Tweede Kamer doet vele wetsontwerpen af Terugtrekking van de vreemde troepen voorwaarde voor vrede op Korea Vrijdag 9 uur verkoop Brand en waterschade textiel VAN NELLE 'S THEE 48 Grootste besparingen bij Spoorwegen door electrificatie Delegaties trachten tot accoord te komen over deze agenda-kwestie MOSKOU ZINGT EEN WIEGELIED Zo voordelig kunt U NOOIT meer kopen GsZeftmans Kleine verhoging van de goederenvrachtprijs HARRIMAN GEEFT ZIJN POGINGEN NIET OP Acheson waarschuwt tegen rode vredespropaganda Ons gehele bedrijf moeten wij hierdoor reorganiseren f 69.- EEN HEERLIJK KOPJE THEEMEl/ROUUf Krachtige aardbeving (sCHEEPVAARTBERICHTEti) tegen abnormaal lage prijzen Een greep uit onze prijzen: os 1 minis Overhemden f 7.98 f 5.98 ....f 3.98 liegen j assen DONDERDAG 19 JULI 1951 PAGINA 4 i HAARLEM VROOM DREESMAMW BEVERWIJK De Spoorwegen Naturalisaties Indische juristen De vrije Zondag Besprekingen met vooraanstaande Perz. parlementsleden Juiste plaats niet bekend, gevolgen ernstig? RADIO MOSKOU OVER ONDERHANDELINGEN TE KAESONG Onze Kleding- en Herenmodezaak in de Gen. Cronjésfraaf 3—5 is door brand vernietigd en tijdelijk gesloten Daarom verkopen wij onze gehele winkelvoorraden, dus alle goederen, ook van onze zaken in de Grote Houtstraat en Kleine Houtstraat tot het laatste stuk toe, schoon leeg. uitsluitend de allerbeste kwaliteiten: van f 206.- voor I 159.- f 189.- f 89.- f 169.- van f 25.— f 19.- f 13.- restanten voor f 9.98 f 8 9.- voor f 39.— van A/ecUno fiehenmodokoAe/t GROTE HOUTSTRAAT 120 en KLEINE HOUTSTRAAT 58 Vergeet U dan niet, de thee vóór het inschenken even om te roeren. Dan pas is elk kopje, dat U schenkt, even smakelijk en geurig, en juist sterk genoeg. ROER VOOR HET INSCHENKEN DE THEE EVEN OM EN GEBRUIK PLASTIC DROOGLIJN, zéér sterk! roest nooit! rol van 10 m Alléén Vrijdag OPKLAPBED- COMBINAT1E opkl.bed. ombouw, matras m. kapok kussen en banden Alléén Vrijdag DAMES NACHT HEMD, bleu en zalm. katoen mooie garnering Alléén Vrijdag PLASTIC TAFEL ZEIL, 135 X 135. or. Eng. bloem- dessins KINDERSCHEP met gelakte steel Alléén Vrijdag Alléén' Vrijdag (Vergadering van Woensdag, geopend te 13 uur, voorzitter mr. Kortenhorst.) De amendementen-Algera op het w.o. goederenvervoer met binnenschepen in zake het niet verlenen van bestuursbe voegdheid aan verladers op de schippers- beurzen wordt met 13 tegen 46 stemmen verworpen (voor A.R. en St. Ger.) Het ontwerp wordt zonder stemming aange nomen. Aan de orde is het w.o. Voorziening in de Kapitaalsbehoeften van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen en toeken ning van bijdragen in de door deze ven nootschap ten gevolge van de oorlogs omstandigheden en de bezetting van Nederland geleden schade. Mr. ALGERA (A.R.) acht het juist, dat de minister niets voelt voor een onafhankelijke staatscommissie, die zal adviseren over investeringskwesties. Dit is een zaak van de directie. Spr. vraagt, waarom de lijn ArnhemZwolle op de urgentielijst van te electrificeren lijnen is gezet. Spr. hoopt en verwacht, dat de lijn van Amersfoort naar het Noorden prioriteit behoudt. Spr. houdt de minister aan zijn toe zegging, dat een staatscommisssie zal worden benoemd, die het vraagstuk spoorwegenwegvervoer in studie zal nemen. Spr. vraagt naar 's ministers mening over de verhoging van de motorrijtui genbelasting, gezien