MEER SPANNING BIJ DE KAMPIOENEN Blauw Wit behaalt tweede zege in vijf dagen: 3—1 DHC weer eerste klasser Willem II weerstaat P.S. V. in Zuidelijke derby: 2—2 VAN EST dacht dat hij weer gewonnen had Spannende wedstrijd tussen Hermes DVS en HCC II VIJF EERSTE PRIJZEN VOOR LAGA Tijden op Hollandia- wedstrijden door slecht weer beïnvloed Derby County neemt grondig wraak op Bondselftal: 61 Maar Gaathier was al vier minuten binnen Delftse zege in oude acht u Sportuitslagen Heerenveen gehandicapt door wachttijd Zwartemeeren Roermond degraderen Maar BW wint van Exeter City Elftal Derby County tegen voorl. Nederlands team Tilburgers nog niet in hun beste pak 1 Arsenal en Tottenham naar Nederland V0C faalt tegen Rood en Wit Nederlandse roeiploegen naar Henley NEDERL. IJSCLUB BOND OPGERICHT Patty uitgeschakeld in Parijs MAANDAG 28 MEI 1951 PAGINA 4 Éérst Exeter Zwartemeer en Roermond degraderen Hp Competitie-indeling nog niet gereed Oost-Nederland wint: 3—0 MYSTIFICATIE IN BORDEAUX—PARIJS Magni weer vooraan (Vein onze sportredacteur) AMSTERDAM, 27 MEI Niet om het een of ander, maar een paradijs van voetbalschoonheid was het vanmiddag: in het Olympisch Stadion tussen Blauw ;n ^eerenveen stellig: niet. De overduidelijke technische meerderheid van de Amsterdammers was té groot, dan dak zelfs de verbeten lust van de Friezen om zich niet te laten kennen, het veraer kon brengen dan een ach terstand van 3 1 op het scorebord. En eerder werd het door de grimmige vastberadenheid van enkele bezoekers een wilde boel, dan dat de 50.000 toe schouwen bij hun weg-terug naar de huiselijke haard de overtuiging met iich me«iro('?cn, dat zij daar op Olympische grond de wedstrijd van het jaar hadden gezien. Abeja, daar was misschien de helft van deze 50.000 men sen voor gekomen en heel dikwijls vooral in de tweede helft bleek ook \an welk een onschatbare waarde een zo zeldzaam begaafde crack voor zijn ploeg kan zijn. Maar een crack, die zózeer is geïsoleerd door het onvermogen redden tenslotte op zijn eentje de eer en de wedstrijd óók niet Neen, dat negen maal met de afde- lingslauweren gekroonde Heerenveen, heeft in de kampioenscompetitie 1951 geen al te best debuut gemaakt. Een wonder? Nee, dat is het niet. De biauw- witten hebben ongeveer drie maanden „op een droogje gezeten" voordat ze eindelijk hun rush naar de Noordelijke titel met de race om het landskam pioenschap konden voortzetten en dat is zonder meer te lang. Allicht dat de ploeg ongewoon stroef draaide en de indruk maakte, minder sterk te zijn dan het vorige jaar. Wat Blauw Wit betreft, dat startte stel- ig beter dan in zijn wedstrijd van Woensdag j.I. tegen DWS. Het begon direct met uitstekende combinaties, waaraan vooral Van Dijk. Koekebakker en linksbuiten Maas deelnamen, maar het duurde toch twaalf minuten, vóór dat Maas, die een bijzonder goede wed strijd speelde, de score met een lage, ef fectvolle schuiver opende. Toen vlak daarop Van Dijk doelman Veenstra met de borst in het doel liep en zo de stand op 2-0 bracht, was daarmee welbe schouwd. zowel het vonnis van Heeren veen als dat van de wedstrijd getekend Ook van de wedstrijd, omdat de Amster dammers met een gemakkelijke over winning in zicht, de zaken een beetje kalmer gingen aanpakken, waardoor de wedstrijd verwaterde. Het was de fout van de gasten, dat ze daarvan niet kon den profiteren. Zelfs in die periode bleek echter duidelijk, dat zij technisch in geen velden of wegen met de zebra's te vergelijken waren. Zij troffen boven dien Altink, Boomkamp en speciaal