CHINESE NATIONALISTEN TREKKEN ROOD-CHINA BINNEN I Tussen neus en lippen Engeland en Perzië zullen overleg onmiddellijk hervatten l: 18.000 man, onder wie parachutisten en guerilla's doen invasie van Birma uit POGEN DE RODEN IN KAESONG HUN GEZICHT TE REDDEN? Twee officieren in arrest Zee eist twee slachtoffers VRACHTAUTO RIJDT OP TOURINGCAR MET SCHOTSE PADVINDERS Alle inzittenden lopen snijwonden op Men verwacht echter niet spoedig tot een resultaat te komen Tot hoofd en hart Oude vrouw aangevallen en bestolen I. KAN PERZEN SCHIETEN OP SOVJET-VAARTUIG Geen teruggave van Duitse schepen Kellner met mes in rug gestoken Muiterij aan boord van Poolse mijnenveger m Radio-Pyongyang blaast de UN0- voorwaarden erg op Gesneuveld in Korea .Het weer Verdacht van fraude Tragisch ongeval te Zandvoort Chauffeurs naar het ziekenhuis AANVARING OP DE EEM J Heren polshorloges .40 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1951 - 75ste JAARGANG No. 25140 Incident in Kaspische Zee V.S. wijzen vordering der Sovjets af EISENHOWER CANDIDAAT VOOR PRESIDENTSCHAP? Truman acht zijn militaire functie geen belemmering JONGETJE VERDRONKEN »Metamorfosis" wordt gesloopt Bemanning vraagt asyl in Zweden m 4 Ordemaatregelen blijven gehandhaafd gjmiiiniitiiimuiiniiniimiiHmmnmiimiimmnnmitiiiiiiiimmmmiiimiiiiiMMiiiiitiiiiininiiiiiiiiiinmiiiinimmiiii'i Jongen verdronken J WAT KAN KAN, WEET NU IEDEREEN, WAT KAN KAN KAN KAN ALLEEN. JUWELIfR - HORLOCER Barteljorisstraat 2 Telefoon 13004 Haarlem BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45. tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milflmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. Volgens berichten van Reuter uit Saigon trekken 18.(MM) Chinese nationalis tische soldaten de Zuidelijkste Chinese provincie .loennan binnen. In deze onbevestigde berichten wordt voorspeld, dat de grootste veldslag in China sedert twee .jaren zich zal ontwikkelen. Communistische kolonnes trekken snel in zuidelijke richting om de nationalistische invallers op te vangen. Het nationalistische leger zou 15.000 geregelde soldaten tellen, inclusief valschermtroepen, en 3000 guerilla's, het geheel onder bevel van generaal Li Mi. Deze troepen zouden uit Noord-Birma komen, waar zij na de suc cessen, die de communisten in 1947 boekten, hun heil zochten. De Perzische kustwacht langs de Kas pische Zee heeft Dinsdag met machine geweren het vuur geopend op een Rus sisch marine vaartuig van 700 ton, toen dat de Perzische territoriale wateren binnenvoer cn een grenspost met zoek lichten wilde beschijnen, aldus is offi cieel in Teheran bekend gemaakt. Het schip trok zich na een half uur terug zonder het vuren te hebben beant woord. Het incident deed zich voor in de Kaspische Zee nabij Astara. Het Perzische ministerie van Buitenlandse Zaken zal waarschijnlijk formeel pro testeren. De Amerikaanse minister van Buiten, landse Zaken, Dean Acheson, heeft in een nota aan de Russische ambassade te Washington de Russische vordering van dertien Duitse vrachtschepen van de hand gewezen- In de nota wordt verklaard, dat het rapport van een drie-landencommissie inzake de koop vaardijvloot. waarop de Sovjet-Unie haar vordering grondde, slechts een aanbeveling was ten aanzien van het wfri"! °ver de voormalige Duitse handelsvloot. Engeland, de V.S. en ankrijk kwamen oorspronkelijk over een de Duitse handelsvloot gelijk op te cteten Eehaive de in Duitsland buitge maakte schepen heeft Kusland reeds meer dan een derde van de gehele ton nage, waarover het bovengenoemde rapport gaat, ontvangen, aldus ver klaarde een woordvoerder, die hieraan toevoegde, dat