Louison Bobet, Frankrijks vaste hope in 38ste Tour de France Maar Binda kansen met verdedigt Italië s 12 spoorkaartjes COPPI OF MAGNI...? ft mem Belevenissen van de struisvogel Rasmus b-k 3 m SCHEEP V AART BERICHTEN Meer dan 25.000 R.K. voetballers Doorlopend kruiswoordraadsel i KLACHTEN over ONDEUGDELIJKE WONINGEN r Wij luisteren naar Woningdifferentiatie kan de bouwkosten beperken m GINO BARTALI ALS „WATERDRAGER" >VJ Van Dam-Robinson op 31 Juli te Amsterdam? m ÉM m wrn. in diocees Haarlem VAN SWOL-RINKEL UITGESCHAKELD Sim, Sam Rasmus naar Afrika V.. .J ZATERDAG 30 JUNI 1951 PAGINA 7 Ge kuni U tegenover een Fransman verbazend veel permitteren. Als rechtschapen burger van een ge ordende staat., zoudt ge hem bijvoorbeeld kunnen ver wijten, dat zijn onbekommerde levenswijze, toch eigenlijk niets anders dan een rem is voor de welvaart van zijn land. Hij zal U er niet om naar de keel vliegen. Ge kunt zelfs verder gaan. Ge kuni pertinent en tegen beier weien in, weigeren, hei onbetwist natuurschoon van La Douce hei volle pond van Uw bewondering ie geven, of ge kuni de charme van zijn dochters en de kwaliteit van zijn wijn betwisten. Heus, er zal U geen haar op het brave hoofd worden gekrenkt. Maar natuurlijk moei ge dat alles niet te ver drijven. Zo zou hei bijvoorbeeld alleen maar dwaas en onverantwoordelijk zijn, wanneer ge op de vooravond van de Tour de France, in een Frans gezelschap de licht zinnige bewering ten gehore wilde brengen, dat hun 26-jarige jeune premier, Louison Bobet ,,Le Grand Cham pion", ,,Le Magnifique", één meier tachtig hoog en acht en zeventig plus een halve kilo zwaar deze acht en dertigste Ronde niet gaai winnen. En mocht ge die Operatie Onverstand soms willen uitvoeren in het lieflijke Bretagne en bij voorkeur in Louisons geboorteplaats Saini-Meen-le- Grand, dan zoudt ge er Uw erven een grote, maar vanzelf sprekende dienst mee bewijzen, wanneer ge even tevoren Uw levensverzekering ettelijke malen wilde verhogen Natuurlijk wint Louison de Tour de France! Dat weet iedereen. En wanneer de Franse sportpers in een kramp achtige poging om objectief ie blijven op de kwaliteiten van de Zwitser Koblei en op die van de geduchte cam- pionissimi der Italiaanse Squadra Azzura wijst, glimlacht de Franse wielerliefhebber van zijn linker tot zijn rechter oor. „Dat moei die man wel schrijven", zegt hij dan, „maar Bobet wint de TourGargon!" Want daar moei nog eens op gedronken worden. Twaalf spoorkaartjes Spanningen-.. DAMRUBRIEK Serse Coppi overleden SCHAAKRUBRIEK SPORTFESTIVAL LOOPT TEN EINDE 5 6 7 10 11 12 13 9 10 11 12 13 CONGRES NATIONALE WONINGRAAD Engelands internationaal voetbalprogram Maar ondanks dit ai. van rotsvaste overtuiging, heeft niet de Franse wie lersportliefhebber, maar de Franse sportpers het gelijk aan haar kant. Ook voor haar is Louison Bobet een van de grote favorieten en ze zou zichzelf al leen maar belachelijk en haar be staan onmogelijk! maken, wanneer dit niet zo was. Maar die gevaarlijke, van dag tot dag meer gecultiveerde opinie, dat de brave Louison Bobet fa voriet nummer één tot en met tien is, kan een verstandig mens, die toevallig óók nog op de hoogt», is met zekere kwaliteiten in de Squadra (Coppi-Mag. ni-... Bartali) en met de klasse van die prachtathleet Ugo Koblet, zich moeilijk eigen maken. Wie niet onweerstaanbaar wordt aan getrokken door de magneet van een even verklaarbaar als gevaarlijk soort nationaliteitsgevoel, zoekt de éérste fa vorieten inderdaad toch weer onder de dragers van de groene truien. Bobet is een