FRANSE PLOEG VERZUIMT KANS OP LAATSTE OFFENSIEF Bobet veertig minuten na winnaar Ruiz gearriveerd Belevenissen van de struisvogel Rasmus VLIEGENDE EDELSTENEN" gearriveerd DE LAATSTE „FASE" in de prijzenoorlogsstrijdü GENERAAL „UNIEK" De wapens al neergelegd? NEDERLANDSE TENNISJEUSD STRIJDT OM NATIONALE KAMPIOENSCHAP Olifant deed photo mislukken, maar visduivels doen geen kwaad (scheepvaartbericbten) mÉi NIEUW SUCCES VOOR KOBLET Groot aantal deel nemers in Hilversum Sim, Sam en Rasmus naar Afrika R00ZENBURG MOET DE WINST DELEN Zondag strijd om R.K. clubkampioenschap ir NIErWENDIJK 143 -Pt Dit is slechts "11 greep uit onze uitgebreide Dames- en Her encollec tie, waarvan IJ beslist alléén nog deze week kunt profiteren ZICHTZENDINGEN DOOR HEEL NEDERLAND NiEuwENDUK 143 - amsterdam Natuurlijk alleen weer UNIEK VRIJDAG 27 JULI 1951 PAGINA 4 Onze sportredacteur telefoneerde ons Donderdagavond uit Aix les Bains: Eigenlijk hadden de Franse naiionalen de heer Goddei voor deze Alpeneiappe mei niei minder dan vijf ioppen dankbaar moeien zijn. Zij hadden haar immers kunnen en onder ons'gezegd ook moeien benuiien voor een laaisie en verwoede aanval op de leiderspositie van Koblei. Maar om de een of andere duistere reden was dai blijkbaar ie veel van hen gevergd. Vorig jaar, toen Kübler zijn gele irui in de sirijd op de Alpentoppen eveneens had kunnen behouden en de Tour d^1 France ie Briangon in iheorie had gewonnen, hadden de Franse luitenants Apo Lazarides en Geminiani hun kopman Bobei mei ware heldenmoed ierzijde gestaan in een niei geslaagde, maar historisch ge bleven aanval op weg naar Si. Eiiënne, waarin de Franse equipe, ondanks haar nederlaag, mei roem werd over laden. Maar dii jaar hebben de tricolores zelfs niei de moeiie gedaan om de schijn van een laaisie poging op ie houden. De uiilooppoging van Gauihier was in dii verband van nul en gener waarde en de zege van de Spanjaard Ruiz onderschrijf! alleen maar mei des ie meer nadruk de onbelangrijkheid van deze in iheorie ioch zo belangrijke eiappe. Bartali ontevreden Uitslag en klassementen Euwe: nog éénmaal mm - J NIEUWS UIT ARTIS }9 Eetlust Het hoedje Visduivels Samenwoning MARKTBERICHTEN werpt thans „AL" zijn kwaliteits goederen in deze grote prijzenactie en laat al zijn concurrenten sidderen!! KAMGAREN COSTUUMS N1EUWENDUK 143 - TEL. 47135 Maar er is meer gebeurd. Op het ogen blik namelijk, dat Bernardo Ruiz lachend met al zijn sterke witte tanden in Aix over de streep ging, zat de heer Bobet met een gezicht, waarvan de opgewekt heid stellig niet afstraalde, nog harde noten te kraken met de helling van de Col de Granier. Voor de Franse kam pioen was deze laatste bergetappe namelijk niet minder dan een baarlijke kwelling. Zijn krachten van dit ogenblik reikten nu eenmaal niet tot de prestatie, die men van hem verwachtte en met een vertwijfelde poging om toch zoveel mogelijk aan die verwachtingen te vol doen, had de arme jeune premier uit het land van de Tour zelve, zijn vonnis met eigen hand getekend. De Bobet, die gisteren in Briangon 20 minuten na Coppi over de streep was gegaan, was in feite nog een luxe uit gave van de gedesillusionneerae en ver drietige Louison, die vandaag meer dan een half uur achter de koplopers spits roeden had gereden door de dik met toe schouwers bezaaide