Louis Rosier wederom winnaar van Zandvoortse Grand Prix Wegblijven van cracks een grote teleurstelling NEDERLANDSE ZWEMPLOEG WEET FRANSEN TE VERSLAAN Vijf titels voor Fanny Blankers-Koen op athletiekkampioenschappen Slijkhuis op zijn qut-vwe, maar Lammers door Saat onttroond Wit op HCCI Teleurstellende gang van zaken voor KNAC en publiek Twaalf coureurs aan de start mm. Nederlandse tennis- pioeg voor België Verrassende zege van Rood en HUNTER PILETTE, MOSS EN FISCHER DAPPERE EN STRIJDLUSTIGE JONGEREN Succes van de dames V SUCCES VOOR DE JUNIOR VISSER Supreme Court" wint te Ascot ACC wint met groot verschil van Haarlem Draverijen Mereveld MAANDAG 23 JULI 1951 PAGINA 4 (Van een onzer speciale verslaggevers) ZANDVOORT, 22 Juli De Groie Prijs van Nederland 1951 is, evenals hei vorige jaar, gewonnen door de Franse Tal- boi-coureur Louis Rosier. Zijn landgenoot Philip Eiancelin werd als iweede afgevlagd en na deze arriveerde de Brii Stirling Moss op H.W.M. Deze uitslag zal de lezer van onze voorbeschouwing van Zaterdag 14 Juli j.l. met verbazing vervullen en hij zal zich waarschijnlijk onmiddellijk af vragen: ,,En Farina dan? Waar is hei Italiaanse tweespan Villoresi en Ascari gebleven? Is Froilan Gonzales' wagen weer in brand gevlogen net als het vorige jaar?" Het ant woord op dit alles is uiterst simpel: Farina kreeg na negenenveertig ronden onherstelbare panne, de andere heren zijn niet aan de start verschenen! De organiserende K.N.A.C. en bovenal het publiek hebben door deze feiten een stevige teleurstelling geleden en hei is alleszins wen selijk, dat iets dergelijks bij een volgende gelegenheid vermeden wordt, want het jonge enthousiasme voor de auio-rensport in ons land kan zulke klappen nog niet best verdragen. Op de toedracht van een en ander komen wij in de loop van ons verslag even terug. Allereerst nu hef verloop van de race. Farina en de olie! Het wegblijven der cracks in Uitslag Goed» reis met: de t^uxe en GRUPPELAAR wint spring concours te Emmen V.S. in halve finales Daviscup Am. zone COURSES MEREVELD COURSES DUINDIGT offensief wilde overgaan, zette de Maserati hem de voet dwars. Olie en nog eens olie eiste het lieve wagentje en toen het dat maar steeds gekregen had, toenbrak de olie-leiding. Het geschiedde boven op de Hunze- rug. Heel Italiaans Zandvoort raakte er figuurlijk gesproken door in brand- Maar het was gedaan, én met de Ma serati én met maestro Farina- Waar olie al niet toe kan leiden! De Ita liaan moest door het duinzand sjok kend naar zijn pits- De Brit Moss zag hem in een flits peinzend na! Intussen zou de race bar vervelend geworden zijn als de jonge kemphanen Pilette en Fischer niet zo fel te keer waren gegaan. De eerste begon in de vier en vijftigste ronde een aanval op Etancelin, die tot het voor de Belg bit- tere einde zou voortwoeden. Moss zat toen nummer drie- De Zwitser kreeg een lekke achterband ve" van zijn pits verwijderd, doch hij reed nog vrij ste vig door en slaagde er in de schade 'e herstellen. Twintig ronden voor c e finish begon een sensationele slotphase- Rosier on veranderd aan de leiding, „Fiffi" Etan celin, de reeds als nummer twee ge doodverfde, plotseling door een lekke band op de vierde plaats- Vóór hem de „jongens" Moss en Pilette. De Brit sprong als een hinde op Rosier af, ronden lang! De garagehouder uit Cler- mond-Ferrand verloor terrein bi; de seconde. Nog twee ronden moesten er gereden woroen. Op het alleronverwachtst raakte Pi lette in de bocht voor het opgaan van de Hunzerug de macht over zijn stuur Om even voor kwart voor drie gingen Voor de Grote Prijs de volgende cou reurs van start: Farina, Chiron, Pilette, Etancelin, Claes, Moss, Fischer, Rosier, Levegh, Macklin, Hamilton en Heath. Respectievelijk in Maserati, vier Tal bots. een H.W.M-, een Ferrari, twee Tal bots, een H W-M-, weer een Talbot en tenslotte nog een