VOOROVERLEG TE KAES0NG LEIDT TOT RESULTATEN Morgen 10 Juli op dezelfde plaats begin der besprekingen TELEVISIE-UITZENDING UIT EEN LUCHTBALLON HOOGTE EN SNELHEID VAN DE „ZWAARDVIS" ZONDER PRECEDENT" Nationalisatie in Indonesië onmogelijk bijeenkomst verliep van het begin tot W- Geen middelen en geen deskundigen Gele trui van Diederich naar Biagioni Tot hoofd en hart HET EINDE HARMONIEUS NED. SMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN In Deense wateren Drijvende mijnen op de rede van Viissingen ZEVENTIEN DODEN BIJ EXPLOSIE „Het weer Nederlander omgekomen in Oostenrijk Geslaagd experiment van Philips II Saperfort brengt de Skyrocket voor proef nemingen in bovenste luchtlagen Dreigende inflatie in Indonesië Huurprijs niet zonder meer op 130 pet. Koeien vergiftigd door arsenicum Nederlanders blijven op de goede weg MAANDAG 9 JULI 1951 ,Nog veel twijfel" Gisteren zijn afgevaardigden van de strijdkrachten der Verenigde Naties mei Noord-Koreaanse en Chinese afge vaardigden, na besprekingen te Kaesong, overeengekomen om morgen, op dezelfde plaats, de definitieve onderhan delingen over een wapenstilstand op Korea te beginnen. Officieel is verklaard, dat de inleidende besprekingen van gisteren naar wens zijn verlopen. Functionarissen van hei Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben goede hoop, dat de komende besprekingen tenslotte tot een wapenstilstand zullen leiden, aldus meldt A.P. uit Washington. Het algemeen hoofdkwartier van de L'NO-strijdkrachten op Korea heeft via het hoofdkwartier van het achtste leger het volgende speciale communi- IJUé Ook wapenstilstandsonder handelingen in Indo-China? 75ste JAARGANG No. 25118 Samenstelling der delegaties Zeer vermoeid In Franse springstoffen fabriek SOVJET-LUCHTMACHT HOUDT DEMONSTRATIES Ook Stalin aanwezig Staatsloterij Auto vliegt van Arlberg omlaag Verbod gevraagd Van organisatie van voorm. politieke delinquenten Sukarno deelt mede: TRAPPERS VAN FIETSEN IN ELKAAR Meisje gedood CJee nUKKID mém FALCON REGENKLEDING Blussing volgens schema W olopslagplaats afgebrand Anderhalf millioen schade Dr. A. Houwink: W oningwetwoningen Kwaadwilligheid in het spel? BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wrtd, hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT daag per vliegtuig uit Tokio in Seoul aangekomen voor de wapenstilstands besprekingen. Gen. Ridgway werd ver gezeld door vice-admiraal T. Turner Joy. gen. maj. L. C. Cragies, vice-com- mandant van de luchtmacht in het Ver re Oosten en schout-bij-nacht Arieigh Burke. De andere Amerikaanse gedele geerde, gen. majoor Henry Hodes, de vice-stafchef van het achtste leger, be vond zich reeds in Seoul. Ridgway is later weer naar Tokio teruggekeerd. „De verbindingsgroep der Verenigde Naties, samengesteld uit kolonel A. J. Kinney, Amerikaanse luchtmacht, kolonel J. C. Murray, Amerikaans mari- merscorps, en kolonel Soe Joeng Lie van het leger der Republiek Korea, 'n °P 8 .Juli te 9.0(1 uur per helicoptêre de Imjin-rivier overgestokken. De *roep landde te Kaesong om 9.22 en werd per jeep naar de plaats van ■inienkomst gebracht. De bijeenkomst werd gehouden in een conferentie- aa' van 18 bij 15 voet te Kwamgmoen Dong, ten Noorden van het centrum van Kaesong. ,r communistische verbindingsgroep bestond uit drie officieren, kolonel sjang van het Noordkoreaanse leger, luitenant-kolonel Hai van het Chinese communistische leger en luitenant-kolonel Kim van het Noordkoreaanse cger. Na uitwisseling van de geloofsbrieven confereerden de twee verbin- ^"igsgroepen over schikkingen voor de eerste bijeenkomst. Deze eerste bij enkomst zal gehouden worden op 10 Juli op de zelfde plaats als de inlei dende bijeenkomst. gezien gebruik te maken van een ruim aanbod van wodka, bier, zoetigheden en fruit. Kinney zeide verder uitsluitend