MGR. ALFRINK TE UTRECHT BISSCHOP GEWIJD Boudewijn I legt de eed af op de grondwet GEWONDE KOREA STRIJDERS NAAR HUIS Wim v. Est heeft DE trui Een sobere doch zeer indrukwekkende plechtigheid in Metropolitaankerk Eerste zegening treffende aanblik Triomfantelijke rit door Brussel „Er zijn er veel erger. Met mij zal het wel in orde komen" Wint etappe; Voorting op vierde plaats Vorderingen te Kaesong Amerika tracht marine-bases te krijgen in Spanje MORRIS m Het grootse moment Spontane demonstratie s Engeland en Frankrijk blijven gekant tegen militair verbond vlieg bases ingebruik .Het weer Donderdag regerings reorganisatie? Tot hoofd en hart v. J Truman naar Kansas en Missouri Zonnig weer, weinig stabiel karakter Steekpartij op kennis te Vlissingen DINSDAG 17 JULI 1951 75ste JAARGANG No. 25125 Het gaat best Crediettoezicht KAMER BETREURT GEMIS AAN OVERLEG Voorgesteld hiertoe alsnog over te gaan Gewonde Korea-strijders Donderdag in ons land Regering biedt ontslag aan 4» US. fJJfiFOfiOE RQJJÜQM MIDDELLANDSE Z££ 750 millioen schade Tussen Vietnamees en Ambonees BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM' Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphlusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Ilmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. J. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. Of NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt zich hei recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave var» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per weelc, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. (Van onze Utrechtse correspondent) Een driemaal herhaald „Accipe Spiritum Sanctum" uit de mond van achtereen volgens de Apostolische Internuntius mgr. Paolo Giobbe, de bisschop van Roer mond, mgr. dr. Guiielmus Lemmers en mgr. dr. Jan Olav Smit, titulair bisschop van Paralus en kanunnik van St. Pieter te Rome, vormde het moment waarop dr. Bemardus Johannes Alfrink hedenmorgen als titulair Metropoliet van Tyana in de rij van opvolgers der Apostelen werd opgenomen. En geknield voor zijn Consecrator, terwijl hij het Evangelieboek op hals erj schouders torste, aan hoorde mgr. Aifrink de formele bevestiging zijner uitverkiezing in het gebed van mgr. Giobbe en diens mede-consecratoren: „Schenk Uw priester de volheid Uwer bediening, hekleed hem met de versierselen der volle verheerlijking en heilig hem door de dauw der hemelse zalving." Dit ogenblik na het zingen van de Litanie van Alle Heiligen tussen Gra duale en Allelujavers was het grootse moment in de vele plechtige ceremo niën, die de bisschopswijding omgeven als een voortdurende herinnering aan de verhevenheid der uitverkiezing tot dit meer dan enig ander apostolische ambt. Afgehaald door de geestelijkheid hadden Zijne Eminentie Johannes Kar dinaal de Jong, de drie Consecratoren en de Wijdeling rond half elf de metro- PolJtane kerk van de H.H. Catharina en Willibrordus aan de Lange Nieuwstraat w Utrecht betreden, waarbij de Kardi- r.aal (jg gelovigen met wijwater be sprenkelde. Ondertussen zong het kathe drale koor St. Gregorius onder leiding van H. Zomerdijk het „Ecce Sacerdos Magnus" van A. Bruckner. Dan, terwijl Kardinaal De Jong zich naar zijn troon begeeft, kleden de drie bisschoppen zich op de gebruikelijke pontificale wijze, terwijl ook dr. Alfrink aan het speciaal voor de Wijdeling bestemde altaar met stool en koormantel wordt bekleed. In tussen weerklinkt pp het orgel de tweede Passacaglia van Herman Strate gies door de componist zelf vertolkt. Met gedekt hoofd aanhoren allen vervolgens de Pauselijke lastbrief d.d. 23 Mei, door de secretaris van mgr. Giobbe voorgelezen, waarin Zijne Hei ligheid aan prof. Alfrink zijn benoe ming en titelkerk bekend maakt. En naar de voorschriften, in deze brief vervat, ondervraagt de Consecrator na de voorlezing