Zodra bepaalde zijn geregeld HELFT VAN DE EERSTE KAMER OPNIEUW GEKOZEN K. V.P.verliest in Zuid-Holland één zetel aan C.H.U. TROEPENCONCENTRATIES AAN INDISCH- PAKISTAANSE GRENS 1 Tussen neus en lippen I SPECIALE ENGELSE MISSIE ZAL naar Teheran gaan! Auto slaat over de kop AMSTERDAM HULDIGT NEDERLANDSE ACHT PLUS EEN VAN TOUR DE FRANCE Tot hoofd en hart CHURCHILL ACHT MIDDEN-OOSTEN GROTERE BEDREIGING VOOR VREDE DAN KOREA COMMUNIST SCHALKER NIET HERKOZEN De honderdduizend op nr. 3972 Londen zeer bezorgd om de gespannen situatie rond de kwestie-Kasjmir Deense watertourist heeft pech Inbraak en vernieling in R.K. kerk te Nuland Geen roulette meer in de hoofdstad Nederland 25 millioen dollar meer uit E.B.U.? „Hoofdzaak is welzijn van het meisje" Het weer DINSDAG "31 JULI 1951 75ste JAARGANG No. 25137 Raffinaderij gesloten - Drie van de vier ontsnapten uit gevangenis gepakt DRIE DODEN BIJ HET ZWEMMEN Bokswedstrijd met dodelijke afloop femrdU1omiTVte n12ken O* dit ook ■Kasjmir omvat aldus Nehroe. Hij Fonds van ruim tweeduizend gulden overhandigd Meester(s)schap Tweede stranding volgde kort op de eerste 103-JARIGE Dader reeds in hechtenis In plaats van de gevraagde 60 millioen De zaak-Bertha Hertogh NEDERLANDSE VERMIST IN OOSTENRIJK In ravijn gevallen FALCON REGENKLEDING I Dame uit Amsterdam gedood BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumpbiusstr. 45, tel. 39?8 Bijkant. Umuiden: Bonifacius'str. 27. tel. 5799 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. J. W. Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mitHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Herbert Morrison, die gistermid dag; in het Lagerhuis een debat heeft geopend over de Britse betrekkingen met het Midden-Oosten, heeft meegedeeld, dat zodra „bepaalde punten" zijn geregeld, Groot-Brittannië een speciale missie naar Teheran zal zenden voor besprekingen over een regeling van het oliegeschil. Richard Stokes, lord grootzegelbewaarder en minister voor de grondstoffenvoorziening, zal aan het hoofd van de Britse delegatie staan. Dij deelde dit mede korte tijd voordat de Amerikaanse bemiddelaar in het Perzische oliegeschil. W. Averell Harriman, per vliegtuig naar de hoofdstad van Perzië terugkeerde, na in het afgelopen weekeinde overleg te hebben gepleegd met de Britse regering. Harriman verklaarde optimistisch gestemd te zijn en vandaag, onmiddellijk na aankomst in Teheran, een bespreking te zullen voeren met premier Mossadeq. Churchill heeft in het Lagerhuis verklaard, dat het Midden-Oosten een grotere bedreiging voor de wereldvrede vormt dan Korea. Winston Churchill, die gistermiddag in het Lagerhuis de verklaring van Morri son onderbrak, drong aan op een krach tiger optreden van Engeland in het Midden-Oosten. Hij zeide, dat, tenzij de V.S. zich bereid tonen vrede en veilig heid in dat gebied te verzekeren, er een derde wereldoorlog zou kunnen ont branden. Churchill sprak zich uit ten gunste van het Amerikaanse maritieme lei derschap in de Middellandse Zee en gaf als zijn oordeel dat de V.S., Groot- Brittannië en Frankrijk haast moeten maken met de opbouw van een de fensiesysteem voor het gebied van dé Middellandse Zee. teneinde nieuwe agressie onmogelijk te maken en het Westen voor eventuele onderhandelin gen met Rusland in een gunstige po sitie te plaatsen. Churchill verklaarde alle lof te heb ben voor de inspanningen, die de V.S. zich in Korea getroosten