CITO KAMPIOEN in de HOOFDKLASSE Bartali tweede in negende etappe Ronde van Italië SCHEEPVAARTBERICHTEN r Belevenissen van de struisvogel Rasmus m Spel der Haarlemmers rechtvaardigt uitbreiding heren-competitie HOUTWORM Mgr. Ammerlaan zegent nieuwe kerk te Bakkum in DCG met één been in de hoofdklasse Van damcompetitie Wij luisteren naar v.. Wijk aan Zee wint promotiewedstrijd Corrieri wint Roks wint in België Voetbalprogramma Prins leidt in Madrid üflH 7* - Promotiecompetitie tussen RKAVIC, Bloemen- daal en Ripperda Ronde toch naar Tilburg Bouw van pastorie spoedig te verwachten Wilhelmina Gasthuis viert jubileum .y Sim, Sam en Rasmus bij de brandweer DINSDAG 29 MEI 1951 PAGINA 4 Wijk aan Zee in vorm ,ia A.D.O. heeft kans Programma Meer Engelsen naar de jubileumwedstrijden KNAU Fransen komen niet Denk niet: „Zo iets kan mij niet overkomen." Als U die gaatjes ziet, is het reeds te laat! Stel Uw meubelen veiligwrijf met Pelt, want alleen Pelt wrijfwas bevat VLIDOSOL, hèt middel tegen houtworm en andere insecten. ZWEEDSE DAMESZWEM PLOEG NAAR NEDERL. Start a.s. Zondag Donner en Van Scheltinga in Staunton-tournooi H.V.G.B./Meeuwen comb. Kikvorsen 49 CHEMISCHE RALLYE Sportflitsen Friese Elfsteden-wandelaars gestart Benelux-weg wedstrij d Successen voor Fanny Blankers te Liverpool Amsterdams ziekenhuis bestaat zestig jaar MARKTBERICHTEN De uitslagendienst had het Zondagavond drukker dan anders. Niet zozeer met het ontvangen van uitslagen, maar door een aantal informerende nieuwsgierigen, die in spanning wachtten op het resultaat van VitesseODOS. Immers, de eerst volgende nederlaag van de laatste zou de beslissing in de Diocesane damesklasse uitmaken Duidelijkheidshalve moet nog eerst vermeld worden dat TOP vorige week Dinsdag Vitesse met 21 versloeg en daarmede diens laatste kansen weg vaagde. En nu ODOS mei een nederlaag (42) uit Castricum terugkeerde is het pleit beslecht: Cito behaalde het hoogste aantal punten en verkeert sinds Zondag in de feestroes der kampioenen. Zo is dus weer een belangrijk deel der compe titie al gesloten; enkele restant jes in de Kring Amsterdajn wachten op de laatste liefhebber® en dan kunnen de competitie-leidingen hun zaken voorlopig weer sluiten. De belangstelling zal dan voornamelijk uitgaan naar het landskampioen schap der heren en dames waaraan nog zeker eerst ontmoetingen met de Ha apse of Rotterdamse kampioenen zullen voorafgaan en naar het jaarlijkse aistrictentnurnooi om de beker, dat op 10 Juni wordt verspeeld. Ofschoon Cito niet de zoete smaak van een gewonnen beslissingswedstrijd heeft geproefd, had het er toch niet minder vreugde om. toen de van Castricum terugkerende dames met uitgestoken handen op de wachtende schare van de nieuwbakken kampioenen uit het Cen- traal-Station kwamen. Op gulle wijze vielen de gelukwensen van zijn naaste concurrenten aan Cito ten deel en ODOS gaf blijk, dat het best over het verlies van zijn uitmuntende kansen kon heen stappen. Door een licht overwicht was de voorsprong (32) van Vitesse in de eerste helft verdiend. Wat de Amster damse dames ook met goede aanvallen probeerden, de onvermurwbare Castn- cumse verdediging liet geen verandering toe. Een volmaakt doelpunt bezegelde het eindresultaat (42), zodat de stand in deze klasse is: Cito 12 8 1 3 17 31—21 Vitesse 12 6 3 3 15 41—26 VIDO 12 6 1 5 13 34—26 DCG 12 5 3 4 13 31—26 ODOS 10 6 0 4 12 21—17 DSO 12 3 0 9 6 13—33 TOP 10 2 0 8 4 8—28 Wie nu op de tweede plaats zal eindi gen is een kwestie van geduld. Er loopt rog een protest van Cito over de 56- uitslag van CitoVitesse en dan beslis sen nog de eventuele ontmoetingen van TOP en ODOS. Nadat Wijk aan Zee zich vorige weck door een overwinning van 43 op het sportieve en graag geziene ploegje van AOG het recht had verworven mee te dingen om de promotie naar de eerste klasse van de Kring Kennemerland- Zaanstreek, won het Zondag de promo tiewedstrijd tegen Zeevogels met 40. Deze cijfers laten aan duidelijkheid niets te wensen over, d.w.z., dat die zege volkomen verdiend is. Weliswaar waren