de Wijdeling eerst naar zijn wil en bereidheid, dan naar de rechtzinnigheid van zijn geloof. Dan vangt het H Misoffer aan met de voetgebeden, die Consecrator en Wijde ling gezamenlijk bidden, doch voor hij tot het altaar zal opgaan en de Introïtus uit deVotiefmis der Apostelen aanheft, wordt de Wijdeling door de mede-con secratoren naar zijn eigen altaar geleid, waar hij ten dele met de pontificale ge waden wordt bekleed. De Consecrator zingt verder de pontificale H. Mis aan het hoofdaltaar, terwijl dr. Alfrink de Misgebeden aan zijn eigen altaar leest. En als dan de Wijdeling door dc drie voudige aanroeping van de H. Geest de volheid van het Priesterschap heeft ont vangen, zalft Mgr. Giobbe hem hoofd, en handen, reikt hem staf en ring over en neemt tenslotte Mgr. Alfrink het Evan gelieboek van de schouders en overhan digt het hem: „Gaat het preken aan het U toevertrouwde volk". Het is de taak, die de nieuwe bisschop zich ook gesteld heeft in zijn wapenspreuk: „Evangeli- zare divitias Christi" Christus' rijk dommen als een blijde boodschap te ver kondigen. En onmiddellijk klinkt in het Evangelie de consequentie daarvan door in Petrus' vraag: „Ziet, wij hebben al les verlatenWat zal dan ons deel zijn?" En Christus' antwoord: „Gij zult zetelen op tronen om Israël te oordelen bij de wederkomst van de Mensenzoon." Bij de Offerande biedt Mgr. Alfrink de offergaven, twee brandende kaarsen, twee broden en twee vaten wijn aan zijn Consecrator aan, doch wanneer het heilig ogenblik der Consecratie daar is, spreken Mgr. Giobbe en de nieuwe bisschop gezamenlijk Christus' eigen woorden over de ene hostie en de ene kelk met wijn uit. Ieder zullen zij bij de Heilige Communie hun deel hebben van de hierin opnieuw vlees geworden Christus en drinken uit de éne kelk met het Heilig Bloed. Wanneer dan Mgr. Giobbe aan het einde der H. Mis de gelovigen heeft gezegend, reikt hij aan Mgr. Alfrink mijter en handschoenen over. Treffend is dan de aanblik, hoe de nieuwe bis schop, door Mgr. Lemmens en Mgr. Smit geleid, door de kerk gaat en de gelovigen zegent, terwijl dezen in het „Te Deum" God hun dank uitzingen, dat de kerkelijke hiërachie ook in hun bisdom weer bevestigd en verstevigd is. Ook Mgr. Alfrink geeft dan nog maals de zegen, voor het eerst op pon tificale wijze - Een heilwens aan de Consecrator gaat, tenslotte het St. Jans Evangelie vooraf. Na hun dankgebed verlaten de vijf bisschoppen weer in processie de kerk, waarbij het koor psalm 150 van César Franck zingt. Alvorens de kerk te ver laten besprenkelt Kardinaal De Jong als bisschop der Metropolitaankerk zijn ge lovigen nog eenmaal met wijwater. Dan kunnen ook dezen, terwijl Herman Strategier de Toccata van Hendrik An- driessen speelt, het sober versierde kerkgebouw verlaten. Sober, zoals ook de hele plechtigheid naar de wens van de wijdeling was. Sober althans naar wereldse maatstaven, want de innerlijke rijkdom der plechtigheden doorstraalt alles en Vittoria's Missa „O quam glo- riosum", Palestrina's Credo uit de Mis ter ere van de Heilige Paus Marcellus en de wisselende gezangen uit de Votief- mis der Apostelen, alle uitgevoerd door het kathedrale koor, zijn van een rijk dom, die deze soberheid niet weer spreekt. De afwezigheid van vaandels en deputaties moge op soberheid wij zen, de ware rijkdom zong de Schola van priesters uit in de Litanie van Alle Heiligen: „Dat Gij onze harten tot he melse verlangens wilt opwekken, wij bidden U, verhoor ons." Want daartoe zijn ons de Apostelen en hun opvolgers, de bisschoppen, geschonken. Vanmorgen heeft de nieuwe koning van België, Boudewqn I, in het bijzijn van. leden van het diplomatieke corps, kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders, Ka merleden en juristen, de eed afgelegd op de grondwet. De ceremonie duurde slechts twaalf minuten. Met krachtige stem legde Prins