en de offers die Amerika daar heeft gebracht en nog brengt. Maar ten aanzien van de strijd ■n Korea wees hij er op dat Korea niets anders is dan een stuk land, dat voor uitsteekt in zout water, dat wordt be heerst door de Amerikaanse vliegtuigen. Daarom, zo geloofde hij. zou de strijd in Korea niet kunnen uitgroeien tot een wereldoorlog, in tegenstelling tot de situatie in het belangrijke Perzië. „=9hu'r.chl11 wees °P de vermindering Muiii Prestl?e van het Westen in het Midden-Oosten en zei dat hij daarom de Amerikaanse vloot zou willen aan sporen de leiding te nemen bij de ver dediging van de Middellandse Zee en dat hij ook daarom zich zo sterk voor stander had verklaard van verlening van steun aan Griekenland en Turkije. De leider van de conservatieven ver klaarde, dat zijn partij zich met alle macht zou verzetten tegen een algehele ontruiming van Abadan. In antwoord hierop verklaarde Attlee onder luide toejuichingen: „Het is niet onze bedoe ling ons geheel uit Perzië terug te trekken". Attlee achtte het echter wel mogelijk dat de Britse staf uit bepaalde olievelden of uit gedeelten van Abadan zou moeter. worden teruggetrokken. De oplossing van het oliegeschil zag hij in een deelgenootschap tussen Engeland en Perzië. In antwoord op in het debat ge stelde vragen antwoordde de premier dat het aanvaarden van het principe der nationalisatie onder sterke invloed van Engelands Amerikaanse vrienden tot stand was gekomen. „Op het ogen blik aanvaarden wij dit principe. De onderdelen moeten uitgewerkt worden." De olieraffinaderij te Abadan, de grootste ter wereld, heeft als gevolg van het geschil over Perzië's nationali satieplannen het werk vanochtend ge heel gestaakt. De voorraadtanks zijn vol en er is al enige tijd geen afvoer ge weest. Op enkele honderden meters afstand van de grenspost Frenswegen is de 47- jarige mevr. L. FrölichOppler uit Am sterdam om het leven gekomen. Zij zat met nog twee dames in een volkswagen, die op weg was naar Amsterdam, waar de inzittenden Amerikaanse vrienden zouden ontmoeten. De auto reed met flinke snelheid, toen op ongeveer vijf honderd meter afstand voor de grens post een fietser plotseling de weg over stak. De bestuurster, de 29-jarige mej. E., uit Hamburg, slaagde er in de fietser te ontwijken, doch verloor toen de macht over het stuur en botste tegen een boom, waarna de auto enkele malen over de kop sloeg. De bestuurster brak het rechter bovenbeen, mevr. Frölich werd ernstig gewond. Zij is later in het Marine-hospitaal in Nordhorn overle den. De derde inzittende, mevr. E., kreeg lichte verwondingen. Veertien boten van de Donmi-olievloot. die lussen Duitsland en de Zwarte Zee heen en weer voeren, hebben sinds de oorlog te Ingelstadt zonder lading gelegen. De „Bavarian Lloyd"-scheepvaartmaatschappij wil deze schepen thans op de Rijn gebruiken. Daar het MainDonaukanaal nog steeds niet geheel is hersteld en ook enige lage bruggen de vaart over water bemoeilijken, worden de schepen te Ingelstadt in stukken gebrand en onder politiegeieide op zware lorries naar Mannheim overgebracht. In Gelderland, Overijssel, Drenthe, Groningen en Zuid-Holland zijn van morgen verkiezingen gehouden voor de Eerste Kamer. Om de drie jaar treedt de helft van de "leden van dit College af. Aan de beurt van aftreden waren de leden gekozen door de Staten van de genoemde provincies. In groep IV (Zuid-Holland) heeft de heer H. J. Kuiper (KVP) zijn