DWS en BLAUW WIT winnen weer, maar PSV blijft favoriet DWS Willem II ook in Tilburg te sterk: 2—4 - Blauw Wit wint gemakkelijk van gehavend Heerenveen: 0—3 Twee centuries op koude winderige cricketdag Kübler wint Zwitserse Ronde vóór Koblet Achttienjarige verspringer benadert Ned. record De acht Nederlanders van de Tour Goldschmidt de laatste etappe No-run-no-hit-zege van het Nederlands honkbalteam W0^IÊËÈêêIêêêê GASTHEREN STEEDS IN AANVAL DOELPUNTEN VAN DE INVALLERS Ray „Sugar" Robinson met flessen bekogeld Nederlandse athleten in Dinslaken Vlieger van mr. Vliegen ging niet op Radiorallye debuteert met 155 deelnemers Rijks wint met „Master" in Groningen MAANDAG 25 JUNI 1951 PAGINA 4 Haarlem verliest, draw van Rood Wit Gediskwalificeerd in strijd tegen Duitser Gligoric wint het Stauntontournooi DOS WINT VOORRONDE P.H.-BEKER Alleen De Kroon wint Wagtmans in Wouw Dubbele zege voor Haagse athleten Geen kans voor de Belgen6—O Op I.S.U.-congres Prov. kampioenschappen Genoeglijk festijn Schalken winnaar Het tweede doelpunt van Willem 11 in de wedstrijd tegen DWS. V.l.n.r.: Kil (DWS), Formanoy (Willem II); Wiertz (DWS); en Spel (DWS). Op de voor grond doelman Richters. (Van onze sportcorrespondent) Tilbnrg, 23 Juni Zelden zagen wij een zo rotsvaste verdediging als die van DWS in de wedstrijd van Zaterdag tegen Willem II. Dit defensieblok speelde het niet alleen klaar om een oorverdovend offensief te weerstaan op een wijze die ieders bewondering moest afdwingen, maar het zag bovendien nog kans zjjn voorhoede viermaal de gelegenheid tot scoren te geven. Ook in deze wedstrijd was Kil de „held'' van DWS en samen met Wiertz legde hij de grondslag tot deze overwinning. Het veldoverwicht van de Tïlburgers komt wel het duidelijkst tot uitdrukking in de cornerverhouding die liefst 14-1 in het voordeel van de nationaal getruiden was! ,1 J'IWJII 11 V— sas i Keer op keer kwamen de Willem II- v oor waart sen er op uit om Kil c.s. te verschalken, vaak met fraai opge bouwde aanvallen. Maar hun schoi was zoek en wat zij ook probeerden, niets wilde lukken, waarbij overigens de DWS-achterhoede enige malen ze ker niet over pech te klagen had. Vooral Becx en De Jong trachtten met hun gevaarlijke en talrijke voorzet ten de nodige verwarring te weeg te brengen, maar de DWS-dekking was zó perfect, dat het Willem II-binnentrio geen kans kreeg. De Amsterdamse voorhoede speelde het bovendien klaar om tweemaal na de aftrap een Wil lem Il-doelpunt zonder dat er één Wil lem li-er aan te pas kwam met een te gendoelpunt te beantwoorden. Na 20 minuten nam Willem II de lei ding door Van Beers, die juist als in Heerenveen uit een goed door Becx genomen corner met een flinke kop stoot Richter geen kans gaf (10). Maar nog vóór dat de vreugde in het Wil lem II-kamp was geluwd, schoot de goedspelende Wiertz keihard tegen de lat en de klaarstaande Dijkstra had weinig moeite om de stand weer in evenwicht te brengen (11). Twee mi nuten later een reprise van dit doel punt. Wéér gaf Wiertz een verraderlijke schuiver, die Botermans niet onder con trole kon krijgen en de actieve Dijkstra was er als de kippen bij om DWS de leiding te bezorgen (12'1 Hierna volgde een fel en verbeten Willem Il-offensief, dat zijn bekro ning vond in een goed doelpunt van De Jong, die een voorzet van Becx juist langs de paal in het doel kopte (22). Maar precies één minuut later leidde DWS opnieuw. Ditmaal was hex Klein, die een pass van Dijkstra in eens op zijn schoen nam en hard in de uiterste bovenhoek knalde (23). Ieder nam met deze ruststand genoe gen; zoniet Koevoets, die vlak voor het verstrijken van de eerste helft zich op keurige wijze van de Willem Il-backs ontdeed en ondanks de wanhopige po gingen van Van Loon