Blauw Wit verliest zijn eerste wedstrijd voor de landstitel met 3-0 Offensieven leveren geen enkel mnt op doelpi DWS-KAMPIOENSCHAP 'N PLEISTER OP DE WONDE NEDERLANDS HOCKEYTEAM BLIJKT TE STERK VOOR WALES Volendammers vechten tegen een slechte dag DWV velt zijn eigen vonnis Wageningen in nerveuze strijd met 1-0 verslagen Dank zij doelman Dadds slechts 4—0 D Elinkwijk verdient kampioenschap De kampioenscompetitie Interland-voetbal programma Vrouwe Fortuna in Eindhoven Van Hassel Europees kampioen libre Wiertz allesbeheersende figuur Voorhoede baart geen zorgen meer Hilversumse hockeyers winnen weer Xerxes doet Willem II een titel cadeau Wijdbroeken kunnen de eer niet redden (4-0) Prachtige prestatie van Rijks te Rome MAANDAG 30 APRIL 1951 PAGINA 4 I sï: (Van een speciale verslaggever) EINDHOVEN, 29 April Om maar meieen de ouverture van de kampioenscompeiiiie 1951 in hei juisie lichi ie plaaisen: PSV heefi vanmiddag mei de Amsterdamse zebra's waarlijk niet kunnen sollen. En er mocht dan op de Ph.ilips-iribu.nes driemaal een gejuich opgaan voor vol treffers van de roodwitte voorhoede, wie aandacht had voor hei karakter van hei Eindhovense spel, zal zijn lusi loi wedden op verdere PSV-overwinningen wel bedwongen hebben. Niei, dai de aanvallige vrouwe Foriuna vandaag eenzijdig haar gunsten distribueerde onder de lichislede- lingen, maar wanneer Blauw Wit enkele sprankelijes meer geluk had gekend bij de talrijke aanvallen, zou de uitslag heel anders geluid hebben dan de cijfers, welke nu op de plank prijkten: 30. Drie en zeventig elftallen in cricketcompetitie Na barrage met De Ruyter Duel Coppi-Bartali als vanouds Elinkwijk kampioen; D.W.V. SliedrechtZuidbroek en Roermond degraderen Volendam gestruikeld Nog meer beslissingen Flinke score van W esterkwartier I"#'-.'#. Het doelpunt dat DWS het kampioen schap bezorgde. De juichende Amster dammers en de verslagen Wageningse spelers vormen het typerend contrast der uitersten, in deze dagen van belang- rijke beslissingen. Het kampioenschap van Nederland: PSVBlauw Wit 30 A: AchillesHeerenveen 35, GVAV Sneek 21. B: DWSWageningen 10, DWS kamp. 2: EDO—ADO 2—1, KFC—DWV 2—2 DWV degr., Hermes DVSRCH 41. D: NACLonga 01, XerxesBW 5—1, Willem H kamp. E: BleyerheideEindhoven 20. Het kampioensprogramma van de K.N.V.B. is als volgt samengesteld: 3 Mei (Hemelvaartsdag) DWS—PSV; 6 Mei: Blatrw WitWillem II en PSV- DWS; 14 Mei (Tweede Pinksterdag) Willem nHeerenveen; 20 Mei Heeren. veen—PSV; Woensdag 23 Mei DWS— Blauw Wit: 27 Mei Blauw WitHeeren veen en PSVWillem II; 3 Juni Willem IIBlauw Wit en HeerenveenDWS; Zaterdag 9 Juni Blauw WitPSV; 10 Juni Meerenveenwinem u; woensdag xa Juni Blauw Wit—DWS; 17* Juni PSV— Heerenveen en Willem IIDWS; 24 Juni Heerenveen—Blauw Wit en DWSWil lem H; 1 Juli DWS—Heerenveen en Wil lem II—PSV. DWS zal al zijn kampioenswedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam spelen. Het interland voetbalprogramma voor het seizoen 1951-1952 is als volgt vast gesteld: October of November 1951: Am sterdam: NederlandFinland; 25 No vember: Rotterdam: NederlandBelgië; 8 April 1952: Antwerpen: BelgiëNeder land; 14 Mei 1952: Amsterdam of Rotter dam: NederlandZweden; 7 Juni 1952: Kopenhagen: DenemarkenNederland; Juli 1952: Helsinki: Olympisch voetbal- ournpoi. Een recordaantal van 73 elftallen zal lit jaar deelnemen aan de cricketcom- Jetitie, waarvan de tweedaagse wed strijden tussen de 10>^ en 13 uur moe ien duren. De aftredende penningmees- ier van de cricketbond, de heer D. Ka- pelle, werd tot erelid benoemd. De heer tï. Scheepstra is zijn opvolger. De icheidende aanvoerder van het Neder- zing namens alle spelers die onder hem ands Elftal, mr. H. van Manen, ont- ;espeeld hebben, een fraai herinne- .