Mes man in sublieme conditie en waren on danks Lenstra, maar éénmaal gevaarlijk. Doch toen zette Van Raalte er zijn vuis ten onder en bleef het dus 2-0. Eén minuut lang hebben de Noordelij ken nog hoop gehad. Dat was in de tweede helft waarom speelde Hofma plotseling in plaats van de teleurstellen- Muziekcorpsen zijn tegenwoordig bij be langrijke voetbalwedstrijden even vanzelf sprekende attributen als de spelers, de bal, de scheidsrechter en het publiek. Wij ste ken derhalve geen pluim op de pet van het Amsterdamse politiecorps omdat het er was, maar omdat het tijdens de pauze, naar het imposante voorbeeld van de F.ngelse Grena dier Guards, zo'n voortreffelijke muzikale show opvoerde. Boze tongen fluisterden zelfs dat die show van Hermandad beter was dan het grootste deel van de wedstrijd. Maar dat is buiten verantwoordelijkheid van onze redactie de Bruinsma mee? toen rechtsbuiten Blauw een door Lenstra netjes doorge stuurde vrije schop, via de onderkant van de lat door het doelvlak joeg. Maar die hele r.oop verpulverde de volgende minuut alweer, toen Molenaar bij een aanval van Blauw Wit's linkervleugel grandioos over de bal heenmaaide en de gehaaide Maas dankbaar van die kans profiteerde: 3-1. In de hierna, volgende periode heeft Heerenveen nog eens even alles op alles gezet om de strijd te forceren. Maar hoewel het soms hard tegen hard ging en de voorzichtigheid blijkbaar vooral bü sommige leden van de Noordelijke kampioensploeg niet al te hoog stond aangeschreven, bleef het toch 3-1 voor de thuisclub. Wij aarzelen echter niet ons af te vragen of dat óók het geval zou zijn geweest, wanneer Van Raalte weer niet zo'n gave demonstratie van zijn doelverdedigingskunst had wegge geven. Het enige doelpunt van Heerenveen in de wedstrijd tegen Blauw Wit. V. I. n. r Van Raalte, die de in het doel verdwijnende bal nakijkt; Wimmers; Brandsma (gehurkt); 'Altink; op de achtergrond Van Dijk en Boonkamp. Rechts van Boon kamp, met de handen in de hoogte, Jonkman. (Van een speciale verslaggever) DORDRECHT, 27 Mei. Juichend zijn DHC en zijn duizenden supporters van avond uit de stad aan de Merwe ver trokken. Door hun fortuinlijke overwin ning van de vorige week nu in de uit wedstrijd tegen Eboh met 42 te beves tigen, hadden de groen zwarten zich na een verblijf van twee jaar in de eerste klasse, weer een plaatsje in het dorade verworven en het was de Delftenaren een zorg, dat ze ook tijdens deze tweede wedstrijd nog wel eens in de penarie hebben gezeten. Ze dachten er eenvou dig niet eens meer aan. De kwestie was, dat de nieuwe eerste klassers toch ook wel beter speelden dan in hun eerste promotiewedstrijd. Eboh daarentegen was minder op dreef dan tijdens de ontmoeting aan de Laan van Vollering, ook al hadden ze na 22 minuten de beste papieren, doordat Schoon zijn ploeg toen de leiding wist te geven. Dat voordeel was echter met de rust weer versleten, dank zij Dijk man, die in de negende minuut van ae tweede helft overigens een sensationeel kwartiertje inluidde, toen hij de bezoe kers zelfs de leiding gaf (21). Eén mi nuut later namelijk juichte Dordrecht weer, omdat Heybeek de stand op 22 had gebracht, maar vijf minuten daarna was die triomf weer in teleurstelling verkeerd, toen Zijlstra een verre trap van De Wit verkeerd beoordeelde en DHC met 32 leidde. Eboh moest dus in een half uur tijds twee doelpunten ma ken en die opdracht was de Dordtenaren op dat ogenblik te veel. Ze werd zelfs een onmogelijkheid, toen Van der Kloos ter iets meer dan een kwartier voor net