Engels gesproken te hebben, dat uitslui tend in het Koreaans werd vertaald Tsjang sprak voor de Noordelijken in Koreaans. Hij sprak geen enkele maal Chinees. De enigen, die buiten de afgevaardigden om in de conferentie kamer verschenen, waren diensters. Generaal Ridgway heeft tegenover journalisten veklaard, dat de vredeson derhandelingen met de noordelijken nog in een critiek stadium verkeren en dat de vraag over slagen of mislukken nog aan veel twijfgl onderhevig is. Reuter verneemt in gewoonlijk be trouwbare Franse kringen in Indo- China, dat het zeer wel mogelijk is, dat men zal pogen met de pro-communis tische opstandelingen der Vietminh in Indo-China tot een wapenstilstand te geraken, indien de V.N. tot bevre digende wapenstilstandsvoorwaarden in Korea komen. Keizer Bao Dai. hoofd van Vietnam, zal morgen van Dalat naar Saigon vliegen om de gevolgen van de onderhandelingen in Korea voor zijn land te bespreken met hoge Franse en Indo-Chinese militairen. De drie leden van de commissiedie de voorbereidende besprekingen in Kaesong hebben gevoerd, worden vlak voor hun vertrek daarheen geïnterviewd door oorlogscorrespondenten. Staande bij de ingang van hun helicoptere v.l.n.r.: kolonel Soa YoungTe laThet Zuid-Koreaavse leger, kolonel Murray van de Amerikaansche mariniers en kolonel Kinney van de Amerikaanse luchtmacht. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hel recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per IcwartaaL. Zaterdag is in de Deense territo riale wateren een Amsterdams smokkel- schip. de „Cosmopolite" aangehouden en opgesleept door een marinevaartuirg van Saeby. Reeds van Donderdag af had men het vaartuig waargenomen, dat buiten de territoriale wateren voer anker lag. Zaterdag echter bewoog het zich naar de kust en de marine voer uit. Aan boord trof men als enige persoon aan de kapitein, R. A. Verder vond men vijfhonderd flessen cognar en honderd duizend sigaretten. De kapitein ver klaarde, dat zijn helper enige dagen te voren een passerend schip had gepraaid en hiermede vertrokken was. A. is Zondag voor het gerecht te Saeby verschenen, dat besloot hem in arrest te houden, beschuldigd van smokkel. A. woonde tot 1949 in Dene marken. Hij werd echter wegens smokkclzaken uit het land gewezen. Zondagmorgen zijn drie drijvende mij nen gesignaleerd op de rede van Viis singen. Het scheepvaartverkeer en de mijnopruimingsdienst zijn gewaar schuwd. De delegatie van de Verenigde Na- tics voor de eerste bijeenkomst zal als volgt zijn samengesteld: vice-admiraal C. Turner Joy van de Amerikaanse ma rine, generaal-majoor L. C. Craigie van dc Amerikaanse luchtmacht, generaal- majoor H. Hodes van het achtste Ame rikaanse leger, schout-bij-nacht Arieigh Burke van de Amerikaanse marine en generaal-majoor Paik Soen Joep van het leger van de Republiek Korea. 'e communistische delegatie voor de c".".te byeeukomsl zal als volgt zijn sa-- bïengesteld: generaal Nam van het Noordkoreaanse leger, generaal-majoor Lie Sang Tsjo van het Noordkoreaanse leger, generaal Toeng Hooa van de Chi nese communistische strijdkrachten en generaal Hsief Fang van de Chinese communistische strijdkrachten. De onderhandelingen werden zonder incident gevoerd en de verbindingsgroep <ier Verenigde Naties keerde na afloop van de conferentie per helicoptêre te- ïug. De bijeenkomst verliep harmonieus Van het begin tot het einde. Generaal Allen van de UNO-voorlich- 'ngsdienst heeft later te Seoul mede- ome.eld' dat de besprekingen Dinsdag "en uur plaatselijke tiid zullen be tera»0' zeide verder, dat de gealli- gen on a^Bevaardigden zouden aandrin- E'hg vaeen even sterke vertegenwoordi- CnmmunLtde Westelijke pers als van de Ve'tegen 0,1 e mocht deze te Kaesong «envvoordigd zijn. afS?Ionel Kinney, een der geallieerde Vaardigden, verklaarde