Deze week hoogtepunt van crisis in Perzië verwacht Spaanse regering onmachtig geringe verlangens te verwezenlijken Madrid reageert nerveus op wat in provincies geschiedt RMllllfjf Mil Van S wol en Rinkel beginnen goed op Wimbledon SCHEEPVAARTBER1CHÏEN Belevenissen van de struisvogel Rasmus 4 I f pv Drobny wint van Von Cramm Wij luisteren naar r 1 i Verkooporganisatie van de Anglo-Iranian kan niet worden vervangen Onenigheid over Duitse deelname ».ÜËSl ANGST VOOR EEN REVOLUTIE Onderzoek naar ontslag MacArthur geëindigd Nederlandse zwemsuccessen in Tourroing Vice-adm. van Holthe verlaat de zeedienst BETER! Kanaalprijzen trekken 155 gegadigden .J Sim, Sam naar Afrika DINSDAG 26 JUNI 1951 PAGINA 4 Wekenlange conferentie mislukt ~r~- fA* Tragische situatie Houding ran V. S. en Engeland Geen denkbeeldig gevaar Diskwalificatie Robinson herroepen Schout-bij-nacht De Booy volgt hem op RIJWIEL MOTOR DE IDEALE COMBINATIE ÊI VAN DUKE VIRGIN IA-SMAAK Jjp iKSES3s2tf—S3 NED. POLITIE-ELFTAL Onder de 20 uitverkorenen één Nederlander Examens Kapitein C. van Nij natten ter aarde besteld MARKTBERICHTEN Rasmus (Telefonisch van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen De heer Basil Jackson, vice-voorzitter ▼an de Anglo-Iranian Oil Cy. en leider van de delegatie, die in Perzië bespre kingen voerde met de vertegenwoordi gers van de Perzische regering inzake de olie nationalisatie, verklaarde giste ren bij zijn terugkeer in Londen, dat de eerstvolgende paar dagen wellicht dui delijk zouden maken hoever de Perzi sche regering van plan was te gaan met het uitoefenen van pressie op de em ployés van de Anglo-Iranian. Hij her haalde voorts dat de Britse maatschappij het nationalisatie-principe had aanvaard en dat zij bereid was te werken namens de Perzische regering, mits de laatste dit mogelijk maakte en redelijke voor waarden in het vooruitzicht stelde. De heer Jackson besprak de grote ge varen, die de employé's van de Anglo- Iranian bedreigden van de kant van de Perzische regering tengevolge van de anti-sabotagewet, welke deze week voor het Perzische parlement komt. Hij meen de dat het passeren van deze wet onver mijdelijk tot gevolg zou hebben dat het Britse personeel en masse ontslag zou nemen en Perzië zou verlaten. Hij ver wachtte dat de crisis nog deze week zou komen. Op de vraag of de Perzen er in zouden slagen elders olie-experts te vinden om de Britten te vervangen antwoordde de heer Jackson, dat wellicht enige ge vonden konden worden, doch dat de moeilijkheid voor Perzië niet in de eer ste plaats voortsproot uit een gebrek aan technisch personeel, doch uit het feit dat 95 procent van de olie geëxporteerd wordt en dat de regering niet beschikt over een apparaat en een organisatie, welke die van de Anglo-Iranian zouden kunnen vervangen. Hij schatte dat Per zië dertig jaar nodig zou hebben om een internationale verkoopsorganisatie op te bouwen, welke alle beschikbare olie zou kunnen exporteren. Vijf Europese landen bevinden zich in een impasse over de deelname van Duit se strijdkrachten aan een West-Euro pees defensieplan, aldus meldt A. P. Frankrijk, Italië, België, Luxemburg en West-Duitsland confereren reeds weken lang over de formatie van een Europees leger onder één enkele minister van defensie. De V. S., Canada, Groot-Brit- tannië, Nederland, Denemarken en Noor wegen hebben waarnemers naar deze conferentie gezonden. Toen de plaatsvervangers van de mi nisters van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" te Parijs confereerden werd weinig ruchtbaarheid aan de be sprekingen gegeven. Men vreesde na melijk, dat nieuws