in het licht van de vervoerscoördinatie. Is het juist, dat be lastingheffing dienst doet als coördina tiefactor? Is het juist, dat de belastingen worden aangewend tot ordening? Wat gaat de minister doen, als de belasting is aangenomen? De heer JANSSEN (Kath.) acht het onjuist, dat het rijk credieten aan de Spoorwegen heeft gegeven, zonder dat daarvan iets uit de begroting blijkt. Zul len de Staten-Generaal voor nog andere verrassingen worden gesteld? Spr. wil overigens wel accoord gaan met dit ont werp. De heer RITMEESTER (V.V.D.) vraagt zich af, of de Spoorwegen wel de nodige soberheid in acht nemen. Wij behoeven geen wagons met een bar te hebben. Spr. ergert zich aan dergelijke dingen. Ondanks bezwaren tegen de wijze, waarop het crediet is verleend, zal spr. gezien het grote belang van de eco nomische opbouw van onze spoor wegen accoord gaan met het ont werp. Ir. POSTHUMUS (Arb.) zegt, dat de spoorwegtekorten voor een groot deel hun oorzaak vinden in het feit, dat de Spoorwegen gedwongen zijn tot lang lopende investeringen. Overigens zijn de tekorten hier te lande veel kleiner dan elders. De minister van Verkeer en Water staat, de heer WEMMERS, zegt, dat het niet in de bedoeling ligt met de uitgaven verder te gaan dan in het onderhavige voorstel is voorzien. De electrificatie van de lijn Amers foortZwolle zal 1 Jan. '52 gereed zijn; ZwolleLeeuwardenGroningen op 1 Mei '52; ZwolleArnhem 1 Mei '53. Dit overheidsbeleid moet zo weinig mogelijk door andere of fiscale maat regelen worden doorkruipt. Dit gebeurt ook niet met de verhoging van de mo torrijtuigenbelasting. In de meeste landen rondom ons heb ben de spoorwegen een bevoorrechte positie. Het resultaat is, dat de spoor wegen daar grote tekorten hebben. Er bestaat geen gezonde concurrentiesfeer en het élan is er uit gegaan. De regering oenkt er dan ook niet aan om de hui dige politiek van gelijke behandeling te verlaten. De minister van Financien is het volkomen eens met deze zienswijze. De investeringen in het wegvervoer zijn enorm geweest na de oorlog; in 40 hadden we 104.000 personenauto's, in al 155.000, waarvan na '45 toegevoegd 110.000. Voor autobussen en vrachtauto bussen gelden resp. de getallen 4500. 5000 en 4800 en 47.000, 82.000 en 42.000. Spr. heeft er geen bezwaar tegen het accountantsrapport van de Spoorwegen ter vertrouwelijke kennisneming van de vaste commissie te zenden. Spr. ontkent, dat de wagons te luxueus zijn opgezet. Men vergete niet, dat de Spoorwegen service moeten bieden. De Spoorwegen hebben vrij grote besparin gen kunnen bereiken door zuinig beheer. De grootste besparingen werden echter bereikt door electrificaties. Door electri ficatie van de lijn ArnhemZwolle wordt 346.000 ton steenkolen d.i. 28 millioen gulden aan deviezen per jaar bespaard. Intussen ligt het in de bedoeling op korte termijn een kleine verhoging van de vrachtprijzen van goederen door te voeren. Zulks is noodzakelijk geworden tengevolge van de prijsverhogingen. Het ontwerp wordt zonder stemming aangenomen. Zo ook dat tot wijziging van het rentepercentage premieleningen Loterij wet.' Aan de orde is de beraadslaging over de wetsontwerpen tot naturalisatie van J. Apotowski en 26 anderen, van H. J. Bauer en 22 anderen, van J. Faermas en 19 anderen, van K. Arnolds en 21 anderen, van J- J- Bebenroth en 20 