SMAAKVOL CORSAGE OP DE SLIP VAN HAARLEMS FEESTKLEED Daders van Haagse moord in arrest .VAN BLOEMENCORSO CENTRALE VERWARMING AGENDA Pastoor L. J. Bresser benoemd in Voorhout De mislukte geldlening Jeugd-waterpolo-kampioenschap kring Haarlem TYBB verricht wonderen Doorlopende voorstelling van boeiende kleurenfilm door duizenden gezien Vuurwerk op zoele zomeravond Een verheugend resultaat? HERINGA WUTHRICH Vuurwerk GROEN Co. P. Willemse in het zilver H.V.G.B, bracht sterkste zevental in het water HOGE ONDERSCHEIDING VOOR BARON VAN HEEMSTRA MAANDAG 23 JULI 1951 i-AGINA 2 ZONNIG BLOEMENCORSO 1951 Burgerlijke Stand SNACKBAR iweede prijs WOLLANA eerste de versiering was verzorgd door FLOWERSHOF ZIJLSTRAAT 67 i/'o Twenische Bank OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL H. O. V.-concert met licht programma BLOEMENDAAL - TEL. 22143 Woningbouw in Haarlem niet gestagneerd Rondleiding Rembrandt- tentoonstelling Buitengewoon gezant van Oostenrijk in de Vleeshal Jongens strooiden kop spijkers op rijwielpad MeeuwenHaarlem 65 WATERPOLOPROGRAM 'n TIP VAN BOOTZ tl. TIP J ONGEKENDE DRUKTE OP ZANDVOORTS STRAND Auto-races trokken 40.000 bezoekers PRIJSUITREIKING AUTO-RACES Officiële ontvangst van coureurs op stadhuis Toeschouwer bood coureur hulp en werd 100 ontstolen HEEMSTEDE Gez&menlyke demonstratie Een mooi succes BLOEMENDAAL Geen spreekuur Examen Hoofdakte Examens Handenarbeid Volley-bal DAMMEN De massakamp H.D.C.— St. Bavo „Het Witte Paard" WASSERIJ DUYN o o Met veel techniek, goede smaak en kolder draaide Zaterdagmiddag in Haar lems straten een betoverende kleurenfilm, onder de veelzeggende titel „Bloemencorso 1951". De duizenden toeschouwers, die uit alle windstreken naar het als een mieren nest krioelende hart van de stad, of naar de buitenwijken waren gestroomd, hebben voor deze kleurenpracht de ogen bijkans uit het hoofd gekeken. En of ze nu eerste, tweede of derde rang stonden, zij hebben de voorstelling van beeld tot beeld aandachtig gevolgd en zo nu en dan stevig in de handen ge klapt om hun instemming met deze schone rolprent te betuigen. Als vanouds werd de belichting, door een stralende Juli-zon, prima ver zorgd en waren de hoofdrollen in goede handen. Ook de debutanten hebben hun beste bloemetjes voorgezet en zo vormde dit alles een boeiend geheel, onder de uitnemende regie van de stichting „Haarlems Bloei". Kort na het middaguur maakten de deelnemers zich op de Spanjaardslaan gereed voor de start van een urenlange zege-tocht. Hier in de schaduw der hoge. dik-bebladerde bomen. verloren de bloemen niets van hun frisheid en kwamen de verschillende tinten mis schien wel het mooist tot hun recht. Even later arriveerde ook Hare Majes teit de Bloemenkoningin, gekleed in haar lila staatsiegewaad, zittend op een praalwagen, welke bekleed was met een tapijt van zacht rose anjers. Nim mer zagen wij een koningin op de dag van haar troonsafstand zo blijmoedig en kalm. De organisatoren bleken door inmid dels opgedane ervaring te weten, dat zelfs lang wachten op iets moois ver velend kan zijn en daarom was het ver heugd te zien. dat de stoet -,'ich precies op de afgesproken tijd in beweging zette. Het C.J.M.V Tamboer- en Pijper corps zorgde al direct voor een pittige ouverture, die de sierlijke paarden van de onlangs jubilerende Rijvereniging „Kapitein v. d. Wal" uit Hoofddorp, de nodige moed gaf. Inmiddels meldden de motor-brigades van de politie, als ron kende herauten, de komst van het cor so op de Dreef, waar zoals overal ree~s vele nieuwsgierigen langs de weg ston den. Telkens weer groette de vorstin der Er is mij gevraagd een woord van aan beveling te schrijven voor de collecte op a s. Zaterdag en Zondag ter verster king van de kasmiddelen van „Her wonnen Levenskracht" en „Santos". Het is geloof ik, daar ben ik vast van overtuigd, niet nodig na zoveel jaren te overtuigen van de noodzaak van de bestrijding der t.b.c. Wel zal het aanbeveling verdienen u nog weer eens. ik zou haast schrijven te doen opschrikken, uw belangstelling weer levendig te maken voor de nog steeds voortwoekerende gevaarlijke t.b.c. Gij die altijd gezond zijt. gaat zo gauw schouderophalend een ijverige col lectant met zo'n busje in de hand voor bij. Men leest het op de gezichten: al weer zo'n bedelarij. Maar tochgij robuste kerel, zelfbewuste jonge man of jonge vrouw, gij overgezonde huismoe der. beseft toch dat u zelf of uw kin deren die gezondheid slechts gekregen hebt van Onze Lieve Heer, maar ook, dat indien Hij het wil u zelf misschien reeds van de opbrengst van deze collecte verpleegd moet worden in een sanatorium. Hebt u familie of, relaties, die met t.b.c. ziek te bed liggen? Zo ja. dan be hoef ik u niet verder op te wekken uw gave te storten. Maar is dit niet het geval, neem dan eens één kwartier van uw kostbare tijd af om eens een t.b.c.