er over de Russen propagandamateriaal tegen de Westerse mogendheden zou opleveren. Thans is bekendgemaakt, dat men het niet eens geworden is. De punten van onenigheid zijn echter geheim gehouden. Medio Juli zal een rapport met de punten, waarover men het eens gewor den is en die waarover onenigheid be staat aan de regeringen voorgelegd wor den. Dan zal men op hoog niveau een besluit moeten nemen over de vraag hoe de besprekingen voort te zetten, aldus A. P. Hussein Makhi, de rechterhand van de Perzische premier Mossadeq, is benoemd tot directeur van de ge nationaliseerde Perzische oliemaat schappijen. Hij is hier gefotografeerd op een van de boortorens van het enorme complex raffinaderijen van de Anglo Iranian Oil Company. (Van onze correspondent) MADRID, Juni Armoede en honger heersen in de Spaanse provincies Estramadura en An- dalusië. De industrie is er maar klein. De bevolking wacht er op een gun stige gelegenheid om haar sympathie met de stakers uit Navarra te be tuigen. Wij hebben in een vorige brief gschreven over de Catalanen met hun woe lige millioenenstad Barcelona. We spraken over de onverschrokken Basken, die nooit hun streven naar autonomie hebben opgegeven. Thans is het de provincie Navarra en het bekende stadje Pamplona, die onze aandacht trekt. Ook hier waren stakingen en eigenlijk zijn ze niet opgelost. De lange en bittere weg, die het Spaanse volk sinds 1936 volgt, tekent zich hier duidelijk af. Onrustig en nerveus reageert de hoofdstad Madrid op wat in de provincies bezig is te ge schieden. Pamplona heeft bij de stakingen een hardnekkigheid gedemonstreerd, die zelfs de Basken en Catalanen, ook voor geen klein geruchtje vervaard, niet hebben kunnen opbrengen. Men kon het van de inwoner- van deze Noord- Spaanse stad verwachten. Het is de enige stad in Spanje, waar tijdens de feesten van Sint Jan wilde en gevaar lijke stieren in de straten worden los gelaten. Langs een gebarricadeerde weg drijft men ze naar de Plaza de Toros- Op verschillende plaatsen in de straten stellen zich de jonge en moedigste Pam- plonezen op en beginnen onverschrok ken een gevecht met de stieren, waar- bij ze alleen gewapend zijn met stok ken. Van hun balconnetjes af volgen de schone senoritas de verrichtingen hunner helden en belonen de dapper heid met een rendez-vous Maar zeer vaak bekopen de jeugdige Spanjaarden bun stoutmoedigheid met de dood. Het schouwspel heeft meerdere malen slachtoffers geëist Daarom hebben en kele raadsleden de gemeente het plan voorgeslagen om de gevaarlijke attractie voortaan te annuleren- Heel Pamplona stond op zijn achterste benen. De heren waren meteen de sympathie der bur gers kwijt en in de raad werd hun yoor- stel met een verpletterende meerder heid van stemmen verworpen. Geen wonder dan ook. dat deze Cas- tillanos met hun onbuigzaam karakter, eenmaal in staking en in verzet tegen de onhoudbare toestand, een brute on verzettelijkheid aan de dag legden en niet van toegeven wilden weten- Het is een tragische situatie, die ge schapen is rond de rechtvaardige eisen van de Spaanse werknemers en dt on macht van de regering om zelfs ook maar de minimaie verlangens op korte termijn te verwezenlijken. Vijftig pro eent loonsverhoging en een rem op de prijsverhogingen eisen de Spaanse ar beiders. Die eis is niet overdreven. Maar de regering al is zjj naar men mag aannemen van goeden wille, kan er niet aan voldoen- Daarvoor zijn vele redenen- De Jaren- Spaanse élite-troepen trekken door Madrid en vormen een dreigende waarschuwing aan de bevolking. De élite-troepen zijn zwaar bewapend en betrouwbaar wat hun