zetel verloren aan de C.H.U. Ook de communisten verloren een zetel. Het aftre dende Kamerlid Schalker werd niet herkozen. De oude en nieuwe verdeling van de zetels over de partijen van de nu ge kozen Eerste Kamerleden is als volgt: K.V.P. P. v. d. AR. V.V.D. C.H.U, C.P.N. S.G.P. oud nieuw 6 5 8 8 4 4 2 3 3 4 2 1 De uitslag in de provincie Zuid- Holland is als volgt: Totaal uitge bracht 82 stemmen met een stemwaarde van 21.648. K VP. 16 (4224); P vd A. 27 (7128); AR. 13 (3432); C.H- 12 (3168); V.V.D. 6 (1584); C.P.N. 5 (1320); S.G.P. 3 (792). Alle stemmen zijn uitgebracht. De stemwaarde is 264. Klaarblijkelijk heb ben de heer Weiter en 2 VV.D.-leden op de C.H.U. gestemd. De C.H.U. heeft 10 lijststemmen, 1 voorkeursstem werd uitgebracht op prof. dr. F- C. Gerretson en 1 voorkeursstem op mr- F. A. Nele- mans- De kiesdeler is 1804. De verdeling van de twaalf zetels is als volgt; K.V.P. 2 (zittende Kamer 3); P.v.d-A. 4 (4); A.R. 2 (2); C-H. 2 (1); V.V.D. 1 (1); C.P.N- 1 (1). De namen van de gekozenen zijn: K.V.P.P. J. Witteman, Overvecn en H. A. M. T. Kolfschoten, Eindhoven; C.H.: J- de Zwaan, Leiden en F. C- Ger retson, Utrecht; A R.: A. Anema, Haar lem en J. Schipper, Utrecht; V.VD-: A. N. Molenaar, Wassenaar; P.v.d.A.; J. van de Kielt, Bussum, J. L- Hoogland, Het Bildt, H. J. de Dreu. Assen en J. van Tilburg, Rotterdam; C.P.N.: A. D. Schoonenberg, Amsterdam. De totale stemwaarde, uitgebracht in de provincies Gelderland. Over- ij s s el. D r e n t e en Groningen is als volgt: K.V.P. 5332. P.v.d.A. 6665, C.H.U. 3335. A.R. 3206. V.V.D. 3086, C.P.N. 1028 en S.G.P. 455. De kiesdeler is 1777. De zetelverdeling is K.V.P. 3 (zittende Ka mer 3). P.v.d.A. 4 (4). A.R. 2 (2), V.V.D. 2 (1), C.H.U. 2 (2). C.P.N. (1). Gekozen zijn: K.V.P. prof. L. J. C. Beaufort, Nijmegen, H. J. M. Verhey, Didam en H. C. Nijkamp, Enschede; P.v. d.A. J. A. Jonkman, Den Haag, H. Oos terhuis, Amsterdam, W. Schermerhom, De Bilt (Utrecht) en S. de Jong' En schede; A.R. W. Rip. Voorburg en J. Tjalma. Hoogeveen; V.V.D. H. D. Lou- wes, Ulrum en R. H. Baton de Vos van Steenwijk, De Wijk; C.H.U. G. Kolff, Geldermalsen en G. Vixseboxse, Holten. De politie is er in geslaagd, drie van de vier ontvluchte recidivisten, die uit de strafgevangenis te Groningen waren ontsnapt, te arresteren. Het zijn de 42- jarige G. E. uit Hilversum, de 33-ja- rige A. O. uit Amsterdam en de 33-ja- rige J. C., die door de Centrale recher che in zijn woning in Amsterdam-Oost werd aangetroffen. De heer H. J. Kuiper, (K VP.) is dus niet herkozen. Utrecht In de 513e Staatsloterij, zesde lijst, vijfde klasse, is de honderdduizend ge vallen op no. 3972. Het geld is terechtgekomen ir. Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Sittard. Na twee weken van eenzame afzondering op het dak van een huis, wordt dit paard eindelijk weer in de bewoonde wereld teruggebracht. Het dier was daar achtergebleven na de overstromingen in Kansas, maar het duurde twee weken eer de autoriteiten een kraan konden krijgen om het te verlossen. Maandagavond is de negentienjarige militair J. H. afkomstig uit Alkmaar, ingedeeld bij het garderegiment „Prinses Irene" en gelegerd te Assen, in het diepe gedeelte van het Asser zwembad verdronken. Te Wijhe verdronk bij het zwemmen de veertienjarige B. Z.. die zich. ondanks het verbod van de bad meester. in het diepe bassin had be geven. Te Kamperland op Noord-Beve land verdronk in zee het