Faanhof grijpt zijn 50 km opwindende titel na strijd HCCII verliest van YOG maar Kampong wint Eindelijk flinke wind in Loosdreeht Nation, zwemkampioenschappen met tal van verrassingen Nederl. honkballers ook in Antwerpen te sterk Eén banddikte verraste Arie voldoende van Vliet voor volkomen Onverwacht verloop van de schoolslagRita Bruins en Buyse Holland-week Drie beslissingen bij eerste weekend van baankampioenschappen Derde trui voor Schotman Schulte—Van Est Amateurs Sprint volgens oude recept MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 PAGINA 4 29ste AROL-beker- tournooi 19 en 26 Augustus in Spieghel-tournooi Verrassende uitslagen in cricket-competitie ACC aart de spits Bij Ear. kampioenschap Olympiajollen Limburg mededingend gastheer Belgen geven goed partij (4—1) Prins op vierde plaats Deze finishfoto doet velen eerst gelo ven, dat Arie van Vliet toch heus de sprint won. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 5 Augustus- Ondanks de nogal indiscrete wijze, waarop Pluvius zich als gast bij de baankampioenschappen heeft gepresenteerd, zijn de eerste twee dagen van dit jaarlijks wielerfestijn tot een goed einde gebracht. En tijdens het afgelopen weekend, dat aan Van Vliet, Faanhof en Schotman een titel heelt opgeleverd, is meteen duidelijk geworden, dat we de spectaculairste nummers van de kampioenschappen achter de rug hebben. De 50 kilometer heeft, vooral bij de profs, een dermate sensationele strijd opgeleverd, dat het halfvolle Olym pisch Stadion er beurtelings heet en koud van werd. Alle „grote mannen" hebben hun aandeel geleverd in het herhaaldelijk opvoeren van de spanning. Er verscheen een Gerrit Schulte aan de start, die meer dan ooit op het behalen van de zege gebrand was. Van het begin tot het voor hem bittere einde gooide hij al zijn energie in de strijd en als een waakhond volgde hij iedere uitlooppoging, waar hij enig gevaar in zag. En dan Van Est. Als een tweede Middelkamp lette hij op de Bosschenaar, maar deze niet minder op hem. Heel hun arsenaal aan tactiek kwam er bij te pas, maar de keren, dat de een de ander juist iets te handig af was, doken er weer anderen op, die met hun pogingen-ten-eigen-bate de zaak weer in het reine brachten- Men heeft Peters naar voren zien springen, Faanhof, Voorting en de oude bekende Domhof verwoed aan de kop zien scheuren Maar na dit alles moeten de beide grootmogende rivalen toch tot de conclusie zijn gekomen, dat zij om het been hebben gevochten, maarenz. enz. rekend en moest op de streep ervaren, hoe de lange oud-wereldkampioen ook hem wist te verrassen en zo zijn eerste nationale titel bij de profs behaalde. Van de Kamp, die op deze kampioen schappen een verrassend goed figuur slaat, presteerde het, om reeds in de eerste ronde de kat de bel aan te bin den. Spoedig was zijn „opstandigheid" onderdrukt, maar het voorbeeld van deze jongeling vond weer even snel navolging. De Best en Steenbakkers gingen er vandoor, doch ook dit loffe lijk streven zette weinig zoden aan de dijk. Na nog negen kilometer deden een tiental renners een wat serieuzere aan val en zowaar ontstond een kopgroep. Doch deze situatie duurde niet lang Wim van Est begon die toen een beetje gevaarlijk te vinden en sprong er ach teraan, even later gevolgd door Schulte en Van de Kamp. De vrede was weer gauw gesloten. Maar slechts voor even. Peters ging na 18 'cm. op 't strijdpad, eerst samen met Evers, doch tien seconden later ai- leen. Het peleton bleef even afwach ten. wie de eerste achtervolger jou zijn en de Haarlemmer had in een mi nimum van tijd honderd meter. Twee ronden later was ook deze illusie ech ter om zeep geholpen. Al wie dacht, dat nu de rust wel zou zijn weerge keerd, kwam bedrogen uit. Want toen Sprenkeling