verering voor de Caudillo betreft lange boycot van Spanje, het monetaire systeem, waartoe de regering werd ge dwongen, de vele mislukte oogsten ten gevolge van de droogte, het handhaven van een der grootste staande legers van Europa en het ontbreken van elk cre- diet om het industrieprogramma uit te voeren heeft de Spaanse regering voor een bijna onoplosbaar probleem ge plaatst. Spanje, beroofd als het is van zijn goudvoorraad, kan niet zonder buitenlandse hulp het vacuum van ge brek aan voedsel, grondstoffen en ma chines aanvullen De export staat nog altijd beneden de hoogst nodige import. Financiële steun om de sluimerende rijkdom van het land tot exploitatie te brengen ontbreekt. Prijsstijgingen en gebrek aan levensmiddelen zijn er het gevolg van. En daaruit vloeit weer de onrust voort. Wie de gesprekken beluistert en de stemming peilt van de bevolking der grote steden in Spanje wordt getroffen door de grote bezorgdheid over het lot van het land. Vele Spanjaarden, die zich nog levendig de verschrikkingen' der revolutie herinneren, vragen zich af wat er omgaat in de gemoederen van de afgevaardigden der Grote Vier, die te Parijs vergaderen en wat hun visie is op het land aan gene zijde der Pyrenee- en. Van Gromyko en consorten weten ze dat wel, maar de opinie van Ame rika, Engeland en hun nabuur Frankrijk kunnen zij slechts gissen. Waarom, zo vragen zij zich af, wordt de steun, die Amerika heeft beloofd, niet verwezenlijkt, terwijl het Amerikaanse Congress honderd millioen dollar uittrekt voor de rode Joegoslavische dictator? Zien de Amerikanen de huidige toestand in Spanje als een experiment, waarvan zij de afloop willen afwachten? Wil len. zij zien of de Caudillo kac reke nen op politie en leger en wensen zij uit de gebeurtenissen de reële waar de af te leiden van het leger, dat Spanje in zijn strategische betekenis ter beschikking staat? Ook vraagt men zich af of Amerika en Engeland genoeg vertrouwen hebben in de uitslag van een mogelijke alge mene opstand tegen het huidige Spaan se regiem. En, zo redeneert men verder, wanneer een revolutie eens ten ongun ste van een democratisch bewind zou uitvallen, bezitten Amerika en Engeland dan genoeg moed om te interveniëren, waarbij zij de mogelijkheid van een ge wapend conflict met Oost-Europa moe ten riskeren? Wie thans door het land van generaal Franco reist voelt allerwegen de on rustige en geprikkelde stemming, voelt de angst onder het volk voor een nieuwe vreselijke strijd, een tweede burgeroor log. Toch zijn er maar weinig verklaar de communisten onder die Spanjaarden, die het meest van hun ontevredenheid blijk geven. Misschien vindt men in Pamplona, ja in geheel Navarra geen honderd werkelijke aanhangers. Men kan er zeker van zijn, dat verreweg het grootste deel van Franco's tegenstanders een grote antipathie koestert tegen de Amerikaanse en vooral de Engelse re gering. Deze bolwerken der democratie hebben de Spanjaarden in de steek ge laten. Hun politiek na de oorlog is van een karakterloos dualisme geweest in de ogen der Spanjaarden. Terwijl Amerika en Engeland voort durend critiek laten horen op het Fran co-regiem drijven zij intussen een leven dige handel met Spanje ten eigen profijte, maar sluiten het van alle sa menwerking uit en verhinderen de op bouw van het land. Armer dan ooit is daardoor het Spaanse volk geworden. Het gevaar van een revolutie nam toe. En dit gevaar is niet denkbeeldig even min als de kans groot is, dat, als Franco ten val mocht komen, het Iberisch schiereiland een prooi van het commu nisme, een pro-Russisch schiereiland zou worden. Nu het nog niet te laat is zouden Amerika en Engeland dit gevaar en tegelijk een nieuwe slachting van mensen kunnen voorkomen. Het onderzoek van de Amerikaanse Senaatscommissie naar het ontslag van generaal MacArthur als Amerikaans commandant in het Verre Oosten is gisteravond geëindigd. Als laatste getui ge verscheen gisteren gen.