nog, dat besprekingen in een kale kleine ?6r verden gevoerd. Er bevonden ch geen propagandaplaten aan de t?uur. Er waren „heel wat onenighe- b" geweest over punten, die niet duidelijk waren. De conferentie was begonnen, toen hij gezegd had: „laat °ns tot zaken komen". Het zag er naar bit dat de Noordelijken Kaesong be zet hielden. Kinney had echter weinig militairen gezien. Geen der gedelegeerden droeg wapens. De geallieerde delegatie had er van af- Zeventien arbeiders werden gedood, dertien arbeiders liepen verwondingen OP en drie personen worden vermist •vngevolge van een ontploffing in de "■"hitfabriek van Haineslez-la-basse, bij Bethune, Cp 65 km ten Zuid-Westen ,a" R"jssel. De fabriek maakte spnng- s 01 fen voor de mijnbouw. De ontplof- tlnS had Zaterdagmiddag plaats. Zaterdag heeft ok in de Amerikaan se stad Newark (New Jersey) een grote explosie plaats gevonden. Nadat 37 tanks met piropaangas explodeerden, brak een brand üit, die verscheidene uren aanhield. Negen personen werden ge wond. De schade wordt geschat op ruim één millioen dollar. Op de Grote Luchtvaartdag te Mos kou heeft de Russische luchtmacht zon- „as voor hét eerst aan Westerse waar" (ie*hers een reeks nieuwe, zeer krac. - l1*® en zeer snelle straaljagers getoond. ?iommiffe Westerse waarnemers gaven. - d,,s A. P., te kennen, dat het best mo- j'ijk is. dat deze machines in staat zijn l°t snelheden, groter dan die van het geluid. „i,?e d,e,mbnstratie had plaats op het vliegveld Toesjino in tegenwoordigheid yan maarschalk Stalin. Zijn zoon, luite nant-generaal Vasilii Stalin, voerde het commando over het militaire gedeelte van de luchtvaartdag. In de 513e Staatsloterij. vierde klasse, eerste lijst is op nr. 19520' de f 25.000 ge- v«Uen. Kolonel Kinney vertelde voorts, dat om ongeveer vier uur de besprekingen afgelopen waren. „Wij waren allen zeer vermoeid". Geen verslaggevers hadden de delegatie van de V. N. mogen ver- jgSZaUflf' C" hoew,el hij dacht dat enige communistische filmoperateurs bij de besprekingen aanwezig waren, had ko lonel Kinney geen communistische ver slaggevers gezien. Hij weigerde in te gaan op vragen waarom geallieerde persmensen de con ferentie niet hadden mogen bijwonen. Hij zei, dat de tegenpartij er geen be zwaar tegen had gemaakt dat een Ieger- fotograaf op het laatste ogenblik was ingedeeld bij de geallieerde delegatie. Op een vraag of 't op een zeker moment wellicht de schijn had gehad dat de be sprekingen zouden mislukken, antwoord de Kenney: ,,Ik ben bang dat ik mij op glad ijs begeef. Deze vraag wens ik niet te beantwoorden." Hij zei, dat in gevolge een vooraf gemaakte afspraak de Noordelijke onderhandelaars een groot deel van de tijd hadden besteed aan onderling overleg. Generaal Ridgway en drie van de vijf geallieerde onderhandelaars zijn van- Verwachting tot Dinsdagavond: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of regenbuien. Zwakke tot matige en langs de kust af en toe vrij krachtige Zuidelijke wind. later ruimend naar Zuid-West. Weinig ver andering in temperatuur. Zon: 4.31—20.59; Maan: 11.12—23.19. Zondag is een auto met Nederlandse toeristen van de Arlberg in.de Oosten rijkse Alpen omlaag gevlogen nadat de remmen weigerden. De wagen botste te gen een huis en sloeg over de kop. De heer Berkers uit Heerlen werd op slag gedood; M. Mertens uit Roggel (De Peel) en zijn vrouw liepen ernstige verwondingen op; mevrouw Berkers werd licht gekwetst. Zij kon uit de wa ged springen voor deze ih volle vaart raakte. Mevrouw Mertens' toestand is kritiek; vrijwel al haar ribben zijn ge broken. De nationale federatieve raad van het voormalig verzet heeft in een brief aan de minister van Justitie verzocht te overwegen of een algemene verbodsbe paling voor een organisatieverband uit sluitend van vroegere politieke delin quenten in