Jozeva en Jean spelen als ieder ander kind DE WEEK IN STAD EN STREEK T Chevrolet de Luxe 1951 TEMPO DE PRIJZENOORLOG IS REGONNEN HAARLEMS MATRASSENHEIS SLEUTEL WEG? Circuskinderen in hun gewone doen „Ik ben voor Sinterklaas opgetreden en was helemaal niet bang" m AGENDA Een geziene verschijning GïCouvreur&Fus HERINGA WUTHRICH Radio Moors ZATERDAG 16 JUNI 1951 PAGINA 2 Circuskinderen vertellen H.O.V.-ZOMERCONCERT Motorrijder maakte lelijke val Burgerlijke Stand L Elke vrouw, die haar jeugdige figuur langdurig weef te behouden, zal onge twijfeld in elke om geving een geziene figuur blijven. Een WALA-corsef zal hiertoe in niet gerin ge mate bijdragen. Gen. Cronjéstraat Tel. 18104 Rembrandt-expositie in het journaal Circus Mullens waarschijnlijk drie dagen langer in Haarlem Thans uit voorraad leverbaar en betaalbaar in guldens Te bezichtigen in onze showroom, PLEIN 21 te HAARLEM Amsterdnmsrlic Rijtuig Maatschappij K.V. AERDENHOUT Auto tegen tram H.H. MISSEN OP ZONDAG Inbraak in stations restauratie WATERPOLO-PROGRAM Waterstanden Vuilnisophaling in Bloemendaal Gemeenteraad Bloemendaal SPAARNDAM De zin van het huwelijk HEEMSTEDE R.K. Verenigingsgebouw Zondagsdiensten CHAMPAGNE Fanny Blankers—Koen en Wim Slijkhuis starten in Haarlem ZANDVOORT Schoolkinderen op reis Klaverjastournooi voor een mooi doel SANTPOORT Zondagsdienst Kerkbericht VOOR VERHUIZINGEN GROOT EN KLEIN IS HET VOORDELIGSTE ADRES Rozenstraat 13 Te'. 20020—12525 „DE SlEUTELSPECIALIST" in bedden, ledikanten en dekens Fantastisch lage prijzen - ZIET DE ETALAGE Gr. Houtstraat 103 - Tel. 11485 Duizenden Haarlemmers hebben deze «eek genoten van het aantrekkelijk pro gramma, dat circus Mullens hun heeft aangeboden. En duizenden hebben er met enthousiasme en verbazing gekeken naar de twee jongste sterren van de piste, Jozeva en Jean Carola. Met het grootste gemak maken deze circuskinde ren de meest onmogelijke toeren en daar zijn nummers bij, die zelfs ervaren acro baten hen niet na kunnen doen: Een der moeilijkste standen is bijvoor beeld de krokodillenhandstand. Niemand kan deze uitvoeren; alleen de Chinezen, die als de meest „slappe'' mensen bekend staan, kunnen dergelijke oefeningen brengen. Indirect heeft Jozeva dit dan ook van een Chinees geleerd, want haar leermeesteres, de Deense acrobate Edel- ton, werd in haar jeugd door een Chi nees getraind. Twee jaren lang treedt het tweetal reeds in de piste op. Daaraan is een jaar van onvermoeid en ijverig oefenen voorafgegaan, waarin Jozeva van de Deense les had. Deze was eigen lijk van plan, het kind voor een paar jaar mee te nemen op tournée. maar de ouders van Jozeva wilden het meisje niet laten gaan. Bovendien kunnen de kinderen geen dag van hun ouders af. En dat kunnén we begrijpen, want de familieband is zeer hecht en er heerst een goede en gezonde sfeer in het huishouden. Vader en moeder, die zelf ook in het circus optreden, „Les Roselli's", voeden hun kinderen zeer verstandig op. Vier jaar geleden hebben wij eens een onderhoud gehad met Madame Roselli. waarbij zij ons vertelde, dat ze haar "zoon en doch tertje, die ook veel voor de piste voel den, geenszins in deze richting wilde dwingen. Het echte artistenbloed ver loochent zich toch niet. was haar mening en als mijn kinderen groter zijn moeten ze zelf maar kiezen welke kant zij op willen gaan. En dat het artistenbloed zich niet ver- loochend heeft is nu wel duidelijk. Wie het tweetal 's avonds ziet optreden krijgt I onwillekeurig het idee. dat hun leven allesbehalve rooskleurig zal zijn. Uren van moeizaam trainen en harde ontbe ringen schrijft men ze toe De waarheid j is echter anders. Het meisje traint na genoeg helemaal niet en de jongen doet het alleen uit vrije wil. Nu is die wil zó groot, dat hij eigenlijk niets anders meer doet dan de hele dag springen, hoog- standjes maken en duikelen. Jozeva i maakt zo onder het spelen door wel eens een hoogstandje of een achterwaartse salto en dat is voor haar oefening ge noeg. Toen wij gistermorgen naar de woonwagen van het gezin Roselli gingen om een praatje met de jeugdige artisten te maken, verwachtten wij