KÜBLER bombardeert in 38ste Tour de France Zwitserse ploeg waarschijnlijk te zwak voor de grote slag KOBLET tot favoriet Geen verrassingen honkbalcompetitie RKAVIC struikelt in Bloemendaal Wormers lopen tweemaal achterstand in Belevenissen van de struisvogel Rasmus v., Sportief r Coup de théatre te Zürich AVB-uitslagen Bloemendaal wint verdiend (2-1) Kans nog in eigen handen WSV wint in laatste minuten 4—3) Beslissing nodig m Fanny's recordpoging mislukt Wij luisteren naar BDK en TDO naar de KNVB Nederl. ruiters en schermers niet naar Helsinki Koel geschonken, Graag gedronken y Wacht niet Sim. Sam Afrika Y) MAANDAG 2 JULI 1951 PAGINA 5 Ferdinand Kübler, winnaar van de Tour de France anno 1950, is ditmaal dus niet van de partij- „Oververmoeid", heeft hij verklaard. Maar Dolle Ferdinand, die ongeveer honderd- vijftig journalisten in de Tour-karavaan van het vorig jaar een onschatbare dienst bewees, toen hij hun na de impasse van Saint Gaudens zoveel dankbare stof voor hun beschouwingen leverde, heeft zijn trouwe vrienden ook ditmaal niet in de steek gelaten. Hij heeft voor een afscheidsvoorstelling gezorgd, welke de kop- penzetters aan de Zwitserse, Italiaanse en Franse bladen met een brok in de keel en tranen in de ogen naar de meest imposante „kapitalen" uit hun letterkast deed grijpen. Kübler heeft name- Fjk verklaard dat zijn landgenoot (en rivaal) Hugo Koblet zon der enige twijfel zijn opvolger zal worden als winnaar van de Grand Bouclé. En dat heeft hij niet zomaar gemompeld, even voor de start van een wedstrijd, of na afloop daarvan in een ho telkamer, maar in het kader van een waarlijk meesterlijk geënsce neerde opvoering. Geloof ons vrij wanneer wij U verzekeren, dat het succes van de drie opeenvolgende etappe-overwinningen in de Tour de France nog niet half zoveel publicatie zou opleveren, als de coup de théatre van vriend Ferdinand op die bewuste Zaterdagavond in de lounch van hotel Saint Gothard te Zürich. Te zwakke ploeg? Belgen: van voren af aan Vruchten- limonade. RANJA-SODA FABRIEKEN HILVERSUM ROTTERDAM Sportsnippers 'f-: j Buys nationaal kampioen 200 meter horden en Rasmus naar ui ut«r In dat hotel hadden zich namelijk op de laatste dag van de Ronde van Zwit serland, alle deelnemers en volgers ver zameld op uitnodiging van de organisa toren, die hun daar het traditionele banket aanboden. Men stond in groep jes te praten en dronk zijn aperitief. Er was een feestelijke geur van goede sigaren, er speelde een strijkje en de gesprekken gonsden allergenoeglijkst. Maar plotseling, alsof de machtige hand van Max Reinhard of René Clair was opgestoken, verstomde het lawaai. In de toegang tot de louneh stond de over winnaar van de Ronde, Ferdinand Kublcr; keurig gesoigneerd, maar met een vermoeide trek op zijn scherp ge sneden gelaat. In zijn armen droeg hij een reusachtige tuil bloemen. „Vive Kübler!" riep iemand en dat was het sein voor de verzamelde gasten, om zich als één man op de Zwitser te storten en hem op de schouders te klop pen. Maar Ferdinand baande zich een weg door zijn bewonderaars en schreed naar de plaats waar hij Koblet had zien staan. De aanwezgen volgden hem in ge spannen verwachting en opnieuw viel er een doodse stilte. „Hugo", zei Kübler in die stilte en zijn stem klonk inderdaad alsof hij tot zijn boezemvriend sprak, ..deze bloemen zijn uit mijn tuin. Voordat ik hierheen kwam ben ik ze persoonlijk gaan plukken, om ze jou te kunnen aanbieden. Ze mogen voor jou het bewijs zijn van de grote bewondering