H.W-M. in deze volg orde stoven de wagens brullend weg onder een zonnige hemel en aanschouwd door een duizendkoppige menigte. De enige Italiaan in het veld, wereldkam pioen, Giuseppe Farina, nam direct de kop, doch voor een plezierige verras sing zorgde ue jonge Belg Andrê Pilet te, die hem geducht achter zijn wielen zat. De eerste vijf ronden was het een lust voor het oog te zien wat de junior uit zijn Talbot wist te halen en ook zijn rij-techniek dwong bewondering af. in derde positie zat Etancelin vervaarlijk aan zijn stuurwiel te sjorren, doch de Franse textielhandelaar kreeg in die eerste vinnige kilometers geen schijn van kans tegen het fijnere Belgische kantwerk. Pilette had er kennelijk zin in! Om de vierde plaats vochten Rosier, Chiron en Fischer, terwijl achter hun ruggen Moss reed wat hij kon- In de achterhoede was er dadelijk veel af stand tussen de overblijvende wagen menners. Na de vijfde ronde begon het voorspel van Pilette's grote tegenslag op deze middag. Hij zwaaide betekenis vol tegen zijn landgenoten aan de pits. Toen hij weer in de buurt van zijn rommelkamer kwam, stopte hij om een nieuwe bougie te laten aanbrengen. Het kostte hem een ronde op Farma- Bij het ingaan van de elfde duintrij zat Farina nog stevig aan het hoofd van de tafel. Na hem kwamen door Jancelin, Rosier, Chiron, Fischer, Moss, de laat- sten met drieën by elkaar, dan samen Hamilton en Claes en aan de staart Le vegh, Macklin en Heath. De oij elke race aanwezige profeten dreigden gelijk te krijgen: de strijd verstarde een aan tal kilom-ters. De voorspellers genoten echter niet lang van hun wijsheid. Fa- rina kwam opeens met wild misbaar langs zijn monteurs gestoven: een vin- ger in de lucht en die tweemaal rond draaien. Het was niet bepaald helder wat er aai. haperde, maar het draaide op oiie-bijvullen uit- Toen de Romem er aan toe was, zat meteen gans Frank rijk in zijn vaarwater, Rosier, Etance lin en Chiron nestelden zich knus op de eerste drie plaatsen. De oude Bugatti- triomphato. was echter m voor hem slecht gezelschap van de alp-koele Zwit ser Fischer en het Engelse jongmaatje Moss. In tien ronden beten zij in com. binatie Chiron morsdood, goed te ver staan zijn Talbot. De wagen bleef nog even op de vijfde plaats hangen, waar Farma hem zó achter de banden zat, dat nog eens tien ronden later mon sieur Chiron het nodig achtte eens naar zijn schokbrekers om te kijken. Bij het ingaan van zijn vierenveertigste toer door de duinen gaf hij er voor goed de brui aan- De totale situatie was toen inmiddels als volgt geworden: Rosier ais genageld aan de kop. Etancelin op zeven-en-een-halvfc seconde, dan Fi scher. Moss. Pilette. Claes, dan pas Fa rina en tenslotte Hamilton, Macklin en Heath- Levegh's Talbot had het strijd, perk verlaten wegens kleppenstoring- Liet Farina al geen grootse dingen zien, hij zorgde wei voor de nodige deining. Zijn Maserati bleek snel te zijn, doch hiermee was de zaak nog niet bekeken Wat de snelste auto coureur ter wereld ook deed, telken male als hij definitief tot net grote Advertentie kwijt, met een enorme trap op de gas- pedaal trachtte hij zijn wagen weer on der controle te krijgen, maar het on vermijdelijke gebeurde, boven op de heuvel schoot hij het duin in, de Talbot sloeg over de kop. Gelukkig voor de coureur was hij er een fractie van een seconde te voren uitgevallen- Met een lichte hoofdverwonding verliet hij de arena. Als een haas was Etancelin er bij om de derde positie in te nemen- Als een slagersjongen race-de hij achter zijn voorman Moss aan. Iedereen zag het wanhopige hiervan ten volle in, doch ineens steeg de spanning ten top: Moss kwam door voor de laatste keer met een weigerende bougie. Mecani ciens werkten als paarden. Binnen de dertig seconden zat een nieuwe op zijn plaats, uoch in diezelfde dertig secon den. scheurde letterlijk Etancelin de onfortuinlijke Moss voorbij, regelrecht op de tweede plaats achter ziin landge noot Rosier af- Vrouwe Fortuna had „Fiffi" in zijn wang geknepen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Winnaar Rosier: 377-37 Km. in 2 uur 59 min. 19.4 sec., gem- uursnelheid 126.26 km- Nr. 2 Etancelin. 