rustig inschoot (2—4). Na de vrij korte rust de wedstrijd begon maar liefst 20 minuten te laat was het al Willem II wat de klok sloeg Zelfs Mertens en Wagener kwamen mee naar voren om in de stand verandering te brengen. Wel ontstonden er diverse scrimmages voor het Amsterdamse doel, maar steeds was er een DWS-er, die de bal retourneerde, in de stille hoop, dat de Willem II-ers eindelijk de moed zouden opgeven. IJdele hoop voor DWS, maai ook ijdele hoop voor de Willem II-ers, die geen doelpunten meer konden fa brieken. (Van onze sportcorrespondent) HEERENVEEN, 23 Juni. Abe Lenstra, sinds enige weken niet geheel fit, heeft Zaterdag langs de lijn kunnen zien, wat hij nu eigenlijk voor zijn club waard is. Wellicht had hij, in zijn normale en dus uitstekende vorm spelend, ditmaal ein delijk voor de eerste overwinning van Heerenveen in de landscompetitie kun nen zorgen. Maar naast alle geestdrift, die Heerenveen bieek te bezitten, ont brak nu het raffinement van de techni cus en tacticus, om het veroverde veld overwicht in de eerste helft uit te bui ten. Zodoende kon Blauw Wit, ondanks zich zelf, toch nog met 30 zegevieren. Het meespelen van Abe was Heeren veen en de ca. 10.000 toeschouwers (wat een verschil met de plaatskaar- tenwoede van voorgaande jaren) heel wat waard geweest. Heerenveen speel de, ondanks een door invallers en new comers gewijzigde ploeg, ouderwets enthousiast en gaf Blauw Wit met dezelfde wijzigingen slechts een schaarse kans. Ondanks dit overwicht door hard werken bleven echter de resultaten uit, ook al door weinig be gunstiging van het geluk. Maar toch in hoofdzaak door gebrek aan voldoen de raffinement, om de hechte verde diging van Blauw Wit en invaller doelman Van Lingen te overspelen. Daarvoor was de rechtervleugel van de Friezen, gevormd door de nieuwelin gen Henk ilofma en Bos, nog te week en ontbraken de pass en het schot van Abe Lenstra. En zodoende begon het publiek na 20 minuten overwicht al weer bange voorgevoelens te krijgen. Want in de achterhoede van Heerenveen bleek de onzekerheid van de laatste wedstrijden te zijn gebleven. Spil Sietze de Jong be steedde veel aandacht aan zijn aanval lende taak, maar bracht hierbij tevens Jaap de Jong in vele moeilijkheden, doordat de Friese rechtsback nu de keus kreeg óf midvoor Heffels vervanger van Koekebakker óf rechtsbuiten Vreeland vervanger van Van Dijk te dekken. Dit dilemma werd Heerenveen na een half uur noodlotig. De vrijgelaten Hef fels ontving van Maas een goede voorzet en hij passeerde doelman Nijenhuis die Veenstra verving onhoudbaar. Toen zakte Heerenveen reeds iets af. En toen nog vóór de rust Vreeland een vrije (Van onze cricketmedewerker) Het koude en gure weer maakte een verblijf op de zomerse groene vel den verre van aangenaam en de meeste cricketers waren blij zo spoedig moge lijk een beter heenkomen te vinden dan op de winderige en natte terreinen! De erepalm gaat vandaag uit naar de makers van de 'centuries, dr. Max Jan sen van PW die uit een totaal van 203 voor 5 een geheel kansloze century van 103 (2 x 6 en 11 x 4) wist te scoren, terwijl voor HCC 1 de aanvoerder van 't Nederlands elftal 113 (11 x 4) uit 195 bijeen wist te slaan. Quick werd door PW voor de lage •core van 55 aan de kant gezet, waarbij J Visser de fraaie cijfers van 4 voor o boekte en PW met een verschil van 148 runs aan het langste eind trok. De ontmoeting tegen Rood en Wit wist HCC 1 echter niet in een overwinning om te zetten, ondanks de score van 195! Want nadat Rood en Wit zo goed axs geslagen was en met de thee-pauze al negen wickets verloren had voor 79 runs, wist het laatste paar; Peereboom Heybroek, anderhalf uur lang stand te houden zonder hun wicket te ver liezen. Op een totaal van 