die ik voor jou als renner koester. Welgeteld- heb je vandaag precies zes tien keer geprobeerd om te ontsnap pen en me zo de overwinning nog te ontnemen. Ik moet erkennen dat je tot 20 kilometer voor het einde, toen het niet meer kon. het uiterste van me hebt gevergd en bijna zelfs méér. Deze bloemen offreer ik aan een groot kam pioen en een sportief tegenstander, die ik bovendien beschouw als mijn op volger op de erelijst van de Tour de France". Wij laten het applaus en Kübler ach ter in de lounch van hotel Saint Gothard en vergelijken Koblet in zijn nieuwe, hem door Kübler opgedrongen rol van favoriet, met Coppi, Magni en Bobet. Geen va ndrieën hebben zij deelgeno men aan de Tour de Suisse, waarin Ko blet achter Kübler tweede werd. In de Ronde van Italië stonden Coppi en Magni vóór Koblet geklasseerd en Bobet één plaats achter hem. Maar Bolxrt was eerste in het bergklassement, Coppi, tweede, Bartali derde en Koblet zesde. En bergen zijn belangrijke zaken in de Ronde van Frankrijk, andere bergen en andere bergétappes dan die in Zwit serland. Zeker, Koblet won vorig jaar de Ronde van Italië én die van Zwitser land. Maar in die Ronde van Italië werd Coppi door een val uitgeschakeld op het moment, dat hij juist begonnen was aan zijn grote aanval op de Zwitser, een aanvai die uiteraard pas in de bergen, op volle kracht zou losbarsten. Zonder enige twijfel is Koblet een renner van de topklasse. Hij is een zeer athletisch man. Een vooraanstaande fi guur in het internationale wielerleven heeft dezer dagen nog gezegd, dat hij Koblet als voorbeeld zou nemen, wan neer hij beeldhouwer was en het beeld van een wielrenner zou moeten maken. Zo'n renner temporijder, sprinter en goed klimmer tevens is een gevaar lijk element in élke wedstrijd. Zijn over winningen van het vorig jaar in twee op elkaar volgende ronden bewijzen dat Koblet in deze Tour de France wel de- B.D.K. en De Eland hebben Zondag avond de strijd aangebonden voor de Promotie naar de K.N.V.B.. B-D.K wist na een zeer spannende en dikwijls har de wedstrijd met 32 te winnen, waar door T.D O. en BDK. naar de vierde klasse van de K.N.V B. promoveren. Kampioenschap 1ste klasse: BDK—De Eland 3-2 (BDK promoveert) 3e kl. A: RKDES—ARTA (rest. 6 min.) Arta n.o. Abekewalda—1Oosterpark 3-2. Beslissingswedstrijd- RKAVIC 2—TIW 2 2-3 (na verl.) TIW 2 promoveert. gelijk een gevaar kan worden voor het favorietentrio Coppi-Bobet-Magni. Maar vergewissen wij ons niet dan liggen de kansen van Koblet toch hoofdzakelijk in een mogelijke af- maakpartij van de groten onderling. Voor een regelrechte greep naar de macht in een lijf-aan-lijf gevecht met één of meer van zijn tegenstanders is met name zijn Zwitserse ploeg, als steun op de achtergrond, niet sterk genoeg meer. Het heeft niet weinig consternatie ge wekt, dat de Belgen hun grote kanonnen als Impanis' Lamberecht en anderen HUGO KOBLET, Zwitserlands eerste man, door Kübler gebombardeerd tot diens opvolger op de erelijst van de Tour. Maar zal zijn ploeg niet te zwak zijn, om hem naar de zege te leiden? hebben thuisgelaten en dat Stan Ockers, vorig jaar nog tweede in het algemeen klassement, aanvankelijk ook niet in de ploeg was opgenomen. België heeft on der die beslissing gedaverd van de ver ontwaardiging der supporters en zo be schouwd was het eigenlijk een meeval lertje voor de B.W.B., dat er een plaatsje in de ploeg open viel en men zonder moeite het populaire Stanneke tóch nog kon inschakelen. Als een der favorie ten? Stellig niet. In de Tour