Pinksteren Grotere kans op een Russische agressie in het Verre Oosten dan in Europa Gevaar schuilt in de relatie van de Sovjets met rood-China REDDINGS- EN OPRUIMINGSPLOEGEN PLAN TOT DROOGLEGGING VAN GRIEKSE MEREN ZONNIG WEER MET PINKSTEREN Tot hoofd en hart Formosa bij China na vrede in Korea Nederlands detachement onderscheiden Bij geen voldoende belangstelling burgerlijke dienstplicht Besprekingen gaande met Ned. maatschappij GEEN P0.KKEN OP DE „GR00TE BEER" Uitstel van opkomst herhalingsoefeningen In Tilburg weer twee nieuwe pokkengevallen PINKSTEREN IN ROME Het weer Drie bisschoppen in China gearresteerd kerken bouwe/v/ MINISTER MARSHALL OVER OORLOGSRISICO'S Boodschap van Truman Morrison geeft mening van Engelse regering weer Stafschool voldoet aan bedoeling Ontscheping vindt nu normaal voortgang Voor dienstplichtigen uit bepaalde gemeenten Koningin spreekt om 8 uur SPORTCOLBERTS Temperatuur zal niet hoog zijn Uitzending H. Mis in St. Pieter Maandag a.s., Tweede Pink sterdag, zal ons blad niet verschijnen. De Directie ZATERDAG 12 MEI 1951 75e JAARGANG No. 25070 HELPT DE B/SSCHOP Wie de wereld en de natuur, het leven en de geschiedenis der mensheid met onbevooroor deelde blik beschouwt, kan niet an ders dan zich in diepe bewondering en aanbidding buigen voor Gods al macht, wijsheid en liefde. Naar de on veranderlijke wetten van Zijn eeuwig heilsplan heeft God de ontwikkeling der mensheid geleid en bestuurd, tot dat deze ten laatste uitliep op haar hoogtepunt: de Menswording van Gods Zoon, Die door Zijn leven, dood en verrijzenis de grondslag legde voor de meest ingrijpende en alles omvat tende verandering, die het mensdom en heel de wereld ooit hebben onder gaan, sinds onze eerste ouders door hun ongehoorzaamheid het oorspron kelijke plan van God verijdelden. In de volle zin van het woord mag de verlossing een nieuwe, tweede schep ping heten, waardoor de verloren heilsmogelijkheid geheel en al werd hersteld en de mens weer in staat was God in liefde en rechtschapenheid te naderen en zo zijn eeuwig geluk deel achtig te worden. De verlossing door Christus is ech ter nog niet het eindpunt, de defini tieve bekroning van het heilsplan Gods. De redding van wereld en mens is het werk van de hele aanbiddelijke H. Drievuldigheid. Aan de Vader wordt speciaal de Schepping toege schreven. Deze zelfde Vader is het echter ook, Die Zijn Zoon naar de aarde heeft gezonden als Verlosser, Bevrijder van het van God en zijn eeuwig einddoel afgewende mensdom. De derde Persoon der H. Drieëenheid, de H, Geest is het. Die Christus' ver lossingswerk tot definitieve werkda- digheid brengt door Zijn genadekracht, Zijn hemelse levensadem aldus Paus Pius XII in zijn prachtige Ency cliek over het Mystieke Lichaam" waardoor Hij in alle delen van het lichaam het beginsel is van iedere daad, die waarlijk levenwekkend en zaligmakend is. Zonder de Geest van God zijn wij tot niets goeds in staat. Door Zijn komst in onze zielen wor den wij gezalfd, aan God heel bizon der toegewijd, geheel en al omgescha pen tot nieuwe mensen naar het beeld en de gelijkenis van God-zelf. Nog sterker: Hij maakt ons tot andere Christussen, geheel één met onze Ver losser, tot deelhebbers aan de godde lijke natuur. De H. Geest is de grote, de enige Heiligmaker, zonder Wiens tussenkomst en genadehulp wij niet bij machte zijn de ons in het Doopsel geschonken heilsmogelijkheid tot werkdadige heilswerkelijkheid om te zetten. In het goddelijk heilsplan met de wereld is de H. Geest Degene, Die het Verlossingswerk van Christus geheel voltooid en wel zózeer, dat, zonder Hem, Christus' Verlossing haar effect biet kan bereiken. Dit heeft Jesus zelf zeer duidelijk aangekondigd. Wie de Geest van Christus niet heeft, behoort niet tot Hem, zegt St. Paulus. En Jesus troostte Zijn Apostelen bij Zijn af scheid met de