zevenjarige zoontje van de familie G. R. uit Wol- faartsdijk. De Rijkspolitie te water heeft Maan dag uit de Zandsloot te Leidschendam het stoffelijk overschot van het vierjarig zoontje van de tuinarbeider M. uit Leid schendam opgehaald. Het knaapje was sedert Zaterdag j.l. vermist. Tijdens een op de Pasar Malam in de stadstuin te Surabaja gehouden boks wedstrijd werd de uit Djakarta af komstige Surinaamse bokser Jimmy Co- co in het gevecht tegen de Nederlander Meyer zodanig getroffen, dat hij de vol gende morgen overleed. .Premier Nehroe van India heeft Sistercn geantwoord op de uitnodiging premier Liaquat Ali Khan van Pa kistan, om met hem de gespannen si- rond de kwestie Kasjmir, in Ka- *atsji te komen bepraten. Nehroe ant woordde met een uitnodiging aan zijn akistanse collega naar New Delhi te omen en te trachten daar met vreed- J!r,ex-mi!ddelen de geschillen op te los sen, .Nehroe zag Liaquat's uitnodiging Lr'^^rdclijk en „zonder bete- iim vr»6?1 ^?aro.m inviteerde hjj Liaquat bezoeken ..onvoorwaardelijk'' te van® ri?6 dat hiJ Liaduafs beleid dat ae vuist" betreurde en. dat hij hernaalde, dat India geen agres- tf\GU P^istan heeft8 zo- ang Pakistan zich onthoudt van agres sief optreden op gebied van India Ik verklaarde alle garanties te handhaven, die aan de VN. gegeven zijn, maar hij voegde hier aan toe, dat India nog steeds wenst, dat „geëigende omstandig heden" moeten voorafgaan aan een plebisciet in Kasjmir. Birma heeft Indonesië voorgesteld, dat beide landen hun eerste minis ters, naar New Delhi zenden om met premier Nehroe «de mogelijkheden van een vredelievende oplossing van het conflict om Kasjmir te bespreken, aldus verneemt het Indonesische dag blad „Berita Indonesia" uit „be trouwbare bron". Indonesische regeringsautoriteiten wil den geen commentaar leveren op dit bericht, maar zij brachten in herinne ring. dat de twee landen zes maanden geleden aangeboden hadden hun goede diensten in het geschil tc verlenen. Het plan werd terzijde gelegd toen de kwes- tie-Kasjmir kwam. voor de Veiligheidsraad Ondertussen concentreren zich aan weerszijden van de Pakistaans-Indiase grens troepen. Er bestaat slechts ge: ringe hoop op bemiddeling van de UNO in het geschil tussen> beide landen, en de situatie heeft te Londen bezorgd heid gewekt. Weliswaar hebben de re geringen van New Delhi en Karats.ii te kennen gegeven, dat zij geen oorlog wensen, maar een klein incident kan, zo wordt gevreesd, voldoende zijn voor ontbranding van de strijd. De Britse regering heeft de verzekering van bei de regeringen, dat zij geen oorlog wen sen, geaccepteerd, maar ziet desondanks in, dat de situatie gevaarlijk kan wor den. In verband met de critieke toe stand in het Nabije Oosten en het Mid den-Oosten, moet de gespannen ver houding tussen beide landen, volgens Britse kringen, worden beschouwd als een dringende aangelegenheid. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 30 Juli Maandag avond heeft de wiclerminnende hoofd stad gelegenheid gehad om d» acht Ne derlandse renners, die onze kleuren dit jaar in de Tour de France zo hoog heb ben gehouden, te huldigen. De belang stelling in het Olympisch Stadion was zeker niet in overeenstemming met de waardering, die de Amsterdammers tij dens de voor ons land zo succesvolle dagen in de Grand Bouclé ten toon ge spreid hebben. Het bewijs hiervan werd ter plaatse gegeven, want nadat de heer Bessem, directeur van het