regiment de Oost-Duitse grens hebben overschreden en om asyl hebben gevraagd. Volgens Tass weigeren de soldaten in het Britse leger te dienen. Maandagavond heeft een bende het vuur geopend op de woning van de heer Effering in Sidoardjo. De heer Effering, die pas in Indonesië uit Nederland was aangekomen, werd in de kaak getroffen. Mevr. M. Vu- meesh. die zich in het huis bevond, werd op slag gedood. Zij laat vier kinderen achter. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd de Nederlander L. de Ligt door een gewa pende bende in Tretes ontvoerd. Tot nu toe is er geen spoor van hem gevonden. De Franse President, Vincent Auriol, is gisteravond voor een officieel bezoek van zes dagen in de V.S. gearriveerd. Nadat hij in New York van de „Ile de France" van boord was gegaan, reisde hy door naar Washington, waar Pre sident Truman hem op het Union-station hartelijk verwelkomde. De beide staatslieden ontmoetten elkaar voor het eerst. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, en de meeste andere leden van de regering waren eveneens ter begroeting aanwezig. New York en Washington hebben de Franse President een grootse ontvangst bereid. Te New York verklaarde Auriol tegenover de Amerikaanse pers, dat zijn land „vast besloten" is iedere mogelijke aggressie het hoofd te bieden. „Wy hebben thans vier belangrijke taken op ons genomen," zo zeide Auriol. „De veerste is de wederopbouw, de tweede de oorlog in Indo-Chino waar wij ons realiseren de vrijheid in Zuid-Oost-Azië te verdedigen ten derde heruitrusting van onze industrieën waarby wy geholpen zijn door de V. S. en ten vierde de herbewapening. Dit zijn vier zware taken voor een land, dat zo onder de oorlog heeft geleden," aldus Vincent Auriol. VRIJDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.15 gram., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.50 huisvrouw, 9.00 gram. VPRO: 10.00 Thuis, causerie. 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 gram.. 10.30 vrouw, 10.45 pianoconcert, 11.10 radiofeuilleton, 11.30 orgel en zang. AVRO: 12.00 amusem- muziek. 12.33 sport, 13.00 nieuws, 13.20 orgel, piano en viool. 14.00 vrouw, 14.20 gram., 14.40 voordracht, 15.00 gevar. progr. VARA: 16.00 gram., 16.30 kinde ren, 17.00 vocaal dubbelkwartet, 17.20 muzikale causerie, 18.00 nieuws,, 18.15 felicitaties, 18.45 Denk om de bocht, 19.00 kinderkoor, 19.15 prijzenpraatje. VPRO: 19.30 Breken en bouwen, cause rie, 19.50 berichten, 20.00 nieuws, 20.05 boek, 20.15 klein koor, 20.35 De groei naar wereldeenheid, causerie. VARA: 21.00 verzoekprogr.. 21.40 De Ducdalf, 22.00 buitenl. weekoverz., 22.15 gram. VPRO: Vandaag, causerie, 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws. 23.15 Huwelijk van A tot Z, causerie. 23.30 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.15 gram., nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 9.00 idem, 9.35 idem, 10.05 omroeporkest. 10.45 gram., 11.00 zieken. 11.40 kamer koor, 12.00 Angelus. 