-majoor Em- mett O'Donnel, die verklaarde, dat de organisatie van de V.N. „een fout ge maakt had" door verleden herfst toen de Chinese communisten op het Kore aanse oorlogsterrein verschenen de be voorradingsbasis in Mandsjoerije niet te bombarderen. Maar O'Donnel vroeg zich af of het wel verstandig zou zijn die bases thans aan te vallen, omdat hij er niet zeker van was. dat de lucht strijdkrachten dat zouden kunnen doen en daarnaast nog voldoende kracht zouden overhouden „om Rusland de eerste sl^g toe te brengen". O'Donnel deelde de senatoren verder mede, dat hij door middel van lucht aanvallen vijf Noord-Koreaanse steden had willen platbranden en achttien strategische doelen had willen vernie tigen, toen de Koreaanse oorlog uit brak. Hij had daartoe echter geen ver gunning gekregen. Maandag is de diskwalificatie van Sugar Ray Robinson voor zijn boksen tegen de Duitser Gerhardt Hecht door de West-Perlijnse bokscommissie gewij zigd. De uitspraak luidt nu, dat de par tij van Zondagavond onbeslist geëindigd is. De Zwemweek van Tourcoing is ge opend met internationale wedstrijden waaraan Belgische, Nederlandse en Franse zwemsters deelnamen- Ans Mas- saar won de 100 meter vrije slag, Greet Galliard de 100 meter rugslag en Riek Bruins de 200 meter schoolslag. Op dit laatste nummer werd Tonny Hom tweede. Zoals onlangs gemeld, kon worden verwacht, dat vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe in zijn marinefuncties zou worden opgevolgd door schout-bij-nacht A. de Booy. Thans deelt men van de zijde van het ministerie van Marine mede, dat schout-bij-nacht A. dc Booy 1 Augustus vice-admiraal Van Holthe in al zijn marinefuncties (bevelhebber der zeestrijdkrachten en chef van de marinestaf) zal opvolgen. Vice-admiraal Van Holthe heeft de wens te kennen gegeven de zeedienst met pensioen te verlaten. Schout-bij-nacht A. de Booy werd 29 Mei 1901 te Buitenzorg geboren. Hij kwam in September 1918 op het Ko ninklijk Instituut te Willemsoord, dat hij drie jaar later verliet als luitenant ter zee derde klasse. In 1936 werd hij marine-attaché te Londen. Deze functie vervulde hij tot 1943, waarbij hij zich gedurende de oorlog bijzonder verdien stelijk maakte. In 1943 werd de heer De Booy commandant van Hr. Ms. fre gat „Johan Maurits van Nassau"; eind 1945 werd hij weer geplaatst bij het marine-hoofdkwartier te Londen. 20 Maart 1946 volgde zijn benoeming tot commandant van Hr. Ms. hulpvlieg- kampschip „Karei Doorman", met welk schip hij de reis naar Indonesië maak te. In 1947 werd kapitein ter zee De Booy bij het ministerie van Marine te 's-Gravenhage geplaatst; in hetzelfde jaar nog vertrok hij wederom naar In donesië om daar de functie van chef van de staf van de commandant der zeemacht in het Oosten te vervullen. Kolonel De Booy keerde in 1949 naar ons land terug en werd hier belast met de functie van plaatsvervangend chef van de marinestaf. 1 Juli 1949 werd hij benoemd tot commandeur, 1 Maart 1951 tot schout-bij-nacht. Advertentie Advertentie i J i 1 f ii 1 i's—ca—mi II—litlll—Bi LONDEN, 25 Juni By schitterend zomerweer en voor een uitverkocht huis zijn vanmiddag op Wimbledon de be faamde tenniskampioenschappen be gonnen. Van onze drie deelnemende heren hebben, zoals verwacht, Van Swol en Rinkel hun partijen tegen res pectievelijk de Engelsman Suart en de Tsjech Hyks gewonnen; beiden in drie sets Dehnert echter moest eveneens in drie sets, capituleren voor de Ameri kaan Richardson. Van Swol begon zijn partij met twee zeer snelle sets, waarin zijn tegenstan der slechts één game won (60. 