Boudewijn, enkele mi nuten na elf uur, de grondwettelijke eed af, eerst in het Nederlands en daarna in het Frans. Deze eed maakte hem tot Vijfde Koning der Belgen en tot op volger van zijn onder zulke dramatische omstandigheden afgetreden vader. De ongeveer duizend genodigden, die de eedsaflegging staande hadden aanhoord, hieven daarna een applaus aan, dat minutenlang duurde eie waarin men de kre ten „leve de koning" en „vive ie roi" kon horen afwisselen. I „Vandaag is het 25 Juni. Vandaag „vieren" we het eenjarig! bestaan van de oorlog in Korea. Vandaag ook gaan er mensen naar huis. Soldaten die gewond zijn, die in Tokio zijn verpleegd en voor wie nu het grote ogenblik is aangekomen dat op weg naar huis gaan. Op het grote hoofdstation van Tokio staat op spoor zes een lange trein. Een extra langie trein, want er zijn een paar Rode-Kruis wagens aangehaakt. Op bet spoor dat afgezet is wemelt het van Ameri kaanse, Franse, Belgische en ook Nederlandse militairen, die trachten in de grote drukte hun zieke of gewonde vrienden te vinden die daarin die wagens op bedden liggen of soms strompelend wat heen en weer lopen voor die lange trein. Aldus schrijft eerste luitenant W. Dussel uit Tokio. blijven. „Het is zo erg niet met die arm. Over een paar weken kan ik misschien weer terug naar mijn troeplaat me hier dokter". Maar de dokter was on verbiddelijk. „Het duurt drie maanden" zei hij. Daarna zullen we zien". En Ruigrock staat tezamen met zijn collega Wijn-Banningh uit Groenlo zwaar met majoor van der Meijde, die ook een kijkje komt nemen, te overleg gen: „En denk erom majoor, denk er om, roep ons terug.... Zo gauw mogelijk.." We moeten de tren uit, hij giaat direct 99 Negentien Nederlandse soldaten, offi cieren, onderofficieren, korporaals en manschappen, maar allemaal soldaten in de ware zin des woords, gaan hier naar huis. Het zijn veelal „oude jongens", die veel, heel veel mee gemaakt hebben, maar er zijn er ook enkelen, die voor het eerst ,voor" waren en tegelijk uitge schakeld werden.... Er zijn er ook. die voor de tweede keer „gesloft" hebben zoals ze altijd zeggen maar die nu toch naar huis zijn gestuurd. Zuster Koopman vergezelt hen hoofdzakelijk om Wim Hageman en Her man Jorink te verzorgen, die er het ergst aan toe zijn. Wim mist beide han den en is blind, Herman heeft nog één duim, maar ziet gelukkig. We hebben nog maar een kwartier en •ie wilt graag iedereen nog even zien. En overal hoor je: „Nee, maakt u geen zorgen.we fiksen het wel.... Nee, geen pijn meer.Ik voel me best. Dat zei ook Johan Breeuwer uit Den Haag, die door een mortier ge wond werd en nu gedeeltelijk ver lamd ligt. „Dat gaat besten hij vertelt me een verhaal hoe het gekomen was, onderwijl een sigaret rokend. Maar zijn laken is met een touwtje hoger gespannen, want de druk daarvan doet hem zelfs pijn, legt de zuster me later uit. „Nee, er zijn er die veel erger zijn. Met mij zal het wel weer in orde komenAnderhalf jaar rusten of zo, maar wat geeft dat? Ik zie ten minste nog. Moet je Wim daar heb ben". Maar Wim Hageman lacht. Zonder ogen en zonder handen, die hem door een mijnontploffing zijn ontno men. Hij lacht en luistert. Hij heeft levenslust ondanks alles. Luitenant Ruigrock uit Leiden heeft hemel en aarde bewogen om te mogen In het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer over het ontwerp van wet nopens het toezicht op het crediet- wezen wordt algemeen betreurd, dat de regering bij de voorbereiding van het onderhavige ingrijpende wetsont werp géén overleg heeft gepleegd met de organisaties van de verschillende groepen van credietinstellingen, welke daarbij zijn betrokken. In aansluiting hieraan geven zeer vele leden de regering met klem in over weging, alsnog op korte termijn overleg met de bedoelde organisaties te voeren. 