renner van klasse en zoals uit zijn prestaties van dit seizoen blijkt, ook van grote klasse. Maar de Bobet, die deze Tour de France zou moeten win nen, moet de Bobet, die het vorig jaar zijn moedige slag tegen Kübler tenslot te gedecideerd verloor, verre overtref fen. Zijn resultaten van dit seizoen be wijzen dat hij i-derdaad sterker is ge worden. Maar ook Magni, die vorig jaar in Saint Gaudens de gele trui ver overde, doch toen tot zijn grote spijt met meester Bartali mee naar huis moest, heeft blijkens zijn schitterende overwinning in de Ronde van Italië, zijn tijd niet in ledigheid doorgebracht. En.... tja, tenslotte hebben wij Coppi tijdens de Tour van 1949, die hij zo giansrijk won, té goed op de vingers kunnen kicken, om ons nu maar zonder meer bij degenen te scharen, die menen dat de na zijn ongevallen teruggekeer de maestro, nog maar een schaduw is van de campionissimo, die twee jaar ge leden de drie grootste internationale ronden (Italië, Zwitserland, Frankrijk) op zijn zo gevierde naam bracht. avond als wielrenner zou zijn, wanneer hij Coppi een poets kon bakken. Het liefst natuurlijk door zichzelf zulk een positie te verschaffen, dat hij tot de favorieten gaat behoren en dus zelf kopman wordt. Maar wanneer dat on mogelijk blijkt en daar kunnen we het wel op houden zou hij bijvoor beeld zijn aan de heer Binda geoffreer de dienster., zódanig op signor Magni kunnen overdragen, dat niet Fausto Coppi, maar de kaalhoofdige Fiorenzo als de grote triomfator van deze Ronde op 29 Juli het Parijse Pare des Princes komt binnenrijden Nu is er inderdaad geen enkele reden om signor Alfredo Pinda met de op dracht die hij van zijn wielerbond heeft gekregen, van harte geluk te wensen. Dat kan eventueel pas gebeuren wan neer we straks de Italianen hun ere. rondjes op het „rijse cement van het Pare des Princes zien rijden. Maar Pin da heeft méér met dit bijltje gehakt. Binda heeft in 1949 de broze twee-één heid Coppi-Bartali in triomf naar een dubbele victorie gevoerd en en passant ook nog de ploegprijs in de wacht ge- „Maar", fluistert men, „in de Squadra leven ontzagwekkende spanningen". A la bonheur! Wij weten óók dat Coppi maar één wens heeft: nóg eens de allergrootste te zijn, niet het minst onder zijn lahdgenoten. Wij weten óók dat de goedige Magni zich als een baar lijke duivel zal vermommen, wanneer het er om gaat zijn landgenoot de gele trui af te snoepen. Wij weten óók dat Bartali, die nu met recht „een jaartje ouder is", als een smekeling naar Alfre. do Binda, de ploegleider is gegaan, en zichzelf en zijn rijke ervaring op dit terrein heeft aangeboden. Geen mees ter? Dan maar knecht zei Bartali en ik sta geheel tot uw orders. Is het werke. lijk waar, dat Bartali zich zal kunnen schikken in zijn rol van „gregario", of tewel wa erdrager? „Laat me niet lachen!" zei Bobet, toen hij dat hoorde. En Coppi voelde het precies eender aan. Trouwens hij niet alleen. Iedereen, die ook maar in de verte op de hoogte is van de voortdurende, felle rivaliteit tussen de twee kampioenen, weet dat het de grootste dag van Bartali's levens- r ''c' "J. m De Franse wielerkampioen LOUISON BOBET belichaamt Frankrijk's hope op een zege over do Italiaanse en Zwit serse cracks. FAUSTO COPPI (links) en zijn nieuwe waterdrager" Gino Bartali, die zijn diensten als „knecht" in de Italiaanse Tour-ploeg vrijwillig is komen aan bieden. Met welke bedoelingen? sleept. Hij is gewapend met alle moge lijke volmachten van de Italiaanse Wie- Ier Bond en geloof maar dat de man, die in 1949 een