61), maar in de derde kreeg ons landgenoot plotseling een inzinking en na een set- punt tégen te hebben gehad, kon hij slechts met grote- moeite (108) een straight-sets-zege behalen. De Tsjech Hyks stelde Rinkel niet voor proble men en won in totaal slechts twee games (62, 60, 60) Dehnert op zijn beurt kan Richardson niet éénmaal bedreigen (62, 63, 6—2). Een van de belangrijkste partijen van de eerste dag was die tussen Drobny en de Duitser Van Cramm. Er werd in elke set opnieuw fel om het voordeel gestreden, maar hoewel hem dat de grootste inspanning kostte, wist Drobiy zijn tegenstander toch in drie sets te verslaan: 97, 64, 64 De voornaamste uitslagen, eerste ronde: Budge Patty (V.S.) sl. Lurie (Z.A.) 61 6—1 64; Flam (V.S.) sl. Narash Kumar (India) 6—1 6—2 6—2; Savitt (V.S.) sl. Cockburn (Z.A.) 6—2 6—2 6—2; Drobny (Eng), sl. Von Cramm (Did.) 97 64 64; Larsen (V.S.) sl. Rose (Austr.) 61 62 Het Nederlands Politie Elftal, dat Za terdag 30 Juni a.s. te Groningen in het kader van het internationaal sportfesti- val tegen het Belgisch Politie Elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: doel: Kok (ADO); achter: Huybregts (BW) en Mol ('t Gooi); midden: Kam- meyer (GVAV), Gilissen (RBC) en Remmers (BW); voor: Tits (Zeebur- gia); Vanx der Eist (Theole), Van On- selen (Stormvogels), Van der Meulen (Den Helder) en Koole (Vlaardingen). 06 61; Davidsson (Zweden) sl. Bern stein (Gb.) 6—2 6—0 3—6 6—3§ RINKEL (Ned.) sl. Hyks (Tsj.sl.) 62 6OS0; Stur- gess (Z.-Afr.) sl. Carter (Gb.) 6—1 6—0 6—3; VAN SWOL (Ned.) sl. Snart (Gb.) 6—0 6—1 108; Sedgman (Austr.) sl. Deyro (Philipp.) 64 6—4 64; Bergelin (Zweden) sl. Starte (Gb.) 6—2 61 60; Ampon (Philipp.) sl. Guise (Gb.) 6—1 6—0 6—1; Mulloy (V.S.) sl. Washer (Belg.) 13—15 4—6 6—3 6—4 6—1: Richardson (V.S.) sl. DEHNERT (Ned.) 6—2 6—3 6—2. In de tweede ronde speelt Van Swol te gen de Egyptenaar Shafei en Rinkel tegen de Zuid-Afrikaan Norgarb. Elf landen zullen vertegenwoordigd zijn bij de Kanaalovertocht van de Daily Mail op 13 Augustus a.s. Uit de 155 candidaten voor deze wedstrijd zijn er 20 gekozen (7 dames en 13 heren), vijf uit Engeland, bij wie mej. Fenton die verleden jaar bij de dames won, drie uit Frankrijk, twee uit Egypte bij wie de winnaar van verleden jaar Hassan Abd El Rehim, twee uit Argen tinië en twee uit Zweden. De zes andere candidaten komen uit Griekenland. Nederland (Jan van Hemsbergen). Denemarken, Peru, de Ver. Saten en Canada. Er wordt gestart te Cap Gris Nez. De zwemster en de zwemmer, die de beste tijd maken, krijgen elk een som van 1000 pdst. en een beker, beschik baar gesteld door het Festival of Britain. Voorts ontvangt ieder die de tocht vol brengt 250 pdst. Op het circuit van Fortezza heeft Magni het Criterium der Kampioenen gewonnen. Daarna kwamen Bini, Pe- trucci, Maggini, Bartali, Soldani, Fausto Coppi, de Santi, Astrua en Bressi. In een gevecht over acht ronden be haalde Giel de RoocJe te Bristol een puntenoverwinning op de Britse bokser Terry Ratcliffe. In de Houtrusthal te Den Haag werd een rolhockeywedstrijd gespeeld tussen de Roller Club Residentie en de Union Roller Club Antwerp. De Hagenaars wonnen met 53. AAGTEKERK p. 26 Napels n. Kobe. AARDIJK 26 te New Orleans. BARENDR. p. 26 Sabang n. Singapore. ABBEKERK 25 te Kaapstad. ALAMAK Calc. n. R'dam 26 Perim. ALKAID 26 te Sao Franc. Do