Rusland in het geheim talrijke gezonken Duitse schepen heeft laten lichten. President Truman heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, te wensen, dat generaal Eisen hower op zijn post zal blijven als opper bevelhebber der Noord-Atlantische strijdkrachten. Hij gelooft niet, dat dit eventuele politieke verlangens van de generaal zou beiemmeren. Zoals ge woonlijk werd president Truman ge vraagd naar de mogelijke benoeming van Eisenhower als hetzij republikein se. hetzij democratische candidaat voor het presidentschap in 1952. De 73-jarige weduwe M. A. W.-W. kreeg gisteren in haar woning aan de Anna Paulownastraat te Rotterdam be zoek van een jongeman, die beweerde dat hij de electriciteitsmeter moest na zien. In de kast gekomen, waar de meter stond, gaf hij de vrouw -naar zijn zeggen per ongeluk een klap op het hoofd, waardoor ze bloedend werd ver wond. Later in de kamer teruggekeerd, zag hij daar een tas op bed liggen. Onder voorwendsel, dat er bij het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf tassen met geld zoek waren, ging hij daarin snuffelen. Toen hij wilde vertrekken en de goedgelovige oude dame vroeg, hoe dat nu moest met haar bloedende hoofd, troostte hij haar met te zeggen, dat hij onmiddellijk een dokter zou sturen. Er verscheen echter niemand, waarop de weduwe de buren Waarschuwde. Daarna kwam uit, dat de man uit de tas al het geld had meege nomen. Tijdens een vechtpartij op de Zeedijk te Amsterdam heeft Donderdagavond een ongeveer 30-jarige kellner een mes steek in de rug opgelopen. De verwon dingen zijn niet van zeer ernstige aard De daders zijn onbekend. (Van onze correspondent) Donderdagmiddag om ongeveer 2 uur Seraakte het 3J4-jarig zoontje van de familie Bertus te Winschoten spelender wijs in de vijver van het Wandelbos en verdronk. De jongen was het enig kind Va" de familie B. Het in drieën gescheurde wrak van de ^riekse stomer ..Metamorfosis", dat sinds ?3_ onstuimige ochtend van 2 December i j ,J de IJmuidense Noordpier op de derde bank ligt wordt door een Amster- «mse firma m opdrach tvan de Rijks- Waterstaat gesloopt. Het wrak wordt tot aan de waterlijn met snijbranders - ukgebrand. Daarna wil men het zich der water bevindende casco met be- "Ulp van springstof opblazen. Een nationalistische kolonne van 10.000 man heeft even ten zuiden van de Birmaweg de grens overschreden, kolonne splitste zich in drieën. Een tweede kolonne overschreed de grens 160 km. meer naar het Zuiden en ver overde twee steden in het grensgebied. Een derde kolonne rukte op naar het vliegveld Mengse, doch werd door het communistische garnizoen teruggeslagen. Daarna zwenkte deze kolonne naar het Zuid-Oosten om een ander vliegveld- Menghai, aan te vallen. De berichten melden, dat de strij dende valsehermtroepen en sommige van de eenheden van generaal Li van uit de lucht worden bevoorraad. De invasie wordt beschreven ais de groot ste aanval door de nationalisten, se dert de communisten in 1949 geheel China bezetten. De aanvallers zouden reeds enige kleine communistische garnizoenen zijn gepasseerd, die op hulp van de in Zuide lijke richting trekkende communistische soldaten wachten. Gemeld wordt, dat generaal Li Mi even achter de Birmese grens nog een strijdmacht gereed heeft. Zijn doel zou zijn een strook grondge bied van ongeveer 160 km breedte tus sen de Birmese grens en de rivier de Meking te bezetten. Dit gebied is van strategisch belang wegens de vlieg velden. die langs de opmarsroute der nationalisten liggen. Leden van de bemanning van een Poolse mijnenveger, die in de Oostzee hun officieren hebben opgesloten na een geslaagde