Flitsende overwinning vanWillem III bij de oude vier-klasse Ripperda verandert een achterstand in 6 en promoveert naar derde klas Vijftien minuten te lang voetbal voor RKAVIC 3 Een groene gracht met bomen Neder!tennisploeg lijdt in België enorme nederlaag Nederlands polo-zevental boekt monsterzege op België: 7—0 Njord (oude twee) toont magische eindsprint op de Bosbaan OVVO VERSTERKT LEIDENDE POSITIE r Wij luisteren naar ■I Van 2—0 op 2—3 voor gecombineerden STRIJD OM DE NATIONALE ROEITITELS Beslissing na 500 meter Nederlandse jeugdploeg athletiek Ascari wint Grote Prijs van Duitsland ^4^ Draverijen Alkmaar Honkbalcompetitie DEM WINT R.K. VERENIGINGSKAMP RKEA V zegeviert bij de dames Courses Duindigt V. MAANDAG 30 JULI 1951 PAGINA 5 Uitslagen ¥iM€TTDIT Koe! geschonken, Graag gedronken RAN JA-S0DA FABRIEKEN HILVERSUM ROTTERDAM Voorwedstrijd lands kampioenschap schaken Laatste Rondeel uit de Ronde Spelbeeld verandert Grootste overwinning ooit op Zuiderburen behaald SPORTUITSLAGEN ÏÏUM! SBTjr Zw"ÏS (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM, 29 Juli Eén daverende overwinning van Willem III in de oude vier, een narrow escape van Dutry van Haeften (Njord) in de twee met stuurman, een onverwachte nederlaag van mej. van der Burg tegen de harde Nautilus skiffeuse Reuter en de verrassende overwinning van Eaga in de stuur- manloze vier, dat waren de hoogtepunten en onvoorziene resultaten van de nationale roeikampioenschappen op de Bosbaan te Amsterdam. achterom had gekeken hoe groot de achterstand was. Zij was physiek niet meer in staat de race in wedstrijdtempo uit te roeien. Met ruim drie lengten voor Nereus ging Nautilus als eerste door de finish. Zowel de vier zonder stuurman I als de acht waren goede overwin ningen v»or Laga, alhoewel gezegd moet worden, dat de acht zowel in de start als in het baantempo tegen viel. Met 9-19-36 in de eerste kwart, halve en hele minuut en een baan tempo van 32 ging Laga nu niet be paald overtuigend over de baan, doch het bleek voldoende om de combinatie Aegir/Nereus van het lijf te houden. De vier zonder was de onverwachte verrassing, waarbij de favorieten ((Triton), er niet aan te pas kwamen. Laga was van start af in winnende positie, waarbij het hogere tempo der Utrechtenaren geen effect bleek te hebben. In een moordend tempo van 11-21-40 en een baantempo van 36 bleek de dames-acht van Het Spaarne zo goed te lopen, dat zij in minder dan geen tijd korte metten maakten met De Vliet, die al direct in moest pakken. Met een tijd van 3 min. 40,8 sec. maak ten de dames de in verhouding beste tijd van de dag. Toen om twee uur de rode startvlag voor het eerst neerging om het begin aan te kondigen van de strijd in de oude vieren, was een ieder vol spanning of de oude rivalen Dutry van Haeften en Neumeier elkaar veel zouden toegeven. Doch reeds na de eerste 500 meter was het pleit beslecht. In een starttem po van 38 liepen de Amsterdammers als een flits er van door en zonder ook maar een moment balans te verliezen, roeiden zij er met een forse haal in korte tijd een lengte voorsprong uit. Overgaand in een baantempo van 32, later oplopend tot 34, was op de 1000 meter het verschil al tot drie bootleng ten opgelopen. Prachtig doorlopend en zonder <»ok maar een fnoment in ge vaar te komen, aan de andere kant vrezend voor de vervaarlijke eindspurt van de grote Njord-man, nam Neu meier geen risico en sloeg in een dave rende race de Leidse studenten in de tijd van 7 min. 27,8 sec. Een phenome- nale prestatie voor een ploeg, waarvan Neumeier last van spit heeft, en van Schelt, de boeg, wegens ziekte van Loek slechts viermaal de training heeft mee kunnen maken. Pakte Njord niet in dit nummer, an ders was het in de twee met stuurman, waarin de boeg in de slag van de oude vier voor de tweede maal aan de start kwamen tezamen met Het Spaarne en Triton. In een betrekkelijk hoog tempo gingen de burgers van start, waarbij weinig op balans en waterwerk werd gekeken. Later werd dit beter doch de boot „viel" nog steeds. Nochtans bleek de voorsprong op 750 meter anderhalve lengte te zijn, met Triton op de tweede en Njord opde derde plaats. De zeer lange haal van Njord was wel produc tief, doch het tempo bleef daardoor uitermate laag. Spaarne vocht met 33 een wanhopige strijd, wist steeds de kop te houden, doch kwam langzaam aan aan het einde van zijn latijn. Tot twee keer toe snoekte de slag, de boot lag finaal uit balans, doch telkenmale was het herstel op tijd om de race weer met succes te vervolgen. Op 1750 meter, maakte Dutry zijn slagen nog langer, de twee leek wel een acht, zijn tempo deroi?pnlnfeli^ h°ëer en hii liep zien- c g ln- voor de tribune was het opaarne volkomen uitgeroeid en lag een halve len&te voor - -nog drie sla gen te roeien, maar zonder snoek.... nee het lukte niet: Spaarne deed weer een onzuivere slag en Njord haalde door.... Het pleit was bij de laatste slag beslecht, 6/10 sec. verschil op de chronometer. In werkelijkheid was het nog geen meter. 