een stel vroegwijze en eigengereide rekels te ontmoeten. In plaats daarvan zagen wij een klein en smal gebouwd meisje met een schotsgeruit rokje en een wit bloesje aan. dat met een pop zat te spelen. Haar broer was in de piste aan het oefenen en toen wj hem midden in een zware salto verrasten, kwam hij enigszins be deesd naar ons toe. Als een echte jongen streek hij nonchalant het haar uit zijn ogen en sjorde hij onverschillig aan zijn broek. Het bedeesde was er echter al gauw af en binnen vijf minuten waren we gezellig aan het babbelen. Jean en zijn zusje zijn nu dertien en tien jaar oud. Ze zijn in Antwerpen ge boren en als ze niet op tournée zijn, wonen ze in deze stad. Als ze op reis zijn gaan ze natuurlijk niet naar school, maar des winters halen ze de schade in. Ze leren dan twee maal zo veel als de kin deren. die normaal school gaan en zijn dus helemaal niet achter. We vroegen aan het span of ze het fijn vonden om naar school te gaan. Eerst zeiden ze bei den van „ja", maar toen we vertelden, dat wij het allesbehalve leuk hadden ge vonden, zei Jean: „Ik ga eigenlijk liever in de piste dan naar school." Jozeva, die in werkelijkheid Jozefina heet, bleef bij haar mening en vertrouwde ons toe, dat ze heel mooi kon schrijven en rekenen en lezen het fijnste vond. „Wat doen jullie nou nog meer dan in het circus optreden?" vroegen wij. Jean, die zich altijd als een bescher mer van zijn zusje voelt, voerdevoor haar het' woord. „Zij speelt met haar pop Fientje en ze heeft een boel uit- knipplaatjes en ik heb bijna geen tijd meer om wat anders te doen dan te oefenen. Ik leer nu springen van een Fransman en ik kan ook nog paardrijden zonder zadel. En verder oefen ik me vooral in het „august ma ken". Jean wil n.l. clown worden en daarvoor oefent hij met hart en ziel. Op gevaar af wat ééntonig te worden, Koeten wij helaas wederom schrijven dat het vierde zomerconcert der HOV. onder leiding van Marinus Adam plaats vond voor slechts enkele tientallen men sen. Welke de oorzaken hiervan zijn la ten we in 't midden. Wel zouden wij ad viseren de programma's in meer popu laire richting te kiezen, hetgeen voor deze serie Zomerconcerten misschien geen kwaad zou kunnen. Zoals het nu gaat deed men beter de gehele serie af te gelasten. Het is voor niemand plezie rig in een bijkans lege zaal te zitten. Nu had Marinus Adam het programma van dit concert ook veel te zwaar inge kleed. Het concert voor piano en orkest van de Belgische componist Marcel de Pauw heeft ongetwijfeld goede eigenschappen. Het werk ging hier als eerste concert uitvoering met de Belgische pianist Louis Backx als solist. Hier en daar mu ziek met vaart, getuigend van een inspi ratievolle geest, waarbij het motorische element sterk op de voorgrond treedt. De instrumentatie is met vakmanschap toegepast. Alleen is het melodische wel een weinig stiefmoederlijk bedeeld ten opzichte van de rhythmiek. Hierdoor had de solist Louis Backx ook weinig kans zich eens als lyricus te laten horen. Alles klonk nogal zakelijk en koel. met respect overigens voor zijn technisch kunnen. De componist die in de zaal aanwezig was bedankte voor de hem ge brachte hulde. Van de eveneens Bel gische componist Jef van Hoof ging als eerste uitvoering in Haarlem een Sym- phonische Suite, een werk met weinig originaliteit, maar dat wel plezierig klonk. In het laatste deel, een kinder toneel voorstellend met juichende kin deren, hoorden wij zelfs het thema uit het laatste deel van O. Franck's Sym- phonie in zijn gehele gedaante. Ook de componist hiervan was aanwezig en dankte orkest en publiek voor de bijval. De HOV had geopend met een dik ge- instrumenteerde en lawaaierig aandoen de ouverture „Charlotte Corday" van Peter Benoit. Tot slot na de pauze de bekende maar altijd mooi blijvende symphonie no 5. van A. Dvorak, meer bekend onder de naam „Aus der Neuen Welt". Op enke le ongelukkige inzetten en wat haastig gespeelde fragmenten na. een behoorlij ken uitvoering. Een zeventig applaudis serende mensen boden eigenlijk een vol orkest concerteerde. Nogmaals het vol orkest cancerteerde. Nogmaals het is