einde de stand op 42 bracht. Groen zwart juichte wat het juichen kon en na het laatste signaal deed het dat uiteraard nog eens dunnetjes over. Derby County heeft wel grondig re vanche genomen voor de nederlaag, welke het Woensdag tegen een Neder lands Bordsteam had geleden. Een an dere Bondsploeg, waarin verschillende jonge spelers waren opgenomen, had Zaterdagmiddag geen steek tegen de Engelse profs in te brengen en een te leurgesteld publiek zag haar dan ook met 61 verliezen. De Engelsen openden na vijftien minuten door Powell de icore, maar toen Van der Kuil tien mi nuten vóór rust gelijk maakte, nadat kort te voren een kogel van de Engels man Mays tegen de paal was gegaan, zat er nog van alles in. O.m. hielp de Gooi-speler Bak aardig mee om die indruk te vestigen. Hij was goed tegen het forse spel van de gasten opgewasen. maar mét hem viel de laatste versperring weg, toen hij drie minuten na de gelijkmaker uitgleed en Parry er 21 van kon maken. Het zou 22 zijn geweest, wanneer Van der Ley uit Leeuwarden niet kort tevoren een kans voor open doel had gemist Zeven tien minuten na rust maakte Parry het beslissende doelpunt (31) en nadat de Nederlandse voorhoede tevergeefs door elkaar gehusseld was, kwam de ge nadeslag. toen Stamps, Morris en Mays de eindstand in het laatste kwartier op 61 brachten. Het was duidelijk, dat de Engelsen er alles op hadden gezet om eer. fikse zege te behalen. Men had er Vrijdag zelfs een excursie voor gean nuleerd om nog wat te kunnen trainen! DEN BOSCH, 27 Mei. Het duurde een half uur voordat de verdediging van BW in de gaten kreeg, dat de zeer snel startende aanvallers van Exeter City zwaa.der gedekt dier.den te worden. In dat half uur konden de Engelsen, ge nietend van hun ruime bewegingsvrij heid, goed samenspel ontplooien. Na acht minuten speelde de snelle -Engels man McOelland zich volkomen vrij en gd doelman Wittens geen kans (01). De Bosschenaren vertrouwden evenwel veel qd hun techniek, maar de nuch- Het elftal van Derby County, dat Woensdag 30 Mei a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam als tegenstander fungeert in de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands Elftal, is als volgt samengesteld: Doel: Brown; achter: Mozley en Re veil; midden: Mays, Oliver en Walker; voor: Harrison, Morris, Stamps, Powell en Parry. Scheidsrechter is K. Schip per. tere Engelsen lieten zich door schijn bewegingen niet misleiden en tegen het korte spel konden zij vrij gemakkelijk eer gesloten positie handhaven. Bij een snelle aanval door het midden bracht MacKay de stand zelfs op 02. Een enkele mistrap van spil Goddart stelde S-.empher in staat Quaadvliet een niet te missen kans t® bieden, 12. Eerst na rust wijzigde BW haai tactiek vol komen. Tegen het nu meer op tempo gespeelde open spel v°n de Bosschena ren werden de Engelse verdedigers ge dwongen tot meer lopen aan hun lief was. De uit hun verband gerukte En gelsen konden de gaten voor hun doel niet meer stoppen, dat in de laatste tien minuten nog driemaal getroffen werd door Donhuyzen. Van Overbeek en Van Beurden, waarmee de eindstand op 42 kwam. De Belgische (semi-professionele!) kam pioensploeg Anderlecht heeft te Brussel met 60 verloren van de Engelse Cupwinnaar Newcastle United. De voetbalwedstrijd OostenrijkSchot land is door de Oostenrijker# maar liefst met 40 gewonnen. Bust 10. RBC uit Roozendaal heeft Zaterdag tegen VFL in Osnabrück met 33 gelijk gespeeld. Voor RBC scoorden Govers, Pirard en Ver munt. Door een beter doelgemiddelde dan Rijs- sel