HUGO KOBLET DRAAGT ZIJN GELE TRUI VEILIG HET PARC DES PRINCES BINNEN mum m Stelt! Derijcke eerste in Dijon, Deledda wint op de Parijse wielerbaan TENNIS-JEUGD ZORGT VOOR EEN SPANNENDE STRIJD PRONK WINT IN PARIJS m mM Kal De Tour cijfers Frankrijk wint het ploegenklassement Amsterdam en Haarlem hebben geen succes in cricketcompetitie DE TROOSTPRIJS IS EEN GELE TRUI HET WONDER" IS NIET GEBEURD m ^Wmmm in HUNTER lil 1 mzmmmmmm illf de Pjuxe Geen 12 Nederlanders in de Tour van 1952 Drie Kanaalzwemmers geslaagd WV en VRA, Haarlem en Rood Wit verliezen Fenny ten Bosch en Johan Koerts kampioen oJ^let dezelfde spanning Tour-ploeg in Nijmegen en Eindhoven AAC en SAGITTA prolongeren hun estafette-titels MAANDAG 30 JULI 1951 PAGINA 4 mm Het wonder, dat Hugo Koblet tussen Genève en Parijs van zijn gele trui had moeten beroven, is niet gebeurd. De Zwitserse wieier-generaal en zijn lijfwacht hebben zelfs geen enkele se rieuze aanval op het kostbaarste kleinood van de Tour de France behoeven af te slaan, want zowel in de rit van Genève naar Dijon als in de etappe van vandaag naar Parijs is een compleet dolce far nïente het eerste en enige parool geweest van de „groten" onder de 66 renners, die de meer dan 4600 kilometer lange tocht hebben volbracht. Er is letterlijk niets gebeurd, want in de atmosfeer van de Ronde was het werkelijk niets van bete kenis, toen gisteren, 90 kilometer na de start in Genève, Mi- rando uit het peleton wegliep en daardoor een geslaagde ont snappingspoging van negen „onbeiangrijken" inleidde. En wéér was het niets waarover Koblet en de zijnen zich ongerust behoef den te maken, toen Fiorenzo Magni met Deledda aan zijn wiel vandaag na 300 kilometer eindelijk het sukkelgangetje van het peleton tot een draf verhoogde en althans een paar honderd duizend van de zeker wel twee millioen toeschouwers, die langs de wegen naar Parijs stonden, het teleurstellend gezicht be- soaarde van een gezelschap athleten, dat de onherroepelijkheid van de reeds gevallen beslissingen al te duidelijk demon streerde. De Ronde begint dan 22 Juni Uitslagen Zweden wint finale van Daviscup vEur. Zone - - -• Advertentie »*v" a t sUHHk Deze prachtige foto van do Tour de France, die gisteren ten einde is geko men, werd gemaakt tijdens de 21ste etappe door de Franse Alpen. Onze sportredacteur telefoneerde ons Zondagavond uit Parijs: Het eindklassement van de Tour 1951 luidt: 1. Koblet (Zwitserland) 142.20.14, 2. Geminiani (Fr.) 142.42.14 op 22 min., 3. Lucien Lazarides (Frankr.) 142.44.30 op 24,16, 4. Bartali (It.) 142.49.23 op 29.09, 5. Ockers (B.) 142.53.07 op 32.53, 6. Barbotin (Fr.) 142.56.54 op 36.40, 7. Magni (It.) 142.59.23 op 39.14, .8. Bauvin (O.Z.O.) 143.06.07 op 45.53, 9. Bernardo Ruiz (Sp.) 143.06.09 op 45.55, 10. Coppi (It.) 143.07.05 op 46.51, 11. Lauredi (Fr.) 143.17.33, 12. Diederich (Lux.) 143.19.43, 13. Demulder (B.) 143.24.32, 14. Van Ende (B.) 143.27.32, 15. Biagioni (lt.) 143.29.06, 16. Meunier (W.Z.W.) 143.33.50, 17. Decock (B.) 143.34.15, 18. Cogan (W.Z.W.) 143.35.44, 19. Ver- schueren (B.) 143.35.50, 20. Bobet (Fr.) 143.44.23. De ploegenprijs is gewonnen door Frankrijk met 426.47.36, 2. België 427.32.13, 3. Italië 428.09.49, 4. Oost- Zuid-Oost 428.35.36, 5. West-Zuid-West 429.03.14, 6. Zwitserland 429.37.31, 7. Spanje 431.32.55, 8. Ile de France 432.18.15, 9. Parijs 432.53.09. Het eindklassement van de grote bergprijs tenslotte: 1. Geminiani (Fr.) 60 p., 2. Bartali (It.) 59 p., 3. Coppi (It.) en Koblet (Zwits.) 