94 voor 9 was de tijd verstreken en nam de match om half acht een einde. Een draw was het resultaat! De beide Schiedamse verenigingen wisten het beide tot een overwinning te brengen. Het arme VOC leed zijn zesde nederlaag in successie, ditmaal tegen Hermes-DVS dat zijn tegenstan ders voor 98 aan de kant zette, waarna Hermes-DVS zonder veel moeite de benodigde runs voor het verlies van drie wickets bijeensloeg, waarvan H. Stolk 47 not out. Excelsior smaakte voor de tweede keer in dit seizoen het zoet der over winning. Ditmaal op Sparta, dat voor het lage totaal van 39 door Excelsior aan de kant werd gezet. A. Oosterholt had de buitengewone fraaie cijfers van 5 voor 2! Ook met het bat liet deze voor treffelijke cricketer zich niet onbetuigd er. maakte hierna 52 uit een totaal van 113. Met een verschil van 74 runs bleef Excelsior in de meerderheid. VVV batte wel zeer zwak tegen HBS op Houtrust en werd voor slechts 46 runs aan de kant gezet. J. Dellow had de zeer fraaie cijfers van 7 voor 17. HBS had toen de match al gewonnen, want een totaal van 46 id altijd nog te maken! Op 112 kwam het einde. M. van Vliet een zeer mooie 53. Het verschil bedroeg hier derhalve 66 runs in het voordeel van HBS. VRA—Kampong had ook niet zo heel veel om het lijf. Het werd een match van lage totalen. Kampong begon met •ea totaal van 89, waarvan Henk v. d. Bijl er 41 voor zijn rekening nam. K. Fischer ontpopt zich meer en meer als een zeer bruikbare bowler en had nu de mooie cijfers van 6 voor 14. VRA scoorde hierop 91 voor 6, waarvan vier batsmen in de dubbele cijfers kwa men, W. v. d. Vlugt 24 en W. Kummer 22 n.o. Haarlem moest de meerderheid var. KCC 2 erkennen met 3 wickets, echter niet dan na harde en spannende strijd. Haarlem batte in een zeer langzaam tempo en had ruim drie uur nodig voor80 runs. Met het bowlen van F. Menschaar wisten de Haarlemmers geen raad (6 voor 27 in 26 overs, waar van 12 maiden overs). Met de theepauze had HCC 2, 31 runs voor het verlies van slechts twee wickets op het bord en dacht men reeds aan een ruime victorie, doch na de hervatting van het spel vielen de wickets vrij regelmatig, al kwamen de runs eveneens. Op 82 voor 7 was de overwinning een werkelijk heid. R. Colthoff 37, werd na de thee pauze op de eerste de beste bal gemist. W. Peschar bowlde 4 voor 37. 1 kans kreeg, die hij benutte (02) was de strijd in feite reeds beslist, ondanks de wetenschap, dat deze cijfers voor Blauw Wit zeker geflatteerd waren. In de tweede helft zakte Heerenveen weer naar de slechte vorm, die steeds na de rust een gewoonte schijnt te worden. En daar ook Blauw Wit niets meer kon opbrengen dan een voorsprong op het gebied van techniek en lichaamsbeheer- sing, was het enige feit, dat nog de be langrijkheid van het memoreren waard was, het schot, dat Heffels na een kwar tier afgaf en dat via de paal Heerenveen de cijfers van de vijfde nederlaag toon de: 0—3. De partij tussen Ray Robinson en de Duitser Hecht eindigde in de tweede ronde met de diskwalificatie van Robinson, om dat Robinson zich naar het oordeel van de scheidsrechter ar.u stoten in de nierstreek schuldig maakte. Toen Ray Robinson in de ring verscheen voor zijn partij tegen de West-Duitser Hecht brachten de 40.000 toeschouwers hem een ovatie. Maar de stemming sloeg to taal om na de eerste ronde. Halverwege die ronde plaatste Robinson een lange rechtse waardoor Hecht gevloerd werd. De Duitser greep naar zijn rug en kromde zich van de pijn. Terwijl dokters zich be zig hielden met Hecht, die naar zijn hoek gedragen was, begon het publiek te joelen en begaven politieagenten zich naar de ring in de enorme openlucht-arena. Plotse ling beval de scheidsrechter, dat allen de ring moesten verlaten, en kwam