het leven geroepen zou kun nen wbrden. De raad vraagt dit in ycr- band met het optreden van de „Stich ting 1945-1950", die zoals men weet door de Amsterdamse rechtbank inmiddels tot naamsverandering is verplicht. Philips heeft Zaterdagmiddag ge ëxperimenteerd met een televisie-uit zending vanuit een luchtballon in het Philips Sportpark te Eindhoven. Tal van belangstellenden woonden deze uitzen ding hij. De ballon steeg tot ca. vijftig meter hoogte; aan het schuitje was een kabel bevestigd, welke contact maakte met de technische wagen op de grond. In de mand bevonden zich de camera, mevrouw Boesman en de camera-man Jan Castelijns, die via een microfoon zeide, wat hij zo al in de lens „gevan gen" hield. Op het scherm zag men dui delijk Eindhoven „in vogelvlucht". De weergave van het beeld schommelde naargelang het schuitje werd bewogen door de wind. Deze televisie-uitzending, de eerste in haar soort in Europa, ver liep vlot en slaagde bijzonder. Om vijf uur in de middag vertrokken .mevrouw Bqesman. dp baRon-comjpan- dante, de heer Dé Vos uit Rotterdam en twee leden van de televisiestaf, de he ren Wijshuizen en De Vries, in de ..Henri Dunant" voor een langere vlucht. Snel en vrijwel verticaal steeg de bal lon het luchtruim in. Binnen enkele se conden had de „Henri Dunant" een hoogte bereikt van ongeveer honderd meter. De reis ging waar de wind hen heen voerde en dat was naar Venray, waar de luchtvaarders om acht uur 's avonds 6p een aardappelveldje neer streken. Twee volgauto's, welke vanuit Eindhoven de ballon hadden gevolgd, kwamen juist op tijd aan. Zowel vanuit de ballonschuit als vanaf de grond werd de daling van de ballon gefilmd. Nadat te Venray nog enkele kabelstijgingen hadden plaats gehad, vertrokken me vrouw Boesman en de heer De Vos naar Heerlen waar zij in het kader van de Luchtvaarttentoonstelling, welke daar momenteel wordt gehouden, een vlucht zouden maken. Wegens een hevige on weersbui is deze tocht echter niet door gegaan. De ballonvaarders waren van plan een poging te doen om van Heer len uit een recordvlucht op lange af stand te maken. Zondagavond heeft de elfjarige Anto- nia Rommers, uit Steenbergen, de dood gevonden bi) een ongeval in de omge ving van haar ouderlijke woning. Het meisje reed met een vriendinnetje, toen de trappers van haar fietsen in elkaar verward raakten. De meisjes vielen en Antonia R. kwam daarbij juist terecht voor een naderende motor. Het kind werd op slag gedood. Do Zwaardvis (Douglas Skyrocket) schiet weg van het moedervlieg- l De Indonesische president, Su karno, die thans Wcst-Java bezoekt, heeft in redevoeringen tc Ban dung, Garut en Tasikmalaia o.m. verklaard, dat het buitenlandse ka pitaal door de regering in de ge legenheid wordt gesteld zich in In donesië te ontplooien, omdat het ten goede komt aan de volkswelvaart. Hij zei, dat Indonesië niet kan na tionaliseren, omdat het de middelen en de deskundigen niet heeft. „Waar om zouden wij nationaliseren, indien dat de productie omlaag brengt, terwijl wij een maximumproductie nodig hebben?" Ook ditmaal sprak de president over. de noodzaak om hard te werken. ..Men wenst een zevenurige werkdag, daar mee ben ik het eens, maar in die zeven uren eis ik een arbeidsproductiviteit van 100 procent Wanneer er zeven uur gewerkt wordt met een arbeidsproduc tiviteit van dertig procent, staat dit gelijk aan een twee en halfurige werk dag". Over degenen, die tegen de overeen- Advertentie (Van een luchtvaartmedewerker) Vandaag heeft de Amerikaanse mari ne nieuwe bijzonderheden bekend ge maakt over de experimentele vluchten van de „Zwaardvis", de Skyrocket D 558-2, die tijdens verscheidene proef nemingen ongeveer tweemaal zo snel als het geluid gevlogen heeft. De juiste snelheid wordt van officiële zijde nog steeds geheim gehouden, maar vandaag heeft