in zijn eentje wegspróng en Voorting hem gezelschap was gaan houden, achtte Schulte zijn kans geko men. De snelle demarage met Boeijen aan zijn wiel, leek even succes te heb ben, maar toen hij achter hem concur rentie als Jan Derksen ontdekte, ver ging hem de lust verder te gaan met zijn oud-koppelgenoot. De Amsterdam se sprinter zette echter wel door, m gezelschap van drie clubgenoten: Dom hof, Faanhof en Lakeman. De vijftien kilometer, die dit Olympia-kwartet nog voor de boeg had, bleken toch te zwaar te zijn en op instigatie van Thys Roks lag het hele veld na tien ronden weer bij elkaar Schulte begon zich, naarmate de laat ste loodjes naderden, steeds meer te roeren. Wel drie keer zagen we hem een kans wagen, doch even vaak mis lukten zijn pogingen. Hierop ha- Van Est gewacht. De taaie renner uit Sint Willibrord had zich tot nu toe vrij rustig gehouden en zo kon hij er met Faanhof flitsend vandoor gaan. Nie mand dacht er over, Schulte te helpen en zo moest de blonde reus alleen ach- ter het tweetal aan, dat een honderd meter voor hem lag. Hij wist de ge wenste aansluiting te verkrijgen, maar was daarna niet tot veel machtsver toon meer in staat. Van Est nam onder tussen weer de benen, in een groepje van vijf, dat de overmoedige Sprenke ling vier ronden voor het einde tot de orde moest roepen. De ex-drager van de gele trui kwam echter ook niet al leen weg en Peters en Arie van Vliet trokken nog net vóór de laatste ronde het peleton bijeen. Het stadion verhief zich als- één man van zijn plaatsen, toen Jan Derksen met nog 500 meter voor de boeg demar reerde. In de laatste bocht kon hij de fel spurtende Bijster niet meer van zich afhouden en de stayer achtte zijn titel reeds zeker. Hij had echter buiten de fameuze lange sprint van Faanhof ge- Het 29ste AROL-Bekertournooi, dat op 19 en 26 Augustus op het AFC-terrein aan de Zuidelijke Wandelweg gehouden wordt, belooft dit jaar wel zeer be langwekkend te worden. Ditmaal heeft n.l. Blauw-Wit de uitno diging weer kunnen aanvaarden. De Zebra's die verleden jaar niet van de partij konden zijn, hebben de derde AROL-Beker reeds vier keer mee naar het Stadion genomen en als zij er thans weer in slagen, te zegevieren, dan zal de trophee een blijvende plaats krijgen in de prijzenkast van de Westelijke Kampioenen. De concurrentie is echter dit jaar buitengewoon fel. Ajax, dat in 1949 de beker won en in 1950 onverwacht zwaar van WA verloor, is op revanche belust en verder nemen VSV, HBS, Theole, Zeeburgia, HFC en AFC deel. Er heerst bij AFC en WA grote ont stemming over het optreden van het KNVB-bestuur. Naast het AROL-tour- nooi is in Amsterdam-West zeer popu lair geworden het door WA georgani- sserde Jan van Eck-Tournooi. Gezien de grote vriendschap tussen deze beide Am sterdamse clubs is het logisch dat zij inschreven op eikaars toumooien. Verle den jaar won AFC het Jan van Eck- tournooi en WA behaalde op brillante wijze in het AROL-tournooi de tweede plaats. VVA speelde in de demi-finale Ajax met 5—1 van de kaart en verloor in de finale met slechts 10 van VSV. Geen wonder dat AFC en WA er op gebrand waren, weer in beide tournooi- en uit te komen. AFC wilde de Jan van Eek-beker verdedigen en VVA wilde aan de Wandelweg tonen, wat het waard is. Aangezien de competitie dit jaar op 2 September begint, kwamen VVA en AFC overeen, dat het eendaagse Jan van Eck-tournooi op 12 Augustus zou plaats vinden en het AROL-tour nooi op 19 en 26 Augustus- De KNVB stak echter een spaak in Ook Schotman moest in de amateurs- gelederen al zijn sprintcapaciteiten to nen, om zich in de rood-wit-biauwe trui te kunnen laten steken. Zaterdag avond is de strijd om het lange-afstand- kampioenschap van de amateurs tussen liefst zeventig renners