•ingsalbum. Volgens de president van het I.O.C. is let niet. waarschijnlijk dat én West- én Dost-Duitsland zullen deelnemen aan de Spelen van 1952, aangezien volgens het re- flement ieder land slechts door één Olym- «ische organisatie vertegenwoordigd kan gjn. Blauw Wit speelde technisch een zeer bekwame partij, eigenlijk een tikje te handig, té degelijk. Van virtuositeit was geen sprake, de aanval toonde te na- drukkelijk. dat het de handboeken van het voetbalspel van buiten kende, en daardoor ontbrak het levendige, dat.... P.S.V. juist wél ten toon spreidde! De Amsterdamse defensie opereerde even eens volgens principes, die op papier wel indrukwekkend lijken, maar in de practijk toch niet de weg wijzen naar een doorslaand succes. Deze achterhoe de bewaakte de Eindhovense aanvallers wel, maar dit bewaken leek niet op vasthoudend dékken. Zij miste het ver mogen tot herstel en de beweeglijke P.S.V.-voorhoede met Bijen, Fransen en Dillen als stoot-eenheden sloeg telkens toe, wanneer mede door de stroefheid van de gasten (Boonkamp, Mesman en spil Altink) rijpe kansen ontstonden. Maar buiten die beweeglijkheid (welke nu eenmaal niet tegenover elke tegen stander succes kan hebben!) werd het spel van P.S.V. niet gekenmerkt door veel kwaliteiten. Technisch schoot de thuisclub te kort en vaak leek het of de intelligentie, welke dit seizoen zo'n belangrijk kenmerk was van het Eind hovense spel, deze middag in de kleed, kamer óf nog verder van het speelveld vandaan, was achtergebleven. In zijn geheel genomen dus een weinig bevre digende wedstrijd, vooral in de slotpe riode, toen Blauw Wit evenveel kansen miste om nog gelijk te maken als P.S.V. beurten liet passeren, die eigenlijk stuk voor stuk tot scoreverhoging moesten lieden! Het lichte veldoverwicht van Blauw Wit, dat door de P.S.V.-backs Bakers en Scholtens en vooral de kleine stopper- spil Wouters (die midvoor Koekebak- kere weinig aan bod liet komen) kun dig gepareerd werd, duurde ruim een kwartier, toen bij een snelle doorbraak der thuisclub een corner geforceerd werd. Van Elderen bracht de bal vóór en via het hoofd van midvoor Bijen verdween het leder achter Van Raalte. De tweede helft begon met een verwoed offensief der hoofdstedelingen, die minutenlang Zuidelijke allures gingen vertonen e:' daarbij keeper Steiger da nig op de proef stelden. Deze bleef echter meester van het doelgebied, en toen de reactie bij de bezoekers kwam verviel hun verdediging opnieuw in de. zelfde font van vóór de rust: het bewa ken werd géén dekken. Hierdoor kon P.S.V. herhaaldelijk gevaarlijk worden en het was dan ooi: maar vanzelfspre kend in deze pereiode. dat uit een vrije schop na 27 minuten Franssen de stand op 20 bracht. e e Vijf minuten later verraste dezelfde speler met een ver schot Van Raalte, waarmee het lot van de Amsterdam mers bezegeld was. Een lot, dat de Ze bra's desondanks in eigen hand had den, maar zoals gezegd, door slordig afwerken van de overigens niet onver dienstelijke aanvallen tussen de vingers door lieten glijden. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, 29 April De duizenden Amsterdammers twee extra treinen vol! die na afloop van de wedstrijd tegen Wageningen zo uitge laten van hun plaatsen opsprongen en juichend met DWS-spelers op de schouders door de Rotterdamse stadionarena sjouwden, hebben hun portie kampioensvreugde om de drommel niet cadeau gehad. In de zes en tachtig minuten tussen het doelpunt waarmee Koevoets achteraf gezien de wedstrijd besliste en het eindsignaal van de voortreffelijke scheidsrechter Schipper hebben zij heel het ABC van voetbalspanningen beleefd, dat een rechtgeaard supporter maar te verduren kan hebben. De kwestie was namelijk, dat Wageningen in het veld volstrekt niet zwakker was dan de blauw-zwarte ploeg uit de hoofdstad; integendeel. Het grootste deel van de wedstrijd zijn de Oostelijken in de meerderheid geweest en wel degelijk hebben zij hun kansen gehad; op de eerste plaats om hun achterstand weg ie werken, op de tweede 'zelfs om de balans in hun voordeel te laten doorslaan. niet al te dikwijls behoefde aan te ko men. Maar omdat het in de groen-witte voorhoede van hetzelfde laken een pak was en de verdediging van DWS zelfs onder vrij hoge druk tamelijk rustig kon werken, beleefden we ais neutraal toeschouwer een zeer matig partijtje voetbal, dat wel prijzenswaardig spor tief werd gespeeld, maar waarin de ze nuwen een té belangrijke rol vervul den dan dat er behalve voor het doelpunt van DWS voor andere za ken ruimte overbleef. Na de wedstrijd natuurlijk wel, maar dat ging alleen de feestvierende Spaarndammerbuurt iets aan. De Belg Clement van Hassel heeft, het tournooi om het Europees kampioen schap libre met moeite gewonnen. Hij verloor zijn partij tegen De Ruyter, waardoor beide spelers gelijk kwamen te staan en barrage noodzakelijk was. Deze tweede en beslissende partij werd door de Belg met 50094 gewonnen, waarmee hij de titel verwierf. De Ruyter 500 5 100 405.— Van Hassel 5 5 2 1,— Barrage: Van Hassel 500 14 384 35.71 De Ruyter 94 14 29 6.71 de barragepartijen h. s. h. p.g. alg. g. Het eindklassement, meegerekend, luidt: matchp 1 Van Hassel (B.) 14 500 500 68.72 2. De Ruyter (N.) 12 405 166.66 55.10 3. Garcia (Sp.) 10 487 250 52.02 4. Reicher (Oostenr.) 6 277 83.33 27.24 5. Galmiche (Fr.) 4 273 41.66 31.76 6. Kobus (N.) 4 248 62.50 28.04 7. Nussberger(Zwits.) 4 271 31.25 22.98 8. Alhinho (Port.) 4 234 31.25 20.77 Kees de Ruyter had Zaterdagavond een onverwachte nederlaag geleden te gen een van de zwakkere broeders, de Portugees Alhinho. Hij kwam' 12 ca ramboles te kort, niet veel maar ge noeg om zijn kansen op de titel ernstig compromitteren, in weerwil van een oede serie van 318. De uitslagen waren: van de Nederlanders De Ruyter 500 5 188 100.— Garcia 35 5 25 7.— v. Hassel 500 2 466 250.— Kobus 74 2 74 37.— Reicher 500 14 192 35,71 Kobus 323 14 113 23.07 Alhinho 500 16 234 31.25 De Ruyter 488 16 318 30.50 Kobus 500 8 248 62.50 Galmiche 322 8 101 40.25 Garcia 500 2 324 250.