de U.S. Navy de prestaties van het toestel, wat hoogte en snelheid be treft, „zonder precedent" genoemd. De Zwaardvis" wordt niet zoals alge meen werd aangenomen radiografisch bestuurd. De vluchten zijn gemaakt door Bill Bridgeman, een invlieger van de Douglas-fabriek, die tijdens de twee- de wereldoorlog gevechtservaring heeft opgedaan als marinevlieger, en die nu gekleed in een verwarmd hogedruk- costuum de enorme snelheid van ruim 2000 kilometer heeft doorstaan. Om tijdens de proefnemingen, die op de luchtbasis Edward, Muroc, in Cali- fornië zijn gehouden, de hoogste snel heid te bereiken overeenkomstig de brandstofvoorraad is het noodzake lijk, dat de „Zwaardvis" zich in de bo venste luchtlagen van de atmosfeer be vindt, waar de lucht dunner is en dus minder weerstand biedt. Om deze reden wordt het experimentje toestel door een moedervliegtuig, een B-29 Super Fort, tot op een hoogte van ongeveer elf duizend meter gebracht. Daarna wordt de „Zwaardvis", die op de plaats van de bommenrekken is bevestigd, afgewor pen, ongeveer op dezelfde manier als een bommenlast. De „Zwaardvis", die normaal met een raket- én een straal motor is uitgerust, is voor deze proef vlucht van zijn straalmotor ontdaan, waardoor tweemaal zoveel brandstof voor de raketmotor kan worden meege nomen. Onmiddellijk nadat de „Zwaard vis" van het moedervliegtuig los komt schakelt Bill Bridgeman de raketmotor in, waarna hij met een geweldige vaart naar een hoogte klimt, die tot nu toe voor een vliegtuig onbereikbaar is. Op deze hoogte bereikt hij dan zijn groot ste snelheid, ongeveer tweemaal zo snel als het geluid. Gedurende de supersoni sche vlucht worden de belangrijke be vindingen van het vliegtuig automatisch geregistreerd en aangevuld met de ob servatie van de piloot. De foto werd genomen uit een nor maal straalvliegtuig, waarvan er twee ter observatie het moedervliegtuig es corteerden. BaRTELOORISSTRAAT 20 —TEL. 13439 De grote wolopslagplaats van de N.V. Wollenflanelfabriek Beka te Tilburg, gelegen temidden van een ingewikkeld gebouwencomplex in de onmiddellijke nabijheid van de Metropoleschouwburg, is Zondagmorgen tot de grond toe afge brand. Het gebouw had een afmeting van zestig bij dertig meter en was tot de nok toe gevuld met balen wol. Daar de opslagplaats geheel tussen andere fa briekscomplexen ingebouwd ügt, was het voor de brandweer een zware taak het vuur te bestrijden. Twee jaar gelo den had de brandweercommandant, F. Flameling een schema opgesteld van fa briekscomplexen, die bij brand moeilijke situaties te voorschijn konden roepen. Hiertoe behoorde ook het onderhavige fabriekscomplex. Dank zjj het reeds tevoren uitge werkte blussingsschema kon het vuur op de meest effectieve wijze worden aangetast en konden de belendende gebouwen worden behouden Na vele uren werken wist men het vuur tc localiseren De brand, die om half acht begon, was eerst tegen de middag ge blust. De schade bedraagt ruim anderhalf millioen gulden en wordt door verze kering gedekt. De oorzaak is wolbroei- ing. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. komsten van de Ronde-Tafelconferentie zijn, zei Sukarno, dat deze mensen schij nen te vergeten, dat door de R.T.C. de souvereiniteit van Indonesië algemeen erkend kon worden, de Indonesische vlag vrij kon wapperen en 120.000 Ne derlandse militairen konden worden teruggetrokken. In het algemeen zijn zij, die leuzen tegen de R.T.C. voeren, niet tegen de overeenkomsten van de R.T.C. in haar geheel, maar tegen be paalde gedeelten, namelijk tegen die. welke nadelig voor Indonesië zijn. Deze dienen geannuleerd te worden; de rege ring heeft daartoe reeds stappen onder nomen, aldus Sukarno. In het jaarverslag van- de Javasche Bank over 1950/51 zegt de scheidende president dr. A. Houwink: Indonesië gaat gebukt onder 'n