woorden, dat Hij hen niet als wezen zou achterlaten, maar bun de Helper zou zenden, Die hen alles zou herinneren, wat Hij hun ge leerd had; Die de Geest der waarheid is, Die' hen tot de volle waarheid zal geleiden; hun het eeuwige levenscon tact met Christus schenken en het diepe, juiste besef van de onmisbare, levende, voortdurende verbinding met de Verlosser. Zeer duidelijk bleek dit alles uit de anders onverklaarbare verande ring, die op de eerste Pinksterdag met de Apostelen plaats greep. Pas de komst van de H. Geest schonk hun het echte, diepe inzicht in de Persoon en de zending van Jesus Christus, die zij ondanks hun driejarige, nauwe om gang met Hem niet hadden doorgrond. Uit de vluchtelingen, die zich vol vrees voor de Joden verborgen hiel den, gróeiden met één slag de fiere belijders en verdedigers van Christus' godheid, die hun leven blijmoedig of ferden ter bevestiging van hun over tuiging. Sinds de nederdaling van de H. Geest leefden zij in en met en door Christus als waarlijk vergoddelijkte mensen, die een gelijkvormigheid met Christus bereikten, waaruit op over tuigende wijze de ontzagwekkende waarde en verhevenheid van het ver lossingswerk ten duidelijkste bleek. Op dezelfde wijze werkt ook de H. Geest in ieder van ons, op voorwaarde dat wij geen beletsel stellen aan Zijn genadebeïnvloeding. Door het H. Doopsel zijn wij inge lijfd in het Lichaam van Christus, bur gers geworden van het Rijk van God. Maar het H. Vormsel heeft ons boven dien nog in letterlijke zin gewijd tot strijders van Christus. Door dat Sa crament daalt de Geest Gods neer in onze harten met Zijn zeven gaven: Wijsheid, verstand, raad, sterkte, ken nis, godsvrucht en kinderlijke vrees Voor God, waarmee Hij ons bekwaam maakt, in fier zelfbewustzijn, op te komen voor de waarheid van God en onze uitverkiezing. Bovendien wijdt het Vormsel ons tot de „officiële dra gers van Gods openbaring", welke wij in een vurig en blijvend apostolaat dienen mede te delen aan zoveel mo gelijk medemensen. Zo is de inwerking van de H. Geest de grote stuwkracht voor de besten diging en voltooiing van Christus' verlossingswerk zowel in ons persoon lijk als in de hele wereld. Zonder Hem Seen heiligheid! Geen genadeleven! Geen resultaten van de heilsmogelijk- keid, die door Christus' lijden en dood gegeven werd. Zo heeft God in Zijn Wijsheid Zijn heilsplannen vastgesteld. Op het hoogheilig Pinksterfeest van morgen herdenken wij de eerste komst van de H. Geest in deze wereld, de voltooiing van het goddelijk ver lossingswerk, waaraan wij allen onze Uitverkiezing en onze bovennatuur- -Uke genaderijkdom danken. Hoe kieer begrip wij verwerven van de Plaats en taak van de H. Geest in de heiligmaking der wereld, hoe meer Mi onze godsvrucht tot Hem zullen entwikkelen en hoe nauwer wij met God verbonden zullen worden. Een heid met God en heiligheid zijn om keerbare begrippen. Beide zijn het a°el van ons bestaan. Moge de H. Geest met Zijn zeven Reproductie uit een Frans gebedenboek in Handschrift. Begin 16e eeuw. Bezit van Bisschoppelijk Museum, Haarlem Geest van God, zelf God in eenheid met de Vader en de Zoon, herstel het aanschijn der melaatse aarde, doorlicht met Uw genade de kleine: woning van ons hart, ontbind in onze mond de tong, opdat in alle talen wij slechts waarheid spreken, en slijp tot spiegels ons, waarin Uw beeld en heerlijkheid weerkaatsen. De Amerik. minister van Defensie, George Marshall, heeft gisteren te Washington gezegd, dat 't risico van 'n oorlog met Rusland in het Verre Oosten veel acuter is dan het risico van Russische agressie in West-Europa. Marshall verklaarde dit tijdens zijn verhoor door de Senaatscommissies. De kwestie werd opgeworpen door senator Bourke B. Hickenlooper, die vroeg, waarom Amerika in Europa wel het risico durft te lopen een oorlog met Rusland uit te lokken