42 p., 5. B. Ruiz (Sp.) 41 p., 6. Lucien Lazarides (Fr.) 37 p.. 7. Robic (Parijs) 23 p., 8. Gauthier (Fr.) en Dotto (O.Z.O.) 22 p., 10. Buchonnet (O.Z.O.) 18 p. verjaardag mat: Plain of Cork-tipped 11.- pef doosje van 20 stuks Hunter Mild f 0.75 per pakje Hugo Koblet heeft zijn spel dus met succes gespeeld. Het is een opmerkelijke triomf voor de Zwitserse wielerwereld, dat zij, na de zege van Kübler het vorig jaar, nu ook haar tweede matador met de gele trui en de sjerp in blauw- wit-rood geridderd heeft gezien. Even als Kübler heeft ook Koblet zijn Mail lot Jaune van Zuid-Frankrijk naar Pa rijs gedragen. Maar ondanks de indispo sitie van tegenstanders als Coppi, Bobet en Magni en de jaren van Bartali is Koblet's victorie grootser. Kübler dank te zjjn leiderschap van 1950 in eerste instantie aan de algehele aftocht van de Squadra.Azurra, toen Bartali na de anti-Italiaanse demonstratie in de Py reneeën, verklaarde zijn leven meer lief te hebben dan de Tour de France. Ko blet veroverde zijn trui op eigen kracht. En met veel meer overtuiging dan zjjn voorganger, heeft hij zijn positie niet alleer. met succes verdedigd, maar ook van dag tot dag de zekerheid en glorie van zijn overwinning een groter glans gegeven. Maar hebben wij in de afgelopen da gen niet voldoende gelegenheid gehad om de zegepraal van de Zwitser in het juiste daglicht te plaatsen? Het moge thans voldoende zijn te vertellen, dat de slanke athleet in de gele trui bij zijn verschijning op de rose baan van het Pare des Princes een storm van enthousiasme ontketende. De toejui chingen vielen als een lawine van de stampvoile tribunes op de pelouse neer en de fotografen klommen op en over elkaar om voor de zoveelste maal nog eens de foto's van Koblet te nemen, die zij in de afgelopen dagen al tien tallen keren hadden gemaakt. Koblet met de bloemen, Koblet die de kus voor zijn overwinning in ontvangst neemt, Koblet die zijn moeder omhelst, Koblet die voor de Zwitserse radio spreekt.... om kort te gaan, Koblet voor en na. Maar ook de Fransen hebben, on danks hun machteloosheid in de strijd tegen Koblet, geen slechte Tour de France gehad dit jaar. Met grote voor sprong op België behaalden zij de eerste plaats in het ploegenklasse ment en bovendien had Geminiani, Koblet's laatste en gevaarlijkste con current, zich Donderdag in Briangon al verzekerd van de eerste plaats in het bergklassement. De Italianen echter verlaten ditmaal Parijs met lege handen, ondanks hun hoge ver wachtingen van een squadra met zulke grootmachten als Coppi, Magni en nog een troef in petto als Bartali. Inderdaad heeft Bartali aan de ver wachtingen voldaan. Toen hij Zaterdag bij de beklimming van de laatste berg, de Col de Faucille, het eerste boven was, benaderde hij de overwinnaar 4an het bergklassement, Geminiani, tot op eén punt en zijn vierde plaats in het eindklassement betekent een waardig afscheid van de wielersport als dat in derdaad ook doorgaat. De mannen