anderen, van K. Bongartz en 18 anderen, en W. C. T. Andreé en 19 anderen en van R. S. Ambar en 21 anderen. De heer SCHEPS (Arb.) betreurt het, dat de naturalisatieaanvrage van Teré- zia Dervarits vrij lang op het departe ment is blijven liggen. De betrokkene heelt bijzonder illegale verdiensten en het was redelijk geweest haar voorrang te verlenen, te meer daar reeds aan vele wapendragers reeds het Nederlander schap is verleend. Spr. dient met betrekking tot een ander punt een motie in, omdat de minister zich aanvankelijk niet met zijn standpunt accoord heelt verklaard, waar in de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat bepaalde namen door Nederlanders niet wel kunnen worden uitgesproken en de minister uitnodigt maatregelen te treffen, die aan dit bezwaar tegemoet komen De min. van Justitie, Mr. MULDE- RIJE zegt, dat de wapendragersgeval- len op een stapel zijn gelegd. De ille gale gevallen gaan voor. Maar ten departemente weet men niet altijd, wanneer het nu illegale gevallen be treft. Ook de communisten worden uitgesorteerd. Wat de vreemde namen betreft, zij zijn een goed voorbeeld van de Neder landse gastvrijheid. Maar overigens, de betrokkenen kunnen naamsveran dering aanvragen, juist zoals andere Nederlanders. Spr. ziet geen reden hen vrij te stellen van de kosten, die daaraan verbonden zijn. In zijn repliek dient de heer Scheps nog de volgende motie in: de Kamer, van oordeel, dat de behandeling van de aanvragen tot het verkrijgen van 't Ne derlanderschap van personen, die zich jegens het Nederlandse volk in de jaren '40'45 verdienstelijk hebben gemaakt voorrang moet worden verleend, nodigt de minister uit daartoe strekkende maat regelen ten spoedigste te nemen. De stemmingen worden uitgesteld tot Donderdag 13 uur. De ontwerpen, behalve dat, waarin Johan de Peterson voorkomt, worden zonder stemming aangenomen. Aan de orde is het w.o. openstelling van rechterlijke betrekkingen, advoca tuur en notariaat voor bepaalde groepen van Indische juristen, notarissen en candidaat-notarissen. Mr. DE GRAAF (Kath.) pleit voor daadwerkelijke inschakeling van Indi sche juristen in de Nederlandse rechter lijke macht. Spr. vreest, dat dit ontwerp een leeg gebaar zal blijken te zijn. Mr. BARON VAN DER FELTZ (C.H.) acht het juist, dat de minister bij dit ontwerp het lidmaatschap van de Hoge Raad uitzondert. Spr. juicht het ont werp overigens toe, maar waarschuwt ertegen, dat we niet te veel Indische juristen moeten toelaten. De studie van het Nederlandse recht was nu eenmaal zwaarder. De heer STUFKENS (Arb.) acht het ontwerp eveneens juist. Maar inderdaad moeten we voorzichtig zijn en zorgen, dat er niet een soort tweede rangs ju risten ontstaat. Mr. VONK (V.V.D.) zegt erkente lijk te zijn voor dit ontwerp. Spr. pro testeert tegen hetgeen mr. Feltz zei. Het is enghartig om te zeggen dat de In dische juristen minder zijn. De minister van justitie Mr. MULDE- R1JE zegt, dat niet gemakkelijk is aan te geven op welke wijze voorkomen kan worden, dat deze regeling alleen een papieren regeling zal zijn. Er zijn nu eenmaal in ons land maar beperkte mogelijkheden en grote voorzichtigheid is veelal geboden. Wij mogen het In disch recht niet achterstellen, maar er is een verschil van levenssfeer. Na korte re- en dupliek wordt let ontwerp zonder stemming aangenomen. Zo ook het ontwerp tot wijziging van hoofdst. 