BOEIENDE STRIJD IN 250 cc KLASSE TITANENSTRIJD TUSSEN LAGA EN NEREUS IN OUDE ACHT PSV GAAT TEGEN DE ZEBRA'S EERVOL TEN ONDER 0W0 klopt HHC in de honkbal competitie Weinig spanning en een komisch slot r* Titels voor Vieira, Ampon-Carmona, Rinkel—Quertier en miss Woodgate Eindhovenaren ondervinden de kracht van het „Blauw Wit-hwartiertje Motor- en autoraces op Zandvoortse circuit Duel Van de Warf-Timmer RDZ verbetert wereld record 3 x 100 yards Recordpoging De Kroon mislulct Nieuw baanrecord van Neumeier in skiff Euwe naar derde plaats De natuurzuivere Finales te Noordwijk Driemaal Jean Quertier Kansen gelijk in de eerste helft Nederlandse Daviscap- ploeg MAANDAG 11 JUNI 1951 PAGINA 5 Dit normale Skoda serie chassis, waarvan de motor o.a. door het bezigen van 2 carburateurs werd opgevoerd, en dat werd voorzien van een lichte aërodynamische 2-persoons carros serie, behaalde 10 Juni ji. in de 1100 cc klasse op de races te ZANDVOORT DE EERSTE PRIJS (.Van een speciale verslaggever) ZANDVOORT, 10 Juni Het enige nummer in de nationale auto- en motor races die op het, al te kille, circuit van Zandvoort Zondagmiddag werden verreden waarin werkelijk sprake was van serieuge strijd om de eerste plaats, was dat van de 250 cc-klasse (Junioren), v. d. Wart uit Sappemeer en VV'. Timmer uit Winterswijk bestreden elkaar elke duimbreed gronds en tot aan de finish streefden zij beiden even hardnekkig naar de zege, die ten slotte door de coureur uit het hoge Noorden in de wacht werd gesleept. Leidt uit al het voorgaande echter niet af, dat er op deze door de K.N.M.V; zoals immer voortreffelijk georganiseerde wedstrijden niet van goede motorsport te genieten viel. Integendeel, de hope van motorrijdend Neder land bood menig brillant staal van technisch kunnen; maar individuele prestaties, hoe hoogstaand ook, garanderen niet altijd overeenkomstige spanning. Welnu en om die spanning gaat het de argeloze toeschouwer nu eenmaal meestal. Om dus met de 250 c.c.'s te beginnen: dat was van de aanvang af raak. Van meet af aan kleefden v. d. Warf en Timmer aan elkanders wiel. Een ogen blik zag het er naar uit dat ook J. Be- rends (op Velocette) een greep naar de macht zou doen- In de vierde ronde lag hij zelfs op de tweede plaats, maar na de vijfde bleek dat alles maar een uitschieter te zijn geweest. Timmer die toen „Dritte im Bunde" was pas. seerde hem grif en van dat ogenblik af kreeg de man uit Wassenaar geen schijn van kans meer- Hij werd overigens toch nog een verdienstelijke derde. De strijd om de eerste plaats was, zoals ge zegd, enerverend, v- d. Warf lag de eer ste vijf ronden aan de kop; maar toen nam Timmer de leiding van hem over. En die behield hij, zij het op niet al te overtuigende, tot en met de achtste ronde. Op dat moment kwafil de Gro ninger weer aan bod. En toen iedereen veronderstelde dat het wel zo zou blij ven. verwisselden de heren in de voor laatste ronde weer van plaats. Goed; dacht men, dan Timmer maar. Evenwel toen de beide kemphanen weer opdo ken vanachter de heuvels en met onge kend geweld op de finish afstoven, bleek v. d- Warf toch iets sneller te zijn- Met één seconde „voorsprong" suisde hij het eerst over de streep. Een klassiek staal van boeiend wedstrijd- rijden- In de 125 c.c., de baby-motoren, had de Rotterdammer J. Muylwijk op D.K.W. het geheel voor