12.03 gram., 12 33 piano, 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 actualiteiten 13.25 amusem.orkest. 13.45 vrouw. 14.00 bariton en piano, vo caal dubbelkwartet en tenor en orgel, 14.50 gram., 16.00 zieken. 17.00 jeugd, 17.15 kinderkoor. 17.45 liedjes over Pa rijs. 18.18 Katholiek signaal, Indonesisch comm. en Amerik. comm., 18.30 Metro- pole-orkest en soliste, 18.52 actualitei ten, 19.00 nieuws, 19.15 Verklaring en toelichting, 19.35 pianoduo, 19.48 Katho liek signaal, parlementair overz. en bui tenlands overz.. 20.00 nieuws, 20.05 De gewone man, 20.12 kamerorkest en so liste. 20.30 actualiteiten, 21.00 jongeren. 21.30 gram., 21.50 Brabants halfuur, 22.20 symphonette-orkest, klein koor en so listen, 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 dansmuziek. ENGELAND, BBC, home service 330 m.: 12.00 lichte muziek, 16.45 BBC Mid land Light Orchestra, 19.20 lichte muz., 23.00 strijkorkest. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 12.15 BBC Welsh Orchestra. 13.30 BBC North ern Orchestra en solist, 16.00 gevar. mu ziek, 16.45 banjo-muziek, 19.30 Variété orkest en solisten, 19.30 dansmuziek, 23.35 amusem. muziek, 0.15 dansmuziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 omroeporkest, 13.20 om roeporkest en solist. 14.15 amusem.muz., 15.40 operette-muziek, 17.05 piano- en kamermuziek, 18.00 operette- en kamer muziek. 20.15 „Manon", opera, 23 10 amusem.muziek, 0.35 dansmuziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 249 en 347 m.: 12.30 orkestconcert, 19.00 kamer muziek, 20.00 „Don Quichotte", opera. BRUSSEL, 324 en 384 m.: 12.32 om roeporkest, 15.00 operettemuziek, 16.30 lichte muziek. 19.30 filmrevue, 20.00 filmmuziek. 20.15 omroeporkest en so list, 22.15 fazzmuziek. 22.45 opera-muz. 484 m.: 12.05 lichte muziek. 20.00 om roeporkest, 22.15 kamermuziek. De commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Havcman, heeft medegedeeld, dat zeer binnenkort in Australië onder handelingen beginnen over selectie-nor men, welke bij de inwerkingtreding van het nieuwe verdrag zullen gelden. Dit verdrag treedt 1 April in werking. De huisvestingsmoeilijkheden doen de voorkeur der Australische regering uit gaan naar ongehuwden en zéér kleine gezinnen, terwijl de Nederlandse bevol kingsstructuur het noodzakelijk maakt dat ook gezinnen van grotere omvang een ooen deur blijven vinden, wil het overeengekomen quotum van 25.000 emi granten per jaar enigermate benaderd worden. Overwogen wordt prioriteit te verle nen aan dc emigranten die zich terdege op hun toekomst, ook wat dc taal be treft, voorbereid hebben. Aan de Australische regering is ver zocht in April en Mei nog vertrek van emigranten geselecteerd volgens oude normen toe te staan. Het Nederlandse vrachtschip „Miner va". dat met een lading steenkool op weg was van Dieppe naar Middles brough, heeft bij de Franse kust in de buurt van Dieppe schipbreuk geleden nadat het stuurloos geworden was. De kapitein, S. Wijnholt uit Delfzijl, die ernstige brandwonden heeft opgelopen, en de vier overige leden van de be manning zijn