beide ploegen volledig tegen elkaar op gewassen, maar de Wijkse schutters wisten hun kansen beter te benutten en uiteindelijk laat dit toch de weegschaal doorslaan. In de Kring Amsterdam staan nu ook de beslissingen voor de deur einde lijk; in alle klassen ontbreekt nog de kampioen' en volgende week kunnen wij ons aan de hand van de betreffende standen aan voorspellingen wagen. Dan willen we nog iets zeggen over de komende ontmoeting tussen HCON en KDO en gaarne betogen dat de Am sterdammers een redelijke kans van sla gen hebben. Dat de toeschouwers af gelopen Zondag teleurgesteld waren over het spel der Limburgse athleten ls niet te verwonderen. Ongetwijfeld heeft men een herinnering behouden aan het spel van Vlug en Lenig, dat sneller, fan tasierijker en als kijkspel veel aantrek kelijker was dan wat Zondag aan de Meeuwenlaan op het groene laken ge- etaleerd werd. Dat gave, in alle op zichten uitgerekende spelletje misten wij Zondag en vele supporters kregen dan ook na de beginworp een zeer gerecht vaardigde hoop op een Amsterdamse overwinning. Dat het toch anders gelo pen is, kan men gevoeglijk op twee oor zaken schuiven. Wanneer de KDO-ers zichzelf nn eens niet een minderwaardigheidscomplex hadden aangemeten dat lag er in hun flegmatieke spel duimendik op en van meet af hadden gewerkt zoals in de tweede helft ("waarin de score twee tegen drie was!!), bovendien met de bal wat nauwkeuriger hadden omgespron gen, dan was het zeker niet tot 411 gekomen. Achteraf gezien, klinkt de opmerking langs de lijn dat de Limburgers zich net zoveel hadden gegeven als nodig was, niet aannemelijk. Weinigen zullen zich toch aan de indruk kunnen onttrekken dat de bezoekers, die gemiddeld negen entwintig jaar telden, in het laatste kwartier over veel minder reserves be schikten dan KDO. Daarom: er zit nog heus wel iets in voor de blauw-witten en wanneer wij bij voorbaat, konden aannemen dat zij aanstaande Zondag in Heerlen net zo werken als Peters, Buijs en Nieuwenhuizen (wiens show-vuist slagen gaarne vergeven zullen worden door zijn dikwijls knap verdedigerswerk) dat eergisteren deden, dan is een gelijk spel al het minste dat wij verwachten Nu er toch over heren-handbal ge sproken wordt: het is eigenlijk te be treuren dat de herencompetitie niet uit gebreid wordt met elftallen uit de Noord-Hollandse steden. Laat niemand denken dat die nergens anders dan in Amsterdam en Castricum bestaan, want andere plaatsen bezitten ook hun (zij het nog onbekende) handballers. Zo had Ambon de heren van Leonidas uit Haar lem te gast en de indruk die het Haar lemse spel maakte was meer dan ver dienstelijk. Zonder overdreven wed- strijdroutine konden zij het hoge tempo van Ambon geregeld bijhouden en de aanvankelijke achterstand van 20 voor de rust inlopen (hoewel het individuele spel van het binnentrio eigenlijk doel punten in de weg stond). Met 31 werd gedraaid en dat betekende ook een ver andering in het Haarlemse spel. Of schoon Ambon zijn voorsprong tot 41 vergrootte, oefende Leonidas nu met veel beter samenspel grote druk uit en resultaten bleven niet achterwege. Van 41 werd het 43, waarmee zijn tegen stander weer geen genoegen nam en er 53 van maakte. Al met al een frisse partij handbal, die perspectieven opent voor de Haarlemse contreien. CHRIS VAN DER VELDE District Amsterdam: afd. 1: SVAAm- bon, Pancr.W.sport, Odos 2W.turnen; afd. 2: TheclaThe Victory. OdinTob (A'rrrbon-terr.), Sebast.DCG 3; afd. 3: Cito 2VDO 2; afd. 4: SportlustMarti- nus (Mart.-terr.), W.sport 3SVA 2 (SVA-terr.). Junioren A: SVAPancr., CitoAm- bon. W.sportDCG; Jun. B: DCGVDO (VDO-terr.), OdosSpirit, TheclaMar- tinus. Herenafdeling: VDO 2KDO 2, Dop DTS 3, VDO—DTS (beker). Adspiranten, 2 Juni: DCGTob 3, Tob Ambon, MartinusThecla. FOGGIA, 28 Mei Corrieri heeft de negende etappe van de Ronde van Italië, NapelsFoggia (181 km) ge wonnen De uitslag luidt: 1. Corrieri (It.) 5.05.16, 2. Bartali (It.) z. t., 3. Manon (It.) z. t., 4. De Santi (It.) z. t„ 5 Schaer (Zwits.) 