gestreden. In de eerste 25 kilometer kreeg niemand kans om te ontsnappen. Jan Hijzelendoorn toonde zich zeer actief om de gelederen gesloten te houden. De Haarlemmers Visser en Piet Peters wisten tenslotte weg te komen, spoedig gevolgd door Wiilekes, Van Gelder, Bontekoe en Kleyn. Alleen Wiilekes, Kleyn en Vis ser konden zich aan de leiding hand haven en probeerden aansluiting te krijgen bii de staart van het peleton. Toen tenslotte de beide andere renners aan het einde van hun latijn raakten, probeerde Visser het negen kilome ter voor het einde alleen. Bijna slaag de de voortreffelijke Haarlemmer, maar op twintig meter bleef hij „hangen". Huilend werd hij drie kilometer later door de leiders van het peleton ingelo pen. Jan Hijzelendoorn kon niet ver hinderen. dat hij bij de eindsprint in gesloten werd. waarvan de deelnemers zich uitzonderlijk goed kweten, zonder echter te letten op de andere sprinters in het peleton, waarvan Schotman juist iets voor kleefstra over da streep ging. Het sprintkampioenschap van de profs bood heel wat minder opwin dende aspecten Als men weet, dat de finalisten de namen Van Vliet, Derksen en Bijster droegen, is het duidelijk, dat alles dit jaar weer volgens oud recept is gegaan Wij kunnen daarom volstaan met te vermelden, dat bij de zeer spannen de finale, in één manche over 1000 meter, Derksen zijn eeuwige rivaal voor de Marathontribune volkomen verraste; de grote voorsprong kon de Woerdenaar eerst op de streep met een banddikte ongedaan ma ken. Schulte, Van Est, Peters en tot veler verrassing v. d. Kamp. die Voorting wist te verslaan, hebben zich in de halve finale van de achtervolging ge plaatst. Men heeft de startolaats 55 me ter verlegd, omdat aan het licht is ge komen, dat de lengte van de Stadion- baan niet 500, maar 494 meter is. De tot nu toe gemaakte tijden zijn dus ietwat geflatteerd. Voor de verdere resultaten van de eerste dagen van het baankampioen- schap. dat Zondag a s. wordt voortge zet, verwijzen wij naar de uitslagen. Op het Spieghel-tournooi, dat Zondag te Bussum is beëindigd, uee;t Van Swol in de finale van het herenenkelspel een nederlaag geleden tegen Krijt. De uitslagen van het tournooi luiden; Heren-enkelspel: halve finales: Van Swol slaat Voikmaars 6—2, 63; Krijt slaat Hughan 63, 97; finale: Krijt slaat van Swol 75, 63 Dames-enkelspel: halve finale: mevr. Schmier slaat mevr. Scholten 62, 63; mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Koopmans 86, 62; finale: mej Rol lin Couquerque slaat mevr. Schmier 61, 64. Heren-dubbelspel: halve finales: Rin kel en Van Swol slaan Voikmaars en Thung 60, 64; Krijt en Hughan slaan Karsten en Dehnert 75, 36, 63; fi nale: Rinkel en Van Swol slaan Krijt en Hughan 62. 6—3 Dames-dubbelspel: halve finale: mevr Schmier en mevr. Scholten slaan mevr, Herreilers en mej. Kiek 64, 64; fi nale: mevr. Schmier en mevr. Scholten slaan mej, Rollin Couquerque en mej. Tekelenburg 75, 64. Gemengd dubbelspel: halve finales: mevr Koopmans en Rinkel slaan mej. .Tamin en Van Swol 61, 63; mevr. Scholten en Karsten slaan mej. Rollin Couquerque en Dehnert 63, 10—8; fi nale: mevr. Koopmans en Rinkel slaan mevr Scholten en Karsten 63, 63. De Amerikanen hebben met 40 een beslissende voorsprong in de Daviscup- strijd tegen Mexico genomen. Zij komen nu in de finale van de Amerikaanse zone uit tegen Canada, dat twee enkel spelen en het dubbelspel van Cuba won en met 30 leidt- (Van onze cricketmedewerker) Het is vandaag wel de dag der cricket verrassingen geworden, want wie zou nu gedacht hebben dat Kampong, een der laatst geplaatsten in de B-afdeling, van het sterke HCC 1 zou winnen! En dal VOC, de onderste in de A-klasse, tegen de bovenste club: HCC 2 een kans zou maken? En toch heeft VOC kans gezien