spijtig dat zoiets voorkomt. JAN LAARVELD Een motorrijder, die op de Kleine Houtweg reed, slipte gisteren ter hoogte van de Baan op de tramrails. Hij viel en kwam met zijn hoofd op de trottoir band terecht. Vermoedelijk liep hij hier bij een schedelbasisfractuur op. In vrij ernstige toestand is het slachtoffer, de 30-jarige bouwkundige W.F.L. uit Am sterdam, naar het Grote Gasthuis ver voerd. GEBOREN: F. E. Reinders—Hiemenz z; E A. van SenusPalfenier z; G. A. Scheelings—Raps z; W. G. van Tonge renRusman z; A. P. van der Linde Dieters z; M. M. van der VaartPott d; E. A. van SenusPalfenier d; G. A. ScheelingsRaps d; A. C. Claassen Captijn d; W. M. VerdamTam d; E. M. Kramer—De Jong d; C. F. J. van HeldenVan Leuven d; G. C. de Jong Wesseling d; W. C. VermeijGreger d; G. H. Bok—Van Egmond d. GEHUWD: P van der Werff en G. A. E Schwalm. OVERLEDEN: E Witteman, 83 j„ Kle verparkweg; C. Fortgens, 72 j., Kinker straat; J. L. de Graaf. 24 d., Wester straat; E. G. LeuvenPrins, 72 j., Kam- periaan; L. A. G. Biestnan, 4 d. Kam perlaan; P. G. J. Semee, 83 j., Zonne bloem straat. Jostva ejn Jean in actie. Ais u de houding van het negen jarige meisje precies volgt, zult u versteld staan van de wonder baar lijKe souplesse, aie' het meisje demonstreert. Het circusbloed vérioocneni zich niet. Jozeva vertelde, dat ze vorig jaar in België voor Sinterklaas moest optre den. „En ik was helemaal niet bang voor hem. Hij heeft me een zakje snoep gegeven, omdat hij het zo mooi vond.", Jean keèk ons met een glimlachje aan. Dan gaat hij verder en vertelt over Spanje en Frankrijk, waar ze al zo vaak zijn geweest. „In Spanje is het lekker warm," vindt hij en zijn zusje valt hem bij: „En we zijn vlak bij Sinterklaas ge weest." Beiden vinden ze Spanje erg mooi, maar eigenlijk vinden ze het over al wel leuk. Het tweetal houdt veel van dieren. Jean heeft een grote zwarte herders hond. die hij heeft geleerd om mandjes met boodschappen te dragen en het meisje heeft een klein keeshondje. Haar lieveling is wel de zwarte pony Blacky, die nu nog niet in het circus optreedt, maar wel wordt, getraind. De pony is van haar, zegt ze, en niemand mag er aan komen. „Wat gaan jullie nu doen als jullie groot zijn?" „Ik ga dan geld verdienen om mooie costuums te kopen," is het zelfbewüste antwoord van Jozefina. „Ik ga de hele wereld door," zegt haar broer. „En waar ik het fijnste werk daar blijf ik." En dan vinden ze dat ze al veel te lang hebben stilgezeten. Vader en moe der Roselli nemen het gesprek over en vertellen ons nog meer over hun kinde ren. Intussen vermaken deze zich met de overige circuskinderen. Vanaf de elfde dag dat Jean op de wereld was is hij met het circus mee gereisd, dus men kan met recht zeggen, dat ze „op de planken geboren" zijn. Toen de jongen vijf jaar was had hij ;n het circus „De Vliegende Man" gezien. Klein als hij was wilde hij deze truc met alle geweld nadoen. En toen zijn moeder enige weken later aan de schoonmaak was, nam hij zijn kans waar. Moeder was even uit de kamer en Jean klom haastig op twee op elkaar gestapelde fauteuils. Juist kwam zijn moeder dc kamer binnen. „Mama, me voila!" riep de kleine dap pere en meteen gleed de bovenste stoel van de onder ste. Het kind viel en kwam in een tobbe met kokend water terecht. Zijn verschrikte vader wikkelde hem in 'n deken en bracht j hem onmiddellijk naar 'n ziekenhuis, waar hij vier weken verpleegd moest worden. Vorig jaar ston den Jean en Jozeva tezamen met zestien andere grote num mers op het pro gramma. Zij ston den als nummer zes genoteerd. Voor de aanvang van hun nummer oefenden de kinderen in de kleedkamer. Eerst stonden de overigen wat sceptisch te kij ken, toen waren ze verbaasd en vervol gens snelde de een na de ander naar de directeur om te vra gen of de kinderen alsjeblieft het laat ste konden optre den. Anders zouden hun prestaties zo tegenvallen! En wat dit betreft zijn Jo zeva en Jean Carola nog niets veran derd BIOSCOPEN Rembrandt: September-affaire (volw.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Das Kind der Donau (18 jaar), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor River Lady (18 j.