Sul. ALNATI 25 nm. te Rio de Jan. ALCHIBA p. 26 Fern. n. B. Aires. ANNENKERK 25 v. Sydney n. R'dam. BALI A'dam n. N. Guinea 26 v. Suez. BEVERWIJK p. 26 Kp. St. Vine. n. Civ. Vech. BINTANG 25 v. Djar. 27 te Surabaja. CAMERONIA 26 v. Colombo n. Aden. COTTICA 26 te Pt. of Spain. DANAE p. 26 Burlings n. Tanger. DUIVENDRECHT 26 te Dakar. ESSO A'DAM 29 te R'dam verw. ENTRE RIOS 23 te B. Aires. FLEVO 25 v. P.to Plata n. A'dam. GAASTERKERK 26 te Genua. GROTEKERK 25 v. Lor. Marq. n. Beira. GOUWE p. 26 Kp. Blanco n. Monrovia. HAARLEM 25 v. Cartag. n. Kingston. HERSILIA 26 te Demerara. HECUBA 26 v. A'dam n. Paramaribo. HEEMSKERK n. R'dam 26 te Antw. JAPARA p. 26 Gibraltar n. R'dam. KOTA AGOENG 25 v. Marseille n. V S. LAWAK 24 v. Tarakan n. Surabaja. LEOPOLDSKERK p. 26 Minicoy n. R'dam. LANGLEESCOT p. 25 Perim n. R'dam. LEERDAM 25 v. Newport News n. N.Y. LOENERKERK 25 te R'dam. LUTTERKERK 25 v. Bombay te Madras. MAASKERK p. 26 Las Palmas n. Dover. MAASLAND 25 v. A'dam te Recife. MARKEN 26 v. Galvest. te R'dam. MELISKERK 26 v. Bombay te Colombo. AMSTERDAM, (V.U.) Cand. rechten: P. v. d. Woude, Leeuwarden; G. Prins, Groningen; A. Muurling, Gouda; G. Zweers, Den Haag; M. Kramer, Dordrecht. AMSTERDAM Cand. pol. soc. wetensch. L. Blankstein, Amsterdam. LEIDEN Doet. geneesk.: mej. F. v. Laar, Maasniel; J. Brouwer, Haarlem; C. Post, Den Haag; P. Vreede, Wassenaar en F. ZVvagers, Den Haag. Artsex. Ie ged. J. Bour, Heerlen; O. Croes, Oegstgeest; G. Kemperman, Leiden; J. v. Rood, Wassenaar; P. Scheeren, Leiden en A. Stuurman, Den Haag. Artsex. 2e ged.: mej. E. v. d. Weijden, Den Haag; P. Quartero, Leiden; L. Vanags, Leiden en H. Waller, Leiden. LEUVEN Op proefschrift „De Regi- mine ordinius Fratrum Minorum, 12101265, Legislatio Praxis Doctrina" is cum laude gepromoveerd tot doctor in het Kerke lijk Recht N. Plasschaert uit Amsterdam. JNLAASTRICHT (Limburgse bouwaca- demie) einddipl. voorber. bouwonderwijs. J. Aufderheyde, Weert; C. v. Strien, Maas tricht; J. Sandhövel, Maastricht; J. Schei- berg, Sittard en E. v. Noorden, Heerlen. ROTTERDAM Pro. econ. wetensch.: J. van Aller, Utrecht; A. Alting, Oud-Beij er- land; J. Barendregt, Rhoon; H. Bartels, Maastricht; G. v. d. Beid, Arnhem; G. v. Bergeijk, Hardinxveld; A. den Boer, Den Haag; J. Bremmers, Utrecht; B. Broere, De Lier; G. Bruggeling, Rotterdam; J. ear lier, Rotterdam; H. Cozijnsen, Rotterdam; F. Derkinderen, Venlo; D. Dikken, Rotter dam; J. Doornbos, Den Haag; F. Draaisma, Steenderen; B. Drost, Rotterdam; M. Dwars- waard, Rotterdam; H. v. Dijk, Den Haag; J. Elenbaas, Den Haag; L. Eskens, Rotter dam; D. v. Geet, Rotterdam; R. Gonsalves, Heerlen; P. Groeneveld, Rotterdam; R. Hadjiwibowo, Amsterdam; G. v. Harten, Hellendoorn; H. v. Hasselt, Den Haag; H. Heinrichs, Rijswijk; P. v. d. Heijden, Was senaar; J. Hoogenhout, Alkmaar; W. de Jager, Utrecht; C. Jochems, Den Haag; J. Kleiweg, Waddinxveen; H. Korporaal, Dén Haag; F. Kruize, Voorburg; J. Kuipers, Rotterdam; H. v. d. Laan, Rotterdam; J. Lagerwaard, Rotterdam; H. Lebbink, Rot terdam; L. v. Leeuwen, Oegstgeest; P. Lin nenbrink, Schiedam; P. v. Linschoten, Rot terdam; W. Maane, Rijswijk; P. Mekking, Ede; mej. A. Meijer, Rotterdam; H. du Moulin, Den Haag; C. Onstwedder, Rotter dam; A. Oskam, Harmeien; G. Peijnenburg, Wassenaar; K. Ponsen, Den Haag; P Ros kam, Rotterdam; A. Russchen, Den Haag; J Schenck de Jong, Rijswijk; R. A. Scher- mel, Den Haag; R. Schreuder, Lopik: R. Schroder, Den Haag; G. Schuitema, Rotter dam; S. Seijffer, Den Haag; A. de Smit, Rotterdam; H. v. d. Stek, Zaandam; H. Swaagman, Leeuwarden; A. Vogel, Scheve- ningen; Sahid