3- Stirling Moss- 4- Fischer. 5- Hamilton- 6. Heath. De overige rijder: zijn uitgevallen. De snelste rende werd gemaakt door Pi lette in 1 min- 54 sec. Gem. uursnelheid 132.41 km. De Nederlandse Grand Prix is nog niet ingeschakeld in de races om het wereldkampioenschap. Dit is wel de voornaamste oorzaak van het wegblij. ven der cracks. De Ferrari-fabrieken hebben de vorige week in de Silver- stone-race Alfa Romeo voor de eerste keer overwonnen. Zij zijn er tnans op uit deze krachttoer te herhalen en wel in de a-s. Zondag te rijden wedstrijd op de Neurenbergbaan, die wel voor het wereldkampioenschap telt- Te dien ein de hebben zij haar wagens reeds naar Duitsland gestuurd en de tijd ontbrak naar verluid om andere wagens voor Zandvoort in te schakelen. Villoresi en Ascari beschikten dus niet over mate riaal. Beiden waren vanmiddag als toe schouwers op Zandvoort aanwezig. Gonzales moet op het laatste ogenblik botweg geweigerd hebben te komen. Overwoge wordt om tegen hem een protest in te dienen wegens contract breuk- Peter Whitehead had een gel. dige reden om verstek te laten gaan. Zijn wagen was niet op tijd ir orde te krijgen. Het niet meerijden van Je Ne derlander Roosdorp is te wijten aan een beslissing van de constructeur van zijn wagen, een H.W.M-, de heer Heath, die zelf wilde rijden en op de laatste plaats is geëindigd. Over het verloop van de 500 c-c-- sportwagenrace moeten wij kort zijn. Het is een volledige Engelse aangele genheid geworden. Moss bezette de eerste plaats met een uursnelheid van 117.28 km. 2 Leston. 3. Habin- De Ne derlanders lagen na twaalf van de ze ventien ronden uit de strijd In het zwemstadion Tourelles te Pa rijs heeft dc Nederlandse zwemploeg Zaterdag en Zondag een niet bijster overtuigende zege op de Fransen be haald, tijdens een interland-ontmoeting, waarvoor ook van Nederlandse zijde grote publieke belangstelling bestond. De heren hebben het minste resultaat kunnen boeken, want in geen enkel nummer slaagde een landgenoot erin een eerste plaats te bezetten. Van der Veen en Kievit konden het op de 100 meter rugslag niet verder dan tot de derde en vierde positie brengen en Bijlsma en Tjebbes moesten op de 100 meter vrije slag met resp. de tweede en derde plaats genoegen nemen, wat met een concur- ïent als Alex Jany natuurlijk te ver wachten was. Toch hebben de beide Nederlanders op dit nummer zich goed geweerd, want Bijlsma vestigde met 50.4 seconde een nieuw persoonlijk record en ook Tjebbes bleef met 59.6 onder de minuut. De grootste stoot tot de eindzege moest van de zijde van het „zwakke geslacht" komen, dat zich allerminst zwak heeft getoond. Geertje Wielema nam de 100 meter rugslag voor haar rekening en op de vrije slag en de 200 meter school slag waren het resp. Irma Schuhmacher en Lies Bonnier, die de eerste plaatsen in het Nederlandse kamp brachten. Op waterpologebied toonden onze landgeno ten zich veruit de meerderen van hun Franse rivalen. Zowel de jeugdploeg als de seniores versloegen de Franse zeven tallen met resp. 31 en 62. De volledige uitslagen luiden: 100 m. rugslag heren: 1. Bozon (Fr.) 1.09.2, 2. ins (Fr.) 1.10.2. 3. Van der Veen (Ned.) 1.11.3. 4. Kievit (Ned.) 1.11,5. 100 m. rugslag dames: 1. Geertje Wie lema (Ned.) 1.13.5, 2. Monique Berlioux (Fr.) 1.22.8, 3. Jacqueline Vauvrecy (Fr.) 1.24.8. Z 100 m. vrije slag heren: 1. Jany (Fr.) start van de vijftienhonderd me'.er de nationale athletiekk'ampioen- schappen. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 22 Juli De grote cracks in de Nederlandse athletiek- wereld laten nu eenmaal niet toe, dat van de Nederlandse kampioenschappen een min of meer sensationeel evenement wordt gemaakt. Ook dit jaar heeft men het weer ervaren en zich er maar bij neergelegd, dat Fanny Biankers Koen nog lang niet met zich laat spotten en Wim Slijkhuis zich niet meer dan een enkel grapje veroorlooft. Een overwinning van Jef Lataster op de tien kilometer en de 400 meter horden-titel voor Buys zijn prestaties, waar men zich ook al niet meer zo over op kan winden. Toch waren er nog een paar schaarse uitzonderingen op het „volgens-de- verwaehtingen-verloop", uitzonderingen, die het vermelden ten volle waard zijn. Jan Lammers is zijn beide sprinttitels kwijtgeraakt aan de snel opko mende Theo Saat. Vooral bij die tweehonderd meter, daar vanmiddag in het Olympisch Stadion, hebben zelfs de grootste optimisten zich de ogen wel een keer uit moeten wrijven, toen zij Saat's bliksemsnelle rush met het best mogelijke resultaat beloond zagen. En dan vooral niet te vergeten de ver richtingen van een veelbelovende jongeling, die de vorige week op de junioren-kampioenschappen reeds veel van zich heeft doen spreken: de achttienjarige AAC-er H. Visser. Hij heeft met het behalen van de titel bij het hoogspringen een unieke prestatie in de Nederlandse athletiek geleverd In één week tijd junior-titelhouder en eerste man op de „grote" kampioen schappen! De sprong, waarmee Visser zich van de overwinning verzekerde, bedroeg 1,81.3, waarmee hij zijn prestatie van vorige week, 1.85 meter, lang niet benaderde. Plain ol Cofk-trpped '1per doosje van 20 stuks Hunter Mild 10.75 per pakje Zaterdag waren de wedstrijden om de uitgebreide lijst van eretitels voor een bijna leeg stadion begonnen; de athletiek blijft in ons land gebukt gaan onder een verregaand gebrek aan publieke belang stelling. Fanny Biankers—Koen, die op niet minder dan zes nummers had in geschreven, behaalde deze middag reeds haar eerste titel en wel bij hoogspringen. De sprong van 1.58 meter was met de beste wil niet meer dan matig te noe men. Buys prolongeerde geheel volgens de verwachtingen zijn 400 meter-horden- titel in de fraaie tijd van 55.1 seconde Hij bleef hiermee slechts 0.1 seconde boven zijn Nederlands record en wekte wel de indruk bij wat meer startgele genheid op dit nummer spoedig aan die 55 seconden te kunnen gaan knabblen. De Groninger Romp sprong dezelfde hoogte als Visser maar zag zich door foutsprongen voor de titel uitgeschakeld. Bij verspringen kon Visser het niet ver der dan 6.89 meter brengen en bleef daarmee ver beneden de 7.07 meter van vorige week. „Good Old" Aad de Bruyn vormde met zijn 41 jaar een scherp con trast met de junior. Voor de veertiende maal liet hij zijn naam op de erelijst van het discuswerpen schrijven. Veel ge schiedenis was aan de tienduizend me ter niet verbonden; Lataster won onbe dreigd in de lang niet slechte tijd van 32.39.6. Fanny BiankersKoen was ken nelijk niet van plan het bij haar titel van Zaterdag te laten. Op de tweede dag zowaar waren er iets meer nieuwsgierigen naar het Sta dion gekomen raakte zij pas goed op dreef en gaf met felle verbeten- Fanny-m-concentratie heid haar tegenstandsters op de loop- en springnummers geen schijn van kans. Ondanks de weers omstandigheden de hinderlijke tegenwind heeft trouwens over de gehele linie de tijden ongunstig be ïnvloed maakte zij goede tijden en rustte niet voor zij vijf titels bij een vergaard had. Hiermee werd haar totaal aan behaalde titels op 52 gebracht, wellicht uniek over de gehele wereld. Wij beperken ons verder met te vermelden, dat Fanny bij het kogelstoten niet slaagde. Het nummer, dat het meest tot de verbeelding van dc toeschouwers sprak, was ongetwijfeld de 1500 meter. Het stoute stukje, door Hans Harting op de Olympische Dag geleverd, gaf de strijd nog een extra pikant tintje, alhoewel de „ingewijden" vandaag niet zo