— Reicher 135 2 135 67.50 Kobus 500 21 78 23.80 Alhinho 343 21 135 16.33 De Ruyter 500 9 235 55.55 Reicher 69 9 42 7.66 De Ruyter 500 3 321 166.66 Galmiche 173 3 109 57.66 Toen twee minuten na het doelpunt van Koevoets de Wageningse goal- getter Van der Weerd langs de Am sterdamse defensie glipte en keihard tegen Richter aan schoot, was dat voor de blauw-zwarten niet zo heel veel minder dan een raszuiver meevaller tje. Na rust is vrouwe Fortuna er trouwens óók een paar maal aan te pas moeten komen om assistentie te verlenen in het Amsterdamse doelge bied, zonder dat de nieuwe kampi oenen daar meer tegenover konden stellen dan een boogballetje van Dijk stra tegen de lat. Wat zal er bijvoorbeeld in de kloppende harten van de Amsterdamse supporters zijn omgegaan, toen Van der Weerd in de zesde minuut van de twee de helft als een aal langs Kil gleed en Richter uit zijn doel lokte? Geen mens had er iets van kunnen zeggen, wan neer het zuivere en scherpe schot van rechts de hoofdstedelijke veste midden in de roos zou hebben getroffen. In de volgende tiende seconde echter ademde de blauw-zwarte familie verlicht op, omdat rechtsback Serlijn het toch maar beter vond de bal van de doellijn weg te werken. Maar daarmee was het leed nog niet geleden. Serlijn's schot ketste namelijk terug van de massieve Kil, die ijlings was komen toelopen om te red den wat nog te rédden was... Stel U de algemene opluchting van de twee extra-treinen voor, toen de bal jöist naast ging! Nóg een keer kneep Amsterdam van ontzetting zijn ogen stijf toe. De Wage ningse rechtsbinnen Zeiler was onge veer een kwartier na rust doorgebro ken en de kans die hij toen kreeg was eer van de s-. hoonste welke een voor hoedespeler zich maar dromen kan Zeiler zélf is waarschijnlijk de enige, die ons zal kunnen verteilen, waarom het listige tikje dat doelman Richter kansloos zou hebben verslagen, in een onbewaakt ogenblik tot zo'n oplawaai van een schot uitgroeide.... dat naast ging! Dat was dus het aandeel van Wage ningen in de bescheiden zege en het kampioenschap van DWS. Voor het overige stond daar rond Richter's hei ligdom een rij verdedigers in slagorde, die ook voor een aanvalslinie van zwaarder kaliber dan de Wageningse niet opzij behoefde te gaan. Kil, on danks een enkel foutje, weer een nacht merrie van onpasseerbaarheid voor de Oostelijken; Serlijn, Walther en Fan- ger, rustig en bekwaam verdedigend; Wiertz tenslotte als de grote man en de ziel van deze hardwerkende ploeg; overal present en overal waar hij ver scheen ook meester van het terrein. Voor ons de man, die door zijn inspire rend voorbeeld de wedstrijd voor zijn club uit het vuur heeft gesleept. Maar de voorhoede was weer zwak en on samenhangend. Wel vlug, maar niet be weeglijk genoeg en veel te doorzichtig spelend om veel kans te maken tegen een verdediging, waarin de nerveuze doelman wel zwak was, maar waarin de anderen speciaal Jansen er voor zorgden, dat het op die doelman (Van onze speciale verslaggever) AMSTELVEEN, 29 April De hoekey-interiand tassen Nederland en Wales, vanmiddag in het Wagnerstadion te Amstelveen gespeeld, miste maar al te vaak het element van spanning, dat gewoonlijk met een interlandont- moeting in een adem te noemen is. Laten wjj beginnen met dit te zeggen: de elf Oranje-hemden hadden er geen schuld aan. Zij hebben hard en wat belangrijker is, goed gewerkt. De mannen van Wales echter konden hier geen waardig antwoord op geven. Zij werden gedwongen een verdedigend spelletje te spelen en zwakten daarmee het peil danig af. enige hockeyer van formaat in de ge lederen der gasten. Voor zijn prachtige saves en bijna nimmer falend uitlopen oogstte hij toejuichingen en felicitaties van het publiek en de Nederlandse aan vallers. Zoals gezegd, slechts vier maal is het gelukt een gaatje in het Welshe Aan gezelligheid ontbrak het zeker niet in het nu en dan