1 Njord 8 min. 27,6; 2 Het Spaarne 8 min. 28,2; 3 Triton, 8 min. 37.4. In de dames skif bleek mej. van der Burg niet uit het vereiste wedstrijd hout te zijn gesneden, alhoewel het toch niet de eerste maal is dat zij aan de start verschijnt. Zij had het échter ditmaal op te nemen tegen de skiffeu- ses van Willem III (mej. Morelisse), Nautilus (mej. Reuter) en Nereus (mej. van den Berg). Mej. Morelisse was het snelst weg, boekte een lengte voor sprong. doch kwam in het riet terecht. Geflankeerd door haar beide tegen standsters lag mej. van der Burg aan de kop, doch haar slag was te kort. De Nautilus skiffeuse, haalde verder door, maakte productiever slagen en passeer de haar op 750 meter. Toen mej. v. d. Berg ook nog een geslaagde aanval op de Maasskiffeuse inzette liet zij plotse ling lopen, nadat ze eerst tweemaal De Nederlandse jeugd-athletiekploeg, welke op 19 Augustus te Tilburg tegen de Belgische junioren uitkomt, is als Volgt samengesteld: 100 m.: Griek (AAC), Holst (KNAU), Leenders (DWS). 200 m.: Holst (KNAU), Kooy (AV 1926), Rulander (EAV). 400 m.: Herberts (AV 1923), Karen- belt (Daventria), Boerenkamp (HAC). 800 m.: V. d. Heuvel (KenK), Van Loon (Thor), Pootjes (AV 1923). 1500 m.: Seeuwen (AAC), Van der Wildenberg (EAV), Keesom (AV 1923). 300 m.: Van der Weyden (Trekvogels), Verstegen (PSV), Kuys (SHJ). 110 m. horden: Parlevliet (VenL), Ne- derhand (ALO), Bazuin (Zaanland). Verspringen m.a.: Visser (AAC), Griek (AAC), Leenders (DWS). Hoogspringen m.a.: Visser (AAC), Bomp (Olympia), Broerse (AAC). PolsstokhoogsprJansen (Haarlem), Lobbe (Tion), Ram (AV 1923). Speerwerpen: Nyenhuis (Advendo). Van der Heyden (AAC), Kamerbeek (PSV). Discuswerpen: Bakker (VenL), Dem- •hink (Hellas), Van Hal (DOS). Kogelstoten: Bakker (VenL), Dem- think (Hellas), Van Weenen (Zaanl.). 4 x 100 m. est.: Griek (AAC), Holst (KNAU), Karenbeld (Daventria), Leen ders (DWS). 4 x 400 m. est.: Mayoor (Tempo). Dommershuyzen (DOS), J. Schmitz (AV 1923), Herberts (AV 1923). De Italiaanse coureur Ascari heeft Grote Prijs van Duitsland gewon den, die geldt voor het wereldkar -pioen- ^ehap. Met zijn Ferrari leg(k. hij de "D6-2 km. af met een gemiddelde uur- helheid van 134.8 km. De Argentijn angio (Alfa Romeo) werd tweede, ter- ijl Gonzales met Ferrari als derde aankwam. In de 500 cc.-klasse werden Dellenius /N.) en Richardson (N.) resp. achtste negende. pe stand voor het wereldkampioen- hap auto-coureurs luidt thans- L Fangio (Arg.) 28 pnt.; 2. Ascari V-,V 17 pnt.3. Farina (It.) 15 pnt; 4. iJUoresi (It.) 15 pnt.; 5. Gonzales (Arg.) Na afloop van dc wedstrijden maakte ir. Tromp, voorzitter van de Ned. Roeibond de afvaardiging naar Macon (Eur. Roeikampioenschappen) bekend: Voor de heren zullen deelnemen (onder voorwaarde van acceptatie van uit nodiging) Willem III in de vier met stuurman, Laga in de acht en vier zon der, van Mesdag van Corn. Tromp in het nummer Skif en Njord in de twee met stuurman. Deze laatste ploeg on der voorwaarde van een gunstige be slissing door de Techn. C. over 14 da gen te nemen tijdens een hernieuwde 2000 meter race. Voor het eerst zullen aan de Eur. kampioenschappen internationale da- mesroeiwedstrijden voorafgaan. Hier vóór zijn de volgende uitnodigingen ver zonden: De acht van Het Spaarne, de vier van De Hunze, Mej. Reuter van Nautilus. Verder de dubbel twee van Willem ill, op dezelfde voorwaarde als met de twee van de heren van Njord. Uitslagen: Vier met stuurman 1 Wil lem III 7 min. 27,8 sec. 2 Njord 7.40,6. Dames dubbel vier: 1 De Vliet 4.2.9; 2 Nereus 4.8. Twee zonder stuurman: 1 Willem III 8.6.6; 2 Nereus 8.9.8; 3 Njord 8.16; 4 Het Spaarne 8.22.2. Dames skif: 1 Nautilus 4.39.4 2 Nereus 4.44.6; 3 De Maas; 4 Willem III. Skif: 1 Corn. Tromp (v Mesdag) 8.09.2; 2 C. Tromp (Schouten) 8.20.4; 3 Viking 8.46.4. Dames vier met stuurvrouw: 1 De Hunze 4.05; 2 De Laak 4.07; 3 RIC; 4 Nereus; 5 Die Leijthe. Twee met stuurman 1 Njord 8.27.6; 2 Het Spaarne 8.28.2; 3 Triton 8.37.4. Vier zonder stuurman: 1 Laga 7.15; 2 Triton 7.20.4. Dames acht 1 Het Spaarne 3.40.8; 2 De Vliet 3.48.4. Dubbel twee: 1De Hoop 7.42.2; 2 Willem III 7.49.2. Acht: 1 Laga 6.26.4; 2 Nereus/Aegir 6.30.4. Dames dubbel twee: Row-over van Willem III 4.20.4. Advertentie HHHHU ^ORIGINELE