met 27 runs over HCC 2 je zegevie ren- En waar ACC met 4 wickets in de meerderheid bleef tegen Hermes-DVS, gaat ACC nu weer aan de spits in de le klasse A met een gemiddelde van 1-60 in 10 wedstrijden, tegen HCC 2 1.45 ge middelde, echter in elf wedstrijden. De strijd om het kampioenschap wordt op 19 Augustus a.s. beslist als HCC 2 in Den Haag ACC ontvangt. ACC liet Hermes-DVS eerst batten, niettegenstaande de regen die men eik ogenblik verwachten kon. Doch ACC had spoedig 3 wickets neer van Hermes DVS voor 15 runs, moest toen met de natte bal bowlen, waarvan C. Tettelaar met een harde 42 danig profiteerde. Hij sloeg 2 zessen en voorts 5 vieren. Een rustige innings van aanvoerder Stolk (23) een dito van W- van. der Sloot, die eveneens 23 runs scoorde, voorts nog een paar man in de dubbele cijfers, bracht het totaal van Hermes nog juist boven de. 150 (151). W. Feld- man met 3 voor 37 had de beste en tevens de meest verdiende cijfers bij ACC, de andere bowlers namen: P. De uitslagen van Zaterdag en Zondag luiden: 50 km. profs: 1. Faanhof 1 uur 7 min. 3.4 sec.; 2. Bijster; 3. Peters; 4. Van Est; 5 Voorting; 6. Derksen; 7. Storm; 8. Roks; 9. De Groot; 10. Dielissen. 50 km. Amateurs; 1. Schotman, 1 uur 5 min. 38 sec.; 2. Kleefstra; 3. Piet Pe ters; 4. Bontekoe. Sprint professionals: kwart finales, le rit: 1. Van Vliet 13.4 sec 2. Lakeman; 3 Vinken. 2e rit: 1. Derksen 13.0 sec; 2. Pronk, 3. Matena. 3e rit: 1. Faanhof 12.8 sec; 2. Storm; 3. Peters. 4e rit: 1. Bijs ter 13 sec; 2. Tolen; 3. Van der Vijver. Herkansing, le rit: 1. Tolen 13,2 sec; Pronk; 3. Peters; 4. Lakeman. 2e rit: 1. Van der Vijver 12.8 sec.; 2. Matena, 3. Vinken; 4. Storm. Halve finales, le rit: 1. Van Vliet 13.0 sec; 2. Bijster; 3. Van der Vijver. 2e rit: 1. Derksen 12.4 sec; 2. Tolen; 3. Faanhof. Herkansing: 1. Bijs ter 12.6 sec.; 2. Tolen; 3. Faanhof; 4. Van der Vijver. Finale; 1. Van Vliet 11.4 sec.; 2. Derk sen. op een banddikte; 3. Bijster. Achtervolging profs: kwart finales, lc rit: 1. Peters. 2. Wagtmans na negen ronden ingelopen; 2e rit: 1. Van der Kamp; 2. Voorting, die in de zevende ronde, toen hij al grote achterstand had, een lekke band kreeg, waardoor Van der Kamp reglementair winnaar werd. 3e rit; 1. Schulte 7 min. 5.6 sec; 2. Lake man 7.10 sec.; 4e rit; 1. Van Est 6 min. 53.4 sec; 2. Faanhof 7.8,6 sec Sprint Amateurs: geplaatst in de kwart finales: le serie, Hijzelendoorn 14 sec; 2e serie Kleefstra 13.8; 3e serie 1. Schotman 13;" 4e serie Van Gelder 12,8; 5e serie Bontekoe 13'6; 6e serie, Wiilekes 13.2; 7e serie Wierstra 13,2; 8e serie Leene 13,2. Herkansmgsritten: le rit 1. Rijgers 13 sec; 2e rit 1. Cooper 13 sec: 3e rit 1. Schans 12.8 sec; 4e rit 1. 1- Pie- ters 13 sec. Te Goes werd de korfbalwedstrijd gespeeld tussen het Nederlands b- twaalftal en het Engelse a-team. Zowel in de aanval als in de verdediging wa ren de Nederlanders superieur, zodat zij met 60 wonnen. Ook in de vierde race van net Euro pees kampioenschap Oiympia jollen, welke Zaterdag op de Loosdrechtse plassen werd gehouden, hebber de Zwitser dr. Oswald en de Oostenrijker dr- Erndl getoond det zij meestert zijn in het zeilen bij weinig wind. De voorsprong, ate de Zwitser op de Italiaan Rinaldo nam, tijdens het afleggen van de baan wat ruim 2 uren en 3 kwartier vereiste met meer in gevaar. Er was enige strijd om de derde en vierde plaats tussen de Nederlandse vertegenwoordiger De Jong en de Oos tenrijker dr. Erndl, maar tn het tweede kruisrak wist dr- Er idi met een flinke voorsprong de derde plaats te verove ren, om die niet meer af te staan. In de vijfde race troffen de zeilers een flinke bries aan, waardoor de uit slag geheel anders werd dan in de voorafgaande wedstrijden. Het waren thans Nederland, Engeland en Noorwegen die een rol gingen spe len. De strijd werd door de Noor Mo- rits Skaugen gewonnen, die De Jong en -Currey achter zich liet. De uitslag van de vijfde race luidt: 1. Noorwegen, Monts Skaugen, 7-1 pnt.; 2. Nederland, De Jong, 6 pnt.; 3. Engeland, Charles Currey, 5 pnt-; 4. 