Alpenhellingen. Men wilde het eenvoudig niet geloven, dat Louison niet in de voorste gelederen streed. Maar ver achter Ruiz, Gauthier. Robic kwam inderdaad de Franse kam pioen pas opdagen, langzaam en ontmoe dig en niet in staat om zelfs maar de sc hijn te redden. Zeer waarschijnlijk zou Bobet zelfs niet in Aix les Bains zijn aangekomen, wanneer zijn chef d'equipe niet ijlings had gezorgd, dat Apo Laza rides en Remy een klem half uurtje ble ven wachten, om hun ontluisterde meester naar de eindstreep te sleuren. Het is meer aan hen dan aan Bobet zelf te danken geweest, dat deze tenslotte met een achterstand van bijna40 mi nuten toch in Aix is gearriveerd. Maar niet alleen in het Franse kamp is de stemming beneden peil. Gino Bar tali, de nieuwe oude maestro van de Italiaanse ploeg, heeft bij de aankomst in Aix door Radio Italiana een paar openhartige dingen gezegd over de wijze, waarop zijn ploeg en meer speciaal de nu onttroonde aanvoerders Coppi en Magni, hem in zijn taak terzijde staan. De lezer herinnert zich, dat Coppi giste ren zijn kopman Bartali aan zijn lot overliet, om zelf het epos van zijn reha bilitatie te gaan dichten. Vandaag war. Magni de onwillige hond en gij kunt op ons gezag aannemen, dat het beknopte, maar kernachtige betoog, waarmee signor Bartali de luisteraars in zijn va derland van een en ander op de hoogte bracht, aan duidelijkheid maar heel weinig te wensen heeft overgelaten. En al bij al heeft Koblet vandaag dus weer een succes van betekenis be haald. Het wordt een vrij eentonige beweging, maar het is dan ook een op merkelijke triomf van de Zwitser, dat hij de situatie zd beheerst als hij zulks de laatste dagen heeft gedaan. Hij gunde Gauthier diens 514 min. voor sprong plus 40 sec. bonificatie op de Col de Porte. Hij gunde Ruiz en nog een stuk of vijf anderen hun jacht op de weggevluchte Fransman. Maar het wiel van Geminiani verloor hij ook vandaag geen moment uit het oog. Natuurlijk speelt Koblet dit spelletje niet alléén. Alléén kan zelfs de aller beste op de duur niet tegen een mas saal front van tegenstanders op. Maar het verdelen en heersen behoort nu eenmaal tot de strategische maatrege len, die hij als drager van de gele trui heeft te nemen en niemand kan be weren, dat hij die kunst niet in hoge mate verstaat. Vandaag heeft Ruiz daar het meest van geprofiteerd. Gauthier, die op de Col de Porte nog bijna 244 min. op de Spanjaard voor lag, had op de Cucheron nog steeds anderhalve minuut. Maar 20 km. verder kwam de Spanjaard als Geminiani (Frankr.), Biagioni (It.),Bar- botin (Frankr.), De Cock (Belg.). Die- derich (Lux.) en Meunier (Frankr.), allen in dezelfde tijd als Ockers. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Koblet (Zwits.) 123.24.06; 2. Gemi niani (Fr.) 123.33.08; 3. Lucien Lazari des (Fr.) 123.36.49; 4. Bartali (It.) 123.44.10; 5. Ockers (Belg.) 123.49.34; 6. Barbotin (Fr.) 123.54.47; 7. B. Ruiz (Sp.) 123.55.54; 8. Bauvin (Oost Zuid Oost) 123.56.49: 9. Magni (It.) 123.58.47; 10. Coppi (It.) 124.02.29; 11. Diederich (Lux) 124.10.38; 12. Lauredi (Fr.) 124.12.18; 13. Van Ende (Belg.) 124.12.20; 14. Demul- 124.20.00; 16. Verschueren (B.) 124.23.10; der (Belg.) 124.13.39; 15. Biagioni (It.) 17. Meunier (West Zuid West) 124.23.24; 18. Cogan (West Zuid West) 124.25.40; 19. De Cock (Belg.) 124.32.47; 20. Bobet (Fr.) 124.34.27. De ploegenklassering: 1. Frankrijk 369.38.55; 2. België 370.29.24; 3. Italië 370.59.14; 4. Oost Zuid Oost 371.29.44; 5. West Zuid West 371.39.48; 6. Zwitserland 372.20.39; 7. Spanje 373.52.26; 8. Ile de France 374.31.07; 9. Parijs 375.01.45. Tenslotte het bergklassement: 1. Geminiani (Frankr.) 