Martosoebroto, Rotterdam: Sudiarso, Wassenaar. UTRECHT Cand. rechten: A. Athmer en mej. J. Hoogenraad, Utrecht. Tandarts ex.: j. Becude, Utrecht; A. Muller, Velsen; J. Koese, Middelharnis; H. Koers, Utrecht. Semi-arts ex.: W. Adriaansens, Walsoorden; G. de Meijer. Utrecht; R Ledeboer, Zeist; J. Stumphius, Utrecht; P. v. d. Mee, Utrecht. Arts-ex. M. Lingbeek, Hengelo (O.); P. v. Oerle, Oldenzaal; K. Punt, Rotterdam; J. Horbach, Utrecht. Doet. gesch. mevr. M. Wijsberg, Utrecht. MERWEDE 26 te Mobile. MUIDERKERK 26 v. Basra n. R'dam. MODJOKERTO 26 te Belawan. NOORDWIJK 26 te Civita Vechia. POLYDORUS n. N.Y. 26 te Aden. PRINS ALEXANDER 26 Quebec. RADJA 25 v. A'dam te Ternate. ROEBIAH Djar. n. A'dam p. 26 Perim. ROEPAT 26 te Djak. POLYPHEMUS 25 te Panaroekan. PR. PHIL. WILL. p. 26 Azoren n. W.-Ind. ORANJESTAD 26 te Antw.; 27 te A'dam. RIJNKERK p. 26 Perim 27 te Aden. RAKI 25 v. Makassar te A'dam. RIJNLAND p. 26 Dungeness n. B. Aires. ROTTI p. 26 Gibraltar n. A'dam. ROSSUM p. 26 Kp. Finisterre n. Vlaardingen. SAL AW ATI 26 te Djibouti. SAPAROEA p. 26 Lissabon n.. R'dam. STAD LEIDEN 25 v. Galvest. n. Nederland. SOESTDIJK 26 te Pt. Swettenham. STAD MAASTR. 27 te R'dam verw. STAD VLAARD. 25 t-? Narvik. TABINTA p. 26 Finst. 29 te A'dam verw. TERNATE R'dam n. Djar. 26 te Genua. TEGELBETlx 25 te Zanzibar. TEIRESIAS n. A'dam 26 te Suez. TOSARI p. 25 Socotra n. Belawan. WATERLAND 25 te Montevideo. WELTEVREDEN p. 25 Sabang n. Djibuti. WINSUM p. 26 Madeira n. A'dam. TANKVAART ARMILLA p. 25 Anamba-eil. n. Bangkok. FELIPES 26 v. Makassar te Surabaja. MARIS A 26 v. Surabaja te Balikpapan. CALTEX LEIDEN p. 26 Kp. St. Vine. n. Sid. CALTEX HAGUE p. 26 Dungen. n. Sidon. MARPESSA 26 v. S. Lorenzo te Curagao. CALTEX DELFT p. 26 Gibr. n. Sidon CALTEX UTRECHT p. 26 Kreta n. D'dam. CORILLA 26 te Stanlow. MITRA 25 v. Oslo n. Aalsund. W.-INDISCHE VAART CLIO 17 te Laguaira. OBERON 26 v. N. York te Turkseiland SARPEDON 25 te Philadelphia. SCHIE 26 v. Houston te Neworleans. TIBERIUS 26 te Ciudad Trujillo. INTERINSULAIRE VAART MAETSUYCKER 25 v. Singap. n. Djak'a. MUSI 29 op rede Menado verw. TJITJALENKA 23 te Surabaja. MIDDELLANDSE ZEE VAART TITUS p. 26 Kp. Finisterre n. A'dam. FRIESLAND SSM 25 v. Stettin. MENTOR 26 te Istanboul. CRONENBURGH 26 v. IJm. te Bilbao. CONDOR 26 te R'dam. LUNA 25 te Samos. ATLAS 25 v. Algiers n. Napels. ROELF 26 te Oporto. VULCANUS p. 25 Bizerta n. Izmir. NIOBE 25 te R'dam. MIDAS 26 te Alicante. PRINSENGR. p. 26 Brunsbuttel n. A'dam. AMSTERDAM. Aangek. 26-6: AMSTEL- STR. Leith. stkg. ALGENIB Newportnewf kolen. Vertrokken: 26-6: SETAS R'dam ledig. HECUBA W.-Ind. Maandagmorgen is te Eindhoven met militaire eer ter aarde besteld het stof felijk overschot van kapitein C. H. H. M. van Nijnatten van de aan- en afvoer- troepen te Tilburg, die daar in het zie kenhuis op 42-jarige leeftijd is over leden. Zes weken geleden was kapitein Van Nijnatten tijdens een motorbehen- disrheidswedstrüd te Moergestel een on- geluk overkomen waarvan hij de ge volgen niet meer is te boven gekomen. Het stoffelijk overschot was Maan dagmorgen per militaire auto naar Eindhoven overgebracht. Het werd naar op de schouders van AAT-manschappen naar de H Hartkerk gedragen, waar pastoor L. de Gruiter de H. Requiem mis opdroeg. Met de militaire kapel van de luchtvaarttroëpen uit Nijmegen voorop, trok de stoet vervolgens naar het Sint Catharinakerkhof, waar de ter- aardebesteling geschiedde. VEEMARKT AMSTERDAM. Aanvoer run deren 286, handel iets stijver, doch geen aanbod van allerbeste kwaliteit, zodat niet boven de drie gulden besteed werd pei kg. geslacht: goede kwaliteit f 2.702.95, min dere soorten f 2.30—2.65 per kg. geslacht. 