dreigende uitbarsting in het z.g. Pact van Cannes smoorde, ook nu de teugels wel in handen zal hou den. Hij zal het met drie stijve koppen uiteraard moeilijker hebben dan met twee, maar hij heeft een machtig wa pen in de vorm vanwel, laat het hem zelf vertellen: „Als een van de heren in zijn plicht te kort schiet, als een van mijn be velen niet onmiddellijk wordt gehoor zaamd en als ik ook maar het minste of geringste moet constateren, dat de harmonie van de Squadra zou kunnen schaden, dan heb ik twaalf retourtjes derde klas naar Milaan in mijn zak voor de schuldige, óók wanneer die Coppi, Magni, of Bartali heten". Met deze verklaring kunnen de heren het doen. Maar met deze verklaring hebben de Italianen tevens laten weten, dat ze van plan zijn de kansen van hun Squadra niet op te offeren aan de eer zucht of wat ook van een enkeling en dat ze dus in de prognoses op de eerste plaats reke. en. Die ze van ons voor lopig met een lichte voorsprong op Bo bet ook inderdaad krijgen. Wat Koblet en Ockers c.s- betreft, daar spreken we Maandag over. JAN CO TT A AR. Luc van Dam heeft dezer dagen in Pa rijs onderhandelingen gevoerd met de vertegenwoordigers van Ray Robinson over een in de open lucht te Amsterdam te organiseren wedstrijd Robinson Van Dam op 31 Juli. Daarbij is komen vast te staan dat Robinson pas na zijn ontmoeting om de wereldtitel met Ran dolph Turpin tegen de Nederlandse middengewicht kampioen wil boksen daar hij Van Dam een te lastige tegen stander acht voor een trainingswed strijd. Probleem No. 1919 van H. J. C. A. Nunnink te Delft, voor geoefende op lossers. Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot uiterlijk 15 Juli aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 1910 van Joh. v. d. Bogaard te Nuland. Wit speelt naar: 2520, 30, 3227, 7, 38, 8, 2, 31, 20, 5 en wint. Een probleem met zeer goede stand en waarin de op lossing nu eens niet zo erg lastig te vin den is. Uitslag van de nummers 155 en 156. Goede oplossingen kwamen binnen van J. J. Heytel, R. v. Dijk, B. F. jlue- ting, D. M. Nijland, allen te Amster dam; P. J. Smit, J. C. G. v. d. Miessen, J. L. Kramer, G. Faay, M. Vogelsang, G. Rooyers, Kees Franken, W. J. Sweyen en J. Muusze, allen te Haarlem; mej. P. Oleyerhoek, Nieuw-Vennep; J. Mole naar, Aerdenhout; C. H. Spanjaard en J J. Spanjaardt te Beverwijk; G. H. Smits, Waalwijk; A. Hendriks, Maas tricht; G. de Bresser en H. Manie, 's-Hertogenbosch; Piet Krom en Th. de Zwart, Sassenheim; H. J. v. Kaam, 1J- muiden-Oost; mr. G. J. Delfgaauw, Rijs wijk; C. C. H. Swinkels, Schiedam; L. Pistorius, Dongen; D. Bakker, Vinke- veen; Jac. v. d. Heuvel, Veghel. De loting om de prijsjes wees als de gelukkigen aan H. J. v. Kaam te IJ- muiden-Oost; Jac. v. d. Heuvel te Veghel en J. L. Kramer te Haarlem. De bekende Italiaanse renner Serse Coppi, broer van Fausto Coppi, is Vrij- dagavoni te Turijn overleden aan de gevolgen van verwondingen, opgelopen tijdens een val in de Ronde van Pie- mont. Gino Bartali werd winnaar in de Ronde van Piemont, welke meetelt voor het kampioenschap op de Weg van Italië. Magni werd vijfde op 2 min. 11 sec. LADDERWEDSTRIJD Oplossing van de tweezet nr. 997 van S. Loyd, New York Chess Assoc. 1892. Wij na men deze sublieme tweezet over uit „Het Schaakprobleem" van H. Weenink. De sleutelzet geeft de zwarte koning drie vluchtvelden. Probleem no. 1000 van N. IJ. J. Termaat. Opgedragen aan de oplossers. Eerste publicatie. VAM?/, Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen binnen drie weken te zenden aan Jos. Duvergé, Binnen Brou wersstraat 40, Amsterdam-C. Het is voldoende alleen de sleutelzet in te zen den. Zondag 8 Juli om 1 uur wordt, zoals wij reeds meldden, de algemene jaarver gadering van de afd. Voetbal NKS dio cees Haarlem gehouden in restaurant Brinkmann te Haarlem. Op deze verga dering zal pater H. van Waesberghe S.J. rector van het St. Ignatiuscollege te Am sterdam spreken over het onderwerp: „Sport als maatschappelijk verschijnsel". In het jaarverslag van de diocesane voetbalafdeling wordt gemeld, dat er op 1 Jan. 1951 in totaal 25.843 R. K. voetbal lers waren, tegen 23.551 in 1950. Wij geven hier enkele cijfers, waarvan die tussen haakjes betrekking hebben op de situatie in het vorige verslagjaar: District leden elftallen vereni gingen A'dam 3491 (3391) 215 (208) 24 (24) N.-Holl. 6973 (6386) 420 (391) 55 154) Haarlem 3308 (2970) 213 (187) 21 (19) Leiden 2689 (2762) 166 (180) 23 (23) Gouda 996 (936) 55 (49) 9 (9) Den Haag 5703 (4750) 351 (301) .30 (30) R'dam 2358 (2106) 163 (132) 16 (15) Zeeland 317 (350) 15 (19) 7 (7) Totaal 25.843(23.551) 1588(1467) 185(181) Opmerkelijk is de aanwas van het le dental in de districten Den Haag (953) en Noord-Holland (587), hoewel het aan tal clubs in beide districten tezamen siechts met 1 (N.-Holl.) is gestegen. In Den Haag was ook de grootste stijging van het aantal elftallen (50). Achteruit gmg het ledental in de districten Leiden (73) en Zeeland (33). Het batig saldo over 1950 bedroeg f 1782.76. Op de vierde dag van de kampioen schappen hebben Budge Patty en Ri chardson (V. S.) het Nederlandse paar Rinkelv. Swol in de tweede ronde van het herendubbelspel uitgeschakeld. De score was 64, 64, 64. In de tweede ronde van het gemengd dubbelspel wonnen mevrouw J. Walker Smith en Hans van Swol met 63, 62 van mevrouw J. Morgan (Enge land) en J. Mehta (India). Onze landgenote Nel Hermsen en Weiss (Argentinië) wonnen met 63, 64 van het echtpaar Lloyd (Gr.-Br.). Rinkel en mevrouw Schmier plaats ten zich zonder te spelen in de derde ronde aangezien hun tegenstander de Philippijn Deyro en Nancy Chaffee (V.S.) geschrapt waren. (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, 29 Juni. De op een na laatste dag van het Sportfestival te Gro ningen stond in het teken van de basket- ballsport, die honderden mensen naar de grote zaal van de Harmonie bracht om de officieuze interlandwedstrijd Nederland België te aanschouwen- De Nederlanders, die onder de naam van Springbokken speel den, behaalden een prachtige overwinning van 3322. een overwinning die in de tweede helft wer$| bevochten. In een voorwedstrijd won het Nederland se jeugdteam, dat uitsluitend uit Amster dammers bestond, met 5930 van Gronin gen. De avond werd verder opgeluisterd met demonstraties tafeltennis, judo en boksen. Horizontaal: 1. voordelig bor rel; 2. muze van het liefdeslied drank noot; 3. Arabisch opperhoofd half- godin rivier in België; 4. klein paard kieur armsholte; 5. loot munstuk ambtshalve (Lat. af.) Aziatische ri vier; 6. loflied titel Arabische plaats titel (afk.); 7. titel zand heuvel bouwland wedren; 8. voor zetsel Voor-Indische vorstentitel noot vogel; 9. landengte muurholte Copyright P. I. B. Bos 6 Copenhogen 22. Sam kreeg geen tijd om de pillen in te slikken, omdat de auto plotseling stopte. De bakker wilde aan iemand de weg gaan vragen. Toen hij een huis was binnen gegaan, riep iemand, dat zij erg voor zichtig moesten rijden, omdat de weg erg gevmrlijk was. De wegen waren erg slecht en het gebeurde vaak, dat een bus zo maar in de vallei viel. Zij