is Nice Zondag voetbalkampioen van Frankrijk geworden. (Van onze sportcorrespondent) TILBURG,«27 MEI Twee volkomen leegges peelde kampioensploegen ver lieten de spiegelgladde grasmat toen de uitstekend leidende scheidsrechter Schipper voor de laatste maal floot in de uitermate spannende Zuidelijke derby tussen Willem II en PSV. En met deze uitslag konden beide elftallen ook best tevreden zijn. Waren voor de rust de mannen van Philips sterker dan de Willem II-ers, die blijkbaar nog niet in hun beste pak speelden, na de rust gaven de textielmensen de toon aan. De 2I-voorsprong van PSV met de rust was dan ook ten volle verdiend en had de PSV-voorhoede niet zo nonchalant gespeeld dan zou de rust met een voor hen nog veiliger stand zijn ingegaan. Maar toen het eivolle Tilburgse stadion zijn favorieten in de tweede helft op enthousiaste wijze ging aanmoedigen, was het hek van de dam en de wel fors maar overigens fair spelende PSV-achterhoede kreeg bergen werk te verzetten. De Willem II-ers, die voor he't eerst sinds het uitbreken van de pokken-epidemie weer een heuse voetbalwedstrijd speelden, draaiden in deze periode pas op volle toeren. t Het was vooral de snelle Willem II linksbuiten Becx, die met zijn hoge voorzetten telkens het nodige gevaar in de PSV-defensie teweeg bracht. Maar doelman Steiger was in uitstekende vorm en verrichtte enige fraaie saves. De wedstrijd was nog amper eén minuut oud of de harten der Tilburgers krom pen ineen, toen Byen een pracht-kans miste door te ver voor zich uit te spe len. En alsof dit nog niet genoeg was liet Botermans een onnozel balletje los; d'Hooghe, die maar voor het inschieten had, deed dit om onbegrijpelijke reden echter niet. In de zeventiende minuut, toen Becx een van zijn vele voorzetten ten beste gaf, duwde Scholten aan valsleider G. Engel wat al te hard handig opzij en terecht wees de scheidsrechter naar de witte stip, penalty. Van Loon voltrok het vonnis (1—0). Drie minuten later was de stand ech ter al weer gelijk door Fransen, die uit een vrije trap via een Willem II-been Botermans kansloos passeerde (1—1). Vlak voor de rust passeerde de actieve Van Elderen handig enige Willem II-ers, gaf een afgemeten voorzet aan de ge heel vrijstaande Byen, die hard inkopte (12). In de tweede helft volgde de ene Willem Il-aanval de andere op en het was Debruickere, die het goed voorbereidende werk van Mommers en De Jong met een fraai doelpunt bekroond. In Zwartemeer werd er niet gejuicht, aangezien de protestcommissie van de KNVB de bezwaren van deze vereniging tegen de overwinning van Velocitas in de onlangs gespeelde beslissingswedstrijd van de hand heeft gewezen en Zwarte meer dus, evenals DWV en De Baronie, na een verblijf van één jaar in de eerste klas, terugkeert naar de tweede. Ook in die tweede klas vielen overi gens nog een paar teleurstellingen. Kerkrade, dat onlangs door de protest commissie van de KNVB tot kampioen was uitgeroepen, is bij nader inzien toch weer van die waardigheid vervallen ver klaard en moest nu om die titel te be halen eerst nog een competitie spelen met RKONS en Groene Ster, die nu op hetzelfde niveau zijn geëindigd. Als ge volg van diezelfde beslissing is de be slissingswedstrijd AlmaniaRoermond overbodig geworden. Roermond is onder aan geëindigd en dus degradeert de roemruchte club van Massy naar de der de klas. In Noord A lopen nog diverse protes ten, waardoor nog allerlei mogelijkheden voor degradatie uit de tweede klas open staan. In Oost A vormt Sallandia nog een ernstige bedreiging