van het vorig jaar heeft Ockers niet de indruk gemaakt t-ot een langdurige zware aan val in staat te zijn. Wij weten uiteraard niet wat precies de oorzaak was van zijn betrekkelijke non-activiteit in de laatste phase van de strijd. Maar wan neer wij zijn optreden van toen, met een achterstand van .slechts enkele seconden op Kübler, vergelijken met de zestien demarrages van Koblet in de laatste étappe van de Zwitserse Ronde waar hij ruim vier minuten achter was dan zien we Ockers veel minder dan de Zwitser in staat, om van eventuele kan sen gebruik te maken. Trouwens, over het algemeen maakt de Belgische ploeg ook dit jaar niet de indruk een hoofdrol te zullen spelen. IVÖ herinneren ons van de renners, die gehandhaafd werden, bijzonder goede prestaties ik denk hierbij vooral aan Demulder maar over het algemeen heeft deze ploeg niet het fundament dat haar op één lijn kan stellen met die van de Italianen en Fransen en mis schien zelfs niet met die van de Zwit sers. De kwestie is, dat de Belgen in eenzelfde periode van opbouw verke ren als wij, waar dan nog bij komt, dat onze Zuider buren niet hetzelf de geduld hebben als wij. Hun inter nationale prestaties van vóór de oorlog doen hen reikhal zend terugzien naar de grote dagen waarin de gebroe ders Maes, Ver- vaecke en anderen in de Tour een hoofdrol speelden en wij vrezen dat aan dit ongeduldig: wachten in deze Tour de France nog geen einde komt. Welbeschouwd zit ten de Belgen in hetzelfde schuitje als onze landgeno ten, maar het grote verschil bij de we deropbouw is eigen lijk dit, dat de Ne derlanders niets te verliezen, doch al leen maar te win nen hebben. Mor gen zullen wij over wegen, wat in deze Tour de France, die winst kan zijn. Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft in verband met de normen, welke voor uitzending zijn gesteld, besloten, dat noch de ruitersport, noch de schermsport door Nederlandse deelnemers zullen vertegenwoordigd zijn op de Olympische zomerspelen, welke het volgend jaar te Helsinki worden ge houden. Ook zal Nederland niet deel nemen aan het schieten, aangezien de landelijke organisatie op dit gebied aan het N.Ó.C. de wens te kennen heeft ge geven, niet voor deelneming in aanmer king te willen komen. Omtrent de deelneming van andere takken van sport kan worden medege deeld, dat besprekingen met de diverse sportbonden nog worden gevoerd; te zijner tijd zal het bestuur van het N.O.C. beslissen, welke takken van sport te Helsinki zullen worden vertegenwoor digd, en in welke omvang. Wat betreft de Olympische winter spelen, noch ijshockey en bobben komen in aanmerking voor een Nederlandse vertegenwoordiging te Oslo. Alleen schaatsenrijders zullen door het N.O.C. worden uitgezonden. Advertentie WHHHH (Van onze sportcorrespondent) Verrassingen zjjn er in de eerste klas van de honkbalcompetitie niet voorge vallen en de drie kopploegen hebben alle drie een overwinning behaald. O VVO had niet veel moeite met EDO en won met de toch nog bescheiden cijfers 72. Schoten speelde een zeer goede wedstrijd tegen BI. Wit en won met 6—1 terwjjl HHC met 14—5 SC Haarlem van zich af hield. Het keurig sluitend veldspel der Scho tenaren stak ver af bij dat der Blauw Witters en de Haarlemse overwinning was uitsluitend hieraan te danken. Juist aan dit onderdeel mankeerde er nog wel eens iets bij de Amsterdammers, al konden zij tot de vierde innings stand houden. Toen werd echter werper Linke volkomen in de steek gelaten door zijn velders en de honkslag die Klaasse