Gebouw St. Bavo één dag noodziekenhuis NU WEER OP IEDERS LIP! I 1 Roode Kruis-demonstratie eerste hulpverlening CORQnA^ Jan van der Pigge Vijftig duizend kijklustigen in Keukenhof AGENDA Kindercorso in Hillegom en bloemen- feesten in Noordwijk N.Z.H. en politie deden uitstekend werk Hoe spelen deR.K. clubs? Winnaars sportprijsvraag VRIJDAG 4 MEI 1951 PAGINA 2 v. Delft9 Burgerlijke Stand Bedevaart naar Heiloo R.K. Harmonie „St. Caecilia" Onderscheidingen Haarl. Brandweer C telmachine I. 385. BUKMAN SARTORIUS GERAFFINEERD Nationale herdenking te Haarlem-Noord Godfried Bomans weer geheel hersteld Ontvangst in Sociëteit T eisterbant Auto en motor met elkaar in botsing Verenigde Kath. Dammers Sigaar is toch maar. je tvare" DE MARIAKAPEL IN DE KATHEDRAAL Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen H.B.C. TAFELTENNIS BILJARTEN Hillegom Noordwijk Zandvoort-Bidw^ndaal Op volle toeren HERDENKINGSAVOND TE BLOEMENDAAL Kranslegging HEEMSTEDE Herdenkingsavond Haak-in-actie in de Jan van Goyenstraat Serenade Oprichting Volleybalclub H.B.C. De 10.000e auto op het circuit van Zandvoort Miniatuur-golfbaan „STILLE TOCHT" Feestavond R.K. Voetbal vereniging Ongeluk op circuit Brand in patates-f rites- bedrijf Accordeon-concours SANTPOORT Witte Paters komen filmen Vijftig jaar getrouwd De patiënten, die gisteren met een vurige blos op de wangen en vuurrode lippen het noodziekenhuis in het ge bouw St. Bavo binnenwankelden. klaag den allen over duizeligheid met erg kloppende hoofdpijn in de slaapstreken. De verpleegsters gingen snel te werk en stopten de slachtoffers in de bedden, die op dat moment nog vrij waren. De dok ter en de hoofdzuster werden er bij ge haald en al spoedig bleek, dat men hier te doen had met gevallen van koolmo- noxyde-vergiftiging. Wat te doen? Het ■was zaak niet lang bij deze vraag stil te staan, want slechts directe hulp kon hier nog redding brengen. De vergifti gingsverschijnselen openbaarden zich in alle hevigheid. Met het wegvallen van de ademhaling en de polsslag kwamen de slachtoffers in een toestand van schijndood. Kunstmatige ademhaling was hier absoluut nodig en hierbij deed de zuurstot'koffer goede diensten De 24 verpleegsters hadden haar han den vol om dit plotselinge probleem tot een goede oplossing te brengen, maar alles ging vlot in zijn werk. Na een poosje konden zij toezien, hoe de pa tiënten met een tevreden blik op het ge zicht tussen de witte lakens uit kropen en springlevend het bed verlieten, wel iswaar nog steeds met een blos op de wangen en vuurrode lippen, maar zonder dat onvaste gevoel in hun benen. De jury vouwde het papier dicht, waarop zij zojuist enige aantekeningen had gemaakt en daarmee was het eerste gedeelte van deze Rode Kruis-wedstrijd teneinde. Het gold hier n.l. een wed strijd tussen ploegen van 6 Rode Kruis- afdelingen uit Kennemerland. Leiden en Hoofddorp, die gehouden werd ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum van de colonne Rode Kruis corps te Haar lem, Het probleem, dat de heren :s middags kregen voorgelegd, was verre van ge- Advertentie Kinder- en wandel wagen met kap! Uitneembaar. Patent kogel wielen. Opvouwbaar, uitneembaar. Kinderwagen - Wandeiwagen - Reiswieg Keuze uit 21 modellen wandelwagens in diverse kleuren. Ook tweeling kinder en wandelwagens. Bij aankoop van een v.Delft's kinderwagen t babyfoto's cadeau. OUDÉ GROENMARKT 16-14 - HAARLEM - TEL 11264 GEBOREN: ivi. M. ScnulpzandOn- neweer. z.; M. S. van Drielvan Dam, W. M. van HuisWichers, z.; E. MennesSiegenst, z; G. M. Jonker Diesveld, z.; C. M. J. Bestenbreur Witteman, z.; P. A. M. SaroleaChris- toffels, z.; J. C. v. NordenKat, z.; A. van der PuttenHcogendoorn, z.; S. B. J van 't ZandBos, d.; S. de Nieuwe John, d.; E. M. WempeAugustinus, d.; J. E. Handgraaf—Walker, d.; M. C. Huijsmansvan der Linden, d.; J. B. DucroKruijer, d.; G. J. Hardenöerg van der Horst, d.; A. G. Consten Crombach, d. ONDERTROUWD: 2 Mei: J. van Ee en E. M. Mali na; R. Alkema en C. M. van Kampen; G. van der Steijlen en W. J. van Doorn; M. Haseth en M. van der Aar; F. de Vries en