AMERIKAANSE voor lucht- en BASES IN SPANJE zeestrijdkrachten Bezwaren van Frankrijk en Engeland niet geteld FRANCO „BUITENGEWOON VOLDAAN" TACHTIG LUCHTBASES IN WEST-EUROPA Britse regering tegen een nauwe verbondenheid Tussen neus en lippen Gerommel maar nog geen onweer Tour-avontuur van Nederland geëindigd Nieuw Spaans kabinet Op het einde van dit jaar gereed 200 tegen het einde .Het weer van 1953? Amerika echter vrij in zijn handelwijze De gehele équipe naar huis Roofmoord in Den Haag? AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN Nieuwe koffiebonnen Radioreporter mag niet optreden Tot hoofd en hart Motieven van Amerika's bondgenoten gewogen tegen strategische werkelijkheid Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat ondanks de be zwaren van Engeland en Frankrijk, Spanje en de V. S. het in be ginsel eens zijn geworden over het gebruik van Spaanse bases door de Amerikaanse lucht- en zeestrijdkrachten, aldus melden Reuter en A. P. uit Madrid. Volgens A. P. zijn Franco en acfmiraal Forrest Sherman, chef van de Amerikaanse marine-operaties, het hier Dinsdagmiddag over eens geworden tijdens een conferentie van vier uur. De technische details van het accoord zullen uitge werkt worden door een Amerikaanse missie van specialisten van de land-, lucht- en zeestrijdkrachten, die tegen het einde van deze maand in Madrid zal aankomen, en hoge ambtenaren van het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van Spaanse zijde werd A. P. de verzekering gegeven, dat generaal Franco „buitengewoon voldaan" is over zijn besprekingen met admiraal Sherman, dat men tijdens de geheime besprekingen „diepgaand van gedachten gewisseld heeft" en dat generaal Franco uiting gegeven heeft aan zijn grote bewondering voor de Amerikaanse admiraal. LORD ALEXANDER IN ENGELSE HOGERHUIS .Suezkanaal in de V eiiigheidsraad Attlee naar Washington? Gepensionneerd ambtenaar dood aangetroffen Twee doden, één zwaar gewonde ui Franco blijft premier KHAKI-PANTTALONS „Twee keer één is één kon niet doorgaan DONDERDAG 19 JULI 1951 75ste JAARCANC Nó. 25127 Franco, zo werd hieraan toegevoegd, is er van overtuigd, dat de Spaans- Amerikaanse militaire betrekkingen in werkelijkheid veel verder gaan dan uit het zo juist gesloten accoord blijkt. Om deze reden is hij thans van oordeel, dat het sluiten van een formeel bondgenoot schap niet noodzakelijk is. Franco beseft verder, dat de betrekkingen van de V.S. met Groot-Brittannië en Frankrijk door het afsluiten van een dergelijk bond genootschap stroever zouden kunnen worden. Men weet nog niet zeker wat Spanje gevraagd heeft in ruil voor de toe stemming tot het gebruik van de bases. Van Spaanse zijde is aan A.P. mede gedeeld, dat de ..prijs" niet buitensporig is en door de V.S. gemakkelijk aanvaard kon worden. U.P. verneemt te Madrid, dat generaal Franco admiraal Sherman de verzekering heeft gegeven, dat Span je aan de kant van de geallieerden zal vechten ingeval van oorlog, indien het land kan rekenen op Amerikaanse mi litaire en economische hulp. De belofte van generaal Franco, zo verklaarde een gezaghebbende Spaanse woordvoerder, strekte zich zelfs uit tot de bereidheid van Spanje's kant om troepen buiten de landsgrenzen te zenden, om een commu nistische aanval te helpen keren. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft gisteravond op zijn wekelijkse pers conferentie een tevoren opgestelde verklaring' voorgelezen, waarin hij mededeelde, dat de V.S. besprekingen zijn begonnen met Spanje, teneinde een indruk te krijgen van hetgeen dit Naar A.P. uit officiële bron te Lon den verneemt zullen de landen van het Atlantisch Pact tegen het einde van dit jaar beschikken over ongeveer 80 vlieg velden voor jachtvliegtuigen en bom menwerpers in West-Europa. Enkele van deze velden zijn reeds in gebruik, hiertoe behoren de RAF-bases op de Britse eilanden, de Britse bases, die ge bruikt worden door Amerikaanse B-29 en B-50 bommenwerpers en Amerikaan se straalvliegtuigen en de Duitse bases, die reeds in gebruik zijn genomen door de Amerikaanse en Britse luchtmacht. Er