plaatste werd wel zeer ruim beloond met vier runs. Een innings later begon v. d. Kuyl met een prachtige drie honk slag en kwam thuis door opoffering slagen. Ondertussen moest de Schoten werper Keulemans herhaalde malen de hulp inroepen van zijn veld maar dat werkte foutloos en de Blauw Wit slag- ploeg kwam er niet door heen. Alleen in de laatste innings, toen Schoten (Van onze verslaggever) BLOEMENDAAL, 30 Juni RKAVIC heeft in de promotie-competitie de tweede desillusie ondervonden. Na de onverdiende nederlaag tegen Ripperda volgde tiians in het prachtige Bloemendaal een nog grotere teleurstelling, want opnieuw moest de Amsterdamse club een nederlaag incasseren. Ditmaal verdiend welis waar, maar de Amsterdammers zullen na hun fraaie overwinning over ditz.elfde elftal op de vorige Zondag toch wel even aan de derde klasse gedacht hebben. Voorlopig zijn zij daar nog ver vandaan, al houdt RKAVIC de kans nogi volledig in eigen hand. Maar het was geen vreugdevolle terugtocht naar de hoofdstad op deze voor voetbal zo prachtige zomeravond. nelijk met de bedoeling om de zege te consolideren, zette de thuisclub direct alles op de aanval. Enkele uitstekende schoten vroegen de grootste aandacht van Bekkering en toen hij eens gepas seerd was, kon -v. d. Weerd op fraaie wijze de bal nog juist corner koppen. Maar na tien minuten keerde het getij. RKAVIC wist zich aan de druk te ont worstelen. Doch toen na twintig minuten de balans in evenwicht kwam. nadat Kamphuys 'n voorzet van de geheel vrij gelaten Janssen langs de eveneens uit stekende Bloemendaal-doelman Cassee kon werken en het getij dus volledig in het voordeel van RKAVIC scheen ge keerd, bleef de Amsterdamse voorhoede toch machteloos de strijd in haar voor deel te beslissen. En na een half uur werd de strijd dan in het voordeel van de thuisclub beslist. De razendsnelle aanvallen van Bloeipendaal vergden veel van de Am sterdamse achterhoede en toen de uit nemend spelende witte middenvoor Die- deriks na een voorzet van oud-interna tionaal de Bock zich prachtig vrij maakte werd doelman Bekkering kans- Zo heeft Bloemendaal dus de strijd om de zo begeerde plaatsen in de derde klasse geheel „open" weten te houden dank zij een heerlijk enthousiasme waarmee de witten deze strijd hebben gestreden. Vooral de voorhoede had er blijkbaar zin in en spoedig snorden de eerste harde schoten van Diederiks en Sunter gevaarlijk genoeg op de Amster damse veste af. Wel kreeg de RKAVIC- voorhoede reeds in de eerste minuten enkele prachtige kansen welke op onbe grijpelijke wijze gemist werden, maar het meeste gevaar ging toch aan de an dere kant dreigen. En reeds na tien minuten werd een dier felle Bloemen daalse aanvallen de Amsterdammers noodlottig. Diederiks had zich keurig vrij gemaakt en de achterspelers Fritschy en Hagedorn omspeeld, zodat hij ongehin derd een fel schot kon lossen dat doel man Bekkering te machtig bleek, 10. Dit doelpunt had een goede uitwerking op de thuisclub, die dan ook met snelle, open aanvallen de Amsterdamse verde diging- duchtig aan de tand bleef voelen, het waren vooral Diederiks, Hulzen en Sunter die daarbij opvielen en het Am sterdamse achtertrio moest dan ook alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Inmiddels zaten de bezoekers ook niet stil. Dikwijls fraai combinerend trok het Amsterdamse vijftal op de Bloemendaal veste af, maar hoe goed Gerretsen, Kamphuys en Janssen het ook bedoel den, doelpunten bleven tot de vrome wensen behoren. Dat het na tien minuten