Katholieke Vrouwenbeweging haalde de zomer in HBC boekt fraaie zege (8-2) In tafeltennis- competitie NKS ostwald BLIKSEMAFLEIDERS art v.Empelen AGEiXDA KAPITEIN CARVALL0 Symphonie van het noodlot Franken9» Allinsonbrood Het ideale bruinbrood SPECIALE VERKOOP HERINGA WUTHRICH Vijf centen WOENSDAG 18 APRIL 1951 PAGINA Modeshow, feest van fleur en smaak WINKELSLUITING EN BOLLENVELDEN K.A.B. (Kring Centrum) Burgerlijke Stand r Nederlandse Comedie verfijnde kolderstuk Concert voor de Raad van Overleg MGR. HUIBERS DRAAGT PONTIFICALE H. MIS OP Hoogtepunt van het triduum der Broeders Beethovencyclus III POLITIEVAARTUIGEN VOOR THAILAND FORDFILM IN HAARLEM VERTOOND Commissaris der Koningin bezocht Zandvoort Gemeente-ambtenaren A.R.K.A. in Haarlem HEEMSTEDE Lijn 2 niet doorgetrokken tot Bennebroek Kienavond K.J.B. D.W.T.-dames hebben de leiding genomen BILJARTEN FOYER-KLEEDJES T af eltenniskampioenschap- pen van Haarlem Jaarvergadering Nederl. Basketballbond district Haarlem Gewichtheffen KAPPERSCONCOURS IN HET KRELAGE-HU1S Een geparfumeerde strijd met kam en schaar VOLLEYBALL De kampioenschappen in Den Helder Leyenaar neemt afscheid van H.P.C. FAILLISSEMENTEiN. Waterstanden WASSERIJ DUYN VOOR BLOEMEN in alle plaatsen van Neder land en voor alle Wereld delen per Interflora. Bloemenmagazijn Ongeanimeerde markt Beurs van Amsterdam Beurs van New York Het teas een /eest col fleur en zonne schijn daar gisteravond in hotel De Leeuwerik, waar de zomermodeshow, georganiseerd door het Gilde van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbewe ging gehouden werd. De zaal was met narcissen getooid en terwijl de charman te mannequins op de maat van Tea for two" en „C'est si bonover het po dium schreden, besprak mevrouw B. Kortekaasden Haan de getoonde mo dellen. Het eerste deel van de show was wel het aardigst, want toen werd' de kin derkleding getoond. Het waren allemaal kleine krullebollen die de jurkjes droe gen en door hun kinderlijke charme aller harten veroverden. En der bekoor lijkste modelletjes was wel „Sneeuw witje": een kort wit jurkje, versierd met wat simpele biesjes en eenvoudig smockwerk. De „mannequin" was ten hoogste vier jaar oud; ze had een snoe zig wit hoedje op haar blonde krullen en drentelde als een volleerde manne quin heen en weer. „Eenvoud" bewees, dat er met een voudig materiaal en een simpel model toch de mogelijkheid bestaat om iets leuks te maken. Een bekoorlijke combi natie vormde een roodgrijs geruit jurkje met een grijs hoedje. Over het algemeen was er veel aandacht aan de hoofdbe dekking van de kleuters geschonken. Dit staat wel vast: Wanneer men het juiste hoedje kiest, ziet zo'n peuter er hele maal niet eigenwijs mee uit, integen deel! Er werden ook veel overgooi- modelletjes getoond. Niet alleen zijn deze jurkjes erg lief. ze hebben ook het voordeel, dat het bloesje gemakkelijk verwisseld kan worden, waardoor de mogelijkheden tot combineren ontelbaar zijn. Voor een feestelijke dag waren de organdie-jurkjes: kostbaar materiaal weliswaar, maar toch altijd weer even onweerstaanbaar Een geslaagde keuze zou ook het blauwe hangmanteltje zijn, dat door een vier-jarige gedragen werd, het was gevoerd met het zelfde mate riaal als waarvan het jurkje gemaakt was. Actueel waren de communie-jurken. Er werden een vijftal getoond; hierbij waren lange zowel als korte modellen. De jurkjes waren gemaakt van zijde, voile en organdie. Een der modelletjes had smalle kantjes over de rok en een grote pelerine; een tweede, van organ die met kleine bloempjes, was gegar neerd met een brede gerimpelde rouche over de schouders. Bijna alle jurkjes hadden een grote strik op de rug. Als hoofdbedekking werden geen sluiertjes gedragen, maar kleine kapjes, een bloe- menkransje of een grote strik. Van de gebruikte materialen voldeed organdie wel het meest, hoewel er met zijde toch ook heel aardige resultaten werden be reikt. In ieder geval werd weer bewezen, dat eenvoud het mooiste is en dat een kind bij haar eerste H. Communie toch vooral geen miniatuur-bruidstoilet moet dragen. Veel aandacht was er besteed aan de •portkleding. Voor het zeilende meisje was er een vlotte combinatie van don kergroene pantalon met groengeruite j opper. Ook het aan twee zijden draag bare popeline jasje zal bij het sportieve meisje in de smaak vallen. Voor de ten nisbaan werd een wit linnen pakje met shorts en opknoopbare rok gepre senteerd. Misschien zullen er lezers zijn, die verwonderd vragen: „Zijn lange pan talons en shorts dan wel decent voor een katholieke vrouw?" Inderdaad, mits deze kleding op de juiste tijd en plaats ge dragen wordt. En