zon-overgoten stadion. De stemming was alleszins gemoedelijk en sportief en de Neder landse hockeyiiefhebber is ook wel aan zijn trekken gekomen. De Oranjeman nen speelden hun vooraf beraamde rol en werden daarbij niet noemens waard dwars gezeten. En het klopte nu ook allemaal prachtig in die voor hoede. De vleugels Kruize—Boerstra en EsserVan Heel begrepen elkaar geen moment verkeerd en vonden geen tegenpartij die hun plannetjes kon torpederen. Men moet dan ook toegeven, dat de nationale voorhoede in haar huidige vorm weinig zorgen baart Maar óók moet men er goed aan den ken tegen welke tegenstander Nederland zijn gedecideerde overwinning behaal de, een overwinning overigens, waarbij le cijfers 40 de meerderheid van ons hockeyteam nog bij lange na niet uit drukte. In ieder geval ging het de onzen wor de wind. Vooral de voorhoede toonde, in samenwerking met Ancion, die in de half-linie uitstekend werk verrichte, een dusdanige activiteit, dat het spel zich bijna voortdurend op de Welshe helft heeft bewogen. Onophoudelijk bestook ten Boerstra, Esser, Kruize, v. d. Valk en de prima voorzettende Van Heel het domein van doelwachter Dadds en het is aan diens phenomenale keeperscapa citeiten te danken dat de score niet tot een getal van twee cijfers werd opge voerd. Want Dadds was eigenlijk de doel te vinden. Na zeventien minuten gaf Esser een van zijn vele uitstekende voorzetten en met behulp Van Van Heel kon Kruize het Nederlandse kamp met recht en reden laten juichen (1—0). Doordat de Nederlandse elf hierna verschillende kansen miste, moest de rust met deze magere voorsprong in gaan. Drijver probeerde na de verpo zing met de bal op zijn stick Dadds' netten binnen te varen, maar zijn bra- vourstukje werd niet gewaardeerd. Zes minuten later brak v. d. Valk" ech ter mooi door en loste een hard schot. Esser deed iets gevaarlijks en uit ver bouwereerdheid gaf de Welshe spil Rutley het beslissende tikje (20)'. Ook in het volgend doelpunt had v. d. Valk een groot aandeel. Ditmaal gaf hij Kruize de bal af en deze profiteerde van de verkeerde beoordeling van Dadds (30). Drie minuten voor dè laatste fluit slaagde Loggere tenslotte, nadat de Welshe doelman een poging van Kruize had weten te verhinderen. (4—0). De hockeywedstrijden om het lands kampioenschap werden deze week van wege de wedstrijd NederlandWales onderbroken. Voor de promotie-compe titie werden echter verschillende ont moetingen gespeeld. In het Westen be gon S.C.H.C. uitstekend, door met 3—0 te winnen bij de Strawberries, maar Hilversum deed het niet minder goed. Het won bij het leidende Victoria met 42. De stand is daardoor; Hilversum 3 2 0 1 4 125 S.C.H.C. 1 1 0 0 2 3—0 Delftse Studenten 1 1 0 0 2 21 Victoria 2 10 12 44 Strawberries 3 0 0 0 3 112 In het Noorden speelde Daring thuis tegen R.A.P. met 11 gelijk en is dus na de zege van de vorige week in vei lige haven, d.w.z. als het protest, het welk R.A.P. heeft ingediend, wordt af gewezen. Wimvan Est is ex aequo zevende ge worden in het Criterium Lac Daumesnil. dat werd gewonnen door Guegan. Aanvoerder Kil, getooid met een grote lauwerkrans, na do wedstrijd tegen Wageningen, waarbij D.W.S, het kampioenschap behaalde. Fiorenzo Magni heeft de Ronde van Lazio gewonnen, een van de drie weg wedstrijden, welke gelden voor het Ita liaanse kampioenschap op de weg. Twee de werd Moresco, derde Astrua, (zelfde tijd). Een groot peloton volgde met