voor NEO en Vosta, die op de nominatie staan voor degradatie, nu Vosta de Sallandianen met 40 heeft laten winnen. Phenix, dat deze week van Eitermark heeft verloren, is echter al naar de derde gedegradeerd. Blauw Wit's eerste doelpunt, gescoord door de onzichtbare linksbuiten Maas. VOETBAL Kampioenschap van Nederland Blauw WitHeerenveen 3—1 Willem II—PSV 2—2 P.S.V. 4 3 10 7 14—5 Blauw Wit 3 2 0 1 4 6—5 Willem II 10 10 1 2—2 Heerenveen 10 0 10 1—3 DWS 3 0 0 3 0 4—12 Promotie Tweede Klasse EBOH—DHC 2—4 DHC promoveert. Korfbalkampioenschap ZKCVKC 4—7 WesterkwartierDETO 91 WesterkWartier 4 4 0 0 8 31-10 VKC 5 1 2 2 4 20-26 DETO 5 1 2 2 4 18-25 ZKC 4 X 0 3 2 16-24 Voorzitter Van Til van DHC is een bekende figuur in de Nederlandse sport wereld. Als zijn hoed een tikje naar achter wordt geschoven, weet men, is dat een goed teken. Geen wonder dat de hoed dit tikje kreeg, toen DHC gis teren door zijn zege bij EBOH promo veerde! Bij het bestuur van de K. N. V. B. is bericht binnengekomen, dat zowel Ar senal als Tottenham Hotspur definitief toegezegd hebben het komend seizoen enkele wedstrijden in Nederland te zul len spelen. Data en plaatsen zullen na der worden vastgesteld. Het bestuur van de K. N. V. B. ver zoekt ons te willen mededelen, dat de geruchten, volgens welke de indeling van de vier eerste klasse afdelingen, elk van 14 elftallen, reeds gereed zou zijn, van elke grond zijn ontbloot. De Commissie-Burgwal heeft nog geen op zet gemaakt en de datum voor een ver gadering, waarop e.v. voorstellen behan deld zouden worden, is nog niet vast gesteld, Op het Vitesse-terrein te Arnhem werd Zondag de wedstrijd tussen Oost- Nederland en een amateurploeg van Noord-Oost-Frankrijk gespeeld. Onze landgenoten wonnen deze ontmoeting met 30, nadat de rust met 10 voor sprong voor hen was ingegaan. De Oost-Nederlanders hebben deze wedstrijd kunnen winnen door grotere productiviteit. Oost-Nederland moest het hebben van snelle, open aanvallen, van opportunistisch spel dat de Franse verdediging' menigmaal voor zware pro blemen stelde. De wedstrijd stond niet op bijzonder hoog peil, maar er waren vlagen van uitstekend aanvalsspei van de öostelijken en de beide in de twee de helft gescoorde doelpunten waren van goede kwaliteit. PARIJS, 27 MEI Triomfantelijk als het vorig jaar, kwam de Nederlander Wim van Est, na de lange race tussen Bordeaux en Parijs het Pare des Princes oprijden. Kort vóór de Franse hoofdstad was onze landgenoot nog Diot gepas seerd, die vorig jaar tweede achter hem was geworden en opnieuw meende hü daarmee zijn naam op de erelijst van deze beruchte wedstrijd te hebben ge schreven. Maar wie beschrijft zijn ont goocheling, toen hij daar getuige was van een hele reeks feestelijkheden rond de Fransman Gautbier, die vier minuten eerder dan hij was binnengekomen en dus de ware winnaar was Zij is een eervolle plaats, deze tweede van Van Est, maar men vraagt zich af, hoe het in 's hemelsnaam mogelijk is ge weest, dat Van Est's Franse helpers hem de situatie niet duidelijk hebben kunnen maken. Waarschijnlijk heeft de taai hier een rol van betekenis gespeeld, maar toch is het wel zeer merkwaardig, dat de secondanten van onze landgenoot gëen kans hebben gezien Van Est zijn ware positie uiteen te zetten. De vraag, of Van Est deze race zou hebben gewonnen, wanneer hij van dit feit op de hoogte was geweest, kunnen we buiten beschou wing laten. Hij reed op het laatst nog uitstekend, inderdaad, maar een voor sprong van vier minuten is een heel (Van onze cricketmedewerker) Zondag. Het