dan vooral geen lange broeken met een rok er over, want dit is wel het toppunt van smakeloosheid. Er werden tevens vlotte en geklede hoeden op deze show gedragen. Door een der medewerkers werd hierover gezegd, dat deze Nederlandse hoeden tot zelfs naar Parijs geëxporteerd worden. Daar er zowel heel grote hoeden als kleine dopjes te zien waren kan de vrouw de conclusie trekken, dat er „van elck wat wils" op hoedengebied is. Het wijste is daarom, het devies: ..draag wat a staat!" na te leven. Voor garnering wordt momenteel veel met toefjes fruit gewerkt. Een moderne kleurencombi natie is tenslotte grijs-geel. Op het gebied van mantels slaat Ne derland geen mal figuur. Modellen van een Haarlemse firma werden hier ge toond. Het gemeente-bestuur heeft voor de Zondagen 22 en 29 April en 6 Mei ont heffing verleend van alle verbodsbepa lingen der winkelsluitingswet tot des avonds acht uur met het oog op de bloei van de bolgewassen In verband met de kermisvermake lijkheden is algemene ontheffing ver leend van de winkelsluitingswet op 28, 29 en 30 April en op 1. 2. 3 en 5 Mei. Bovengenoemde kring viert a.s. Zon dag zijn 1ste lustrum. Het bestuur heeft gemeend dit een feestelijk karakter te moeten geven. Des morgens in de drie parochieker ken van de Kring een H. Mis van Dank baarheid nl. in de Sint Jozefparochie, 3 uur: H. Hartparochie uur; H.H. Elis. Barbara, 7K uur. Na de H. Mis fees telijk ontbijt in gebouw Flora. Pretoria- plein. Aanmelden hiervoor bij het be stuur. Des avonds om 8 uur in gebouw St. Bavo feestavond met gezellig samen zijn tot 2 uur. Medewerking van de to neelgroep der Kring. Opvoering van het blijspel ..Over twaalf dagen tegen Mid dernacht". Wegens de grote belangstel ling Maandag 23 April de sluitingsavond ook om 8 uur met dezelfde medewer kers. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij het bestuur. Voor Ouden van Dagen en Slechthorenden is een aparte regeling getroffen: alleen Maandag zijn plaatsen voor hen gereserveerd, en verkrijgbaar aan het secretariaat. President Steyn- straat 103 rood. Het bestuur der Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen heeft vandaag aan mej. Alberta van Vliet wegens vijf en twintigjarige trouwe dienst bij mevr. C. E. A. Hoog-Triebart te Haarlem een medaille en oorkonde uitgereikt. GEBOREN: G. C. van der Peijl-Klink. z; J. de Mooij-Van Akkooi, z; W. Hoge- nes-Inpijn, d; E. W. Hageman-Polman. d; M. A Willemsen-Van Lunenburg, d; J Scholte-Osterkamp, d; J. M. Bouman- d ONDERTROUWD: J. J. Schouten en C. L. Goll; J. Dorsman en R. J. Velle- koop; H. W. Blom en J. Bok. GETROUWD: U. Vormeer en C. M. Kaasenbrood; J. Zwart en B. A. van Dam. OVERLEDEN: M. A. Bierens de Haan, 70 j. Hazepaterslaan; M. S. Süman-Nijgh, 76 j. Raamsteeg; D. J. W. Martin, 63 j. Berkenstraat; K. de Jong. 67 j. Vosmaer- straat; E. P van Cittert-Van der Laan. 71 j. Grote Houtstraat; J. Dijkslag-Treep, 65 j. Teding van Berkhoutstraat RECTIFICATIE: Overleden: 8 April J. Pennarts-Breek. 75 j. Kennemerstraat. Er waren zeer veel swaggers bij, die al dan niet met ceintuur gedragen wor den. Ook zagen wij verscheidene drie kwart-modellen. Naar Parijs wordt een swagger met een klein ruitje en ruim vallende klokken in de rug geëxpor teerd. Naar Zwitserland gaat o.a. de donkerblauwe tailleurmantel, die op deze show met rode hoed en handschoenen werd gecombineerd. Opvallend waren de grote zakken op alle mantels. De oudere dame werd niet vergeten. Hier en daar werd wel wat opgemerkt over deze modellen, want het idee, dat een oudere dame donkere, saaie kleu ren en stijve modellen moet dragen is maar al te zeer in de hoofden vastge- BIOSCOPEN: Rembrandt: Mr. 880 (It j), 2, 4.15. 7 en 9.15 uur; Luxor: De kampioen melkboer (volw.) 2, 4.15. 7 en 9.15 uur; Frans Hals: Kolder cocktail (a. 1.) 2.30, 7 en 9.15 uur; City: De jongen met de trompet (18 j.) 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u.; Spaarne: Landroof (14 j.) 2.30, 7 en 9.15 uur. Woensdag 18 April Concertgebouw: Gemengd Koor „Ons Ge noegen" en dameskoor „Arcis" o. 1. v. Jan Hensen, 8 uur. Frans Halsmuseum: Die Haerlemsche Mu- syckcamer, 8.uur. Schouwburg: R.K Blindenbond St. Odilia met „En zie, wij leven", 8 uur. Donderdag 19 April Concertgebouw: H.O.V.