11, 12 en 13 Augustus zal de Ko ninklijke Militaire Kapel onder leiding van de directeur, kapitein R.' van Ype- ren, concerteren in Genève in het raam van de feestelijkheden, die in deze stad Worden gegeven. vertrekken. Nog een laatste handdruk hier, een druk op een schouder daar, waar geen handen meer te schudden zijn. Een laatste roep: „Houdt je taai, jongens". Gezichten kijken, je aan door dc grote ramen van de Rode-Kruiswagens. Ge zichten die spreken van hoop, van pijn soms, maar bovenal van dat iets, dat je altijd bij soldaten hebt als deze: :,We zijn blij naar huis te gaan, maar we hadden zo graag samen gegaan, al had den we dan desnoods nog wat moeten wachten. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden arriveren in de late avonduren van Donderdag op Schiphol te Amster dam negen gewonde vrijwilligers van het Nederlands detachement Verenigde Naties uit Korea. Na aankomst op Schiphol zullen de gewonden direct per ambulance worden afgevoerd naar de militaire hospitalen te Utrecht en 's-Gra- venhage. Wat bijna iedereen voor onmogelijk had gehouden, is gisteren gebeurd, zo telefoneerde onze sportredacteur uit Dax. Alles wat Nederlander was, heeft 's middags na aankomst van de karavaan der Tour de France opgewonden toege zien, hoe de gele trui, het ereteken der groten, om de schouders van een Neder lander gleed. Wim van Est, de sterke West-Brabander, had in één slag de twaalfde etappe gewonnen en de „Mail lot Jaune" in het Nederlandse kamp ge bracht. Het was een historisch ogenblik; nog nooit is 'n renner uit de Lage Lan den er in geslaagd de eerste plaats in het algemeen klassement te bezetten. Het groepje van tien man, waarin Van Est, vergezeld van Voorting, zijn sprong had gemaakt, werd door de twee Neder landers steeds meer opgejaagd. Toen men in de gaten kreeg, dat de voor sprong groter begon te worden, tegen de tien minuten zelfs, begon de trui voor de- ogen van de Brabander én van Kees Pellenaers te schemeren. En nu wist men met meer van ophouden. Om beur ten trokken de Hollanders aan de kop en Voorting vooral verrichtte daarbij zo uitstekend werk. dat het tempo boven de veertig kilometer kwam te liggen! Zij bereikten hun doel: onder grote span ning wezen de chronometers in het sta dion te Dax tenslotte meer dan veertien minuten voorsprong aan, de veertien mi nuten, die het verschil tussen Van Est en de leider van het klassement over brugden. En Voorting werd voor zijn hard werken met de vierde plaats be loond, terwijl Nederland ook de eerste plaats in de rangschikking van de B-ploegen veroverde (de vierde in her algemeen ploegenklassement). Op pagina 4 kunt U uitvoerig lezen hoe „le jour de gloire" zich voltrok. De gele leiderstrui wordt over de schouders van Wim van E.rt getrok ken: een historisch moment voor de Nederlandse wielerwereld. Ook de eerste, krachtig en helder uit gesproken troonrede van de jonge vorst werd door een spontane demonstratie te zijner ere gevolgd. Dc dames en heren van het illustere gezelschap zwaaiden geestdriftig naar de nieuwe koning, die ernstig en zonder beweging deze hulde in ontvangst nam. Daarna begon Boudewijn I, gezeten in een open. rijtuig en omgëVeii dóór op" witte schimmels gezeten, rood gedeco reerde leden van het rijkswacht-escorte, een triomfantelijke rit langs de met honderdduizenden omzoomde boulevards van de stad. De rit eindigde met een uiterst geestdriftige huidebetoging voor het Koninklijk paleis te Brussel, waar de jonge vorst vanaf het balcon z^n land genoten groette. Koning Boudewijn sprak de eed, die hem tot koning der Belgen maakte, uit staande voor zijn met een rood balda kijn overwelfde troon. Op het baldakijn was in goudborduursel de letter „B" aangebracht. Het halfrond van de zit tingszaal van de Kamer, waar de plech tigheid plaats vond, bood een schitte rende en veelkleurige aanblik. Recht voor de troon zaten op vergulde stoel tjes de ministers, waarvan