'Oostenrijk, dr- Wolfgang Erndl, 4 pnt.; hét wiel, want'12 Augustus valt in het .gesloten seizoen" en dus moet liet Jan 'van Eck-tournooi samenvallen met de eerste dag van het AROL-tournooi, nl. 19 Augustus. Dat de KNVB zelf zich in het minst niet houdt aan het gesloten seizoen men denke aan de wedstrij den om het Kampioenschap van Neder land en de promotiewedstrijden om een plaats in de derde klasse, die eerst 4 Augustus eindigden legde geen gewicht in de schaal. De loting voor de eerste dag van het AROL-tournooi heeft het volgende re sultaat opgeleverd: VSVZeeeburgia, AjaxAFC, HBS HFC, Blauw Wit—Theole. De Hagenaar De Wit is er niet in ge slaagd zich in de finale te plaatsen van het AU American Golftournooi voor profs, 5. Zwitserland, dr. Alfons Oswald, 3 pnt.; 6. Italië, Rinaldi Rinaldo, 2 pnt.; 7. Frankrijk, Roger Tirlau, 1 pnt. Na de vijfde race luidt het algemeen klassement: 1. Zwitserland 27 2 pnt.; 2- Oostenrijk 261 pnt.; 3. Italië 22 pnt.; 4. Nederland 19 pnt.; 5. Engeland 17 pnt-; 6. Frank, rijk 16-1 pnt.; 7. Noorwegen 13.1 pnt. (Van onze z wemmede werker! Het vriendelijke Sittard, gelegen in dat zo schone glooiende Limburgse land, heeft Zondag Neerlands beste zwemmers en zwemsters zien strijden om de hoogste zwemeer. En er zijn nogal wat verrassingen gevallen bij de ver schillende duels. Vooral de sehoolslagoverwinningen van de Groningse zwemster Rika Bruins en de Hagenaar Daan Buyze waren volkomen onver wachte resultaten, evenals het formidabele zwemmen van de jonge Leeu warder Plet ten Thije. Dat Irma Schumacher en Joris Tjebbes beiden een dubbel kampioenschap in de wacht zouden slepen, lag meer in de lijn der verwachtingen, maar het was evengoed een schitterende prestatie van onze twee beste borstcrawl-sterren. Ook Limburg had zijn favorieten in dit kampioenschap: Wies Vaessen, de stoere en onverzettelijke, die tot elke prijs haar titel wilde verdedigen en Rieneke Sijmons, een ontdekking van de laatste maanden en ook een meiske, dat van wanten weet- En Limburg kan tevreden zijnover beiden. Marie Louise, de officiële naam van onze Wies, werd weliswaar geen kampioene, maar zij legde de geduchte Irma Schuh- macher het vuur zo na aan de schenen, dat de Europese kampioene slechts met uiterste Krachtsinspanning in 1.7.3 pre cies 0.4 seconde eerder aan kon tikken op de 100 m. vrije slag. Hannie Termeu- lcn werd hier derde in 1.9.8. En Riei.cke Sijmons? Ook al uitste kend. Een derde plaats op de 400 m. vrije slag achter Irma (5-27.7) en Geert je Wielema (5.33.6) maar vóór de forse Hannie Termeulen (5.36-2). Ilaar tijd, 5.35.4, betekende een nieuw Limburgs record. En behalve die derd. plaats op de 400 m. nog een vijfde op de 100 m. in een veelbelovende 1.10.6, 0.1 achter de Groningse Koosje van Voorn, en 0.2 voor het Arnhemse meisje Willi Ja- quet. Een zwemstertje met toekomst, deze Rieneke. Zoals Irma de 100 en 400 m. bij de dames won, zo won Joris Tjebbes deze nummers bij de heren. Op de 100 m. zonder veel concurrentie, zelfs niet van Gerrit Bijlsma (1.00.3), voor wie de 59.6 van onze nationale kampioen nu te snel was. Derde werd Ad Boxem in 1-2.5 na een spannend gevecht met die verras sende Noorderling Piet ten Thije (1-2.6). En op de 400 m. had Joris alleen maar gevaar te duchten van deze zelfde Ten Thije, die na 300 :a. wel de leiding moest overgeven aan de blonde Heem- stedenaar, maar zich toch nog geenszins gewonnen gaf. De laatste reserves van Tjebbes waren echter beslissend