het zeggen. Hjj nam meteen de kop, schudde de in het begin ietwat lastige v. d. Puy na een paar ronden van zich af en reed, als was zij voor hem voorbe stemd, op de overwinning af- Strijd werd in deze race slechts geleverd om de derde en vierde plaats- Meier- dres (op Eysink, en v. Duuren (op Sparta) zaten eikaar (figuurlijk ge sproken) vele malen in de spaken voor het duidelijk was, dat eerstge noemde iets meer uit zijn machientje kon halen. Piet van Aalst en Gerard Moeke lie ten de toeschouwers in de 350 c-c.-race toch ook nog wel enkele ogenblikken in het onzekere. Piet had de beste start, een voordeel dat hij tot in de 10e ronde wist uit te buiten. Maar toen schoot de Haarlemmer op zijn Velocette zo kwiek naar voren dat er geen houden meer aan was; men kan ook zeggen: hij reed zon tactische, race dat Van Aalst uitge reden was juist op het moment dat hem (als koploper) het grootste gevaar dreigde. Voor het grote werk zorgde hier Van der Beurcht (op A.J.S.). die de hele tijd nergens was, maar tijdens de laatste ronden met een weergaloze eindspurt opklom tot de vierde plaats- De derde was voor de constant rijdende v. d. Wal uit Zaanoam. De strijd tussen de grote broers (de 500 cc.) leverde een alleszins overtui gende zege op voor Bakker op Norton. Wel sputterde Keijzer enkele ronden lang wat tegen, maar daar bleef het bij. Na zeven ronden zat de coureur uit Bleiswijk op satijn, zoals dat heet; en hij bleef zulks doen tot het (zoete) einde. Zijn voorsprong bedroeg toen ongeveer een half circuit. De sportwagens. In klasse B. (751 t/m 1100 c.c.) deed G- Reijs (in Skoda) net of Zandvoort (althans) het circuit, van hem was. Daar kwam beslist niemand aan te pas. De (sportieve) ruzie om de tweede en derde plaats liet hij in alle rust over aan Martens en Van Pelt, van wie eerstgenoemde na ongekende inspanning aan het langste eind trok. In de klasse A. (t/m 750 cc.) bezorg den Hoogcveen en Jonkers elkaar oor spronkelijk veel last. Maar de Haar lemmer maakte daar spoedig een eind aan door een intensieve spurt. En toen Jonkers in de voo-laatste ronde motor, pech kreeg. kwam Dillenius uit Am sterdam al heel goedkoop aan zijn tweede plaats. Een „Ferrari" is een zeer snelle wa gen. Dat bewees H. Roosdorp (uit Ant werpen), die in klasse D (1500 t/m 2000 c-c.) met een wagen van die soort uit kwam met entrain. Wel ondervond hij enige tegenstand van Beemsterboer (in BM.W.), maar die was toch eigenlijk geen ogenblik van serieuze aard. Nog makkelijker had v. d. Lof het in de C-klasse i 100 t/m 1500 c-c.)- Hij reed in een M.G. en hij was practisch na de eerste ronde al winnaar. Noch Gatsonides (no- 2), noch Zwart (no. 3) vormden ook maar enige bedreiging voor hem. Degene, die het misschien wel had kunnen zijn, Molenaar, reed na de eerste ronde tot grote schrik van de toeschouwers a bout portant een eind het duin in. Hij kwam er echter gelukkig zelfs zonder kleerscheuren af. Fel werd weer gevochten in de E- klasse (boven 2000 c.c.); zij het dan ook niet om de uiteindelijke zege. Die was voor dr. Oei Tjong Bo uit Amsterdam, die een Jaguar bereed, dat was na vijf ronden al duidelijk. Overigens behaal de de dokter zijn overwinning in een rustige en elegante stijl- Zijn rijden maakte zonder twijfel een perfecte in. druk. Maar voor de sensatie zorgden Van Dieten (eveneens Jaguar) en Tie- lens (Delahaye), die een moordend duel uitvochten tot op de laatste cen- .uucter, Adams, die bij dc start lis tiglijk tussen de krioelende wagentjes dóór manoeuvrerend naar voren was geschoten, bleek zichzelf overschat te hebben. fjj zakte tenslotte naar de vierde plaats af. En de middag werd dan besloten met een nummer, dat tegen alle verwach ting en zeker tegen iedere opzet in een komisch verloop hao- Vier 500 cc.