FLESJE/ Aan de voorwedstrijd om het kam pioenschap van Nederland schaken, welke van 13 tot 25 Augustus a.s. te Amsterdam wordt gehouden, zal worden deelgenomen door de volgende dertien spelers Bunt. Croes (van de West-In dische Schaakbond), Van Steenis, Kar per, Orbaan, Bouwmeester. Stumpers, Vinken, Barendregt. Van Donk. See- wald, Van Oosterwijk Bruin en Op 't Einde. De hoogste vijf geplaatsten uit deze wedstrijd zullen in 1952 met de zeven vrijgestelde spelers (Euwe, Prins, Van den Berg, Van Scheltinga, Cort- lever, Donner en Kramer) spelen om het kampioenschap van Nederland. De voor- wedstrijd vindt plaats in het Amster damse Schaakhuis. Een overzicht van het nummer oude vier voor dames tijdens de nationale roeikampioenschappen op de Boshaan. (Van onze sportcorrespondent) BLOEMENDAAL. 28 Juli Vijf en zeventig minuten was de wedstrijd Ripperda RKAVIC oud. Nog een kwartier voethal onder voor deze sport absoluut onge schikte weersomstandigheden want deze prachtige zomeravond noodde allerminst voor een promotiestrijd. Maar wat maalde men er om! Nog een kwartier en het leed zou geleden zijn en de in feestroes verkerende Amsterdammers zouden dolgelukkig als derde klassers naar Neerlands hoofdstad terugkeren! Wie droomde nog van een neder laag? Een voorsprong van 32 en reeds een gelijk spel zou voldoende zijn. En bovendien, RKAVIC deelde in het eerste half uur van de tweede helft de lakens uit. De Ripperda-doelman Hegman moest zich geducht weren. Hjj voorkwam in deze periode enkele zeker schijnende doelpunten. Neen, men maakte zich aller minst ongerust in het Amsterdamse kamp. Maar toen kwam even daarna de ontgoocheling. Een kopbal van Chr. Dreyer bleek de weinig zeker spelende Amsterdamse doelman Bekkering te machtig en de stand was 3-3! Rn toen gebeurde hetVolkomen van streek stortte de toch al niet zo hechte Amsterdamse achterhoede als een kaartenhuis ineen en de gebroeders Dreyer troffen nog driemaal de Amsterdamse roos! Zes-drie voor Ripperda» Ripperda derde klasser, hoe ook het resultaat van de wedstrijd Bloemendaal RKAVIC a.s. Zaterdagavond ook moge luiden. dit streven werden zij gesterkt door het fraaie werk van hun doelman Hegman, die talrijke gevaarlijke situaties in zijn doelgebied het hoofd wist te bieden en omdat de Amsterdamse voorhoede ver zuimde van enkele fraaie kansen ge- In de verte wenkten de Eiffeltoren en de Sacré Coeur. Eindelijk! Met alle respect voor de mooie route welke de heer Goddet, ais ware hij directeur van een eerste klas reisbureau, ook dit jaar weer voor ons heeft uit gestippeld en met alle waar dering voor hetgeen de mata- doren van deze Ronde ons aan strijd en strijdbaarheid hebben geserveerd: het is nü toch heus welletjes. Denk vooral niet, waarde lezer, dat wij ondankbaar zijn of nog erger blasé. Dat onze geestdrift voor die ons zo vaak benijde reis door een van de mooiste landen ter- wereld is onttakeld door de gruwel van een zóveel maal per week terugkerende te lefoonverbinding met het vaderland. Meen niet, dat wij er genoeg van heb ben vanwege de gemiste of door het late uur onvolledige maaltijden, of door het kam metje, de scheerzeep en de sokken, die wij ergens in een hotel te Dax of Montpellier hebben laten liggen. En ze ker ware het laster te bewe ren dat de slakken, de kik kerbilletjes. de langoustines en de Bouillabaise ons niet meer zouden smaken, of dat onze waardering voor de Chateauneuf du Pape. de Saumur, de Chablis en de Yquem ook maar zóveel is afgenomen. Geloof zelfs op ons erewoord, dat die slape loze nacht-op-een-stoel in Angers omdat wij nu eenmaal niet erg zijn gesteld op het gezelschap van die kleine vrolijke beestjes, die men hieir populair „punaises" noemt ons het avontuur van de Ronde niet heeft te gen gemaakt. Maar, weet U, je kunt op een gegeven moment ook van het allerbeste te veel krijgen en er is geen mens, die daar in een Tour de France van zes en twintig dagen aan ont komt; de renners niet, maar ook hun chefs d'équipe. ver zorgers, mecaniciens, radio reporters, fotografen, verslag gevers, technische leiders en leden van de reclamekara vaan niet. Och, de raannen- onder-elkaar weten hun hu meur er nog wel zo'n beetje onder te houden. Die vagen een ongelukkige opmerking twee minuten later met een klopje op de schouder of een glas Pernod weg. Maar daar heb je bijvoorbeeld de zusjes Bordeaux, ofwel de Bor deaux-sisters. Het moeten twee vooraanstaande zange resjes zijn, maar de firma, welke hen heeft gehuurd om 's avonds in alle aankomst plaatsen het lawaai van de reclamekaravaan met hun vocale bijdragen te verhogen, is daarmee de oorzaak gewor den