(per vergissing) in de neutrale zone In nieuw gewaad Ernstige ongeregeldheden Eindhoven in 34 personen in Den blijven in arrest Haag Ambonezen in verzet in Middelburg Speelgoed Voor tienduizenden guldens in beslag genomen Vader overrijdt met motor zijn 12-jarig zoontje Geen politie-agenlop straat RADIO-PEKING GEEFT OPHELDERING Roden verzoeken generaal Ridgway de besprekingen te hervatten Hoop op wapen stilstand gedaald Militairen en burgers slaags met marechaussee en politie w riimmo oefrnifcu öuy Tal van charges uitgevoerd Politie gaat weer optreden „Eureka" (A'dam) werkt door Tot hoofd en hart Handgranaat op avondmarkt Treinramp in Zuid-Engeland Het weer MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 75ste JAARGANG No. 25142 DIRECTIE EN HOOFDREDACTIE Communistische actie in Indonesië ECHTPAAR TERECHT De vijftigduizend op nr. 9489 M Mgr. Aminerlaan voorzien van Sacramenten der Stervenden DAMESPANTALONS Zwemmen te Zandvoort Na de actie tegen de speelclubs Zeven dodelijke ongelukken tijdens weekend Tachtig gewonden te Bogor Tijdens de kermis ie Middelburg is hei Zondagavond ioi zeer ernstige onlusten gekomen, die veroorzaakt zijn door Ambonezen. Daar de plaatselijke politie vijftien man tellend niet tegen de overmacht van de Ambonezen, die de politie mei dolken en krissen bedreigden, was opge wassen, zag zij zich gedwongen zich op het stadhuis en het politiebureau terug ie trekken. Van negen tot elf uur duur de de terreur van de Ambonezen,- op straat was geen politieman ie zien. Pas Maandagmorgen vroeg was de politie de toestand meester: een afdeling marechaussee uiir Breda en een detachement Rijkspolitie, samen twee honderd man sterk, hadden toen het Ambonezenkamp bezet. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Teietoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. J. V/ Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W M van Run. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week. f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. CHINESE PATROUILLE Nadat generaal Ridgway, de geallieerde opperbevelhebber in Korea Zaterdag aan de Noordelijken had laten weten, dat de onderhandelaars der Verenigde Naties tiiet meer aan de wapenstilstandsbesprekingen in Kaesong zouden deelnemen, voordat een bevredigend antwoord was ontvangen op een door hem ingediend Protest tegen de schending van de neutraliteit van Kaesong door Chinese com munistische troepen, is hedenochtend in Tokio het volgende radiobericht uit Peking opgevangen van de generaals Peng ten Hoeai en Kim il Soeng, tot wie Ridgway zijn protest had gericht: .•Wij hebben onze ondergeschikten opdracht gegeven de nodige maatregelen te treffen, opdat zich niet nog eens een incident over het trekken van patrouilles door de zone, waar de conferentie wordt gehouden, kan voordoen. Wij hopen, dat u uw vertegenwoordigers order zult geven de wapenstilstandsbesprekingen te hervatten en dat u zich niet door dergelijke onbeduidende dingen zult laten weerhouden." In de radio-uitzendingen wordt tenslotte meegedeeld, dat de Noordelijke bevel hebbers reeds een verbindingsofficier hebben opgedragen de delegatie der V.N. op de hoogte te stellen van hun boodschap. In het hoofdkwartier van generaal Ridgway was de reactie op de boodschap nog niet bekend. Generaal Ridgway had Zaterdag de onderhandelingen afgebroken, omdat een compagnie gewapende Chinese troe pen zich binnen de neutrale zone in Kaesong begeven had. De generaal had het besluit hiertoe genomen in overleg met Washington en met goedkeuring van de gemeenschappelijke chefs van staven. Zondagmiddag reeds had radio-Peking verklaard, dat de Chinese troepen per Vergissing de neutrale zone betreden hadden. Het zouden veiligheidstroepen geweest zijn, die op weg waren naar een bespreking over de veiligheid van Kae song. Deze bespreking zou plaats vinden op het vliegveld Korwojong bij Kae song, aldus radio-Peking op gezag van het persbureau Nieuw China. •Radio-Peking berichtte verder, dat strikte orders zijn uitgevaardigd waarbij scherp is gewaarschuwd voor