en waarom het aan de andere kant, in het Verre Oosten, een dergelijk risico weigert te aanvaarden. Marshall antwoordde: Wij zijn van mening, dat wij in Europa geen andere keus hadden dan te doen wat wij hebben gedaan, tenzij wij dit wereld deel, door een verzuim van Amerika, onder communistische heerschappij wilden zien. Marshall verklaarde, dat de toestand in West-Europa niet te vergelijken is met die in Korea, waar gevochten wordt, en waar het de vraag is, of die strijd uitgebreid kan worden, zonder dat daaruit een oorlog op groter schaal met China of een volledige oorlog met Rusland ontstaat. Marshall zei vervolgens: „Volgens mij is het principiële verschil, dat wij in het Verre Oosten te maken hebben mee een kwestie, die zeer critiek is voor de Sovjet-Unie, omdat zij, voor zover wij weten volledig achter de Chinese com munistische regering staat en er een verdrag is tussen beide landen. Deze verstandhouding loopt thans, naar ik aanneem, en naar mijn medewerkers aannemen, gevaar door wat er gebeurt met de communistische troepen in Korea. Derhalve is de toestand in het Verre Oosten met betrekking tot een mogelijk optreden van de Russische regering veel acuter dan in West- Europa, omdat het een zeer groot ver lies voor de Sovjet-Unie zou zijn, in dien zij thans de nauwe belangenge meenschap en de samenwerking met China zou teniet zien gedaan. De toe stand in Korea is zedanig, dat wij er de Chinezen enorme verliezen kunnen toebrengen, waardoor zij het gevoel zullen krijgen, dat de Russen hen in de steek laten." Hickenlooper zei, dat hij het onmoge lijk geheel eens kon zijn met Marshall. „Het schijnt mij toe," betoogde hij, „dat als de Russische belangen zo zeer samenvallen met die van de Chinese communisten, het voor Rus land zaak is, de Chinese communisten kost wat kost de overwinning te hel pen bezorgen. En al wij in Korea op dezelfde voet doorgaan en de com munisten komen te staan voor een zekere nederlaag, dan zouden de. Rus sen, volgens deze redenatie, zich hoe dan ook in de strijd werpen, om hen voor deze nederlaag te behoeden." Hickenlooper voedde eraan toe: „Wij kunnen hen dus evengoed met onze bommenwerpefs tot in Mand- sjoerije achtervolgen en hun bevoor radingscentra daar vernietigen. Als men het immers galfet beredeneren, komt men tot de slotsom, dat Rus land zowel op de ene als op de an dere manier aan de strijd zal gaan meedoen." Marshall deelde me(, dat de gezamen lijke stafchefs Zondag 4 April op ver zoek van Truman bijeen gekomen wa ren om de positie van MaeArthur te bespreken. Zij adviseerden de generaal te ontslaan. Drie dagen later geraakte het land. bij het nieuws van Mac Ar thur's ontslag in opwinding. Dit was door de verantwoordelijke autoriteiten voorzien, doch het besluit werd onver mijdelijk geacht. Volgens Marshall ver- w-achtte men, dat als de gemoederen maar eenmaal tot rust waren gekomen, „men wel weer nuchter zou gaan den ken". De ondervraging van Marshall zou vandaag worden voortgezet en beëin digd. President Truman heeft generaal Douglas MaeArthur op 13 Januari van dit jaar doen weten, dat de politiek met betrekking tot de Koreaanse oorlog zo moest zijn, dat de bondgenoten, wier steun w« in geval van een oorlog met Rusland zo dringend nodig hebben, zich niet van ons afkeren. Deze mededeling W'as vervat in een boodschap, die door de president aan MaeArthur werd ge zonden. Tevoren hadden de gezamenlij ke stafchefs de generaal een document doen toekomen, waarin zij 16 verschil lende koersen uitstippelden, die in Ko rea konden worden gevolgd. Truman's boodschap werd door generaal Marshall gisteren tijdens zjjn verhoor door de senaatscommissies voorgelezen. Truman zei daarin, dat zijn telegram op geen enkele wijze opgevat diende tc worden als een richtlijn en dat het doel ervan was u iets te doen weten van wat er in ons omgaat met betrekking tot de politiek factoren. Truman zei o.m.: On ze koers moet thans zo zijn, dat hij con soliderend werkt ten aanzien van de meerderheid der Ver. Naties. Deze meerderheid is niet alleen een onder deel van een organisatie doch bestaat uit landen, waarop wij als onze bondge noten moeten kunnen rekenen, voor het geval de Sovjet-Unie tegen ons optrekt. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Herbert Morrison verklaarde gis teren te Londen, dat Engeland nog steeds voorstander is van het overdragen van Formosa aan communistisch China, maar niet voordat in Korea vrede is ge sloten. Morrison legde deze ongewijzigde houding van de regering voor aan het Lagerhuis alvorens dit op Pinkster- vacantie ging. Hij zei, dat Engeland nog steeds de verklaring van Cairo van 1943 onderschrijft, waarbij Formosa werd toe gekend aan de „republiek China". Morrison wees erop, dat in de Ver klaring van Cairo ook gevraagd werd om de vrijheid en onafhankelijkheid van Korea en waarschuwde aldus in feite de communisten, dat zij Formosa nooit zou den krijgen indien zij de éénwording van Korea bleven in de weg staan. Doch tevens gaf hij te kennen, dat wanneer China eens Korea heeft verlaten, Enge land bereid is China Formosa te geven. President Truman heeft vandaag aan het Nederlandse detachement in Korea een eervolle vermelding toegekend we gens „het op uitmuntende wijze ver vuilen van zijn dienst, waarbij buiten gewone heldhaftigheid aan de dag is ge legd." De onderscheiding is verleend n.a.v. het aandeel van het Nederlandse deta chement in de gevechten te Hoengsong en Wonju, die van twaalf tot vijftien Februari j.l. zijn geleverd. Het detache ment heeft toen het medio Februari door de Chinese communisten in de cen trale frontsector ingezette offensief tot staan helpen brengen. De Nederlandse militairen wisten stand te houden, hoe wel zij door een overmacht van twee di visies Chinese communisten heftig wer den aangevallen. In een onderhoud, dat het A.N.P. heeft gehad met minister F. Teulings, die een tweedaags bezoek heeft gebracht aan de stafschool „De. Schaffelaar" te Barne- veld, heeft hij enige mededelingen ge daan over de burgerlijke verdediging. Met voldoening heeft de minister kun nen vaststellen, dat reeds is bewezen, dat de school volkomen voldoet aan de bedoelingen, welke bij de oprichting heeft voorgezeten. Naar^bekend, worden in de eerste plaats op deze sdhool voorgelicht zij, die in de burgerlijke verdediging een lei dende functie zullen vervullen. Het is belangrijk, dat deze functionarissen voor Igtn taak voorbereid zullen zijn als straks de plannen vóór de burgerlijke verdediging zullen zijn aanvaard. Op het ogenblik wordt de twaalfde cursus ge houden. In totaal zijn er reeds 360 cur sisten opgeleid. Daarnaast worden dag cursussen gehouden voor de" leidende figuren uit het brandweerwezen en de medische dienst. De belangstelling voor In Griekenland bestaan concrete plannen tot drooglegging van een acht tal strandmeren en draslanden over te gaan. Bij elkaar beslaan deze acht ob jecten een oppervlakte gelijk aan de Noordoostpolder, namelijk ruim 45.000 h.a. De Griekse regering, geadviseerd door de E. C. A., heeft contact gezocht met de N.V. Grondverbetering's- en Ont ginningsmaatschappij (Grontmij) te gaven ons verstand verlichten om dit zó in te zien, dat wij voortdurend blij ven bidden om de hulp van Zijn ge nade, zonder welke wij niet in staat zijn onze bovennatuurlijke eindbe stemming te bereiken noch ons leven op aarde in de verhevenste zin men selijk te doen zijn. Zwolle, een bedrijf, dat op cultuurtech nisch gebied na de oorlog reeds talrijke opdrachten buiten de grenzen ten uit voer bracht. De directe.ur van de Grontmij. is onlangs naar Griekenland gegaan om een indruk te krijgen van het enorme droogleggingswerk. Hij kwam tot de