zijn plannen opgesteld om het aantal vliegvelden tegen het einde van 1953 tot 200 uit te breiden. Men wil deze velden op strategische punten aanleggen langs de Westeuropese grens van de Noordpool tot aan de Ege- ische Zee. De daar tussenin liggende lan den, die tot het Noordatlantisch Pact behoren Noorwegen, Denemarken, IJsland. Nederland, België. Frank rijk, Italië en Portugal, zuilen alle me dewerking verlenen. Als een achterhoede-basis voor deze velden heeft de Amerikaanse lucht macht in Noord-West Engeland een enorm voorraden-depot opgericht. Ver wacht wordt, dat voor de uitvoering van dit programma 850 millioen dol lar nodig zal zijn. Tegen het einde van 1953 zullen die kosten nog veel hoger zijn. De Atlantische Raad van Plaatsvervangers tracht de juiste fi nancieringsmethode voor dit program ma vast te stellen. De Belgische regering heeft gisteren de juistheid van de berichten bevestigd over de aanleg van twee tactische vlieg velden en Britse bases in de provincies Limburg en Antwerpen. De bouw zal geschieden als onderdeel van België's verplichtingen krachtens het Noord-at- lantisch Verdrag. Met de werkzaamhe den aan de beide vliegvelden is enige tijd geleden een begin gemaakt. Ze lig gen in de nabijheid van Kleine Brogel in de provincie Limburg, op ongeveer acht kilometer afstand van de Neder landse grens. land zou kunnen en willen doen ter versterking van de verdediging van West-Europa. Hij gaf toe. dat er ver schil van mening met Engeland en Frankrijk over deze kwestie bestaat. „De militaire autoriteiten zijn het er algemeen over eens, dat Spanje stra tegisch belangrijk is voor de verdedi ging in algemene zin van West-Euro pa. Het is daarom niet minder dan na tuurlijk, dat wij besprekingen met de Spaanse regering zijn begonnen." al dus Acheson. Hij vervolgde: „Reeds vele maanden is hierover met de Brit se en Franse regeringen gesproken; het was echter niet mogelijk tot het bepalen van een gemeenschappelijk standpunt te komen. De V.S. begrijpen de motieven van hun beide bondgeno ten in dezen; wij moeten echter reke ning houden met de strategische wer kelijkheid." „Een van de aanwijzingen voor het vaste besluit van de V.S. om West- Europa indien het zou worden aan gevallen te verdedigen," verklaarde Acheson, „kan men zien in de reusach tige schaal, waarop wij militaire en andere hulp aan onze bondgenoten ver lenen, een hulp die met een hoge graad van voorrang wordt verleend. Deze po litiek zal onveranderd worden voort gezet" Een luchtfoto van het overstroomde gebied van Kansas. Met grote snelheid van de Phillips Petroleum Raffinaderij en het taakgebied van Kansas City. stroomt het water over de terreinen A .N.P.-Luchtfoto) Admiraal Forrest Sherman (midden), de Amerikaanse chef der operaties ter zee die de besprekingen namens de V. S. over deelname van Spanje in de defensie van Europa gevoerd heeft, gefotografeerd met de Spaanse minister van Buiten landse Zaken Alberto Martin en zijn vrouw, voor het officieel diner dat Sherman werd aangeboden. Dinsdag verklaarde een zegsman van het Britse ministerie van Buiter.iandse Zaken dat de regering zich bleef verzetten tegen een nauwe verbondenheid tus sen de Atlantische mogendheden en Spanje. De Amerikaanse regering was hier van in kennis gesteld. Doch zoals inmiddels is bekend geworden, heeft Amerika besloten ondanks de tegenstand van Engeland en de rest van West-Europa, ook op bilaterale basis toenadering te zoeken tot Spanje en laatstgenoemd land te helpen in ruil voor het recht gebruik te mogen maken van Spaanse havens en vliegvelden. Gisteren zette Lord Alexander, Kanselier van het hertogdom Lancaster, in het Hogerhuis uiteen wat de Britse regering had bewogen openlijk en officieel te protesteren tegen Amerika's besluit. Hij begon met te zeggen dat volledige Over eenstemming op samenwerking met Amerika van wezenlijk belang was, doch dat geen regering zich kon veroorloven de publieke opinie in het eigen land en die van de bondgenoten te negeren. De opstelling van Amerikaanse troepen lil Europa was niet een zaak die uitsluitend Amerika