5.10.16; 6. Barducci (It.) z. t. 7. Padovan (It.) 5.10.20, 8. Conté (It.) z. t., 9. Leoni (It.) z. t., 10. Albani (It.) z t. Corrieri en De Santi waren de eer sten, die er na de start tussenuit trok ken. Het peleton reageerde nauwelijks en reeds bij Caserte (23 km.) haddén de vluchtelingen 3 minuten voorsprong. Bij Maddaloni trachtte een tiental ren ners, onder wie Koblet en Marinelli, een achtervolging te organiseren, maar verder dan tot een poging kwam men niet. Corrieri en De Santi namen de gelegenheid te baat om hun voorsprong Bij de K.N.A.U. is bericht binnenge komen. dat de Franse athletiekorgani- satie van het Zenden van een afvaardi ging naar de internationale jubileum wedstrijden afziet. De Engelse Athletiek Bond heeft zich op verzoek van de K.N.A.U. bereid ver klaard de ploeg met drie athleten uit te breiden. Op de 400 meter zal Higgins uitkomen, Webster start op de 800 meter en op de 1500 meter loopt Beckett. Op de Olympische Dag, 17 Juni, ko men in het Olympisch Stadion te Am sterdam de volgende Engelse athleten uit: 200 meter: Lewis en Higgins, 400 meter; Scott en Pugh, 800 meter: Morley, 1500 meter: Eyre. Kampioenschap van Nederland Willem IIBi. Wit, HeerenveenDWS. Tweede klasse Oost A: PhenixNEO, PEC—Eilermark; B: ESC ADoesburg, Amh. BoysRobur et Velocitas. Derde klasse West IA: QSC—DEM, GVO—ZW, DTS—CSV. West II A: TYBB—HPSV. Vierde klasse West I Promotie: TexelBKC. B: Koedijk—Schagen; C: Assendelft— Zaanlandia. OFC—Purmersteyn. SNA— DVAV, Y-boys—WMHO, WSV—SEMO; D: RCZ—Ahrends. DJKDRC: F: Ont waakt—THB. NAS—BPC, KBV—de Ger maan; G: St. PancratiusWilskracht; I: Sttchtse BoysAmersf. Boys, Voorwaarts JSV. Geen schoonmaak zonder PELI-GLANS! Wrijven met Peli gaat zo licht als een veertje. Dank zij de ia Pelt ver werkte edele wassoorten, hebt U slechts weinig van deze superieure wrijfwas nodig om toch een pracht van een glans te krijgen. Daarom is Peli niet alleen de beste, maar ook de zuinigste en dus voordeligste wrijfwas Grote bus No.): 109 «A. gttl-hrnia Grote doos No. 255 li geel-bruin-roed-wèt te vergroten. Na 60 kilometer (bij Ce- faloni) lag het tweetal aan de kop 14 minuten op de grote groep voor. Een bandbreuk van Coppi bracht weer even leven in het peloton en het vergde Coppi tien kilometer om weer aanslui ting te verkrijgen. Inmiddels was het tempo opgevoerd en de voorsprong van De Santi en Corrieri verminderde zien derogen. De sprint voor de bergprijs op de Riano Irpino werd door Corrieri gewonnen. Tijdens de afdaling drukte Corrieri het tempo met de bedoeling Bartali, die tezamen met Menon uit het peloton was gevlucht, te laten bijkomen. Enkele kilometers voor de finish hadden Bar- ta# en Menon de leiders te pakken. Corrieri won in de sprint van Bartali en Menon. De Santi werd vierde. Na de negende etappe luidt het alge meen klassement: 1. Magni (It.) 55.14.22, 2 Astrua (It.) 55.14.49, 3. Kubler (Zw.) 55.15.11, 4. Bobet (Fr.) 55.15.39, 5. Van Steenbergen (Belg.) 55.16.03, 6. Schaer (Zwits.) 55.17.36, 7. Fausto Coppi (It.) 18.20, 8. Koblet (Zwits.) 19.44. 9. Zam- pini (It.) 20.39, 10. Brasola (It.) 21.19. Het bergklassement is: 1. Pasotte (It.) 15 pnt., 2. Koblet (Zw.), 3. De Santi (It.), beide 8 pnt. Prins behaalde gisteren in het interna tionale schaaktournooi in Madrid zijn vijfde achtereenvolgende overwinning en versterkte daarmee zijn positie als leider van het tournooi. Hij versloeg de Spanjaard Antonio Medina in 25 zetten. Toran (Spanje) heeft na zes wed strijden vier en een halve punt. Hij staat op de tweede plaats. Het is thans zeker dat naast de Deense ook de officiële Zweedse dameszwem ploeg eind Juni in Nederland zal starten tegen onze zwemsters. In Groningen zal op 28 Juni en op 1 Juli in Roermond een drie landenwedstrijd. Nederland. Dene marken en Zweden, (dames) worden ge houden, in plaats van de reeds vastge- V. "Ir#* In het kader van de Hollandia-wed- strijden werd ook aan de zeilsport aandacht besteed. Bij de zeilwedstrijden op het Braassemer- meer bewees Van Wijk (Woubrugge) zo wel in de morgen- als in de middagwed strijden zijn superioriteit bij de Draken- klasse. Hij werd beide malen eerste. De uitslagen luiden: Drakenkiasse: morgenwedstrijd: 1. Puzzle II (G. van Wijk). 