muiterij, hebben giste ren hun schip binnengebracht, in een Zuid-Zweedse haven en onmiddellijk verzocht te worden behandeld als poli tieke vluchtelingen. Hoeveel leden van de bemanning deel hebben genomen aan de muiterij is nog niet precies be kend. Zestien opvarenden hebben ech ter om asyl verzocht. De mijnenveger had 33 opvarenden aan boord, van wie 10 officieren. De muiters verklaarden dat zij na de mui terij hun officieren benedendeks had den opgesloten. Zij waren in het bezit, van revolvers en pistolen. De mijnen veger was ongewapend. Het schip was uitgerust met een kustkarteringsinstaJ- latie. Het werd bij het aanbreken van de dag voor de Zuidkust van Zweden ge signaleerd. Omdat het zo vreemd ma- noevreerde koos de Zweedse mijnenve ger M-6 zee om een onderzoek in te stellen. Voor de M-6 het Poolsche schip bereikte ontmoette hij een reddingboot met zes Polen. Zodra de commandant van de M-6 had gehoord dat er muite rij was aan boord van het Poolse schip ging hij in de reddingboot en loodste het schip de haven van Ystad binnen. Zweden zal moeilijk een Pools ver zoek om uitlevering kunnen afwijzen, daar muiterij volgens de Zweedse wet een misdaad is en deze wet in een der gelijk geval voorziet in uitlevex'ing, al dus meldt Reuter. Advertentie DARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Terwijl te Kaesong gedelegeerden van de Verenigde Naties en van de Noordelijke en Chinese troepen tot overeenstem ming trachten te komen over een wapenstilstand, zijn te Seoul, de hoofdstad van Zuid-Korea. arbeiders met de weder opbouw van de stad begonnen. Een hooggeplaatste woordvoerder voor de V. N. tegenover A. P. verklaard, dat de communisten misschien voorberei dingen treffen, om toe te geven aan de geallieerde eisen ten aanzien van de demarcatielijn. De geallieerden wensen die linie te baseren op de huidige front lijn, terwijl de roden de 38ste breedte graad willen. De Noord-Koreaanse ra diozender Pyongyang heeft verklaard, dat de geallieerden een demarcatielijn wensen, die halverwege de 38e en 39ste breedtegraad ligt De V.N.-«oordvoer der verklaarde, dat dit onjuist was en dat de communisten zich cr wellicht op voorbereiden hun gezicht tc redden. „Indien zij een demarcatielijn aan vaarden. die Zuidelijker ligt dan de linie, die wij volgens hen gevraagd zonden hebben, zouden ze het als een communistische overwinning kunnen voorstellen", aldus verklaarde de woord voerder. Radio Peking heeft medegedeeld dat de communistische wapenstiïstandsdele- gatie het voorstel der V. N. om een bufferzone in te stellen langs het hui dige front, dat „ver boven de 38ste breedtegraad ligt", verworpen heeft In de uitzending werd gezegd dat de Noord-Koreaanse generaal Nam II. de voornaamste communistische gedele geerde bij de onderhandelingen in Kae song er op aangedrongen had, dat de bufferzone aan de 38ste breedtegraad zou komen te liggen. Het Londense bureau van het com munistische persbureau „Nieuw-China" meldt in een bericht uit Peking, dat aan de in Korea strijdende Chinezen, door het bijeenbrengen van geld door het Chinese volk, 2253 vliegtuigen ge schonken zijn. Woordvoerders van het Witte Huis en het Amerikaanse ministerie van Defen ste hebben gisteren geweigerd com mentaar te geven op een in de ..New York Post" gepubliceerde verklaring van de commentator Robert Allen, vol gens welk artikel de V. S. atoomwa pens in Korea zouden gebruiken, als de besprekingen te Kaesong op niets zom den uitlopen. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens de gevechten in Korea op 26 Juli j.l. zijn gesneuveld: Je soldaat eerste klasse F. Brouwer, lcger- nummer 270704005, uit Ilaskerland, de soldaat C P. Kempen, legernummer 270821034, uit Amsterdam; de korporaal P. B. Slager, legernumim-r 250202106, uit Stedum. De soldaat Brouwer is geboren 4 Juli 1927; hij was ongehuwd en afkomstig van het regiment Johan Willem Friso. De soldaat Kempen werd 21 Augustus 1927 geboren; hij was ongehuwd en af komstig van het regiment verbindings- troepen. De korporaal Slager werd 2 Februari 1925 geboren; hij was onge huwd en afkomstig van het corps mari niers. Verwachting tot Zaterdagavond. Veranderlijke bewolking met morgen overdag plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Zuid en Oost. Warm weer. Zon: 5.04—20.27; Maan: 6.30—21.07. Op grond van vermoeden dat zij on regelmatigheden hebben gepleegd, heeft de chef van de luchtmachtstaf zich ge noodzaakt gezien twee officieren in voorlopig arrest te doen stellen. Han gende het onderzoek kan men ons van de zijde der luchtmacht geen nadere inlichtingen verstrekken. Vanmorgen om kwart voor negen be gaf de 45-jarige P. Termeer uit Zeist zich op het Noordelijk vrije strand te Zandvoort in zee ter hoogte van de red- dingspost ..Piet Oud". Door de sterke stroom geraakte hij in moeilijkheden. De 2S-jarige P. J. Lefferts uit Zandvoorf. die juist op dit strandgedeclte was om goederen te bezorgen aan de strandpac.h- ters. sprong de drenkeling direct na. De 23-jarige Amstrrdammer N. Gouka. die zich in een consumptietent bevond, zag de man eveneens in nood en snelde te hulp. Beiden wisten Vermeer te berei ken. Zij namen hem ieder aan een hand en trachtten zó op het strand te komen. Toen zij bijna voet op het droge hadden gezet. werd Gouka door de sterke stroom gedwongen de drenkeling los te laten. Met mopitc wist hij zichzelf te redden. De twee anderen werden door öt zee meegesleurd en verdronken. Ecu sloep van de redaingspost is nog te hulp gegaan, maar het pogen van de reddingsbrigade was te vergeefs. Om tien uur zijn de lichamen aangespoeld. Gedurende een half uur heeft men kunstmatige ademhaling toegepast. Dit mocht echter niet meer baten; de levens geesten waren reeds geweken. Leffert is ongehuwd. Hij was eer werkend lid van dc Zandvoortse R. K. Toneelvereni ging ..Utile Dulci". Een tragische bijzon derheid is, dat enkele maanden geieden een dochter uit dit wel zeer zwaar getrof fen gezin bij een auto-ongeluk om het le ven is gekomen. Vermeer was gehuwd; hi.: laat geen kinderen na. Er heerst grote verslagenheid onder de Zandvoortse bevolking. Opgemerkt moet echter worden dat dit ongeluk niet is ge- ocurd op dat strandgedeelte waay sedert enkele dagen het zwemmen oogluikend wordt toegestaan. In verband met dit gebeuren wijzen w ij er op. dat de zee deze dagen zeer gevaarlijk is wegens de springvloed op 4 Augustus. Eb en vloed gaan met zéér sterke stromingen gepaard; opletten is dus eerste vereiste. Naar aanleiding van de in de pers verschenen berichten inzake de hand having van de ordemaatregelen van het Strandschap Zandvoort op "het strand te Zandvoort, deelt de burgemeester van Zandvoort mede. dat deze voorschrif ten in geen enkel opzicht wijziging hebben ondergaan Zo is ook nog het voorschrift van kracht, dat verbiedt om op het strand tussen Bad-Zuid en Bad-Termes in zee te baden of te zwemmen De handhaving van d:l verbod levert voor de politie moeilijkheden op -welke haar zouden nopen tot een dermate ri goureus optreden tegen bezoekers van het strand dat zulks niet zou zijn in het belang van de badplaats. In verband hiermede heeft de burge meester van Zandvoort aan de politie opdracht gegeven gedurende enige tiid tegen overtreders van laatstgenoemde verbodsbepaling