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. v- Frans Hals: Secretaresse van mijnheer (al.), 2.30, 7 en 9.15 uur; Zo 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. City: My dream is Yours (14 j.j. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De avonturen van Martin Eden" en „Twee Yankees" (14 j.), 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 17 Juni Openluchttheater Bloemendaal: Concert 3 uur. TENTOONSTELLINGEN: Vleeshal Grote Markt: Tekeningen en etsen van Rembrandt, (tot en met 3 Sept.). Geopend op Werkdagen van 10 tot 17 uur. 's Zondags van 13, tot 17 uur. Museum Het Huis Van Looy KI. Houtw. 103 (tijdel. ing. Voorhoutstraat 8). Van 16 Juni af. Tweede jaarlijkse tentoonstelling van werken van Jacobus van Looy. Gel opend op werkdagen v. 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. 's Zo. van 14 tot 17 uur. Kunstzalen Frans Heerkens- Thijssen Plein 13. Schilderijen van meesters der 17de. 18de en 19de eeuw Geopend op werkdagen van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. APOTHEKEN: De Zondag-, avond- en nachtdiensten van de Haarlemse apotheken worden van 16 tot 24 Juni waargenomen door fa. Duym Keur, Keizerstraat 6, tel. 10378; Apotheek Eegemann Sneltjes, Kruisweg 30. tel. 10043; Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 23525. ZIEKENVERVOER: Fa. Mathot, Gr. Houtstraat 9, telefoon 11900; Margriet. Turfmarkt 19 rd telefoon 21400; te Heemstede Fa. Buitenman en Co., Raadhuisplein 7, telefoon 28523. R.K. Militair Tehuis „De Burcht", dage lijks de gehele dag geopend. De Open Deur: Inlichtingenbureau over het Rooms-Katholicisme (Kruisweg 25 Spreekuren: dagelijks (beh. Zondag): 10-12 en 14.30-21.00 uur. R.K. Gezinszorg (Kenaupark 18). Spreek uren: Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8.3-010.00 uur. Wit-Gele Kruis (Kenaupark 15)Kraam- verzorging spreekuren: Ma. 24 uur; Wo. 2—3 u.; Do. 1011 uyr. Bur. voor Huwelijksvoorlichting: spreek uur Rector de Bot: Di. 45 u. en Dinsdag avond 7.308.30; spreekuur Dr. Tervooren, Mauritsstraat 9. dag: van 13.30-^-14.30 en na afspraak. Kantooruren 9—5 uur. Advertentie 52 Met veel vakmanschrap heeft Poly goon een korte, maar verrassende re portage gemaakt van de -Rembrandtten- toonstelling in de Vleeshal. Het histo rische gebouw werd van verschillende kanten vastgelegd en uitstekend kwam het bouwwerk tot zijn recht in het ka der van onze moderne markt. Ook de tentoonstelling zelf kreeg hier extra glans en waardigheid. De opnamen worden deze week in het gebruikelijk journaal vertoond. Naar men ons van de zijde van Circus Mullens mededeelt, is men van plan we gens de grote toeloop van bezoeKers het crcusprogramma te prolongeren tot en met 21 Juni. Advertentie Gistermiddag omstreeks vijf uur is een met groente beladen vrachtauto tegen de tram uit Zandvoort gereden. Een groen, teboer uit Zandvoort wilde namelijk met zijn auto vanaf de Zandvoorterweg de Sparrenlaan inrijden. Door onbekende oorzaak is hij tegen de tram gereden. De tram reed nog niet in volle vaart, daar er even voor de plek van het ongeval een halte is. De bestuurder, die het on geluk zag aankomen, remde uit alle macht. Hierdoor is alles nog tamelijk goed afgelopen. De autobestuurder is naar het Marinehospitaal gebracht. Hij had een hoofdwonde en enige andere verwondingen. Na behandeling kon hij naar huis terugkeren. De auto moest v/orden weggesleept. De tram had een half uur vertraging. iwee weken geleden maakten wij samen, lezers 'n tocht per brom fiets door stad en streek, met 'n Jclein nachtelijk fantasietje als inter mezzo. Ik bad u toen er toch van door drongen te zijn in welk een begena digd oord wij wonen; hoe wij alles wat de lieve natuur maar bieden kan temidden van ons en rondom ons kun nen vinden en waarom de vreemde ling hier speciaal naar toe komt. Dat was geen chauvinisme, maar dat was 'n appèl voor de dankbaarheid, die wel eens te wensen over laat. En nu heeft de uitgeverij Ploegsma te Amsterdam ons deze week gelukkig gemaakt met een verrukkelijk boekje, onder de ti tel „Haarlem as it is", goed