- wa gentjes bonden de strijd met elkaar aan. Als glanzende oranje bromvliegen kropen de tere dingskes over het cir cuit. Maai na drie ronden raakten zo- wel het vehikel van Kühne, als dat van Flinterman en Lex Beels onklaar. Zodat Dillenius in alle gemoedsrust al léén zijn rondjes draaide- Hij snorde gemoedelijk over de eindstreep, terwijl heel in de verte de drie andere cou- reus, moeizaam hun karretjes duwend, kwamen aantobben Motorwedstrijden: 125 cc-klasse. 10 rinden (41.93 km): 1. J. Muylwijk Rotterdam DKW in 26.16.1 (gem. snelh. 95.77 km.); 2. A. J. v. d. Puy Badhoevedorp VR; 3. J. Meier- dres Amsterdam Eysink. Snelste ronde voor J. Meierdres in 2.34 (98.18 km.). 250 cc-klasse, 12 ronden (50.316 Km.): 1. A. v. d. Warf Sappemeer Velocette in 29.18.3 (g.s. 103.03 km.): 2. W. Timmer Win terswijk New Imperial; 3. J. J,« Berenos Wassenaar Velocette. Snelste ronde-voor A. v. d. Warf in 2.23.4 (105.26 km.). 350 cc-kl., 15 r. (62.895 km.): 1. G. Moeke Haarlem. Velocette in 33.50.6 (g.s. 111.54 km.); 2. P. Van Aalst Rotterdam Velocette; 3. J. C. v. d. Wal Haarlem Velocette. Snel ste ronde voor G. Moeke in 2.10.7 (115 49 km.). 500 cc-klasse, 15 ronden (62.895 km.): 1. P. Bakker Bleiswijk; Norton, in 32.55.7 (g.s. 114.6 km.); 2. A. Keyzer Vlaardingen. Triumph; 3. C. Baas Jr. Abbenes, AJS. De snelste ronde was voor P. Bakker. Autowedstrijden. Klasse A (t.m. 750 cc). 12 ronden (50.316 km.): 1. H. C. Hoogeveen Haarlem, Minor in 30.42.1 (g.s. 98.33 km.); 2. A. C. Dillenius Amsterdam, Renault; 3. P. J. Nortier Den Haag, Renault. Snelste ronde voor H. C. Hoogeveen in 2.31.2 (99.83 km.). Klasse B (van 750—1100 cc), 12 ronden (50.316 km.): 1. G. Th. Reys Den Haag, Skoda in 28.56.8 (g.s. 104.32 km.); 2. G Martens Leeuwarden, Simca; 3. J. R. van Pelt Badhoevedorp. Snelste ronde voor G. Th. Reys in 2.22 (106.3 km.). Klasse C (van 11011500 cc), 12 ronden (50.316 km.): 1. A. J. M. v. cl. Lof Haaks bergen, MG in 28.52.1 (g.s. 104.60 km.); 2. M. Gatsonides Zandvoort. Gatso; 3. J. Zwart Wormerveer MG. Snelste ronde voor A. J. M. v. d. Lof in 2.19.2 (108.44 km.). Klasse E (boven 2000 cc), 12 ronden (50.316 km.): 1. dr. Oei Tióng Bo Amster dam. Jaguar in 26.43.7 (g.s. 112.98 km.); 2. J. L. van Dieten, Den Haag. Jaguar; 3. R. E. L. M. Tielens Meerssen, Delehaye. Snel ste ronde voor J. L. van Dieten in 2.10.1 (116.02 km.). Renwagens 500 cc. 6 ronden <25.158 km): 1. A. O. Dillenius Amsterdam, Cooper JAP in 14.49.9 (g.s. 101.78 km.): 2. J. L. Flinter man Den Haag, Cooper BSA op 2 ronden; 3. J. Beeis Haarlem, Beels JAP op 2 ron den. Snelste ronde was voor L. Beel in 2.11.6 (g.s. 114.7 km.). Tijdens zwemwedstrijden te Wallasey (Engeland) heeft de ploeg van de Rot terdamse Dames Zwemclub (R.D.Z.) het bestaande wereldrecord op de 3 x 100 yards wisselsl; g estafette verbeterd, Ria van der Horst, Nel Garritsen en Irma Schumacher legden de afstand af in 3 min. 19.4 