8 A begr. '48. Aan de orde is het w.o. wijziging van de arbeidswet 1919. De minister van Sociale Zaken, mr. JOEKES, zegt het ontwerp inderdaad ingediend te hebben, naar aanleiding van een discussie met prof. Molenaar in de Eerste Kamer. Wat het aantal vrije Zondagen betreft zegt spr. dat hij n.a.v. wensen uit de Kamer van het aantal twaalf is afge weken. Zij die een verzoekschrift heb ben ingediend, dienen te bedenken, dat de algemene regel reeds jaren lang is, dat er zeventien vrije Zondagen zijn. Overigens wenst spr. aan dertien vast te houden, omdat zo in ieder geval ze kerheid bestaat, dat eens in de vier we ken de vrije dag op een Zondag valt. Bij de behandeling van de artikelen dient de heer STAPELKAMP (A.R.) een amendement in, dat beoogt het minimum van 13 vrije Zondagen per kalenderjaar onder alle omstandigheden te waarbor gen. De MINISTER zegt bereid te zijn het amendement over te nemen indien in de Kamer geen bezwaren bestaan. Het ontwerp wordt zonder stemming aangenomen, Aan de orde is het w.o. wijziging van de wet van 9 November '50 tot verho ging van pensioenen met een bijzonde re toeslag, en van de kinderbijslagwet voor gepensionneerden. De heer STAPELKAMP (A.R.) juicht het ontwerp toe. Het bevat echter een aantal zwakke punten. Spreker vraagt een gunstige regeling voor de weduwen van hen, die voor 1 Januari 1947 zijn gepensionneerd. Voorts ook voor hen die een lager pensioen genieten dan f 450.per jaar. Mevr. FORTANIERDE WIT (N.V. D.) spreekt haar blijdschap uit over de indiening van dit ontwerp. Spreek ster betreurt het echter dat de bij slag nooit hoger mag zijn dan 20 pro cent van de pensioenen. Deze bepaling treft juist hen, die lage pensioenen genieten. Het zou juist zijn dit per centage te verhogen of op te heffen indien die lage pensioenen genoten worde als gevolg van een hoofdbe trekking. De heer DASSEN (Kath.) juicht het ontwerp toe. Spreker verzoekt echter eveneens de limiet voor de lagere pen sioenen te verhogen en een gunstiger regeling te treffen voor de weduwen van de vóór de salarisverhoging van 1947 gepensionneerde onderwijzers. De vergadering wordt te 23.30 geslo ten. De speciale afgevaardigde van President Truman naar Perzië in verband met het EngelsIraanse olieconflict, de heer Averell Harriman, met zijn echtgenote (linies), de Amerikaanse ambassadeur en Mevr. Grady (rechts) en Prins Ali Reza, broeder van de Shah, voor de lunch in het paleis van Prins Reza. Averell Harriman, de afgezant van President Truman, is gisteravond met leiders van het Perzische parlement bijeengekomen om het Anglo-Iraanse oliegeschil te bespreken. Naar verluidt hadden de besprekingen nog een ver kennend karakter en zijn er geen aan- wijzigingen dat Harriman reeds bepaal de voorstellen heeft gedaan om de im passe te doorbreken Volgens een offi cieel verslag heeft Harriman op de Perzen opnieuw een beroep gedaan om wijsheid en redelijkheid met enthou siasme te combineren om de moeilijke problemen op te lossen, Gisteravond laat heeft Harriman nog een Seismografen ln Europa en de V. S. hebben gisteren krachtige aardbevingen geregistreerd, die meer dan twee uur duurden en waarvan men vreest dat de gevolgen ernstig' zullen zijn. Ameri kaanse seismologen zijn van mening, dat het epicentrum van de aardschokken