401 varkens, handel zeer lui, f 2.242.26 per kg. geslacht. 102 nuchtere kalveren, handel duurf 1.30—1.45 per kg. levend. Vette kal veren en soppers 31, geen eerste kwaliteit, f 1.802.15 per kg. levend. 4 schapen geen notering. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.18 muziek, 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.15 gram.. 9.00 zieken, 9 35 Kon. Mil. Kapel, 10.15 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 gram., 11.10 Vijfduizend gul den, hoorspel, 12.00 cello en piano, 12.33 salonorkest, 13.00 nieuws, 13.20 banjo orkest, 13.50 gram., 14.00 Geref. Man- nenver., 14.45 meisjes, 15.00 lichte mu ziek, 15.30 gram., 15.45 cello en piano, 16.15 jeugd, 17.30 pianoduo, 17.45 Snouck Hurgonje, kenner van de Islam, 38.00 gemengd koor. 18.30 RVU: Mijn woe- stijnreis 'naar de gesluierde mannen: De Touareg, 19.00 nieuws, 19.15 25 jaar kampwerk van het Rijksopvoedingsge sticht, 19.30 gram., 19.40 radiokrant, 20.90 nieuws, 20.05 gram.. 20.15 Residentie orkest, 21.00 gram., 21.15 In de voetspo ren van Paulus, reportage, 21.35 man nenkoor, Kon. Mil. Kapel en solisten. 22.05 amusem.muziek, 22.30 cello en orgel, 22.45 prot. pr., 23.00 gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 8.00 nieuws, 8.18 orgel. 8.50 huisvrouw, 9.00 gram. VPRO: 10.00 schoolradio. VARA: 10.20 gram., 10.35 vrouw, 11.00 RVU: drs. W. A. Nell: Dromen en hun bete kenis, 11.30 gram., 12.00 accordeon, 12.33 platteland, 12.38 gram., 12.55 kalender. 13.00 nieuws, 13.15 omroeporkest, 14 00 gesproken portret. 14.15 omroeporkest, 15.00 kinderkoor. 15.20 Levende bezems, hoorspel, jeugd! 15.50 piano, 16.00 jeugd, 16.30 zieken, 17.00 jeugd, 17.30 lichte muziek. 18.00 nieuws,, 18.20 actualitei ten, 18.30 dansmuziek, 19.00 Leringen weken, voorbeelden trekken, lezing. 19.15 gram. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 politiek comm.. 20.15 La Traviata, opera. 21.20 Gevleugelde daden, hoorspel, 22.30 Vliegeniersorkest, 23.00 nieuws, 23.15 Intern, sportfestival Groningen 1951, 23.30 dansmuziek. ENGELAND, BBC, home service 330 m„ 12.25 gevar. progr., 13.30 Latijns— Amerik. muziek, 19.00 gevar, progr., 20.00 symphonie-orkest. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 11.15 dansmuziek. 12.15 concert, 15.00 lichte muziek, 15.45 Militair orkest, 16.30 con cert, 17.30 theaterorkest, 22.20 concert, 23.15 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 concert, 13.25 omroepork., 15.40 amusem.orkest, 16.30 filmmuziek, 18.00 gevar. muziek, 20.05 gevar. muz., 2.35 amusem.muziek, 23.00 omroepork., 0.30 lichte muziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 en 249 m.: 12.00 symphonie-orkest, 20.00 kamermuziek. BRUSSEL, 324 m.: 1.45 operamuziek, 15.45 symphonie-orkest, 20.00 omroepor kest. 21.15 Engelse en Ierse muz., 23.05 verzoekprogramma. 484 m.: Lichte muziek, 16.30 omroep koren, 20.15 concert. CopyigM I 18. De machinist liet de trein stoppen. Dat was net op tijd, want Sam begon al aardig warm te worden. Hij sprong vlug van de locomotief af en de machinist wilde net woedend tegen hem uitbarsten, toen hy ontdekte, dat de rails opgebroken was. De mensen stapten uit de trein om te kijken wat er toch aan de hand was en zij bedankten Sam, omdat hij hun leven gered had. Als de trein nog maar een paar meter ver der gereden was, zou hij yeker uit de rails gelopen zijn en don zouden alle wagons omgevallen zijn. Een. van de passagiers zei, dat ze Sam een cadeau moesten geven voor zijn dappere redding.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4