aanging. Men had Groot- Brittannië zijn mening gevraagd over het Amerikaanse plan tot onderhande lingen met Spanje en de regering had als haar mening te kennen gegeven dat net plan geen doorgang behoorde te vinden, aangezien de slechte uitwerking op het moreel van West-Europa groter zou zijn dan de voordelen die van het Ame rikaanse plan verwacht konden worden. Verwachting tot Vrijdagavond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of motregen. Zwakke tot matige Westelijke wind en weinig verandering in tempe ratuur. Zon: 4.42—20.49 Maan: 22.00—6.33 55 nistor- Woordvoerder van het Britse mi. v>n Buitenlandse Zaken heeft ti-f.fi dat K"Scland maatregelen i °n» «n de Veiligheidsraad 'n klacht in ie diencn betreffende de belemme ring van de scheepvaart via het Sucz- kanaal door Egypte- Hij gaf te kennen dat de Britse delegatie onder de leden °P het hoofdkwartier van de U.N.o. te New York een ontwerpresolutie heeft doen rondgaan en hij voegde hieroon toe, dat ile mogelijkheid bestaat, dat de britse aanklacht vandaag officieel zou borden ingediend. Egypte heeft het verschepen van voor Israël bestemde goederen via het kanaal geblokkeerd, waartegen Engeland ver scheidene malen bij de Egyptische rege ring heeft geprotesteerd. De protesten hadden vooral betrekking op de weige ring van Egypte, de vrije doorvaart van tankschepen met petroleum uit het Mid den-Oosten naar een Britse raffinaderij te Haifa toe te staan Functionarissen van het State Depart ment zeiden gisteravond niets te weten omtrent een bezoek van de Britse pre mier Clement Attlee aan Washington. £eunbf richt. uit Londen, dat Attlee waar schijnlijk eind Augustus naar Washing ton zou gaan voor politieke besprekin gen heeft te Washington enige verras singen gewekt. Woordvoerders deelden mee, dat er via de diplomatieke kana len geen officiële aanwijzingen waren ontvangen, dat Attlee een bezoek aan Washington wenst te brengen. Wel is bekend, dat de Britse minister van Fi nanciën Hugh Gaitskell waarschijnlijk binnenkort naar de Amerikaanse hoofd stad zal komen. De Nederlandse kolonie had er reeds min of meer op gerekend, zo telefoneer de onze sportredacteur gisteravond uit Luchon, maar toch is het bericht, dat ook Voorting en Dekkers besloten had den de strijd niet meer voort te zetten, onverwacht gekomen. Het moreel van onze jongens was door de ongelukkige afloop van de Ne derlandse victorie helemaal weg. Zij durfden nauwelijks meer de bergen in en reden zonder enthousiasme, een toe stand, die niet lang voort zou kunnen duren. Ook Pellenaers had dit wel in de gaten cn verzette zich dan ook niet, toen Voorting cn Dekkers (Wagtmans had onderweg opgegeven) gisteravond in. Luchon zeiden, niet verder te willen rijden en het liefst zo snel mogelijk naar huis te gaan En z.o trekt dan vandaag de Nederlandse équipe, die in de eerste helft van de Tour zoveel opmerkelijke successen heeft geboekt, weg uit de ka ravaan, weg uit Frankrijk, waar zij de eer van ons land met zoveel vuur hoog heeft gehouden. Het is een tragische aftocht, maar toch voor iedereen begrijpelijk. Men zie ver der pag. 5. Woensdagavond is de 69-jarige M. O.. gepensionneerd ambtenaar, dood in zijn woning aan de J. P. Coenstraat te 's-Gra- venhage, waar hij een kamer bewoonde, aangetroffen.. Een broer van O. vervoeg de zich gisteravond aan de deur van O.'s kamer. Hij kreeg evenwel geen ge hoor. De bezoeker vermoedde dat er iets aan de hand was en waarschuwde de po litie. Omstreeks negen uur kwam deze cn forceerde de deur van O.'s kamer. Men vond in de kamer zijn ontzielde lichaam vooroverliggend op de divan. Onder zijn hoofd lag een plas bloed. Uit het eerste onderzoek is de politie geble ken dat hier vermoedelijk sprake is van oen geval van roofmoord. Alle kasten en laden in de kamer waren overhoop gehaald, doch het is nog niet bekend of er iets vermist wordt. Ook is nog niet vastgesteld op welke wijze O. gedood werd. Woensdagmiddag is op de onbewaakte overweg onder Nijeholtwolder, gelegen cp het traject HeerenveenWolvega, een autobus van de Gebr. Jager te Heerenvecn. door