60 pnt.; 2. Bartali (It.) 56 pnt.; 3. Coppi (It.) en Koblet (Zwits.) 41 pnt.; 5. B. Ruiz (Spanje) 39 pnt.; 6. Lucien Lazarides (Frankr.) 37 pnt.; 7. Robic (Parijs) 23 pnt.; 8. Gauthier (Frankr.) en Dotto (Oost Zuid Oost) 22 pnt.; 10. Buchon- net (Oost Zuid Oost) 18 pnt. eerste boven op de Granier en er waren bijna twee minuten na zijn aankomst in Aix verstreken, voordat een groepje van vier, waarin Robic eerste en Gauthier vierde werd, er arriveerde. Koblet met zijn peleton kwam bijna 7 min. later, maarde Zwitser had zich weer kun nen sparen. Sparen voor de laatste be langrijke rit, de tijdrit, die mórgen in Genève eindigt en waarvoor hij sterk favoriet is. De uitslag van de 21ste etappe luidt: 1. B. Ruiz (Spanje) 6.45.24 (met bo nificatie 6.44.24); 2. Robic (Parijs) 6.47.10 (met bonificatie 6.46.40); 3. Cogan (West Zuid West) z. t.; 4. Dotto (Oost Zuid Oost) z. t.; 5. Gauthier (Frankr.) z. t.; 6. Goasmat (West Zuid West) 6.51.57; 7. Ockers (Belg.) 6.52.02; 8. Bartali (It.) z.t.; 9. Deledda (Oost Zuid Oost) z. t.; 10. Coppi (It.) z.t.; 11. een groep van achttien renners met Magni (It.), Ver schueren (Belg.), Rosseel (Belg.), Lu cien Lazarides (Frankr.), Koblet (Zwits.) Majesteitelijk en imponerend reiken de Alpen omhoog voor de karavaan van de Tour de France bij het passeren van de pas van de Durance gedurende de negentiende etappe. Dr. Euwe, die de leiding heeft in het internationale schaaktournooi te Gyon (Spanje), zal volgende week Woensdag tegen Pilnik (Argentinië) de beslissende wedstrijd spelen. Aan het einde van de tiende en voor laatste ronde heeft Euwe 7% pnt., Pilnik 7 pnt., Rossolimo, Prins en de Span jaard Medina elk 6 pnt. (derde plaats). PomarEuwe 01, PrinsToran 10. Aan het eind van de eerste dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika, had Zuid-Afrika een totaal van 282 voor het verlies van drie wickets. (Van onze sportcorrespondent) Donderdag werd te Hilversum een be gin gemaakt met de Nationale Jeugdten- niskampioenschappcn van Nederland, die nu reeds voor de derde achtereen volgende maal in de Gooise hoofdstad worden verspeeld. Dit jaar was de inschrijving wat gro ter dan andere jaren, doordat uit enkele belangrijke districten naast de kam pioenen nog twee deelnemers waren toegelaten. Zo kwam men ditmaal tot een deelname van 26 jongens en 31 meisjes. Ondanks de volle medewerking van het weer en het vroege aanvangsuur moest men om het overladen programma Na de zoveelste zware etappe van de Tour de France hebben de rijders weer even gelegenheid om op hun verhaal te komen. De rivalen Coppi ere Hugo Koblet schijnen op zeer goede voet to staan, want Coppi poseert heel welwillend voor Hugo's filmcamera, terwijl vele belangstellenden geamuseerd toekijken. at te werken (men speelde niet alleen dr. eerste ronde, doch ook nog een her kansing) tot 's avonds doorgaan. Bij de meisjes werd Fenny ten Bosch, een bekend sterk Haags speelstertje van de eerste ronde vrijgesteld. Er komt hier in