Olympisch Stadion, Wim van Est omkranst en ook dr andere jongens in de bloemen gezet had, werd aan ploegleider Kees Pelle- naars de opbrengst overhandigd van het door Olympisch Stadion en Sport-Sport- wereld gestichte fonds voor de natio nale Tourploeg. Het bedrag van f 2.128.24, bijeengebracht door duizenden wieler sportliefhebbers. sprak voor zichzelf. Natuurlijk reden de acht een ere rondje, Van Est in zijn gele trui, Kees Pellenaars glunderend tussen „zijn" jon gens. Over het programma, dat op deze avond werd afgewerkt, kunnen we kort zijn. Noch de tien-kilometer-wedstrijd, noch de klassementsrit om de „grote Tour de France-prijs" konden interes sant worden genoemd. Henk Faanhof bracht de tienduizend meter op zijn naam, omdat Peters op de laatste 200 meter met een lekke band niet kon sprinten. Woutje Wagtmans toonde zich bij de „grote Tour-prijs" bliksemsnel, maar zakte spoedig af tegen het offen sief van de sprinter Gerard Peters. Van Est probeerde zijn geluk enkele malen met een uitlooppoging, maar kon toch ook niet verhinderen, dat de slanke Haarlemmer aan de lopende band pun ten verzamelde. De einduitslag toonde duidelijk de capaciteiten van de win naar: 1. Peters, 70 pnt.; 2. Van Est, 36 pnt.; 3. Voorting, 33 pnt.; 4. Wagtmans, 32 pnt.; 5. Faanhof, 6. Schoenmakers, 7. Dekkers, 8. Dielissen. Tijd 34.27.6. Een slecht werkman geeft altijd j zijn gereedschap de schuld. Aan het slot van de avond reed een zevental stayers een selectie voor de Nederlandse kampioenschappen. Bijster, de favoriet, bleef te lang achter Staken burg hangen, en nadat de Haarlemmer door pech nogal wat krachten had ver spild. wist de ,,oude rot" Henk Meesters, die de laatste tijd niet veel meer van zich heeft laten horen maai- desondanks bewees nog genoeg in zijn mars te heb ben, hem te passeren. Op de helft van de race verdrong de blonde Amsterdammer zelfs Stakenburg van de kop en al kwam Eijster tegen het einde gevaarlijk dichtbij, hij gaf geen krimp en spurtte als glorieuze overwinnaar over de eind streep. Er ontstond nog een incident, toen Tolen na een te grote achterstand weigerde de baan te verlaten en ten slotte van zijn fiets getrokken moest worden. De uitslagen luiden: Stayers. 75 k.m 1. H. Meesters, 1.04.42; 2. C. Bijster, 3. De Nederlandse ploeg van de Tour marcheert in het Olympisch Stadion te Amsterdam in gezelschap van Kees Peilenaers naar ie eretribune. Rechts Van Est in de gele trui. J Stakenburg (op een ronde), 4. W. Matena 5. B. Domhof (op twee ronden), 6 E. Grift (op zes ronden). Amateurs, tien k.m.: 1. Wierstra, 13.20. 2. De Groot, 3. V. Gelder. 4. Mahn (nieu weling). 5. Cooper. Ploegachtervolging A'dam-Haarlem: 1. Amsterdam 5.07, 2. Haarlem (een lekke band) 5.08. De 51-jarige Deense watertourist. Val- ker Petersen uit Kopenhagen, die Maan dagavond 16 Juli j.l. met zijn jachtje ..Helge" op een zandplaat bij Ameland 'is vastgelopen, is nog steeds niet aan de greep van de Waddenzee kunnen ont komen. Nadat zijn bootje, waarmee hij het plan heeft de Oceaan over te steken, vlot was gesleept door de reddingboot, is hij tenslotte op het vogeleiland Griend beland, waar zijn scheepje muurvast zit. Aan het eind van de week, bij springtij, zal nu de kiel onder de Helge worden gesloopt waarna het bootje voor reparatie naar Terschelling zal worden gebracht. Bij de eerste stran ding voorspelden deskundigen al, dat Petersen, die noch kompas noch horloge aan boord had, wel niet zo heel ver zou komen. 