2. Thaiatta (Van Duyl). Middagwedstrijd: 1. Puzzle II (G. van Wijk), 2. Coningskind (A. Pfeiffer). Regenboogklasse: morgenwedstrijd: 1. Duke (J. C. van der Velde), 2. Annemarie (L. de Wit). Middagwedstrijd: 1. Duke (J. C. van der Velde). 2. Annemarie (L. de Wit). Jeugdklasse: morgen wedstrijd1. Pluis (J. Albers). Middagwedstrijd1. Pluis. 2. J. Albers. Valkenklasse: morgen wedstrijd: 1. Ta- rentella (E. J. Hoppe). 2. Anneke (G. A. S. Jongeneel). Middagwedstrijd: 1. Tarentella (E. J. Hoppe), 2. Gall O'Mine (A.'de Groot). Pampusklasse: morgenwedstrijd: 1. De Braassemermeer (W. M. van Staveren), 2. Alk (A. Volker). Middagwedstrijd: 1. De Braassemermeer, 2. Alk (A. Volker). Olympiajollenmorgen wedstrijd: 1. Zo merweelde (J. H. H. de Jong), 2. All wea ther (J. F. Stap). Middagwedstrijd: 1. Zo merweelde (J. H. H. de Jong), 2. Magneet (B. W. Willems). (Van onze sportcorrespondent) Naar wij vernemen, zal de promotie competitie tussen de vierde klas-kam pioenen in West I Ripperda, RKAVIC en Bloemendaal. Zondag 3 Juni a.s. aan vangen met de wedstrijd Bloemendaal Ripperda. 19 Juni wordt gespeeld Rip perdaRKAVIC en 24 Juni RKAVIC Bloemendaal. De drie verenigingen spelen om twee plaatsen in de derde klas. (Eigen bericht) Nu de berichten uit Tilburg gunstig blijven, moet het als zeer waarschijnlijk worden aangenomen, dat deze stad aan komstplaats blijft van de derde étappe van de Ronde van Nederland. Mgr. N. L. A. Ammerlaan, vicaris-ge neraal van de Bisschop van Haarlem, heeft hedenmorgen de nieuwe parochie kerk van O. L. Vrouw ten Hemel Op neming te Bakkum ingezegend. Hij werd daarbij geassisteerd door pastoor G. Goes uit Castricum en de herder van de nieuwe parochie pastoor J. Th. de Wit. Deken B. G. Hosman van Bever wijk, de geestelijkheid van omliggende plaatsen en van de Abdij van Egmond woonden de plechtigheid bij. Mgr. Ammerlaan droeg hierna een stille H. Mis op, die door vele gelovi gen werd bijgewoond. Wij merkten on der hen op burgemeester C. F. Smeets en echtgenote, wethouder P. de Vries, secretaris J. van Lunen, gemeenteraads leden en andere plaatselijke autoritei ten. Onder de H. Mis hield Mgr. een toespraak, waarin hij de grote voldoe ning van de Bisschop tot uitdrukking bracht, dat deze kerk een van de eerste is der vijftig, die binnen tien jaar ge bouwd moeten worden. Voor de pastoor van de parochie is dit een groot feest, evenals voor de parochianen. Al zal pastoor Goes van Castricum hen node missen, omdat zij trouwe parochianen van St. Pancratius* waren, toch zal ook bij hem de voldoening groot zijn nu zijn overbevolkte parochie door een tweede parochie geestelijk wordt versterkt en gesteund. Parochianen van Bakkum, aldus Mgr. Ammerlaan, nu is een nieuwe Bewoner zich komen vestigen te midden van U. God huist onder en met U. altijd kunt U bij Hem komen om het Heilig Misof fer met Hem te vieren en Hem te ont vangen. De beste Buur hebt gij nu ge kregen. Christus is dichter bij U geko men. Van harte feliciteer ik U. Toont U deze weldaad van God waardig. Zorgt dat ge alle eerbied hebt voor dit huis van God, ook voor hét materiële ge bouw, leert dit ook aan Uw kinderen en zorgt er voor, dat gij Uw pastoor en De strijd om de plaats in de hoofd klasse tussen de damkampioen eerste klas van Noord-Holland D C G- en de degradatie-candidaat, de damclub Oost- zaan, ontbrandde gisteren in alle he- vigheid- Al direct kon men constateren, dat er voor beide partijen veel op het spel stond. Alleen Piet Westra van D.C.G. speelde als altijd zijn agressief spel. Reeds binnen de twee uur vielen de eerste punten. P. Westra bleek suc ces te hebben door tegen P- Schaft in het eindspel doorbraak naar dam te forceren. Kort daarna verraste J. Fak keldij zijn tegenstander met een com binatie. die hem de winst bracht. Toen J- de Weerd een foutieve behandeling van de Roozenburg-variant afstrafte door via een omsingelingsactie een schijf te winnen en de stand op 60 bracht, leek het er op dat de gecombi- neerden recht op de overwinning zou den afstevenen- Dit was echter geens zins het geval. Gedurende een klein uur viel er dan ook van de overige borden niets te zeggen, totdat J. C. Overwater geheel onverwachts de score voor D.C.G. verhoogde door een slagzet Van de eerste ronde van het interna tionaal Staunton-schaaktournooi te Chel tenham, waaraan onze landgenoten Don ner en v- Scheltinga deelnemen, luiden de uitslagen: Gligoric (Z.