elk geval een nieuwe kampioene, daar de Hilversumse, mej. Müllemeister, die het tournooi tweemaal in successie won, thans de leeftijdsgrens heeft over schreden. Het is jammer, dat het Utrechtse dis trict (waaronder ook 't Gooi ressorteert^ niet door zijn sterkste speelstertjes is vertegenwoordigd, daar zowel de kam pioene: Frangoise Sprenger v. Eyk als de no 2. Kitty Wagensveld verhinderd zijn deel te nemen. Thans rust de eer om dit district te vertegenwoordigen bij Nora v.d. Hoef en Hetty Brouwer, die beiden in de eerste ronde verloren. In de herkansing wisten zij zich echter te handhaven. Bij de jongens is de kampioen 1950, de Hagenaar Johan Koerts wel van de partij. Hij overleefde gemakkelijk de eerste ronde: 61, 60. Het district Utrecht is hier vertegenwoordigd door Piet v. Eysden, Peter de Laive en P. v. d. Laan. Vooral van de eerste, die dit seizoen zeer sterk is vooruitgegaan, wordt door insiders veel verwacht. Hij maakte in de e.erste ronde korte metten met de Groninger Nico Krever, die hij met tweemaal 62 klopte. De Laive en v. d. Laan verloren de eerste partij, doch v. d. Laan slaagde er in zich in de herkansing te herstellen. De Laive werd uitgeschakeld. Van het sterke jeugdteam (gemiddelde leeftijd 15 jaar) van het Haagse Leimo- nias (9), dat kampioen werd in de 3e klasse KNLTB en naar de 2e klasse pro moveerde, telt het tournooi 4 deelne mers (sters); Trix Sauter, Fredy Marin- kelle, Hans en Rob v. d. Weg. Zij hand haafden zich allen in de le ronde. Des avonds hield de bondscoach Gou- rcvich op Hogerheide voor de jeugdige deelnemers een causerie over de tech niek en de tactiek van tennis. De zesde etappe van de Ronde van Duitsland is gewonnen door de Duitser Schwarzenberg. Impanis (B.) kwam als tweede aan en heeft de leiding in het algemeen klassement. De Nederlanders H. Smits en J. Lambrichs staan resp. op de zeventiende en 25ste plaats. De recordcommissie van de interna tionale athletiekfederatie heeft de vol gende wereldrecords erkend: Heren: hinkstapsprong 16 meter, (52 ft en 5 7/8 inch) van A. F. Da Silva (Brazilië) te Sao Paulo. Dames: kogelstoten: 15.02 meter (49 ft 3Y<l inch) van A. S. Andiaeva (USSR). Copyright P. B. Öox openhagen ;X;XvXvXva; vXvXvjl'iV.vAv v!;X;I;XvXj sl <4^ OxSZSS. 4. Sam heeft een hele tijd nodig om af te dalen, hem op de hielen, maar Sam merkt het niet Sam maar komt dan eindelijk bij hei schip aan. Hij stapt gaat de kajuit in_ Daar kan de haai hem niet volgen, aan boord en wandelt over de dekken. De haai volgt die blijft buiten op de loer liggen. Sam bekijkt alles; hij ziet een oude verrekijker en een fles oude, zacht in het keelgat vloeiende rum. (Van onze dammedewerkor) Het uitstapje, dat de deelnemers aan het Kennemer-invitatietournooi naar Heemstede maakten, is hun niet erg best bekomen. Want van de vier partijen werden er drie afgebroken, omdat de spelers anders achter hun dambord zou den moeten overnachten. Zodoende hieven er ook drie problemen over, want met geen mogelijkheid viel te voorspel len, welk resultaat deze stellingen uit eindelijk zouden brengen. Maar de talrijke supporters van we reldkampioen Roozenburg hadden daar geen aandacht voor. Hun favoriet immers had ook al geen honderd procent kunnen maken. Nu moet daar onmiddellijk bij worden opgemerkt, dat zijn partner ïme de