van een ongelooflijke massa middelmatigheid en erger. De goede verstandhou ding tussen deze beide dames verminderde naargelang het aantal volbrachte etappes steeg en in Marseille betrap ten we hen op een verre van zusterlijk onderhoud, dat w-el kort, maar tevens ongemeen hevig was en dat door kwa lijke sentimenten als eer zucht, egoïsme, afgunst, nijd, achterdocht en andere onge paste zaken in hoge mate bleek te zijn geïnspireerd. Ziet u, zoiets is een uitzon dering, maar het incident tekent de stemming op het laatst toch wel. De meesten van die mannen in de kara vaan hebben ergens in Frank rijk, Italië. Zwitserland, Ne derland of waar ook hun gezin. En het refrein in alle brieven van thuis is, dat ze er daar schoon genoeg van hebben, de hitte van de dag zonder man of vader te dra gen. Ziet u, dat werkt door- Dan komen 's avonds bij een goeie fles de verhalen van „daarginds" los en als het feest zijn hoogtepunt heeft bereikt haalt men zijn foto's voor de dag. „Nog tien da- gen", is dan het refrein, „en we zijn er weer". Nog tien dagen.... Nog zeven.... Sterker wordt het beeld van een huis of een étage ergens in Turijn, Barcelona. Zürich of Amsterdam. Heimwee? Natuurlijk niet, zegt de ka ravaan verontwaardigd. Maar de dagen gaan te langzaam op het laatst. Het lijkt alsof de Alpen ons aan alle kan ten onbarmhartig omsluiten; alsof de tijdrit naar Genève nog een nieuw hoofdstuk aan de Ronde breit; alsof die laatste etappe van meer dan 300 kilometer tussen Dij on en Parijs nooit een einde neemt. En daarom zeggen wij van avond alle duizend: Eindelijk! Mét een uitroepteken. Daar om nemen wrij afscheid van elkaar met waardering voor alles wat we hebben beleefd, gezièn en genoten, maar zon der daar nu onmiddellijk naar terug te verlangen. Want er zijn ogenblikken dat zo'n onvergetelijke reis, com pleet met Pyreneeën, Alpen, een goede keuken, een fles van de beste en een pracht van een wedstrijd niet zijn opgewassen tegen dat beeld uit onze herinnering. Het beeld, dat voor ons bestaat uit een groene gracht met bomen en waarvoor wij op dit ogenblik de hele Tour de France, inclusief de onvolpre zen schoonheid van dit prach tige land, zonder meer ca deau doen. Cr. 15 pnt.; 6. Taruffi (It.) 8 pnt.; 7. Par- #ell (G.-B.) 5 pnt.; 8. Fagioli (It.) 4 pnt.: Sanesi (It.) 3 pnt.; 10. Rosier (Fr.) Pat. Zo is dus de ontmoeting tussen Rip perda en RKAVIC de meest sensationele strijd geworden van deze langgerekte promotie-competitie. Het begon al spoe dig na het begin want in deze eerste periode was het Rippe.da dat de toon aangaf en door enthousiast spel trachtte het technisch betere spel der Amster dammers kapot te spelen. Dit lukte wonderwel, ook al omdat de Amster damse verdediging niet al te zeker speelde en nog al eens openingen liet aan de fel aanvallende Ripperda-voor- hoede. Het was dan ook geenszins een wonder te noemen dat binnen een kwartier de Haarlemse club een 2-0 voorsprong noteerde door toedoen van Th. Dreyer en Kruyf en de vooruitzich ten voor RKAVIC waren op dat moment zeker niet rooskleurig. Zelfs ve hor- loofde Kamphuys zich de weelde na deze twee doelpunten een strafschop te missen welke werd veroorzaakt door H. Dreyer en Ripperda scheen dan ook I regelrecht op weg te zijn naar de derde I klasse. Maar toch veranderde het spelbeeld en daarmee de kansen. R.K.A.V.I.C. bleek ook nu weer technisch de beter spelende ploeg en vooral de voorhoede liet af en toe fraaie staaltjes voetbal zien. Doel punten konden dan ook niet uitblijven en eindelijk had Kamphuys succes toen hij prachtig profiteerde van een onoor deelkundig terugspelen in de Ripperda- achterhoede. Dit scjionk de Amsterdamse burger moed. Middenvoor Gerretsen kwam op toeren en toen deze eens was afgezwenkt naar de vleugel, wist Janssen zijn voor zet prachtig te benutten en met 22' bij de rust had R.K.A.V.I.C. de toestand volledig in zijn voordeel veranderd. Fel en hartstochtelijk viel Ripperda in de tweede helft aan, maar de Amster dammers dienden van repliek, al ont brak aan hun spel het heilige-, vuur dat nu eenmaal nodig is om een dergelijke zware partij voetbal tot een goed einde te brengen. Wel waren de hoofdstede lingen ook nu weer technisch sterker en konden zij na een kwartier door Ger retsen de stand op 2—3 brengen, dè taaie tegenstand van de Haarlemse club deed vermoeden dat de Haarlemmers zich nog lang niet gewonnen zouden geven. In bruik te' maken werd de beslissing in deze periode niet geforceerd. Het laatste kwartier van deze slo pende strijd was inmiddels bijna aan gebroken en nog steeds had R.K. A.V.I.C. met 3—2 de leiding. Maar niemand van de