herhaling van het voorgevallene. Het radiostation beweerde, dat de geallieerde delegatie de neutraliteitsschcnding had gebruikt als „een excuus" om niet te verschijnen op de voor Zondag vastgestelde bijeen komst- In Washington beschouwde men de maatregel van generaal Matthew B Ridgway, om de wapenstilstandsbespre kingen in Kaesong op te schorten als gevolg van de aanwezigheid van rode troepen in de itad, als een ernstige waarschuwing aan het adres der com munisten. dat de geallieerden niet van plan zjjn alles te slikken. Het persbureau „Nieuw China" meldt uit Pyongyang, dat generaal Nam II, leider van de communisti sche delegatie, „het dwaze voorstel" van de V.N. „om een militaire de marcatielinie ten Noorden van de huidige frontlijn te trekken" heeft afgewezen. In een perscommuniqué van het ge allieerde opperbevel was Zaterdag ge zegd, dat de V.N. een Koreaanse buf ferzone willen instellen ergens tussen de Yaloe en de huidige frontlinies. In een Zaterdag door radio-Peking omgeroepen verklaring over de wapen stilstandsbesprekingen te Kaesong werd onder meer gezegd: „De Amerikanen zijn de onderhandelingen begonnen zon der de oprechte wens ze tot een suc cesvol einde te brengen- Zij hebben een reeks ultimata gesteld, welke ten doel hebben de onderhandelingen te rekken en ze uiteindelijk te doen mislukken. Dit blijkt ook uit de agendapunten". Het officiële radio-station der Chinese communisten vervolgde: „Dat de Ameri kanen in Korea op roof uit zijn blijkt ook uit de eis van vice-admiraal Joy, dat een militaire scheidingslijn zal wor den ingesteld, waardoor Noordkoreaan= gebied aan het Zuiden zou worden toe gevoegd. Het is bekend, dat in dit door de Amerikanen begeerde Noordkoreaan- se gebied zeer belangrijke strategische punten zijn gelegen. Het zou gemakke lijk zijn om vanuit deze bases de Chinese en Sovjet-Russische volken aan te val len" Zondag zijn dc troepen der Verenigde Naties ten Westen van Jontsjon een be perkte aanval begonnen, om de bewe gingen van de tegenstander te verken nen en in het algemeen het initiatief te behouden. Ondanks hevige tegenstand werden kleine vorderingen gemaakt. Uit gesprekken met officieren van de Verenigde Naties in Tokio is gebleken dat de hoop op een wapenstilstand in Korea sterk is gedaald. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIimilMIIIII De mijnenveger H. G. 11 werd door Poolse mariniers, nadat zij de officieren hadden opgesloten in hun hutten, in een Zuid-Zweedse havenstad binnenge bracht. Zestien opvarenden hebben zich bij de Zweedse autoriteiter gemeld om asyl. (3 nze lezers bicden wij met ingang van heden ons hun vertrouwde blad aan in een nieuw typografisch gewaad, een gewaad eleganter van snit en aantrekkelijker voor het oog. W ij hopen en vertrouwen, dat zij deze verbetering, die de leesbaarheid en de overzichtelijkheid van het nieuws bevordert, zullen weten te waarderen als een bewijs, dal wij voortdurend erop uit zijn en blijven om bun het beste te geven, dat binnen het hereik van het in deze moeilijke tijd mogelijke ligt. Deze verandering naar de letter sluit echter geen enkele verandering naar de geest in zich. Wij zullen daarbij voortgaan met ons streven, onze nieuwsvoorziening zowel met betrekking tot de Stad en de Streek als het Binnenland en Buitenland zo volledig mogelijk te doen zijn, opdat onze lezers in ons blad zullen blijven vinden hun eigen lijfblad, dat zij om zijn volledigheid niet kunnen en willen missen. Onder een vijfkolomskop publiceert het blad van de Masjumi, „Abadi" een bericht uit het te Surabaja verschijnende blad „Javapost" over pogingen tot om verwerping van de Indonesische regering om vervolgens een Sovjetregering in te stellen. Het blad meldt, dat recente arrestaties in het Banjuwangische heb ben uitgewezen, dat zij een deel van een beweging uitmaken, die onder recht streekse leiding staat van een buiten landse mogendheid. Verscheidene Chi nezen op Oost-Java zijn op grond van een voorlopig onderzoek gearresteerd. Het echtpaar Pronk-Schreuder uit Oostzaan, dat spoorloos was, is terecht. Man