een uit de richting Heerenveen komende trein gegrepen en totaal vernield. Het ongeluk heeft aan twee van de drie inzittenden het leven gekost, de chauffeurs T. Euverman, oud 30 jaar, en J. Walstra, ongeveer 40 jaar, belden uit Heerenveen. Het elfjarig zoontje van de heer Walstra werd ern stig gewond naar het ziekenhuis te Heerenveen gebracht. Beide chauffeurs waren gehuwd en hadden twee kinderen. Tijdens het debat in het Hogerhuis bleek de meningsverdeeldheid niet, zo als men misschien verwacht zou hebben, de partijlijn te volgen. Zo verklaarde o.m. de socialistische Lord Strabolgi. dat Spanje van groot strategisch belang was en hij was van mening, dat er iets man keerde aan een Britse buitenlandse politiek, welke het klaaarspeelde tegelij kertijd op gespannen voet te leven met zowel Moskou als Madrid. De liberale Graaf van Perth vroeg (dit was vóór de rede van Alexander) op welke gronden Groot-Brittannië had geprotesteerd tegen Amerikaanse overeenkomsten met Span je. Hij hoopte, dat de zegsman van de regering zou kunnen verklaren, dat be richten, dat Engeland tussenbeide geko men zou zijn in de Spaans-Amerikaanse besprekingen, volkomen ongegrond wa- ren. Lord Alexander was ongetwijfeld te goeder trouw, toen hij gisteren verklaar de, dat de Britse regering het nodig vond net protest te uiten, doch het was niet geheel juist te spreken alsof hierin de gehele publieke opinie van Engeland achter hem zou staan. De redding van Wim van Est, nadat hij in het ravijn bij de Col d'Aubisque gestort was en er wonder boven wonder zonder ernstig letsel afkwam. Van aan elkaar geknoopte banden had men een lasso gemaakt en met behulp van Piet v. Ierlant, rechterhand van de ploeg leider. en de mecanicien benedenwordt Van Est naar boven gehesen. Anti-kapitalistisch huwelijk De geliefde dochter Svetlana van Vadertje Stalin is voor de tweede maal in het huwelijk ge treden en dit keer met een zoon van het lid van het Politbureau Lazar Kaga- novitsj, hebben de bladen gemeld. Hoe dit anti-kapi talistische huwelijk werd gevierd, wordt door ver schillende Engelse en Ita liaanse bladen in geuren en kleuren geschilderd. Het huwelijk moet „glans- rijker geweest zijn dan enig huwelijk in het Wes ten". Wat dat wil zeggen, wordt duidelijk, wanneer men b.v. alleen maar even terugdenkt aan het luis terrijke feodale huwelijk van Otto van Habsburg, dat als een middeleeuws sprookje met pracht en praal werd ingeluid. Dui zenden gasten moeten door Vadertje Stalin op het Kremlin veertien dagen en nachten lang onthaald zijn op roze Krimcham- pagne, zoete Armeense perzikenbrandewijn en wodka. De bruid was ge kleed in een japon van zilver-lamé, bezaaid met kleurige edelstenen uit de Kaukasus en gouden kra len. Deze japon zou ruim een millioen gulden heb ben gekost. Zij was voor zien van een sleep van 21 M. Wie het breed heeft, laat het breed hangen, nietwaar? Er waren spe ciale orkesten uit Stalins geboortestreek Georgië en andere Kaukasische repu blieken geëngageerd om de feestelijkheden op te luisteren. Beroemde bal lerinas van het Bolshoi- theater traden gedurende de lange „witte nachten" voor de gasten op. De verversingen werden op gediend op gouden ser viezen, die eens aan de uitgemoorde Tsarenfamilie hadden toebehoord. Er 'waren geen diplomaten uit Oost en West uitgeno digd, omdat het hier slechts „een particuliere aangelegenheid" betrof. Het feest heeft ruim drie millioen gulden gekost. Dij de huwelijksplechtig heid zelf mochten maar 160 van de hoogste partij bonzen aanwezig zijn. Hoe men dit alles weet? Wel, de bladen achter het IJzeren Gordijn moeten cr vol van hebben ge staan en deze bladen schij nen hun uieg naar Zweden en Italië te hebben ge vonden. Over Svetlana's eerste man werd met taal noch teken gerept. Maar de bruid bracht een kind van hém mee in haar tweede huwelijk. De arbeiders in de Sov jet-Unie waren enthousiast over de wijze, uAtarop het dictatoriale huis van de Rode Tsaar zijn versobe ringsoffer voor de natio nale defensie heeft ge bracht. Zij weten nu een maal, dat Stalin de partij standen gewild