-concert o. 1. van Toon Verhey; soliste Ans Bouter. Inleiding: Wouter Paap (Raad van Overleg), 8 uur. Frans Halsmuseum: H. Prenen over „Gustave Doré en de romantische illustra tiekunst" (H.K.G.) 8.15 uur. Schouwburg: Ludamus met ,,'t Cafétje", 8 uur. roest. De mannequin, die gisteren ons de kleding voor de grijze dame lanceer de. bewees echter dat pasteltinten en zelfs lichte vrolijke gebloemde stoffen heel goed staan. Ook de hoed kan heel modieus zijn, terwijl de oudere dame ge rust een paar stevige suède sportschoe nen kan aanschaffen. Bij de japonnen was deux-pièce zeer gewild. En terecht, want het staat over het algemeen zowel vlot als gekleed. Voorts waren er veel aangeknipte mouwtjes, terwijl ook de even klok kende rok en de zo moderne asymme trie en vogue was. Speciale aandacht verdienen de strandpakjes die vorig jaar bij de door Touring Zandvoort uitgeschreven wed strijd de eerste en tweede prijs kregen. De show werd besloten met een serie avondtoiletten. Het meest practische hiervan was de zwarte zijden rok, die met verscheidene blouses gecombineerd kan worden. Speciale aandacht werd besteed aan de nylons (met fantasiehielen) en het schoeisel. Modern zijn de sleehak en de flat. Deze laatste schoen is echter niet voor iedere vrouw geschikt! Na afloop ontvingen de amateur- mannequins bloemen. De Katholieke Vrouwenbeweging ver dient alle hulde voor haar initiatief. N. KIEFT „Een blijspel van de beproefde soort", noemt Dennis Cannau zijn „Kapitein Carvallo", waarvan de Nederlandse Co medie gisteravond in de Stadsschouw burg de première gaf. Aan dit spel had de regisseur van formaat, Johan de Meester, zijn beproefde krachten gege ven, maar hij kon niet altijd het niveau bereiken dat men van hem gewend is. In het programma schrijft de regisseur dat Cannau evenals Roussin in „Nina" de spot drijft met iedereen en alles, in clusief huwelijkstrouw, vaderlandsliefde en godsdienst, maar dat zijn grappen zo ontwapenend zijn, dat niemand het hem kwalijk kan nemen. Dat „niemand" lijkt me te veel gezegd. De kolder is wel niet van de lucht, de humor wordt als champagne op een knalfuif geserveerd en de sophismen zijn veelal van een voortreffelijk gehalte, maar anderzijds wordt er wel wat al te brutaal met het scheppen van précaire situaties omgesprongen. Het stuk speelt ergens in de Balkan, waar een of andere operette-oorlog al jaren woedt. Boer Caspar Darde is in de illegaliteit en moet een opdracht vervullen, die professor Winke, bioloog, beter past. De heren verwisselen van kleren en de bioloog komt bij de boerin in huis, vlak voor de vijandige kapitein Carvallo met zijn oppasser inkwartiering komt zoeken. Men voelt al waar dat naar toe gaat, zeker wanneer verklapt wordt, dat de boerin mooi is en haar dienstmeid Anni niet minder. Via allerlei dolzinnige ver wikkelingen blijft de boerin achter met de herinnering aan een avontuur ter- wille van de illegaliteit, terwijl de op passer deserteert om met de boerenmeid te trouwen. Het is allemaal heel kluch tig, maar eigenlijk niet zo geschikt voor de Nederlandse Comedie, al werd er vlot en luchtig gespeeld. Onwillekeurig moest ik er aan denken hoe Cor Ruys dit malle gedoe geïnterpreteerd zou hebben. De schrijver wilde vooral in het tweede bedrijf te lang leuk zijn er zal ook wel geschrapt worden en in het derde bedrijf kan hij het speelse plan niet meer handhaven, waardoor dan juist bedenkingen ontstaan. Han Bentz van den Berg speelde de kapitein met alle nuances, die men van hem in deze hartveroverende rollen gewend is. De held van het stuk was echter Ton Lutz, die van de flegmatische bioloog, de stuntelige vrijgezel en spot ter een creatie maakte. Zijn droge op merkingen en dwaas-rustige houding veroorzaakten een zeldzaam komisch ef fect. Fons Rademakers typeerde een domme oppasser volkomen in stijl en Johan Fiolet zette een zware godzalven- de boer op de planken. Ank van der Moer beeldde de boerin naar mijn smaak te serieus uit, ook al kwamen daardoor enige scènes de confrontatie met de kapitein in het eerste bedrijf was een juweel het oppervlakkige ver te bo ven. Lous Hensen was een schat van een boerenmeid, misschien ook weer iets te weinig ondeugend. Tenslotte gaf Philippe de la Chapelle een pracht-caricatuur van een verlopen, nutteloze baron. Alle hulde voor het décor der firma Beyne en voor de fleurige costuums. v. W. Tot slot van dit seizoen zal, zoals ver meld, onder auspiciën van de Raad van Overleg nogmaals een concert gegeven worden voor de arbeidersbonden in Haarlem en wel op Donderdag 19 April in het concertgebouw. Dit concert is uitsluitend gewijd aan de Russische com. ponisten Peter Tschaikowsky en Serge Rachmaninof. Medewerking verlenen de H.O.V. o.l.v. Toon Verhey en Ans Bou ter, piano. Wouter Paap zal de muziek werken inleiden. Het feestelijk triduum van de Broe ders in Heemstede vond vanmorgen zijn hoogtepunt in de pontificale H. Mis, die Haarlems bisschop, Mgr. J. P. Huibers, opdroeg in de parochiekerk van de H. Bavo te