in de tweede helft nog steeds I0 was, dankt RKAVIC aan z'n kranrge doelman Bek kering en aan Vrouwe Fortuna. Bloe mendaal was de tweede helft n.l. met een geweldig offensief begonnen. Ken- In de zo belangrijke promotie wedstrijd tussen Bloemenda&l en RKAVIC gebeurde het dat een Bloe- mendaal-speler wegens een bles sure even het veld meest verlaten. Een der Amsterdammers verliet mét hem het speelveld en keerde eerst terug toen ook de Bloem endaal-spe ler aan het spel weer kon deelne- "'*Bravo'. Dat was sportief RKAVIC! los gepasseerd. En dat Bloemendaal de kostbare 21 voorsprong niet meer uit handen gaf lag voor de hand. Want in de laatste faze van deze op goed peil staande en zeer sportieve strijd wist de thuisclub de heftige stormlopen der hoofdstedelingen met succes het hoofd te bieden. Zaterdag a.s., 7 uur, wordt de ontmoe ting RKAVIC—Ripperda gespeeld. G. de Wit heeft gisteren in 'Wassenaar de nationale open golfkampioenschappen gewonnen vóór H. Cramer en J. Ruhl. IJsland heeft kans gezien het Zweedse voetbalelftal met 4—3 te verslaan. Dertig clubs met ruim 300 leden nemen deel aan de kolfwedstrijden, die de Neder landse Kolfbond van 7 tot 11 September a.s. organiseert. Tijdens internationale zwemwedstrijden te Wenen heeft de Deense zwemster Ragnhild Hveger de 400 m. vrije slag ge wonnen in 5.37.4, de 100 m. rugslag in 1.22.1. (Van onze sportcorrespondent Ruim drie duizend toeschouwers zagen Zondagavond in Wormer een ener verende wedstrijd, welke nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Enerverend vooral door de spanning, welke het gevolg was van het doel- puntenverloop, want tot tweemaal toe moesten de Wormers een achterstand wegwerken en toen vervolgens de thuisclub met 32 de leiding had geno- men wisten de bezoekers onmiddellijk hierop van repliek te dienen, waardoor e s and voor de derde maal gelijk werd. Onder hoogspanning kwam het vv v - het zicht> «naar drie minuten voor het slotsignaal slaagde er °e winnende goal te maken, tengevolge waarvan thans een be slissingswedstrijd op neutraal terrein nodig is om uit te maken welke club het volgende seizoen in de derde klasse mag spelen. Met dit eindresultaat kregen de ^Vormers feitelijk iets meer dan hun toekwam, doch hieraan dient direct te worden toegevoegd dat het vorige week Zondag in Beverwijk juist andersom was en VVB toen de ge lukkige was. Het was van WSV zijde anders geen beste wedstrijd. Natuurlijk hebben de ze nuwen een geducht woord meegesproken en deze zullen dan ook wel oorzaak zijn geweest van de vele steken, die de Wor mer defensie in dit treffen liet vallen. Doelman Floris maakte weer enige lelijke fouten, welke doelpunten tengevolge had den, maar het zou toch onredelijk zijn hem dit bijzonder kwalijk te nemen. Deze keeper is jn normale wedstrijden altijd een grote kracht en tenslotte maakt ieder een fouten, doch bij een doelman kan dit juist fatale gevolgen hebben. Reeds vanaf de aftrap was de spanning er geducht in en beide teams gaven elkaar weinig toe. Zowel doelman Floris als zijn collega Van Veelen moesten de handen uit de mouwen steken. Na 16 minuten kreeg Van Loon voor het Wormer doel een schietkans, welke hij prompt benutte 11e thuisclub legde er een extra schepje op en vijf minuten later bracht Jan de Vries met een fraai schot de par tijen op gelijke voet (11). Ofschoon WSV hierna het beste van het spel had. kwam toch het succes aan de andere zijde, al waar de snelle Mllinkowitch Piet Schild wacht in de gelegenheid stelde de Bever- wijkers