vertaald: „Zó is Haarlem." Amsterdam, Rotter dam, Utrecht, Den Haag en Arnhem zijn in deze reeks al aan de beurt ge weestmaar ik kan me niet voorstel len, dat de serie „Look at Holland" ooit voor vól zou worden aangezien als de bloemenstad, als de bollenstreek, als Kennemerland buiten beschouwing waren gelaten. Vier en zeventig foto's, rag-fijn en oog-scherp op kunstdruk papier. Geen vier en zeventig an sichtkaarten, waarop de Amsterdamse poort, het Stadhuis, een hofje of de hertenkamp dood gedrukt zijn, maar vier en zeventig foto's, getuigende van een benijdenswaardige visie van de Haagse fotograaf, mr. A. Menalda. Een agent, die op de Grote Markt voor- 'o is Haarlem! Onder ons mogen we wel erkennen, dat het hier ook niet altijd botertje tot de boom is. Nurks zou het kunnen klaar spelen om vier en zeventig foto's te verzamelen van zere plekjes in het stadsbeeld en in de omgeving. Zijn fotograaf zou een hobbelige kuilen- weg kunnen kieken en hij behoefde er slechts „straat in een buitenweg van Haarlem" bij te schrijven. Hij zou een slabbetjes weer opgeborgen konden worden, want wie zou de koppensnel ler moeten zijnMaar hebben we dan voor niets een deskundige in ons mid den? opperde de hoofdredacteur, die haring eet om dorstig te worden en bij 'n sterke dronk 'n haring zo lekker vindt. De deskundige kwam, zag en besloot zijn vrij uur tussen de middag te besteden om een haring te maken zoals wij, ondeskundige stadsmensen, dachten, dat ze in een tonnetje moest verblijven. Hij nam 'n fles melk en gaf de vier en veertig te drinken. Met 'n echt vissersmes Volendam zit hem in de kuiten en op het gezicht opereerde hij later aan de lopende band en toen, wij smullen. Zó gulzig en onbeheerst, zo smakkend en de tong strelend, dat het een winstgevende middag voor de caféhouder aan de overkant werd. Drie dagen kon nie mand ter redactie haring meer zien. Maar daarna kwam langzaam dat ver langen weer naar boven om het mal se, pikante en blanke zeebanket te proeven eii in de keel te voelen glij den. Het is met een haring als met een glas goede wijn: zo moeilijk om de deugd van mondjesmaat te beoefenen. Zó is de smuller, zo is SBAARN EBABBELAAR lichting geeft aan buitenlanders; de binnenplaats van het Stadhuis, gezien vanuit de ramen bij de raadzaal; de ingrediënten en bekroningen der Haarlemmer olie; de toppen van oude gevels en de kernpunten van de in dustrieën. „De Eenhoorn", de hout zaagmolen aan het Spaame praalt naast een close up van een bollenveld, en de opname van de Kathedrale Ba siliek, met de weerspiegeling in het water wedijvert met die van het fraaie priesterkleed uit de 15e eeuw in het Bisschoppelijk Museum. Maar de fotograaf heeft ook 'n kijkje geno men in Santpoort en IJmuiden, in Bloemendaal en Heemstede, in de zwa re industrie te Velsen en op het Zand- voortse strand. Men zal werkelijk met intense vreugde en gepaste trots al het mooie van stad en streek de re vue laten passeren. De journalist Ro bert Peereboom verzorgde de onder schriften en een voorwoord., waarin hij Haqrlems voortreffelijkheden voor treffelijk kristalliseerde. gammel huis, waarin drie gezinnen wonen, op de plaat kunnen vast leggen, met als onderschrift wo ningnood in de hoofdstad van Noord-Holland." Hij zou de achterge laten papieren en schillen aanwijzen op de Speelweide en in de plantsoe nen, een gracht op een zomerse war me dag kiezen, om bij de foto te schrijven „Het moge nu nog kwalijk rieken, eens zal men helder water kieken." Mocht diezelfde Nurks zich op een gevaarlijk verkeerspunt op stellen, dan zou hij voor Mr. Menalda een tweeling-plaatje maken, met de tekst „Een agent, die op het Kenne- merplein een bon geeft aan binnen lander s." In Velsen posteerde hij zich bij de pont (tekst: wachters bij de zee), in Beverwijk op de groentevei ling (odeur, nevenproduct der aard- beienstad) en in de Zilk in het cen trum (dan weer dit en dan weer dat, hier gebeurt van alles wat). Maar wie hangt de vuile was bui ten, als ze schoon zo vol poëzie is? Dat doen alleen Nurksen en die be staan maar in de verbeelding, dacht ik zo. Zo is IJmuiden! Dat dachten