een achterstand van niet minder dan 13 min. 15 sec. Hierbij bevonden zich Bartali en Coppi, die na zijn val, waarbij hij zijn sleutelbeen brak. voor de eerste keer weer aan een wedstrijd deelnam Bar- talï en Coppi bewaakten elkaar als van ouds angstvallig. In het peloton zat ook Bevilacqua. J3 ehalve DWS, dat zijn eigen boon- t~\ tjes dopte door Wageningen in d beslissingswedstrijd te Rotterdam met 10 te bedwingen, is ook Willem II kampioen geworden. Een presentje voor de Tilburgers van Xerxes, dat een hypernerveus BW maar liefst mei 51 versloeg. Na een half uur was het al 30 voor de Rotterdammers. Met rust was het, dank zij Stempher, 31, maar de twee doelpunten die toen nog vielen, kwamen weer op rekening van de Rot terdammers: 51. Een tweede beslissing in de eerste klas was de degradatie van DWV, dat aan zijn draw bij KFC niet genoeg had. In het Noorden duurt de strijd echter nog voqrt. De wedstrijden Achilles Heerenveen (35) en GVAVSneek (21) brachten geen verandering in de situatie aan de staart. De overige re sultaten in de eerste klasse, waarvan niets meer afhing, waren: EDO—ADO 2—li HermesRCH 41, NACLonga 01 en BleijerheideEindhoven 20. Vriendschappelijk: Ajax—Haarlem 12. e Volendammer botter is in het zicht van de haven gestrand. Elinkwijk, dat de belangrijke wedstrijd te Utrecht met liefst 40 won, gaat met HVC om een plaatsje in de eerste klas spelen. Jammer voor de wijdbroeken! Intussen zijn ook hier nieuwe slacht offers gevallen. In West II B Sliedrecht, dat van Neptunus met 52 verloor, ter wijl HFC ten overvloede Overmaas met 31 versloeg; in Noord B Zuidbroek, dat de beslissingswedstrijd tegen Ap- pingedam met 32 verloor; in Zuid 11 B Roermond, dat zijn laatste kans verzuimde, door thuis met 51 te ver liezen van Groene Ster, dat nu gelijk staat met Kerkrade. RKONS kwam zo ver niet, omdat zijn wedstrijd tegen Waubach werd uitgesteld. In het Oos ten is Doesburg nauwelijks meer te redden, maar in de situatie aan de kop hebben zich geen wijzigingen van bete kenis voorgedaan. Dat is dus koren op de molen van Borne en Quick (N). Het Haagse Quick won met 1—0 bij Coal en staat nu één punt achter EBOH. ok in de lagere afdelingen zijn weer enkele beslissingen geval len. Kampioen werden o.m. Bloe- mendaal (1 4e kl. F), Patria (I 4e kl. J), De Ster (Zuid V 3e kl. C). Helder II. oe kl. B), BKC (I 4e kl. B). (Van onze sportcorrespondent) ZUILEN, 29 April. De zo schone kans, die eenieder de Volendammers voor het behalen van het kampioenschap toekende, is door Elinkwijk vanmiddag teniet gedaan niet een verdiende overwinning van de Zuilenaren. Het is sneu als men door een „slechte dag" zo wreed van een illusie wordt beroofd. Een voor een zijn de wijdbroeken na afloop op receptie gegaan bij hun concurrenten en hebben hen van harte geluk gewenst Het was voor velen onbegrijpelijk. Het scheen alsof de Volendammers de hele wedstrijd door met lood in hun schoenen aan het werk waren. De vijftienhonderd Volendamse supporters maar een klein giedeelte van de dertien en een half duizend toeschouwers zullen zich met verbazing afgevraagd hebben of dit nu de ernstige kampioenscandidaat van de tweede klasse was. Volendam begon al direct flink van stapel te lopen en permitteerde zich de weelde om met de backs naar de mid denlijn te trekken. Smit loste het eerste schot hard over doelman Van Elk's veste. Elinkwijk zocht nog wat naar zijn vorm maar kwam