- patiënt te bezoeken, om u in te denken wat het is voor een huisvader om een half jaar. ja soms een jaar en langer te moeten rusten. Buiten alle financiële moeilijkheden om. vindt u daar een stil gedragen leed. vol kommer en zorgen, die ik niet waag u te beschrijven. Deze ellende proeft u, het zal u geheel ver vullen. indien u zich slechts enkele mo menten de toestand van de patiënt kunt indenken. Welnu dan, voor het eerst gaat „Her wonnen Levenskracht", de prachtige onderorganisatie van de K.A.B. en „Santos", de onderorganisatie van de R.K. Middenstandsvereniging, samen collecteren voor het goede doel om dit bijna niet te dragen leed te verzachten en te bestrijden. Dit is op zichzelf reeds een verheugend resultaat, dat twee standsorganisaties ook op dit terrein gaan samenwerken. Wanneer nu ook nog door uw ruime giften de collecte bijzonder goed zal slagen, dan zullen we kunnen zeggen: het was niet een enkel voudig maar een dubbel „verheugend resultaat", waarvan op de eerste plaats de t.b c.-patiënten zullen profiteren, maar dat ook de gereenschapszin in twea standsorganisaties ten goede zal komen. S. J. WARMER. Voorz R.K. Middenstandsver. Niet alleen elke patiënt, ook de gezonde mens heeft belang bij een krachtdadige bestrijding van de tuberculose! Steunt milddadig de Speldjesdag van Herwonnen Levenskracht en Santos a.s. Zaterdag. ONDERTROUWD: 21 Juli: M. H. Pre- nen en H. Eshuis. GETROUWD: 21 Juli: J. P. Lelie en A. H van Boekei; M. Bouwhuis en W. C. I'ëijzer. GEBOREN: M. Jürgens—Joustra, z; M. J. van der Veldk—Schiering, z; B. C. O de Boer—Dooyewaard, z; J. J. M. Thoolen—Westhof, z; J. C Groenen- berg—van Eis, d; R. Jonker—Fortuin, d; T. EleveldBrouwer, d; M. Gladpoot jesvan der Stroom, d; G. J. Ebbe- ling—Alders, d. OVERLEDEN: M Bijsterbosch, 26 j„ Oostvest- J. W. G. job, 57 j„ Brouwers kade; J.' van Gellekom, 71 j., Kamper laan; P. van Riet, 82 j., Santpoorterstr.; A. Vink. 76 j„ Spaarne; G. Ziemerink, 72 j., Vergierdeweg. bloemen haar feestende onderdanen met een vriendelijk gebaar en een zon nige glimlach. Maar er was meer te zien in deze lange stoet. Het grote carnavals-hoofd met de strooien hoed draaide voortdu rend van links naar rechts, zodat het waarschijnlijk met hoofdpijn naar bed is gegaan. De meeste personen- en be stelauto's waren bescheiden, doch niet temin smaakvol versierd. Het is niet da overdaad van bloemen die 't hier doet, maar de gelukkige combinatie tussen de tint van de bloem en die van 't glim mende autolak. Veel bijval verwierf ook de blonde spinster achter haar wiel, in de geur van frisse, gele rozen. De Westfriese bruiloftgangers hadden van het feest op Vrijdag nog wat vro lijkheid overgehouden en van een katei was niets te bemerken. Bij de serie vrachtauto's trokken twee deelnemers bijzondere aandacht. Het waren de Gemeente Reiniging en de brandweer. De eerste met witte gladio len in plaats van sneeuw aan de ploeg en rozenblaadjes strooiend. De fel-rode autospuit van de brandweer had min der haast dan gewoonlijk en was even eens keurig versierd. Origineel was de inzending „Godfried van Ballon", herinnerend aan de mis lukte ballonvaart van mevr. Boesman en de schrijver Godfried Bomans. De beide „kopstukken" in de mand hebben ogenblikken, want de mand dreigde zo nu en dan om te slaan en het meege voerde water klotste herhaaldelijk te gen de benen. Veel zorg was er ook besteed aan de rijwielen en carriers, doch de hoofdzaak vormde toch wel de serie attractieve voertuigen. De Katwijkse reddingsboot, bemand met twaalf personeelsleden van de Noor der-Begraafplaats. kon het in de stad beter uithouden dan de twee landpaar- den, die het geheel moesten trekken. Juist nadat het gemeentebestuur het corso op de Grote Markt goedkeurend had gadegeslagen, deden zij hun vracht je over aan de service-wagen van de Dienst Hout en Plantsoenen. De met koperwerk en bloemen opgetuigde Drentse boerenwagen, daterend uit 1802 en nog voorzien van de kromme dissel, was een lust voor het oog, evenals de