we op onze redactie toen daar deze week 'n vaatje nieuwe haring binnen rolde, met de complimenten van de visserij. Prompt moest de hele gemeenschap in de Smedestraat op nummer vijf wel te verstaa,. en niet even verderop een slabbetje voor doen voor het water, dat uit de reeds proevende monden een uitweg zocht. En daar heb je nu stadsmensen. De eerste moeilijkheid was dat vaatje open te maken. Daat lukte zeer ondes kundig. Toen kwamen er vier en veertig haringen met koppen en in gewanden te voorschijn, zodat de N.B. Het laatste nieuws uit De Zilk: De heer H. is behalve een ijverig werkman ook een verwoed hengel- enthousiast. Nu de vistijd weer is opengesteld, nam hij op een goede (of kwade) dag een oude stoel, teneinde op zijn gemak een visje te verschal ken. De oude stoel werd n.l. gedepo neerd langs de slootkant als zitplaats voor onze hengelaar. Hoe het nu di rect gekomen is, is niet helemaal dui delijk. Blijkbaar was de vis zó lui, dat dit aanstekelijk werkte op des henge laars goesting naar slaap. Plotseling immers begon deze te knikkebollen en dook van de stoel in het natte ele ment. Het zou wellicht nimmer zijn uitge komen, maar er waren twee gedien stige Zilkenaren, laten we hen B. en Chr. noemen, die onze onfortuinlijke hengelaar op het droge brachten. Al wil daarmee niet gezegd wezen, dat hij er zelf niet zou zijn uitgekropen. Hoe het ook zij, waar drie mensen iets weten, is het geen geheim meer en (Ontleend aan Sursum Corda) Kathedraal St. Bavo (Leidse Vaart) 6.30. 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. H. Jozef (Jansstraat): 6.45, 8, 9.15, (Hoogmis) en 11 uur. H. Antonius van Padua (Nwe Groen markt): 6.30, 7.30. 8.30 10, 11 en 12 uur* O. L. Vrouw Rozenkrans (Spaarne 6.15. 7.30, 9, 10.30 uur (Hoogmis) en 12 uur. 5 H. Johannes de Doper (Amsterdam straat): 6.30, 7.30, 8.45, 9.30 (Hoogmis) 11 en 12 uur. Allerh. Hart van Jezus (Kleverpark weg): 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru- gerstraat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis)' en 11 uur. H. Liduina (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 8.30, 9.45 (Hoogmis) en 11.30 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten en St. Bavo (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 8.45 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. Allerh. Drieëenhcid (Bloemendaal): 7, 8.30 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. H. Sacrament (Bloemendaal): 7.30 en 10.15 uur (Hoogmis). O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Overveen): 7, 8, 9 (Hoogmis) en 10.30 uur (Hoogmis). H. Antonius van Padua (Aerdenhout): 7.30, 9 uur (Hoogmis) en 11 uur. H. Bavo (Heemstede): 7.15, 8.45, 10 (Hoogmis) en 11.30 uur. O. L. Vouw Hemelvaart (Heemstede):, 7, 8.30. 10.15 en 11.30 uur. H. Agatha (Zandvoort): 7, 8.30 (Hoog mis) en 10 uur. H. Adelbertus (Spaarndam) 7.30 en 10 uur (Hoogmis). In de nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de stationsrestauratie. Men is het gebouw binnengedrongen door een raam, dat niet goed was afge sloten en via de zogenaamde banketbak kerij naar het kantoor gegaan, waar on geveer 20 pakjes sigaretten, een fles Vermouth en vier pakken koffie ver mist worden. Het programma van de in de week van 18 tot en met 23 Juni te spelen wa terpolo wedstrijden luidt, competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond: Maandag 18 Juni, hoofdklasse, heren: Haarlem—HZPC. Dinsdag 19 Juni, dames: 3e klasse A: HaarlemWaterlelie; Blauwe Beugel Oosterbad. Heren: res. iste klasse B; Haarlem 3Meeuwen 3; res. 2e klasse A; Nereus 2HPC 3. Woensdag 20 Juni, dames: 2e klasse A: DWR—ADZ; 3e klasse D: DWR 2—VZV 2. Heren: res. hoofdklasse: HPC 2Rob ben 2; 1ste klasse A; Neptunus (Arn hem)DWR; res. 2e klasse A: DWR 2 HVGB 3; res. 3e klasse B; DWR 3—HV GB 4. Donderdag 21 Juni, dames: 2e klasse A: VZV—DWT, Nereus—HVGB; 3e klas se D: DWT 3Nereus 2; 3e klasse E: DWT 2—HVGB 2; Heren: 2e klasse C: VZV—HPC; res 1ste klasse: DJK 2— HVGB 2. Vrijdag 22 Juni, dames: 3e klasse A: WaterlelieHPC. Heren: res. hoofdklas se: ZIAN 2HPC 2; res. 1ste klasse B: AZPC 2Haarlem 