alleen de heer Van Zeeland in uniform was. Voorts onderscheidde men de zwarte, goudgerande uniformen van de minis ters van Staat. Direct links voor de troon was een alleenstaande zetel ingericht voor de aartsbisschop van Mechelen, kar dinaal Van Roey. de hoogste kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder van het land. Daarachter zaten de leden van het diplomatieke corps, de meeste in staatsie-uniformen met gouden belegsels. Op de' eerste rij had naast de pause lijke nuntius en de Chinese abmassa- deur de Nederlandse ambassadeur, Baron van Harinxma Thoe Slooten, plaats genomen. Aan dezelfde zijde der zanl staken tussen het zwart der rok- costuums, die de meeste Kamerleden droegen, de rode toga's van de leden der rechterlijke macht scherp af. Op de laatste rij domineerde het purper van de vijf Belgische bisschoppen. De regering Pholien heeft terstond na de terugkeer van de koning in het pa leis dezen haar ontslag aangeboden. Vanmiddag is de delegatie van de V.N. uit Kaesong teruggekeerd, waar de af vaardigingen van de strijdende partijen op Korea vanmorgen opnieuw overleg hebben gepleegd. De conferentie duurde drie en een half uur. Gisteren, tijdens hun vierde en kortste bespreking, hebben de delegaties enige vorderingen gemaakt bij het opstellen van een agenda. De besprekingen duur den kwee maal 55 minuten. De sfeer was uiterst vriendschappelijk, in tegen stelling tot Zondag, toen die werd ge karakteriseerd als .ernstig, bijna grim mig". Lt. Howard Levie, een woordvoerder van de geallieerde delegatie te Kaesong, deelde journalisten gisteravond mede dat ofschoon gisteren enige vooruit gang was geboekt, het onmogelijk was te voorspellen wanneer de agenda gereed zou zijn. Hij wees er met nadruk op dat gisteren voor het eerst in een geallieerd communiqué melding was gemaakt van vorderingen. Hij gaf als zijn overtuiging dat er pas sprake kan zijn van hoop op snel vorderen van de besprekingen, wan neer de agenda gereed is. Intussen gaan de Noordelijken voort zich ten Zuiden van de neutrale zone rondom Kaesong in te graven. Hun sterkte zon ongeveer 3000 man bedra gen. In een communiqué van het achtste leger werd vandaag gezegd, dat de be wegingen van de Noordelijken, die nu een week aan de gang zijn. zouden kun nen wijzen op een nieuwe aanval op dc verbonden linies. De eerste staatsiefoto van Mgr. Alfrink, die vandaag in de Metropolitaankerk te Utrecht de bisschopswijding heeft ontvangen. {Foto M. A. J. van Bommel te Utrecht) FRANKRIJK PANJC GRIEKEN TURKIJE FRANS AMD MAROKKi IRA N TUNIS— IRAK TRANS 1 OROAN/t CYPRUS DAN RA EGYPTE A R A B IE GEWENSTE UITBREIDING I GEPROJECTEERDE BASES Verwachting tot Woensdagavond: Droog weer met voornamelijk in de Noordelijke helft van het land over drijvende wolkenvelden. In het bin nenland tijdelijk zwakke, overigens matige \Vestelijke wind. In het Zuiden en het midden van het land iets war mer, elders weinig verandering van temperatuur. Zon: 4.40—20.51 Maan: 21.16—3.23 Dc chef van de Amerikaanse vlootoperaties, admiraal Forrest Sherman, heeft gisteren te Madrid met generaal Franco geconfereerd en uit betrouwbare bron wordt vernomen dat h»j Spanje verzocht heeft marinebases aan de Verenigde Staten af te staan. De Amerikaanse ambassadeur in Spanje, Stanton Griffis, was mede aanwezig bij het onderhoud dat anderhalf uur duurde. Volgens welinge lichte bronnen deed Sherman, aldus U.P., bij het begin van het onderhoud de suggestie Spaanse havens open te stellen voor gebruik door de Amerikaanse zesde Middellandse Zeevloot. Er werd op gewezen dat Italië kortgeleden bases in het gebied van Napels ten dienste van de Amerikaanse vloot heeft afgestaan. Deze werden „vooruitgeschoven bases" genoemd. Dc Spaanse havens zouden als „achterhoede bases" kunnen dienen en gebruikt worden voor het opslaan van voorraden, zoals olie en munitie. Bedoelde