reden verder ere waren erg voorzichtig, behalve Sam, die alsmaar aan zijn verstanidspillen zat te denken. En stel je voor, bij een heel scherpe bocht viel hij uit de auto en niemand merkte het. Terwijl hij het doosje met pillen vast hield, viel hij in de vallei, steeds maar dieper en steeds maar dieper. Bijbels persoon behoeftige; 10. af gesloten ruimte een vijandelijk schip aan boord klampen groente; 11. het zelfde schreeuw beeldschone jon geling; 12. ongebruikt vreselijk we reldtaal landbouwwerktuig; 13. vrucht maanstand (afk.) noot plaats in Noord-Brabant. Verticaal: 1. zeevis fraaie rode verfstof fuikopening; 2. plaats in Limburg traagheid; 3. voorzetsel inwendig kring; 4. zeer sterk vergif vogel; 5. inhoudsmaat herkauwer dakrand zonder goot pers. voorn.; 6. pers. voorn. electrisch geladen deeltje veerkrachtige stof; 7. kleef- middel stollingsmiddel onder het nodige voorbehoud (Lat afk.); 8. deel van de H. Mis woede; 9. voegwoord metaal schouwspel; 10. landbouw gereedschap boom positieve elec trode; II. schrijftafel knevel; 12. zeer sterk vergif gezang; 13. poeder vlaktemaat pers. voorn. spil pers. voorn. Oplossingen in te zenden uitsluitend op briefkaart tot en met 9 Juli aan 't Kasteel van Aemstel (afd. Prijsraadsel) N.Z. Voorburgwal 65 Amsterdam. Oplossing 16 Juni: 1—5 KABELJAUW; 2—6 NETEL DOEK; 3—7 REGELMAAT; 4—8 DRUI LERIG; 1—2 KOEN; 2—3 NAAR; 3—4 ROOD; 4—5 DRAW; 5—6 WEEK; 6—7 KEET; 7—8 TROG; 8—1 GIEK. Na loting werden de prijzen toegekend aan: mej. E. de Vries, Prinsen Bolwerk 7 Haarlem; P. Koop, Parallelweg 129 Hillegom; J. Vester, Koediefslaan 49 Heemstede; mej. M. v. d. Berg, Konin ginneweg 27 Hilversum; A, de Bree. Baarsjesweg 287 I Amsterdam; J. van Wees, Fokke Simonszstraat 6 H Amster dam. Talrijke vertegenwoordigers van Wo ningbouwverenigingen, verenigd in de Nationale Woningraad, waren gisteren naar Den Haag gekomen om er een twee-daags congres te houden. Tijdens de eerste congreszitting sprak minister In 't Veld. Hii had nu niet bepaald ver heugende mededelingen te doen. In een gedeelte van onze oplage van gisteren hebben wij hieraan reeds aandacht be steed. Ook de voorzitter van de Natio nale Woningraad, een naamgenoot van de minister, de heer A. in 't Veld, was niet erg optimistisch. Hij wees vooral op de acute geldnood van de gemeen ten, waardoor de reeds geheel gereed gekomen plannen niet uitgevoerd kun nen worden. Ook was hij niet speheel gerust over de kwaliteit van 6e wonin gen. die met zo weinig mogelijk bouw kosten gereed moeten komen. Hem waren reeds verschillende klach ten over ondeugdelijke woningen ter ore gekomen. Verder zouden er volgens hem ernstige gevaren dreigen met be trekking tot de inrichting van de wo ning. In vele gevallen bestond n.l. niet de zekerheid, dat het gezin op een ze delijk verantwoorde wijze kon wonen. Aan het onderhoudsprobleem be steedde de voorzitter van de Nationale Woningraad ruime aandacht. Hij stelde voorop, dat aan het onderhoud van de woningen niet voldoende aandacht be steed kon worden. Een verhoging van de bedragen, die voor onderhoudskosten besteed mogen worden achtte hij nood zakelijk. Een groot en gevaarlijk gemis achtte de voorzitter het tenslotte nog, dat in sommige gemeentelijke plannen geen re kening wordt gehouden met de cultu rele behoeften van de bevolking en de behoeften aan speelterreinen en ont spanningsgelegenheden. Gistermiddag sprak prof. ir. J. H. van den Broek over rationalisatie, norma lisatie en industrialisatie in de woning bouw. Hedenmorgen hield prof. dr. ir. H. van