3. Zaterdag 23 Juni, dames: HVGBA DZ. Heren: res. 1ste klasse B: HVGB 2 Kobben 3; res. 3e klasse B: HVGB 4 DWT 2. Kring-competitie: Maandag 18 Juni, dames: Haarlem 2 —HVGB 3; jongens: HaarlemHPC. Dinsdag 19 Juni, heren: HPC 4HPC 5; dames: Haarlem 2HZV. Woensdag 20 Juni: meisjes: DWR DWT; HPC—HVGB b. Donderdag 21 Juni, dames: DWT 4 HVGB 3. Vrijdag 22 Juni, meisjes: HVGB aD WT; HVGB b—DWR, heren: HVGB 5— Haarlem 5. Zaterdag 23 Juni, jongens: DWTH PC, heren: DWT 3—HPC 5. Zaterdag 16 Juni. Hoog water: 0.14 u. en 12.46 u. Laag water: 8.03 u. en 20.44 u. Zondag 17 Juni. Hoog water: 1.11 u. en B. en W. van Bloemendaal zijn voor nemens om 'een verordening te maken betreffende de vergoeding voor het ge bruik van vuilnisemmers wanneer de reorganisatie van de vuilnisophaaldienst een feit is geworden. Voor elk perceel zal van gemeentewege een emmer gra tis beschikbaar worden gesteld, hetgeen neerkomt op 5000 stuks. De reparatie dienst zouden B. en W. gaarne zelf in handen willen houden, opdat de em mers blijven passen op de roltrommei- auto. Om de kosten te bestrijden stelt het college voor een vergoeding van f 1.80 per jaar te vragen in de kosten van het halen, brengen, omwisselen, tij delijk beschikbaar stellen van de reser ve-emmer, reparatie etc. Gemeend wordt dat een gezin, wanneer het huis vuil tweemaal per week wordt opge haald, met één emmer toe kan (thans wordt eenmaal in de week vuil opge haald). Er moet naar gestreefd worden het totaal, aantal emmers zo laag moge lijk te doen zijn. Voor een tweede em mer is de jaarlijkse bijdrage vastgesteld op f 5, voor een derde op f 6 enz. De inwoners zullen verplicht worden, hun afvalstoffen aan de gemeentelijke op haaldienst mee te geven via de stan daardemmer. In de raadsvergadering van Donder dag a.s. zal deze kwestie principieel besproken worden. De raad der gemeente Bloemendaal komt Donderdag 12 Juli om kwart over twee ten i*aadhuize bijeen. Op Donder dag 5 Juli des middags om vier uur zal het honderdjarig bestaan van de gemeentewet in buitengewone verga dering herdacht worden. Voorgesteld wordt de voor- en achtergevelrooilij nen tussen Bloemendaalseweg enerzijds en Verlengde KoepellaanBos en Duin laan anderzijds en tussen Zomerzor- gerlaan enerzijds en de woningen aan de Boslaan anderzijds vast te stellen, daar geen bezwaarschriften zijn inge diend. Voorgesteld wordt de bouwver ordening aan te vullen met het volgen de artikel: een bouwwerk moet zich in zodanige toestand bevinden dat het geen gevaar kan opleveren voor de veilig heid van de gebruikers" of van anderen tengevolge van het ontbreken van doel matige middelen vooi ontkoming bij brand. Na een onderhandse aanbesteding door het Architectenbureau Eduard Cuypers te Amsterdam werd aan de fa. G. J. Evers te Bloemendaal opge dragen het bouwen van een nieuwe vleugel aan het St. Jan Ziekenhuis te Zaandam voor een bedrag van f 838.975. Naar aanleiding van het vastenman- dement van het Nederl. Episcopaat heb ben onder auspiciën van de R.K. Kring te Spaarndam drie lezingen plaats ge vonden. Allereerst door or. Aubels, vrouwenarts, verbonden aan de Maria- stichting te Haarlem, die het onderwerp behandelde: „Het gezin, de oorsprong van ons leven", wat spr. zeer duidelijk belichtte en daarna de aanwezigen en kele vragen en moeilijkheden verduide lijkte. Daarna sprak rec^ir Bots over: „Het gezin, waar de mens leert leven", waarin de opvoedingsvraagstukken wer den behandeld, sterk getoetst aan de practijk en gisteravond sprak prof. A. v. d. Eijkelhof van het Seminarie Hage- veld over: „Het gezin, de tempel waar de mens leert bidden", waarbij vooral de nadruk werd gelegd op het feit, dat met de natuurlijke groei van het gezin ook de bovennatuurlijke inwerkingen van het gebed, christelijke gézinsgebnji- ken en het goede voorbeeld' naar de richtlijnen in het vastenmandement aan gegeven a.h.w. moeten samengaan en hiervan doordrenkt worden. Het waren zeer mooie en leerrijke avonden en ka pelaan Keukens bedankte de drie spre kers voor het woord en de grote moeite, die zij zich hadden getroost om de avonden te doen slagen. Ook de R.K. Kring werd dank ge bracht. omdat hij deze ayonden georga niseerd heeft, die wel zo interessant wa ren als vele ontspanningsavonden maar kunnen zijn. Maandag. 