Hecht, nog lang niet hersteld van de eerste tref fer, naar het midden van de ring. Robin son, die aanvankelijk een nogal noncha lante houding had aangenomen, stormde nu als een woedende panter op de Duit ser af en bombardeerde hem met rechtsen en linksen, in zo'n snel tempo, dat slechts enkele toeschouwers, vlak bij de ring, er het oog op konden houden. Even slechts bleef Hecht op de been, toen zonk hij voor de tweede maal ineen. Politieagenten omringden de wereld kampioen en zijn stoet van vrienden en verzorgers, en dat was nodig ook, want alhoewel de luidsprekers voortdurend tot kalmte en discipline aanmaanden, brak een hels lawaai los en begon men het gedeel te van de ring, waar Robinson zich be vond, met flessen en andere voorwerpen te bekogelen. In een cordon van 50 agen ten, die zich met stokken een doortocht baanden, werden Robinson en de zijnen uit de arena geleid. Robinson, verbijsterd en woedend, begreep niet wat men hem verweet en schreeuwde terug naar het pu bliek, dat opdrong en hem uitschold op zijn weg naar de uitgang. Vele toeschouwers in de buurt van de ring waren van mening, dat de slagen van Robinson correct waren. Een dokter echter, die Hecht heeft onderzocht, ver klaarde, dat Hecht zonder twijfel in de nierstreek was getroffen. Het internationale Stauntontournooi te Birmingham is gewonnen door de Joe goslaaf Gligoric, hoewel hij in de laat ste ronde een half punt verspeelde aan onze landgenoot Van Scheltinga. Donner besloot met remise tegen Pirc, die tweede werd. Eindstand: 1. Gligoric (Z. Slavië) 10 pnt.; 2i Pirc (Z. SI.), Trifunovic (Z. SI.) en Stahlberg (Zw.) 9Vz pnt.; 58 Matanovic (Z. SI.), Unzicker (UI.), Alexander (G.B.) en Rossolimo (FrA 8'A pnt.; 910 Klein (G.B.) en Donner (Ned.) elk 7 pnt.; 11. Bogoljubow (Did.) 6'A pnt.; 12. Golombek (G.B.) 6 pnt.; 1314. Tartakower (Fr.) en Broadbent (G.B.) S'A pnt; 1516. Van Scheltinga (Ned.) en Wade (N. Zeel.) 5 pnt. VOETBALKAMPIOENSCHAP Willem II— DWS 2—4 Heserenveen Blauw Wit 0—3 PSV 6 4 1 1 9 17— 8 DWS 7 4 0 3 8 19—16 Blauw Wit 7 4 0 3 8 13—11 Willem II 5 2 1 2 5 8—11 Heerenveen 5 0 0 5 0 5—14 KORFBALKAMPIOENSCHAP ZKC—Deetos Westerkwartier Deetos VKC Deto ZKC 2—7 0 10 36—14 1 8 40—19 3 6 28—37 4 6 35—42 6 2 22—49 Op de Nenijto-sintelbaan te Rotter dam werden de voorwedstrijden om de FH-beker gehouden. 'Zoals gewoonlijk leverden de wedstrijden, welke waren georganiseerd door „Minerva", niet veel spanning op: De uitslag luidt: 1. Dos (Rotterdam) 75 pnt.; 2. Haarlem 47 pnt; 3. Parthenon 39 pnt; 4. Suomi 34 pnt; 5. Hellas 25 pnt; 6. en 7. K. en K. 20 pnt; Holland 20 pnt.; 8. Minerva 18 pnt; 9 Pro Patria (Rotterdam) 8 pnt. Te Dinslaken werden atletiekwed strijden gehouden, waaraan ook enkele Nederlanders deelnamen. De belangrijk ste uitslagen luiden: 100 meter: 1. mej. Petersen (Did.) 12.4 sec; 2. Puck Brouwer (Ned.) 12.5; 3. Gré de Jongh (Ned.). 200 meter: 1. Sander Domagalla (Did.) 25.5; 2. Puck Brouwer (Ned.) 25.7; 4. Gré de Jongh (Ned.). Discuswerpen; 1. Mej. Werner (Did.) 40.18 m.; 5. Ans Panhorst-Niesing (Ned.i 36.97; 800 m. 1. De Kroon (Ned.) 1.59.9. 1500 meter: 1. Kluge (Did.) 3.55.0; 4. Hans Harting (Ned.) 3.58.4; Speerwer pen: 1. Hauer (Did.) 61.76 m.; 2. Lutke- veld (Ned.) 58.62 m. Geertje Wielema en Beyderwellen won nen resp. in de dames- en heren-klasse de zwemwedstrijd over 3 km. op de Abcou der Plassen. Beyderwellen versloeg Kayser in de sprint met 0.1 sec. verschil. De poloclub SVH heeft Zaterdag in het kader van de Hilligersbergse zwemweek met 21 gewonnen van de Franse club Enfants de Neptune. Zondag versloegen De Kikvorsen de Fransen met 113. De achtste en laatste etappe van de Ronde van Zwitserland, van Davos naar Ziirich (234 km.) is gewonnen door de Luxemburger