erg bang waren voor Amsterdamse infiltra tie in het heilige huisje des heren Slijk huis. Inderdaad heeft onze Europese kampioen ervoor gewaakt een te grote achterstand te laten ontstaan. De beide lopers maakten zich na 600 meter van het peleton los en met Harting aan kop draaiden zij een tempo, dat wel iets beneden Harting's prestatie van de Olympische Dag lag. Driehonderd me ter voor het einde zette Slijkhuis zijn beroemde eindspurt in, maar de blonde Amsterdammer wist deze aanval af te slaan. Op het laatste rechte eind echter kon Harting de Trekvogels-man niet meer volgen en kwam juist twee seconden te kort. De tijd van Sljjkhuis was 3 min. 52.2 sec. beter dan de 15 min. 29.4 sec. waarmee hij vrij wel zonder concur rentie de vijf kilo meter won. Harry de Kroon bepaalde zich alleen tot de achthonderd meter, die hij na spannende strijd met Wolsink in 1 min. 53.3 sec. won. Favoriet Buys kon op de vierhonderd meter niet slagen. Hij boekte dezelfde tijd als winnaar De Jong van Vlug en Lenig, maar finish te iets slechter dan de nieuwe kampi oen. Rest ons te ver melden dat Van der Hoeven, Lamoree en Derichs hun ti tels op resp. 110 meter horden, pols- stokhoog en kogel stoten prolongeer den en dat Lutke- veld met de speer 62 !4 meter haalde, voldoende voor het kampioenschap. De uitslagen van de Zaterdag afgewerk te finales luiden 400 meter horden heren: 1. Buys (Tempo) 55.1 sec.: 2. Speerstra (DOS) 56.9 sec.; 3. Bakels (AAC) 57.6 sec. Hoogspringen heren: 1. Henk Visser (AAC) 1.813 meter; 2. Romp (Olympia) 1.813 meter. Hink-stap-sprong heren: 1. Van Egmond (DEM) 13.91 m.; 2. De Jong (THOR) 13.42 m.; 3. Sterk (Vitesse) 13.14 m. Verspringen heren: 1- Leeuwenhoek (V en L) 7 07 m.; 2. Mooy (Volt) 6.94 m.; 3. Naaktgeboren (DFC) 6.94 m.; 4. Visser (AAC) 6.89 m. Discuswerpen heren: 1. Aad de Bruyn (V en L) 42.72 m.; 2. Fostma (Suomi) 42.67 m.; 3. Tangelder (PEC) 40.69 m. Hoogspringen dames: 1. Fanny Blankers- Koen (Sagitta) 1.58 m.: 2. mej. D. Hilbran- die (Olympia 1948) 1.55 m.; 3. mei. W van Weteringen (Daventria) 1,50 m De uitslagen van Zondag luiden: 110 m. horden heren: 1. Van der Hoe ven (Lycurgus) 15.4 sec.: 2. Broeken (K en K) 15.5 sec.; 3. Jan Zwaan (AAC) 15.7 sec.: 4. Schuiling (DOS). 100 m. dames: 1. Fanny BiankersKoen (Sagitta) 11.9 sec.; 2. Hilda Veth (Hollan- dia) 12.5 sec.: 3. Puck Brouwer (Celebes) 12.5 sec.; 4. Gré de Jong (Sagitta) 12.7 sec 100 m. heren: 1. Saat (V en L) 10.8 sec.: 2. Lammers (AV 1945) 10.9 sec.; 3. Kleyn (V en L) 11 sec.: 4. Griek (AAC). 1500 m. heren: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 3 min. 52.2 sec.: 2. Hans Harting (AAC) 3 min. 54.2 sec; 3. Seeuwen (AAC) 4 min. 1.6 sec.; 4. Herman Harting (AAC) 4 min 2.0 sec.; 5. Roffel (Nurmi) 4 min. 6.6 sec. 80 m. horden dames: 1. Fanny Blankers- Koen (Sagitta) 11.3 sec.; 2. Willy Lust (Zaanland) 12 sec.; 3. S. Schoonderwoert (RKEAV) 12.4 sec.; 4. Gerda van der Kade Koudijs (Victoria) 12.4 sec. 5000 m. heren: 1. Slijkhuis (Trekvogels) 15 min. 29.4 sec.; 2. Van de Veerdonk (PH) 15 min. 34.8 sec.; 3. Van Zeeland (OSS 1920) 15 min. 36.0 sec.; 4. Geusebroek (Haarlem) 15 min. 47.6 sec.; 5. Verhoeks (Voorwaarts) 15 min. 52.8 sec. 400 m. heren: 1. De Jong (V en L) 50 sec.: 2. Buys (Tempo) 50 sec.; 3. Verwey (Trekvogels) 50.3 sec.; 4. Van Bavel (DOS) 50.5 sec. 800 m. heren: 1. De Kroon (AAC) 1.53.3 sec.; 2. Wolsink (Parthenon) 1.54.0 sec.; 3. Stada (DOS) 1.54.2 sec.; 4. Van Kreunin gen (Trekvogels) 1.55.6. 