sec- in een wedstrijd te gen een nationale Engelse ploeg. Deze tijd betekende een nieuw wereldrecord Het oude record stond sedert 4 Mei 1947 (Hilversum) op naam van een na tionale Nederlandse ploeg, bestaande uit Iet van Feggelen, Nel van Vliet en Hannie Termeulen met de tijd van min. 19-6 sec. Op de 100 yards vrije slag verbeterde Irma Schumacher het Engelse record door deze afstand te winnen in 58.8 sec. Nel Garritsen won de 200 yards school slag in 2 min- 44.8 sec. Tweede werd het Engelse meisje Jean Wriglay. In Nijverdal won tijdens nationale zwemwedstrijden de 100 m- vrije slag dames: 1. Els van der Ploeg (A-D.Z.) in 1.12.3; 2. Willy Willemsen (A.D.Z.) 1.12. 5 Tijdens internationale wedstrijden te Oberhausen (Did.) heeft De Kroon een poging gedaan het Nederlands .record op de 400 meter te verbeteren, welke even wel niet is geslaagd. De Kroon, die in zijn serie een tijd noteerde van 48,4 sec., had in de finale de binnenbaan gelcot. In de laatste bochi had De Kroon nog een voorsprong op de Duitse kampioen Hans Geister, dia op het laatste rechte eind echter sterk kwam opzetten en als eerste over de finish ging in 47.6 sec De Kroon no teerde als tweede een tijd van 48,4 sec. Hans Harting werd vijfde op de 1500 meter in 3 uur 55,5 sec. (Van onze roeimedewerker) De Koninklijke is wederom haar naam waardig geweest, want zowel in Jonge Acht A als in de Jonge Acht B en de Oude Acht hebben de toeschou wers van de roeiwedstfijden op de Bosbaan waarlijk koninklijke races te zien gekregen. Door de straffe wind mee, sneuvelden Zondag verschillende baanrecords, waarbij vooral het scherp staande record der oude achten met 6.06 4/5 sec. (Njord-Koninkiijke 1949) gebracht werd op 6.04 door Laga. Onze nationale skiffkampioen Neu meier van Willem III is niet aJJeen een goed sculler, hij vierde Zaterdag ook triomphen in de Oude Vier, waarin hij samen met de oude cacks Van der Meer, Ritiing en Loek een stevig baantje roeide tegen Triton. In het begin lagen de Am sterdammers door een te laag starttempo ton halve lengt® achter, maar in pracir tig rustige stijl kwamen zij met 30 op toerèn en passeerden zonder moeite Tri ton, die zij met drie lengten sloegen. (1. Willem III 1 min. 15 2/5 sec.; 2. Triton 7 min. 27 2/5 sec.) Neumeier zelf smaak te nogmaals het genoegen zijn skiff num mer te winnen en wel in de nieuwe baanrecordtijd van 7 min. 26 1/5 sec., waarmede hij 1/5 sec. sneller was dan Stolk (Maas) in 1949. Laga en Njord hebben elkaar het vuur na aan de sche nen gelegd in Jonge Acht A. De Leidse studenten konden echter in de eindspurt na een felle boord aan boord race niet de vereiste cadans vinden, zodat de halve lengte achterstand ongewijzigd bleef, (1. Laga 6 min. 19 1/5 sec.; 2. Njord 6 min. 21; 3. Nereus, 4. Spaarne). In de vier zonder maakte Tirton de grote fout, door veel te dicht onder kant te sturen in de hoop op een opper- De deelnemers van klasse B (750—1100 cc) aan de internationale autoraces te Zandvoort in de bocht. tje. Het liep verkeerd uit, want Laga had in het midden veel meer de ruimte en won gemakkelijk in 6 min. 48 sec. Vijf ploegen startten voor de B-achten. Laga kwam met het hoge tempo van 44 aan de kop, gevolgd door Triton en Nereus. Triton wist de leiding over te nemen. Fel vechtend en tot het laatste aanvallend trachtte Laga nog in te lopen, doch