-Sl.)Unzicker (Did.) 1/2; Rossolimo (Fr.)Tratakower stelde ontmoeting Nederland—Denemar- Rossolimo "(Fr;)—Tartakower ken. Het Nederlands zevental speelt, zoals bekend in Groningen een landen wedstrijd tegen Zweden'. Door HVGB, Haarlem, zal in het a.s. zomerseizoen in combinatie met Meeu wen. Amsterdam, een trip naar Joego slavië worden gemaakt. Zaterdagavond heeft deze Amsterdams/Haarlemse com binatie een waterpolowedstrijd gespeeld tegen een Kikvorsen-zevental in het Sportfondsenbad te Amsterdam. Het was een aardige wedstrijd waarbij het eerste gedeelte van de wedstrijd eindigde met 3—3. In de tweede speelhelft besliste het hogere speltempo van de Kikvorsen, waarin vier internationals meespeelden; zij wonnen de wedstrijd met 94. In de achtste finales van het heren dubbelspel der internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk won het Amerikaanse paar Mulloy-Savitt met 6—3, 6—3, 64 van de Italianen Del Bello en Gardini. Drobny en Sturgess (Egypte/Zd.- Afrika) boekten met 108, 8—6, 61 een overwinning op Ampon en Carmo- na (Philippijnen). Te Baarle-Hertog werd een wegwed strijd voor amateurs gehouden over een afstand van 95 km. Onze landgenoot Roks werd eerste in 2 uur 43 min. voor de Belgen Verstraeten, Suykerbuyk en Coninckx. Te Zonhoven kwamen 39 amateurs aan de start voor een wedstrijd over 125 km. Eerste werd de Belg Jacobs in 3.12, voor Plantas (Ned.), Maes (B.) en Snijders (Ned.). Er wordt van 3 tot 20 Juni nu ook een Ronde van Frankrijk gehouden voor ama teurs en onafhankelijker! van 20 tot 25 laar. (Z.-Sl.) afgebr.; VTade (N.-Z.)Donner (Ned.) afgebr.; Trifunovic (Z.-Sl.) Golombek (G.-B.) afgebr.; Stahlberg (Zweden)Klein (G.-B.) afgebr.; Broadbent (G.-B.)—Bogoljubow (Did.) 10; Van Scheltinga (Ned.)Alexan- De uitslag van de Chemische Rallye, welke Zaterdag in Twente is verreden, luidt; le prijs equipe I. C. I- Rotterdam, 18 strafpunten; 2e prijs Ned. Verkoop kantoor voor Chem. Prod., Amsterdam, €4 strafpunten, welk aantal tevens werd genoteerd voor de derde prijswin naar; equipe Pieter Schoen, Zaandam. De Franse bokser Wanes heeft zich keu rig staande gehouden tegen het phenomeen „Sugar" Ray Robinson, van wie hij slechts op punten verloor. Tijdens wedstrijden te Madrid kwam de Nederlander Van Boxem op de 50 en 100 meter vrije slag niet verder dan de vierde plaats in resp. 27.8 en 1.02.4. Wildevuur werd op deze nummers vijfde en achtste. Zondag werden ze op de 200 m. resp. zevende en achtste. Op het ogenblik wordt in Denemarken een tiendaagse wielerronde voor amateurs ge houden. waarvan een der uitgeloofde prij zen bestaat uit.... gratis tandheelkundige behandeling! Piet Knijnenburg zal Zondag 3 Juni, op uitnodiging van BMW. deelnemen aan de Eifelrennen, eerf wedstrijd om het kam pioenschap van Duitsland. De .T.T.-races te Assen zullen in 1952 op 29 Juni worden gehouden. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de korfbalclub „Onder Ons" (Ooster beek) werd de wedstrijd Gelderland Noord-Brabant gespeeld. De uitslag werd 53 voor Noord-Brabant. naar dam uit te voeren, die winnend was. J. Huismans echter geraakte in een lastige klassieke stelling. Door een of fer dacht hij uit de moeilijkheden te komen, doch gaf de verkeerde schijf, waardoor deze partij voor de gecombi- neerden verloren ging. De overige vijf partijen moesten wegens het vergevor- derde uur worden afgebroken. De stand is nu 82 in het voordeel van D.C-G. Vanmorgen om zes uur zijn ongeveer 200 deelnemers, bij wie 29 dames, ge start voor de vijfde Friese Elfsteden- wandeltocht. De wandelaars