Beusekom een inleiding over diffe rentiatie in de woningbouw, waarbij hij er op de eerste plaats van uitging, dat woningdifferentiatie gezien kan worden als een mogelijkheid om tot een beper king van de kosten van de woningbouw te komen en met hetzelfde bouwvolume een groter aantal woningen te bouwen zonder dat tot bezuiniging op de inrich ting en de uitrusting van de woning be hoeft te worden overgegaan. Uit de be schikbare statistische gegevens blijkt, dat voor de naaste toekomst gerekend moet worden op een toenemend aantal bijzondere huishoudingsvormen, die overwegend klein zullen zijn. Dit vraagt woonvormen, die kleiner zijn dar ce weningen voor gezinnen, maar die tevens anders zullen zijn. Het be lang van de volkshuisvesting eist nu, dat iedere huishoudingsvorm in zijn wo ning de ruimte vindt, die hij voor zijn levensuitingen nodig heeft. De statistische gegevens omtrent de grootte van de huishoudingen konden volgens prof. Van Beusekom, niet meer dienen als basis voor een wo ningdifferentiatie. omdat de grootte van de afzonderlijke huishoudingen voortdurend wisselt en een woning voorraad, die precies passend zou zijn voor de grootte van de huishoudingen voortdurend verplaatsingen nodig zou maken. De woningdifferentiatie moet zo worden toegepast, dat aan iedere huishouding naar aard en grootte vol gens bepaalde normen een woning van een passende grootte wordt toege wezen. In het algemeen dient een kleine wo ning twee slaapkamers te bevatten, n.l. een twee-persoons en een éénper soons. Een dergelijke woning biedt in ieder geval ruimte voor een gezin met twee kleine kinderen. Het thans nood zakelijke stelsel van inwoning is scha delijk voor het gezin. Men dient der halve te streven naar de bouw van een verantwoord aantal kleine woningen. Het slot van 't congres werd gevormd door een excursie naar de nieuwe Haagse woonwijken. AALSDIJK 30 v. N. Orleans n. R'dam. ALAMAK Calcutta n. R'dam 30 te Suez. ALDERAMIN 30 v. Avonmouth te Narvik. ALIOTH 30 te Rio Grande. ALNATI 30 te Montevideo. ALWAKI 30 te New York. AMPENAN Djak. n. R'dam 1 te Suez vw. AMSTELDIEP p. 29 Finisterre n. Ned. AMSTELDIJK 3 te R'dam verw. AMSTELKERK 29 rede Lagos. ANDIJK 30 v. Galveston n. R'dam. ARNEDIJK p. 30 Dungeness n. d. Gulf. ARUNDO Sorel n. A'dam p. 30 Bevezier. AGAMEMNON 30 te Jacmel (Haïti). BAARN 30 v. Mollendo te Callao. BALI 30 v. Djeddah n. Aden. BLOMMERSDIJK 30 te Philadelphia. BENGKALIS 30 te Makassar. CONGOSTR. p. 30 Dungeness n. Dakar. CALT. HAGUE p. 30 Kp. Gata n. Sidon. CALT. LEIDEN p. 30 Malta n. Sidon. CALT. UTRECHT p. 30 Gibr. n. R'dam. CORILLA p. 30 Wight, 2 te R'dam. GAROET 30 v. Djak. n. Southampton. GOOILAND 1 te Santos verw. CAMERONIA 1 te Aden verw. ETREMA Kuweit n. Stanlow p. 30 Gibr. EEMDIJK p. 30 Dungeness n. Havanna ESSO DEN HAAG 29 v. Curagao n. Rott. ENGGANO 29 v. R'dam te Kuweit. GR. BEER 28 v. Melbourne n. Sydney. GROTEKERK n. A'dam 30 te Durban. GROOTE BEER 1 te Sydney verw. HELENA 30 te Pisco. HESTIA 29 te Buenaventura. HECUBA p. 30 Lissabon n. Madeira. HERSILIA 30 te Paramaribo. Het bestuur van de F. A. heeft zijn goedkeuring verleend voor de volgende reeds in beginsel vastgestelde landen- wedstrijden: 3 October, Londen, Enge landFrankrijk; 28 November, Wem bley, Engeland—Oosenrijk; 18 Mei 1952, Rome, ItaliëEngeland; 25 Mei 1952, Wenen, OostenrijkEngeland; 28 Mei 1952, Zürich, ZwitserlandEngeland. JAPARA p. 30 Dungeness. 