200 m. dames: 1. Fanny BiankersKoen (Sagitta) 25.4 sec.; 2. Puck Brouwer (Cele bes) 26.4 sec.; 3. Gre de Jongh (Sagitta) 26.6 sec.; 4. Loes van der Meyden (Olym pia 1948) 26.8 sec. 200 m. heren: 1. Saat (V en L) 22 sec.; 2. Lammers (AV 1945) 22.3 sec.; 3. Greep (Trekvogels) 22.5 sec.; 4. Jo Zwaan (AAC) 22.6 sec. Verspringen dames: 1. Fanny Biankers Koen (Sagitta) 5.90 m.: 2. Willy Lust (Zaanland) 5.51 m.: 3. Gerda van der Kade Koudijs (Victoria) 4.32 m. Polsstokhoogspringen heren: 1. Lamoree (Haarlem) 3.60 m.: 2. Butselaar (MinervaI 3.60 m.: 3. Swart (Haarlem) 3.50 m. Speerwerpen heren: 1. Lutkeveld (APGS) 62.05 m.; 2. Vorenkamp (V en L) 58.715 m.: 3. Van der Poll (AAC) 58.41 m. Kogelstoten heren: 1. Derichs (Swift) 14.02 m.; 2. De Bruyn (V en L) 13.71 m.; 3. Houtzager (EAV) 13.21 m. Discuswerpen dames: 1. mej. Aafjes (Ly curgus) 39.76 m.; 2. mevr. Ans Panhorst Niesink (Sagitta) 38.27 m.; 3. mej. Lens (Minerva) 34.89 m. De belangrijkste resultaten van de Belgische kampioenschappen luiden: 110 meter horden: Braeckmans 15.1 sec.; 100 meter: Gosset 11 sec.; 200 meter: Gosset 22.4 sec.; 400 meter: De Roy 49.9. 800 meter; Soetwey 1 min. 52.2 sec. (nieuw Belgisch record); 5000 meter: Reiff 14 min. 52.4 sec.; Speerwerpen: PrudTiomme 53.69 meter; kogelstoten: Wuyts 14.59 meter; hoogspringen: Hers- sens 1.91 meter. De winnaar van de Grand Prix 1051, Louis Rosier, ontvangt zijn lauweren uit handen van de K.N.A.C.-be- stuurderen de heren Van Haaren en jhr. Smits van Ogen. 58.8 2. Bijlsma (Ned.) 59.4, 3. Tjebbes (Ned.) 59.6, 4. Boulin (Fr.) 1.00.4. 100 m. vrije slag dames: 1. Irma Schuhmacher (Ned.) 1.06.9, 2. Arene Del- mas (Fr.) 1.10.9, 3. Colette Thomas (Fr.) 1.14.2. 200 m. schoolslag dames: 1. Bonnier (Ned.) 2.59.8, 2. Odette Lusien (Fr.) 3.11.4, 3. Lebeau (Fr.) 3.12.2, 4. Guyard (Fr.) 3.15.2. 200 m. schoolslag heren: 1. Lusien (Fr.) 2.45.4, 2. Bonte (Ned.) 2.46.4, 3. Kel der (Ned.) 2.46.4, 4. Distinguin (Fr.) 2.56.8. Schoonspringen dames: 1. Mady Mo- reau (Fr.) 140.98 pnt., 2. Lenie Lanting- Keller (Ned.) 113.39 pnt. 4 X 200 m. vrije slag heren: 1. Frank rijk (Bernardo, Blioch. Boiteux en Jany) 8 57.7, 2. Nederland (Buyze, Pieters, El- zenga en Tjebbes) 9.30.6. Estafette 3 x 100 m. wisselslag dames: 1. Nederland (Geertje Wielema, Lies Bonnier en Irma Schumacher) 3.48.4; 2. Frankrijk (Monique Berlioux, Odette Lusien en Arne Delmas) 4.02.9. Met de beide overwinningen m de waterpolowedstrijden werd de eindstand: Frankrijk 62 pnt., Nederland 74 pnt. Ans de Jonge van ADZ f Amsterdam) won te Leiden in de Nieuwe Vaart een 1 km.- zwemwedstrijd in 16 min. 17 sec., waar mede zij voor de tweede maal beslag wist te leggen op de wisselprijs. Bij de heren eindigde Van Rijk van DJK (Amsterdam! als eerste in 15 min. en 14 sec., gevolgd door Bouwmeester. Nu Van Swol en Rinkel gemeend hebben zich niet meer beschikbaar te moeten stel len voor wedstrijden van de K.N.T.T.B. en. Nel Hermsen door haar tennisreis naar Amerika verhinderd is, heeft de keuze commissie de volgende ploeg opgesteld voor de wedstrijden tegen België op Za terdag 28 en Zondag 29 Juli a.s. te Kortrijk. Herenenkelspel: Krijt, Wilton, Van Mee geren, Van Dalsum, Dehnert, Karsten, Holst en Kramer. Reserve: mr. Taminiau. Damesenkelspel: mevr. J. Roos, mevr. Z. Schmier, mej. M. Rollin Couquerque en mevr. A. Koopmans. Herendubbelspel: Wilton en Krijt, Van Dalsum en Dehnert, Van Meegeren en Kar sten en Holst en Volkmaars. Damesdubbelspel: mevr. J. Roos en mevr. Z. Schmier; mej. M. Rollin Couquerque en mevr. E. Van Berkel. Gemengd dubbelspel: mevr. Z. Schmier en Wilton, mevr. J. Roos en Krijt; mej. M. Rollin Couquerque en Dehnert, mevr. E. van Berkel en Karsten. De wedstrijden bestaan uit 34 partijen, namelijk 16 herenenkelspelen, 8 dames enkelspelen 4 heren dubbelspelen, 4 ge mengd dubbelspelen en 2 dames dubbel spelen. De Festival of Britain Stakes te Ascot werd gewonnen door het drie jaar oude paard Supreme Court. Tweede werd Zuccharo met driekwart lengte achter stand en derde het Franse paard Tan tième. Het winnende paard stond 100/9 genoteerd terwijl Zucchero 100/8 geno teerd stond. Supreme Court won hier mede 25.372 pond sterling. Meer dan 100.000 toeschouwers, onder wie Konin gin Elizabeth en Prinses Elizabeth, woonden de