niet verbaliserend op te treden. Aangezien het uiteraard tot de be voegdheden van het bestuur van het Strandschap Zandvoort behoort om te beslissen of de betreffende verbodsbe paling wijziging behoeft zal deze aan gelegenheid op korte termijn in het bestuur van het Strandschap aan de oi de worden gesteld. MWUIIiMHltillMIIUIIHII H. K. H. PRINSES IRENE VIERT A.S ZONDAG HAAR TWAALFDE VER JAARDAG. Zij is de tweede in de rij van onze Prinsesjes en haar naam, die vrede betekent, drukt uit datgene, waarnaar wij allen hebben te streven en te verlangen. Vrede in de wereld, vrede in ons land, vrede in onze gezinnen en vrede in het eigen hart. Moge, Prinses Irene, wier karaktereigenschappen haar schone naam rechtvaardigen, een lichtend voorbeeld blijven voor de jeugd van Nederland, waarvan zij in beminnelijke eenvoud deel uitmaakt. Dat wensen wij haar en onszelve toe op de komende heuglijke dag. Donderdagavond is een touringcar op de Rijksweg ongeveer halverwege Ede en De Klomp in botsing gekomen met een grote vrachtauto met aanhangwagen. Het ongeluk zou gebeurd zijn toen tou ringcar en vrachtauto elkaar met vrij Van gezaghebbende zijde te Londen verneemt li.P., dat Engeland en Perzië tot een accoord gekomen zijn om de onderhandelingen over de oliekwestie on middellijk te hervatten. Een Britse regeringsdelegatie, met aan het hoofd de lord zegelbewaarder Richard Stokes, die vandaag naar Teheran zou ver trekken, wordt morgen in Perzië verwacht. Een boodschap, die de Engelse regering gisteren van de Amerikaanse bemiddelaar, Harriman, heeft ont vangen, heeft de opheldering gebracht welke het Britse kabinet Woensdag in een urgente boodschap aan Teheran had gevraagd. Wat precies is afge sproken is niet onthuld, doch het verluidt dat Engeland nu meent, dat een basis voor besprekingen gevonden is. Perzië zou Engeland garanties hebben toegezegd wat betreft de verbetering van de omstandigheden voor het Brit se personeel op de olievelden in Aba- dan. Perzië zou volgens U.P. voorts niet meer verlangen, dat Engeland onvoorwaardelijk de bepalingen van de omstreden Perzische nationalisatie- wet aanvaardt. De Britse delegatie zal regelrecht per vliegtuig naar Teheran reizen, doch zal zodra dit mogelijk is een bezoek aan Abadan brengen. In officiële kringen wijst men er ech ter op dat het feit dat men besloten heeft de onderhandelingen te her vatten, nog niet betekent dat men het eens is geworden over het geschil zelf. Men moet zich wachten voor 'n grootop timisme en spoedige resultaten mogen niet verwacht worden. Er werd evenwel verklaard dat de Britse delegatie vertrekt met de beste wil voor een succesvolle regeling, welke de Iraanse olieproductie voor het Westen zal veilig stellen. De Britse ambassadeur in Teheran, sir Francis Shepherd, die met Harriman naar Londen was gekomen, zal met de de legatie naar Teheran terugkeren. Perzië zal bij Groot-Brittannië pro testeren tegen de aankomst van nog vier Britse oorlogsschepen op de rede van Abadan en tegen grensschendin- gen door Britse vliegtuigen, zo wordt in Teheran vernomen. Ook zal een protest worden ingediend bij Irak, wiens wateren en luchtbases gebruikt worden door Britse troepen. „Dc concentratie van Britse oorlogs schepen voor Abadan draagt cr niet toe bij, een gunstige atmosfeer te scheppen voor een hervatting van de onderhandelingen, waaraan de Engel sen naar zij zeggen zoveel waarde hechten", zo verklaarde de voorzitter van de parlementaire oliecommissie, Allajar Saleh, Donderdag tegenover de pers. „Wij hebben alles gedaan om een gunstige atmosfeer te scheppen, maar helaas bedreigen de Engelsen ons nog steeds