van Binda kunnen met dit tweede plaatsje overigens moeilijk content zijn. Zij had den de overwinning van Magni in de aankomstplaats Parijs werkelijk nodig om, hun gezicht te redden. Maar de slu we Deledda had zich in het Pare des Princes zo weloverwogen aan het wiel van de winnaar van de Giro d'Italia vastgezet, dat hij en niet Magni in de laatste meters de lakens kon uitdelen en ondanks een zwieper eerste werd. Wat de laatste etappe betreft is met die sprint eigenlijk alles verteld. Het verhaal van de voorlaatste rit wordt nauwelijks langer. De geschiedenis van die etappe werd bepaald door de sprong van Mirando. die gezelschap kreeg van de Belgen Rosseel en Derijcke, de Noord-Afrikanen Zaaf en Mayen en verder de Fransen Teisseire, Deledda en Brambilla; de beide laatsten dus van de ploeg die Zondag èn door de victorie van Deledda en door het winnen van Dijna alle premies onderweg, de Ronde zo goed zou besluiten. Ook de Spanjaard Langarica was aanvankelijk meege gaan, maar zijn ploegleider haalde hem al gauw terug om Ruiz te helpen de fiaaie negende plaats, die deze be zette in het algemeen klassement, tegen zijn naaste belagers te verdedigen. De acht overblijvenden voerden hun voorsprong op het nauwelijks reagerende peleton tot ruim zes minuten op en in net Sportpark van Dijon behaalde de jonge Derijcke een indrukwekkende sprintzege op de Fransman Teisseire, Hugo Koblet rijdt met zijn bloemen het ere-rondje in het stadion te Parijs. (Telefonisch van onze sportredacteur) PARIJS, 29 Juli. In een Nederlands blad heeft vorige week het bericht gestaan, dat volgend jaar een Nederlandse ploeg van twaalf renners aan de Tour de France zou mogen deelnemen. Desgevraagd deelde de directeur van de Tour de France, de heer Goddet ons mede, dat dit bericht onjuist is. Er zullen voor de Tour de France van 1952, die mede in verband met de Olympische Spelen van dat jaar op 22 Juni begint, zeker geen twaalf renners worden gevraagd De grootte van de ploegen is niet vastgesteld, maar in ieder geval zal Nederland met niet meer dan een maximum van acht ren ners kunnen uitkomen. Drie Kanaal-zwemmers hebben hun tijdens het weekeinde ondernomen po ging succesvol beëindigd, aldus meldt A. P. Het zijn de 22-jarige Egyptenaar Abdel Latif Abou Hief, de 41 jaar oude Engelse horlogemaker Philip Rising en de nog oudere (51 jaar) Schotse na- tuurkunde-leraar Barnie. De tijd van Rising, die „geheel fit" op het strand bij Dover aankwam, be droeg 15 uur en 55 minuten. De Egypte naar deed het 12 minuten sneller; hoe „fit" deze waterheld was, meldt het persbureau niet. Vergeleken bij de twee zwem-matadoren moet de Schotse Ka naal-bedwinger zich wel een zwakke broeder in het „vak" gevoeld hebben. Hij had negentien uur en twee minuten nodig.... Maar daar staat tegenover, dat hij het Kanaal nu in beide richtin gen overgezwommen heeft, hetgeen voor Kanaal-zwemmers en persbureaux zeer belangrijk schijnt te zijn De wereldkampioenschappen rolhockey 1951 zullen 1 en 2 September worden gehou den te Monfalcone. in de omgeving van Triest. Ook Nederland neemt deel. (Van onze cricketmedewerker) Gisteren is het een slechte dag geweest voor de Amsterdamse- doch ook voor beide Haarlemse clubs, daar niet één