bronnen verklaarden dat de besprekingen bevredigend waren ver lopen, maar dat verder contact tussen Sherman en hoge Spaanse marine-offi cieren nodig zou zijn voordat enige de finitieve overeenkomst kon worden ge sloten. De besprekingen van gisteren vol trokken zich in een atmosfeer van de grootste geheimhouding. De functio narissen van de Amerikaanse ambas sade hadden de instructie gekregen niets los te laten. Sherman zelf wei gerde iets te zeggen over het ver loop van zijn besprekingen met Fran co. In verantwoordelijke kringen wordt inmiddels vernomen, dat de verwachte reorganisatie in het Spaanse kabinet inderdaad deze week zal plaats vinden en dat de officiële bekendmaking daar van Donderdag zal geschieden. De Britse regering heeft inmiddels duidelijk laten uitkomen dat zij niet gesteld is op het een of andere mili taire verdrag tussen de Verenigde Sta ten en Spanje. In een commentaar op Een iv ijze zal nooit zich zeiven prijzen de berichten hierover zeide een woord voerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken: „Wij zijn er helemaal niet op gesteld dat de Spaanse rege ring bij het Atlantisch Pact komt of dat militaire verdragen gesloten wor den tussen de leden van de Noord-At lantische verdragsorganisatie en de Spaanse regering. De Verenigde Staten zijn zich van dit feit bewust en weten dat dit onze zienswijze van het ogen blik is." Amerika heeft Frankrijk er in Fe bruari van op de hoogte gesteld dat het van plan is vloot- en luchtbases in Spanje te vragen, aldus werd gisteren door Franse officiële woordvoerders meegedeeld. Zij voegden er aan toe dat Frankrijk zich tegen het plan ver zet. Generaal-majoor Pick, chef van het wapen der genie van het Amerikaanse leger heeft president Truman telefo nisch medegedeeld, dat de door de ®ver" stromingen in de Amerikaanse snten Missouri en Kansas aangerichte schade op 750 millioen dollar wordt begroot. Reusachtige hoeveelheden water moe ten uit de ondergelopen gebieden wor- den weggepompt, hetgeen langdurige droogmalingswerkzaamhcdcn zal ver gen. President Truman zou, vergezeld van zijn vrouw en dochter Margaret, van daag per vliegtuig een tocht maken bo ven de overstroomde gebieden. (Van onze weerkundige medewerker) Een machtig gebied van hoge lucht druk strekt zich uit van Florida over de Azoren tot over West-Europa. Aan dit gebied hebben wij een aanmerkelijke verbetering te danken met droog en zonnig weer. Ook de temperatuur ver toont na het koude weekeinde al een flinke stijging tot ruim twintig graden Celsius. Aan het Noordfront van genoemd uit gestrekt hogedrukgebied komen ver schillende actieve depressies voor, die met grote snelheid van Canada langs de zuidpunt van Groenland en IJsland naar Noord-Noorwegen trekken. Gisteren kwam het o.a. tussen Groenland en IJs land tot storm. De fronten hiervan zijn tot over Schotland doorgedrongen en kunnen morgen met enige bewolking ook het Noorden en Westen van ons land bereiken. Hoewel het er vandaag en mogelijk ook morgen nog vrij zomers zal uitzien, behoeft er toch maar weinig te gebeuren of de regenfronten van ge noemde depressies kunnen ook in ons land weer bewolking en later enige re- oen veroorzaken. De vooruitzichten voor de tweede helft van deze weck zijn dan ook nog bedenkelijk. Advertentie Maandagavond ontstond op de kermis in Vlissingen een meningsverschil tus sen twee Vietnamese studenten die thans verblijven in een internationaal studentenkamp te Biggekerke op Wal cheren en twee Ambonese militairen. Een der Ambonezen trok een dolk en. stak die in de rug van een der studen ten. Het slachtoffer werd overgebracht naar het St. Jozefziekenhuis en kon na behandeling naar het kamp te Big gekerke worden vervoerd. De dader heeft zich tussen de mensenmassa uit de voeten gemaakt. De politie tracht hem op te sporen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1