en vrouw waren, per auto met on bekende bestemming vertrokken. Het •uitstapje beviel echter zó goed, dat men er nog een dagje aan vast knoopte. Maar de familieleden had men niet ge waarschuwd In de 513e Staatsloterij, vijfde klasse, ncgendf lijst is op nr.9489 de 50.000. gevallen en op nr. 16783 de 10.000. £en reuzenlaart met een kruiser er op heeft de jarige prinses Irene Zaterdag van de Kon. Marine ge kregen omdat zij Zondag jarig was. De kruiser stond temidden van marsepeinen bloemen en pet- en kraagemblemen van de Marine. De delegatie van de Marine was even wel op de eerste plaats naar het paleis Soestdijk gekomen, omdat ditmaal zij het geschenk van alle strijdkrachten, een cassette tafelzilvermocht aanbie den. Voor de andere Prinsesjes had zij dozen bonbons bij zich („Waarschijnlijk omdat het anders zo zielig voor haar zou zijn," zei de Koningin). De kleine Ma rijke ging onmiddellijk gul met haar bonbons rond. En van het garde-regi- rnent Prinses Irene kreeg de jarige een bijzettafeltje met smeedijzeren polen en een glazen blad, waar de jarige met een Bulle glimlach naar keek. Hoe wisten ze, dat je dat zo graag wilde hebben?" vroeg de Koningin. Irene zei niets en lachte maar een beetje. De taart was toen al aangesneden onder het waak zaam oog van Irene zelf, want de krui- ser mocht geen schade oplopen. (Van onze correspondent) Zondagavond hebben zich in het centrum van Eindhoven ernstige ongeregeld heden voorgedaan, welke ontstonden door een kleine onenigheid tussen militairen van het kamp Oirschot en burgers in een café aan de Ter Hagen- straat. Ongeveer vijftig agenten, geassisteerd door tal van marechaussees en leden van de militaire politie, totaal ongeveer negentig man, moesten verschillende charges uitvoeren om het talrijke publiek, dat zich tegen de politiemacht verzette, uiteen te drijven. Hierbij vielen aan weerszijden zware klappen, waarvan het publiek de meeste ontving, hetgeen, zoals de politie autoriteiten ons mededeelden, heslist noodzakelijk was, om de rust in de stad te herstellen. Op de Dcmer maakten het publiek en de soldaten zelfs aanstalten een barricade op te richten om zich aldus tegen de politie te verweren. Naar wij vernemen, is de vicaris-gene raal van het Haarlemse Bisdom. Mgr. N. L. A. Ammerlaah, vanmorgen van de Sacramenten der Stervenden voorzien. Gisteravond werd de vicaris in zijn woning aan de Kruisweg plotseling door een hartaanval getroffen. De toestand was wel van dien aard, dat de patiënt naar de Mariastichting moest worden overgebracht. Vanmorgen werd het noodzakelijk geacht de vicaris van de H. Sacramenten te voorzien. De Haar lemse bisschop, Mgr. J. P. Huibers ver richte persoonlijk de bediening. Bij in formatie naar de toestand van de pa tiënt kon men ons bij het ter perse gaan van dit bericht nog niets naders mede delen. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 ge- half De juiste aanleiding tot deze vechten is nog niet bekend. Om negen in de avond ontstond in het ge noemde café ruzie tussen militairen en burgers en nadat enkele marechaussees met veel moeite de schuldige militairen hadden gearresteerd en weggebracht, begaven vrienden en bekenden van de zen zich naar de Markt, waar zij op het terras van een café, toevallig de chef van de marechaussee, adjudant De B.. in burger zagen zitten. Zes militairen vielen de adjudant zonder enige aan leiding aan: „Daar heb je de baas van die piDe adjudant werd ernstig aan hoofd en hals gekwetst. Een onder geschikte van deze adjudant, brigadier L.. die eveneens in burger en vergezeld van zijn echtgenote op een ander ter ras was gezeten, trachtte de adjudant te ontzetten, waarop de aanvallers zich tot hem wendden met het gevolg, dat hij zich met zijn vrouw in de inmid dels gearriveerde politiewagen in vei ligheid moest stellen. De belangstelling voor dit unfaire gevecht was intussen zo groot gewor den, dat de gehele Markt stampvol burgers en soldaten stond. De politie wagen kon niet vertrekken voor enkele agenten met gummiknuppels ruim baan hadden gemaakt. Inmiddels kreeg de