de eenmaal veroverde leiding lie ten de Tritonezeri niet meer los. 1. Triton 6 min. 10 3/5 sec., 2. Laga 6 min. 11 4/5 sec., 3. Nereus, 4. Njord, 5. DDS. Een helse boord aan boord-race van twee subliem roeiende ploegen ver toonden Laga en Nereus in de Oude Acht. Met een baantempo van 34 resp. 36 bleven de beide ploegen volkomen gelijk, zonder elkaar ook maar iets toe te geven. Op 1750 meter snoekte Laga aan stuurboord, waarna de balans even zoek was, hetgeen een kwart lengte achterstand opleverde. In het geheel niet ontmoedigd vervolgden zij opnieuw de strijd, doch Nereus bleek ook langzaam aan het einde van zijn krachten te raken. In een vertwijfelde eindspurt van 40(!) zagen de Neruiden hun taflengte voorsprong vlak voor de tribune in eenzelfde achterstand omgetoverd, waarna het finishkanori kort achtereen twee keer knalde. 1. Laga 6 min. 04 sec., 2. Nereus 6 min. 06 4/5 sec. Oud baanrecord Njord zelfde tijd als Nereus nu tijdens de Konink lijke 1949. Internationaal baanrecord Italië 6 min. 00.5 sec. tijdens de Eur. kampioenschappen in 1847. Dr. Max Euwe is Zaterdagavond van de tweede op de derde plaats in het al gemeen klassement van het tournooi der internationale schaakmeesters te New York terechtgekomen door in de vijfde ronde in 39 zetten te verliezen van de Amerikaan Larry Evans. Bovenaan staat de Amerikaan Re- shevsky met vijf punten. Advertentie KIM SJSfi TONNEMA-SNEEK-Fabrieken van KING-pepermunt en andere kwaliteitsartikelen. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 9 Juni. De na het bezoek aan Tilburg hier en daar verkon digde mening, dat Blauw Wit ten aanzien van de strijd om de landstitel niet veel ernst aan de dag legt, is vanavond gelukkig door de Zebra's zelf ontzenuwd. En dan nog wel niemand zal het willen ontkennen op een gedecideerde en indrukwekkende wijze! Tja, het heeft er soms wel wat heel erg om gespanne*, want de Amsterdammers hadden een verrassende stootkracht, met perioden, waarin letterlijk alles „lukte". Doch al wie tegen de herhaalde stormlopen spoedig zon bezwijken, de Eind hovenaren zeer zeker niet NOORDWIJK. 10 Juni Een door de organisatoren niet geplaatste speler, de 25-jarige Braziliaanse kampioen Armun- de Vieira, wiens capaciteiten schrome lijk onderschat zijn, is de grote verras sing geworden van de internationale tenniskampioenschappen, die gisteren in Noordwijk zijn beëindigd. Vieira toonde zich in dit overigens internationaal niet sterk bezette tournooi zeer duidelijk de sterkste en sloeg Zondagmiddag in de finale van het heren enkelspel met 75, 75, 6—1 de favoriet voor de titel Fe- licissimo Ampon, de kleine watervlugge Philippijn met zijn glaszuivere lobs en zijn wonderbaarlijk anticipatievermo gen. i Maar noch met zijn zuivere plaatsen, noch met zijn fabelachtige vermogen om een bal nog te retourneren, die hem op zijn backhand al voorfoij is, noch met zijn ongeëvenaarde cross-net dropshots, vermocht de kleine nauwelijks ander halve meter metende Philippijn het veel zijdige spel van de Braziliaan te door breken. Deze belangwekkende eindstrijd had een merkwaardig verloop: tweemaal had Ampon sets voor het grijpen, want zowel in de eerste als de tweede liep hij uit tot 53. Met grote concentratie en inspanning wist de Braziliaan echter beide malen 4 games achter elkaar en daarmede beide sets met 75 