Heemstede. Het moet voor de bisschop een in drukwekkend gezicht zijn geweest, toen hij klokslag negen uur de grote kerk binnentrad, waar zch niet minder dan twaalfhonderd scholieren met de Broe ders verzameld hadden. In de kerk was onder meer aanwezig de Provinciaal, Broeder Johan. Bij het H. Misoffer werd de bisschop geassisteerd door de Heemsteedse pas toors C. W. van Mierlo en A. F. C. van Noort als troondiakens. Diaken en sub diaken waren de kapelaans J. N. van Russum en J. J. M. Agterof, terwijl deken J. J. A. Kuilman als presbyter- assistens fungeerde. De zang onder de H. Mis was bijzon der goed verzorgd. De scholieren zon gen gezamenlijk de vaste gezangen van de „Missa de angelis" en een jongens koor van de vier Heemsteedse scholen zong onder leiding van Broeder Anto- nius op verdienstelijke wijze het Pro prium der mis. De beginwoorden van het Introïtus „Sinite parvulos" (Laat de kinderen tot mij komen) vormden de grond gedachte van de toespraak, die de bisschop na het Evangelie tot de scho lieren richtte. Daarin wees de bisschop op de vele verdiensten van Jean Bap- tiste "de la Salie en op het vele goede, dat de leerlingen mogen ondervinden van het werk der broeders. De bisschop bracht hun vervolgens onder de aandacht, dat zij zich gelukkig moesten achten de genaden van het H. Doopsel en het H. Vormsel te hebben mogen ontvangen en dat het een groot voorrecht is een katholieke school te mogen bezoeken. Mgr. besloot zijn toe spraak met een vermahend woord om met volharding de deugden te beoefenen, waardoor zij zouden kunnen uitgroeien tot degelijke katholieke mannen. De Haarlemse recherche heeft gisteren de 25-jarige koopman L. K. aangehouden, die ervan verdacht werd een hoeveel heid wollen vodden gestolen te hebben uit een pakhuis aan de Lange Boogaard straat. Hij trachtte het gestolene, dat een waarde van 42.50 had, weer te verkopen aan de eigenaar van het pakhuis. Het Symphonie-ensemble .„Orpheus" geeft Vrijdag 20 April in de concertzaal een concert met solistische medewerking van mej. G. Brands (fluit) en de heer G. van Koten (hobo). Na Beethoven's Pastorale kwam de vijfde, de symphonie van het noodlot tot uitvoering. De symphonie, die met de Eroïca tot de meest populaire Beetho ven-werken kan worden gerekend. De Pastorale is wel een geliefd werk, niet het minst van de concertbezoekers, die zich niet gaarne in een min of meer zwaarwichtig onderwerp verdiepen.Daar tegenover staat echter, dat zeer velen zich juist tot verklankingen van derge lijke onderwerpen voelen aangetrokken. Dit nog niet zozeer, wanneer het gehele werk alleen strijd uitbeeldt, doch in het bijzonder als die strijd leidt naar een overwinning, een bevrijding. Het is niet te verwonderen, dat er van de vijfde symphonie met haar zegevierende finale in deze tijd nog zulk een grote aantrek kingskracht uitgaat. Met slechts enkele noten, een meer rhythmisch dan melodisch figuurtje, ty peert de componist het noodlot. Dit fi guurtje of wel noodlotsmotief beheerst het gehele eerste deel en werkt sterk fascinerend. Een welkome verademing schenkt het rustige, zangrijke Andante, afgewisseld door een enkele, krachtige uiting, die bij haar hoogtepunt (trompetspel!) de voor bode gelijkt voor de komende overwin ning. Het is slechts een korte rust in de strijd tegen het noodlot geweest, want het daaropvolgend Allegro is verre van opbeurend, eerder weerbarstig van aard, sluit zich meer bij de Noodlot-idee aan. Men zou dit Allegro kunnen beschouwen als een met opzet somber gehouden aan loop naar de uitbarsting van de jubel, die de Finale in haar geheel kenmerkt. Het orkestspel was het meest te prij zen in het Andante en de Finale, lichte onzuiverheden buiten beschouwing ge laten (de zaaliemperatuur wordt na het sluiten der deuren aldra te hoog, waar door de onderlinge zuiverheid in gevaar komt). In het Andante kwam het zang rijke thema steeds op fraaie wijze uit en de jubelzang van de finale werkte zelfs aanstekelig. Men kwam hierbij in een vreugdevolle, bijna opgewonden stem ming. Het noodlotsmotief, fel en bits in gezet, miste zijn uitwerking niet. Het eerste deel ging echter wel eens in een ietwat overmoedige stemming, waardoor het pikante rhythme zich minder afte kende. De vertolking van het tamelijk weinig gespeelde eerste pianoconcert was aan onze Nederlandse pianist Theo van der Pas opgedragen. Dit werk wordt dik wijls, geheel ten onrechte, als studie materiaal beschouwd. Het mag niet diep zinnig zijn, zoals de laatste twee piano concerten, het is toch ook niet alleen op de virtuositeit van de speler berekend. Het onbekommerde levenslustige ka rakter