inzending van de Tuinbouw Studie Club, getrokken door de ponny „Frieda" met aan de teugels de vrolijke elfjarige tweeling Verhoef. Demonstratief was de waarschuwing „Geen alcohol bij snel verkeer", en spannend waren de partij tjes, die twee dammers temidden van het rumoer rustig konden uitspelen. Er werd trouwens meer gewerkt. Zo bijvoorbeeld door de schilder Paulus Potter, die voor „Kunst Zij Ons Doel", nogmaals zijn beroemde stier op het doek zette en door het Operette Gezel schap „Diogé", dat als een der fraaiste inzendingen, met Ralph Benatzky's geestige schepping „In 't Witte Paard", voor een zeer gewaardeerde vrolijke noot zorgde. Alles bij elkaar was het een feeste lijke optocht waarvan de beste deel nemers met een prijs werden bekroond en duizenden toeschouwers bijzonder hebben genoten. Ook zij, die aan het begin van de afgelopen week hebben Advertentie Advertentie HAARLEM Electrische installaties Luidsprekende Telefoon installaties „Godfried, van Ballon". geklaagd, dat er zo weinig bloemen te zien waren. Want al werd de bloem rijke corsage dan nog net op de slip van Haarlems feestkleed gestoken, zij was er, en mocht er zijn! De belangstelling voor het vuurwerk aan de Kleverlaan was enorm. De po litie had een gedeelte van het terrein alleen toegankelijk verklaard voor voetgangers en dat bleek een goede maatregel te zijn. Wielrijders die toch probeerden om door de afsluiting heen te glippen, werden door de agenten prompt teruggewezen. Het was trouwens in het geheel niet nodig om met de neus vooraan te staan, want de vuurwerk stellages waren zodanig opgesteld, dat men met een beetje goede wil best kon zien wat er zich tegen de donkere lucht afspeelde. Een technische storing, zoals door de luidspreker werd aangekondigd, was er de oorzaak van, dat de duizenden toe schouwers hun geduld op de proef moes ten stellen. Pas om half twaalf barstte het vuurwerk in al zijn verscheidenheid los. Men vergat de verveling van het wachten en concentreerde zi.jn aandacht op het altijd weer aantrekkelijke schouwspel van omhoog schietende vuurstralen, die met donderend geweld uiteenspatten. Kleurrijke sterren scho ten door de lucht en kwamen sissend naar beneden. In een geweldige licht krans werden de woorden „Haarlem viert feest" zichtbaar Het applaus van de toeschouwers werd overstemd door het knallend geluid van rondspattende sterrenregens. Snel volg den de vuurwerk-nummers elkaar op Het werd een fleurig lichtfestijn met bijzondere attracties, zoals de sterren waterval, die als een schijnwerper de omtrek verlichtte. Het slot had wel een zeer verrassend effect, toen zich daar tegen de avondhemel de lichtende con touren van de Amsterdamse poort af tekenden, met aan weerszijden in dui delijke lettere „Haarlem Bloemenstad". Het was een slotnummer, dat tevens het einde aankondigde van Haarlems Bloe- menfeestweek. Als opvolger van de onlangs overle den herder van de St. Bartholomeus- parochie in Voorhout, pastoor A. Kra mer, heeft mgr. Huibers vandaag be noemd pastoor L. J. Bresser, die sedert 1945 werkzaam is in Zierikzee. Pastoor Bresser werd geboren te Rot terdam op 10 Januari 1898. Na zijn priesterwijding op 26 Mei 1923 was hij achtereenvolgen-s kapelaan in Honse- lersdijk, Lutjebroek, Amsterdam (H.H. Martelaren van Gorcum), Rotterdam (H. Lambertus), en Den Haag (H Jeroen). Op 30 Juni 1945 werd hij tot pastoor benoemd van de Willibrordus- parochie te Zierikzee. I BIOSCOPEN Rembrandt: Een heer in het verkeer, 2, 4.15, 7 cn 9-15 uur, a.l. Palace: Louise-Lotte, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Luxor: Ont wrichte jeugd, 2. 7 en 9.15 uur; Zaterdag en Zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Frans Hals: De terugkeer van Al Johson, 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. City: De prairiebruid, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Spaarne: De brug naar de eeuwigheid, 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Dinsdag 24 Juli Grote Kerk: Orgelconcert door George Ro bert. 20 uur. Krelagehuis: Opening Haak-in tentoonstel ling, 19.30 uur. Tot nu toe hoorden we in het Open luchttheater zangkoren, symphonic-, harmonie- en fanfareorkesten. De eind conclusie luidde: de klank van orkesten, uitsluitend bestaande uit koperen en houten blaasinstrumenten, komt het best tot zijn recht. Er moet wel bij deze or kesten, meer dan in een zaal, gelet wor den op een evenredige