Goldschmidt- In het eindklassement bezet Kübler (Zwits.) de eerste plaats vóór Koblet (Zwits.) en Martini (Italië)- Er is in deze laatste etappe weinig strijd gele. verd. De posities, zoals die in de berg- trajecten verkregen waren, werden blijkbaar door iedfreen geëerbiedigd. Het klassement van de 8e etappe luidt: 1. Goldschmidt (Lux.i 6.55.22; 2. Schaer (Zwits.); 3. Diederich (Lux.); 4. Metzger (Zwits.); 5- Evens (Beig.); 6. Kuhn (Zwits.); 7. Vine. Rossello (It.); 8- Reiser (Zwits.), allen z. t.; 9. een grote groep renners met Koblet, Küb ler en Dino Rossi in 7-00-54. Eindklassement van de Ronde: 1. Kübler (Zwits.) 55.15.14; 2. Koblet (Zwits.) 55.19-29; 3. Martini (It-) 55-29-19; 4- Schaer (Zwits.) 55.32.22; 5. Vittorio Rossello (It 55-41.04; 6- Pas- quini (It.) 55.43.47; 7. Kirchen (Lux.) 55.4442; 8. Dino Rossi (It.) 5545.57; 9. Fornara (It.) 55.47.15; 10. Vincenzo Ros sello (It.) 55.47-49 Bergklassement: 1- Kübler (Zwits.) 40 pnt-; 2. Koblet (Zwits.) 35 pnt.; 3. Schaer (Zwits.) 35 pnt.; 4. Vittorio Rossello (It.) 33 pnt.; 5. Fornara (It 29 pnt.; 6. Martini (It.) 26 pnt.; 7- Vin cenzo Rossello (It.) 23 pnt. Te Wouw werd Zondag over 198 km. een wegwedstrijd voor professionals verreden. De uitslag luidt: 1- Wagtmans, 4 uur 47 min. en 36 sec.; 2 Voorting op 2 min. 4 sec. Cl vee van de Tourploeg!); op 2 min: 8 sec.: 3. Vin ken; op 2 min. 16 sec.: 4. Van As; 5- ex aequo, op 2 min. 30 sec.: Van Oers, Faanhof, Bakker, Schoenmakers, Bras- penninckx (Breda); Van der Zande, Lakeman, Roks en Braspenninckx (Zundert). Van Est, Peters en de nationale kam. pioen Dekkers, alle drie van de Tour de France-équipe, kwamen reeds na 30 km- te vallen. Zij werden het slachtof fer van een groep fietsers, die onver wachts de weg 0"erstak, toen de ren ners naderden. Van Est en Peters staak ten onmiddellijk de strijd, terwijl Dek- Voor de stedenwedstrijd Amsterdam Den HaagRotterdam, die op de sintel- baan aan de Laan van Poot werden ge houden, bestond flinke belangstelling. Bij de dames namen o.a. Gré de Jongh, Xenia Stadt de Jong en Gerda van der Kade deel, terwijl ook op de lijst voor de heren bekende namen voorkwamen, t. w. Kist, Klein en Saat. Wim Slijkhuis, die op de 1500 meter en 5000 zou uit komen, moest wegens verkoudheid het bed houden. Een bijzondere prestatie werd door de 18-jarige junior H. Visser van AAC (Amsterdam) geleverd door bij het ver springen met een sprong van 7 meter 35)4 cm op de eerste plaats beslag te leggen. Hij benaderde hierdoor het Ne derlands record verspringen voor he ren, dat sinds 1928 met 7 meter 37 cm op naam van Hannes de Boer staat tot op anderhalve centimeter. (Wessels sprong in 1950 met wind in de rug 7 meter 38). Het Nederlands junioren record staat op 6 meter 90 cm, doch kan alleen in juniorenwedstrijden ver beterd worden. Voor Den Haag was het een goede dag, daar zowel de dames als de herenploeg in het algemeen klassement op de eerste plaats beslag wisten te leggen. De uitslagen luiden: dames: 100 m: 1. X. Stadt de Jong (H) 13.2; 200 m: 1. L. v. d. Meyden (H) 27.6; hoogspringen: 1. D Hilbrandie (H) 1.55; verspringen: 1. v. d. Kade (R) 5.24; speerwerpen: 1. A. Koning (H) 35.8ë; kobelstoten: 1, I. Geelhoed (H) 10.07; discuswerpen: 1. W. de Bruyn Pasma (H) 33.64; 4 x 100 m: 1. Den Haag 51.1; 2. Rotterdam 51.8; 3. Am- ctopHam ^9 Q Heren: löo'm: 1 Saat (H) 11.2; 200 m: 1. Saat (H) 22.6; 400 m: 1. De Jong (H) 50.2; 800 m: 1. Verwey (H) 2.4.8; 1500 m: 1. Seeuwen (A) 4.7.2; 5000 m: 1. De Boer (A) 15.51.2; hoogspringen: 1. Van Oosten (H) 1.80; verspringen: 1. Visser (A) 7.355; speerwerpen: 1. v. d. Poll (A) 58.78; kogelstoten: 1. De Bruyn (H) 13.43 discuswerpen: 1. A. de Bruyn (H) 43.32; 4 x 100 m: 1. Den Haag 43.1; 2. Amster dam 43.8 dames