maakt trouwens het werk reeds aantrekkelijk. Fris en levendig klinkt het Allegro, bekoorlijk doet 't zangrijke Largo aan en de licht-tintelende Rondo verschaft aan het werk een geestige af sluiting. Theo van der Pas voldeed uitermate, zowel in het stemmingsvolle, soms zelfs teergevoelige Largo als in de Allegri. Zijn toucher kan zo nodig fors en mar kant zijn. doch ook licht en fijn. Zelden hoort men zulk een subtiel, parelend spel als nu in het langzame deel. Boven dien weet Van der Pas sterk te impone ren met zijn weiafgewogen, afgerond forte-spel. Het juiste stijlbegrip dwong daarnevens bewondering af. Het orkest onder leiding van Marinus Adambegeleidde zeer volgzaam. De klankverhouding was doorgaans in goede evenredigheid. Ter inleiding speelde het orkest de Fidelio-ouverture. Daar reeds de derde Leonore-ouverture in de cyclus is opgenomen Beethoven noemde de opera Fidelio aanvankelijk Leonore hadden we liever di# voor het treurspel Coriolan gehoord. Te meer omdat de voor de opera Fidelio geschre ven inleiding het onderwerp veel be knopter uitbeeldt dan de omvangrijke, op de concertzaal berekende Leonore III. De uitvoering van deze ouverture dient te worden geprezen. De contrasten werden raak getroffen, de drama-ge dachte domineerde! Het auditorium toonde zich telken male voldaan en was niet karig met bijvalsbetuigingen voor solist, dirigent en orkest. OL. KOOP De regering van het koninkrijk Thai land heeft aan een Haarlemse scheeps ontwerper de opdracht verstrekt een drietal politievaartuigen te ontwerpen. Wanneer de ontwerpen klaar zijn, zal waarschijnlijk bij drie Nederlandse werven een bouworder worden ge plaatst. De order zal een bedrag van ruim een millioen gulden belopen. De betaling zal geschieden in dollars. De motoren voor de politievaartuigen zullen worden gebouwd door een Ame rikaanse firma. Ook dit jaar heeft de Haarlemse Auto Centrale voor haar Ford-relaties een filmavond gegeven en wel gisteren in de grcte zaal van de H.K.B. Als hoofdfilm werd vertoond de ook in Nederland bekende Fordfilm „The Human Bridge". Deze film werd vervaardigd door de filmstudio Raphael G. Wolff in Holly wood. Het is een groots opgezet kleuren beeld, waaraan, naast de staf van de Ford Motor Company te Dearborn, 140.000 employé's medewerking hebben verleend en waarin tevens het resultaat is vastge legd hoe uit een idee van enige mensen de fabricage van millioenen automobie len ontstaat. Juist in deze tijd, waarin de bevolking van Nederland telkens weer op de nood zakelijkheid van industrialisatie in ons land wordt gewezen, kan de film „The Human Bridge" worden begroet als een belangrijke stimulans voor de ontwik keling van het industrialisatie-idee. Het is een bijzondere verdienste van deze film, dat zij vooral het opkomende ge slacht de hogere waarde van de mense lijke arbeid in elk productieproces leert zien en zich bij uitstek ervoor zal lenen om als leermiddel bij middelbaar en heger onderwijs te worden gebruikt. Verder werden vertoond de films „Volk van Canada", een tekenfilmpje en het vervaardigen van zweefvliegtuigen door de Fordfabriek. Al met al een zeer leerzame en gezel lige avond, welke door ruim 400 Ford relaties werd bijgewoond. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk bracht Dinsdag middag, vergezeld van zijn Kabinetschef jhr. mr. J. W. Röell een ambtelijk be zoek aan de gemeente Zandvoort. De Commissaris werd verwelkomd door de burgemeester van Zandvoort mr. H. M. v. Fenema, die de beide wet houders en de secretaris aan de Commis saris voorstelde. Hierna begaf men zich naar de raad zaal waar de leden van de raad waren samengekomen. De burgemeester sprak de Commis saris toe en wees op de problemen welke het bestuursbeleid van Zandvoort be heersen, namelijk de functie van Zand voort als badplaats voor de grote bevol kingscentra en de wederopbouw van de badplaats. De nestor van de raad de heer C. Siegers sprak namens de raad woorden van welkom tot de Commissaris en be sprak daarop enkele punten welke de gemeenteraad bijzonder interesseren. De Commissaris hield vervolgens een toepraak waarin deze verklaarde het contact met de leden van de gemeente besturen bijzonder op prijs te stellen. Spreker beantwoordde vervolgens en kele punten die door de burgemeester en de heer Siegers naar voren waren gebracht. Vervolgens bezichtigde de Commissaris het bureau van politie, de watertoren, de rotonde, de flatgebou wen, de woningbouw in plan-Noord en enkele andere bouwwerken. Vrijdag en Zaterdag zal de landelijke hoofdgroep gemeente-ambtenaren van de A.R.K.A. haar jaarvergadering te Haarlem houden in hotel „De