heeft. Lang gewacht en toch gekregen „Oom Piet", alias Peter Chandler Pringle is dezer dagen in Germiston in Zuid-Afrika 121 jaar ge worden. Sinds 1946 krijgt Oom Piet op zijn verjaar dag een geschenk van de burgemeester ter plaatse. Toende magistraat de jarige dit keer vroeg, wat of hij wilde hebben, ant woordde Oom Piet: „Een warme pyjama". Waakt en bidt. Volgens het Franse persbureau A.F.P. zou vandaag de benoeming van twaalf nieuwe Spaanse ministers in de staats courant worden gepubliceerd. Franco zou premier blijven en ook fle tegen woordige minister van Buitenlandse Zaken, Alberto Martin Artajo, zou wor den gehandhaafd. De voornaamste wij zigingen zijn volgens A.F.P.: Binnen landse Zaken, Bias Perez Gonzales; Leger, luitenant-generaal Augustin Mu- noz Vgrandes; Marine, admiraal Salva dor Mereno; en de Luchtmacht, generaal Eduardo Gonzales Gallarza. Het staatssecretariaat van de minister president zal voorts worden veranderd in een ministerie, hetgeen men in poli tieke kringen van belang acht. Evenals bij de hervorming van 1945 blijven vier ministers op hun oude post. Slechts twee ministers, de minister van Arbeidszaken José Antonio Giron, en de minister van Binnenlandse Zaken, Gonzalez, zaten reeds vóór 1945 in de regering. Het ministerie voor nartijaangelegenheden (Phalanx), dat in 1945 afgeschaft werd zal thans weer in het leven geroepen worden onder minister Raimundi Fer nandez Cuesta. De minister van Industrie, Juan Antonio Suances, treedt als zodanig al. Hij werd, volgens waarnemers, door de Amerikanen beschouwd als de voornaamste hinderpaal voor een Spaans-Amerikaanse toenadering. Hij wordt echter opgevolgd door zijn naaste medewerker Joaquin Planell, vice-voorzitter van het nationale instituut voor de industrie. Suances zal terugkeren naar het nationale instituut voor de industrie, waarvan hij voorzitter is. Pers, radio en propaganda zullen aan het ministerie van Onderwijs worden onttrokken en ondergebracht worden in het ministerie van Volksopvoeding, Pers en Voorlichting, aldus meldt A.F.P. Tijdens zijn persconferentie heeft Dean Acheson, de Amerikaaflse minister van Buitenlandse Zaken, 'gisteravond verklaard te verwachten, dat de Spaanse regering vandaag enige veranderingen in haar politiek, „die hier als dictatoriaal becritiseerd wordt" bekend zou maken. Toen journalisten hem vroegen, of Franco zijn politiek liberaliseerde, ant woordde Acheson, dat er waarschijnlijk vandaag een bekendmaking zou volgen over een nieuw Spaans kabinet. yl /J inister Lieftinck heeft zijn be- j\lastingontwerpen, zij het ook met enkele kleerscheuren, die onmiddellijk weer gestopt zijn, erdoor gekregen. De P. v. d. A. slaat zich hoogmoedig op de borst over dit „suc ces". en Prof. Romme dankt het aan de stabiliteit van de K.V.P. De P v. d. A. windt zich nog al op over die zelfgenoegzaamheid van de K.V.P.die zij in hoge mat e ongerechtvaardigd en ongepast vindt. Nu, eerlijk gezegd, gun nen wij de ..eer" van dit „succes" liever aan de P.v.d.A. dan aan de K.V.P. Ge zien de inwendige verdeeldheid bij de verschillende regeringsfracties met uit zondering van de zeer positieve P. v, d. A.-fractie en de zeer negatieve V.V.D.-fractie, lijkt ons dit „succes" meer te danken aan Prof. Mr. Lief tinck zelf en de huidige politieke si tuatie. Immers, niemand voelt op het ogenblik met de verkiezingen in het vooruitzicht iets voor een regerings crisis op de valreep. Ook niet de schijn baar een regeringscrisis riskerenwil- lende. maar in werkelijkheid slecht een loos gebaar makende fractie van Mr, Oud. Een regeringscrisis op dit moment zou nog moeilijker te overwinnen zijn dan die, welke Prof. Romme met bloed, zweet en tranen officieel uit de we- reld hielp. Lieftinck wist dit en maakte zich zo sterk, dat hij zich niet eens de moeite gaf om te bewijzen, dat zijn eis van 245 millioen méér be lastingopbrengst werkelijk een axioma was, dat van nature geen bewijs be hoefde, maar als vanzelfsprekend aan vaard diende te worden. Zelfs Dr. Schouten van de Anti-Revolutionnaire Partij, die op een nader bewijs aan drong, omdat