conclusie, dat de droogma king van de aangewezen acht strandme ren en draslanden mogelijk is wanneer gebrrik wordt gemaakt van de Neder landse ervaring. Met de Griekse regering kwam de „Grontmij" reeds tot overeenstemming en de verwachting is, dat binnenkort een grotere groep experts door de „Grontmij" uitgezonden zal worden, welke tot taak krijgt binnen een half jaar een algemeen adviserend rapport uit te brengen. Daarna volgt de definitieve studie van de het eerst' uitgekozen ob jecten en tenslotte (naar verwacht wordt reeds volgend jaar) de uitvoering van het grote werk. de stafschool is zéér groot. Er moesten zelfs wachtlijsten aangelegd worden. In totaal zullen de cursussen door zeven honderd personen worden gevolgd. In tussen zal vermoedelijk nog dit jaar be gonnen worden met de cursus voor hoofdinspecteurs. Hieraan moet vooraf gaan de goedkeuring van de regering. De minister zei te verwachten, dat deze goedkeuring binnenkort verleend wordt. De hoofdinspecteurs zullen overal in den lande personen moeten op leiden voor de verschillende delen van de burgerlijke verdediging: ver bindingswegen, reddings- en op ruimingsdiensten, zelfbescherming. Voorts bestrijding van aanvallen met gas en atoomwapenen. Over de op leiding kan nog niet veel gezegd worden. Zij maakt nog een punt van bespreking uit. Er zullen nieuwe do centen aangesteld moeten worden en technisch hulppersoneel. Voor het brandweerwezen en de medische dienst zullen geen hoofdinspecteurs worden opgeleid, omdat deze organi saties daar zelf voor zorgen. Er zal voor de burgerlijke verdediging een bijzonder beroep worden gedaan op vrijwillige medewerking. De minister hoopt, dat er eveneens grote belangstelling zal bestaan bij het Nederlandse volk voor de reddings- en opruimingsploegen. Er zal eerst een proef worden genomen op basis van vrij willigheid. Mocht blijken, wat niet ver wacht wordt, dat er geen voldoende be langstelling bestaat, dan zou de minister de regering moeten voorstellen de bur gerlijke dienstplicht in te voeren. Thans is definitief vastgesteld, dat het ziektegeval, dat zich voordeed aan boord van de „Grote Beer" geen pokken betreft. Derhalve zullen de opvarenden niet bij aankomst in Nederland wor den geïsoleerd. Zij worden op de ge bruikelijke wijze naar hun plaatsen van bestemming vervoerd. De „Grote Beer" wordt hedenavond voor IJmuiden verwacht. De ontsche ping van de opvarenden, bij wie een groot aantal- Ambonezen met hun ge zinnen, zal ®- onvoorziene omstandig heden voorbehouden beginnen Zon dag 13 Mei om negen uur in de haven van Amsterdam. iHtHiiiiiiiMiiiitiimmiiiiiiijiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii De Legervoorlichtingsdienst deelt mede; Aan al het in de gemeenten Tilburg, 's-Hertogenbosch, Vught, Eindhoven en Geldrop woonachtige reserve- en dienstplichtig personeel, dat een oproep in zijn bezit heeft om 15 Mei 1951 voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen te komen, wordt medegedeeld, dat voor hen de opkomstdag wordt uitgesteld tot na der te bepalen datum. Bij twee personen in Tilburg, die zich reeds geruime tijd in quarantaine be vonden, -zijn pokkenverschijnselen in het eerste stadium waargenomen. Zij zijn ter verpleging naar de barak der pokkenpatiënten van het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht. Met deze twee steeg het aantal gevallen, dat zich tot dusver in Tilburg voordeed, tot veer tig. Vrijdag konden twee genezen pok kenpatiënten het ziekenhuis verlaten, zodat er in totaal vijftien genezen zijn. Het totaal aantal te Tilburg verrichte Vaccinaties heeft de 100.000 overschre den. De radiotoespraak, die H. M. de Ko ningin Zondag ter gelegenheid van moederdag zal houden, zal niet worden uitgezonden 's middags om één uur, zo als eerst het plan was, maar Zondag avond om acht uur. Advertentie BaRTEIOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 I Wie zijn gebreken erkent, heeft j één gebrek minder (Van onze weerkundige medewerker) Juist op tjjd is boven Engeland, Schot land, de Noordzee en onze omgeving een hogedruk-gebied aangekomen. Deze omstandigheid maakt de vooruitzichten voor de Pinksterdagen guretig, daar het droge en zonnige weer nu ook tot en met Maandag kan voortduren. Van IJsland beweegt zich een depres sie naar Scandinavië, waar de barome ters de laatste vierentwintig uur regel matig dalen. Van deze depressie kan volgens 't K.N.M.I. alleen een weinig ac tief front morgenavond enige bewolking veroorzaken. Men late zich hierdoor echter niet verontrusten, want dit front zal boven onze omgeving aangekomen maar weinig uitrichten. Ons land blijft voorlopig onder invloed van hogedruk- gebieden. De kans op droog en aanhou dend zonnig weer is heel groot, te meer daar de oceaandepressies die verleden jaar nog al actief waren ons dit jaar met rust laten. De weliswaar zwakke Noordelijke tot Oostelijke luchtstroming zal nog blijven voortduren zodat over dag geen hoge temperaturen verwacht mogen worden. De middagtemperatuur zal tussen de 16 en 19 graden Celsius blijven schommelen. Radio Vaticana zal Eerste Pinkster dag de Pausmis uitzenden, die wordt gecelebreerd ter herdenking van het verschijnen van de encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno, zestig en twintig jaar geleden. De uitzending begint om 8.45 u. Ned. tijd. wanneer de Paus de St Pieter be treedt. De golflengten zijn 50,26. 21,10 en 19.84 meter. Ter gelegenheid van de Wereld-Con gregatiedag zendt Radio-Vaticana Zon dagavond om acht uur, over de golfleng ten 50,26, 31,10 en 196 meter, in het Ne derlands een radiotoespraak uit van de Directeur van het Wereldsecretariaat der Mariacongregatie, de Nederlandse pater Louis Paulussen S.J. De rede zal over dezelfde golflengten tussen 18.45 uur en 20.45 uur ook in negentien an dere talen worden uitgezonden. Verwachting tot Zondagavond: In het Zuid-Oosten van het land overwegend zonnig en weinig ver andering in temperatuur; elders aan vankelijk weinig, maar later toe nemende bewolking en lagere mid- dagtemperaturen dan vandaag. Droog weer. Vannacht hier en daar lichte nachtvorst, morgen overdag meest matige wind tussen Noord en West. ZONDAG: Zon: 4.51—20.22. Maan: 10.34—2.05. MAANDAG: Zon: 4.49—20.24. Maan: 11.50—2.21. DINSDAG: Zon: 4.48—20.26. Maan: 13.08—2.34. Het Romeinse nieuwsagentschap Fides heeft gisteren medegedeeld, dat de Chi nese communisten drie katholieke bis schoppen twee Amerikaanse en een Franse hebben gearresteerd. Het agentschap noemde als bron de Chinese communistische pers. De beide Amerikaanse bisschoppen waren Mgr. Francis Xavier Ford uit Kaying, Kwantoeng, en Mgr. Federick Anthony Donaghy, uit Woetsjow, Kwangsi. Zij zouden de vorige maand in hechtenis zijn genomen. De Franse bisschop was Mgr. Renée Boisguerin, uit Soeifoe. Szechwan. Ge lijktijdig met Mgr. Boisguerin zijn twee priesters gearresteerd, doch hun iden titeit is niet bekend. Gelijk met Mgr. Ford werd de Amerikaanse klooster zuster Mary Ryan gearresteerd. Tijdens een dienst in de kapel van St. George op Windsor Castleis Koning Fre- dzrik van Denemarken geïnstalleerd als Ridder in de Orde van de Kousenband, Engélands hoogste onderscheiding. De kleurrijke stoet onderweg naar de kapel j van St. George. Tweede van rechts Prinses Elizabeth, aan haar linkerzijde de Hertog van Edinburgh. Achter de Hertog Koning Frederik van Denemarken. BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: StumpMusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur. 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wrtd. hoofdredacteur: W. Se verin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONN6MENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1