kwamen uit alle streken van het land en ook de 74-jarige heer Hoeksema uit Amsterdam was weer van de partij. Het eindpunt van de eerste dag ligt te Sloten, Woens dagavond overnacht men te Workum, op de derde dag voert het parcours naar Franeker, Vrijdagavond bereikt men Dokkum en Zaterdagmiddag worden de deelnemers weer te Leeuwarden terug verwacht. Het muziekcorps van de po litie zal hen door de stad begeleiden naar het stadhuis, waar B. en W. deel nemers zullen ontvangen. Zaterdag 16 Juni a.s. organiseert de Amsterdamse wielerclub „Olyrrrpia" de jaarlijkse Benelux-wegwedstrijd voor amateurs. De wedstrijd is ongeveer 265 km. lang en geldt als z.g. klassieker, zo dat vele prominente renners zullen deel nemen. Start is in Breda, waarna via Ant werpen weer naar Breda gereden wordt en vervolgens over Culemborg, Utrecht en Hilversum naar Amsterdam, waar de finish op de wielerbaar van het Olym pisch Stadion zal zijn. Tijdens wedstrijden te Liverpool heeft Fanny BlankersKoen de 100 yards gewonnen in 10.9 sec., daarmee het Britse damesrecord voor die afstand evenarend Tweede werd Ethel .Green wood. de vroegere kampioene van de Noordelijke graafschappen, met bijna 3 meter achterstand. Onze landgenote won ook de 80 meter horden in de goede tijd van 11.4 sec. In de achtste finales van de dames dubbelspel werden onze landgenoten mevr. Schmier en mevr. Scholten door het Franse paar mej. Pannetiermevr. Patomimevr Patorni met 62, 63 uitgeschakeld. De Bridgekring 1935 uit Rotterdam is kampioen geworden. In de eerste klasse werd de bridgeclub Star 4 uit Utrecht kam pioen; Minerva uit Amsterdam in de tweede klasse. het kerkbestuur de gelegenheid geeft dit gebouw te onderhouden en in de toekomst nog meer te verfraaien. Gij hebt nu Uw kerk, binnenkort krijgt gij ook Uw eigen pastorie, waar gij bij Uw pastoor altijd kunt aankloppen. Deze kerk moet U nog dierbaarder zijn dan Uw eigen huis. Moge het voor U wor den een echt gebedshuis, waar ge met Uw grote en zware zorgen vooral in deze moeilijke tijd kunt aankloppen. Tenslotte deelde Mgr. Ammerlaan mede, dat Mgr. J. P. Huibers binnenkort de plechtige consecratie van de kerk zal verrichten. In de vroege morgen had pastoor J. Th. de Wit zijn laatste H. Mis gelezen in de kapel van Duinenbes. De kinderen van de St. Cunera School, die het H. Misoffer bijwoonden, hadden de kapel op fraaie wijze versierd. (Van onze verslaggever). Maandagmiddag heeft het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam het grootste ziekenhuis in den lande zijn zestig jarig bestaan gevierd. Tijdens een plech tige herdenkingsbijeenkomst in een der zalen van het gebouwencomplex, waar vrijwel het voltallige gemeentebestuur aanwezig was, hield de geneesheer-di recteur, dr. A. P. v. d. Wey, een herden kingsrede waarin hij een overzicht gaf van de historie van het Wilhelmina Gasthuis. De secretaris-generaal van het departement van Volksgezondheid, dr. P. Muntendam, vertolkte de waar dering van de regering en stelde in het licht de bijdrage die de gemeente Am sterdam heeft geleverd op het gebied van de volksgezondheid. Burgemeester mr. A. D'Ailly reikte aan een drietal oudgedienden van het personeel de gou den resp. zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit; en nadat een hele rij van sprekers in veler lei toonaarden de lof van de jubilerende instelling had verkondigd, overhandigde de voorzitter van het herdenkingsco mité, de heer Leideritz, een geschenk van „alle vrienden van het W. G." in de vorm van een bedrag 'dat besteed zal worden voor een huisradioinstallatie voor de patiënten. H. K. H. Prinses Wil helmina had een telegram van geluk wens gezonden. GRAANBEURS ROTTERDAM, 28 Mei. Binnenlandse granen (officieuze noteringen p. 100 kg. franco R'dam.). Tarwe n. kwal. f 24.5025.25, zomergerst en haver f 3739, rogge f 3636.25, groene erwten f 3542, schokkers f 40—53, bruine bonen f 3048. THEE. Op Donderdag 14 Juni komen te Amsterdam in veiling 8601 kisten Java- en 2341 kisten Sumatra-thee, directe aanvoer. PAARDENMARKT UTRECHT, 28 Mei. Op