races over l'A mijl bij. Voor 2500 toeschouwers is Zaterdag te Emmen een springconcours gehouden, bestaande uit een licht en een zwaar concours. Bij de eerste categorie, die 12 hindernissen van 605 meter moest rij den, ging T. Ebben met Saraceen met de eer strijken (0 fouten, 79 sec.). Tweede werd mej. Tak met Gigolo. Het zware concours bracht vele be kende ruiters aan de start. Alleen J. J. Gruppelaar en M. van Loon kwamen foutloos rond en na barrage behaalde de heer Gruppelaar met Random de eerste prijs. Tweede werd M. van Loon, derde B. v. d. Voort Jr. 7 ft. Het team van de Verenigde Staten heeft zich in de halve finale van de Amerikaanse zone van de Davis Cup geplaatst, waarin het zal uitkomen te gen Mexico. De Yankees wonnen in de wedstrijd tegen Japan de beide enkelspelen en het dubbelspel, waarmee een beslissen de 30 stand was verkregen. De Nederlandse middengewichtkam- pioen Luc van Dam zal op Dinsdag avond 7 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam uitkomen tegen de Franse middengewichtkampioen Jean Stock. loor Bouwmeester. Jean ötoCK. (Van onze cricket-medewerker) Geen cricket-Zondag zonder verrassin gen. En ook ditmaal een surprise, nog wel een van de bovenste plank. Want wie had Rood en Wit nu een kans gege ven tegen het sterke elftal van HCC l? Rood en Wit dacht er anders over. want nadat het eerst een totaal van 118 runs gemaakt had, gooiden D. Bijleveld en Hans Winter de „grote Haagse voor 113 runs uit Aan spanning derhalve geen gebrek. Met vijf runs bleef de thuisclub in de meerderheid. HBS verpletterde het Nijmeegse Quick met innings en 80 runs; ACC won met 140 runs verschil van Haarlem op de eerste innings, terwijl VVV met 54 runs over het Rotterdamse Sparta zegevierde. Ook Excelsior won, het sloeg het Utrechtse Kampong met 113 runs, nadat het de eerste innings op een totaal van 226 voor 5 gesloten had. Het is wel merkwaardig dat in de ont moeting tussen Rood en Wit en de Haag se Cricket Club beide elftallen een slechte start maakten, doch ook in beide elftallen een goed herstel intrad. Toen Quick uit Nijmegen nog voor de lunch voor het schamele totaal van 62 all out was. (R. Dellow 5 voor 15), had HBS geen moeite om dit totaal te over schrijden. Dank zij een keurige 61 van H. Herklots (S X 4) en een fraaie 39 not rut van H. Boelhouwer, scoorde HBS 194 runs. H. Burki nam 8 voor 77 en leverde zijn zoveelste fraaie bowling- prestatie Voor een tweede keer was Quick uit voor 52 (Dellow 3 voor 15) en verloor derhalve met innings en 80 runs. Ook Haarlem had tegen ACC weinig of niets in te brengen en hadden de be zoekers hun tweede innings op een to taal van 31 voor het verlies van 5 wickets niet gestaakt, dan had Haarlem eveneens een inningsnederlaag moeten slikken. De uitslagen van de courses op Mere- veld luiden: Juniorenprijs: 1, Quick Star km.-tijd 1.41.7, 2. Quaestor. 3. Quelle Veine. Tot w. f 2.20. pi. f 1-50. f 1.40, gek. t 3.40, cov. f 3.30. Juniorenprijs 2e afdeling: 1. Queen Bess 1.41.9. 2. Q- William P., 3. Queen Mary. Tot. w. f 1.10, pi. f 1.40, f 3.10, gek. f 12.40. cov. f 4.90. Gevorderdenprijs: 1. Nelson 1.28.7, 2. Menno Dynamic, 3. Luccie Rohda. Tot. w. f 2.40. pi. f 1.40, f 1.50, f 4.50, gek. f 5.—, cov. f 5.80. Toekomstprijs1. Petite Casindra 1.30.4, 2. Prinses Zora, 3. Postduifje G. Tot. w. f 9.20, pi. f 1.40, f 1.30, f 1.10, gek. f 6.40, f 2.90, cov. f 1.70, f 2.80. Aanmoedigingsprijs: 1. Old Gold 1.28.7. 2. O. McGregor, 3. Ovidia Axworthy. Tot. w. f 2.10, pi. f 1.30, f 1.70, f 1.40, gek. f 7.60, cov. f 6.90. Middelmootprijs: 1. Mary Simons 1.27.9, 2. Leonidas, 3. Martine van Axkit. Tot. w. f 21.30. pi. f 4.50, f 1.70. f 5.10, gek. f 22.70, cov. f 2.80. Mijl van Mereveld. le heat: Nellie Gre- gor 1.22.6, 2. Miss A. Tot. w. f 13.20, pi. f 2.40. f 1.40, f 2.50, gek. f 12.90, cov. f 5.70. 