totaaluitslag: Den Haag 75 p.; Rotterdam 47 p.; Amsterdam 36 p Heren: Den Haag 73 p.; Amsterdam 59 punten. Keulemans haalde met een „sliding" nog juist het derde honk, waarmee hij voor Nederland het eerste punt binnen haalt. De Nederlandse ploeg voor de Tour de France, aan de start in de Ronde van Wouw. V. I. n. r.; Gerrit Voorting, Gerard Peters, Wim Dielissen, Harry Schoenmakers, Henk Faanhof, W out Wagtmans, Hans Dekkers en Wim van Est. Naast Van Est ploegleider Kees Pellenaars. Wagtmans won de Ronde met ruim 2 minuten voorpsrong op Voorting. Slechts éénmaal in de strijd tussen de Belgische en Nederlandse honkballers zijn onze Zuiderburen gevaarlijk ge weest. Dat gebeurde in de 4e innings toen zij twee honken bezet kregen. Maar werper Urbanus en zijn velders wisten ook dat gevaar te bezweren en de no- run no-hit-zege kon een feit worden. Doordat de Nederlanders over alle linies sterker waren dan hun tegenstanders, is het een vlakke strijd geworden die de honkbal-enthousiasten maar matig heeft kunnen bekoren: 6-0. Urbanus spande zich blijkbaar niet te veel in want reeds in de le innings moest het veld er aan te pas komen om de Belgen het scoren te beletten. De eerste slagman van de Nederlanders, Keulemans, had echter weinig ontzag voor de Belgische werper Verbiest en de eerste bal die gegooid werd ging het veld in en Keulemans belandde veilig op het eerste honk om op weergaloze wijze het tweede en derde te stelen en door een prachtige 6tootslag van Pronk de thuisplaat te passeren. Door de ver warring in het Belgische veld kon Pronk nog op de honken komen en scoorde de tweede run door een korte slag van Hogenbos. De 2e innings kwa men de Belgen ongeschonden door, maar toen Keulemans in de 3e innings weer aan slag kwam, volgde er een honkslag en wederom stal hij het tweede en derde honk op een wijze waar de Belgen niet tegen op konden. De korte slag van Holewijn was vol doende om hem over de thuisplaat te brengen. Het was de Nederlanders nog niet genoeg, want toen de Belgen hun werper gingen vervangen door Hardies. was er geen houden meer aan. De honkslag van Jole, gevolgd door een prachtige drie-honkslag van Duinker bracht weer twee runs op en met de 5-0 voorsprong konden de Nederlanders rustig aan het verdere deel van de strijd werken. Op de Belgische plaat was on dertussen weer een andere werper ver schenen en deze 18-jarige Verbest speel de het klaar om onze slagploeg in be dwang te houden. Eerst in de 8ste innings werd nog een run gescoord dank zij een honkslag van Urbanus en een veldfout. Ondertussen hadden de Belgen aan slag vruchteloze pogingen gedaan om de Nederlandse verdediging te doorbreken, maar op de 4e innings na konden zij niet gevaarlijk worden. Het feit dat na iedere innings het spel van Urbanus groeide was oorzaak dat de Belgen steeds minder kans kregen. Keulemans was aan slag de held van de dag met zijn drie honkslagen, terwijl de Belgen met z'n allen geen kans heb ben gezien ook maar één honkslag te plaatsen. De no-run no-hit zege kwam niet alleen op naam van Urbanus, maar ook op die van zijn velders, die bijna een foutloze wedstrijd speelden. De re sultaten waren voor de Belgen 9x3 slag, 3x4 wijd en 6 honkslagen tegen en voor de Nederlanders 12x3 slag, 2x4 wijd en niet één honkslag tegen. De innings cijfers waren: Nederland 201200010 6 België 000000000 0 Op de derde en laatste dag van het congres kwamen de verkiezingen voor de functies in het bestuur en in de ver schillende commissies aan de orde. Toen gestemd zou worden over het vice-presidentschap voor het kunstrij den, welke functie bekleed wordt door onze landgenoot de heer G. F. C. Witt, die tevens secretaris van het ISU-be- stuur is maar géén deel uitmaakt van t bestuur van