Naar wij vernemen, zal de politie te Zandvoort met ingang van Dinsdag 7 Augustus wederom verbaliserend optre den tegen overtreders van het verbod van het Strandschap Zandvoort om op het centrale strand (gelegen tussen van Oalenstraat en Hugo de Grootstraat) in zee te baden of te zwemmen. De in de Periode van 1 tot 7 Augustus opgedane ervaringen zullen in de eerstvolgende vergadering van het Strandschap Zand poort onderwerp van bespreking uitma ten. Op last van de Officier van Justitie zijn Zaterdagmorgen 235 van de 269 ar restanten uit twee speelclubs in Den Haag en Scheveningen uit het arrest ontslagen. Zij werden allen verhoord. Vier en dertig personen, z.g. werkende leden van de speelverenigingen „Aris- to" en „Mondial" zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het betreft hier bestuursleden, bankhouders, speileiders en croupiers. Aan kasgeld is volgens mededeling van het hoofd van justitiële dienst der Haagse politie, commissaris Abbenbroek, circa f 18.000 in beslag ge nomen. Het bedrag aan fiches is nog niet bekend, doch loopt tot in de dui zenden guldens. Wanneer de thans zich in arrest bevindende personen op vrije voeten zullen worden gesteld, hangt af van de Officier van Justitie. Van de actie tegen de speelclubs te Amsterdam is nog bekend geworden dat inspecteur Molenkamp zich bij de Der by-club op de Prinsengracht heeft voor gedaan als iemand die graag wilde mee spelen. Zonder enige formaliteit werd hij toegelaten. Het was een grote ver rassing voor de circa vijftien aanwezi gen, toen deze speler een politieman bleek te zijn. De politie trof op de speel tafel een grote hoeveelheid fiches aan. waarvan de waarden varieerden tussen 5ü cents en 250 gulden. Voor tienduizen den guldens zijn in de club Eureka en de Derby-club in beslag genomen. De Officier van Justitie deelde mede dat op last van hogerhand ook in de komende dagen met de uiterste ge strengheid tegen de nog opererende speelgelegenheden zal worden opgetre den. Hij noemde het geven van gelegen heid tot spelen een enorm euvel, dat de In geduld ligt heil; op overijling volgt berouw. moraal en de zeden sterk aantast en waaraan per se een einde moet worden gemaakt. Naar aanleiding van de inval van de Amsterdamse politie Vrijdagavond in het gebouw van de amusementsvereni ging „Eureka" aan het Thorbeckeplein te Amsterdam en de arrestatie van de voorzitter en de secretaris van de ver eniging heeft het ANP een onderhoud gehad met een van de leden van de vereniging „Eureka". De zegsman deelde mede, dat direct nadat de waarschuwing van de politie was ontvangen besloten werd de re glementen zondanig te wijzigen, dat de vereniging werkelijk een besloten ka rakter kreeg; o.m. werd het bestuur ge machtigd een maximum aantal leden vast te stellen. Een strenge ballotage werd ingesteld. Maatregelen werden voorts getroffen om te voorkomen dat noch de vereniging, noch het bestuur geïnteresseerd zouden zijn in de uit komsten van de spelen welke de leden onderling beoefenen. Iedereen die als beroepsspeler staat aangeschreven of van wie vermoed zou kunnen worden, dat hij beroepsspeler is, zou het lidmaat schap worden ontzegd. Met vrijwel algemene stemmeh werd besloten, dat de vereniging «ou door gaan. De politie werd voortdurend op de hoogte gesteld van de ledenlijst en de reglementen en statuten der ver eniging. Zolang wij, aldus de zegsman van het ANP, menen, dat wij ons niet aan straf bare feiten schuldig hebben gemaakt en de rechter niet anders heeft uitgemaakt, zullen wij voortgaan. politie assistentie cn arriveerden ma rechaussees en militaire politie', het publiek werd toen van het Marktter rein geveegd. Er werd gegooid met flessen, stenen en hout. Op sommige punten kregen de agenten het zó be nauwd, dat zij waarschuwingsschoten moesten lossen. Vrijwel alle café's en restaurants werden door de militaire politie be zocht; de alle zich daar bevindende militairen werden verwijderd. Het pu bliek hoopte zich onderwijl op in de winkelstraten. Ook deze werden door middel van overvalwagens en jeeps schoongeveegd. Verschillende