elftal van de vijf het tot een overwin ning heeft weten te brengen. ACC bracht het er nog het beste af door een draw tegen HCC 1 te forceren, doch overigens bleef het zonder resultaat. Hermes-DVS viel de eer ten deel met de hoogste score van de dag te voor schijn te komen: het sloeg tegen Rood en Wit aan de Damlaan niet minder dan 270 runs voor het verlies van acht wickets bijeen, waarvan C. Tettelaar 118. Zijn eerste century in de eerste klas. Hij werd op 60 en op100 gemist, beide keren door A. van der Togt, doch zijn innings was bijzonder aantrekkelijk, daar hij niet minder dan 7x6 en 10x4 scoorde. Met H. Stolk (62, 6 x 4) zette hij voor het vierde wicket een stand van 159 runs op. H. W. Winter had nog de zeer goede cijfers van 4 voor 59. Voor Rood en Wit was het feitelijk al leen A. van der Togt, die met 70 (11x4) de eer van zijn elftal wist hoog te hou den. De rest faalde min of meer op het goede bowlen van Hermes. (A. Keuzen kamp 4-46, A. Ruiterman 3-27 en J. Scheffer 3 voor 20), bowlen, dat door goed fielden ondersteund werd. Rood en Wit was all out voor 152 èn verloor der halve met 118 runs. VOC boekte te Bloemendaal zijn eerste zege van dit seizoen door van Haarlem met 128 runs te winnen. Haarlem werd voor het schamele totaal van 53 aan de kant gezet, waarbij A. Terwiel de fraaie cijfers van 6 voor 14 boekte. Op een gege ven ogenblik zakte de innings van Haarlem als een pudding ineen, daar het van 51 voor 4, all out was voor 53. Vijf nullen achter elkaar. VOC had nogal lang werk om het to taal van Haarlem te overschrijden (ruim 2 uur), doch eenmaal de overwinning te pakken, ging alles van een leien dak je en werd op een totaal van 181 voor 9 gestopt, waarvan A. Terwiel 55, J. Grijseels 36 en L. Kettlitz een harde 37 (4x4, 2x6). M. Maas had met 3 voor 20 nog redelijke bowlingcijfers. Kampong was tegen P.W. op eigen wicket uit voor 59 (J. Visser 6 voor 22, w.o. de hattrick), waarna P.W. het tot 111 bracht. N. Leeftink bleef met een geduldige 36 not out en zette met Van Seventer (24) een stand van 5-41 runs voor het 8ste wicket op. A. de Waard met 4-34, Wagenvoort met 3-31 en Van der Bijl met 3 voor 28 deelden de wickets. Met een zege van 52 runs ving P.W. de terugreis weer aan. VVV tegen HBS is gauw verteld. VVV faalde in de eerste innings volkomen op het bowlen van R. Dellow (8 voor 26). waarna HBS des middags om 4 uur maar besloot te stoppen. Toen hadden de Ha genaars 200 runs op het bord voor het verlies van 8 wickets. (E. Broda 53, A. van der Vegt 47, H. Herklots 36 en M. v. Vliet 31). W. Roodenburg was met 3 voor 36 de enige bowler, die enig houvast kreeg in de aanval van VVV. Zwak bat ten was echter de hoofdoorzaak van de VVV-nederlaag met 150 runs. HCC 1 batte juist 4 uur over het to- De vijftienjarige Fenny ten Bosch en de zestienjarige Johan Koerts hebben Zaterdag op de banen van het prachtig gelegen tennispark Hogerheide te Hil versum het jeugdkampioenschap tennis veroverd. De veertien districten van de K.N.L. T.B. hadden tezamen zes en twintig jongens en een en twintig meisjes af gevaardigd, die om de hoogste eer van de Nederlandse tennissende jeugd mochten strijden. sMorgens werden de halve eindstrij den gespeeld. Bij de meisjes