Leeuwe rik". De afgevaardigden zullen Vrijdag middag een tocht langs de bollenvelden maken, waarna om zeven uur het offi ciële gedeelte van de vergadering be gint. Zaterdagmorgen gaat men om kwart voor acht in de Paterskerk een heilige Mis bijwonen en omstreeks kwart over negen weer vergaderen. Mr. G. Boot, vice-voorzitter van de organi satie. zal spreken over het onderwerp .De rechtspositie van de ambtenaar ge wogen en te licht bevonden". In de gisteravond gehouden verga dering van de Katholieke Middenstand werd medegedeeld dat de plannen tot het doortrekken van buslijn 2 via de Glip naar Bennebroek door de NZHVM niet verwezenlijkt kunnen worden. De Kath. Jongerenbond houdt he denavond in het lokaal aan de Molen- werfslaan een groots opgezette kien avond met prachtige prijzen. De be doeling is, de kas te versterken en ge zien het mooie werk dat deze Bond hier doet wordt de avond in de be langstelling .aanbevolen. Advertentie Voor de promotie naar de overgangs klasse speelde HBC 1 Zondag j.l. de be langrijke wedstrijd tegen Quick '32 uit Hilversum. Deze match eindigde in een fraaie 82 zege voor de Heemstedena ren. Zondag a.s. speelt HBC tegen Hil versum. Brengen zij deze wedstrijd ook tot een goed einde, dan zal de wedstrijd tegen „Smash" uit Amsterdam waar schijnlijk de beslissing geven. Ook in de afdelings promotie-degradatiecompetitie begint er tekening in de strijd te komen, terwijl reeds enkele beslissingen geval len zijn. OZ 1 zal Vrijdag de moeilijke beslissingswedstrijd spelen tegen Heem stede 2. Wij vertrouwen er echter op dat de Haarlemmers er in zullen slagen het reeds zo lang vurig begeerde eerste klas- serschap te veroveren. In de twee klasse is de beslissing in feite reeds gevallen. Wel is er nog een protest hangende tussen Winfried 4 en Togido2 maar wij vrezen dat dit wel niet ten gunste van de Winfrieders zal aflopen, zodat zij waarschijnlijk hun krachten zullen moeten gaan beproeven in de derde klasse. De beide kampioe nen HCK 1 en Togido 2 zullen dan het tweede klasserschap verwerven. Het tweede kind van de rekening is Hotac 2 dat eveneens naar de derde klasse de gradeert. In de promotie derde klasse A gaat Togido 3 promoveren, terwijl in drie B alle wedstrijden nog eens over gespeeld gaan worden, omdat alles in een gelijk spel eindigde. De strijd gaat hier tussen Geel Wit 1, GTTC 6 en OZ3. Bij de Dames is HBC 1 er in geslaagd beide wedstrijden tot een goed einde te brengen, zodat dit team zich in de derde klasse zal handhaven. De tweede plaats die er in de derde klasse vacant is zal dan gaan naar Hotac 1 of TOG 2, die hierom een beslissingswedstrijd zullen spelen. En terwijl zo diverse teams een ver woede strijd leveren om een klas hoger te komen en andere evenveel moeite doen, niet een klas te zakken, wordt er lustig gebekerd om de Stad Haarlem beker. Dinsdag j.l. had Winfried 1 weinig moeite met GTTC 1, dat met 5—0 ge kraakt werd. Winfried 2 deed het min der en kreeg tegen Heemstede 2 een 5—4 nederlaag te slikken. De volgende ronde van dit tournooi wordt Dinsdag a.s. ge speeld. In de wedstrijd DWRDWT, die. gis teravond in het Sportfondsenbad werd gespeeld voor de eerste klasse dames, heeft DWR in DWT de meerdere moe ten erkennen, waardoor DWT me.t 2 punten voorsprong op DWR aan de kop gaat, zodat de laatste wedstrijd, DWT—DWR, die nu nog gespeeld moet worden en vastgesteld is op Zaterdag avond 28 April in het Sportfondsenbad, de beslissing kan brengen. Aan een ge lijk spel heeft DWT dan genoeg om de, eretitel in de wacht te slepen. Dat de beide ploegen elkaar gisteravond weinig toe gaven, laat zich begrijpen. Nadat Rie Thuis—Van Veen DWR de. leiding had bezorgd, was het Truus Feringa, die een van de vele DWT-aanvallen met een doelpunt wist te bekronen en met 1—1 ging de rust in. Ook in de tweede speelhelft wist aan beide kanten de ver dediging de aanvallen aardig op te van gen. maar -on DWR niet voorkomen, dat Nellie Jansen op keurige wijze DWT de leiding bezorgde. Wel zette DWR al les op alles om de gelijkmaker te for ceren, maar succes bleef uit, zodat het einde, kwam met een 21-overwinning voor DWT. De wedstrijd VZV 2DWR 2 werd ge speeld voor de tweede klasse heren. De Velsenaren gingen ten onder met 72. DWR 2 blijft het eveneens ongeslagen HPC 2 op de voet volgen naar he.t kam pioenschap van deze afdeling. Beide ze ventallen hebben nog slechts één wed strijd voor de boeg. Om de Nobelsbeker werden Dinsdag- avond gespeeld H. v. Holland tegen KETS uit Amsterdam. De uitslagen luidden: Peterse 50 50 60 9 0.83 Haakman 50 38 60 6 0.63 Luyten 135 129 25 20 5.16 Theuerzeit 135 135 25 25 5.40 