te winnen. Zonder dat Ampon ook maar één keer in het zicht van een satpoint kwam. In de laatste set overheerste Vieira volko men: 61. Voor Van Swol mag het een voldoening zijn, dat hij is gesneuveld tegen de speler, die tenslotte de titel be haalde. Ampon leverde een buitengewone prestatie met zjin landgenoot Carmona in de finale van het herendubbelspel, die onmiddellijk na die van het enkelspel werd gespeeld, zodat hij in totaal ruim 5 uur op de baan was. Aan die tweede finale kwam haast geen einde. Het werd er een van 5 sets en in totaal 78 games. Het Philippijnse dubbel verloor de eer ste twee sets met 26 en Zit15. De laatste drie wisten ze tegen de Zuid- Afrikaan Norgarb en de statenloze Ma- tous (een zeer nuttig dubbelspeler) uit het vuur te slepen, waarbij ze in de vierde set bij een achterstand van 1011 en 040 niet minder dan vier match points overleefden. Tot dat moment toe had in deze set bijna constant ieder der vier spelers zijn service game gewonnen. Na de morele injectie der vier overleef de matchpoints braken de Philippijnen echter door de service van Matous. won nen de set met 1311 en daarop ook de laatste met 62. Dank zij een wat lusteloze Carmona, aie de marathondu'obelspel-finale met Ampon nog in de benen had zitten, slaagden Ivor Rinkel en zijn Engelse partner Jean Quartier er in de titel bij het gemengd dubbelspel te winnen. Car mona had toen 106 games in 5 uur tijds bijna zonder onderbreking gespeeld. Rmkel's spel maakte een zwakke indruk. Hij mist vele gemakkelijke slagen. Zel den speelden de twee dames in een mixed-partij zo'n belangrijke rol als bij deze finale. Al met al was Rinkel toch de enige Nederlander die een titel be haalde. Jean Quartier sleepte drie titels in de wacht: ze won Zondagmiddag n.l. in 3 sets van haar landgenote Georgie Woodgate de linale van het damesenkel spel en had Zaterdag met mej. Wood- gate al de titel bij het damesdubbel be haald. Onzekere spanning had er geheerst in beide kampen, bij het verloop van de eerste helft. En de Amsterdamse schare was tijdens de wandeling naar de foyer nog helemaal niet zeker van haar zaak. Integendeel zelfs. Want de kansen èn de score stonden gelijk, weshalve het iedereen maar al te duidelijk was, dat de start van het tweede hoofdstuk wel eens van het allergrootste belang kon zijn voor het welslagen van deze Zater dagavondse voetbalonderneming een redenering ,die gevoeglijk voor beide partijen gebezigd kon worden. Edoch, misschien had de PSV-schare het nog niet door, maar toen iedereen zijn plaats weer had ingenomen en scheidsrechter W. Ausum Jr. het sein voor de start ten tweeden male gaf, zag voetbalminnend Amsterdam het ah Na enkele minuten was alles, wat des Blauw Wit's was, er nog zekerder van; zij stootten elkaar triomfantelijk aan: hèt kwartiertje was gekomen. En alle „kenners" weten wat dat zeggen wil, het Zebra-kwartiertje. Het betekent een maximum aan enthousiasme, stormlopen op de vijandelijke veste (alles in het sportieve natuurlijk) en óp de bal zitten. De twee en twintig Amsterdamse benen deden hun werk goed en er kwamen geen ongelukken van al dat enthousiasme. Want letterlijk alles lukte in de gelederen der gastheren en PSV kon van zijn tactiek „kalm blij ven" geen profijt trekken. Daar zorgde de stevige defensie wel voor, waar Mesman zijn taak bijzonder