duizenden toeschou wers zal hebben verwacht dat dit laatste kwartier voor Ripperda his torische betekenis zou krijgen. Na bijna een half uur kon Chr. Dreyer bij een der Ripperda-aanvallen de bal in het Amsterdamse doel koppen en dit betekende het beslissende keer punt van de strijd. Fel gooide Ripperda zijn laatste reser ves in de strijd. De Amsterdamse ver dediging begon te wankelen en stortte volkomen ineen toen een der Dreyers de weinig zekere doelman Bekkering voor de vierde maal het nakijken gaf. Toen was het hek van de dam en in een moorddadig slotoffensief hebben de ge broeders Dreyer Ripperda naar de ver diende 6—3 overwinning gevoerd, welke de Haarlemse club de derde klasse deed binnenrollen. Op de schouders van de enthousiaste supporters werden de oranjemannen naar het kleedhuis gedragen, blij dat deze zware strijd voor Ripperda een zo'n gelukkig einde had genomen. R.K.A.V.I.C. zal nu a.s. Zaterdag van Bloemendaal moeten winnen om te kunnen promoveren. Elk ander resultaat brengt Bloemendaal in de derde klas. De uitslagen van de Zaterdag te Alkmaar gehouden draverijen luiden: In Memoriam W. Mooy-prijs, eerste af deling: 1. Queenie, km.-tijd 1.34; 2. Quali- teit S; 3. Quaestor. Tot.: w. f 2.40, pl. f 1.70, f 2.20, gek. f 8.cov. f 4.30. Tweede afd.: 1. Quena B. H., 1.41.6: 2. Quick Boy: 3. Quitty The Saint. Tot.: w. f 1.80, pl. f 1.30, f 1.80, gek. f 4.80 cov. f 5.20. In Memoriam E. Rus-prijs: 1. Keesje Ax- kit, 1.27.1; 2. Oranje J; 3. Lee Axkit. Tot.: w. f 19.—, pl. f 2.80, f 1.60, f 1.70. gek f 126.40, cov. f 6.60. In Memoriam T. de Graaf-prijs. Eerste afd.: 1. Orkaan O. 1.31.4: 2. Olympia S; S. Osemorgan. Tot.: w. f 4.40, pl. f 1.20,-f 1.10. f 1.10, gek. f 14.40, cov. f 3.10. Bergen-prijs. Ie heat: 1. Paula B. H.. 1.27.8; 2. Leidstar; 3. Nanda. Tot.: w. f 8.80. pl. f 2.60, f 2.40, f 2.80. gek. f 5.90. cov f 8.—. 2e heat: 1. Paula B. H.. 1.31.9; 2. Leidstar. Tot.: w. f 1.10. Heilo-prijs: 1. Marciso G. 1.27.7; 2. Or de Casindra: 3. Kentucky King. Tot.: w. f 2 50, pl. f 1.50, f 2.10. gek. f 9.—. cov. f 5.50 In Memoriam T. de Graaf-prijs. Tweede afd.: 1. Pretty Polly. 1.32.5: 2. Olympia B. 3. Oosting's Oogappel. Tot.: w. f 13— pl. f 2.80, f 1.40, f 2.40, gek. f 10.70 cov f 4.30. Schoor!-prijs. Ie serie: 1. Maarten Spen cer, tijd 0.58.8; 2. Miss A. Tot.: w. f 5.10, cov. f 3.80, gek. f 3.10. 2e serie: 1. Over Again, 0.59.2; 2. King Spencer. Tot.: w. f 2.10. cov. f 3.80. gek. f 4.50. 3e serie: 1. Pretty Polly, 1.00.1: 2. Marathonlooper. Tot.: w. f 3.20. cov. f 3.60, gek. f 13.40. Fi nale: 1. Miss A. 0.59.2: 2. Maarten Spencer. Tot. w. f 1.60, cov. f 2.20, gek. f 3.10. Totale omzet f 32.228. De uitslagen van de gisteren te Alkmaar gehouden draverijen luiden: Jubileum-prijs: 1. Paula B. H.. km.-tijd 1.31.5; 2. Pelikaan S; 3. Patsv Powell Tot.: w. f 5.10, pl. f 2.—, f 2.—. f 6.30. gek f 17 40, cov. f 4.40. Vooruit-prijs. Eerste afd 1. Olympia B, L37.5;v2. Otfo H; 3. Onze Defer K. Tot.: \y 2.50, pl. f 1.50. f „1.90..,J 4-8P. gék. f. 19.80, cov; f 8.—. Alcmaria-prijs: 1. Menno Dynamic; 1.25.9: 2. Karei Pluto: 3. Mc Héhy. Tot.: w. f 3. pl. f 1.80, f 3.80. f 2.10, gek. f 8.30, cov. f 17.30. Fruit-prijs: 1. Our Bonni B, 1.28.7; 2. Meintje V; 3. Monty's Boy. Tot.: w. f 2.50, pl. f 1.50, f 3.70, f 1.80,, gek. f 7.90, cov. f 12.—. Karei I Bertenja-prijs: 1. Kentucky's Queen B, 1.25.7; 2. Madame B; 3. Guy Ha nover. Tot.: w. f 5.10, pl. f 1.40. f 1.30, f 1.80. gek. f 5.30, cov. f 4.80. Sketch-prijs: 1. Nino Narvile, 1.30.1; 2, Norma Shearer: 3. O. Nelly Zora. Tot.: w. f 7.20, pl. f 4.60, f 2.90, gek. f 20.40, cov. f 4.30, Ab Hoes-prijs: 1. Matador, 1.28.8; 2. Ken tucky King; 3. Noel D. Tot.: w. f 6.10, pl. t 1.50, f 1.30. f 1.70. gek. f 6.40. cov. f 4.90 Alkm. 3 km. Rijnbende-prijs: 1. Nellie Grègor, 1.28.1; 2. Nelson; 3. Narciso van Zora. Tot.: w. f 1.90, pl. f 1.90, f 1.30, f 1.30, gek. f 3.40, cov. f 3.20. Vooruit-prijs. Tweede afd.: 1. Osemor gan. 1.33.6; 2. Oefening; 3. Orkaan O. Tot.: w. f 3.70, pl. f 1.20, f 1.20, f 1.20, gek. f 5.70. cov. f 4.40. Totale omzet f 53.984.50. (Van onze zwemmedewerker) WINTERSWIJK, 29 Juli. Zeven vermoeide, doch intens verheugde jon gens, klommen vanmiddag uit het water van het Winterswijkse strandbad na dc grootste overwinning, die een Neder lands zevental ooit op België behaald heeft: 7-0. Het waren bijna beschamende cijfers voor onze Zuiderburen, die on danks vaak uitstekend veldspel geen enkele maal kans hadden gezien de hechte Nederlandse defensie te over rompelen. Daarvoor ontbrak er te veel aan hun schutterscapaciteiten en daar voor was keeper Van Gelder in te glan zende vorm. Het