erin. Vonk kreeg er lust in en bracht verwarring in de Volendam mer defensie. Na vijf minuten spelen strafte rechtsbinnen De Jongh het ge treuzel van back Bond af met een harde schuiver die door een kluwen van spe lers naar Keizer in het doel verdween. Volendam, onthutst door dit onver wachte succes van Elinkwijk, pakfe de zaken iets solider aan. Mooie aanvallen werden opgezet en met handige staaltjes voetbal schenen de Volendammers re vanche te nemen. Verder echter dan het back-duo KilsdonkVreeswijk kwamen de oranjehemden niet. Koning kreeg even buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen. Het schot was hard genoeg, maar er waren ook benen ge noeg om de bal te retourneren. Nu volg de er een periode van spel op het mid denterrein. Geen der Clubs wist voor lopig tot in de verdediging door te drin gen. Maar toen kreeg Otto Blom, de gevaarlijke linksbuiten van Elinkwijk. do bal te pakken en plaatste door naar de ijverige midvoor Vonk. Keihard zond die de bal naar Keizers doel, maar met een prachtige uitval stompte de Volen dammer doelman de bal het veld weer in. Kort daarop schoot Blom, die Bond gepasseerd was, hard voor het Volen dammer doel over. Alle zeilen moesten bij Volendam aan de mast. Het ging stormen in hun ver- dedigingi en na achttien minuten wist Eertus van de Hoogen, de rechtsbuiten van de Zuilenaren, bij een doelworste- ling nummer twee voor zijn ploeg te scoren. Elinkwijk liet nu mooie dingen zien. Zeer snel werkten de vijf voor- waartsen. v. d. Hoogen plaatste weer eens voor en Vonk trachtte vallend de bal in het net te koppen, maar miste op een haar. De Volendammers kwam er nu ook weer wat beter in. Een fraaie kopbal van Klaas Smit wist Van Elk uit zijn doel te houden. En er kwamen meer momenten dan men werkelijk dacht: kijk, de Volendammers gaan bet nu toch eens serieus aanpakken. Maar juist op de eindbewerking kwam het aan en die was heel slecht. In de rust hadden de Volendammers bepaald ste vig de pen op hun neus gehad, want er werd goed aangepakt. Back Schilder trok naar voren onder het motto nu of nooit. Maar het hielp allemaal niets. De Volendammers konden doen wat ze wilden, Elinkwijk hield stand en beging niet de fout door met een 2—0 voor sprong te gaan verdedigen. Resoluut kwamen de blauwwitten tel kens naar voren en er kwamen heel wat momenten waarin alleen Elinkwijk aan bod was en Volendam met paniekvoet bal het lege lijf moest bergen. Volendam vocht tegen een slechte dag. een dag waarin niets wou gelukken. Én Elink wijk, gesteund door het legioen der dui zenden op de tribunes met toeters en vlaggetjes, en de wetenschap dat er toch niets meer kon gebeuren, kwam na der tig minuten weer gevaarlijk dicht bij doelman Keizer. Van heel dichtbij liet Vonk Keizer voor de derde maal dui ken. Intussen waren de Volendammers Ton Smit en linkshalf De Geus met bles. sures van het veld gegaan en werden vervangen door Buys en Tol. Maar ook deze nieuwe krachten konden niet vol doende opbrengen om de zege van Elinkwijk minder glorieus te maken. Nog eenmaal sloot Klaas Smit hard over en daarna, enige minuten voor het einde, liet Vonk weer eens zien hoe het wél moest (40). Het was gedaan. Duizenden stroomden het veld op om de gelukkige spelers, die het zo welverdiend hadden behaald, met het kampioenchap te feliciteren. Kran sen werden aangedragen, waaronder een van Volendam, en hoog op de schouders dansten de Zuilenaren naar de kleed kamers, terwijl een geslagen Volendam mer ploeg moest wurmen om door het juichende volk te komen. Er zal echter geen Volendammer zijn die beweert dat Elinkwijk het niet volkomen verdiend heeft in deze wedstrijd, waarin de beste heeft gezegevierd. Een spannend moment voor het doel van P.S.V. V. I. n. r.: Scholtens (P.S.V.), Van Tuyl (P.S.V.), Van Dijk (B.