Loerakker 100 100 34 9 2.94 Kemper 100 82 34 12 2.41 Hooydonk 60 60 32 7 1.87 Rits jouw 70 41 32 4 1.28 Dollé 250 250 29 39 8.62 Esser 270 264 29 26 9.10 v. Munnik 90 90 27 20 3.33 Waars 90 67 27 12 2.48 Stand 102. Vrijdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Advertentie ^NDERl^ in het kader van onze bieden wij U: met franje 60x120 10.50 Wol - moquette FOYER met franje 55x120 14.90 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Zondag a.s. worden in het Sanderin- stituut aan de Badhuisstraat de Haar lemse kampioenschappen tafeltennis gespeeld. Het tournooi, waarvoor circa 350 inschrijvingen binnen kwamen, be gint om twaalf uur. Ook voor het pu bliek is de zaal toegankelijk. De jaarlijkse algemene vergadering van het District Haarlem van de Nederl. Basketball Bond wordt gehouden op Maandag 23 April a.s. in gebouw Cultu- ra, Jansstraat, aanvang 8 uur. Bij de kampioenschappen van Neder land gewichtheffen in Den Haag werd de heer H. M. de Wolf, lid van de H.K.V. Haarlem, voor de 12de maal kampioen in de 1ste afdeling extra vedergewicht met een totaal van 217 KG. Zijn clubgenoot de heer G. Boterbloem werd tweede in de afdeling M.A. met een totaal van 285 KG. Tegelijk met vijf andere steden in ons land herbergde Haarlem gisteren een twintigtal deelnemers aan de tweede ronde van het landskampioenschap voor dames- en herenkappers. Dit kampioen schap, waarvan de finale in Amsterdam plaats vindt, heeft een feestelijk tintje, omdat de Nederlandse Kappersbond dit jaar zijn 60-jarig bestaan viert. Een der bijzalen van het Krelage-huis was gistermiddag omgetoverd in een grote kapsalon Een geur van parfum kwam de bezoekers tegemoet bij het be treden van deze geweldige kapperszaak. De dames en heren, die waren aange zocht om in dit concours als model te dienen, zaten, niet zonder enige span ning, te wachten op het moment, dat zij moesten plaats nemen achter de lange kaptafels. De dameskappers kwa men het eerst aan de beurt om hun vak bekwaamheid te tonen. Nadat de mo dellen de aangewezen plaatsen hadden ingenomen en de deelnemers hun beno digdheden hadden uitgestald, kondigde de wedstrijdleier het eerste programma punt aan: technische ijzerondulatie. De ondulatieijzers werden op de spiritus brander gelegd om daarna ratelend in het ravenzwarte, kastanje-bruine en grijze haar van de modellen te worden gedrukt. De strijd was begonnen De op dracht was om het gehele haar in de gehele lengte en dikte door te ondule- ren, en dit moest gebeuren binnen 60 minuten. Met spanning keek iedereen toe, want dit was naar men zei het moeilijkste gedeelte van het concours. De witgejaste strijders bewerkten met een ongelooflijke vingervlugheid het hoofd1 van hun modellen, die langza merhand in de spiegel voor zich haar haren volgelegd zagen met korte, gol vende rollen. Nadat de jury de resultaten met nauwgezetheid bekeken had, kwamen de herenkappers naar voren. Terwijl uit de luidspreker een Strauss-wals klonk waarom eigenlijk niet de Barbier van Sevilla? hanteerden zij kam en schaar, waarmee zij binnen 50 mi nuten het haar knipten en opmaakten tot de z.g.n. „gedekte" en „ongedekte" modellen. Het derde punt van het programma betrof weer het damesvak. De deel nemers en deelneemsters kregen 50 mi nuten tijd om een eenvoudig dames- kapsel met of zonder versiering te ma ken. De zaal was overvol met belang stellenden, van wie sommigen verre kijkers gebruikten om de strijd goed te kunnen volgen. Met een applaus, dat zeer zeker bewondering uitdrukte voor de geleverde prestaties, werden de mo dellen begroet, toen zij op verzoek van de wedstrijdleider vóór het publiek de fileerden. Dit kappersconcours werd besloten met een feestavond. Deze zijn voor Haarlem niet zo gunstig afgelopen, maar dat was ook niet anders te verwachten, omdat er in Haarlem pas I jaar gevolley-bald wordt. Het Amsterdamse V.H.H. is kampioen geworden en volkomen verdiend ook. Zij stonden wat techniek en samenspel betreft ver boven de andere deelnemers. Hoewel de Haarlemse ploeg E.H.V.C. als laatste is geëindigd, kan ze er op terug zien, dat ze tegen V.H.H. de beste partij heeft geleverd. Door het plotseling slapper fluiten van de scheidsrechter werd E.H.V.C. de tweede plaats ont nomen, maar deze club is vast besloten revanche te nemen. We hebben' reeds eerder verbaasd ge staan over de vlucht die het volleybal in Haarlem heeft genomen, zodat we welhaast op een goede revanche mogen rekenen. Tevens dient opgemerkt, dat het enthousiasme voor dit spel in deze streken steeds meer toeneemt Herman Leyenaar, de populaire wa- terpolospeler van H.P.C.gaat zijn ver-, eniging verlaten wegens emigratie naar Afrika. Donderdagavond a.s. speelt H.P.C. I tegen Nereus uit Zaandam en deze wedstrijd zal de afscheidswed- strijd voor Leyenaar betekenen. Ruim 20 jaar heeft deze H.P.C.