F. Mol; E. Roose en J. H. E. van der Reep; L. Hoffland en A. Swenneker; L. H. J. Schoof en H. P. M. Huibers; A. P. de Zwart en J. L. Brouwer; A. C. Joor en M. van Schaik; M D. ten Hagen en H. Kui pers; J. van Huis en D. van As; J. P. van Wijk en B. van Leeuwen; H. Aal- ders en C. Polderman; F. G. van der Spek en H. F. de Looper; H. Aalders en F. Bultje» J. Groeneveid en J. C. Jansen; H. Talsma en J. H. C. Naafs; T. J. Wesselink en P. J. Koppen; J. G. Misset en I. Vreem; D. G. Nijman en J. A. E. Schippers; J. H. Selhorst en W. M. P. Remer; A. Koen en C. G. Schönthaler: W. A. Peute en M. Las- schuit; J. W. Hoekeman en J. Blaauw- broek; J. van Os en G. W. Schneijder; A. Stevenhagen en B. Planting; G. Jongkind en A. Regelink; H. C. J. Zer- matten en T. J. Persson; M. Flipphi en M. van der Veen; H. van Slooten en G. J Stange. GEHUWD: 2 Mei. H. P. van den Bos en J. P. Prins, J. Hiemstra en C. H. A. van Wieringen; E. G. H. van Vloten en G. A. H. Mooij; S. Visser en J. G. Leu ven; B. P. Nijennuis en R. Boerstra; S. M. Mica en J. J H. Aarts; W. G. A. Drlessen en A. M. W. Dols; H. J. van Beest en J. Meijer: S. Hottentot en T. Wildschut; G. Parson en P. G. van Schoonhoven: J. T. Schaap en G. J. Bloem: P. A. Blei.iendaal en H. Wie- ring; L. G. M. Wijdeveld en H. M. Koestal; H L. van Ravensberg en A. J. Kolderie: T. A. Botter en M. M. Stol wijk; J. Piers en A. M. van Doom; J. M. Dieben en A. van der Velde; R. Paap en G. M. Wagenaar; A. N. Akker man en E. van Groningen; L. Ligtvoet en A. C. Nolet; J. Dorsman en R. J. Vel- iekoop: J. Botter en J. C. Coert; P. C. D. Cornelisse en M. van Hooff; J. A. Kraan en G. van de Beek; R. M. Spie- rings en N de Jager. OVERLEDEN: J. van der Voort van ZijpSaarloos. 72 j„ Schotersingel; A. J. van den Berg, 76 j„ Voorzorgstraat; J. P. Philips, 71 j.. Brouwersvaart; K. E. van Huizen. 74 j„ Duvenvoorde- straat; B. Kabelvan den Bel, 76 j„ Stkpn noA -» m «tra at makkelijk. Hierbij kwam het vooral aan op eerste hulp en vervoer van patiën ten. Vijf minuten voor het begin van de wedstrijd werd de deelnemers bekend gemaakt, hoe het gestelde ongeval zich had voorgedaan en waar de slachtoffers verwondingen hadden opgelopen. Tussen de commando's van de groepsleider door klonk het gejammer van de machinist, die op het platform van een locomotief was gevallen, nadat een draad van de bovenleiding van een electrische spoor weg hem in zijn rug had getroffen. Er was nog een tweede slachtoffer, de sto ker, die op de grond was gevallen en klaagde over pijn aan zijn borst en zijn rechteronderbeen. De 20 minuten, die de Rode Kruis-helpers gegeven wer den om de patiënt verbonden en wel op de brancard af te leveren, waren vol koortsachtige spanning. Het noodzieken huis bleek nog steeds intact, zodat het verbandmateriaal onmiddellijk ter plaatse was. Het spalken van gebroken benen was in een wip gebeurd. Het ver voer van de patiënt gaf tenslotte nog enige moeilijkheid, omdat een muurtje van een meter hoogte de kortste weg naar de gereedstaande ziekenauto af sneed. De gewonden lagen echter rustig, dik in het verband, naast elkaar, toen de gong van de jury een einde maakte aan dit Rode Kruis-tafereeltje. Het betekende tevens het einde van deze zeer geslaagde Rode Kruis-wed strijd. Alvorens de prijswinnaars bekend te maken, deelde de voorzitter van de afdeling Haarlem nog mede, dat het ge meentebestuur een zilveren penning aan de jubilerende Haarlemse Rode Kruis- colonne geschonken had. Bij de dames behaalde Haarlem de eerste prijs, een zilveren medaille, be schikbaar gesteld door het bestuur van de Ongevallendienst. Tevens legde deze afdeling beslag op een wisselbeker van de kring Noord-Holland. Tweede werd Beverwijk en derde Alkmaar. Bij de heren ging de eerste prijs, een medaille, beschikbaar gesteld door de commissaris der Koningin, naar de af deling Heiloo. Beverwijk behaalde de tweede en Alkmaar de derde prijs. Voor de pelgrims, die nog aan de bedevaart van de K.A.B. en K.A.V van de afdelingen Haarlem, Overveen en Bloemendaal wensen deel te ne men, zijn tot Zaterdagavond alleen maar