klankverhouding tussen „koper" en „hout" door het veelvuldig optreden in de open lucht zijn deze orkesten er voldoende op in gesteld maar de klank van deze groepen vervaagt lang niet in dezelfde mate als die van zangstem en strijk instrument. Dit alles geldt voor de plaats, die koren en orkesten thans innemen. Dus bij een afzonderlijk optreden, niet bij een toneel- of dansuitvoering. Bij hun afzonderlijk, solistisch optreden nemen zij plaats op het „toneel", ofwel vrije veld. gelukkig op een plankier. Deze plaats is ideaal voor het gezicht, echter niet voor de klank. Men mist hier de benodigde resonanswerking. Voor zulk een optreden zou het ideaal zijn een nis (rechts van het toneel is daar plaats voor), die door haar vorm de klank in de gewenste richting en op de juiste afstand kan doen resoneren. Men informere maar eens bij de expert op dit gebied: prof. Fokker. Wat nu de uitvoering van Zaterdag j.l. betreft: dirigent Marinus Adam zorgde voor een zo goed mogelijke klankver houding. Dit gelukte hem zelfs in Sibelius' „Finlandia" het enige nummer, dat niet zozeer licht was met het groot koper tegenover hout en strijk. Waar de groepen afzonderlijk optraden genoten we op een enkele uizondering na bovendien van een mooi, afgerond klankvolume. Het Weense programma-gedeelte deed het uitermate goed wat karakterisering aangaat, niet het minst het „1001 nacht"- intermezzo van Johan Strauss. Minder gelukkig ging Arthur Nikisch's Fantasie over „Der Trompeter von Sackingen". De solo-trompettiste mej. Nelly Boerée gloriëerde ditmaal niet in dezelfde mate als anders. De trompetklank was niet zo nobel, glansrijk en zuiver, ook niet van uit het bos, als gewoonlijk. Werd het instrument door de kille avondlucht te koud of had de soliste haar kostbaarste solo-instrument thuis gelaten? Het niet overtalrijke publiek genoot klaarblijkelijk van dit goede soort lichte muziek! O. K. Advert entte Het bericht dat de inschrijving op vier millioen 4 procent rentende obliga ties ten laste der gemeente Haarlem is mislukt, betekent niet dat de bouW val) 123 woningen daardoor moet worden uitgesteld. De gemeente heeft namelijk van de Incasso Bank geleend, die op haar beurt de inschrijving heeft openge steld en nu moet trachten de lening verder te plaatsen. Wel had Haarlem nog een optie van vier millióen, maar daarop behoeft nu wel haast niet meer te worden gerekend. Zaterdag herdacht de heer P. Wil lemse, Allanstraat 55, de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van N.V. Drukkerij De Spaarnestad. De jubilaris, die thans sous-chef is van de afdeling expeditie, werd 's morgens met zijn echtgenote door de directie ontvangen en toegesproken door de adj. dir. dr. ir. H. J. A. de Goeij, die hem in zeer hartelijke bewoordingen gelukwenste en een geschenk onder couvert aan de heer Willemse ter hand stelde. Vervolgens werd de jubilais en zijn echtgenote in de feestelijk versierde cantine van het bedrijf door superieu ren en collega's opgewacht. Hier voerde allereerst het woord de bedrijfsleider de heer C. Huyzer, die de jubilaris prees om zijn grote ijver en werklust en hem deswege tot voorbeeld stelde aan de gehele afdeling. Vervolgens memoreer de de heer J. Verhaart, chef van de af deling, de zeer prettige samenwerking, welke er tussen beiden bestaat, stelde vast dat de jubilaris een groot mensen kenner is en dankte hem voor de uit nemende wijze waarop de heer Willemse hem in de voorbije jaren terzijde had gestaan. De volgende spreker, de heer Swin- kels, voorman op de expeditie, die na mens de afdeling de gelukwensen aan bood, dankte de heer Willemse voor de prettige en tactvolle wijze waarop deze de leiding over de afdeling voerde en overhandigde hem namens het alg. ju bileumfonds een couvert met inhoud terwijl hij mevrouw Willemse middels een fraai bloemstuk in de hulde betrok. De rij van sprekers werd gesloten door mej. Hoogkamer, die namens haar vrou welijke collega's van de afdeling expe ditie de gelukwensen in dichtvorm ver gezeld deed gaan van een met bloemen gevuld tinnen kannetje mfet inscriptie Uit de talloze felicitaties, ook van buiten de afdeling en het bedrijf, welke de jubilaris aan het eind van dezè feestelijke bijeenkomst in ontvangst had te nemen, bleek weer duidelijk, dat hij op de Spaarnestad een sympathieke en zeer geziene figuur is. Om tegemoet te komen aan dé her haalde verzoeken van het publiek om deskundige voorlichting