met de reddingboot van de Minerva" bij Bruneval veilig ge land De kapitein is naar het ziekenhuis van Dieppe vervoerd. Er bestaat weinig kans schip en lading te bergen. De Minerva meet 150 ton. Het is een „Coaster" die in 1909 bij Boerema's scheepswerven te Martenshoek (Gr.) werd gebouwd. In het ziekenhuis Zuidwal te 's-Gra- venhage is overleden mr. J. Thomassen, de voormalige particuliere secretaris van Prins Bernhard. Zoals bekend, was hij juist dezer dagen benoemd tot direc teur van het kamnet van do gouverneui van Suriname. Prins Bernhard heeft Woensdagavond in een groot hotel in de binnenstad van Montevideo de leden van de Nederland se kolonie in Uruguay ontvangen. Hon derden personen waren in de ruime zalen van het hotel bijeen en de Prins onderhield zich op ongedwongen wijze met zijn gasten. Velen hunner begeleid den de Prins naar zijn auto toen hij het hotel verliet. Prins Bernhard was daarna de gast aan een diner, te zijner ere gegeven door de waarnemend minister van Buiten landse Zaken, Justino Jiminez de Are- chaga. Hoge regeringsfunctionarissen en buitenlandse diplomaten zaten hier aan. Toen de Prins voor het gebouw arri veerde werd hij door de menigte die zich daar verzameld had hartelijk toe gejuicht. Vandaag heeft de Prins een bezoek gebracht aan de ranch van San Pedro de Timoete. Hij heeft daar een „Asada Criollo", een nationaal openluchtfeest, bijgewoond. Op gezag van het A.N.P. deelden wij gisteren mede dat Prins Bernhard uit handen van president Trueba van Uruguay een onderscheiding heeft ont vangen. Dit bericht is echter, naar ons thans blijkt, niet juist. een der zwarte pionnen niet meer kon ver hinderen. Na de 41e zet van Bronstein Pe2f4 had Botwinnik zijn volgende zet afgegeven. Bij de hervatting verliep de partij aldus: Bronstein (wit) Botwinnik (zwart). 41Tg2g3 schaak; 42. Kb3b2, Tg3g4; 43. Pf4xh5, Tg4xh4; 44. Ph5xf6. Kc7b6: 45. Td4xd6, Kb6—c5; 46. e4—e5, Th4d4; 47. Td6xTd4, Kc5xTd4; 48. Pf6—g4, Sc6xa4; 49. e5—e6, f7xe6: 50. fö*6, Ra4—e8; 51. Kb2b3, e6e5: 52. c2c3 schaak, Kd4 e4; 53 Pg4—h6. Ke4—f4: 54. f6—f7 Re8xf7; 55. Ph6xRf7, e5e4; 56. Pf7—d8, e4—e3; 57. Kb3c2, Kf4—g3. Hier gaf Bronslein op. De zevende partij wordt Vrijdag gespeeld. Ongeveer 120 amateurs, bij wie enige Fransen en Nederlanders, nemen deel aan de ronde van West-Vlaanderen, een etappewedstrijd met Brugge als start plaats en eindpunt. In de eerste etappe, van Brugge naar Eernegem (124 km.), brachten Hans Dekkers en Thijs Roks kleur in de strijd door een uitlooppoging onmiddellijk na de start. 20 km. voor de finish werden ze echter ingehaald door de Belgen Desmet, Henri Denys, Taeldeman, Daniel Denys, Parmentier en Zagers. De rit werd in de sprint gewonnen door Tael- deman (B 124 km. in 3 uur 30 min., voor H. Denys (B.), Desmet (B.), Dek kers (N.), Zagers (B.), Roks (N.), D. Denys (B.) en Parmentier (B.). Suykerbuyk uit Breda werd 15e op 1 minuut. De tweede etappe ging van Eernegem naar Woumen (102 km.) en werd een Belgische aangelegenheid. Deschacht ging als eerste over de streep in 2 uur 41 min., gevolgd door Philips, Vande- voorde, Proot. v. d. Branden, Salembief, Taeldeman, Blomme, Van Ressel, Mael- fait en daarna een groot peleton. De derde etappe van Woumen naar Wenduine (96 km.) bracht een Neder landse zege want het was de Eindhove- naar Van Elderen. die vijftien andere renners in de eindspurt klopte. De uit slag was: 1. Van Hoeren (N.V. 2 uur 36 min., 2. v. Daele (B.), 3. v. Massenhove (B). 