met hun oorlogsschepen." grote snelheid passeerden. Alle inzitten, den van de bus, vijf en dertig Schotse padvinders en twee gidsen, liepen lich te verwondingen (voornamelijk snijwon den) op. Vijf jongens moesten naar het Juiianaziekenhuis tc Ede worden ver voerd, doch zij konden zich later weer bij hun vrienden voegen. De bestuur ders van de beide wagens, Beeking uit Den Haag en Frans nit Monster, zijn met een hersenschudding in genoemd zieken huis opgenomen. De politie te Ede deelde ons nog mede. dat de aanrijding waarschijnlijk is ontstaan doordat de bestuurder van de vrachtauto te veel naar links heeft uitgeweken Politie en ooggetuigen zijn van oordeel, dat de autobusbestuurder op voorbeeldige wijze de macht over het stuur heeft behouden, waardoor ernstiger ongelukken konden worden voorkomen. Te ongeveer kwart voor zes gister avond geschiedde op de Eem bij Eem- nes een aanvaring tussen een roeiboot en een vrachtboot, welk ongeval de 2I-,jarige H. H„ uit Ecmnes, het leven heeft gekost. De roeiboot, waarin B P., uit Blari- cum, en het slachtoffer H. H„ uit Eem- nes, zaten, werd geramd en sloeg om. Zonderlinge diefstal Vier Italianen hebben gevangenisstraffen varië rend. van één tot acht maanden gekregen we gens het stelen van.... een brug. Het betreft hier een 17 m. lange houten brug bij Modena, die de heren volledig gesloopt hadden en waarvan zij het materiaal te gelde had den gemaakt. Zodra* het viertal weer vrij komt, zal het over de brug moe ten komen, want de rech ter heeft bevolen, dat zij voor eigen rekening zelf een nieuwe brug zullen moeten bouwen. Te goede oude tijd In verband met het Fes tival of Britain hadden de „Dickens Vereniging" en dc Wijn-en-Voedsel- bond" een diner in Dic kens' stijl aangericht, waar aam 18 mannen en vrouwen, gekleed als fi guren uit Dickens' ro mans, zoals mr. Micaw- b er. Sam Weller, mr. Pickwick, Barnaby Rudge en andere aanzaten Dit diner kostte 20.000 gul den en bestond uit negen gangen. Geserveerd wer den o.a. zalm, patrijs, korhoen, kip, kreeft, kal koen, hamforel en een enorm stuk rundvlees, dat speciaal voor die gelegen heid. per vliegtuig uit Amerika was aangevoerd. Drie dagen lang was men voor dit diner aan het ko- kerellen geweest, ten dele overbodig, want het me rendeel der gasten moes ten halverwege mes en vork amechtig neerleg gen. omdat zij niet be stand bleken tegen deze tijdelijke terugkeer van Dickens' goede oude tijd. Het was hun eenvoudig te machtig, waarschijnlijk ook omdat hun austerity- magen geen expansieve kracht meer hadden. Dic kens zelf werd bij dit di ner voorgesteld door de 81-jarige acteur Bransby Williams, die vanzelfspre kend al heel gauw van de kaart was. Het idee was ontsproten aan het brein van een Londense restaurateur, die de hulp inriep van Amerikaanse bewonde raars van Dickens. De gasten arriveerden per postkoets en het maal werd aangekondigd met de kreet: „Vrienden, hel eten is opgedaan". Dit eten ging vergezeld van bier, melk- en rum punch, rijnwijn en port. De man, die Sam Wei- Ier voorstelde, genoot nog het meest van het maal en zei op zijn Dickensiaans tot. de pseudo-Samuel Pickwick: „De tong is een bijzonder goed ding, als het maar niet die van een vrouw is." Ketelmuziek op het Festival of Britain. Het „Geheel Stalen Slag-orkest" van Trinidad, dat allerlei voor werpen van blik of staal als muziekinstrumenten ge bruikt, bestaat uit jonge kerels van om en nabij de twintig. Hier ziet men de „paukenist" of „drummer" met holle olievaten, die dus het hardst klinken. Een leven zonder idealen is een dag zonder zon. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1