spoorkaartjes, programma's en ge bedenboekjes verkrijgbaar in het ge bouw St. Bavo, Smedestraat en bij de heer B. Reynders, Zomervaart 134. De jaarlijkse ledenvergadering van de R. K. Harmonie „St. Caecilia" wordt gehouden Maandag 21 Mei, om acht uur in het repetitie-lokaal Er is een belangrijke agenda. Acht leden nemen Zondag 6 Mei deel aan de dilettanten-muziek-examens, die te Alkmaar plaats vinden. In de brandweerkazerne aan de Ge dempte Oude Gracht zuUen Dinsdag avond 8 Mei om half negen onderschei dingen worden uitgereikt aan enige corpsleden van de Haarlemse Brandweer. Deze onderscheidingen worden verleend voor de langdurige dienst, die deze man nen achter de rug hebben. BIOSCOPEN Rembrandt: Vrouwen zonder eer (volw. 2 en 415 ur. Palace: De gebroken pijl (14 ,i.) 2 en 4.15 Luxor: Het verraad van Ogana (18 j.) 2 en 4.15 uur Frans Hals: De twee wezen (18 j); 2.30 en 9.15 uur. City: Verloren grenzen (a. 1.) 2.15 en 4.30 Spaarne: „Van moord beticht" en „De man die zijn moordenaar zocht" (14 j.) 2.30 en 9.15 uur. Zaterdag 5 Mei Schouwburg: Centraal Com. Koninginne dag met „Bataille des dames", 2 uur; Co- media met „Caligula", 8 uur. Concertgebouw: Centrum Com. Koningin nedag. Promenadeconcert m. m. v. het Toon kunstorkest, Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" en solisten; 14.30 uur. Concertgebouw: Cabaretavond m. m. van Cees de Lange. Bal na; 8 uur. Advertentie JOO*1 Bezoekt onze toonzalen Houlptaln 34, Haarlem Woensdagavond meldden zich bij de politie te IJmuiden twee meisjes van 11 en 13 jaar, afkomstig uit IJmuiden-Oost. Zij waren eerst al bij de Haarlemse po litie geweest en kwamen vertellen, dat zij hun portemonnaie, inhoudende 4.50, verloren hadden. Bij nader onderzoek bleek, dat zij tien gulden hadden gesto len bij een bakker in IJmuiden-Oost en bij fouillering kwamen daarvan nog vier gulden voor de dag, welke zij in hun kousen hadden verstopt. Het Haarlem's comité Nationale her denking doet hierbij een beroep op de be woners van Haarlem-Noord en omgeving om, ter nagedachtenis aan de gevallenen en uit dankbaarheid voor de bevrijding, in groten getale deel te nemen aan een van de „stille tochten" welke resp, ver trekken van de Van Nesstraat en Muider- slotweg af. De stoet welke van de Van Nesstraat af vertrekt, zal worden voorafgegaan door de leden van de N.P.V.-band ter wijl de stoet van de Muiderslotweg ge opend wordt door de leden van het C.J.M. V.-tamboers- en pijpercorps „Haarlem". Dit jaar is het de eerste maal dat er een „stille tocht" van de Muiderslotweg af vertrekt. Moge de bewoners van Noord in groten getale blijk geven van hun be grip voor de betekenis van een derge lijke tocht. Van beide punten wordt te ongeveer half acht vertrokken. Weer geheel hersteld van de emotie en de physieke inspanning, welke ver bonden waren geweest aan de hachelijke afloop van de in ons blad reeds uitvoerig beschreven onfortuinlijke ballonvaart van mevrouw Nini Boesman en Godfried Bomans, werden beiden Woensdagavond met vreugdevolle hartelijkheid begroet in de gewelven der Sociëteit „Teister - bant" na afloop van het concert, dat die avond door het trio Biele voor de leden der Sociëteit ten gehore was gebracht. Mr. L. A. Cohen, vice-president der Sociëteit, sprak een hartelijk welkomst woord, waarin hij namens allen getuigde van de vreugde om het behoud van de naar eigen bekentenis overmoedige pre sident, met wiens redding dank zij de meed van enige Zandvoorters volgens de juiste hiërarchie der verhoudingen op de eerste plaats de mede-aanwezige mevrouw Bomans diende te worden ge lukgewenst en eerst daarna de Sociëteit Teisterbant. In zijn dankwoord voor de ontvangst bekende de heer Bomans daardoor zeer geïmprassionneerd te zijn. Tezamen met mevrouw Boesman had hij die middag de zes redders te Zandvoort bezocht, ten einde hen andermaal te danken voor hun onverschrokkenheid om met eigen ie vensgevaar zich aan de redding te wa gen. Zij hadden hem schertsend verze kerd „het graag opnieuw te zullen doen. welk enthousiasme door de heef Bomans weliswaar ten zeerste werd geappre