4. De Block (B.), 5. Desmedt (B.), 6. Jean Adriaenssens (B.), 7. Deschacht (B.), 8. Vergauwen (B.), 9 Dekkers (N.), 10. Salembier (B.), allen in'dezelfde Jd als de winnaar. Het algemeen klassement zag er na de ze etappe als volgt uit: 1. Taeldeman (B.) 8.52.0, 2. Desmedt (B.), z. t., 3. Mael- fayt (B.) z. t., 4. Denys (B.) 8.52.35, 5. D. Denys (B.) 8.52.58, 6. Zagers <B.) z. t 7. Thijs Roks (N.), z. t., 8. Hans Dekkers (N.) 8.53.0. Een rubber tennisveld waarschijn- ijk het eerste ter wereld, is onlangs op West-Java in gebruik genomen door le den van het personeel van het Indonesi sche instituut voor rubberonderzoek, dat experimenteerd met een mengsel van rubber en asphalt voor wegbedek- King' De baan bestaat uit drie lagen. De bo venste laag is samengesteld uit een mengsel van fijn zand, grint en koud arfalt. In het asfalt zit vijf procent kea- lorub, het nieuwe rubberpoeder dat met succes is gebruikt voor wegdek. Voor de tennisbaan is 215 gram rub ber per vierkante meter gebrukt. Rub ber is toegevoegd om te voorkomen dat het asfalt in de tropische hitte gaat smelten. De aanleg heeft 21.000 roepiasgekost, driemaal zo goedkoop as een gewoon tennisveld. De Stichting MOVEO heeft van de KNVB gedaan gekregen, dat er bij de komende voetbalwedstrijd Holland— België, op Zondag 15 April in het Sta dion te Amsterdam, honderd plaatsen beschikbaar zullen zijn voor Neder landse. militaire oorlogsgewonden. Automobilisten, die zich voor het MOVEO-werk beschikbaar hebben ge steld, zullen de 'oorlogsgewonden, die afkomstig zijn uit alle delen van ons land, naar Amsterdam brengen. Daar zal de directie van het Victo ria-hotel aan alle gewonden een gratis lunch aanbieden. Vrijdag en Zaterdag a.s houdt de R.A.C. Noord de Drie Provinciën Rit, bestaande uit een nachttraject en een dagroute. De start is Vrijdagavond te Meppel en de finish Za terdagmiddag te Leeuwarden. Voor deze wedstrijden, welke ook het vorig jaar zulk een groot succes zijn geworden, is de animo van die aard gebleken, dat niet minder dan 120 deelnemers zullen starten, alsmede een aantal militaire equipes. TimmerSiccama zullen de eerste prijs, welke zij in 1950 wonnen, verdedigen. Ver der komen o.m. uit DriessenDe Boer, die als tweede eindigden in de BrabantGrens- rit, Graaf van Zuylen van Nijevelt met Gatsonides, dokter Beekman met Baren- drecht en het echtpaar Boesschotenv. d. Berg uit Doorn. Onder de militaire deelne mers bevinden zich o.m. Majoor v. d. Vlugt, de wedstrijdleider van de Tulpenraillye en ritmeester Rinia van Nauta. De R.A.C.