-W.), in het doel liggend Bakers (P.S.V.), óp de grondliggend Wouters (P.S.V.), daar boven doelman Stijger, achter deze Van der Molengraft (beiden P.S.V.). Verder Scherpenzeel (B.-W.), d'Hooghe, terwijl 1 Koekebakker achter de bal aan springt. (Van onze sportcorrespondent) ZAANDAM, 29 April. Het was voor de overigens goed spelende D.W.V.- back Donkersloot in de wedstrijd K.F.C. D.W.V. een weinig fortuinlijke wed strijd, nadat hij reeds na vijf minuten onoordeelkundig op zijn doelman had teruggespeeld, dat het een K.F.C.-doei punt tot gevolg had, kreeg hij kort in de tweede helft door middel van een penalty een uitstekende kans zijn club, welke toen een 12 voorsprong had, in veilige haven te loodsen. Hij faalde op dit beslissende moment en hierna kon den de gastheren gelijk maken. Dit feit betekende de degradatie van de Nieu- wendammers. Overigens was het een uiterst zwak ke wedstrijd, waarin de beide ploegen, wat onkunde betrof, niet veel voor el kaar onderdeden. Tal van goede sco ringskansen bleven aan beide zijden onbenut. Na de ongelukkige opening der score door Donkersloot (1—0), kwamen de bezoekers flink opzetten. Drie minuten later schoot Rysmus uit een pass van Goedhart de gelijkmaker in de touwen (11). Negen minuten voor de rust stopte doelman Stadt een kopbal van Glandorf onvoldoende, waarna Goed. hart er als de kippen bij was om deze fout af te straffen (12). Kort na de hervatting sprintte Ho- man op felle wijze voorbij de uitlopende keeper Stadt, doch zijn schot stompte spil Molenaar vallende uit het doel. De toegestane penalty schoot Donkersloot hard naast. De thuisclub was vervol gens geruime tijd in het offensief. Steeds zwaarder werd de druk op het Nieuwendamse doel en twaalf minuten voor het einde bracht De Bruin de par tijen op gelijke voet (22). In de res- I terende tijd kreeg D.W.V. nog enkele behoorlijke kansen om alsnog de zege uit het vuur te slepen, doch door on kunde liep het op niets uit. De Nederlandse ruiter J. Rijks Jzn. heeft een bijzonder goede prestatie ver. richt tijdens een internationaal con- cours-hippique te Rome, waar hij in een veld van zestig deelnemers de der de plaats bezette. Hij spropg met „Mas ter" als zesde en legde het zware par cours foutloos af in de tijd van 1.44.4. De Nederlandse vlag ging in top en bleef daar bijna de gehele wedstrijd. Slechts twee deelnemers wisten ten slotte zijn prestatie te verbeteren, n.l. de Belgische deelneemster, mej. J. Ma- hieu met 1.34.. en de Spaanse kolonel Navarro Morens met 1.41. Ook de Ne derlander D. Gelderman kwam prima voor de dag. Hij werd op „Countess" vijfde met 4 fouten in 1.37.4. Met „Am bassadeur" maakte hij 8 fouten, een- zelfdc_ aantal als j. Gruppelaar met „Ampère". In de Prix Princio werd de heer Gelderman derde. Westerkwartier heeft ook zijn tweede wedstrijd voor het landskampioenschap met grote cijfers gewonnen. Het werd bij V.K.C. maar liefst 73, zodat de stand nu luidt: 2 4 2 Westerkwartier Deto Z.K.C. V.K.C.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4