is droog gebleven van-' daag, maar daar is dan ook alles mee ge zegd van deze competitie-Zondag, die in doorsnee weinig interessant cricket op geleverd heeft. Vooral het batten was in sommige ontmoetingen aan de zwakke kant. Te Nijmegen b.v. werd Sparta door Quick voor 53 rfitgegooid, waarbij H. Burki 5-20 en C. Fiege 5-26 bowlden, maar Quick was daarna uit voor 'n scha mele. .38. (L. de Bruijn 6-16 en J. Son- neveld 4-21). In de 2e innings, toen Sparta 42 voor 0 gescoord had, gaf Quick het maar op. (L. Borrani 33 n.o.). Met 15 runs bleven de Rotterdammers derhalve in de meerderheid. HCC I (116) won met 11 runs van Haarlem (105). De gebroeders Maas namen de wickets: Max 5-26 en Paui 4-41. Haarlem batte in traag tempo. Zo deed J. Voogd 2 uur over 35 en had den de HCC-bowlers een kleine 80 overs nodig om Haarlem uit te krij gen. 5. Luur 4-21 in 26 overs). VOC's debuut in de hoogste klasse was verre van fraai. Door zwak batten ALPHEN AAN DE RIJN, 26 MEI De Delftse Studenten Roeivereniging Lag» heeft tijdens de traditionele Hollandia-wedstrijden weer eens herinnerd aan haar veelvoudige glorie uit de tijd dat Alphen nog geen bekendheid ge noot door de Laura-rit en de Avifauna, maar zijn reputatie uitsluitend dankte aan deze populaire roeiwedstrijden. Met een totaal van vijf overwin ningen hebben de roodhemden beslag gelegd op de Bertha-prijs en het siert de triomfatoren van deze dag stellig, dat onder die overwinningen ook die van de oude acht was, waarop de meeste ploegen zich ernstig hadden gecon centreerd. Tengevolge daarvan was alleen dit hoofdnummer spannend, hoe wel er toch een record-aantal inschrijvingen was. De revanche van de oude vier, waarmee Njord zo glansrijk de Varsity had gewonnen, was om dezelfde reden een wassen neus. Ook Njord had zich namelijk toegelegd op een zo sterk mogelijke acht en liet de overwinning in het hier minder traditionele nummer met een gerust hart aan Willem III, dat o.m. Neumeier en Van der Meer aan de riemen had en dat zegevierde vóór Triton en Laga, De tijden waren over het algemeen niet best en dat kan niemand verwon deren. Door de zeer ongunstige weers omstandigheden als tegenstroom, te genwind en de nodige regen kon dat ook moeilijk het geval zijn en de propagandisten voor de zomersport- beoefening stonden er langs de boor den van de Rijn echt een beetje troos teloos bij te kijken. Zij leefden pas wat op bij het enerverende hoofd nummer der oude achten, waarin de Delftenaren een zeer zwaar bevoch ten overwinning behaalden met een halve lengte voorsprong op Nereus. Onmiddellijk na de start zag men de acht rode hemden van Eykens' volge lingen in de eerste positie tegen wind en stroom oproeien. Achter hen knok ten Nereus en Njord het onder elkaar uit; een duel, dat tenslotte Nereus als overwinnaar aanwees. Nu ging het er om de solide roeiende Laga-ploeg van de troon te stoten. Inderdaad had Ne reus nog de kracht om die aanval in te zetten, maar slagen deed het niet. Op een halve lengte bleven de aanval lers hangen en met dat verschil gingen de Delftenaren als eersten door de fi nish. Njord was twee lengten achter ge raakt. De uitslagen van de finales luiden: Jonge twee A: 1. Argo. Beginnelingen twee: 1. Willem III. Jonge vier A: 1. Dordtse. Twee zonder stuur: 1. Njord. Be ginnelingen skiff: 1. De Hoop. Lichte vier: 1. Triton. Oude vier: 1. Willem III, 2. Tri ton, 3. Laga. Stijl beginnelingen skiff: 1/2. ex aequo: Vliet en D.D.S. Stijl senioren vier: 1. Spaarne. Stijl junioren vier: 1. Spaarne. Jonge skiff B: 1. De Hoop. Jonge acht Al 1. Laga, 2. Njord, 3. Triton II. Skiff senioren finale: 1. Neumeier (Willem III), 2. Van der Meer (Willem III). Dames acht: 1. Spaarne, 2. Vliet, 3. Nereus. Jonge vier B: 1. Laga, 2. Aegir; 3. Njord. Jonge twee B: 1. Njord, 2. Laga. 3. Aegir. Veteranen skiff: I. Poseidon (4.53), 2. Spaarne, 3. D.D.S. Stijl beginnelingen vier: 1. Die Leythe. Qua druple-scull: 1. Willem III. Dames skiff junioren: 1. Hunze, 5.01. Jonge skiff A: 1. Laga, 2. Njord. Beginnelingen vier: 1. Aegir, 2. Hunze. 