voor de tweede maal de leiding te bezorgen (12). Aanvankelijk zag het er in dc tweede helft naar uit, dat WSV niet de kracht zou opbrengen het getij te doen keren. Wel waren de Wormers het meest aanval lend maar goed verdedigen van VVB was oorzaak, dat de grote Wormer aanhang ge.en beste vooruitzichten had. Vooral de gebroeders Schildwacht en keeper Van Veelen waren de grote figuren in de Bever- wijkse defensie. Onverwachts keerde de strijd. In de 28ste minuut loste Wim Bin ken een schot op de VVB-veste, waarbij de back Schriemer zo onfortuinlijk was in eigen veste te koppen (2—2). Dit doel punt bracht verwarring in de VVB-geledcn. De Beverwijkse verdediging kwam in paniekstemming te verkeren en dit werd nog erger, toen de druk op het Bever wijkse doel groter werd. Elf minuten voor het einde p la a Is te Wim Binken het leder hoog voor het VVB-doel, alwaar de naar voren gekomen back Jan Floris met een kopbal de stand op 3—2 bracht. Dc jui chende menigte was nog niet bedaard of aan de andere kant loste Milinkowitch een schot op het WSV heiligdom, waarbij keeper Floris verkeerd stond opgesteld ,33) Nog gaven de Wormers zich niet gewonnen. Met bijeenraping van alle krach ten werd de greep op het Beverwijker doel opnieuw ingezet. De laatste minuten gingen ondertussen in. De spanning steeg ten top. Drie minuten voor het slotsignaal wist C. Binken de roos te treffen (4—3) en toen was het pleit beslecht. Een opge togen publiek bracht de kranige Wormers een ware ovatie. De beslissingswedstrijd tussen WSV en VVB wordt Zondagavond a.s. te Wormer- veer (WFC) gespeeld. v,. .li.'"/" Te Rotterdam werden Zondag nationale athletiekwedstrijden gehouden. Op de bovenste foto ziet men de Haarlemmer C. Lamoree, houder van het Nederlandse record polsstokhoogspringen, tijdens een fraaie sprong. Op de onderste foto: een regén van waterdruppels omgaf iedere deelnemer aan de 3000 meter steeple chase als hij tijdens het nemen van een der hindernissen in de grote bak met water plonsde. reeds de stand op 60 had gebracht, wisten de Amsterdammers een run te scoren dank zij een prachtige drie honk slag van Nahuys. OVVO had niet veel moeite met EDO en reeds in de eerste innings werden er drie runs gescoord toen er enige fouten in het EDO-veld werden gemaakt en Urbahus een honkslag plaatste. Had de EDO-werper v. d. Wal in de eerste helft van de strijd wat meer steun gehad van zijn vel ders, stellig hadden de Amsterdam mers niet zo'n gemakkelijke zege be haald. Nu werd het in de vierde innings al 70 toen het EDO-veld weer wat steek jes liet vallen en zowel Meyer als Wey een honkslag plaatsten. De aardigheid was er nu wel af en het ging er nu maar om of Urbanus een no run zege zou be halen. Deze zege verknoeide hij voor zichzelf toen hij in de laatste innings een korte slag van Feenstra te slap ver werkte waardoor Kops en v. d. Wal, die op de honken waren gekomen, de thuis plaat konden passeren. EDO leed dus een eervolle nederlaag. SC Haarlem verwekte in de strijd tegen HHC de sensatie om in de vijfde innings met 51 voor te staan en in een dusdanige vorm te spelen om een overwinning te rechtvaardigen. Ondanks de drie honkslag van B. Vrenegoor in de eerste innings wist De Mon zich tegen de geduchte HHC-slagploeg staande te houden en pas in de vierde innings scoorden de HHC-ers toen de Haarlem- velders hun werper ind e steek lieten. Doch daarvoor hadden de Haarlemmers reeds de leiding genomen in de tweede en derde innings door honkslagen van Bloemink, Missaar, Ottelander