sloeg' Fen ny ten Bosch van het district Den Haag met overtuigende cijfers (61, 61) Advertentie waarmee tienduizenden de Tour de France hebben gevolgd, zullen ook tienduizenden ,,De troostprijs is een gele trui" lezen. Deze roman, geschre ven door de bekende sportjournalist en radioreporter Jan Cottaar, is geen kroniek van prestaties, maar een van emoties. Geen logboek van lekke banden, valpartijen of Alpentoppen, maar een relaas van wat er in de renners mensen zoals wij omgaat, van hun innerlijke strijd, hnn teleurstellingen en vreugden. Kortom, geen verhaal over renners, maar een geschiedenis van mensen en dus niet uitsluitend bestemd voor degenen, die hun hart hebben verpand aan de sport in het algemeen of aan de wiel rennerij en de Tour de France in het bijzonder. Een meeslepende roman over mannen, die tot de allergrootste renners behoren, maar voor wie er nog iets belangrijkers bestaat dap de gele trui. Want zelfs de snelste benen ter wereld kunnen te langzaam blijken als de vrouw in het spel komt. De Katholieke Illustratie publiceert deze roman als vervolgverhaal, te beginnen in het nummer van 17 Augustus. Abonneert u nog vandaag bij de boekhandel of bij de Administratie van de Katholieke Illustratie, Nassau- l«an 51, Haarlem. waardoor de jeugdige Belgische ploeg, die zich in de Tour de France zo kra nig heeft gehouden, haar vierde etappe overwinning heeft behaald. Ockers, die na de opgave van onze landgenoot Pe ters. de snelste sprinter in het peleton bieek te zijn, bezette de negende plaats. Vandaag, in het Pare des Princes, waar hij Biagioni en Coppi voorbijging en een aanval van Robic afsloeg, werd hij derde, een minuut en veertig se conden achter Deledda en Magni. JAN COTTAAR De uitslag van de Zaterdag verreden 23e etappe luidt: 1. Derijcke (Belg.) 6.11.32 (met boni ficatie: 6.10.32); 2. Teisseire (Frankr.) z. t. (met bonificatie: 6.11.02); 3. De ledda (Oost-Zuid-Oost) z. t.; 4. Rosseel (Belg.) z. t.; 5. Zaaf (Noord-Afrika) z. t.; 6. Mayen (Noord-Afrika) z. t.; 7. Mi rando (Oost-Zuid-Oost) z. t.; 8. Brambilla (Oost-Zuid-Oost) z. t.; 9. Walkoviak (West-Zuid-West) 6.11.53; 10. Ockers (Belg.) 6.17.24; 11. Sciardis (Ile de Fran ce) z. t.; 12. Caput (Parijs) z. t.; 13. Ro bic (Parijs) z. t.; 14. Colinelli (Oost- Zuid-Oost) z. t; 15. Muller (Frankr.) 7. t.; 16. Salimbeni (Italië) z. t.; 17. L. Weilenmann (Zwits.) z. t.; 18. Verschue- ren (Belg.) z. t.; 19. Decock (Belg.) z. t.; 20. Massip (Spanje) z. t. Op de 25e plaats ex aequo plaatste zich een grote groep renners met o.a. Koblet, Coppi, Bartali, Bobet en Gemi niani, allen in dezelfde tijd als Ockers. Het resultaat van de 24e en laatste etappe was: 1. Deledda (Oost-Zuid-Oost) 9.58.19; 2. Magni (It.) z. t.; 3. Ockers (B.) 9.59.59; 4. Robic (Parijs) z. t.; 5. Derijcke (B.) z. t.; 6. Baffert (Oost-Zuid-Oost) z. t.; 7. Ex aequo een groep van onge veer 60 renners allen in dezelfde tijd als Ockers met onder anderen Koblet (Zwits.), Bartali (It.), Biagioni (It.), Coppi (It.), Decock (B.), Rosseel (B.), Barbotin (Fr.), Bobet (Fr.), Geminiani (Fr.), Lauredi (Fr.), Lucien Lazarides (Fr.), Ruiz (Sp.), Bauvin (Oost-Zuid- Oost) en Levêque (West-Zuid-West). A. P. verneemt, dat Faas Wilkes met „In- ter" een nieuw