-Noord heeft nog iets bijzon ders ingevoerd, namelijk een rijdende re- kenploeg, welke op elk gewenst ogenblik kan worden ingeschakeld, zodat direct na afloop de prijsuitreiking kan worden ge houden. Iedere deelnemer, die een behoor lijke prestatie verricht, zal de R.A-C.-Noord- plaquette ontvangen. Engeland heeft de tweede toets wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland met zes wickets ge wonnen. Het Engelse team zag zich voor de opgaaf geplaatst om voor een overwin ning in iets meer dan twee uur 91 runs te scoren. Toen men dit aantal bij elkaar had waren er van de tijdlimiet dan ook nog maar enkele minuten over. Engeland be haalde hiermede zijn eerste overwinning op Nieuw-Zeeland sinds 1937. tot bij ge- Dc Regering maakt bekend, dat haar leedwezen tijdens de actie Hoengsong op 12 Februari 1951 is sneuveld, de oorspronkelijk als vermist opgegeven sergeant H. Pakker, leger- nummer 250106103, afkomstig uit Rotter dam. De familie is ingelicht. Hij ruste in vrede. VEEMARKT DEN BOSCH, 28 Maart. Op de markt werden aangevoerd 6501 stuks vee, 2469 runderen, 146 vette kalveren, 1318 nuchtere kalveren, 212 zeugen, 223 lopers, 2058 biggen, 58 schapen, 17 geiten. De prij zen waren als volgt: melk- en kalfkoeien van f 700950, guiste koeien f 500725. kalf- vaarz.en f 650—925, klamvaarzen f 550650, guiste vaarzen .f 550625, pinken f 375 f 475, graskalveren f 185290, nuchtere fok- kalveren 1 95140, nuchtere slachtkalveren f 35—62, lopers f 60—80, biggen f 32—50, drachtige zeugen f 250350, schapen f 75 f 125, geiten f 2050. Vette kalveren, prijs f 1.902.50 per kg. levend gewicht. Slachtvarkens (zeugen) f 1.55—1.63 per k.g. levend gewicht (2 kg. tarra). Slachtvee: aanvoer 745 stuks, eerste kwaliteit f 2.95—3.05. tweede kwaliteit f 2.6o f 2.80, derde kwaliteit f 2.302.45, stieren f 2.202.35, worstkoeien f 2.102.20, alles per k.g. geslacht gewicht. Kaasmarkt Woerden, 28 Maart. Op de kaasmarkt werden aangevoerd 23 par tijen. De prijzen waren als volgt: eerste soort f 2,13-f 2,25, tweede soort f 2,13- f 2.17, zware 1 2.29. Handel matig. AAGTEDIJK 29 te N. Y., AALSDIJK 29 te Antw., ALCH1BA vt. 10 April v. Duala n Lome, ALCYONE 28 van Colombo n. Ma dras. ALDERAMIN 29 te Montevideo, AL- PHACCA 29 te Mntevideo, AMSTELDIEP p. 28 Madeira n. Bombay, AMSTELKERK vt. 4 April van Lagos n. Loanda, AMSTEL- STAD 29 te Colombo, AMSTELVAART 29 te Duink., ANDIJK p. 28 Bahama's naar N. Orl-, APP.DAM 29 te Cadix, ARENDS- DIJK 28 te Baltimore, ATLAS 29 te R dam, AVERDIJK 29 te Bremen, AXELDIJK 29 te Baltimore, BALI 28 van Surabaja n. Singa pore. BARENDRECHT p. 29 Gibr. n. Aba- dan. BINT AN G p. ZB Gibr. n N. V-, BLI- TAR p. 29 Minicoy n. Makallah, BLOEM FONTEIN 29 van A'dam n. Bremen, BO NAIRE 28 van Barbados n. Trinid., BOSCH- FONTEIN p. 29 Kp. Gata n. Adam, CAL- TEX LEIDEN p. 29 Algiers n. Sidon, CALi. NED. 28 te Sidon, CALTEX PERNIS p. 28 Ouessant n. Sidon, CALTEX UTRECHT p. 29 Algiers n. R'dam, CASTELBIANCO p. 28 Engano eil. n. A'dam, CLAVELLA p. 28 Azo- ren n. Keywest, CORILLA p. 29 Perim n. Singap., DALERDIJK 