cieerd, doch niet in die mate, dat hij ge heel voorbij wenste te zien aan de her nieuwde inspanningen welke zulk een reprise van de ballonvaarders zou ver gen! Omstreeks acht uur vond gistermor gen een vrij hevige botsing plaats tussen een personenauto en een motor. De be stuurder van de auto, die vanaf de Zijl- weg de Coornhertenstraat inreed, ver leende geen voorrang. De motorrijder J. D. uit Amsterdam vloog tegen de wagen aan en liep een schdelbasisfrac- tuur op. Het 16-jarige meisje, dat op de duo zat. bekwam een lichte hersenschud ding. Beiden werden naar St. Joan, de Deo vervoerd. De motor, die aan de voorzijde zwaar beschadigd werd, is door de politie in be waring genomen. Ook de voorkant van de auto liep enige schade op. De uitslagen van de partijen voor de onderlinge competitie luiden: Groep A. A. AndringaJ. van Berkum 11 Th. van WortP. Hoilenberg 02 H. G. RumpJ. van Berkum 20 A. MastelingD. A. Rump afg. Groep B. G. HesselmanB. Moors 11 Th. AndringaP. Beelen 20 J. de GraafJ. Belterman 20 C. Mul—Th. Kok afg. Advertentie Advertentie Hofleverancier De ware roker prefereert onze eigen merken om de kwaliteit en de prijs. Rook Uw sigaar met volle aan dacht. Dan zult ook U zeggen: Wij verzenden door geheel Nederland. Gr. Houtstraat SI Ao 1800 CHIEF WHIP De feestelijke opening van de Maria kapel in de Kathedrale Basiliek ge schiedt Zondagavond 6 Mei. Bruid jes en bestuursleden van alle paro chiële organisaties zullen de kop vormen van een licht-processie. Na een korte preek steken alle aanwezigen een kaars aan en terwijl Maria-liederen gezongen worden begeeft men zich naar de kapel om daar de kaarsen te offeren. Zaterdagmorgen kan men bloemen laten bezorgen. Het hek der kapel is ver vaardigd in het atelier voor kerkelijke kunst van de firma Van der Heijden te Bodegraven. De kapel is practisch altijd toeganke lijk. Onder de godsdienstoefeningen is het hek open, overigens is het dicht, maar de deur aan de Leidsevaart is dan niet op slot. De kabouters hebben een succesvolle inzameling van koper en tin voor de kapel gehouden en verschillen de giften zijn aan de plebanie bezorgd. Onder voorzitterschap van de heer J. P. Weyburg is Donderdag de jaarver gadering van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen gehouden. Met algemene stemmen werd de heer Joh. M. Schmidt. Haarlem, als erken ning van de verdienste door hem ver richt voor de Bond als propagandist, tot erelid benoemd. Mevr. C. E. Schmidt- Musler, die reeds meer dan 25 jaar deel uitmaakt van de Districts examencom missie kreeg het praedicaat lid van ver dienste. Aan de Haarlemse Reddingsbri gade werd, voor de grote activiteit door haar in het afgelopen jaar betoond, het .Winkelschild" uitgereikt. De aftredende bestuursleden, mej. A. Claus, secretaresse en de heer C. van Gelderen werden bij acclamatie her kozen. De heer G. Schuitemaker, Bloe mendaal, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen tot lid van de financiële commissie. De zeer belangrijke wedstrijd voor de definitieve bezetting van de tweede plaats in de promotie Overgangsklasse tussen Smash en HBC vindt Zondag plaats. De wedstrijd wordt gespeeld in het Jozefsgezellengebouw aan de Stad houderskade te Amsterdam. Aanvang 2 uur. Belangstellenden die het kranige team willen vergezellen delen wij mede, dat de reis per trein wordt aanvaard. Vertrek ooi 12.57 uur vanaf Station Haarlem. Tossen Hof v. Holland en Ben. Het IJ uit A dam werd om de Nobelsbeker ge speeld. Schut 130 54 15 T 3.60 v. Rongen 250 250 15 22 16.26 v. Lierop 250 199 26 50 7.65 Hoek 250 250 26 42 9.61 Schut 130 112 23 19 4.86 Luyten 130 130 23 28 5.65 Buyen 195 183 26 21 7.03 Hoek 235 235 26 42 9.03 v. Hoften 40 40 36 6 1.11 Toepoel 40 26 36 3 0.72 Snel 50 32 38 8 0.84 v. Dam 50 50 38 7 1.31 Voetje voor voetje, stapje na stapje liepen de bezoekers gisteren in de Keuken hof. Een honderden meters lange rij van kijklustigen schoof langzaam, heel langzaam langs de bloembedden; de grote kas leek de ingang wel van het stadion even voor een Nederland-België-wedstrijd en het restaurant was