contract heeft getekend voor twee jaren. Hij zou voor het tekenen een bonus van tussen 25 en 28 millioen lire heb ben ontvangen (40.000 tot 44.800 dollar). Het Rotterdamse „Xerxes" heeft gisteren in Oostenrijk het Oostenrijkse team Bregenz met 21 verslagen. In afwachting van de komst der renners van de Tour de France, zijn Zondagmiddag in het Pare des Prin ces te Parijs internationale wieler wedstrijden gehouden, waaraan o.a. Pronk en Schulte deelnamen. De wedstrijd achter grote motoren werd door Pronk gewonnen, nadat hij in beide manches tweede was gewor den. De uitslagen luiden: le manche over 30 km.: 1. Lemoine (Fr.) 23 min. 24 sec.; 2. Pronk (Ned.), 3 Besson (Zwits.). Twee de manche over 50 km.: 1. Bethery (Fr.) 40 min. 20 sec.; 2. Pronk (Ned.); 3. Seres (Fr.). Eindklassement; 1. Pronk (Ned.) 4 pnt.; 2. Lemoine (Fr.) 6 pnt.; 3. Seres (Fr.)' 7 pnt.; 4. Besson (Zwits.) 7 pnt Aan het internationaal omnium nam Schulte deel in de „buitenlandse" ploeg, welke tegen een Franse ploeg reed. De Fransen wonnen met drie Over winningen tegen één van de internatio nale ploeg. De uitslagen luiden: 4 ronden .egen het horloge: 1. Franse ploeg (Matteoli, Senfftleben, Carrara en Lapebie) 1 min. 56.6 sec. 2. Buiten landse ploeg (Schulte (Ned.), Van Steen bergen (B.), Patterson (Austr.) en Leoni (It.) 1 min. 58.2 sec. Afvalrace; 1. Senfftleben (Fr.), 2. Carrara (Fr.), 3. Schulte (Ned.), 4. Mat teoli (Fr.), 5. Lapebie (Fr.), 6. Van Steenbergen (B.), 7. Leoni (It.), 8. Pat terson (Austr.). Individuele wedstrijci over 10 km.: 1. Franse ploeg 56 pnt.; 2. Buitenlandse ploeg 54 pnt Achtervolging over 5 km.: 1. Buiten landse ploeg 6 min. 16.4 sec.; 2. Franse ploeg op 50 meter. In Nijmegen verscheen Zaterdag de volledige Ned rlandse Tour de France- ploeg aan de start. Na een huldiging reden zij een koppelwedstrijd, een rit in klassementen en tenslotte 25 km. Het koppel Voorting—Peters toonde zich de baas var. Van EstWagtmans, die als tweede eindigden; 3. Dielissen-— Dekkers. Bij de klassementswedstrijd toonde Voorting opnieuw zijn klasse door met 14 punten te winnen van 2. Peters (12 pnt.), 3. Schoenmakers (10 pnt.), 4. Wagtmans (8 pnt.), 5. Van Est (5 pn..). Op de 25 km. liet Wim van Est geen twijfel bestaan omtrent zijn capacitei ten op de langere afstand. Hij eindigde als eerste in 30 minuten 21.4 sec.; 2. Wagtmans op 40 meter; 3. Faanhof; 4. Schoenmakers; 5 Dekkers; 6. Dielissen; 7. Voorting; 8' Peters. Zondag heeft Eindhoven het achttal in de bloemen gezet. De ploeg nam in de lichtstad deel aan een criterium over 125 km., maar moest eerst met ploegleider Kees Pellenaers een ere- ronde rijden. De uitslag van het criterium werd: Jenny van der Linden uit Rotterdam, terwijl Het Zuiden een zeer goede ver tegenwoordigster vond in Margriet van Grir.sven uit Venlo. die de Rotterdam se Meieen Versteegen met 62. 