de KNSB, evenmin als mr. C. P. Eecen die lid is van de commis sie voor het hardrijden, vroeg mr. H. W Vliegen, voorzitter van de KNSB, het woord. In een uitvoerige rede verzette hij zich tegen de herkiezing van de heer Witt, hierbij aanstippend dat de heren Witt en Eecen in 1948 vrijwillig uit het bestuur van de KNSB waren getreden, en betogend dat in het be stuur van de ISU alleen leden van het KNSB-bestuur zitting behoorden te hebben. Hij stelde tenslotte zichzelf candidaat voor het vice-presidentschap kunstrijden. Tegen deze zienswijze werd van verschillende zijden geoppo neerd. De heer Witt werd daarop met 33 stemmen herkozen tot vice-presi dent voor het kunstrijden. Tot leden van de commissie voor het hardrijden werden daarna herkozen de heren E. Matthews (GB) en mr. C. P- Eecen (Ned.), nadat ook bij deze ge legenheid mr. Vliegen zijn candidatuur gesteld had. Wat de wereldkampioenschappen en de Europese kampioenschappen hard rijden aangaat, de eerste zullen waar schijnlijk, 14 dagen vóór de Olympische Winterspelen, te Drontheim worden gehouden, en de Europese kampioen schappen 14 dagen na de Winterspelen te Oestersund in Zweden. De data staan nog niet vast. kers weliswaar doortietste, maar 20 km. verder verplicht was op te geven, we gens beenblessure. Op het circuit van Monthlery is de finale verreden van het kampioenschap van Frankrijk op de weg voor profs: Uitslag: 1. Bobet 275 km. in 7.05-31;2- Barbo- tin op 5 sec.; 3. Nuchonnet op 8 sec-; 4 Baldassari; 5- Desbats; 6. Lucien Lauk; 7/23 ex aequo Guegnen, Diot, Cavanese, Meurier, Geminiani, Dolhats, Zelasco; /a-najo, Chapatte, Redolfi, Muller, Remy, Creton, Baratin. Chateau, Marcellak en Bonnet- Acht renners en een reserve zijn aan gewezen voor de Zwitserse ploeg, die aan de Ronde van Frankrijk zal deelne men: Koblet, Metzger, Huber, G. Weile- mann, Sommer, G. Aeschlimann, G. Ros si, L. Weilemann en Reisser. Op de baan van Vincennes te Parijs is de Grote Prijs var. Parijs voor ama. teurs verl aden. De Italiaan Sacchi sloeg in de finale Even (Fr.) en Bannister (GB.)- Te Oostende werden de Belgische kampioenschappen op de baan voor amateurs en profs gehouden. De finale achtervolging amateurs werd gewonnen door Glorieux. Hij sloeg Jochum met 40 meter in 5 min. 14 sec. De achtervolging profs werd een zege voor De Beukelae- re, die Gielen na 4.050 km. inhaalde. Zijn tijd bedroeg 5 min. 23 sec. Saelens werd kampioen bij de sprint voor amateurs door Gosselin met een kwart wiel te slaan, terwijl bij de profs de andere Gosselin op de titel beslag legde. Pauwels eindigde op de tweede plaats. Te Wouw werd Zaterdag over 170 km in een gecombineerde wedstrijd het kam pioenschap van Noord-Brabant en dat van Zeeland voor amateurs verreden. De uit slag was: 1. Plantaz (kampioen Noord- Brabant), 4 uur 41 min. 37 sec.; 2. Sonne- mans z.t.; 3. De Bruijn z.t. Op 1 minuut: 4. Eaassen; 5. Van den Elshout z.t. Op 3 min. 41 sec.; 11. Inghelse (Sas van Gent) (kampioen van Zeeland). Eveneens over een afstand van 170 km. is te Stomp wijk het provinciaal kampioen schap van Zuid-Holland verreden. De uit slag luidt: 1. P. Kooyman, 4 u. 15 min. 24 sec.; 2. M. Brinkman; 3. C. Stout; 4. P. Muilwijk; 5. N. Verheul, dezelfde tijd als de winnaar. Te Emmen werden Zaterdag in een ge combineerde wedstrijd over 171 km. de prov. kampioenschappen voor Groningen. Friesland, Drente en Overijsel voor ama teurs verreden. De uitslag luidt: 1. Warta (kampioen van Groningen), 4 uur 44 min. 14 sec.; 2. Bijen (kampioen van Overijsel); 3. Tebbens; 4. Koeistra; 5. Oink. Te Hoogland bij Amersfoort zijn over 168 km. de provinciale wegkampioenschap- pen wielrennen verreden voor amateurs uit Gelderland en Utrecht. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Utrecht B. van Leur, 4 uur 45 min. 43 sec.; 2. G. Doeland; 3. A. Boelofs (kampiöen van Gelderland); 4. M. van de Meer; 5. J. Schans, Soest. Ronde van de Orteliusstraat. Amateurs, afstand 100 km.: 1. A. Donker; 2. Snijders; 3. Tienstra; 4. D. de Moor; 5. H. Haan. le serie nieuwelingen: 1. P. Cornelisse; 2. J. Versseveld; 3. Harren; 4. F. v. Ros- sum; 5. D. de Groot. 2de serie: 1. Rusman; 2. A. Snijders; 3. F. Mahm; 4. C. F. Pauw; 5. E. Klooster ziel. De KRO en de automobielclub „De Her togrijders" uit Den Bosch kunnen met genoegen terugzien op het evenement, dat zij Zaterdag samen hebben georga niseerd en dat zich onder de naam Radiorallye een ereplaats heeft ver worven in de lange reeks betrouwbaar- heidsritten, welke de vaderlandse auto mobielkalender tegenwoordig rijk is. De Radiorallye is een rit naar Frans model, waarbij de deelnemers via de radio worden geïnstrueerd over het geen hun te doen staat. Meer dan honderdvijftig automobilis ten hadden zich voor deze originele rit opgegeven en zij beleefden de sensatie, dat ze, behalve op de vijf vastgestelde tijden, nog extra-instructies kregen op twee tijdperken, die hun niet waren be kend gemaakt. Alles bij elkaar scheen het nog niet zo heel erg gemakkelijk te zijn voor de 20 uit Apeldoorn, de 23 uit Bergen op Zoom, de 38 uit Roer mond, de 34 uit Den Haag en de 40 „Hilversummers". Het regende tenmin ste strafpunten en de blanco registers konden met gemak op de vingers van één hand worden geteld. De Zaterdag middag op 13 uur 11 begonnen strijd,- eindigde omtrent 6 uur in een prettig festijn, wanthet ging naar Den Bosch toe, zoete lieve Gerretje en daar weten ze met zo iets behoorlijk raad. De inschrijvers, die teleurgesteld moes ten worden, hebben iets gemist. De Radiorallye is gewonnen door de equipe-A. F. Schalken, uit Kaatsheuvel, die gestart was te Apeldoorn en straf- puntloos bleef. Het bleek, dat de Apel- doornse route vermoedelijk het gemak kelijkst was, want op de eerste tien plaatsen trof men de meeste deelnemers van deze route. Daaren tegen hadden de deelnemers, die uit Hilversum gestart waren, het moei lijker. De eerste der uit de radiostad gestarte deelnemers, werd in het totaal klassement 17e met een groot aantal strafpunten, doch hij werd niettemin winnaar van de KRO-bokaal Het is de heer H. A. Otten, uit Haarlem, met 72 strafpunten. Uitslag: 1. A F. Schalken, Kaatsheu vel, gestart te Apeldoorn, 0 strafpunten; 2 ir. B. K. de Boer, Diemen, gestart te Den Haag, 0; 3. mevr. N. van de Akker Bax, Schaersberg, gestart te Roer mond, 0 (tevens eerste dames-equipe); 4 H. J. L Brugman, Arnhem, gestart te Apeldoorn, 0; 5. G. A. Kwakkel, Apel doorn, gestart te Apeldoorn, 0; 6 D. Stibbe, Vught, gestart te Bergen op Zoom, 3. Ter gelegenheid van het Internatio naal Sport Festival Groningen 1951 werd in het Stadspark een springcon cours gehouden, waaraan de beste Ne derlandse ruiters deelnamen. De uitsla gen luiden: 1. A. Wolf met „Starlight", ftn. 81 sec.; 2. J. Rijks Jzn. met Roma- nichel, 0 ftn. 86 sec.; 3. J. Rijks Jzn. met Master 0 ftn, 88 sec; 4. lt. Scheren (Vught) met Miss Ireland 4 ftn. 75 sec.; 5. lt. Scheren (Vught) met Zampa 4 ftn. 76 sec.; 6. W. G. H. Hendrickx (Gra- them) met Bijou 4 ftn. 799 sec. De drie combinaties, die het parcours foutloos hadden afgelegd, moesten nog eens tegen elkaar uitkomen, waarbij 6 hindernissen waren opgesteld met een maximum hoogte van 1.40 m. Winnaar werd de Ierse ruin Master, die door Rijks bereden wederom het parcours foutloos beëindigde in 33 sec. A. Wolf werd met Starlight tweede, 4 ftn, en 29 sec., terwijl Rijks met Romanichel op da derde plaats eindigde, met 4 ftn. en een tijd van 30 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4