jeugdzevental wilde voor de ouderen niet onderdoen en zorg de door en 6-1 zege na een aanvanke lijke 1-0 achterstand voor een volledig Nederlands succes. Het Nederlands zevental was geladen, toen het in het zilverig glinsterende wa ter dook. Het ging ditmaal tegen de Bel gen, een bijzondere wedstrijd in de reeks interland-ontmoetingen van dit seizoen, dat was één reden en de andere lag wel in het feit, dat er ondanks de twee over winningen tegen Zweden en Frankrijk critiek was geweest op het spel van de Oranje-ploeg. Hier voor eigen publiek wilden deze knapen laten zien, dat het Europees kampioenschap van verleden jaar geen vergissing was geweest. En zij zijn daarin geslaagd. Ons zevental heeft een prima wedstrijd gespeeld: goed doorstotend als er een kans was, hech+ in de verdediging en de fouten van de Belgen bijna feilloos afstraffend. Het was al heel spoedig 1-0, toen Van Feggelen een door Bijlsma hoog aangegeven bal vakkundig achter doelman Desmet drukte. De Belgen speelden in het veld zeer verdienste lijk, maar gevaarlijk, voor het Neder landse doel, dat uitstekend verdedigd werd, werd het eigenlijk niet. Aan de andere kant ging het vlotter. Frit# Smol door een tam boogballetje, Joop Cabout met een scherp schot en daar na weer Frits Smol, helemaal vrij voor Desmet komend na een mislukte Bel gische aanval, brachten de stand op 4-0 en toen was er natuurlijk al geen vuiltje meer aan de lucht. Rudi van Feggelen kreeg vlak voor rust nog eeh strafworp te nemen en toen was het voor de Belgen helemaal alleen nog maar een zaak om de uitslag nog zo draaglijk mogelijk te maken. In de tweede helft voegden de Hol landers nog twee doelpunten aan de score toe. Cor Braasem ving 'n fout uit- geplaatste bal van keeper Desmet op en schoot hem ineens in. Kort voor het einde rukte een combinatie Bijlsma Braasem de Belgische defensie uit zijn verband, wat het zevende doelpunt op leverde, gemaakt door Bijlsma. Tussen die doelpunten door hadden de Belgen ettelijke keren storm gelopen op het Nederlandse doel, maar vonden daar doelman Van Gelder in zo n groot se vorm, dat er geen goaltje uitkwam. Het zat de Belgen dan ook niet bepaald mee. De jeugd deed het tegen de Belgische jongens ook al prima. In elk opzicht wa ren de Hollanders sterker na een ietwat aarzelend begin, dat door Surinck met een Belgische goal werd afgestraft. Maar daarna waren de Hollandse jeugdspelers niet meer te houden. Luchs, de ster van het veld, stuwde zijn mannen steeds naar voren en dc 0-1 achterstand was met rust een 3-1 voorsprong geworden door v. d. Toorn, Luchs en Keizer. En in de tweede helft kwamen er nog drie doel punten bjj door Keizer, Luchs en Dc Wit. Een ten volle verdiende 6-1 over winning voor de waterpolohope van Ne derlaad. In een tweedaagse ontmoeting tussen tennispioegen van Nederland en België. Zaterdag en Zondag te Kortrjjk gehou den, hebben onze landgenoten een ver pletterende nederlaag te incasseren ge kregen. De ploeg, die de K.N.L.T.B. voor deze landenwedstrjjd had samengesteld, bleek bij lange na niet opgewassen te gen onze Zuiderburen en ging met 268 ten onder. De dames hebben de eer grotendeels moeten redden, want in het enkelspel verloren de Nederlanders, op Van Dal- sum na, al hun partijen. Het dubbel Van MeegerenKarsten zorgde voor de enige zege in het heren-dubbelspel. De uitslagen luiden: Eerste dag: Heren enkelspel: Brichan (B.) sl. Wilton (N.) 6—4, 63: Devroe (B.) sl. Dehnert (N.) 6—3. 6—2; Van de Wiele (B.) sl. Holst (N.) 62, 63: Mezzi (B.) sl. Karsten (N.) 61, 60; Washer (B.) sl. Van Meegeren (N.) 61, 6—4; Rooman (B.) veil, van Van Dalsum (N.) 26. 119, 16; Toussaint (B.) sl. Kramer (N.) 63. 62; Delire (B.) sl. Taminiau (N.) 61. 60 Dames enkelspel: mej. Ch. Mercelis <B.) sl. mevr. Schmier (N.) 97. 46, 62; mej. De Ridder (B.) sl. mevr. Roos (N.) 63, 63: mevr. Delhalle (B.) sl. mevr. Koopmans (N.) 63, 6—3; mevr. Coessens (B.) verl. van mej. Rollin Couquerque (N.) 68. 16. Gemengd dubbelspel: mej. Mercelis en Washer (B.) sl. mevr. Schmier en Wil ton (N.) 6—3, 2—6. 7—5; mej. De Rid der en Geelhand (B.) sl. mevr. Van Berkel en Karsten (N.) 61. 64; mej. Dubois en Van den Eynde (B.) sl. mevr. Roos en Holst (N.) 60. 64; mevr. Delhalle en Brichant (B.) sl. mej. Rol lin Couquerque en Dehnert (N.) 61. 4—6. 6—4. Tweede dag: heren-enkelspel: Washer (B.) sl. Wilton (N.) 6—3, 13—11; Bri chant (B.) sl. Van Meegeren (N.) 64, 61; Toussaint <B.) sl. Taminiau (N.) G4, 26. 63; Devroe (B.) sl. Van Dalsum (N.) 61. 62; Rooman (B.) sl. Dehnert (N.) 75, 63; Mezzi (B,) sl. Holst (N.) 6—3, 6—1; Devroe (B.) sl. Kramer (N.) 6—2, 6—2; Van Dewieie (B.) sl. Karsten (N.) 61, 86. Dames enkelspel: mej. Rollin Couquerque (N.) sl. mev.r Delhalle (B.) 108. 