de Utrechtse paardenmarkt werden heden aangevoerd: 450 paarden. Prijzen: luxe paar den f 9001150, werkp. f 7001000, oude p. f 550850, paarden boven 3 j. f 700900, p. beneden 3 ,i. f 550—750, veulens f 300—500, hitten f 400750. Handel matig. AALSUM R'dam n. Cuba 28 bij Tortuga-eil. ALCHIBA 29 v. A'dam te Bremen. ALDERAMIN p. 29 Fern. Nor. n, Dakar. ALDABI B. Aires n. R'dam 29 te Santos. ALHENA R'dam n. B. Air. 29 te Rio Jan. ALMKERK Japan n. Rott., 29 te Suez. ALPHARD p. 29 Dungeness, 30 te Antw. AMPENAU 28 v. A'dam te Djakarta. AMSTELLAND p. 28 Kp. Frio n. A'dam. BEVERWIJK 28 v. Ancona n. Les Falaises. BILLITON p. 29 Kp. Guardafui n. Colombo. BONAIRE 29 v. A'dam te Barbados. CELEBES 29 v. Semarang te Cheribon. DIEMERDIJK 29 v. Cristobal n R'dam. ELMINA p. 29 Las Palmas n. Dakar. HERSILIA p. 28 Finisterre n. Georgetown, HESTIA A'dam n. Peru p. 28 Ouessant. HOOGKERK 29 v. Durban te Kaapstad. ITTERSUM 27 v. Rotterdam te Sorel vb. JAGERSFONTEIN 29 te East Londen. KOTA BAROE n. N. Y.. 29 te Rangoon. KOTA AGOENG p. 29 Sabang n. N. Y. LAAGKERK p. 28 Massawa n. R'dam. T.ANGKOEAS p. 28 Dondrahead n. R'dam. LAURENSKERK 28 te Baia Farta. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.18 muziek, 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 zieken, 9.35 gram., 10.15 idem, 10.30 prot. pr., 11.00 Van liefde jong en oud, hoorspel, 12.05 viool en piano, 12.33 banjo-orkest, 13.00 nieuws, 13.15 militaire reportage, 13.20 harp-ensemble, 13.50 Metropole-orkest, 14.15 gram., 14.45 meisjes, 15.00 cello en piano, 15.30 kamerorkest, 16.15 jeugd, 17.30 clavecimbel en viool, 17.45 Kleder drachten in Suriname, 18.00 muziek corps, 18.30 gram., 18.35 Instrumentaal septet, 19.00 nieuws, 19.15 Kind en Zondag, causerie, 19.30 gram., 19.40 ra diokrant. 20.00 nieuws, 20.05 symphonie- orkest, in de pauze: Wederopbouw van Denemarken, causerie, 21.05 causerie. 21.25 gemengd koor en solisten, 22.00 reportage, 22.20 Instrumentaal ensem ble, 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 8.18 Onder ons gezegd, 8.23 or gel, 8.50 huisvrouw, 9.00 gram. VPRO: 10.00 schoolradio. VARA: 10.20 kook- praatje, 10.35 vrouw, 11.00 gram., 12.00 orgel, 12.33 platteland, 12.38 gram., 12 55 kalender, 13.00 nieuws, 13.15 dansmu ziek, 13.45 gram., 14.00 gesproken por tret, 14.15 gram., 15.00 kinderkoor, 15.20 Levende bezems, hoorspel voor de jeugd, 15:50 piano, 16.00 jeugd, 16.30 zie ken. 17.05 jeugd, 17.35 gram.. 18.00 nieuws, 18.20 actualiteiten, 18.35 Pro menade-orkest, 19.00 De moed om im populair te zijn, causerie, 19.15 gram. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws. 20.05 politiek comm., 20.15 gram., 20.50 De Vrolijke Vagebond, hoorspel, 22.05 sopraan en piano, 22.25 sport, 22.40 In strumentaal kwartet, 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND. BBC, home service 330 m.: 13.30 Latijns-Amerikaanse muziek. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 11.15 dansmuziek, 12.15 dansmuziek, 12.45 BBC Midland Light Orchestra en solist, 15.00 gevar. muziek, 15.45 arbeiders orkest, 16.30 orkestconcert, 17.30 thëa- terorkest, 22.20 dansmuziek, 23.15 lichte muziek NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 gevar. muziek, 13.25 om roeporkest en soliste, 15.40 amuseni.- muziek, 16.00 orkestconcert, 16.30 film muziek, 17.00 klassieke muziek, 18.00 omroeporkest, 20.05 populaire muziek, 22.35 lichte muziek, 23.00 amusem.muz., 23.30 populaire muziek, 0.30 gevar. muï. BRUSSEL, 324 m.: 13.15 lichte im*z.. 15.45 symphonie-orkest, dameskoor en solisten, 20.00 omroeporkest en solisten. 