29 v. Seattle n Frisco. DANAE p. 29 Lissabon n. Oran, DELFT p. 28 Conception n. Lebu, DIEMERDUK p. 29 Azoren n. Cristobal, DORSETSHIRE 29 Apr. te R'dam vrw., EEMDIJK p. 28 Ouessant n Cuba, GANMEDES 29 te Recife, GYROO- TE BEER 28 van Melbourne n. Sydney, HAARLEM 2 8te Pt. au Prince, HECTOR 29 te Palermo, HELICON 29 van Pto. Plata n. Philad'a, HERCULES 29 te Constanza, HERMES 29 v. Cristobal n Cur HESIL- LIA p. 29 Burlings n. W. Ind., INDRAPOE RA 29 te Aden, JOH. v. OLDENB. p. 2. Dover n. Sydney, JUPITER 28 te gra HELBERGEN p. 29 Dover n. Ad™ KEK TOSONO 29 te Londen. KIELDREGrii m Barcelona KOTA GEDE 29 van R dam n Djakarta, LANGKOEAS 28 te Pladju, LA- RENBERG p. 29 Kp. Katan Savona^ LEER- SUM 29 van Havre n. R dam, LEKKER- KERK 29 te Marseille, LINGE p. 29 Ouessant n A'dam, LOOSDRECHT 28 van Karachi n' R'dam, LOPPERSUM p. 29 Oporto, 2 April te Vlaard., LUTTERKERK p. 29 Dungeness, 30 te Antw., MAASKERK 2 9te Monrovia, MACOMA p. 27 Ambon n. Miri, MELVINA 29 te Singap.. MANOERAN p. 29 Napels, 30 te Genua, MARKEN 28 van Dakar n. Havre, MENTOR 28 van Haifa n. Antw., MINJAK p. 29 Malta n. Djakarta, MODJOKERTO 29 te Penang, MUREN A p. 29 Ouessant n. Menallahmadi, MIJDRECHT p 28Madeira n. Havre. NESTOR 28 te Antw., NIGER- STROOM 29 van Takoradi n. Accra, NOORD- WIJK p. 28 Kp. Espichel n. R dam, OBL- RON 29 te Aruba, ODYSSEUS 29 te Lissab„ OMALA p. 29 Perim n. R'dam. ORANJE 29 te Amst., ORION 29 te Calamata, PR PH.LI WILL p 29 Lissabon n. Aberdeen. PRINS will' v ORANJE p. 29 Kp. La Hague n. Tripole, RAKI 28 van Pladju, 30 te Cheri- bon, REMPANG 28 van Cur. n. Houston, RIDDERKERK 29 v. Antw. n. Rotterdam, RIOUW p. 28 Azoren n. V. S., ROEPAT 29 te IJm., ROTTI 29 te Cheribon. SALLAND p 28 Recife n. Rio Jan., SAMARINDA 29 te Bombav. SOMMELSDIJK 29 te Antw., STAD LEIDEN p. 29 Galapagos eil. naar Boston, STAD MAASSLUIS p. 29 Lissabon n Pepel TABIAN 28 te Bahrein, TALISSE 29 te Surabaja. TAMO p. 28 Recife n. R'd., TAWALI 29 te Genua. TIBERIUS 28 van N. Y. n. Inagua, TOSARI 29 te Belawan, TJIKAMPEK 28 van Rio de Jan n. Kaapst., TJIPANAS 29 te Miri, UTRECHT 28 v. Ma nilla n. Los Ang.. VENUS 29 te Rott., WEST- LAND p 29 Fern. Nor. n. A'dam, WINSUM 28 te Antw.. WOENSDRECHT p. 29 Kp. Gata rt. Mena. Voor directe indiensttreding: gevraagd by wijnhan del-slijterij liefst R.K., voor magazijn en expeditie; in bezit van rijbewijs. Brieven onder no. 33639, bur. v. d. blad. Strijkinrichting „DE ONDERNEMING", Groot Heiligland 24, Haarlem, vraagt: Gevraagd in Brood- en Banketbakkerij te Haarlem EEN NET R.K. MEISJE voor winkel en huishouding, intern, boven de 21 jr. Brieven onder nummer 33697, bureau van dit blad. tttx *tii\\ivYtri^\ n\w\ iw\A%t \»\tk v\ ïwtir *rij wast wollen dekens, vitrages en alle tere stollen veilig en zonder slijtage. reinigt alles glansrijk; tegels, houtwerk, bad kuipen en wastalels worden met ATA als HONDERDEN HUISVROUWEN WETEN het REEDS dat VLEES en VLEESWAREN kopen in een onzer filialen een BELANGRIJKE besparing geeft op 't HUISHOUDBOEKJE! Iedere week hebben wij een speciale aanbieding. Deze week: PRIMA LEVERWORST met SPEK25 ct. p. 250 gr. FIJNE GEKOOKTE WORST ALS PALING 60 ct. p. 250 gr. PRIJSCOURANT VERS HOLLANDS RUNDVLEES Vers gemalen gehakt 1.40 p. 500 gr. Doorregen lappen.. 