van de vroege ochtend tot de late avond tot en met de laatste plaats bezet. Tien duizenden en nog eens tienduizenden trokken Donderdag naar de lusthof van Lisse. Meer dan vijftigduizend passeerden de loketten die bezienswaardigheden die ik in Frankrijk, België en Luxemburg tot nu toe zag, zal deze „wonderfull garden het meest in de gedachte blijven en de grootste plaats innemen op de films. En met een trotse blik klopte hij op z'n dure camera. En zo zijn er duizenden anderen ge weest. De huisvrouw van driehoog-ach- ter uit Amsterdam genoot evenveel als de richard uit Stockholm of New York. Ze hurkten neer bij de grote en kleine, gele en rode tulpen, ze snoven aan de narcissenkelken, ze praatten en foto grafeerden.meer dan vijftigduizend bezoekers! Een jong paartje wilde zich ook nog even vereeuwigd zien tussen de bloe menpracht. Op het grappige bruggetje in de hof. Maar het was vol en het lukte niet zo best. Totdat op een ge geven ogenblik het gedrang zo hevig werd dat beiden met rugleuning en al achterover in de vijver tuimelden! Op reddende handen behoefden ze uiter aard niet zo heel lang te wachten Mooier en Indrukwekkender dan ooit was de Keukenhof op Hemelvaartsdag. De gehele dag werd de fantastische bloemenpracht overgoten door een heer lijke voorjaarszon. Vijftigduizend cir kelden er in de hof rond vijftigdui zend (een record) keerden voldaan naar huis terug, naar de Grote Houtstraat in Haarlem of de Fifth Avenue in New York. In een van de honderden bussen die de NZH op Hemelvaartsdag inzette om de duizenden bezoekers voor de Keu kenhof te verwerken zaten twee meis jes. Eerst ter hoogte van Hillegom toen ze door de enorme drukte op de weg al twee uur(!) hadden geze ten van Haarlem af meldde zich de conducteur. „En dames", zei hij, „twee retourtjes naar de Keukenhof zeker". „Ja. dat is goed", was het weinig en thousiaste antwoord van een der meis jes die blijkbaar dacht dat dat een hal te in Lisse was. „Dan zal ik er meteen maar twee toegangsbewijzen bij doen zeker, dat is gemakkelijker voor u* bood de conducteur aan. „Toegangsbe wijzen voor wat", kwam toen de vraag. Gevolgd door een tweede na de opmer king dat dat een tentoonstelling was. Met een veelzeggend gezicht knipte de conducteur toen maar twee gewone kaartjes naar Lisse. Het lag in zijn blik besloten, dat hij van zoveel onwetend heid nog nooit had gehoord. Hoe is dat mogelijk, zult u vragen. En wij moeten er het antwoord °P schuldig blijven. Want wie weet nu niet Meer dan vijftigduizend waren er gisteren die het wei wisten. Van alle nationaliteiten; Fransen, Belgen, En gelsen, Zweden, Amerikanen en zo maar door. Te veel om op te noemen. En hadden wy al die touristen in welke stad van het land ook aangeklampt om te vragen wat ze van de Keukenhof dachten dan zouden ze even goed als ze dat in de bloemenhof zelf deden hun antwoord klaar hebben gehad. Want dat zijn ze allen: enthousiast. „Wat een voorrecht om bij een dergelijke bloe- menpracht te leven", zei ons een Ai gentijn die in haast onverstaanbare ter mer. zijn bewondering uitdrukte. Hij was 'n groot-stedeling, wie al die kleu ren en geuren als haast onwaarschijn lijk voorkwamen. „Of hij spijt had de drukte getrotseerd te hebben?" Een meesmuilend glimlachje was het veel zeggende antwoord. Hij vertelde daar op dat hij verleden jaar al van een za kenrelatie had gehoord van de wondere bloemenpracht van de Keukenhof er gens in de Nederlandse bollenstreek. Toen al, vertrouwde hij ons toe, besloot ik te gaan i kijken. En spijtVan al Onder buitengewoon mooi weer werd op Hemelvaartsdag het Kinder-Bloemen- corso gehouden. De drukte was enorm en met grote belangstelling hebben in gezetenen en vreemdelingen gekeken naar de mooi versierde autopeds-wagen tjes, weerhuisjes en zelfs imitatie van de bloedtransfusiedienst, een plattegrond van de Demonstratietuin, een zeilbootje, de altijd weer nieuwe en oude molen en zelfs Sneeuwwitje met de dwergen. Het is wederom geslaagd, dit corso, van en door kinderen. De prijzen werden uitgereikt door de heer La Feber. Hier volgen de prijswinnaars