arrestan ten trachtte men van de wagens af te trekken. Wat later kreeg de politie nog hulp van dc Engelse M.P. De militairen van het kamp Oirschot. die in Eindhoven komen passagieren, zijn daar voor herhalingsoefeningen. De meesten van hen hebben in Indonesië gediend. In totaal zijn er daar zes- a zevenduizend man. 771 r is in de discussie omtrent het JJ. televisie-experiment, dat in Sep tember a.s. in ons land gaat be ginnen, indien de regering tenminste tijdig genoeg met de precisering van haar toezeggingen over de brug komt, door Prof. Kors O.P.. de voorzitter van de Katholieke Radio Omroep, een 1 vaar woord gezegd. Hij zei naar aan leiding van de komende televisie zo ongeveer, dat televisie voor de mensen zo iets als speelgoed is, en dat ze het toch willen hebben, ook al is het duur. Dat het duur is behoeft geen nader betoog, wanneer men bedenkt, dat het reeds in het beperkte experimen tele stadium alleen de omroepvereni gingen gezamenlijk op één mtllioen tweehonderd duizend gulden per jaar zal komen te staan, dat een televisie toestel met aansluiting ongeveer dui zend gulden zal kosten en dat er aan een kijkbijdrage van dertig gulden per jaar wordt gedacht. Rekenen we dan nog de kosten, die Philips er aan moet besteden, dan kan men niet zeggen, dat dit speelgoed voor een appel en een ei te krijgen is. Wij blijven er daarom bij, dat dit speelgoed onder de huidi ge economisch en financieel moeilijke omstandigheden een te dure luxe is voor ons land, dat dringend noodza kelijk tot grotere eenvoud en verso bering moet worden gebracht. Dit speelgoed is niet alleen voor ons Ie duur, maar bovendien is het nog zeer de vraag, of het de geestelijke ge zondheid van ons volk en zijn gezins leven niet ernstige schade zal toebren gen. In ieder geval zal het de lust iot geestelijke zelfwerkzaamheid, die toch al niet bijster groot is, nóg geringer maken. Zo lang in ons land geld- en andere machten als kleine verwende kinderen hun willetje doordrijven om veel te duur speelgoed aan te schaffen, heeft het het aan zichzelf te wijten, dat men in de Europese Betalings-Unie weinig voelt voor een verhoging van het Ne derlandse crediet, als door ons land werd gevraagd, en het slechts zoveel adem gunt, dat het niet sterft. Dc stemming, vooral van de Amerikanen, jegens ons land is niet zo bijster wel willend meer, gezien het schijnbaar ontbreken van onze wil om de tering naar de kwijnende nering te zetten. Wanneer het zo ver zou komen, dat w'j evenals West-Duitsland onder curatele van de E.B.U. zouden worden gesteld, zou heel ons land moord en brand schreeuwen over de schande ons aan gedaan, maar wij vragen ons af. of die schande zó'n ramp zou zijn. Wie niet .horen wil. moet voelen, zegt een goed Nederlands spreekwoord. En op be paalde punten zijn wij bepaald Oost- Indisch doof. niettegenstaande wij van heel onze Óóst afstand hebben gedaan. REFLECTOR Zondagmiddag is in de gemeente Kwadijk (nabij Purmerend) een tra gisch ongeluk gebeurd, dat de twaalf jarige Piet Leegwater, uit Ouddijk, na- bjj Alkmaar, het leven heeft gekost, De jongen logeerde bij familie -in Kwadijk. Zijn vader was hem Zondag per motor komen opzoeken en ging des middags een eindje toeren. De jongen was Intussen met een vriendje een eindje gaan fietsen. Onderweg haalde de vader beide knapen in en zijn zoon week naar links uit Toen de motor dichterbij was, reed het knaapje plot seling weer naar de rechterkant van de weg, waardoor hij door de motor werd gegrepen en tegen de grond werd ge slagen. De jongen had een schedelbasis- fractuur en overleed vóór medische hulp aanwezig was. Op een recht weggedeelte, even voor Bredenbroek, bij Dinxperlo, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag, om streeks het middernachtelijk uur, een motorrijwiel met drie passagiers tegen een telefoonpaal gebotst. Tachtig personen werden gewond, toen Zondagavond een handgranaat werd geworpen in een menigte, die te Bogor vjjf en zestig km. ten Zuiden van Djakarta de avondmarkt be zocht. Vijf cn veertig hunner werden opgenomen in een