en in 5.6.7 was het tweede kampioenschap veilig. Ten Thije maakte 5 8.8 en derde werd de Robben-zwemmer Kaijser in 5.13.1- Win- Beyderwellen stelde met zijn 5-14.3 erg teleur. Lies Bonnier is het afgelopen jaar van de ene overwinning naar de andere gewandeld, maar juist nu, nu het om de nationale titel ging, kon zij op die luttele laatste meters geen weerstand meer bieden aan de onstuimige aanval van de nieuwe Groningse ster Rika Bruins. Deze kwam met haar 2.59.2 net onder de 3 minuten, Lies bleef er 0 2 seconde boven. Derde was ook al een ver rassing Jopie Spoor uit Haarlem, die met haar 3-3.1 Jennie Welling en Nel Garritsen te snel af was. Ook bij de hercnschoolslag een grote verrassing. Niet Hans Kelder, niet Bob Bonte, maar de vlinderslag-zwemmende Daan Buyze ging met de eer strijken. En in een schitterende tijd: 2.42.6. Pre cies vier" seconden later tikte Hans Kelder aan, die het duel met Bonte ge wonnen had. En zelfs werd Bonte geen derde, maai' was het Joop van Daatse- laar die, weer goed op dreef, deze plaats nog net voor hem wegpikte. Geertje Wielema was natuurlijk een klasse apart op de 100 m. rugslag, al hield zij zo slecht baan, dat haar tijd 1.155 niet overweldigend was. Greetje Galliard en Joke de Korte gaven elkaar niets toe en voor beiden werd dezelfde tijd afgedrukt: 1. 16.6. Greetje werd echter als tweede geklasseerd en Joke als derde. Ria v. d. Horst, Europees kampioene, was nergens met haar 1.18-2. Bij de heren liet Kees Kievit zich niet weer verrassen door Jitse v- d. Veen. In 1.10.9 tikte hij met een halve seconde voorsprong voor de zoveelste Op de Zondag, de laatste dag van de Hollandweek, stond er voor de eerste maal een stijve bries over de Loos drechtse plassen en vertoonden de gol ven hun schuimende, witte koppen. Het was prachtig zeilweer en het werd dan ook een dag van goede sport. Als steigerende paarden gingen de boten van start en de deelnemers konden hun prestaties ten volle demonstreren. De hoofdprijzen waren in de Tornadoklasse voor C. Tr. Gulcher, bij de Sharpies A voor Si. Kraan, in de Vrijheidsklasse voor U de Vries, in de 16m2 Eenheids klasse A voor H. Molenaar, in de Pam- pusklasse voor H. J. Schipper, bij de B.M.'s voor C. Neleman. in de Jeugd- klasse voor de zoon van onze nationale Olympiajollenkampioen H de Jong, bij de Valken voor J. C. van Tienhoven, bij en een junior-zeiier. Van de buiten landers zeilden mee de Engelsman Charles Curvy, Deforest Trimingham, uit Bermuda, de Oostenrijkse jollen- kampioen en zijn reserve, dr. Erndl en frau dr Hertha Hein, en de Noorse kampioen Morits Skaugen. Het zeilen met deze scheepjes vooral op een winderige middag als Zondag, waarbij zij over de witte kop pen van de golven scheerden bleek niet zo gemakkelijk als de buitenlandse cracks dachten, want op de eerste vier plaatsen eindigden Nederlanders. De Engelsman Currey werd vijfde, Deforest Trimingham achtste, frau dr. Hein ne gende en Skaugen tiende. De buiten landers waren bijzonder enthousiast over dit typische Nederlandse scheepje. de Sharpies B voor H. van Dalfsen, bij de Olympiajollen A voor Jac. F. Stap en in de 16 m2 Eenheidsklasse B voor T H. van den Honert. Zondagmiddag hebben verscheidene deelnemers aan de Europese kampioen schappen Olympiajollen, van hun vrije dag geprofiteerd om een wedstrijd te zeilen in de boten, welke de Neder landse zeiljeugd in haar wedstrijden gebruikt. De buitenlanders vonden de „plui zen" zulke aardige scheepjes, dat zij er graag eens in wilden zeilen. Zo kwa men, nadat alle klassen voor de Hol landweek waren gezeild, vijf buiten landse deelnemers uit in een veld van 12 pluizen, alle bemand met een senior- maal als kampioen aan. De Rotterdam mer Jan Sonneveld werd derde in 1.12.2. De 4 x 100 m. vrije slag dames werd een HD.Z.