van dit Kindercorso: Groepen en grotere stukken: le pr. Kaboutergroep St. Josephparochie; 2e pr A. B. Maas; 3e pr. Annie v. d. Kolk; 4e pr. H. Kraai; 5e pr. kinderen Lieverse; 6e pr. T. van Nieuwpoort; 7e pr. groep Jan, Ch en P. Braun; 8e pr. C. de Groot Fietsen: Amateurs; le pr. W. Warmen- hoven; 2e pr. H. Hulsebos; 3e pr. C. Kapitein; 4e pr. N. v. d. Linden: 5e pr G de Groot: 6e pr v. Zuilen; Vakwerk: Een van de groepen uit het kindercorso, dat in Hillegom werd gehouden. De Maria de la Luz-groep behaalde de eerste prijs voor haar bijzonder fraai gemaakte paddenstoelen. le pr. Langeler; 2e pr. D.Weyers. Kleine wagentjes: 1. U Dekker en vrienden; 2. Ansje v. d. Reep; 3. Gebr. Damen; 4. Ineke Turkenburg; 5. Rudie La Feber; 6 G. Vaandrager. Autosteps: 1. D. Methorst; 2. C. Per soon; 3. M. de Wreede: 4 L. Beek; 5. J. Rusman; 6. C. Jansen; 7. J. Fihppo; 8. Willy La Feber. Diversen- 1 Ransdorp; 2. Klinkhamer; 3. Slingerland; 4. L. Weyers; 5. G. van Roode; 6. J. de Groot; 7. P. van Roode. In Noordwijk liep alles deze dag bij zonder vlot, want de bezoekers kwamen daar meteen terecht in de Bloemenfees- tën, die Woensdagmiddag waren inge zet. Noordwijk geniet deze uitzonder lijke reputatie, dat het de bakermat is van de Hollandse bloemenfeesten en ieder jaar tracht het dan ook deze re putatie hoog te houden. Met plezier za gen wij Woensdagmiddag het kinder corso voorbijtrekken en het bleek, dat de kinderen naar verhouding niet onder hoefden te doen voor de_ volwassenen, waar het oorspronkelijkheid en vernuft betrof. Duizenden hebben tenminste met bewondering de werkstukken gade geslagen. Tienduizenden fietsers blokkeerden als het ware gisteren de wegen naar Noord wijk om van de auto's nog maar met eens te spreken. Behalve het strand en duinen, waren het vooral de mozaieken, die de belangstelling trokken. Ofschoon enerzijds gezegd moet worden, dat de deelname dit jaar iets minder was dan gewoonlijk, kan anderzijds toch gecon stateerd worden, dat de kwaliteit van de producten steeds beter wordt. In het centrum van Noordwijk-Bin- nen, waar de vlaggen aan het feest een fleurig aanzien gaven, was het een ge zellige drukte en op de boulevard be leef dé men weer eens van die hoogtij dagen, welke de moed bij de nering doenden er een beetje in houden.... Voor het eerst in vele jaren beleefde Zandvoort een goede Hemelvaartsdag. Al in de morgenuren begon de stroom van bezoekers te komen per auto en rijwiel, terwijl tram en trein voor het drukke passagiersverkeer extra mate rieel in dienst stelden. Het concours van „Excelsior" bracht bovendien veel au tobussen met bezoekers naar Zandvoort. In de middaguren was het strand door een duizendkoppige menigte bezet, ter wijl ook op de boulevards druk gefla neerd werd. Alle seizoenbedrijven de den goede zaken. De „duks" werden in bedrijf gesteld en maakten menig tochtje óp zee. Bloemendaal kreeg ook de nodige bezoekers te verwerken en het openluchttheater telde gisteren niet minder dan vierduizend gasten. Velen trokken naar de Kennemer- duinen en naar men ons mededeelde, kwamen daar meer dan drie duizend bezoekers. Zowel de N.Z.H. als de politie heb- ben op volle toeren gedraaid. Het ge- hele wagenpark van de N.Z.H. uit Haar lem, Leiden, Katwijk en Noordwijk in totaal maar liefst 190 wagens was in gebruik en de drukte in de bollen streek probeerde de N.Z.H. op te van gen met een vijf minutendienst. Deze bleek echter moeilijk consequent door te voeren, daar vooral in de bebouwde kom verkeersopstoppingen niet te ver mijden waren. De chef van de vervoers dienst, de heer Hetem, zagen wij in Lisse, waar hij zich persoonlijk van de gang van zaken op de hoogte stelde. Hij bleek uiterst tevreden te zijn over de wijze waarop bet personeel zich van zijn taak kweet. Hetzelfde zou kunnen worden gezegd van de politie. Van de mannen van Her mandad werd het uiterste gevraagd en ofschoon niet alle verkeersknopen bin nen de minuut te ontwarren waren, toch verliep alles vlot en was er op vele plaatsen een grote verbetering te be speuren in vergelijking met vorige ja