6—2 uitschakelde. De finale bracht een spannende en aantrekkelijke strijd, waarbij de vijf tienjarige Haagse over een voortreffe lijk slagenmateriaal en goede techniek bleek te beschikken. Maar haar tegen standster bood keurig partij en wist zelfs in de beslissende set een 3—0 voorsprong te nemen. Daarna kreeg Fenny ten Bosch haar sterke spel te rug en met 64 wist zij de set en het jeugdkampioenschap te winnen. De cij fers waren: 62, 46, 64. Bij de jongens wist de zestienjarige Hagenaar Johan Koerts, die ook ver leden jaar de titel won. opnieuw op het kampioenschap beslag te leggen. Hij verloor in het gehele tournooi geen enkele set. In de halve eindstrijd had hij 's morgens met 61 61 gewonnen van de Amsterdammer Ab Kloezen, ter wijl de Haarlemmer Kees Nielant na moeizame strijd verrassend met 911, 62, 62 van de Hagenaar Rob van der Weg wist te winnen. De finale was weinig spectaculair, omdat de jonge Nielant een wel tac tisch, maar weinig fraai spel heeft, dat er op gericht is de tegenstander uit zijn spel te halen. Aanvankelijk had Koerts het niet gemakkelijk en wist hij de eerste set pas met 86 na een 56 achterstand te winnen, maar in de tweede set was Nielant's verzet gebro ken en werd het 61. 1. R. Jansen (België) 3.04.17; 2. Bakker (Zaandam) z. t; 3. H. Dekkers 3.04.37; 4. Steenbakkers (Den Bosch) z. t.; 5. G. Voorting 3.04.52; 7. Wagtmans z. t.; 16. Van Est. De Belg Impanis draagt nog steeds de witte trui, het leidersteken in de Ronde van Duitsland. Zaterdag won Corrieri (It.) de achtste etappe en Zon dag zegevierde Mueller (D.). Herm. Smits (N.) werd in de negende etappe vijfde. taal van 197 runs voor het verlies van 8 wickets, toen de innings gesloten werd. W. H. Gallois een fraaie 121 not out (1x6, 3x4) en voorts P. van Arkel een goede 26. P. Sanders bowlde voor ACC in 32 overs 4 voor 63. Het fielden van de Amsterdammers, met D. Disselkoen en H. J. van Weelde als uitblinkers, was zeer bijzonder geweest. ACC kreeg twee en een half uur om de benodigde runs te maken, doch stuurde het op een draw aan, die op 125 voor 7 bereikt werd. J. Immig met 28 topscorer en C. Alandt voort 21 not out. Bij HHC 1 bowlden E. Vriens 3 voor 46 en Van der Luur 3 voor 34. In de ontmoeting tussen VRA en HCC 2, door de Hagenaars luisterrijk met 6 wickets gewonnen, werden niet minder dan 400 runs voor het verlies van 13 wickets bijeengeslagen. Hiervan scoorde VRA een totaal van 195 runs voor 't verlies van 9 wickets, waarvan W. Kummer een prachtige 63 (9 x 4) en H. Meyers een snelle 38 (1x6, 4x4). Niet minder dan drie batsmen van VRA gin gen run out en in dit onderdeel hebben de Amsterdammers nog heel wat te le ren! Voor HCC 2 had J. H. Koeleman de fraaie cijfers van 3 voor 9 in dertien overs, waarvan 7 maidens en O. Planten 3 voor 66. HCC 2 kreeg precies 3 uur om de be nodigde runs bijeen te slaan, doch slaag de hierin binnen twee en een half uur. Het batten van dit Haagse elftal was het beste, dat we deze zomer mochten aanschouwen en hiertegen stond de aan val van VRA machteloos. Op 202 voor het verlies van 4 wickets werd gestopt (de Villeneuve 44, Sj. Heimei 37, R. Colt- hoff 26, J. Wischaoff 24 en A. Schuur 25 not out, H. van Manen bleef eveneens met 24 not out). C. Fischer bowlde 2 voor 38 en W. Kummer 2 voor 41. Het fielden van VRA was vandaag niet al te sterk. Het cricketprogramma voor a.s. Zondag 5 Aug. luidt: ACC—Hermes-DVS. VOC— HCC 2," HCC 1—Kampong, Rood en Wit— Sparta, Quick-N.Haarlem, Excelsior VVV, PW—VRA. De nationale etafettekampioenschap- pen, die gisteren op de sintelbaan aan de Laan van Poot gehouden zijn', hebben