3. Laga. Jonge acht B: 1. Triton, 2. D.D.S. Dames jonge vier: I. Hunze (4.46.4), 2. Argo, 3. Willem III. Vier zonder stuur: 1. Laga. 2. Triton. Oude acht: 1. Laga, 2. Nereus, 3. Njord. Dames vier senioren: 1. Laak (4.39), 2. Vliet. was het tegen Rood en Wit all out voor 75. Van 58-3 werd het 60 voor 5, doch alles uit.... voor 75. (D. Bijleveld 5-24; R. Peereboom 4-26). Rood en Wit maak te de runs (76) voor het verlies van drie wickets. Bij VOC was het veldwerk ver re van onberispelijk, terwijl ook 'n paar vangen gemist werden. Met 7 wickets won hier derhalve de thuisclub. VRA had tegen HBS 3 uur nodig om 132 runs te maken. (L. Mulder een fraaie 44 (7 x 4) en waarbij R. Dellow 5-69 bowlde. HBS batte langzaam en speelde kenne lijk op een draw, vooral na een slechte start (26 voor 5). Een goede 31 van P. v. Katwijk kon de nederlaag met 54 runs niet voorkomen. H. Klink 3-20 en J. Smit (veel /e) 5-21. Kampong had niet veel moeite om van Excelsior te winnen. Nadat Excelsior voor 64 all-out was, waarvan A. Ooster- holt 30 en J. Oosterholt 12 (de rest batte derhalve wel zeer zwak)antwoordde Kampong via 26 voor 4, toch nog met 146, waarvan 40 voor het laatste wicket gemaakt werd. B. v. d. Woord 23 n.o. en H. Moerkoert 20. Voor Kampong nam de firstbowler A. de Waard 5-19, terwijl J. Drives voor Excelsior 4-56 bowlde. Een 82 runs zege voor Kampong was dus het resultaat. Te Schiedam, tussen Hermes-DVS en HCC II een en al spanning. Toen de speeltijd verstreken was had HCC II 156 runs op het bord in antwoord op het to taal van157 runs door Hermes-DVS gescoord! Voor Hermes scoorde H. Stolk een so- liede 33 en verder C. Tettelaar een ge weldig harde 79, een innings die 6 x 4 en 5x6 inhield, w.o. drie achter elkaar op bowler D. Planten. Van de 156 door HCC II gescoorde runs, had L. C. de Villeneuve er 62 (8 x 4) en bowlde J. Scheffer 6-59 voor Hermes-DVS. Deze draw was derhalve wel rijk aan spanning! Het eerste klas programma voor het a.s. weekend luidt; Zaterdag 2 Juni (2 uur) VOCPW, 3 Juni: ACC—HCC 2, HCC 1—Hermes- DVS, Rood en Wit'Haarlem, HBSEx celsior. SpartaPW, Quick N.VRA, VVVKampong. De mogelijkheid is groot, dat de oude acht van Njord voor de Grand Challen ge Cup zal deelnemen aan de roeiwed strijden van Henley, welke dit jaar op 4, 5 en Juli zullen worden gehouden. Verder bestaan er plannen om een acht van DDS, voornamelijk bestaande uit jongere roeiers, eveneens naar Henley uit te sturen, waar men zal uitkomen in de wedstrijden om de Thames-cup. iMen wil Nederlandse dame^ploegen deel laten nemen aan de internationale wedstrijden voor dames, die op Donder dag 23 Augustus te Macon voor de eerste maal onder het Fisa-reglement zullen worden gehouden. ding Gauthier had de afstand afgelegd in 16 uur 39 minuten en 17 seconden. Van Est was dus tweede op ruim vier minuten en Diot volgde op bijna twee minuten achter de Nederlander. Ockers werd zesde, Robic zeventiende. Het was voor de eerste maal in de geschiedenis, dat er zo weinig uitvallers waren (slechts twee