12 Augustus zal mevr. de wed. M. JafisonSteen, wonende te Yde, ge meente Vries, 103 jaar worden. (Van onze correspondent) In de nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de R.K. Kerk te Nuland (N.Br.). Maandagmorgen kwam pastoor H. F. M. Goossens, van de parochie H. Johannes Onthoofding aldaar, tot de ontdekking dat in de sacristie alle para menten waren opgestookt. Verder waren de bloemen van het altaar gesmeten en glaswerk verbrijzeld. De schade aan pa ramenten beloopt drie a vierduizend gulden, welke schade evenwel door verzekering is gedekt. Geruchten over ontwijding worden door de pastoor te gengesproken. Er is zelfs geen poging aangewend om tabernakel of kluis te forceren. De politie werd van een en ander in kennis gesteld, waarbij de gedachten als vanzelf uitgingen naar de 20-jarige plaatsgenoot V., die drie weken geleden uit Veenhuizen terugkeerde. Deze niet geheel toerekeningsvatbare man, is in staat van dronkenschap door een raam het kerkgebouw binnengedrongen, waar na hij zich in de kerk en meer in het bijzonder in de sacristie op de beschre ven wijze is te buiten eggaan. De man was zeer trots op zijn bravourstuk cn aarzelde dan ook niet te bekennen. Hij is ingesloten. Maêmdöga\ ond heeft in Amsterdam geen roulette gedraaid. Dit is een uit vloeisel van de aanzegging, die de di verse „ontspanningsverenigingen" in de hoofdstad dezer dagen van de politie hebben gehad en waarbij de eigenaren der clubs werd medegedeeld, dat zij hun bedrijf onmiddellijk moeten staken. Maandagavond echter hebben diverse bezitters van speelciubs, waar gelegen heid werd gegeven het roulettespel te beoefenen, contact met elkander opgeno men en besloten althans voorlopig de clubs te sluiten. In plaats van het gevraagde meerdere crediet van S 60 mill, zou Nederland, volgens de Pavijse correspondent van de Financial Times, een goede kans ma ken om toch nog S 25 mill, tc ontvan gen. Volgens deze correspondent zou het quotum van Duitsland van 320 tol 500 mill, dollar worden verhoogd, dat van Nederland van 330 tot 355 mill, dollar, behoudens goedekuring van de Raad van de O.E.E.S., welke over een week ongeveer biieen zou komen om een beslissing te nemen. Van de ge dachte werd uitgegaan, dat deze ere- dietverhoging Nederland een adempau ze zou verlenen, doch het is duidelijk, aldus de correspondent van het Lon- dense blad. dat "de betalingspositie van Nederland, in het kader van de Unie critiek blijft, tengevolge van zijn enorm tekort tegenover België. Bij de hervatting van het geding om Bertha Hertogh in hoger beroep vanoch tend in Singapore was de verhouding tussen het aantal ordebewaarders cn het publiek twee cp een. Van Mohamme daanse zijde was er blijkbaar geen be langstelling. De publieke tribune was practisch leeg. Mr. Kenneth Seth, die de ouders van het kind vertegenwoordigt, noemde de bewering, dat deze zaak buiten de ju risdictie van het hof zou vallen, onjuist. Hij kenschetste haar als een drogreden. De al dan niet geldigheid van het huwe lijk is volgens pleiter bijzaak. Hoofdzaak is het welzijn van het meisje. Het huwe lijk zou volgens de raadsman gesloten zijn om een procedure over de voogdij schap te voorkomen. Seth zei verder, dat de rechter van het Hoge Gerechtshof, volgens de wet cn de feiten, juist gehandeld had door Bertha van haar Mohammedaanse echt genoot te scheiden en toe tc wijzen aan haar Nederlandse