latente en voort schrijdende inflatie, die als voornaamste oorzaak heeft het kastekort van de over heid. dat meer dan 2 milliard gulden bedroeg. Er zal een doelbewust finan cieel bewind noodzakelijk blijven om dit vraagstuk meester te worden. Dr. Houwink stelt vast, dat Indone sië de dreiging van een voortschrijden de inflatie kan tegenwerken, door een hoofdzakelijk in de begrotingssfeer val lende politiek, gericht op bewuste ver zwakking van de geldschcpping, ge paard aan een politiek van opvoering der productie, waarvoor ruime moge lijkheden aanwezig zijn. Onveiligheid en stakingen op tal van ondernemingen waren oorzaak, dat ook in 1950 de ondernemingslandbouw niet tot ontplooiing kon komen. De export der ondernemingsproJucten bleef nog steeds verre achter bij het vooroorlogse niveau, uitgezonderd de rubber. Zaterdagmiddag heeft mevr. Ras mussen, echtgenote van de Noorse opdrachtgever, gekleed in nationale Noorse klederdracht, door een lik met een kléin ivoren hamertje het mechanisme in werking gesteld, waardoor de fles champagne uiteer, spatte tegen de wand van het bij de Nederlandse Dok- en Scheeps bouwmaatschappij te Amsterdam in aanbouw zijnde Noorse tank schip ..Ross Sea". Even later gleed het schip statig te water en was de laatste van een serie van zeven door Noorse rederijen bij de N. D. S. M. bestelde tankschepen in zijn element gekomen. Blijkens een circulaire van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal de huurprijs van nieuw te bouwen Woninwetwoningen niet meer, zoais tot dusver, zonder meer worden gesteld op 130 pet van de gangbare huurwaarde van 1940. In het vervolg zullen bij de huurbepaling factoren als stand, ligging, grootte, wooncapaciteit en afwerking der woningen mede in aanmerking worden genomen. Als algemene richtlijn blijft daarbij aangehouden het huurpeil van Mei 1940, verhoogd met 30 pet. In het weiland van de landbouwer S. Zanting te Elim stierven onlangs drie koeien een raadselachtige dood. De keu ringsveearts te Hoogeveen stelde een onderzoek in cn constateerde vergifti ging. In het weiland werd daarop een hoopje poeder gevonden, dat na che misch onderzoek arsenicum bleek te zijn. Onmiddellijk werd het weiland ontruimd. Voor de betrokken boer is dit overigens een schadepost van enkele duizenden guldens, want de man was hiertegen niet verzekerd. Vermoedelijk is hier kwaadwilligheid in het spel en de politie heeft dan ook de zaak in onderzoek. Het was nog altijd bevredigend nieuws, dat onze sportredacteur ons Zondagavond uit Caen telefoneerde. Er waren gisterochtend verschillende Ne derlandse burgemeesters in Parijs, on der wie de heren d'Aillv van Amster dam en Schokking van Den Haag. die in de Franse hoofdstad vertoeven ter Een gierigaard is als een ver gulde fontein, die geen water geeft. j gelegenheid van haar 2000-jarig be- staansfeest. De Nederlandse renners, voor zover zij in conditie gijn, blijven het goed doen en tot nu toe minder ge lukkigen staan op het punt zich door hun moeilijkheden heen te bijten. Er is in hun positie niet veel veranderd dit weekeinde, maar in het algemeen klas sement is de Italiaan Serafino Biagioni met uw welnemen opgeschoven van de60ste naar de1ste plaats, zo dat hij Diederich de gele trui heeft ont nomen. Hij won namelijk deze etappe met een voorsprong van tien minuten op het peleton, waarin drie van onze landgenoten (Peters, Voorting en Van Est) zich bij de eersten bevonden, maar evenals alle andere Nederlanders ex aequo op de zevende plaats werden ge klasseerd. Uit de geweldige sprong van Biagioni blijkt overigens wel, welke mogelijkheden er ook in een goede dag voor een onzer landgenoten verscholen liggen. En heus, het hoeft niet dadelijk een gele. trui le zijnVoor het ver slag zie pagina 5.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1