8 uur repetitie „Laudate Dominum", 8 uur Missie Naaikrans, 8 uur bestuur H.B.C., 8 uur pluimveever eniging „De Eendracht". Dinsdag. 8 uur repetitie R.K. harmonie „St. Michaël", 8 uur repetitie Kath. Ge mengd Koor. Woensdag. 2.30 repetitie Kath. Kin derkoor, 7.30 clubavond damclub „St. Bavo". 8 uur repetitie „Melodia". Donderdag] 8 uur repetitie dameskoor Viva Maria, 8 uur vergadering St. Vin- centius. De Zondagsdiensten voor artsen wor den op 17 Juni waargenomen door dr. W. v. d. Linde. Heemsteedse Dreef 253, tel. 16850 en dr. J. Laeijendecker, Raad huisplein 9, tel. 28103. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 28573. Geopende Apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 89, tel. 28197; Aer denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Politie en brandweer: tel. 28850. Advertentie De politie heeft een zestal opgeschoten Heemsteedse inboorlingen, die zich op ergerlijke wijze misdroegen in „Groe- nendaal", met behulp van de gummistok uit het bos verwijderd. De snaken heb ben bovendien aanzegging gekregen, dat hen de toegang tot het bos gedurende drie maanden is verboden. Het wil ons voorkomen, dat dit de beste methode is om aan baldadigheden voorgoed een ein de te maken. Tijdens de voor de 3de maal door de Haarlemse Atletiekvereniging te orga niseren „In Memoriam Hil van der Mey-wedstrijden" op Woensdagavond 27 Juni op het terrein van de H.F.C. „Haar lem" zullen naast vel andere prominen te athleten ook Fanny BlankersKoen en Wim Slijkhuis aan de start verschij nen. Deze wedstrijden zullen gedeelte lijk bij kunstlicht worden gehouden. Voor net eerste hebben de kinderen van de Mariaschool te Zandvoort een schoolreisje gemaakt. De leerlingen der legere klassen gingen Donderdag met 'n extra-trein naar Bergen; volop werd ge noten van de speeltuin en bet spel in de duinen. De grotere leerlingen maak; ten Vrijdag een reis naar Nijmegen; zij bezochten he.t Valkhof en de Heilig- Landsstichting. Bovendien werd een autobustocht in de omgeving gemaakt en een sensatie was het dat de kinderen met toestemming van de douane enke le stapDen in het buitenland mochten doen! Zeer voldaan kwam het jeugdige gezelschap 's avonds cm half tien in Zandvoort aan. waar pastoor Van Die pen met talrijke ouders ter' begroeting aanwezig waren. Een woord van lof voor de zorgen ven het onderwijzend personeel en de assistenten voor de moeiten en zorgen voor deze dag. De or ganisatie berustte overigens bij de Ne- derlandsche Spoorwegen. Het ligt in de bedoeling op Vrijdag 29 Juni, 's avonds 8 uur, eën klaverjas tournooi te houden, waarvan de baten ten goede zullen komeh aan een jonge Zandvoortse invalide, die bij het de monteren .van een landmijn zijn ge zichtsvermogen heeft verloren. Voor deze avond zijn vérschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Pastoor Diepen stelde belangeloos het Patro naatsgebouw ter beschikking. Vrijdagmiddag werd te Zandvoort op het bureau van de directeur van publie ke werken voor de wereld-omroep een reportage opgenomen van de wederop bouw van Zandvoort en hetgeen daar mede verband houdt. Artseti:"J. J. gekman, Hoofdstraat 286, Santpbth-t, tel.1 8510.' Apotheken (ook nachtdienst)Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalse Straat weg 145, Santpoort, tel. 8249. O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand: Zondag H.H. Missen 7, 9 (Hoogmis) en 11 uur; 7 uur Lof. In de week H.H. Mis sen 7 en 8 uur. Maandag 7.30 uur Maria- garde II. Woensdag H. Familie jonge mannen. Donderdag 8 uur H. Familie heren. Vrijdag 7.30 Lof. Zaterdag 59 uur biechten, 8 uur plechtig Lof ter opening van de Maria-novene. Advertentie Bergplaats voor inboedels Advertentie HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Advertentie Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Advertentie daarom staat het nu ook in de krant. 13.43 u. Laag water: 9.01 u. en 21.40 u.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2