moeder. Hij vroeg tenslotte uitspraak van de rechtbank, waarbij het meisje toegewezen werd aan haar moeder, te handhaven. De president van het Hof en d beide andere rechters, merkten hierna op, dat zij van mening zijn. dat het meisje ook zonder ongeldigverklaring van het hu welijk. toegewezen had kunnen worden aan haar moeder. Men verwacht, dat het proces morgen zal eindigen. De uitspraak wordt tegen het einde van Augustus verwacht. Soldaten van het Franse bezettingsle ger. Oostenrijkse gendarmes en leden van de Oostenriikse reddingsdienst zijn Maandag op zoek geweest naar een vijf tigjarige Nederlandse vrouw. J. van der L.. die sedert Vrijdag in de Alpen wordt vermist. Zij bracht haar vacantie door in Brand (Vorarlbcrg) Naar eerst thans bekend wordt, is Donderdag j.l. dr 53-jarige inwoner van Hengelo. W. Me.ver. voor de ogen van zijn oudste zoon in een vijftig meter diep ravijn gevallen, nabij het plaatsje Bcrdorff in Luxemburg. Het slachtoffer was op slag dood Advertentie DARTEL30RISSTRAAT 20 TEL. 13439 Simniiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniii] IIMBMtlMimlIlilMMMimiHIIMMIIMMIimiUIMtMIMUMOTOimUUil Muzikaal offensief Het 44 man sterke plaat selijke orkest van Mexico City was het lange ivaal ten op 1200 dollar achter stallig honorarium beu geworden en trok met zijn muzikale wapens naar het bureau van de- burgemeester Fernando Casas Aleman. Daar aan gekomen splitste het zich in verschillende groepen en deze groepen begonnen alle tegelijk en in wilde wanorde door elkaar mar sen, polka's en zelfs be- bop-melodieën te spelen. Het was een hels spekta kel. Voorbijgangers drom den tezamen, auto's stop ten, de ambtenaren keken nieuwsgierig naar buiten en tenslotte stormde de burgemeester zijn bureau uit om te vragen, wat er aan de hand was. Hij liet onmiddellijk de vorde ring uitbetalen en de H.H. musici bliezen triomfantelijk de aftocht. Parkeren Op een parkeerterrein in Bonn landde dezer da gen een Zwitsers hef- schroefvliegtuig. Het was door de West-Duitse auto riteiten gecharterd voor de bestrijding van de co loradokever in het gebied lussen Keulen en Dueren. De geparkeerde auto s ke ken met verbaasde kop lampen naar de vreemde indringer, die zij wel voor een grote coloradokever zullen hebben gehouden. De „ideale progressieve vrouw" De 19-jarige Traude Eisenborn werd verleden jaar in een wedstrijd, die door de communistische „Vrije Duitse Jeugd" tn Oost-D*ntsland werd ge houden, tot „de ideale progressieve vrouw" uit geroepen, omdat zij be schouwd werd als de beste combinatie van vrouwelijk schoon en marxistische levenshou ding. Deze „ideale pro gressieve vrouw" is ech ter dezer dagen naar West-Berlijn gevlucht en heeft er asyi aange vraagd, omdat zij het moe is aan communistische propaganda-campagnes deel te nemen en om overal als communistisch ideaal te verschijnen en te worden geëxploiteerd. Knappe chauffeusc In Bologna werd dezer dagen een knappe Ita liaanse aangehouden, die een grote vrachtauto be stuurde. De vrachtwagen bevatte o.m. een illegale lading van 400 kg bus kruit. Generaal Franco, Spanje's Caudilto, als Opa. Verwachting tot Woensdagavond: Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele regen- of onweersbuien. Vrij warm weer. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen met kans op uitschieters tijdens buien. Zon: 5.00—20.32. Maan; 2.46—20.19.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1