1 te R'dam. KEILEHAVEN p. 30 Dungeness n. Ned. KAROSSA 20 v. Hollandia n. Sarmi. KEDOE p. 29 Ouessant n. Genua. LINDEKERK p. 30 Algiers n. A dam. LAERTES p. 29 Donrahead n. A'dam. LEUVEKERK n. Calcutta 30 te Genua. LEKKERKERK 30 te Karachi. LEERSUM p. 29 Abaco n. N. Orleans. MARPESSA 30 te Curasao. MERWEDE 1 te Jacksonville verw. MARISA 29 v. Balikpapan n. Miri. MIRZA Hamb. n. Curagao p. 30 Ouessant. NIEUW A'DAM 29 v. N. York n. R'dam. NOORDAM 30 v. N. York n. R'dam. ORANJE A'dam n. Djakarta 30 v. Suez. ORANJEFONT. p. 29 Dakar n. Kaapstad. ORESTES 29 ten anker Corral. PERN A p. 30 Lissabon n. Stanlow. PARKHAVEN p. 30 Dover n. Montevideo. PYGMALION 28 v. Pta. Card. n. Trinidad. PR. FR. HENDRIK 30 te Quebec. PR. ALEX. p. 29 Belle Isle n. Rott. POLYDORUS Djak. n. N. York 30 te Suez. FEMPANG 30 v. Dpakarta n. Palembang. ROEBIAH Djakarta n. A'dam 30 v. P. Said. RONDO 30 te Djakarta. ROSSUM 30 v. Casabl. n. Vlaardingen. ROTTI p. 30 Dungeness n. A'dam. SAMARINDA 30 te Balikpapan. SLOTERDLJK 30 v. N. York n. Indonesië. SOMMELSDUK 5 te R'dam verw. STAD HAARLEM 30 te Sas v. Gent. SIBEROET 29 v. Sibolga n. Sinabang. gUNETTA 29 v. Curagao n. Ango (Congo) STAD VLAARD. 29 v. Narvik n. R'dam. TEIRESIAS p. 30 Algiers n. A'dam. TIBERIUS 30 te Pto. Spain. TRITON 28 v. N. Y. n. Curacao. TELAMON 29 v. Aruba te Maracaibo TARIA Spezia n. Abadan 30 te P. Said. TITUS Levant n. A'dam 29 te Antw. TOSARI R'dam n. Djak. p. 30 Ceylon. VENUS Rott. n. Malta p. 30 Dover. VEENDAM 3 te N. York verw. VOLENDAM 7 te R'dam verw. VOLENDAM p. 29 Belle-Isle n. R'dam. WAAL 30 v. Pto. Sucre te Pampatar WELTEVREDEN p. 29 lti gr.kn. n. N. Y. WESTERDAM 30 v. R'dam n: N. York. W. RUYS n. R'dam 1 te Aden verw. WINSUM W.-Afr. n. A'dam p. 30 Lissabon. WILLEMSTAD 30 te Maracaibo. ZEELAND N. York n. Djak. 30 te Belawan. ZONDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 8.00 nieuws, postduiven, 8.15 koorzang, 8.30 Wij houden open hof, causerie. 8.40 or gel. 9.00 vacantietips, 9.12 postduiven, 9.15 verzoekprogr., 9.45 causerie. VPRO: 10.00 causerie. 10.05 jeugd. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkd. AVRO: 12.00 orkest, 12.30 Hulp aan gerepatrieerden, 12.40 accordeon, 13.00 nieuws, 13.20 lichte mu ziek, 13.50 Even afrekenen, heren, 14 00 gram., 14.05 boek, 14.30 orkest, 15.05 filmpraatje, 15.20 strijkorkest, 16.05 dansmuziek, 16.35 sport. VPRO: gesprek ken met luisteraars, causerie, 17.20 in leiding tot het spel „Dsjengis Khan". VARA: 17.30 Martin's geheime raket- vlucht naar de maan, hoorspel, 17.50 piano, 18.00 sport, 18.15 nieuws. 18.30 gevar. progr., 19.00 radiolympus, 19.30 semiklassieke muziek. AVRO: 20.00 nieuws, 20.05 actualiteiten, 20.15 Holland Festival: Concertgebouworkest en so list, 21.00 cabaret, 21.35 operamuziek, 22.15 walsmuziek, 22.45 orgel en piano, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 8.00 nieuws, 8.15 orgel. 8.30 prot. pr„ 9.15 gram. KRO: 9.30 nieuws. 9.45 gram., 9 55 Hoogmis, 11.30 gram., 11.40 Lief vader land vaarwel, reportage over emigratie, 12.00 gram., 12.15 Apologie, 12.35 gram.. 12.40 lunchconcert, 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws, 13.20 lichte muziek, 13.45 Uit het Boek der Boeken, 14.00 kamer orkest en solist. 14.50 gram.. 15.15 strijk kwartet en altviool. 16.10 Kath. thuis front, 16.15 sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Oud Kath. kerkd.. 18.15 prot. kerkd. NCRV: 19.00 kamerkoor. 19.15 Van alle tijden en alle volken, causerie. 19.30 nieuws. KRO: 19.45 actualiteiten. 19.52 boek, 20.05 de gewone man. 20.12 gevar. progr., 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws. 23.15 gram. ENGELAND, BBC, home service 330 m.: 14.30 kamermuziek, 16.00 operakoor, -orkest en solisten, 18.15 Philharm. Or kest. 22.30 strijkkwartet. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 14.30 lichte muziek. 15.30 amusem.muziek, 18.30 lichte muziek. 19.30 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 omroepkoor, -orkest en solisten, 13.25 omroepkoor, -orkest en solisten, 16.45 dansmuziek, 18.15 sym- phonie-orkest, 20.45 omroepkoor, sym- phonie-orkest en solisten, 22.45 dansmu ziek. 23.15 lichte muziek, 0.10 dansmu ziek, 0.30 idem. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 en 249 m.: 18.00 symphonie-orkest, 20.00 lichte muziek, 22.30 orkestconcert. BRUSSEL, 484 m.: 12.08 omroepork., 15.00 symphonie-orkest, 20.00 sympho nie-orkest en solist. 324 m.: 12.30 lichte muziek, 14.00 ope ramuziek, 16.00 kamermuziek en alt viool, 20.15 gevar. muz„ 23.05 dansmuz. MAANDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.C0 nieuws, 7.15 gram., 8.00 nieuws. 8.15 gram., 8.45 idem, 9.00 prot. pr., 9.16 gram., 9.35 gram., 11.00 voordra ebt, 11.1a orgel, piano en viool, 12.00 theaterork., 12.33 In 't spionnetje, 12.38 amusem. muziek, 13.00 nieuws, 13.20 dansmuziek. 14.00 Wat gaat er om in de wereld, causerie, 14.20 gram., 1430 voordracht met harpspel. 14.45 solisten, kamerkoor en HaarL Orkestver., 15.15 vrouw, 16.15 Musette-orkest, 16.45 Musicalender, 17.30 padvinders. 17.50 gram., 18.00 nieuws. 18.15 militair comm., 18.30 orkest. 19 00 sport, 19.05 discogram. 19.45 regerings- uitz.: Landbouwrubriek. 20.00 nieuws, 20.05 actualiteiten, 20.15 operettemuz., 21.15 piano, 21.30 Pension Zonneweelda. hoorspel, 22.30 Holland Festival: Piano recital, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.15 gymn.. 7.30 gram.. 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.10 sport. 8.23 muziek. 8.45 gram., 9.15 zieken, 9.30 gram.. 10 00 prot. pr., 10.15 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 piano, 11.30 gram., 11.45 liohte mu ziek, 12.33 orgel, 13.00 nieuws, 13.15 amusem.muziek, 13.45 gram.. 14 00 schoolradio. 14.35 gram., 14.45 vrouw. \J5.15 gram., 15.20 piano, 16.00 prot. pr„ 16.45 vocaal ensemble, 17.00 kleuters 17.15 orgel, 17.45 Schilderkunst in Indo nesië, 18.00 jeugd. 18.15 sport, 18.25 clavecimbel, 18.45 boek. 19.00 nieuws. 19.15 Volk en Staat, causerie, 19 30 gram., 19.40 radiokrant 20 00 nieuws. 20.05 gram.. 20.15 piano, 20.45 Onver wachte moeilijkheden, hoorspel, 21.10 gram., 21.45 Improvisatie-concert. 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws. 23.15 gram. ENGELAND, BBC, home service 330 m.: 12.25 fanfaremuziek, 13.10 gevar. muziek, 16.00 orkestconcert. 18.30 or kestconcert. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 12.15 lichte muziek. 12.45 Schots orkest, 15 00 lichte muziek, 15.45 lichte muziek. 18 15 amusem.muziek, 22.20 lichte muz„ 23.15 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 klein amusem.orkest en solisten, 12.25 gevar. muziek, 14.15 amu- sementsmuz., 15.40 populaire muz., 16.25 rhythmische muziek, 17.00 oude Itali aanse muziek. 17.30 kamermuziek, 18 00 lichte muziek, 20.05 groot amusem.ork., 21.00 Philharm. orkest 23.35 lichte mu ziek, 0.30 dansmuziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 en 249 m.: 13.20 Bonsoir Monsieur Panta lon. opera, 16.00 kamermuziek, 21.00 or kestconcert. BRUSSEL. 324 m.: 17.10 lichte muz., 20.00 kamerorkest, omroepkoor en so listen, 22.15 Vlaamse muziek. 484 m.: 17.10 lichte muziek. 21.15 om roeporkest en solist 23.15 lichte muz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 7