60: mevr Koopmans (N.) sl. mevr. Coessens (B.) 63, 64: mej. Roos (N.) sl. mej. Mer- HHC heeft weer een steekje laten val len en moest tegen EDO met een 77 gelijk spel genoegen nemen. Deze club is nu wel kansloos geworden voor de titel want ÖVVO won met 51 van Blauw Wit en alleen Schoten vormt nog een bedreiging dank zij de 62-zege over SC Haarlem. RCH moest de meerdere er kennen in VVGA dat met 43 de baas bleef. Fouten in de derde innings zijn RCH noodlottig geworden, want VVGA scoor de toen 4 runs. welke een ruime belo ning waren voor de ene honkslag die P. Holewijn sloeg. De RCH-werper gaf nu het werpen over aan Jongeling, die wel een paar keer in moeilijkheden kwam, maar toch in het verder deel van de sUijd de GA-slagploeg in bedwang kon houden. Maar ook de KCH-slagploeg had niet veel in te brengen tegen werper Hoitzing en eerst in de 5e innings wist zij, dank zij een honkslag van Heems kerk. een run te scoren. De spanning kv,am echter terug in de laatste innings, want Borst begon met een honkslag en toen v. Deursen er ook. een plaatste, zag het er voor de Haarlemmers hoopvol uit en al werden er twee spelers op 3 slag uitgeschakeld de bal die Jongeling het veld in sloeg werd verkeerd beoordeeld door Holewijn en twee spelers passeer den de thuisplaat. Doch Houtkamp werd uitgevangen en de RCH-erè hadden een kleine nederlaag te incasseren. OVVO maakte tegen Blauw Wit geen fout, al namen de Blauw-Witters in de eerste innings de leiding toen Rozendaal een foutje maakte. Doch verder dan die ene run kwamen zij Promotie vierde klasse West I: Ripperda —RKAVIC 6—3. Ripperda promoveert naar de derde klasse, HONKBAL De uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde oempetitiewedstrijden voor de Nederlandse Honkbalbond luiden: Eerste klasse: Blauw WitOVVO 15 SC HaarlemSchoten 26. HHCEDO 7—7., RCH—VVGA 3—4. Overgangsklasse A: ABCHHC 2 6—2 Ajax 2—Sparta 0—11, EHS—De Spartaan 11—12, HCK—TIW 6-6. B: Ajax—TYBB 4—3, PWS—DOS 3—2, VVGA 2—HFC Haar lem 12-4. Tweede klasse A: CeleritasRFC 65, EDO 2Schiedam 310, Laakkwartier Schoten 2 5—20 (Schoten 2 kampioen), NeptunusRCH 2 148. B: HHC 3—Roos- wijk 113. Kennemerland—THB 79, TYBB 2—HFC Haarlem 2 62, Zandvoortmeeuwon —Schoten 3 2—16. C: DEC—VVGA 3 9—], DWVABC 2 1812, HalfwegWatergraafs meer 10—27, ZeeburgiaAHC '31 19—0. D THORDOS 2 170, HilversumDe Voie- wtjekers 66. niet, want Urbanus was weer onge naakbaar en toen in de vijfde innings de OVVO-ers door Rozendaal en Meier een honkslag plaatsten en het Blauw Wit-veld een foutje maakte, werd de 1—0-voorsprong van Blauw Wit omgezet in een 31-achterstand. En toen er in da achtste innings nog maals twee runs aan het OVVO-totaal werden toegevoegd, was de aardigheid er af en won OVVO nog onbedreigd. Ranglijst le klas OVVO Schoten HHC Blauw Wit VVGA RCH SC Haarlem EDO 10 9 0 1 18 10 7 0 3 14 10 6 1 3 13 10 5 0 5 10 10 4 1 5 9 10 3 1 6 7 10 2 7 5 10 1 2 8 3 In Heemstede is een zwemwedstrijd ov»r een km. gehouden Op de vrije slag dames won Tonny Scheerder van D.W T (Haar lem) in 17 min. 38 sec. Bij de heren werd Jons Tjebbes van H.P.C. (Heemstede) win- naar in 13 min. 21 sec. De schoolslag heren celis (B.) 6—2, 6—2; mej. De Ridder (B.) sl. mevr. Schmier (N.) 10—8. 6—0. Da mesdubbelspel: mevr. van Berkel-mevr. Rollin Couquerque (N.) sl. mevr. Del- halle-mej. de Ridder (B.) 62, 64; mevr. Roos-mevr. Schmier (N.) sl. mej. Mercelis-mevr. Dubois (B.) 62. 64. Heren dubbelspel: Geelhand-van den Eynde (B.) sl. Dehnert-van Dalsum (N.) 36, 63, 63; Washer-Brichant (B.) sl.. Wilton-Rinkel (N.) 75. 60; Van Meegeren-Kartsen (N.) sl. Meezi- Rooman (B.) 6—2, 86; Devroe-Delbier (B.) sl, Holst-Volkmaars (N.) 63, 63. Of Holland, de winnaar van vorig jaar, of RKEAV, de vereniging uit Enschede, over welker kracht niet meer bekend was dan dat zij al jarenlang e ender sterkste ver enigingen in het Oosten van het land is, zal bij de heren de verenigingsprijs in de wacht slepen op de athletiek-wedstrijden voor R.K. verenigingen, welke DEM Zon dag op sportpark Odrichem, Beverwijk, organiseerde. Deze alom gekoesterde verwachting is wel voorbarig gebleken. De organiserende vereniging nam al spoedig de leiding en vergrootte deze puntenvoorsprong door di verse verrassend goede resultater Outsider Bataven. RKEAV en Holland voerden een verbeten strijd om de tweede plaats, welke in deze volgorde werd be slist. DEM 72 pnt.. Bataven 55 pnt. RKEAV 52(2 pnt. en Holland 50(i, pnt Ook bij de dames verraste DEM met een goede start, doch hier was RKEAV sterk genoeg om op de laatste nummers de ach terstand om te zetten in een voorsprong van drie punten. RKEAV 65 pnt DEM 6? pnt LOA 21 pnt., 4 en 5 Bataven en Hol land 15 pnt. hadden" het^wflgepde veri^p- Duindlgt Parquitaprüs; l. Pearl Spencer, km.