hij de juistheid van dit axioma ernstig betwijfelde, werd met een kluit anders gegroepeerde cijfers in het riet der machteloze oppositie gestuurd. Lieftinck blijft Nederlands financiële dictator. Hoe lang nog? De verwachting van de V.V.D. moge blij ken uit het feit, dat zij aan Mr. H. F. van Leeuwen, directeur van de Twent- sche Bank, voor de komende verkiezin gen een verkiesbare plaats op haar candidatenlijst heeft aangeboden, welk aanbod door de bankier is aanvaard. Deze verwachting zou echter alleen dan niet hersenschimmig zijn, wan neer de ontevredenheid van allen, die geen arbeider zijn in de Vakbondbe tekenis van het woord, over het na oorlogse regeringsbeleiddat, het moet gezegd, veel tegenwind heeft gehad, maar dat dan toch maar ons Indonesië, een berooide schatkist, een angstwek kend slinkend klontje deviezen, ge weldige en aanhoudende ontsparin gen, een zwakke gulden, het bedrijfs leven benauwende belastingen en so ciale lasten, en verpauperende intellec tuelen en kleine middenstanders heeft gekost, een voldoende aantal Kamer zetels zal weten te veroveren om een stabiele regeringsmeerderheid te waar borgen. Doch zover is het nog niet en het is zeer de vraag, of het ooit zo ver zal komen. Wanneer men Het Vrije Volk beluistert is de P.v.d.A. de com- promispolitiek met de K.V.P. hartelijk beu en ontwikkelt zij zich in weer straffer doctrinair socialistische rich ting. In de K.V.P. zelf zal de rechtse fronde, uiteraard altijd numeriek sterk in de minderheid blijven tegen over de uitstekend georganiseerde ar beiders, die het samenwerken met de P.v.d.A. vanzelfsprekend zullen blij ven prefereren als het geringste kwaad. V.V.D.A.R. en een wankelende C.H.U. zijn vooralsnog een meer hete rogeen en rumoerig gezelschap voor een tot laveren gedwongen K.V.P.- schipper dan de P.v.d.A.; en hij zou onder wel zware druk moeten gezet worden om met zulk een gezelschap uit zeilen te gaan. In de democratie geeft nu eenmaal het getal de door slag. Het iets grotere getal domineert over het maar weinig kleinere. Kijk maar naar Labour in Engeland. Hoe de rechtse idee aan het vereiste cijfer zal moeten komen, om het regerings schip in ander vaarwater te krijgen, kan niet door enkel wensdromen worden opgelost. Het rommelt wel-is- waar en in een dik half jaar kan nog veel gebeuren, maar het door velen verhoopte en als opfrissend beschouw de onweer zien we nog niet losbarsten. REFLECTOR Advertentie DARTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Het Bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage heeft bon 506 algemeen (voorkomende op de A- en B-kaarten) en bon 514 algemeen (voorkomende op de D-kaart) aangewe zen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag worden gebruikt en blijven gel dig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 4 Augustus. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwijzing zal 30 Augustus 1951 geschieden. Een hartelijk woord, op tijd gesproken, kan een wending geven aan iemands leven Op een amusementsavond in Concor dia te Bussum zou Woensdagavond ook de radio-reporter Wim Jansen optreden met zijn programma „Twee keer één is één". Tijdens de voorstelling deelde de impresario echter mede, dat de reporter niet zou verschijnen, omdat de K.R.O. hem dit optreden verboden zou hebben Van de zijde van de K.R.O werd' hieromtrent medegedeeld, dat de repor ter een arbeidsovereenkomst met de K.R.O. heeft en het hem zonder diens toestemming verboden is voor derden op te treden. De impresario vertelde nog, dat Wim Jansen een contract voor het optreden op 25 avonden in verschillende plaatsen hééft getekend, en reeds zes avonden is opgetreden. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bij'kantoor.Beverwijk: Stumphlusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Il'muiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. J. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milHmefer- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per weefc f 1.82 per maand, f S.45 per kwartaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1