-er de Heem steedse kleuren verdedigd en als speler in de achterhoede heeft hij zich altijd als een kracht van formaat laten gel den. De wedstrijd tegen Nereus begint kwart over negen. De rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 17 April 1951 failliet verklaard: J. B. Broxterman, loondorser, Abbe- nes. Hoofdweg 1804. Rechter-commissaris: mr. H. J. Fer- werda. Curator: mr. H. C. van der Woerdt, Aalsmeer. De N.V. Uitgeverij Lux, Santpoort, Cremerlaan 48. Rechter-commissaris; mr. H. J. Fer- werda. Curator: mr. J. C. Smithuysen, Haar lem. A. Th. Koenekoop, kapper, Haarlem, Essenstraat 29. Rechter-commissaris: mr. H. J. Fer- werda. Curator: mr. J. Verlooy, Haarlem. De N.V. Sclieepsheisteli n richting Booy en Co., IJmuiden, Middenhaven straat 74. Rechter-commissaris: mr. H. J. Fer- werda. Curator: mr. Th. G. A. Mulder, Bever wijk. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van: G. W. Caron, vertegenwoordiger, Haarlem, Zijlweg 20. Curator: mr. M. B. Cohen, Aerden- hout. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: E. H. Bos, Heemstede, feitelijk verblijf gehouden hebbende te Haarlem, Craye- nesterlaan 136. Curator: mr. A. J. Fibbe, Haarlem. M. Bood, fouragehandelaar, Hoofd dorp, Spieringweg 1031. Curator: mr. A. G. H. H. Roeffen, Aalsmeer C. Emmer, kruidenier, Haarlem, Ro- landstraat 28. Curator: mr. J. W. Rutgers, Haarlem. J. Gorter, loodgieter, Zaandam, Oost zijde 80b. Curatrice: mevrouw mr. Felhoen KraalOtto, Wormerveer. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem d.d. 10 April 1951 werd geho mologeerd het accoord. aangeboden in het faillissement van: H. van Grinsven. voormalig directeur uitgever van het weekblad Cinderella, Heemstede, Heemsteedse Dreef 247. Curator: mr. O. H. v. Wijk, Heem- stede. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem d.d. 30 Maart 1951 is in de plaats van mr. A. A. Th. Boender, be noemd tot curator in het faillissement van G. N. Schouten, reiziger, Haarlem, Engelstraat 26, mr. J. H. A. M. van Son, Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem d.d. 16 April 1951 is voorlopig surséance van betaling verleend aan: De handelsvennootschap onder rle firma W. J. Haverman en Co., fabrikan ten van en handelaren in damesboven- kleding, Haarlem. Kleine Houtstraat 106 en haar individuele vennoten: W. J. Haverman, Haarlem, Joh. van Oldenbarneveldtlaan 1; N. A. Dupker, Haarlem, Molenaar straat 33. Bewindvoerder: mr. J. H. A. M. van Son, Haarlem. Verhoor der schuldeisers: Maandag 4 Juni 1951 des namiddags 3 uur. J. Jongkind, Aalsmeer, Aalsmeerder- weg 489. Bewindvoerder: mr. H. C. van der Woerdt, Aalsmeer Verhoor der schuldeisers: Maandag 25 Juni 1951 des namiddags 2 uur. WOENSDAG 18 APRIL Hoog water: 1.15 uur en 13.36 uur. Laag water: 8.56 uur en 21.37 uur. DONDERDAG 19 APRIL Hoog water: 2.00 uur en 14.19 uur. Laag water: 9.50 uur en 22.19 uur. Advertentie amstkruamsevaart20 TEL. 11053 Advertentie HAARLEM Advertentie BINNENWEG 18, HEEMSTEDE Tel. 2-80-88 Advertentie ontvangt U voor Uw schone ledige LINCOL WASDOOS. Vraag een inleverbiljet voor een verrassing AMSTERDAM, 17 April 1951 De discontoverhoging van de Neder- landsche Bank heeft ter beurze haar uit werking niet gemist. Op de aandelen markt was de stemming zeer ongeani meerd en de handel stagneerde bijna volkomen. De obligatiemarkt was we derom gevoelig lager, hoewel het aanbod geen buitensporig grote omvang aan nam. Anderzijds was de animo om mate riaal op te nemen uiterst gering. (Niet-officiële Koersen) Vorig Opening slot 18/4 3»4 Nederl. 1948 93% 3% pCt. Ned. 1950 93 S-3% Nederland 1947 93% 93% 3 Ned. 62-64 belJac. 92% Inschr. Grtbk '48 3pCt. 94-5, Nea. Handel Mij. eert. 15554 AJC.U. 170% - Van Berkels Patent 117 Calvé-Delft eert. 136 Van Gelder 150gb Kon. Hoogovens eert 149 gl Unilever cert 229% 229% Ned. Kabel 226 Philips 246% Kon. Petroleum 299% 299 .Amsterdam" Rubber 120 120% HoU. Amerika Lijn 177% Kon. N. Stoomb. Mij. 142% 14214 Ned. Scheepv. Unie 15854 157% H.VA. 127% 129% Deli Mij. eert 100(4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Hudson Motors Kennecott Copper Montgomery Ward North American Co Radio Corp. Republic Steel Shell Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater Ü.S. Steel 17/4 16/4 41% 41% 56% 56% 80% 81 55% 55% 53% 53 19% 19% 75% 74% 72 71 18% 18% 19% 19% 14% 44(4 57 57% 67% 67 55 55 35% 36 44 44

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2