in de Atlantische Oceaan ligt. Deskundigen in Italië denken echter, dat het centrum vermoedelijk in India lag en het seis mologisch instituut van Stuttgart heeft medegedeeld, dat de aardschokken zich waarschijnlijk in Oost-Azië hebben voorgedaan; dit zou dus in India kun nen zijn. Een nauwkeurige plaatsbepa ling kan echter nog niet gegeven wor den. De aardbevingen zijn gere gistreerd door een seismoloog in Enge land, drie Amerikaanse universiteiten, twee seismografische observatoria in Italië en het seismologisch instituut te Stuttgart. Radio Moskou heeft gisteren verklaard, dat de communistische onderhandelaars op Korea bü de wapenstilstandsbesprekingen, die thans in Kaesong aan de gang zijn, staan op het terugtrekken van alle vreemde troepen van het schiereiland. Het Sovjet-persbureau Tass heeft volgens radio Moskou uit Pyongyang mede gedeeld: Het is duidelijk, dat een vredelievende regeling van de Koreaanse kwestie onmogelijk is zonder de terugtrekking van de vreemde troepen van Korea. Uit het debat over de agenda is gebleken, dat de Amerikaanse partij catego risch de kwestie van de terugtrekking der vreemde troepen bestrijdt". Bjj het begin van de besprekingen kregen de Amerikaanse onderhandelaars de instructie alleen te spreken over kwesties, die rechtstreeks op de schikkingen voor een wapenstilstand betrekking hadden. Een kwestie als de terugtrekking van de Amerikaanse troepen zou een politieke kwestie zijn en buiten hun instruc tie vallen. De V. N.-dclegatie werd door Moskou er voorts van beschuldigd te pogen ten Noorden van de 38ste breedtegraad een demarcatielijn tussen beide legers te trekken. „Hieruit blijkt duidelijk de wens van de Amerikaanse partij om het algemeen beker.de voorstel van de heer Malik, Russisch vertegenwoor diger bij de V. N„ te slim af te zijn", aldus verklaarde Tass. Volgens het Russische persbureau heeft de Noord-Koreaanse generaal Nam II, leider van de communistische dele gatie, de V. N.-vertegenwoordigers mee gedeeld, dat zijn groep van plan is „vast te houden aan de 38ste breedte graad als demarcatielijn en aan de te rugtrekking van de vreemde troepen uit Korea als waarborg tegen de hervatting van de vijandelijkheden op Korea". moeilijkheid zal ongetwijfeld betrek king hebben op de rode eisen voor het terugtrekken der vreemde troepen. Twee andere kwesties zijn tijdens de besprekingen van gisteren opgelost, al dus is in een geallieerd communqué bekend gemaakt. Men vermoedt, dat de twee partijen weldra tot een soort ver gelijk zullen komen, opdat de onder handelaars hun taak het opstellen van een agenda kunnen beëindigen. Aan de fronten is de activiteit nog steeds gering, maar geallieerde vlieg tuigen blijven, zware aanvallen op Noord- Koreaanse aanvoerwegen en voertuigen uitvoeren. De totale Amerikaanse verliezen ln Korea bedroegen Woensdag 79.139 (11.777 gesneuvelden, 55.125 gewonüen en 12.237 vermisten), hetgeen ten op zichte van de voorgaande week een stij ging van 413 man betekent. Dit week- cjjfer is het laagste sinds de publicatie van de eerste verlieslijst op 7 Augus tus 1950. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad de voordracht doen toe komen te benoemen tot gewoon hoog leraar in de Griekse taal en letterkunde: tl. dr. J. G. Kamerbeek, conrector aan het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar; 2. dr. H. J. Drossaart Lulofs, conrector aan de afd. gymnasium van het Stede lijk Lyceum te Emmen. Generaal Nam II, aldus meldt Tass verder, diende voorts nog de volgende voorstellen in voor de agenda der be sprekingen: Instelling van een gede militariseerde zone, het opstellen van concrete maatregelen voor de beëin diging der vijandelijkheden, de vor ming van een commissie van toezicht voor de uitvoering van het accoord en de regeling van het krijgs gevangenen-probleem. Generaal Nam II is volgens Tass van oordeel, dat de krijgsgevangenen na de beëindi ging van de vijandelijkheden „naar hun haardsteden moeten terugkeren". Ondertussen hebben de beide delega ties vandaag opnieuw onderhandeld over de agenda. Tijdens deze zevende bijeenkomst, waarvan het resultaat nog niet bekend'is, heeft men getracht over eenstemming te bereiken over één De- langrijke kwestie, waar men jpit tijdens de conferentie van gisteren -niet over eens is kunnen worden. Deze laatste De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft gisteren tijdens zijn persconferentie verklaard, dat het voor de Westerse landen dom en gevaarlijk zou zijn zich te laten beïnvloeden door de Russische vredespropaganda welke ten doel heeft de Westerse krachtsinspanning voor de defensie tegen de Russische expansie- zucht te doen afnemen. Op de conferentie vroeg men hem wat hij dacht van het nieuwe Russi sche tijdschrift „News", dat in de Engelse taal verschijnt. Acheson advi seerde zich ten aanzien van de Russi sche publicatie op een realistisch stand punt te plaatsen Het is volkomen duidelijk, zei Ache son, dat „News" een onderdeel is van de Russische vredespropaganda-cam- pagne, die de Amerikaanse minister een Russisch wiegelied noemde, dat gezongen wordt om het Westen, zijn krachtsinspanning te doen verminde ren. Amerikaanse diplomaten verwachten, dat Rusland in de eerstkomende we ken in het kader van zijn „vredes-offen- sief" een belangrijk diplomatiek voor stel zal doen, dat de hoop op ontspan ning in de wereld zal doen toenemen. Men houdt in Washington rekening met de mogelijkheid, dat dit voorstel betrekking zal hebben op een bijeen komst der grote mogendheden, met in begrip van communistisch China, ter regeling van de kwesties in het verre Oosten. Dit zou het logisch gevolg zijn van een overeenkomst, waarbij een eind gemaakt werd aan de oorlog in Korea. ontmoeting gehad met Reza Hekmat, voorzitter van de Majlis (Tweede Ka mer) en enkele vooraanstaande afgevaar digden Harriman had bisteren eveneens een onderhoud gehad met Sir Francis Shepherd, de Britse ambassadeur te Teheran Wat zij hebben besproken werd niet békend gemaakt. De Amerikaanse bemiddelaar, die Maandag tweemaal een onderhoud heeft gehad met Mossadeq, zou, naar ver wacht werd, de premier vandaag op nieuw bezoeKen. De pas opgerichte Perzische Natio nale Petroleum Maatschappij heeft haar producten in New Yorkse bladen te koop aangeboden. In de adverten ties wordt er op gèwezen, dat de kopers voor eigen transportmiddelen moeten zorgen. Een woordvoerder van de Internatio nale Coöperatieve Petroleum Associatie heeft verklaard dat de maatschappij „op het ogenblik geen betrekkingen on derhoudt" met de nationale oliemaat schappij van Perzië' „Zoals ieder an der". aldus de woordvoerder, „werden wij uitgenodigd olie in Perzië