op de Rem- brandt-tentoonstelling in de Vleeshal, heeft het comitté van dezê tentoonstel ling besloten rondleidingen te organise ren. De eerste zal plaats vinden op Woensdag 25 Juli te half drie 's mid dags. Voor deelname aan deze rondlei ding worden geen extra kosten bere kend, zodat men deze tegen betaling van de gewone entreeprijs kan volgen. De buitengewoon gezant en gevol machtigde minister van Oostenrijk heeft Zondag een bezoek gebracht aan de Rembrandt-tentoonstelling in de Vlees hal. Zondagavond werden twee jongens van 14 en 15 jaar naar het hoofdbureau van politie gebracht omdat zij kopspij- kertjes hadden gestrooid op het rijwiel pad langs de Amsterdamseweg. Zij ver klaarden dat zij het uit wraak hadden gedaan, omdat passerende fietsers hen steeds hadden verdrongen. De jongens hadden nog een half pak spijkers bij zich. Als gevolg van hun handelwijze kregen verschillende wielrijders lékke banden, Op het bureau van onze krant, Sme- destraat 5, ligt voor belangstellenden de passagierslijst ter inzage van het m.s. Sibajak, dat 12 Juli 1951 van Dja karta vertrokken is. Begunstigd door stralend zomerweer is Zondag in het zwembad „De Heeren duinen" te IJmuiden een waterpolo- tournooi gespeeld tussen jeugdzë ven tal len, met als inzet het kampioenschap van de kring Haarlem. DWR en DW'i' hadden verstek laten gaan, zodat de strijd ging tussen HPC, HVGB, „Haar lem" en de organiserende vereniging VZV. Van deze vier kwam HPC onvol ledig uit, zodat eerst tot completering van dit zevental moest worden overge gaan, alvorens het tournooi een aanvang kon nemen. HPC kwam daarbij direct al door een 70-nederlaag tegen HVGB in de verliezersronde terecht, terwijl VZV tegen Haarlem niets in te brengen had. Toen het voor de rust reeds 30 stond in het voordeel van Haarlem, had VZV een uitnemende kans om de eer te redden, maar de aanval werd onderbro ken door het rustsignaal. Ook in de tweede helft ging VZV op de knieën. Met nog 2 doelpunten kwam een 50- nederlaag tot stand. Nadat twee VZV-combinaties voor een aardig intermezzo hadden gezorgd, werd eerst de verliezersronde gespeeld tussen HPC en VZV. Na enig op- en neergaand spel opende HPC de score, omdat de VZV-verdediging te laat tot de aanval overging. J. Roos maakte daarop de ge lijkmaker, maar uit een vrije worp nam HPC opnieuw een voorsprong. VZV had daarbij bovendien het geluk, dat de scheidsrechter een uit het doel terug- springende bal niet als doelpunt toeken de, maar niettemin wist HPC later 3-1 te maken. Offenbeek bracht de sta:nd op 3 —2 en toen kwam de rust. In de tweede helft was het weer HPC, dat de score opende, maar tot tweemaal toe wist Struys het doel te vinden en het emoe kwam met een 44 gelijk spel. Stral- worpen moesten beslissen en hierbij had VZV meer succes, zodat de laatste plaats ill dit tournooi aan HPC toekwam. De winnaarsronde werd een spannen de strijd tussen HVGB en Haarlem. Beide zeventallen probeerden het eerst met verre schoten, maar dat leverde niets op, want beide doelverdedigers waren op hun qui vive. Langzamerhand begon HVGB meer overwicht te krijgen, wat resulteerde in drie doelpunten, die deze ploeg met een geruststellend ge voel de rust deden ingaan. Maar in de tweede helft kwam Haarlem gevaarlijk opzetten. Voortdurend belaagden zij het RVGB-doel en hun taai volhouden bleef niet onbeloond. Het werd 31 en het volgende doelpunt zat in de lucht. Tot dat HVGB de kans kreeg er tussen uit te knijpen en met een verrassende hoog hal de stand op 41 bracht. Toch liet Haarlem zien met ontmoedigen. Een zui ver geplaatste bal van de middenlijn leverde hun een tweede doelpunt op. Kort daarop was het HVGB, dat een doelpunt forceerde en nadat ook Haar lem nog eenmaal gescoord had, kwam met 53 het einde. Het jeugdzevental van HVGB mag zich hierdoor dit sei zoen polokampioen van de krmg Haar lem noemen. In de wedstrijd MeeuwenHaarlem, die voor de hoofdklasse in Amsterdam werd gespeeld was Ru van Feggelen in buitengewoon goede vorm, waardoor Gerrit Bijlsma niet kon voorkomen, dat de nationale midvoor een half dozijn doelpunten voor zijn rekening nam. De wedstrijd had over het algemeen een spannend verloop. Nadat de Meeuwen een voorsprong van 2-0 hadden behaald wisten de Haarlemmers door doelpunten van Jan Paanakker, Cor Braasem en Harry van Doorenmaalen de achter stand om te zetten in een 3-2 voor sprong. Ook de Haarlem-voorsprong ging teniet en ging