geen verrassend verloop gehad. Zoals te verwachten viel, wisten het Amster damse Sagitta bij de dames en de heren- ploeg van de Amsterdamse Athletiek Club de meeste overwinningen in de wacht te slepen en daarmee met ruime voorsprong wederom voor een jaar in het bezit te blijven van resp. de Mevr. Dieben-beker en de Herman Leeuwen beker. De wijze waarop deze beide vereni gingen de kampioenstitels behaalden, was zo overtuigend dat er van strijd meestal geen sprake was. Bij de heren werd V. en L., dank zij uitstekende overwinningen op de 10 x 100 meter en de 4 x 100 meter een uitstekende tweede in het eindklassement, terwijl de strijd om de tweede plaats bij de dames tus- de beide Haagse ver. Celebes en Olym- pia '48 in het voordeel van Celebes werd beslist. Het talrijke publiek dat ongetwijfeld strijd tegemoet had gezien op de 4 x 1500 meter tussen de ploeg van AAC, kampioen van het vorig jaar, en de Trekvogels, waarvoor Slijkhuis als vier de man startte, werd zeer teleurgesteld, want AAC had reeds spoedig zo n grote voorsprong, dat Hans Harting als laatste slechts tot taak had een gewonnen race tot een goed einde te brengen. De uitslagen van de finales luiden: Heren: 4 x 100 meter: 1. V. en L., 43.2; 2. AAC I, 43.7; 3. Trekvogels; 4. V. en L. II; 4 x 400 meter: 1. AAC 3.24.1; 2. V. en L. 3.24.5; 3. AV 23 3.30; 4. Trekvogels; 4 x 1500 meter: 1. AAC 16.40.1; 2. DOS 16.53.2; 3. Trek vogels 17.16.2; 4. Lycurgus; 5. Hellas; 6. SVV; 10 x 100 meter: 1 V. en L. 1.48.8; 2. AAC 1.50.1; 3. Trekvogels 1.53; 4. Hel las, Utrecht. Eindklassement Herman Leeuwenbe ker; 1. AAC 22 pnt.; 2. V. en L. 17 pnt.; 3. Trekvogels 15 pnt.; Hellas 6 pnt. 5. DOS 5 pnt.; 6. AV '23 4 pnt. Dames: 4 x 100 meter: 1. Sagitta 50; 2. Celebes 50.7; 3. Olym- pia '48 51.3; 4. Gita; 5. Hollandia; 6. Vic toria. 10 x 100 meter 1. Sagitta 2.9.6; 2. Olympia '48 2.12.3; 3. Celebes 2.12.4; 4. Gita; 5. Hollandia. Relay-race 1. Sagitta 55.1; 2. Celebes 55.9; 3. Olympia '48 56.1; 4. Gita; 5. Zwaluwen; 6. Athleta. Eindklassement Mevr. Diebenbeker: 1. Sagitta 18 pnt.; 2. Celebes 14 pnt.; 3. Olympia '48 13 pnt.; 4. Gita 9 pnt.; 5. Hollandia 4 pnt.; 6. Zwaluwen 2 pnt. In de finale van de Daviscup-ont- moeting Zweden—Duitsland heeft Zwe den een glansrijke overwinning (met 50) op Duitsland behaald. Ook het laatste enkelspel ging voor Duitsland verloren. Davidsson (Zweden) sloeg de Duitse reserve-speler Gulcz met 60, 6—2, 61. Zweden zal nu tegen de winnaar van de Noord-Amerikaanse zone uitkomen. Tijdens de landenwedstrijd athletiek tus sen België en Italië heeft Gaston Reiff het Belgische record op de 10.000 meter ver beterd en gebracht op 30 min. 18.8 sec. De landenontmoeting leverde een ruime over winning voor Italië op, dat 122 punten be haalde. België had een totaal van 98. De honkbalwedstrijd tussen Nijmegen en Antwerpen, welke te Nijmegen werd ge speeld, is met 1412 door de Nijmegenaren gewonnen. Voor de aanvang van het criterium te Eindhoven reed ds Nederlandse Tour de France-ploeg met hoar leider ere-ronde. Van links naar rechts: G. Peters, H. Schoenma kers, G. Voorting, H. Dekkers, IV. van Est, Kees Pellena H. Faanhof, IV. Die lissen en W. W ogtmans.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4