Jong uitstekend heeft gespeeld Daardoor hoofdzakelijk kon Roozenburg niet tot succes komen, al deed hij daar toe wei een laatste vertwijfelde poging. Maar de jeugdige Haarlemmer liet zich niet misleiden en boekte een volkomen verdiend winstpunt. De volledige uitslagen waren tenslotte: A. de JongB. Dukel afgebroken, P. RoozenburgY. de Jong 1l, H. Laros J. B. Sluijter afgebroken, H. Willemse T. Postma afgebroken. De positie van de deelnemers werd hierdoor als volgt: P. Roozenburg 8 uit 5, B. Dukel 7 uit 5, Y. de Jong 6 uit 6, J. B. Sluijter 5 uit 4, W. de Jong 5 uit 5, H. Willemse 4 uit 5, H. Laros 3 uit 3, A. de Jong 2 uit 4 en T. Postma 0 punten uit 3 partijen. Na de fusie tussen de Katholieke Diocesane Athietiekbond en de Ko ninklijke Nederlandse Athletiekunie in 1941 zijn de wedstrijden tussen R.K. verenigingen niet zeer talrijk geweest. Verleden jaar hebben De Bataven uit Leiden en DEM, Beverwijk, hieraan een einde gemaakt door elk een ver- enigingpkamp voor R.K. verenigingen in te stellen. Voor de winnende ver eniging werd een wisselbeker beschik baar gesteld. De Haarlemse RKAV „Holland" won verleden jaar beide wedstrijden; op 1 Juli 1.1. kwam de beker van De Bataven voor de tweede maal in het bezit van de Haarlemmers. Zondag a s. worden weer de wed strijden in Beverwijk gehouden. De door D.E.M. ingestelde regeling dat van één vereniging slechts twee leden op elk nummer mogen uitkomepis een waarborg, dat de overwinning 'ditmaal niet; zoals bij de vorige drie wedstrij den bij voorbaat voor de vereniging met het grootste aantal inschrijvingen is doch dat zij terecht zal komen bij de sterkste wedstrijdploeg. Omdat dit systeem nu voor het eerst wordt ge volgd is het moeilijk voorspellingen te doen t.a.v. de winnende ploeg, temeer daar naast de verenigingen DEM, Hol land, Estafette Amsterdam) en De Ba taven nog wordt deelgenomen door het Haagse LDA en RKEAV uit Enschedé, van welke verenigingen niet al te veel bekend is. Laatstgenoemde vereniging moet echter een sterke ploeg hebben. De lang verwachte kolibries zijn in Artis gearriveerd. Vijftien „vliegende edelsteneri", w.o. robijn-, topaas-, sma ragd- en witbuik-kolibries fladderen thans in rusteloze dans in de speciaal gebouwde volière van plant tot plant, jagen intussen achter kleine bananen- vliegjes en zuigen af en toe wat ho ningwater uit speciale kolibrie-drink- flesjes. De kleine vogeltjes bij weging bleken ze van twee tot vier gram per stuk te wegen zijn in een fantastisch pakje gestoken, dat in het licht als flon kerende juwelen glanst Gelijk pijlstaartvlinders kunnen ze met hun 2000 tot 3000 vleugelslagen per minuut in de lucht blijven hangen. De be wegingen van de tere vleugeltjes zlln voor het menselijk oog nauwelijks te zien en zij veroorzaken een genoeglijke zoemtoon. Uit de zeer lange snavel spiest bij het „stilstaan" een zo mogelijk nog langere tong, een buisje feitelijk, waardoor honing uit bloem of flesje wordt opgezogen. Daarvan gebruiken ze heel wat, gemiddeld ieder 12 tot 13 gram per dag, dus vele malen hun eigen ge wicht. Deze brandstof hebben ze ook wel dringend nodig, want vooral het stilstaan in de lucht eist een bijzondere krachtsinspanning. Hierdoor is tevens verklaard, waarom de kolibries een hart hebben, dat een groot deel van de lichaamsholte vult. De