-overwinning in 4.50.4, iets waar zelfs een verwoed spurtende Irma Schuhmacher niets meer aan kon ver anderen. Robben werd tweede in 4.55.8 en R.D Z. derde in 4.57.- Bij de heren zwommen De Robben zich in de keu rige tijd van 9.42-4 naar de titel zonder enige strijd te hebben ondervonden van H.Z. en P.C- (9.53.8) en H.PC. (9A8.6). De schoonspringtitels tenslotte kwa men in handen van Leni Lanting Keller en Jan van Moll en de Limburg- wisselbeker voor de beste clubprestatie ging naar de Robben-heren met 39 pun. ten vóór de R.D.Z- met 36 en de H.D Z. met 34 punten. K. Keivit van 'Aegir, kampioen van Ne derland 100 meter rugslag heren (tijd 1 min. 19.9 sec.), J. Tjebbes van 11. P. C., kampioen van Nederland 100 meter vrije slag heren (tijd 59.6 sec.); Geertje Wielema, kampioene van Ne derland 100 meter rugslag dames (tijd 1 min. 15.5 sec.); Irma Schumacher van R. D. Z., kampioene van Nederland 100 meter vrije slag dames (tijd 1 min. 7.3 sec.). Sanders 3 voor 49 en H. J. van Weelde 3 voor 47- ACC begon met een fraaie openings stand van 54, waarvan D. de Baare 19 en W. Feldman een zeer goede 31 (4x4). Doch op 80 was ACC al vier wickets kwijt, waaronder D. Disselkoen (2> en W. van Weelde met 13 runs achter zijn naam. Wel viel op 103 nog het wicket van J. Immig (13) doch fraai batten van H. J. van Weelde, die met 49 not out bleef, bracht ACC hierna in veilige haven. Op 153 voor 6 werd gestopt. A- Ruiterman 3 voor 49. Toen VOC een totaal van 120 runs bijeengeslagen had, waarvan E. Dunk met een goede 44 topscorer was. (J. H. Koeleman 4 voor 18), kreeg HCC 2 2 uur 14 min. van VOC om de benodigde runs te maken. Niet het batten had de in nings van VOC geprolongeerd, doch de regen, daar tot twee maal toe voor een bui gestopt moest worden en waardoor veel tijd verloren ging. Maar HCC 2 kreeg tegen het uiterst fraaie bowlen van A. Terwiel geen schijn van kans en was uit voor 93, zo dat de Rotterdammers, nummer laatst, met 27 runs van nummer één, wisten te winnen! Terwiel bowlde 7 voor 47!, in 21 overs, waarvan 5 maidens, R. Colt- hoff met 25 en De Villeneuve met 32 waren de enige batsman die 't tot in de dubbele cijfers brachten. Dat Kampong van HCC 1 zou win nen, wilde niemand geloven,-totdat do victorie een voldongen feit geworden was. Kampong begon met het matige totaal van 108, waarvan A. de Waard met 32 not out topscorer, (J. van der Luur 7 voor 63), waarna A. de Waard een dag vol van goed cricket afrondde, door HCC 1 voor99 runs aan de kant te zetten. De Waard 6 voor 31 Alleen W. H. Gallois met 31 maakte een score van betekenis. P. W- verpletterde VRA met 160 runs. P. W. sloot op een totaal van 194 runs voor het verlies van 5 wickets (R. Visser 71 n.o-) waarna VRA voor34 uit gegooid werd en waarbij B- Hopink met 5 voor 7 fantastische bowlingcijfers boekte. N. Leeftink had 4 voor 13. Door deze overwinning heeft HBS de leiding in klasse A genomen. Quick (N.) verloor van Haarlem met 102 runs en blijkt nu toch wel de zwak ste onder de eerste klassers te zijn. Quick was uit voor 76, (P- Maas 4 voor 25 en B. van der Heyden 4 voor 32), Haarlem antwoordde met een totaal van 178 voor 9, waarvan Hub. Boerre met 65 topscorer. H. Burki aan zijn bowling hand gewond, kon niets uitrichten. A- Phyffer nam 4 voor 35. VVV, uit voor 96, (J. Oosterholt 4 voor 42 en F. Bakker 4 voor 24) verloor met 11 runs van Excelsior, dat het tot 107 bracht. J. Oosterholt met 41 topscorer. W. Roodenburg 5 voor 31- Het laatste paar van Excelsior moest hier nog voor de winnende run zorgen! Het cricket-programma voor a.s. Zon dag (12 Augustus) luidt: Haarlem-^ Rood en Wit; VOCQuick(N.); VVV— ACC, KampongVRA en SpartaHBS. (Van onze honkbalmedewerker) Antwerpen 5 Augustus De Neder