en v. Huisstede. En nadat HHC in de vierde innings tegen had gescoord moest wer per Smidt in de vijfde innings een prachtige drie honkslag laten passeren van Kok en daar de honken al bezet waren door Bloemink en Missaar. werd de stand op 51 gebracht. Toch konden de Haarlemmers deze voorsprong niet behouden want in de zesde innings, toen De Mon vermoeid raakte, kwam de HHC-slagploeg pas goed los en de ene honkslag na de andere volgde. Er kwam niet eerder een einde aan dan toen de HHC-ers hun eindscore op 15 runs had den gesteld. Tijdens athletiekwedstrijden te Rot terdam heeft Fanny BlankersKoen gepoogd het wereldrecord 100 yards, dat sedert 31 Maart 1950 met 10.7 sec. op naam staat van de Australische Marjorie Jackson, te verbeteren. De Nederlandse kampioene slaagde hierin niet en liet een tijd van 10.8 sec. voor zich noteren. Zij was waarschijnlijk niet op de voor haar vreemde starter ingesteld en richtte zich even te snel op voordat het start schot werd gelost. Toen dit direct hierop vjel bleef zij in het startblok zitten. Dé deelneemsters boden echter mevrouw Blankers een revanche aan, die evenmin tot het gewenste resultaat leidde. Om het kampioenschap van Nederland 200 meter horden (heren) nam Buys direct een lichte voorsprong op Schui ling die na 150 meter een felle aanval inzette en vrijwel gelijk kwam. Buys kon de aanval evenwel met succes af slaan en met een halve meter voorsprong in de goede tijd van 25 sec. op de titel j beslag leggen. Eveneens om de nationale 11tel ging het op de 3000 meter steeple chase. Hier nam van Ede direct de lei- d mg vooral dank zij het goed nemen van de hindernissen. Even over de helft van de afstand kreeg hij evenwel een inzinking, waarvan Huizinga dankbaar februik maakte en gemakkelijk won in de uitstekende tijd van 9 min. 52.7 sec. De uitslagen luiden: 100 yards (dames) invitatie: 1 S. Veth 11.4; 2 Puck Brouwer 11.5; 3 Gré de Jongh 11.5. 100 yards (dames) invitatie revanche: 1 Fanny Blankers—Koen 10.8' Brouwer n 3; 3 Gré de J°ngh 11.4. 100 meter dames: 1 Gerda van der Kade—Koudijs 12.5; 2 Nelly Püch. 80 nv horden invitatie (dames): 1 Fanny Blan kers—Koen 11.3; 2 Willy Lust. Versprin gen dames: 1 Fanny Blankers—Koen d.59; 2 Willy Lust 5.39. 4 x 100 meter estafette (dames): 1 Sagitta (Amster dam) 49.4; 2 gemengde ploeg 49.8; 3 Hol lands (Rotterdam) 50.7. Om het kampioenschap van Nederland 200 meter horden (heren): 1 Buys (Tem po) 25 sec; 2 Schuiling (DOS) 25 2- 3 Nederhand (ALO) 26.2. het kampioenschap van Nederland 3000 meter steeple chase: 1 Huizinga jy^esse) 9 min. 52.7 2 Van Ede (DOS) 10.04.9; 3 Bijlsma (Vitesse) 10.15.4. 100 meter heren invitatie: 1 Saat 11.1; 2 Zwaan. 400 meter (heren) invitatie: 1 Dc Jong 49.5; 2 Nusse 50. 800 meter heren invitatie: 1 Wolsink 1 min. 55.4; 2 Stada 1.55.5. 1500 meter invitatie: 1 Spuwen 4 min. 2.4; 2 Van der Berg. 5000 meter: 1 Hans Harting 15 min. 8 6 sec; 2 Geusebroek. 4 x 100 meter esta- ii l!?tren*: 1 Vlug en Lenig (Den i1aoagl sec' 2 Trekvogels (Den Haag 44.3; 3 DOS (Rotterdam) 44.6. „Sugar" Ray Robinson heeft in Turijn de Belg Delannoit dermate bestookt, dat deze na eenmaal neer te zijn gegaan niet verder „durfde" boksen. tot het laatste ogenblik met het opgeven van Uw vacantie-adres. Stel ons minstens 5 dagen vóór Uw vertrek op de hoogte van Uw tijdelijke adres, onder vermelding van Uw vaste adres. Sléchts dan kunnen wij er voor instaan, dat Uw lijfblad prompt bezorgd zal worden. Weekabonné's gelieven over de periode, dat ze afwezig