van de achttien), maar de rit was dan ook minder zwaar dan anders, omdat de renners een gunstige wind hadden. In de Ronde van Italië heeft Magni na de achtste etappe weer de leiding. De achtste rit werd gewonnen door Casola vóór Bevilacqua, Pasotti en Kübler, de zevende door Menon vóór Pasotti en Maggini. In het algemeen klassement heeft Magni een voor sprong van 4 min. 8 sec. op de steeds beter op toeren rakende Fausto Coppi. De Ronde van Amsterdam-Zuid, geor ganiseerd door Le Champion, is gewon nen door Ab Donker vóór Zieleman, Van Dijk, Koeman en Timmermans bij de amateurs. Bij de nieuwelingen door Van Rossum. In de Zaanstreek reden de profs onder auspiciën van DTS. Hier zegevierde Evers weer eens. 2. Bakker; 3. Voorting; 4. Steenbakkers; 5. Hulshof; 6. Smits De Hoog werd twaalfde, Wagtmans veertiende bij een wegwedstrijd in België. In het Goffertstadion te Nijmegen werden nationale baanwedstrijden ge houden. Hijzelendoorn won de sprint (13 sec.)2. Bontekoe; 3. Buchli; 4. Willekes. Bij de A-stayers zegevierde Pronk voor De Best, Bakker en Vooreh. Uitslag B- stayers: 1. Storm; 2. Domnoff; 3. Mees ters. Aangezien zij van mening zijn, dat de belangen van het hardrijden en kunst- rijden in de K.N.S.B.. door diens te grote arbeidsveld niet voldoende ver zorgd kunnen worden, hebben een aan tal ijselubs het initiatief genomen tot oprichting van een Nederlandse IJs- club Bond. Het voorlopig bestuur be_ staande uit vertegenwoordigers van Amsterdamse, Rotterdamse en Haagse IJsclubs, heeft zich tot de K.N.S.B. ge wend, teneinde besprekingen te voeren over de voorwaarden waarop de doel stellingen van de bond binnen het ka der van de K.N.S.B. verwezenlijkt kun nen worden. Deze doelstellingen zijn de bevorde ring van het hardrijden en kunstrijden, o.m. door het uitschrijven van wedstrij den en het leiden der training van rij ders die daarvoor in aanmerking ko men, Nederlandse rijders te laten deel nemen aan wedstrijden in het buiten land en buitenlandse cracks aan wed strijden in Nederland. Erkenning door de International Skating Union zal bij samengaan met de K.N.S.B. geen moeilijkheden opleveren, aangezien de erkenning welke voor de K.N.S.B. geldt, eventueel ook deelachtig zal zijn aan diens onderdeel, de Nederlandse IJsclub Bond. Staande de vergadering zijn tot de nieuwe bond toegetreden de Amster damse IJsclub, IJsvereniging „Kralin gen" te R'dam, de Haagsche IJsclb, de Nijmeegse IJsclub, de IJsvereniging Groningen, de IJsclub Veendam, de IJs- sportvereniging Bergen (N.H.) en de Leidse IJsclub. Thialf, Heerenveen en de Kon. IJsclub Leeuwarden hebben zich aangemeld onder voorbehoud, dat dit lidmaatschap niet in strijd zou mo gen komen met de belangen van de harddraverijen op de korte baan. Voorts zijn er van diverse ijselubs in den lan de betuigingen van instemming met het streven van de N.IJ.B. ingekomen. Tijdens de internationale tenniskam pioenschappen van Frankrijk werd de Amerikaan Patty, die het vorig jaar de titel in het herenenkelspel won, door de Zweed Bergelin uitgeschakeld. Bergelin won de partij met 36, 64, 62, 26, 63. In de eerste ronde van het dames dubbelspel boekten onze landgenoten mevr. Schmier en mevr. Scholten een overwinning. Zij sloegen Manuela Bo logna (Italië) en Violette Rigollet (Zwitserland) met 97, 57, 63. In de tweede ronde van het gemengd dubbelspel hebben Margaret Osborne Dupont (V. S.) en Kay McGregor (Austr.) met 63 119 gewonnen van mevr. Schmier (Ned.) en Carmona (Bra zilië).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4