te kopen. Wij hopen echter, dat Harriman in staat zal zijn het geschil te beslechten". ALAMAK p. 18 Wight n. Antw. ALHENA p. 18 Finisterre n. Rott. AMSTELVAART p. 18 Dover n. Amst. ANhENKERK 18 te Port Said. ARMILLA 18 te Haiphong. AAGTEKERK 18 n. Hongkong. AALSDIJK 18 n. Antw. ALDABI p. 18 Lissabon n. B. Aires. AMSTELLAND 19 te St. Vincent. BEVERWIJK p. 17 Finisterre n. Rott BOISSEVAIN 18 te Singapore. BOSCHFONTEIN 19 te Genua. BANTAM 18 te Banjoangi. GAROET p. 18 Dondra Head n. Djakarta. GROOTEKERK 18 n. Amst. HF.RS1LIA 20 te IJm. JAPARA 18 te Londen. JAVA 18 n. Makassar. JUPITER 18 n. Tunis. KERTOSONO 17 te Panaroekan. KIELDRECHT 19 te Pabaeo. KLIPFONTEIN 18 n. Amst. LANGKOEAS 18 n. Djarkarta LEMSTERKERK 18 n. Perz. Golf. LOOSDRECHT p. 18 Cochin n. Colombo. LIEVEVROUWEKERK 18 n. Kuweit. LAERTES p. 18 Algiers n. Amst. LAURENSKERK 18 n. Rolt. LOPPERSUM p. 18 Algiers. MAAS p. 18 Vigo n. W. Indië. MARIEKERK p. 18 Kp. Leewin n. Rott MENTOR 18 n. Londen. MENTOR 18 te Gibr. MITRA p. 18 Kp. Skagen n. Kopenhagen. MUIDERKERK p. 18 Kp. Bon n. Hamburg. NESTOR p. 17 Gibr. n. Levant. PAPENDRECHT 18 n. Puerto la Cruz. PR. W. V. ORANJE 18 n. Montreal. RAKI 19 te Marseille. SIBAJAK p. 18 Kp. Cerunia n. Rott, SLOTERDIJK 19 te Alex. STAD HAARLEM p. 18 Kp. de Gata n. Sav. STAD DORD. p. 18 Kp. Espiciel n. Ned. TABINTA 18 te Immingham. TARIA 18 Golf v. Masira. TERNATE p. 19 Minicoy n. Djak. TITUS p. 18 Casquets n. Alex. WINTERSWIJK 18 n. Civita Vecchia. TANKVAART AGATHA 18 n. Makassar. CALTEX DELFT p. 18 Gibr. n. Sidon. CALTEX LEIDEN p. 18 Finisterre n. Sidon. CALTEX PERNIS 18 te Rott. CALTEX NED. p. 18 Kp de Gata n. Sidon. CALTEX THE HAGUE p. 18 Dungen. n. Sid. CALTEX UTRECHT p. 18 Kreta n. Rott. ESSO DEN HAAG p. 18 Terceira n. Aruba. MARPESSA p. 18 Gibr. n. Berre. MYONIA 18 n Miri. MURENA 19 te Rott KLEINE VAART PONZA, 13 v. Kasko n. Zaandam; PONTO, 17 te Lapaluoto. CARIBIA p. 18 Brunsbuttel. ZEPHIR 17 v. Spesshult. EMKE 17 te Water ford. ZIJPE 18 v. Londen n. Norwich. JA SON 18 te Waterford. ALBERT D p. 19 Brunsbuttel. MARIA THERESIA p. 18 brunsbuttel n. Wismar. MARATHON 18 v. Billingham n. Rott. AALSMEER 19 te Brus sel. GLORY 18 te Stockholm. TEUN A 18 v. Gothenburg n. Skoghall. SPURT 18 te Emden. ANNA SYLVIA p. 18 Brunsbuttel n. Delfzijl. UNITAS 18 te Korsor. MARVA 18 v. Wismar n. Harlingen. KUWI p. 19 Brunsbuttel n. Naestved. ELMA 17 te Hel sinki. KWIEK 18 te Stettin. CORNELIS 19 v. Goole n. Blyth. WOLANDA 17 v. Rostock n. Kotka. PHOENIX 18 te Goole. EEMS 17 te Londen. AUA 17 te Manchester. GRADA 17 v. Newcastle n. Ahrendal. BINNENLANDSE HAVENS AMSTERDAM aangekomen 18 Juli: WES TERDOK (Phoenixlijn), Londen, stg; AN TILOPE, Vreeland, uitklaren; NOORDKAAP, Leeuwarden, ledig; 19 Juli: LIBELLE, Bre men, stg; AMSTELVAART. Galveston, tar we; FALCON, Londen, stg. Vertrokken 18 Juli: DEO DUCE, Gdynia, stg; ALGARVE, Antwerpen, ledig; VERA, Ostrand, zout; CORONA (Fin.), Helsinki, stg; EGINA, Bremen, ledig; JAGERSFON TEIN. Hamburg, stg en pass.; SURTE, Lon den, oud papier; SVOLDER, Duinkerken, ledig; ATLAS Spanje via Rotterdam, stg; MAASKERK, W. Afrika, via Antwerpen, stg en pass; ANTILOPE, Stockholm, uitge klaard. 19 Juli: EEMSTROOM, Portsmouth, stg; ZELO, Sunderland, ledig; JOHANNA TE VELDE, Utrecht, ledig. I Verkoop in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4