landse Honkbalplocg heeft ook de re- turmvedstrijcl vandaag in Antwerpen tegen de Belgische nationale ploeg ge wonnen. Werd het enige weken geleden 60 voor onze vertegenwoordigers, thans moesten zij met heel wat beschei dener cijfers genoegen nemen. Na een overrompelend begin, waarin reeds na twee innings de stand 04 luidde voor Nederland, konden de Belgen, dank zij uitstekend werk van hun wer per Vcrbcrt, stand houden en wisten in de laatste innings zelfs nog de eer te redden zodat de einduitslag 41 in het voordeel van de Hollandse ploeg werd. Over het algemeen vormden de Bel gen een waardige tegenpartij voor de sterke Hollandse ploeg. Vooral hun wer per Verbert kan op een uitstekende wedstrijd terugzien en deze speler deed niet veel onder voor de Hollandse wer per Hannie Urbanus. De Belgische slag- ploeg had ditmaal niet zo erg veel ont zag voor de Hollandse pitcher maar veel kans gaf Urbanus hun toch niet. Het was dan ook na het zeer sensatio nele begin, waarin de Hollandse ploeg een 40 voorsprong nam, een vrijwel gelijkopgaande strijd waarin beide ploe gen. elkaar niet veel ontliepen. Inderdaad was het begin zeer sensa tioneel. Keulemans, die deze middag uitstekend op dreef was, begon met een drie honkslag en kwam thuis op een honkslag van Holewijn. Toen de Belg Prins won Zaterdag in de derde ron de van het tweede internationale schaak- tournooi. alhier, op overtuigende wijze van Teschiïer (West-Duitsland), maar in de vierde ronde verloor hij oo het nippertje van Lothar Schmid (West- Duitsland) H Kramer (Nederland) verloor in de vierde ronde van Heinicke (West-Duitsland). De stand na de vierde ronde luidt: 1, Bogoljubot en Schmid 3 nnt., 4. Prins 2'A- 6. Heinicke 2, Eenevoldsen 2, Kra mer 2 Moreels kort daarna een bal van Vre- negoor verkeerd beoordeelde hadden de Hollanders weer twee honken bezet en de twee honkslag welke Urbanus thans plaatste was voldoende om Holewijn en Vrenegoor over de thuisplaat te bren gen. In de eerste innings leidde Holland dus reeds met 30 en dit zonder dat één speler uit was terwijl Urbanus zich nog op de honken bevond. Maar Jole en De Lugt werden hierna uitgevangen resp- door Van Looy en Philips terwijl Kok drie slag kreeg. In de 2e innings kreeg Geurts 4 wijd en kwam thuis door kof- te slagen van Keulemans en Vrenegoof' De Belgische werper Verbert verander de thans van tactiek en wisselde zij1* snelle harde bailen af met listige curves en van dat moment af kreeg de Hol landse slagploeg niet zoveel kans mee1"/ Wel sloeg Boers in de 4e innings eey honkslag en Vrenegoor in de 5e mnin» een twee honkslag, maar dit alles leve de niets op. Ook een twee honkslag va{ Geurts in de 8e innings bracht niet he gewenste resultaat. Ondertussen hadden de Belgen y? slag nog niet erg veel gepresteerd o» danks het feit dat de Hollanders *,c' nog al eens een veldfoutje permitteer, den, maar langzamerhand kwamen 11 toch wat beter op dreef en Urban moest enkele malen een honkslag to* ten. Deze slagen kwamen evenwel verspreid om bepaald gevaar op te veren totdat in de laatste innings V, bert met een honkslag begon en tho kwam toen Gillett, die voor Philips ingezet, de bal diep het veld injoeg de Belgen daarmee aan het verdien tegenpunt hielp. De resultaten waren voor de 12 x 3 slag, 5x4 wijd en zes honk' gen tegen. Voor de Hollanders 10 x 3 slag, wijd en 5 honkslagen tegen. 0 De inningscijfers waren België 0 0 0 0 0 0 0 Holland 3 1 0 0 0 0 0 1 0 iS Voor de eerste klas honkbalc®^ petitie speelden RCH en Blau eCb- 2—2 gelijk. RCH protesteerde ter en heeft nog een k?n®tselijke overwinning. In de _ElaéLarlelb strijd tussen EDO en SC ri do0r 'won Haarlem met 135 egeld- het lot van EDO vrijwel is bez a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4