1.60 p. 500 gr. Magere lappen 1.80 p. 500 gr. Riblappen 1.90 p. 500 gr. Ribstuk 1.90 p. 500 gr. Braadstuk 1.90 p. 500 gr. Roastbeaf 2.00 p. 500 gr. Rollade. doorregen 1.80 p. 500 gr. PRIJSCOURANT KALFSVLEES Kalfsgehakt 1.20 p. 500 gr. Kalfskarbonade 1.10 p. 500 gr. Kalfsborst met been 1.10 p. 500 gr. Kalfslappen 1.40 P- S00 gr. Kalfslappen, h. mooi 1.50*p. 800 gr. Kalfsfricandeau I-50 P- 500 ®r- Kalfsfricandeau, heel mooi 1.70 p. 500 gr. PRIJSCOURANT PRIMA BEVROREN RUNDVLEES Vers gemalen gehakt 1.20 p. 500 gr. Doorregen lappen 1.40 p. 500 gr. Magere lappen 1-60 p. 500 gr. Riblappen 4-70 P- 800 gr. Ribstuk t-70 P- 500 gr. Braadstukjes 1.70 p. 500 gr. Roastbeaf 1.80 p. 500 gr. Rollade, doorregen 1.60 p. 500 gr. PRIJSCOURANT VARKENSVLEES Doorregen lappen 1.50 p. 500 gr. Magere lappen 2.05 p. 500 gr. Karbonade, schouder 1.65 p. 500 gr. Karbonade, rib 1.75 p. 500 gr. Fricandeau 2.15 p. 500 gr. Varkensrollade 2.15 p. 500 gr. Rollade, half varkens half kalfs 1.60 p. 500 gr. LAMSVLEES TEGEN CONCURRERENDE PRIJS RUIME SORTERING BETERE VLEESWAREN LEVERWORST MET SPEK aan een stukje 250 gram voor 25 ct. FIJNE GEKOOKTE WORST ALS PALING250 gram voor 60 et. BESTE HAM 45 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 80 ct. PEKELVLEES 45 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 80 ct. BACON 45 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 80 ct. ONTBIJTSPEK 36 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 70 ct. GEKOOKT SPEK 36 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 70 ct. PROCUREUR 45 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 80 ct. HAMWORST 32 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 60 ct. BOTERHAMWORST 32 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 60 ct. LEVERKAAS 36 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 65 ct. TONGPASTEI 32 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 60 ct. TONGEWORSTPASTEI 30 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 55 ct. ROOKVLEES 45 ct. per 100 gr., 200 gr. voor 80 ct. ONS LUNCHPAKKET: 1 ons HAM, 1 ons ROOKVLEES, ons CERVELAAT voor 100 ct. VARKENSPOTEN 40 cent per 100 gram, 3 pond voor 100 ct. VETTE STUKJES VOOR HACHé EN SOEP 60 cent per 500 gram BLANKE KALFSLEVER, rauw 30 cent per 100 gram MOOIE KALFSTONGEN 30 cent per 100 gram KALFS- EN RUNDERHARTEN 20 cent per 100 gram ELDER, heel mooi 60 cent per 500 gram Uw adres is dus: A. MEIJER's GED. OUDE GRACHT 80 (h. Boterm.) - BINNENWEG 117, Heem stede (n. Dijkstra) - SPAARNWOUDERSTRAAT 69 (n. De Batavier) 150 x 230 cm, solide kwaliteit. Alléén Vrijdag 62 x 72 cm. Alléén Vrijdag mooie pasteltinten, nop-dessins, 38 t/m 44. Alléén Vrijdag ruitdessins Alléén Vrijdag ijzersterk. zware kwaliteit. Alléén Vrijdag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4