2e heat: 1. Nellie Gregor 1.23.7, 2. Olga Pluto. Tot. w. f 1.80, pi. f 1.10, f 1.20, gek. f 3.cov. f 2.20. Stayersprijs: Notenkraker S. 1.25.8, 2. Lady Zora, 3. Jacoba. Tot. w. f 1.50, pi. f 1.10, f 1.10, gek. f 4.70, cov. f 2.90. Totale omzet f 44.715.50. Bij de te Parijs gehouden Franse ath letiekkampioenschappen werden enkele goede finale-tijden genoteerd: 5000 meter: 1. Mimoun 14 min. 41.6 sec., 100 meter: 1. Bonino 10.7 sec., 110 nieter horden: 1. Maria 14.9 sec.; 400 me ter: 1. Degats 48 sec.; 800 meter: 1. El Mabrouk 1.51.1. Sparta verloor van VVV met 54 runs. De Amsterdammers begonnen met het goede totaal van 207. waarvan J. Ge'er- lings 45 en B. Burger 36 (L. de Bruyn 5 voor 39) doch tegen het fraaie bowlen van H. Pelser (5 voor 50) waren de Spartanen niet opgewassen en waren zij uit voor 153. L. de Bruyn met 31 top scorer. Excelsior sloot haar eerste innings op een totaal van 226 voor het verlies van 5 wickets, waarvan A. Oosterholt een geduldige 95. En voorts F. Bakker 59. Denk zij goed vangen en fielden zat Kampong hierna voor 113 runs aan de kant. F. de Waard met 54 topscorer. De slowbowler F. Bakker nam 6 voor 25 en A. Oosterholt 3 voor 27. Voor beide spe lers dus wel een goede all round dag cricket. Het Nederlands Jeugd elftal verloor Zaterdag j.l. op het fraaie terrein van VRA te Amsterdam van een Flamingo elftal met 8 wickets. Aan "oat wist de Jeugd zich nog staande te houden, sloot op 164 voor 5, doch in het veld en in de aanval was het mis. De Flamingo's maakten de benodigde runs (168) voor bet verlies van twee wickets. Vooral in de aanval schoten de jeugdige bowlers wel iets te kort. Het Cricketprogramma voor a.s. Zon dag 29 Juli luidt: HaarlemVOC, HCC 1ACC. Hermes DVS—Rood en Wit. VRA—HCC 2, Kam pong—PW, VVV—HBS. De uitslagen van de te Mereveld gehou den draverijen luiden: Epsomprijs: 1. Pelikaan S km. tijd 1.33.5; 2. Petulance K; 3. Patrick Dulith Z. Tot.: w. f 1-40, pl. fl.10, 1.20, gek. 3.90, cov. 2.20. Dilbeekprijs: 1. Ooststar 1.27.7; 2. Ovidia Axworthy; 3. Olympia B. Tot.: w. f 10.40. pl. f2.— 1.30 1.60, gek. 11.60. cov. 3.80. Vincennesprijs: le serie: 1. Monty's Boy 1.28.7; 2. Octavianus K; 3. O Bonni. Tot.: w. f8.—, pl. f 1.50 1.40. gek. 4.70, cov. 6.—. 2e serie; 1. Narcis 1.28.1; 2. Nelson. Tot.: w. f 1.80, pl. f 1.60 2.60, gek. 4.90, cov. 4.—. 3e serie: 1. Notre Dame 1.27.6; 2. Nino Nar- ville. Tot.: w. f 1.60, pl. f 1.40 1.70, gek. 6.80, cov. 4.30. Finale: 1. Notre Dame 1.26.5; 2. Nelson; 3. Nestkuiken S. Tot.: w. f2.20. pl. f 1.10 1.40. gek. 5.10, cov. 3.30. Ostende-prijs: 1. Junoschka 1.23.8; 2. Olga Pluto: 3. Narciso G. Tot.: w. f2.40, pl. f6.40, 2.gek. 7.90, cov. 3.10. Ruhlebenprijs: 1. Lee Axkit 1.27; 2 Mar tini Spencer; 3. Norbert M. Tot.: w. f 12.90, pl. f 1.70 1.20 1.50, gek. 19.40, cov. 7.40. Totale omzet f 31.559.50. De uitslagen van de te Duindigt ge houden draverijen luiden: Otheiloprijs: 1. Olga S., km. tijd 1-31.7, 2. Orkaan 3- Orloff- Tot.: w. f 2. pl. f 1-30. f 2.50, f 140, gek- f 10-70, cov. f 15.90. Oscarprijs: 1. Kentucky's Queen B. 1-25.2, 2. Norma Shearer, 3. Kruger. Tot-: w. f 2.70, pl. 1 2, f 5.10, gek. f 16-50. cov. f 8-40. Ontarioprijs: 1. Opveger 1.31.9, 2- Pe- tronel Spencer, 3. Petulance K- Tot.: w. f 2, pl. f 1.20, f 1-30, f 2, gek- f 4, cov. f 5-10. Ohioprijs: le heat: 1. Oiseau, 2. Ne vada L., 3- Lex V. Tot-: w- f 2.20, pl* 1 1.50, f 2.40, f 9 40, gek- 1 3.80, cov. f 4 70- 2e en beslissende heat: 1. Oisead 1.27.1, 2. Nevada L., 3- A. Gregor. Tot-: w. f 1.90, pl. f 1-60, f 1.90, gek. f 5-SO, cov. f 410. Olympiaprijs: 1. All Ablaze 2.06-4, 2* Brandal, 3. Ramana. Tot-: w. f 7.10. P1* f 1.30, f 1-20, f 1.60, gek- f 4-80, cov. f 4.70. De mijl van Duindigt: 1. Duroc. tya 1.45.7. 2. Marjolatta, 3. Etoile du Nord. Tot-: w. f 2, pl. f 1-40, f 2.40, f 1.40, ge*- f 37.10. cov. f 11-60. Totale omzet: f 52-358.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4