484 m.: 12.05 lichte muziek, 20.15 sym phonie-orkest, koren en soliste, 22.15 jazzmuziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 en 249 m.: 12.00 symphonie-orkest, 19.00 orkestconcert, 20.00 kamermuziek. Copenhagen CogjjrlgM 54. Na een poosje werden zij erg moe van al dat wandelen op de electrische draden, en zij besloten naar beneden te gaan. Op de grote weg beneden hen kwamen er juist drie wagens aan. De eerste was een vrachtwagen, beladen met fietsen, de tweede was volgeladen met palen, en de derde was een bus, daar zaten een paar mensen in, maar er waren ook nog vrije plaatsen i». LEERSUM Mobile n. R'dam 29 te Havre. LINGE 29 v. R'dam te Kopenhagen. LOMBOK 28 v. Cochin n. Tutukorn. LUTTERKERK n. Karachi, 29 te Aden. MAASHAVEN 29 v. R'dam te Buenos Air. MEERKERK Sydney n. R'dam 29 te Suez. MATARAM 28 v. Hollandia n. Macassar. MOLENKERK 29 v. Amst. te Hamburg. NIGERSTROOM 30 te Takoradi vrw. ORANJE p. 29 Finisterre n. Southampton. POLYDORUS n. N. Y. 29 te Singapore. POLYPHEMUS 30 v. N. Y. te Belawan vrw. PR. FRED. WILL. p. 28 Belle-Isle n. Chic. PR. PHIL. WILL. 28 v. Rouen p. 29 Dover. RAKI Makassar n. A'dam 29 te Penang. RONDO 28 v. Pangkal Pinang n. Muntok. RIJNLAND p. 28 Las Palmas n. A'dam. SALLAND B. Air. n. A'dam, 28 te Bahia. SINGKEP Amst. n. Djakarta, 29 v. Aden. STAD DORDT p. 28 Ouessant n. Empedoc. STR. SOENDA 30 te Lorenzo Marq. vw. TABINTA Djakarta n. A'dam p. 29 Sabang'. TALISSE Djakarta n. N. Y., 29 te Algiers. TROMPENBERG 26 te Houston. Wm. RUYS p. 29 Kp. Gata n. Djakarta. ZIJPENBERG p. 28 Kp. Blanco n. IJm. MIDD. ZEE VAART APPINGEDAM 29 v. Lissabon te Gibr. ARAK 28 te Agadir. ARNOUDSPOLDER 29 te Lissabon. DANEA 29 v. Amsterdam te Savona. DRACO 29 v. Amsterdam te Oporto. HYDRA 28 v. Grenada n. Havre/Amst. JUPITER 28 v. Londen n. Hamburg. LIMA 29 v. Amsterdam n. Gibraltar. STENTOR 29 v. Alexandrië te Beiroet. STR ABO p. 29 Finisterre n. Cadix. VENUS 28 v. Oran n. Rotterdam. TANKVAART ALDEGONDA 27 v. Bangkok n. Singapore. BARENDRECHT 28 v. Colombo n. Fahaheel. CALT. DELFT p. 29 Dover n. Rotterdam. CALT. PERNIS p. 29 Algiers n. Rotterdam. CALTEX NED. 29 v. Rooterd. te Sidon. CALTEX UTRECHT p. 29 Malta n. Sidon. ESSO A'DAM p. 29 Scilly, 30 te Pernis. ENA p. 29 Gibraltar n. Tripolis.; SCHERPENDRECHT 29 te Sidon. WIELDRECHT 28 v. Walvisbaai n. Durban. WOENSDRECHT 29 v. P. Said n. Landsend. CORILLA 29 v. Stanl. te Mena el Ahmadi. OVULA Esper n. Miri, p. 128 Banka. TARIA p. 28 Masira eil. n. Fahaheel. SLIEDRECHT 29 v. Fahaheel n. Teneriife. W.-INDISCHE VAART CASTOR 28 v. Inagua te New York. CLIO 29 v. Cristobal te Laguaira. HELICON 26 v. N. York te Aruba vrw. IN O 19 te Laguaira. MAAS 29 te Nickerie. OBERON 29 v. Philad. te New York. PLATO 24 v. Curasao te Pto. Cabello. POSEIDON 28 v. Trujillo n. Pto. Plata. SARPEDON 29 v. Guanta te Carupano. VAN HEUTSZ 26 v. Hongk. te Makassar. AMSTERDAM, aangekomen 28 Mei. AEGIR, Kotka. hout; WAPPU, Manty- luoto, stg.; DOTTEREL, Liverpool, stg. en pass.; HELIOS, Ljusne, hout; 29 Mei: SANTA ELINA, Bremen, stg.; VIRGO# IJmuiden, bijladen. Vertrokken 28 Mei: ALCHIBA, Bremen, ledig; ANTILOPE, Hoorn, ledig; PRUDEN- TTA, Rostock, koffie; MOLENKERK, Ham burg, stg.; HEBRIDIAN COAST. Newcastle via R'dam, stg.; CORNELIS, Kopenhagen, cooraschilfers: HOLLANDIA, R'dam, rest. lading; 29 Mei: JAMAICA, Gent, ledig'. LUNA, Piraeus via Malta, stg. KLEINE VAART LARIX, 25 te Norresundet. TILLY, 28 ie Sundswall. PONZA, 27 te Mantyluoto ALI- DA, 26 van Karlshamnn. AL JA, 27 van Dover. BORNRIF, 26 van Bohus. BOUNT- TY, pass. 27 Brunsbuttel. CORN. HOUT MAN, 27 te Teignmouth. DINA, 27 van Londen. FENNA, pass. 27 Holtenau. GRA- DA, 26 van Sarpsborg. GRUNO, 26 te Fur. METEOOR. 27 van Stettin. METROPOL#» 26 van Par. SKAGERAK. 26 van Erith. TEMPO, 26 van Kilkeel. SPURT. 27 te Li merick. ALI S, 26 te Ballina. AMAZON#» 26 te Ljusne. ARENT M, 27 te Brighton- ARRAN. 26 van Fishgard. DRITTURA, 26 van Stettin n. Hernosand. FREMA, 26 van Kopenhagen n. Karlshamn. HARM. pass. 2» Brunsbuttel n. Mantyluoto. JOHNNY, 27 if Bayonne. JURA, 27 te Brest. MOBY DICK* 27 te Bordeaux. NOORDSTAD, 26 te Th»0 ted. REGULUS, pass. 26 Holtenau, n. RO** ne. RIVAL, 26 te Kopenhagen. SUMATRA» 27 te Hayle. SURINAME, 27 te Bordeaux. WEGRO, pass. 27 Holtenau, n. Londen. BAT, pass. 28 Holtenau, n. Helsinki. 28 van Newport Mon, n. Plymouth. TEUN pass. 28 Holtenau, n. Kopenhagen. FENN^* pass. 28 Brunsbuttel. ALBERT D, 28 V9** Soderhaw— - «-—-a Een Erdal product dusgoed

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4