goed be greep en Van Raalte heel veel werk heeft bespaard En de voorhoede? En masse waren de vijf aanvallers ten strijde getrokken, een beetje onwennig nog eerst, maar toch gevaarlijk genoeg om menig PSV- hart in de keel te doen bonzen. Na een paar minuten al kon de hoofdstedelijke supporters-familie een geloei aanheffen. Maas had zich prachtig vrij weten te spelen, maar kon de schare toch geen gelegenheid geven het loeien in gejuich te doen overgaan. Maar och, zijn J^alen op het laatste moment wilde men niet anders zien als een „uitstel van exe cutie". De Zebra-vrienden bleven hun favorieten luide opstuwen om na zeven minuten eindelijk, dachten ze hun stembanden ten volle te ontplooien. Weer waren de vijf naar voren gegaan en toen tenslotte de bal op Van Dijlt's hoofd terecht kwam, zag de linksbinnen Advertentie n Skoda snelste ronde 106.3 km/u gemidd. snelheid 104,32 km/u Gereden door G. Th. REYS Wijngaarden vrij staan. Een hard schot en een (na vele safes) geslagen Steiger was het resultaat (2 De elf zowel als het publiek waren nog niet tevreden. Wijngaarden had ook in de dertiende minuut van ^Je eerste helft de Amsterdammers de leiding be zorgd, doch een herhaling van de ge lijkmaker, die Beyen twaalf minuten later scoorde, wilde men nu kennelijk niet meemaken. En het leek alsof Am sterdam de kracht van zijn Eindhovense tegenstander niet meer wenste te er kennen. Het kwartet Van Raa!te-Mes- man-Boonkamp-Altink werd echter nog genoeg aan het bestaan van de Philips- mannen herinnerd! Maar het lukte niet meer, en de enkele keer, dat PSV tóch nog slaagde had het de „pech" dat er juist iemand de gelijkmaker op bet laatste moment in de stond. Het spel beeld onderging bij dit alles een verandering. Men zag blessures aan de lopende band, geenszins het gevoig van onsportief optreden, doch louter en alleen een uitvloeisel van daden, beho rende bij alles op alles zetten" Naar Blauw Wit's derde doelpunt had den ondertussen zowel Van Dijk als Maas gesolliciteerd. Teleurstelling van de bevriende tribunes was echter beide KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Blauw Wit—PSV 3—1 HeerenveenWillem II 6—2 PSV 5 3 11 7 15— 8 Blauw Wit 5 3 0 2 6 10— 8 Willem II 3 2 10 5 6— 3 DWS 4 10 3 2 8—14 Heerenveen 3 0 0 3 0 3— 9 PROMOTIE EERSTE KLASSE QuickBorne 2—0 EERSTE KLASSE D EmmaRBC 2—3 KORFBALKAMPIOENSCHAP DeetosZKC 13—I Westerkwartier 4 4 0 0 8 31—10 VKC 6 2 2 2 6 25—29 Deto 7 2 2 3 6 31—37 Deetos 3 2 0 1 4 25—14 ZKC 6 10 5 2 20—42 malen het gevolg. Vrij onverwacht kwam het doorslaggevende punt, in de vijf en twintigste minuut Heffels had tijdens een schermutseling voor Steiger's domein een goed plaatsje opgezocht en hij was er als de kippen bij toen hij zijn kans kreeg (31). Tot het laatste fluitsignaal hebben de Eindhovenaren gedaan wat ze konden, maar het leek een hopelcfee onderne ming. In ieder geval hebben s{j de schrale troost eervol ten onder te zijn gegaan.... Vier Nederlandse spelers zijn opgege ven voor de Daviscup-ploeg, die op 15, 16 en 17 Juni a.s. in Noordwijk de strijd zal opnemen tegen de Fhilippyr Krijt en Linck. MB. Zij zijn Van Swol. Rinkel. Krijt Hoe de indeling voor dubbel- en enkel spelen zal zijn, zal pas in de lóóp van de volgende week worden vastgesteld. Voor de Philippijnen komen uit Ampon, Deyro en Carmona. De grote strijd tussen OWO