zijn, het abonnementsgeld vooruit te vol doen aan de bezorger van wie zij op hun vaste adres de krant ont vangen. DE ADMINISTRATIE 2^GoPyf'flh« P- I B Boa 6 Copcnhogen 23. Alsmaar harder en harder viel Sam naar bene den. Hij had de moed opgegeven en hij dacht, dat hij zijn vrienden nooit meer terug zou zien, maar het liep gelukkig goed of. In het dal zat een oude, wijze neger, die uitrustte van het denken, met zijn hoofd op een stok geleund. Hij was erg moe, hij had al 70 jaar lang nagedacht, Sam viel near op het andere- einde van de bamk, waarop de oude neger zat, en hij plofte zo hard neer, dat de, oude man een eind omhoog sprong. Sam was erg verwonderd, dat hij er het leven afgebracht had, maar hij was nog meer verwonderd, toen hij de oude, wijze neger in d« lucht zag vliegen. DINSDAG HILVERSUM 1. 402 m. AVRO: 7 00 nieuws, 7.15 gram. VPRO: prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 orgel, 9.00 prot pr., 915 gram., 9.35 gram., 10.50 kleuters] 11.00 sopraan en piano, 11.30 zieken 12.00 salon-orkest 12.33 platteland, 12.40 piano en orgel, 13.00 nieuws, 13.20 fi nancieel weekoverz., 13.30 orkest, 14.09 vrouw, 14.30 gram., 15.20 Paul Vlaande ren en het Madison Mysterie, hoorspel, 16.00 gedenkdag van de verklaring van de Amerikaanse onafhankelijkheid op 4 Juli 1776. 16.30 jeugd, 16.50 kinder koor, 17.20 Promenade-orkest, 18,00 nieuws, 18.15 piano, 18.30 sport, 18.35 Exquise muziek. 19.05 Pari svous parle, 19.10 gram., 19.15 lichte muziek, 19.50 causerie over de vlieg-medische dienst. 20.00 nieuws, 20.05 actualiteiten, 20.15 amusem. muziek, 21.15 antwoordman, 21.30 causerie over de Italiaanse opera, 22.15 viool en piano. 22.45 buitenl. over zicht, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuw, 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 Mor gengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw. 9,35 gram.. 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.15 vrouw, 11.45 gram., 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest en so liste, 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.20 actualiteiten, 13.25 amusem.muz., 14.00 lichte muziek. 14.53 twee piano's. 15.15 gram.. 15.30 Ben je zestig?, 16.00 'ieken. 16.30 Ziekenlof, 17.00 jeugd. 17.45 De Chinese volksplanting in Kaliman- ïaV^n'n 18,«°°Jeugd' 1815 filmmuziek. 18.30 piano, 18.45 sport. 18.54 „Dit is le ven causerie, 19.00 nieuws. 19.15 actu aliteiten, 19.23 Hier is Europa, vaude- ville-progr.. 19.52 politiek overz., 20 00 meuws, 20.05 de gewone man, 20.12 Ra- aio Philharm. orkest en soliste. 20 50 reportage 21.55 sport, 22.00 tenor en piano, 22 35 gesprek met mijn zoon, 22 45 Avondegbed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC, home service 330 m.: 13.10 Festival Music Hall.15.45 ten- mekamp,oenschappen. 18.30 orkestconc BBC. light progr. 1500 en 247 m.: 12.15 dansmuziek. 12.45 orkestconcert. 15.00 muziek, 15.45 amusem.muziek, 16.30 orkestconcert, 20.00 opera-orkest 2220 dansmuziek, 2«i.l5 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK m;: 12-°° gevar. muziek, 13.25 om roeporkest, 14.15 Franse muziek, 14 30 lichte muziek, 15.00 strijkorkest, 15.40 18"°° amusem.muziek, 4licfthie pjuziek, 23.35 symphonie- orkest, 0.30 dansmuziek. FRANKRIJK, Nationaal nroffr 347 »r> 249 m.: 19.00 orkestconcert, 20.05 orkest concert. x BRUSSEL. 324 m.: 12.32 omroepork.. znj opera,'™fek- 2215 operamuziek. 18 4 '"li. 12 05 omroeporkest en solist. 18.30 omroeporkest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 5