verzorging van de vogeltjes, die uit Zuid-Amerika ko men, eist veel tijd en geduld. Elk dier tje moet nauwkeurig worden gade ge slagen, opdat de sterken de zwakken niet van de drinkflesjes verjagen. Doch de kostelijke pracht is aJle moeite ten volle waard. Suze, de wijfjesneushoorn, die enke le weken ziek is geweest, is thans weer geheel hersteld. Teneinde haar ziekte verlof niet al te plotseling op te heffen, krijgt ze iedere dag één liter pap min der en daarvoor In de plaats wat meer vast voedsel. Over enkeiè dagen staat ze weer op haar oude rantsoen van 5 kilo roggebrood, 15 kilo voerbieten, 3 kilo haver, 2 lA kilo kool, 4 kilo tops 'n soort veekoekjes en een flinke por tie iepetakken. En omdat we het toch over flinke eters hebben: de twee oli fanten van Artis gebruiken ieder per dag 2 kilo haver, 30 kilo voerbieten, 5 kilo kool, 15 kilo bruinbrood (bijna 20 broden), 1% kilo tops en bovendien ko lossale hoeveelheden klaver en hooi...... De dame had zich met zo weinig mo gelijk gemaaktheid met de rug tegen het hek van de olifanten Betsy en Gina geposteerd, haar fraaie hoedje „juist laten opknappen voor vijf en twintig gulden!" achteloos in haar op het hek rustende hand houdende. De heer tuurde in de zoeker van zijn foto-apparaat en gaf nog enkele aanwijzingen, die een nog betere opname moesten bewerkstelligen. En juist toen hij op het knopje wilde drukken, verscheen de olifantenslurf ten tonele. Tastend gleed het stofzuigerach tige ding over de grond, schoot plotse ling omhoog en klemde zich vast aan het delicieuze hapje, dat het hoedje in het oog van de olifant vormde. De rest is gauw verteld: een gil, een mislukte foto en een smakelijk kauwende olifant die de slurf al weer had gestrekt voor de ontvangst van een apennootje. De verzekering zal nu uitmaken, of de oli fant dan wel de dame in haar recht stond. Het verhaal vermeldt helaas niet. of het hoedje gesmaakt heeft! Het Artis-aquarium heeft uit Aals meer een paar meervallen of visduivels gekregen. De grootste is 65 cm., dan nog een van 55 cm. en drie kleintjes. Deze monsterlijke verschijning onder onze zoetwatervissen, die als typische Donau- vis beoosten de Elbe thuishoort, komt merkwaardigerwijs in geheel West-Eu ropa uitsluitend voor in de wateren van de Haarlemmermeer en in de omgeving van Aalsmeer. Af en toe wordt daar zo'n dier gevangen, dat afmetingen van twee tot drie meter kan krijgen. Het is niet verwonderlijk, dat in de Haarlem mermeer over deze visduivel met zijn reusachtige brede bek de meest geheim zinnige verhalen gaan o.a. dat het mon ster in het water liggende mensen naar beneden trekt en op de bodem ver slindt. In ieder geval doen de dieren, die thans in het aquarium rondzwem men, geen enkel kwaad. Bij mejuffrouw Frapon, de „nurse" van Artis, die voor alle kleine zieke dieren, ln het bijzonder aapjes, zorgt, werd en kele tiid geleden een klein duinkonijntje gebracht, dat door iemand gevonden en aan Artis geschonken was. Mej. Fra pon, die zich met hart en ziel aan haar werk wijdt, ontfermde zich over het kleine ding en wist het met behulp van een zuigfles in het leven te houden tot het diertje op eigen benen kon staan, doch „alleen is maar alleen" vond de verpleegster en dit gold ook voor het konijntje, dat eenzaam in een hokje zat. Daarpm zette ze het diertje bij