met 3-3 de rust in. In de tweede speelhelft werd de Meeu wen-verdediging onder hoge druk gezet in welke periode het de Haarlemmers niet meezat en ^misten enkclq schoten hun doel. De Meeuwen wisten wederom een voorsprong te verkrijgen en. was enkele seconden voor het verstrijken van de speeltijd de stand 6-5.... Hier na kreeg Jan Paanakker een straf worp toegewezen en werd de bal op de regle mentair voorgeschreven wijze het doel ingeschoten. De scheidsrechter liet ech ter de strafworp over nemen en ging het schot toen over het doel. Kort hier op klonk het eindsignaal en werd door Haarlem een protest ingediend tegen het niet toekennen van de ingeschoten strafworp. De uitslagen van de in de twee klasse A dames gespeelde wedstrijden zijn: VZV—Nereus 2-1, HVGB—Nereus 0-4, ADZ—HVGB 4-0. De wedstrijd DWT DWR is niet gespeeld. Misschien dat DWR hiervoor twee strafpunten geno teerd krijgt. De stand is: ADZ DWT Nereus DWR HVGB VZV 8 6 6 4 8 3 6 2 9 2 7 2 1 13 27—12 1 9 18— 7 3 8 21—14 4 4 918 7 4 13—24 3 4* 922 twee verliespunten wegens niet opko- men. HPC heeft in de derde klasse A dames met 4-2 van Waterlelie gewonnen. In de derde klasse D dames werd gespeeld: DWT 3—DWR 2 4-2. De wedstrijd HVGB 2DWT 2 werd gespeeld voor de derde klasse E dames en gewonnen door DWT 2 met 5-1. Voor de reserve hoofdklasse werden gespeeld: HPC 2—ZIAN 2 8-2; IJ 2— HPC 2 2-1. DWR ging voor de eerste klasse A naar Gouda en verloor met 10-2 van GZC. In de reserve eerste klasse A verloor Advertentie Competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond: Maandag 23 Juli: heren, reserve eerste klasse A: RZC 2Haarlem 2; reserve tweede klasse A: Dolfijn 2HVGB 3. Dinsdag 24 Juli: dames, derde klasse A: OosterbadBlauwe Beugel; Haarlem HPC; derde klasse D: Nereus 2— DWR2; heren: reserve derdè klasse B: Haarlem 4—DAW 2; derde klasse F: HZVSNA; reserve dêrde klasse F: de Zijl 3—VZV 2. Haarlem 2 met 6-3 van Merwede 2. HVGB 2 boekte in de reserve eerste klasse B een 6-0 overwinning op AZPC 2 en Haarlem 3 won met 2-1 van DJK 2, De wedstrijd DAW 2—HVGB 4 werd gespeeld voor de reserve derde klasse B en had tot resultaat een 6-3 overwin ning voor HVGB 4. In de tweede Klasse C heeft HPC we derom een overwinning geboekt en werd met 7-2 van VZV gewonnen. De tweè rivalen in deze afdeling moeten nu nog tegen elkaar uitkomen en wordt deze wedstrijd door de Heémstedenaren gewonnen dan zijn zij kampióèi). De stand is: HPC DJK VZV DWT Sleutelstad 7 7 0 0 14 41— 7 7 6 0 1 12 39—14 7 1 2 4 4 26—36 7 1 2 4 4 21—41 6 0 0 6 0 4—33 In de kringcompetitie dames is Haar lem 2 kampioen geworden; met 5-1 werd in Hillegom gewonnen van HZV, HVGB 3 wén met 3-2 van DWT 4. De stand is: Haarlem 2 6 5 0 1 10 22— 5 HVGB 3 53026 7—1 DWT 4 5 2 0 3 4 10—18 HZV 4 0 0 4 0 2—11 Verder werden gespeeld, heren: HPC 4Haarlem 6 5-0, Haarlem 5HVGB 5 2-4. Meisjes: DWT—HVGB b 5-2, HVGB aDWR 5-0. Jongens: HVGB bHaar lem 0-6, HPC—HVGB b 7-1. Advertentie Dit jaar wil de zomer niet komen, De zon zie 'k alleen in mijn dromen. 'k Ben zo koud als een kip: Dus neem ik een TIP. Nu kan ik over warmte weer bomen. Inz. Hr. A. G. te Zevenaar ontv. 1 De stralend mooie Zondag bracht Zand- voort een ongekend groot aantal bezoekers. Van de vroege morgen af stroomde het pu bliek Zandvoort binnen, waarbij de wiel rijders sterk in de meerderheid waren. In verband met. de auto-races was ook het aan tal motorvoertuigen buitengewoon groot, maar de politie wist dit intense verkeer voortreffelijk te regelen, hoewel op som mige punten verkeersopstoppingen niet te voorkomen waren. Het is moeilijk een juiste schatting te maken van het aantal bezoekers, men kan dit veilig op 140.000 stellen: 100.000 op het strand; 40.000 op het circuit. Op de drukste uren van de dag was het eb, zodat het strand zeer breed was; desondanks was het strand één krioelênde mensenmassa. Ongelukken deden zich niet voor. Onder bezoekers van de auto wedstrijden merkten wij op de burgemeesters van Leiden, Katwijk en Bennebroek, de directeur-gene raal voor de Volkshuisvesting dr. ir. Z. G. van der Meer, Jhr. Röell, de chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin in de prov. Noord-Holland, de oud-burge meester van Zandvoort, de heer H. van Al phen, en verschillende andere autoriteiten. 