-tijd 1.28.6, 2. Petulance K; 3. Odell Tot w coV50; 1-S0' f 21°' f «S sek fïD.-.; Pasadenaprijs: 1. Oehoe S. 1.29; 2 Ne- Avkit iw'. °verfte Fresen en Kapitein f in f in W', f *<0. pl. f 1,10. f 1.10. f 1.10, f 1.10, gek. f 3.—, cov. f 3.—. Pegasusprrjs1. Leonidas G. 1.23: 2. Louise '1 ^Jair,e B; 3- Vlamingman. Tot.: *'"3 30 f 12°' l'20' gek f 5 90 C0V' i oeanndïra?-rijs' le heat: 1. Nora Belwir., J' of/ 2' Norbert M. Tot.: w. f 7.30. O', f 2.80, f 2.20, gek. f 20.90. cov. f 3.20 2e heat: 1. Moquette D. L. Maire B. 1.25 1: 2. Norbert M. Tot.: w. f 3.30, pl. f 1.30. f 1.50. gek. f 3.20, cov. f 5.90. 3e heat: 1. Nora Belwin, 1.25.6; 2. Norbert M. Tot.: w. f 5.60. pl. f 5.80, f 2.40, gek. f 11.20. cov. f 3 40 Paulinaprijs: 1. Britoly. tijd 1.10 7; 2. Doliardprins; 3. Brioso. Tot.: w. f 3.50 ol. f 1.40, f 1.30, f 3.10, gek. f 4.10. cov. f 4.50. Palermoprijs: 1. Brandal, 2.13.6: 2 Pro posal; 3. Kees Broekman. Tot.: w. f 1.90. pl. f 1.30, f 1.30, gek. f 2.70, cov. f 3.90 Kinczemprijs: 1. Flying Gal, tijd 2.07.8; 2. Kamila; 3. Bonheur Perdu. Tot.: w. f 3.20. pl. f 1.40, f 1.70. gek. f 9.60. cov. f 3.60. Totale omzet f 58.677—, Op de eerste dag van de internationale, kanowedstrijden te Namen hebben in de 10.000 meter k. 2-klasse Koch—Klingers (Ned.) de tweede plaats bereikt. Weijen- bergVersteeg (Ned.) werden derde. Pool (Ned.) won de 10.000 meter k. 1-klasse in 52 min. 48 sec. Op de tweede dag won Van der Kroft (Ned.) de 1000 meter in de k. 1-klasse en mej. Paassen (Ned.) de 500 meter k. 1. De 4 x 500 meter estafette voor heren bracht een zege voor de Nederlandse ploeg Onze landgenoot ir. Van der Hoeve heeft in Vittel een fraaie derde plaats bereikt tijdens degenwedstrijden. De Russische athlete Valentine Pomo- gaeva heeft het wereldrecord 800 meter dames verbeterd en gebracht op 2 min. 12.2 sec. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7 00 AVRO-' Rfif gram' V?RO: 7'50 Prot' Pr' q nn nieuws, 8.15 en 8.45 gram., ,n Sn P^?t' ,Pr" 915' 9 35 en 10-3° «ram- 10.50 kleuters, 11.00 kamerorkest, 11.40 zieken. 12.00 orgel en sopraan, 12.33 ?Ton iand' 12,40 Pianoduo, 13.00 nieuws, 13.20 Is de vakbeweging op de goede weg?, causerie, 13.30 theaterorkest, 14 00 gram., 15.20 Paul Vlaanderen en het Madison Mysterie, hoorspel, 16.00 gram., 16.30 jeugd. 16.50 kinderkoor, 17.20 lichte muziek, 17.50 gram.. 18.00 nieuws, 18.15 piano, 18.30 fanfare-orkest, 18.15 Paris vous parle, 19.00 gevar. progr., 19 50 Voor burger en militair, 20.00 nieuws, 20.05 actualiteiten, 20.15 Nederl. liedjes 20.45 beiaardspel, 20.50 Promenade-ork., 21.15 de antwoordman, 21.30 cabaret, 22.15 piano, 22.45 buitenl. overz., 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 vocaal dubbel- kwartet, 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 Licht baken, 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11.00 vrouw, 11.30 gram., 12.00 Angelus, 12 03 gram., 12.33 gram., 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws, 1-3.20 actualiteiten. 13.25 amusem.muziek, 14.00 lichte muziek, 14.53 gram.. 15.30 Ben je zestig?, 16.00 zieken, 16.30 Ziekenlof. 17.00 jeugd. 17.15 felicitaties jeugd, 17.45 Bergen, dalen en mensen in de Bataklanden, 18.00 gram.. 18.10 filmprogr., 18.30 orgel, 18.45 sport. 18.54 „Dit is leven". causerie, 19 00 nieuws, 19.15 actualiteiten, 19 23 Hier is Europa, een vaudeville-progr., 19.52 politiek overzicht, 20.00 nieuws. 20.05 Residentie-orkest en solisten, 20.55 actualiteiten, 21.50 cello en piano. 22.35 strijkkwartet, 22.35 gesprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND. BBC. home service 330 m.: 12.00 lichte muziek, 13.10 gevar. muziek, 14.00 orkestconcert. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 12.00 lichte muziek, 14.00 orkestconcert, 16.30 gevar. muziek, 22.20 dansmuziek. 23.15 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m., 12.00 omroeporkest en solist, 13.25 orkestconcert, 14.15 lichte muziek! 15.00 amusem.muziek, 15.40 muziek uit Bohemen, 18.00 gevar. muziek, 20.05 lichte muziek, 0.30 rhythmische muz BRUSSEL. 324 m.: 14.00 Negro spiri tuals, 14.30 lichte muziek, 22.15 jazz muziek. 484 m.: 15.30 verzoekprogramma. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 er, 249 meter: 12.30 orkestconcert, 13.35 orkestconcert, 14,05 kamermuziek. 19.00 orkestconcert, 20.05 orkestconcert, 23.20 kamermuziek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 5