wijze van proef bij drie nachtaapjes, wollige brui ne diertjes met kogelronde oogjes, die fantastische sprongen kunnen maken en eigenlijk tot de halfapen behoren. En zie, konijn en nachtaapjes vonden de samenwoning uitstekend. Thans weten ze niet beter, of ze horen bij elkaar, In de gezamenlijke slaapplaats ligt het ko nijntje meestal in 't midden, met naast en boven op zich de nachtaapjes VEEMARKT GOUDA 26 Juli. Aanvoer: 934 biggen 4456; 552 magere varkens 1.95 2.10 per kg lev. gew.; 31 zware varkens 2.30 2.34 per kg sl. gew.; 23 nuchtere kalveren 40—52, 4 schapen 5055. VEEMARKT DELFT 26 Juli. Aanvoer: 35 runderen, 53 nuchtere kalveren, 284 var kens, 647 biggen. Prijzen: kalfkoeien 650 850, vare koeien 450600, nuchtere kalveren 40—55, biggen 32—45, varkens (lopers) 45 80: runderen per kg sl. gew. 2.40—2.60, ma gere varkens per kg lev. gew. 1.80—1.85. Handel kalm. AALSDIJK 27 te Antwerpen. ALDABI p. 26 Fern. Noronha n. B. Aires. ALPHARD 26 te Bahia. ALTAIR 26 n. Bahia. ANNENKERK p. 26 Kp. St. Vine. n. Duink. BANTAM 26 n. N. York. BLOMMERSDIJK 27 n. Londen BAARN 28 te Philadelphia. BILLITON 26 n. Makassar. CELEBES 26 te Vigo. DANAE 26 n. Lissabon. EEMLAND p. 26 Madeira n. Amst. FARMSUM 26 n. Hamptonroads. FRIESLAND 28 te Hoek van Holland. GAASTERLAND 24 te Rio de Jan. GOOILAND 27 te Bahia. GROOTE BEER 26 b. Rode Zee. HOOGKERK 26 te Rott. HYDRA 27 te Barranquilla. HELDER p. 26 Fem. Noronha n. Londen. LAAGKERK 26 te Lissabon. LEKKERKERK 26 n. Antw. MADOERA 26 n. Kuweit. MARKEN 26 te Montreal. MAÏARAM 26 te Aden. MODJOKERTO 26 te Pangkalpinang. NIGERSTROOM 26 te Tarkoradi. N. AMSTERDAM 27 te South. ORANJESTAD 26 te Aruba ORANJE 26 n. Suez. PR. PH. WILLEM p. 26 Flores n. Liverpool. PR. WILLEM V p 26 Cp. Whittle n. Rott. REMPANG 26 te Bitung. RONDO 26 te Eelawan. ROTTI 26 te Napels SALATIGA 26 n. Djak. SAMARINDA 26 te Menado. SARANGAN 26 n. Marseille. SIBAJAK 26 n. Rott. STAD MAASTRICHT 26 n. Rott. SARPEDON 26 n. Maracaibo SIiAMAT y>. 27 Pt. de Oalle Madras. SLOTERDIJK 27 n. Penang. TARAKAN 26 n. Djak. TERNATE 26 te Belawan. TEUCER p. 26 Kp. St. Vincent n. Java. TALISSE 26 n. Amst. TOMINI 24 te Cheribon. WATERLAND 26 te Amst. WESTLAND p. 26 St. Pauls Rock n. Amst. WINSUM 26 n. IJmuiden. TANKVAART CALTEX LEIDEN 26 te Rott. ALETTA 26 n. Pladju. CALTEX THE HAGUE p. 26 Kreta n. Sid. ERINNA 26 te Singapore. ESSO ROTTERDAM 26 n. Aruba. KLEINE VAART o RFFA„25 v" Halmstad. RIKA 26 te Seaham. SABA 2a y. Esbjerg. BETA 26 v. Billing- ham n. Bremen. CRESCENDO 25 v. Blyth n. Veile. FRATERNITE 26 te Ipswich. ZEE MEEUW 26 te Terneuzen. DELFZIJL 26 te Antw. FREDERIK 26 te Antwerpen. in blauw en bruin van 89.50 voor f 39.50 van 99.50 voor f 49.75 ENGELSE TROPICAL COSTUUMS in 3 dessins van 179.50 voor f 99.50 ENGELSE KAMGAREN FANTASIE van 139.50 voor f 99.50 HERENSPORTCOLBERTS van 59.50 voor f 27.50 ENGELSE HERENCOLBERTS van 69.50 voor f 3(4.50 SPORTPANTALONS blauw en bruin van 32.50 voor f 10.50 DAMES- EN HEREN-POPEL-JACKS van 32.50 voor f 14.75. HERENTRENCHCOATS van 59.50 voor f 37.50 DAMESREGENMANTELS van 69.50 voor f 39.50 DUBBEL GEKLEURDE REGENJASSEN in alle modetinten van 69.50 voor f 42.50 COR DU ROY DAMES- EN HERENJASJES van 49.50 voor f 24.50 COR DU ROY HERENPANTALONS van 39.50 voor f 19.50

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4