's Avonds werden de coureurs en officials officieel in het Zandvoortse raadhuis ont vangen. Burgemeester van Fenema herdacht in zijn toespraak allereerst de verleden jaar te Genève omgekomen Franse coureur Sommer, voor wie onder het spélen van het Franse volkslied één minuut stilte in acht werd genomen. In dit internationale gezel schap ontwikkelde de burgemeester ver volgens enkele gedachten voor de Europese samenwerking. Hierna volgde de proclama tie der prijswinnaars door de K.N.A.C. Jhr. Smits van Oijen huldigde Rosier, die voor de tweede maal de Grote Prijs van Nederland heeft gewonnen, de heer J. van Haaren deed dit voor de winnaar van de 500 c.c klasse, Stirling Moss. De Belg Pilet- te won de beker voor de snelste ronde. Daar hij tengevolge van zijn ernstige val in het St. Elisabeths-Gasthuis te Haarlem wordt verpleegd, werd de beker aan een helper ter hand gesteld. Lex Beels ontving éen beker voor de beste Nederlandse presta tie in de 500 c.c. klasse. Toen de coureur Pilette op het Zand voortse circuit met zijn auto in een duinpan terecht kwam, schoot hem iémand te hulp, die zijn colbertjasje in het duin deponeerde. Nadat de onfor tuinlijke coureur met de ziekenauto was weggebracht, kwam de toegesnelde hel per tot de onaangename ontdekking dat uit zijn colbert een portefeuille met ruim i 100 was verdwenen! De Heemsteedse brandweer en de afdeling E.H.B.O. zullen Dinsdagavond gezamenlijk voor de Dreefschool bij de Julianalaan een grote demonstratie geven. De bedoeling zit daarbij voor, te laten zien, op welke wijze bij grote rampen geholpen moet worden. De voorgestelde „ramp" zal te 8 uur begin nen. Onze ingezetene, de heer W. v. d. Peijl behaalde Zondag als instructeur van het Tamboercorps der Haarlemse Póstfanfare op het gehouden concours té Aalsmeèr een eérstè prijs in de marswedstrijd met het hoogst aantal punten. Wethouder J. C. C. Hijszeler is ver- hindêrd morgen spreekuur te houaen, HAARLEM, 21 Juli. Geëxamineerd 8 candidaten ged. A. Geslaagd: mej. J. M. J. Rensen; de he ren R. Poppe, G. P. Portegi.es'en J. P. M. Remmerswool. Geëxamineerd voor ged. B 8 candidatén. Geslaagd: mej. J. v. Sighem en de heren: J. Zuiderduin, H. Koopmans en P. J- Ulrich. HAARLEM, 20/21 Juli. Geslaagd de dames: J. Hilbrand, A. Hiémstra, M. Choufour, I. Breyman, N. v. d. Brugge, N. Bouhuijs, M. Basrdien, W. Nassette, M. v. d. Idsert, J. Keve, M. Frederiks, M. de Graaf, L. Hykoop, W. Vijn, E. Rolff, A. Prins, C. Olmer, S. Neven, J. Benneker, ftt. Teunen, J. Woudstra. Afgewezen: 6. Het optreden van de Haarlemse vol- ley-ballers(sters) tijdens de Haarleftise sportweek op de diverse pleinen en in het Krelagehuis blijkt een grote nawer king te hebben. Ten eerste zijn dé ploegen van de Haarlemse én Bloemendaalse politie, Techn. Dienst, P.T.T., Ripperdé-kazerne, Pers. van de drukkerij Stam en de Handbalver. Rapiditas in de eerste zo mercompetitie tegen elkaar ui}®eK°nLe"' Hier werden de heren van de eerste én bij de dames was het de Po litie-Sportver. Héarlem. Nu deze competitie geëindigd is, heb ben zich na een nieuwe oproep niet minder dan 14 nieuwe heren- en 7 ftieuwe damesploegen aangemeld voor de 2e zomércompetitie. Hierbij zijn on der meer de ploegen van: Prov. Electr. Bedrijf (Bloemendaal), Marine Hospi taal (Overveen), belastingambt. (Haar lem), Gas- en Waterbedrijf (Velsen), Drukkerij Boom en Rmjgrok (Haar lem, Sportver. Rampiaankwartier (Over veen), Bloemendaalse Gymn. Ver., Winkeliersver. Kleine Houtstr. en het Prov. Ziekenhuis te Santpoort. Vervolgens wordt er Dinsdag ge speeld op de speelweide aan de Hendrik Roozenlaan (Rampiaankwartier), Woens dag op de Speelplaats aan de Ovérton- straat en Donderdag bij het Marine- Hospitaal en het Prov. Ziekenhuis. Tel kens van 7 tot half 10. Dit seizoen levert TYBB wel een op merkelijke prestatie want niet alleen in de competitie speelt het een belangrijke tol, ook in het sterk bezette Schoten- tournooi is het al doorgedrongen tot de finale die a.s. Dinsdagavond tegen HHC gespeeld moet worden. Ook nu weer werd de competitiewedstrijd gewonnen en HFC „Haarlem" werd het slachtoffer met 84. Deze overwinning werd op volkomen regelmatige wijze behaald want in de tweede innings was een honkslag van Bakker voldoende om twee runs te scoren omdat Haarlem in het veld ook een fout maakte. In de vierde innings waren het weer fouten in het Haarlem-veld die een run op brachten en al kon Haarlem een innings later tegen scoren door honkslagen van Odenthal en Smit, in de gelijkmakende slagbeurt trok de geelzwarte slagploeg weer van leer. Winnups, De Wit