ren. Eindstand 204. In de Ned. Hervormde Kerk te Bloe mendaal is reeds Woensdagavond een herdenkingsavond gehouden, .uitgaande van de vereniging Oud-Illegale Werkers aldaar. Het woord werd gevoerd door mevr. prof. dr. G. H. van der Molen en mr. F. P. Th. Rohiing. Medewerking ver leenden verder Annie Woud en een strijktrio. Vanmiddag twee uur zal door het ge meentebestuur van Bloemendaal een krans gelegd worden bij het monument aan het Kerksplein. In onze krant van Woensdag publi ceerden wij een bericht over de Natio nale Herdenkingsavond. De Heemsteedse lezer zal begrepen hebben, dat dit pro gramma bedoeld was voor Bennebroek. In aansluiting op de eerste mededeling over de ballonwedstrijd van de winke liersvereniging in de Jan v. Goyenstraat, vestigen wij er de aandacht op, dat aan elke ballon een genummerde label beves tigd is. Dit nummer dingt mee in een wedstrijd om enige fraaie prijzen waar van de verloting Zaterdagavond 8 uur zal plaats hebben en welke prijzen hoogstwaarschijnlijk door de burgemees ter zullen worden uitgereikt. Begrijpe lijkerwijze hoopt men door middel van deze wedstrijd de verkoop van ballon nen te stimuleren en zo de opbrengst ten bate van de Haak-in-actie tot een zo hoog mogelijk peil op te voeren. Wil men de ballonnetjes oplaten, dat moet men dat natuurlijk zelf weten, maar dan dient men toch vooraf de genummerde label er af te halen, dit met het oog op het in ontvangst nemen van een der prijzen, wanneer het lot op het daarop gestempelde nummer mocht vallen. Woensdagavond bracht het Fanfare corps „Kunst na Arbeid" een serenade aan de heer K. Enthoven, ere-voorzitter van deze vereniging, in verband met diens benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het Fanfarecorps gaf enige goed ge speelde nummers ten beste en de voor zitter, de heer P. v. Exel, hield een korte toespraak, waarin bij de heer Enthoven geluk wenste. De heer Enthoven sprak een dankwoord. De pogingen om tot de oprichting van een Volleybalclub te komen, zijn met succes bekroond en het spel kan begin nen met twee teams, elk van 6 spelers. Er is een bestuur gevormd, bestaande uit de heren J. A. Kohschulte, voorzitter; H Thunissen, secretaris, Lanckhorstlaan 42, en W. Krom, penningmeester, Maas straat 4. Liefhebbers van deze meer en meer veldwinnende sport, die er wat ipeer van willen weten, kunnen zich voor in lichtingen en lidmaatschap met alles wat daaraan verbonden is, wenden tot een der bovengenoemde bestuursleden. Als trainer is aangewezen de heer Wim Verzijlberg, die op het gebied van bal- sporten zich reeds een grote bekendheid te Heemstede heeft verworven. De eerste oefenavond is vastgesteld op 21 Mei a.s. des avonds te 8 uur in de gymnastiekzaal van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan. Op Zondag 29 April werd de 10.000e auto op het circuit van Zandvoort gere gistreerd. Dit is het aantal auto's, dat sinds 5 April 1950 de vaste bewaking werd ingesteld, het Circuit bezocht, op dagen dat daar geen wedstrijden werden gehouden. Deze 10.000e auto werd bereden door de heer Bokkelkamp uit Badhoevedorp, die juist tevoren aan de Tulpen-Rallye had deelgenomen. Hij ontving een abon nementskaart, waarmede hij een jaar lang vrij toegang tot het Circuit heeft en bovendien werd hem een autoplaquette van het Circuit overhandigd, door de directeur van de baan, de heer Hugen- holtz. Voor de komende dagen wordt een zeer druk bezoek aan het Circuit ver wacht. Er dient door de bezoekers reke ning mee gehouden te worden, dat het streng verboden is de wagen op of bij het Circuit te parkeren of zich te voet op Circuit of terrein te bevinden. Deze zomer zal Zandvoort een nieuwe attractie bieden. De badplaats krijgt de primeur van Nederland van een minia tuur-golfbaan, welke zal worden aange legd aan de Noord-Boulevard, nabij „Garni". In de buitenlandse badplaatsen zijn deze golfbanen een groot succes ge worden en de initiatiefnemers hebben voor hun bedrijf te Zandvoort de beste verwachtingen. op Zondag Mei HollandiaVelsen Wijk a. ZeeKinhehn VitesseDe Meteoor DEM—IW HillinenTYBB HBC—LFC