ziekenhuis; de ove rigen konden na verbonden te zijn huiswaarts kreen. De aanslag veroor zaakte een paniek onder de menigte. Een terstond door de politie ingesteld onderzoek leverde o"derdelen van een ontplofte handgranaat op. De dader is tot dusver niet gegrepen. Omstreeks half negen ontstond op de Markt twist tussen een burger en vier Ambonezen. Een vijftiental politieman nen trachtte de burger te ontzetten. Het aantal Ambonezen was echter intussen aangegroeid tot een grote groep, die de politie met dolken en krissen bedreigde. De politiemannen trokken wel hun re volvers, maar hadden instructie daarvan geen gebruik te maken. Zij waren ge dwongen zich in het stadhuis terug te trekken. De enige politieman, die stand hield, werd door dc Ambonezen neergeslagen. Leden van de Ambonese kampraad had den voor het stadhuis post gevat om te voorkomen, dat Ambonezen binnen zou den dringen. Er had zich veel publiek verzameld. De politie mocht het stadhuis niet verlaten. Ook de overige leden van het politiecorps moesten op het bureau blij ven. Op straat was geen politieman te zien. Deze toestand heeft vrij lang ge duurd. Onderwijl pleegden de burge meester en de commissaris van politie overleg over Öe te nemen maatregelen. Kort na elf uur, toen een deel van het publiek reeds naar huis was gegaan, werden de overige belangstellenden door de politie uiteengejaagd. De Ambonezen keerden toen nok naar hun kamp terug. Vernomen wordt, dat de politie te Middelburg zal worden versterkt. De burgemeester heeft medegedeeld dat tegen de Ambonezen zeer ernstige maatregelen zullen worden genomen. Te Ford Junction in het Engelse graafschap Sussex is gisteren een perso- nentrein op een andere trein gelopen, die bij het station stilstond. Beide trei nen zaten vol vacantiegangers. Van de stilstaande trein werden ver scheidene w„gons ineengedrukt. Min stens zeven reizigers kwamen om het leven, terwijl meer dan 50 verwondin gen opliepen. Ford Junction ligt op ongeveer 80 km. ten Zuidwesten van Londen, onge veer 3 km. van Arundel. Het motorrijwiel werd bestuurd door de 27-jarige ongehuwde W, Lubbers, uit Bredenbroek. Deze werd tegen de grond geslingerd en overleed vrij spoe dig. De beide duopassagiers. B. ten Broeke en B J. Willemsen, beiden af komstig uit Groenlo. werden eveneens van het motorrijwiel geslingerd. Ten Broeke brak een pols en kon tenclaatse worden verbonden. Willemsen werd. naar het ziekenhuis te Doetinchem overgebracht De reserve 2e luitenant H. A. M. van Hoof, van de vliegbasis Twenthe, is bij een motorongeval dodelijk verongelukt. Luitenant Van Hoof was 24 jaar oud en werd in 1949 bij de militaire lucht vaart benoemd Toen de melkrijder, de dertigjarige W. Binnendijk, uit Moordrecht, Zater dagmorgen vroeg met zijn vrachtauto langs de Broekweg bij Gouda reed, is de wagen m de zachte berm gezakt en omgekeerd in de vlak daarnaast lopen de sloot gevallen. De heer Binnendijk en een dertienjarige jongen. M J. van Jeveren, uit Moordrecht, die eveneens in de wagen zat, slaagden er niet in uit de cabine te komen en zijn ver dronken In het ziekenhuis te Libramont, ib België, is overleden de Nederlander Piet Smaardijk. die Zaterdag voor een week bij een verkeersongeval tussen Herbeumont en Bertrix, ernstig werd gewond. Smaardijk was, samen met vier ande ren, per motor op weg van Herbeumont naar Bertrix Op een gegeven ogen blik kwam uit de tegenovergestelde richting een vrachtwagen Aan de weg kant stond op die plaats een koe te grazen. De eerste vier motorrijders passeerden normaal de vrachtwagen, doch op het ogenblik dat Smaai dijk. die als laatste reed. de vrachtwagen passeerde, draaide de koe zich om. Smaardijk reed op de koe en werd vervolgens tegen de vrachtwagen ge slingerd De zestigjarige mevr, P. L„ uit Zie- rikzee. is door onbekende oorzaak in een gracht geraakt en verdronken. Verwachting tot Dinsdagavond: Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind, hoofdzake lijk tussen Oost en Zuid. Vrij warm. Zon: 5.09—20.21. Maan: 10.18—21.38.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1