en De Wildt kregen 4 wijd en Bakker die op de plaat ook al een belangrijke rol speelde voor zijn club, plaatste een prachtige twee honkslag waardoor zijn clubgenoten konden binnenkomen. Dat was voor Haarlem de genadeklap en al scoorde het nog enige malen een run, zodat z'n eindscore op vier runs kwam te staan, het mocht niet baten want ook TYBB scoorde in de zevende innings nog tweemaal. De volgende week moet TYBB spelen tegen Ajax dat nu ver sterkt is met de oud-HHC-werper Duin- ker en de Haarlemmers zullen wel een zware dobber krijgen maar zijn toch vast niet kansloos. Kwam bij het eerste treffen enkele weken geleden St. Bavo slecht uit, Woensdag overkwam, dit de Haarl. Dam club. Verschillende sterke spelers moes ten verstek laten gaan. Mede hierdoor en door het uitstekende spel van de jeugd van St. Bavo werd de totaal-uit slag 3830 in het voordeel van de Heemsteedse spelers. Het jeugdkwartet bestaande uit de 3 gebroeders Beliën. H. v. Rooden (lei der) en als invaller N. v. d. Meer, is er in geslaagd na een zeer spannende kamp de D.O.S.-beker te winnen. Het was een aardige attentie van het D.O.S.- bestuur om tijdens bovengenoemde wed strijd de beker aan de winnaars te ko men uitreiken. Bij monde van de heer Berk werden de winnaars gehuldigd en aan allen ten voorbeeld gesteld voor namelijk wat betreft hun regelmatig op komen en sportieve vechtlust. In de finale om het persoonlijk kam pioenschap, tevens invitatie-tournooi heeft de wereldkampioen in de 4e ronde de voile winst behaald tegen W. de Jong; Y. de Jong won van A. de Jong en B. Dukel zette de opmars voort door van Willemse te winnen. Laatstgenoem de, die in de vorige ronden verrassend goed speelde in opening- en midden spel. schiet in het eindspel nog wat te kort om tot de allersterksten gerekend te kunnen worden; het verliezen van een in vorm zijnde Dukel is echter geen schande! De stand is nu: B. Dukel 7 uit 4; J. B. Sluiter 4 uit 3; W. de Jong 4 uit 4; Y. de Jong 4 uit 4; P. Roozenburg 3 uit 2; H. Laros 3 uit 3; H. Willemse 3 uit 4; A. de Jong 0 uit 2; T. Postma 0 uit 2. A.s. Maandag wordt de wedstrijd voortgezet met de 5e ronde, welke ge speeld wordt in het clublokaal van de H.D.C., Jansstraat 74. Dan zullen de volgende partijen aan de beurt komen: B. DukelP. Roozenburg; W. de JongY. de Jong; T. PostmaA. de Jong en H. WillemseJ. B. Sluiter- Vooral de eerste partij is van het grootste belang. Woensdag a s. zal te Heemstede de 6e ronde plaats hebben aan de Herenwég 101 met de partijen P. Roozenburg—Y. de Jong; A. de Jong—B. Dukel; H. WillemseT. Postma; H. LarosJ. B. Sluiter. Tevens zal dan de laatste ronde ge speeld worden voor de le klas. Voor de zomerwedstrijden van boven genoemde schaakvereniging werden de volgende partijen gespeeld; Reeuwijk Sr.v. d. Velde 01, Klein Holdorp l/.f - liv. d. PutteWillemse 01. v. DeyzenKomen 10. Viehoff De Vos 01. De ReeStam 10. Hune- kerBeelen 10. HooglandW. Hap- pe) 0—1. Advertentie De daders van de moord op de 69- jarigc O. in Den Haag, een gepension- neerd ambtenaar van het ministerie van Vêrkeer en Waterstaat, zijn thans door de Haagse politie gearresteerd. Geduren de de afgelopen dagen zijn alle bezoe kers van het pand, waarin O. woonde, aan een verhoor onderworpen. Het spoor leidde daarbij naar een tweetal jonge lieden in de binnenstad, die reeds ver schillende malen met de politie in aan raking waren geweest. Op de avond van de moord is het tweetal, de 19-jarige slagersknecht J- K. en de 2l-jarige bakkersknecht A. L., naar de kamer van O, gegaan, waar ste vig gedronken werd. Er ontstond toen éen vechtpartij over bepaalde niet te noemen voorstellen, die O. het tweetal deed, waarbij O. slagen in de maag streek en op het hoofd ontving. Hij ge raakte bewusteloos. Geld en waardevolle bezittingen namen de jongelieden mee. Zij vertrokken daarop naar Utrecht. Toen zij weer in Den Haag terugkwa men, lazen zij in de krant, dat O. aan de gevolgen van de vechtpartij was bezwe ken. Zaterdag zijn de twee jongelieden ge arresteerd De politie had bloedspatjes ontdekt op hun kleren. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. H.M. de Koningin heeft benoemd tot Grootofficier in de Huisorde van Oranje mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, oud-gou verneur van Suriname en voorzitter van het Nationale Fonds voor Bijzondere Noden. 0 0 V N BREEMENsC° H fJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2