en HHC is een 40 overwinning voor de Am sterdammers geworden en doordat Scho ten met 82 van RCH won is de situ atie aan de kop zeer spannend gewor den. SC Haarlem verloor zoals verwacht werd met 62 van BI. Wit terwijl EDO een goede prestatie leverde door WGA een 55 gelijk spel af te dwingen. De HHC-ers waren in de eerste vier innings onbetwist de sterksten en reeds in de eerste innings kwamen de OVVO- ers in moeilijkheden toen Vrenegoor en Hoogenbos een honkslag plaatsten. Maar werper Urbanus en zijn velders wisten het gevaar te bezweren. Hetzelfde her haalde zich in de vierde innings toen de HHC-ers twee honken bezet kregen en niet één speler uit, maar ook deze situ atie werd dooé Urbanus en zijn mannen opgelost en toen het HHC-veld zijn wer per Smidt in de gelijkmakende beurt van de Amsterdammers in de steek liet, was een honkslag van Altink voldoende om twee runs te scoren. In de 8e innings kwamen de twee laatste runs toen drie veldfouten gevolgd werden door een honkslag van De Lugt. Deze 40 voor sprong was voor de OWO-ers voldoen de om de zege niet meer uit handen te geven, óndanks de honkslag van Hoo genbos in de laatste innings. BI. Wit heeft een gemakkelijke zege behaald op een in het veld zwak spelend Haarlem. Juist het veldspel was bij de Amsterdammers beter verzorgd waar door de Haarlemmers, ondanks hun acht honkslagen, maar twee runs konden scoren. Dit geschiedde in de 4e innings toen Bloemink, Hetem. Lohman en De Mon een honkslag plaatsten In tegen stelling met De Mon kreeg Wilders de volle medewerking van zijn velders en kwamen de Haarlemmers er verder spo radisch aan te pas terwijl de Amster dammers het scoren door de vele veld fouten werd vergemakkelijkt. Reeds in de eerste innings waren het twee fouten die een run opbrachten en honkslagen van Rietbergen, De Wilt en een home run van Nahuys, gevolgd door fouten brachten de eindscore der Amsterdam mers op zes runs. De zege die Schoten op RCH be haalde is te danken aan de betere slag- prestaties en reeds in de eerste innings scoorde het twee runs toen Keulemans een 2-honkslag plaatste en het RCH- veld enige foutjes maakte. Ook ln de vierde innings bezondigde het Racing- veld zich weer aan fouten, die gepaard gingen met honkslagen van v. d. Kuyl Nanne, hetgeen weer vier runs op leverde. Pas toen Schoten de stand tot 70 had opgevoerd kwam in de 7e innings het eerste tegenpunt toen v. Elderen een formidable home-run sloeg. Nadat Schoten in de 8e innings nog eenmaal gescoord had, wist RCH in de laatste slagbeurt nog eenmaal te scoren zonder echter Schoten meer te kunnen bedreigen. Als Schijvenaar met EDO meespeelt schijnt deze ploeg te herleven en VVGA ondervond dat aan den lijve. Nadat de GA-ers in de derde innings de leiding hadden genoemen door een honkslag van Bloem werd het een innings later 21 voor EDO dank zij een honkslag van Vrenegoor. Toch ging ook deze voor sprong te niet toen WGA in de vijfde en zesde innings een run scoorde maar in de gelijkmakende zesde innings scoor de EDO drie runs en deze voorsprong behield het tot de laatste innings. Toen echter scoorde WGA nog 2 run* en ontkwam nog net aan een nederlaag HHC 5 4 0 1 OWO 5 4 0 1 8 Schoten 5 4 0 1 8 BL Wit 5 3 0 2 6 WGA 6 2 1 3 5 RCH 5 2 0 3 4 EDO 5 0 1 4 1 SG.H'lem 4 0 0 4 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 5