SEMO—ADO De GermaanNAS DSSSt. Pancratius ASVOnze Gezellen Inzendingen tot Zaterdagavond negen uur op open briefkaart aan de Sport redactie van De Nieuwe Haarl emscho Courant, N.Z. Voorburgwal 6573, Am sterdam. Over de prijsvraag wordt niet gecor respondeerd. Binnenkomende klachtea over onjuistheden in de uitslag worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men, dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende dub is 2, gelijk spel 3. Voor iedere goede op lossing wordt één punt toegekend. (Zondag 29 April) lste prijs f 10.G. W. Vermolen, Haarlemmerliedestraat 3, Haarlem, 8 pt. 2de prijs f 7.50: Th. Eyking, Hoflander- weg 46A, Beverwijk, 7 pnt. 3de prijs f 5.C. Heemskerk, Ael- bertsbergstraat 59, Haarlem, 7 pnt. 4de prys f 2.50: C. van Roden, van Meerbeekstr. 8. Hillegom, 7 pnt. Zes inzendingen met 7 punten zijn uitgeloot. De traditionele „Stille Tocht" zal he denavond weer om half acht op hei Raadhuisplein te Zandvoort aanvangen. Tevoren worden kerkdiensten gehou den; o.a. in de R.K. Kerk om zeven uur. Om 8 uur komt de stoet aan in het vijverpark aan de Vondellaan. Dan zal het verzetsmomnument worden ont huld. Na twee minuten stilte zingt het Zandvoorts Mannenkoor een toepasse lijk lied. De feestavond" van de R.K. voetbalver eniging „The Zandvoort Boys", Donder dag gehouden in het patronaatsgebouw, mag goed geslaagd heten. De voorzitter, dr. Robbers, memoreerde de lotgevallen van de vereniging in het eerste winter seizoen waarin weer aan de competitie is deelgenomen. De goede resultaten schreef de spreker toe aan de trainer, de heer Vörös. De avond werd verder ge leid door de conferencier Stol en opge luisterd door muziek van de „Notenkra kers". Onder de aanwezigen bevonden zich pastoor Van Diepen en kapelaan Blom. Hemelvaartsdag is op het circuit van Zandvoort een ernstig ongeluk gebeurd! Omstreeks half vier in de middag was een motorrijder uit Den Haag bezig „rondjes" te maken, terwijl zijn op de tribune gezeten echtgenote de tijd op nam. Toen de motorrijder met een snel heid van ruim 100 km over het circuit tussen de dennenbossen reed, verloor hij de macht over het stuur en kwam hij in het bos terecht Dr. Robbers con stateerde een gecompliceerde beenbreuk en een ontwrichte arm. Per gemeente lijke ziekenauto is het slachtoffer na» de Maria-stichting te Haarlem ver voerd. Woensdagavond werd de Zandvoortse brandweer gealarmeerd voor een brand in een patates-frites-bedrijf aan het Kerkplein. Hoewel de brand zich ern stig liet aanzien, was de brandweer deze spoedig meester De schade be draagt ongeveer f 100Ó. Het nationaal concours voor accor deonverenigingen, georganiseerd door de Zandvoortse vereniging „Excelsior", is een groot succes geworden. Uit alle streken van ons land waren de deel nemende verenigingen op Hemelvaarts dag naar Zandvoort gekomen. Na een welkomstwoord van de ere-voorzitter, de heer C A. Groos, werden de deel nemende verenigingen namens het ge meentebestuur begroet door de ge meentesecretaris. Hierna nam het con cours een aanvang. In de verschillende afdelingen werd uitstekend gemusi ceerd. zodat de jury geen gemakkelijke taak had. Na afloop reikte burgemees ter Van Fenema een zilveren beker uit, uitgeloofd door de gemeente Zand voort. Dinsdagavond zullen dé Witte Paters in de zaal van „Zomerlust" hetzelfde flmprogramma draaien, dat onlangs in het St. Fidelisgebouw werd vertoond. Daar deze congregatie ook een huis in Santpoort heeft, mag verwacht worden, dat de belangstelling voor dit filmpro gramma grote* zal zijn dan in IJmui den-Oost. De kleuren- en zwart-wit- films zijn het zeker waard. Op de 22e Mei is het echtpaar G Maas—Heeremans, Hoofdstraat 96, Sant- Doort (gem. Velsen vijftig jaar ge-. thouwd. Bruid en bruidegom genieten ondanks huin hoge leeftijd, de brui is 78 jaar en haar man 78 jaar. nog een goede gezondheid. Het bruidspaar heeft twee kinderen en negen klein kinderen en daar beiden in Santpoort zeer gezien zijn, zal de dag van hun gouden bruiloft wel niet ongemerK voorbijgaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2