RODEN ZWIJGEN TE KAESONG twee uur en elf 38ste breedtegraad moet de demarcatielijn vormen minuten volgens hen l O REGENVAL bedreigt kanton Tessin met nieuwe vloedgolf f30.-op Tussen neus en lippen Koel met kans op regen Na m II Het onderscheid Leerling-verpleegster vlucht naar West-Berlijn DUIZENDEN TOURISTEN DOOR WATER VASTGEHOUDEN Overval levert Pleven's kabinet gereed Wilde staking op Aruba uee nuftKio vefmycu vmj! Nieuw protest der Noordelijken Treinramp in Y.S. eist 12 doden President Robert Verkeer en water eisen drie doden I MORRIS-OXFORD Hittegolf in Texas en Italië Toi hoofd en hart Weer Nederlanders terug uit Rusland ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1951 75§te JAARGANG No. 25147 Premier René Pleven heefl vanmorgen vroeg een Franse coalitie-regering gevormd. De minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, be houdt zijn functie. Oud premier Georges Bidault wordt vice-premier, minister van defensie en minister voor internationale confe renties. Beiden zijn lid van de M.R.P. Café's gesloten, mariniers geconsigneerd j STRAND SHORTS - SHIRTS Het weer Troepentrein rijdt in op passagierstrein °P weg naar Kaapstad Bisamrat gedood Hf» GARAGE brinkmann HAARLEM Smedestraat 22 De sfeer van het rode jeugdfestival Uit wanhoop met pemxemes de polsen verwond Arme Farouk In Zuid-Zwitserland dreigt nieuwe catastrophe Hitte in Txas Stoffelijk overschot van ver miste politieman aangespoeld Helpt oe bisschop BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant IJmuiden Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds 21544 Directeur: J. 3. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milMmeter- hoogte. ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week. f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. Oud-premier Henri Queuille blijft mi nister van staat en de oud-minister van justitie René Mayer vice-premier en minister van financiën. Zij zijn leden van de radicaal-socialistische partij. Voor het eerst in ruim een jaar tyd zullen er geen socialisten in de regering zitting hebben. De socialistische partij heeft Pleven bevestigd als premier en hem steun beloofd, maar zij heeft gewei gerd, haar leden tot het kabinet te doen toetreden. Verwacht wordt, dat hierdoor het kabinet geen lang leven beschoren zal zijn. Pleven heeft geen steun by de communisten of onder de aanhangers van generaal de Gaulle gezocht. Zy biy- ven in de oppositie. Vrijdagmorgen is een wilde staking uitgebroken bij de ..I.ago Oi! and Trans- portcompany np Aruba (een zuster onderneming van de Standard Oil uit New Jersey), een der grootste olieraf- nnadcryen ter wereld. Tn verband met niet ingewilligde looneisen bestond reeds enige dagen een ernstig loongeschil bij deze onderneming Aan dc staking zouden 3.500 plaatselijke employe's deelnemen. De Amigoc di Curaqao" meldt, dat de café's gesloten en de mariniers in het kampement ge consigneerd zijn. De employé's eisten oorspronkelijk 25 pet. loonsverhoging, doch later na overleg met de directie 20 pet., in ver band met de gestegen kosten van het levensonderhoud. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Zondagavond: Vanavond en vannacht zwaar be wolkt met enige regen, hoofdzakelijk in de Zuidelijke provincies. Morgen overdag wisselend bewolkt en plaat- seiyk buien. Tijdelijk zwakke veran- derlyke, overigens matige wind uit Westelijke richtingen. Aanhoudend koel weer. Zondag: Zon: 5.1720.12. Maan: 17.18—23.45. Maandag: Zon: 5.1920.10. Maan: op 18.25. (Van onze weerkundige medewerker) Deze morgen begon in een groot deel van ons land met zonnig weer, maar deze zomerse illusie wordt door een nieuwe Oceaanstoring verstoord. Deze zal waarschijnlijk in de namiddag of avond in het Westen en Zuiden van ons land opnieuw enige regen veroorzaken. Gedurende het weekeind is de kans op koel en zwaarbewolkt weer groot. Daar de storing, die hedenmorgen reeds regen in Engeland veroorzaakte, een vrij Zuidelijke baan volgt, zullen de regenkansen in het Westen en Zuiden van ons land groter zijn dan in het Oosten en Noorden, al verwachten wij niet, dat het daar geheel droog zal blij ven. De depressieactiviteit boven de Oceaan blijft nog groot, zodat het koele en wis selende weertype zeker nog enige dagen zal aanhouden. De Noordelijke delegatie heeft Vrijdag in Kaesong tijdens de 20e bestandsbe sprekingen liefst twee uur en elf minuten het stilzwijgen bewaard en tenslotte geweigerd ook maar een haarbreedte af te wüken van de eis, dat de 38ste breedte graad demarcatielijn moet worden. De Noordelijke delegatie weigerde ook in te gaan op een geallieerd voorstel, het netelige vraagstuk, dat in het tweede agendapunt aan de orde is gesteld, voor lopig naar latere datum te verschuiven en eerst punt drie te behandelen. In een geallieerd communiqué over de 20c byeenkomst werd het vreemde gedrag van de Noordelijke delegatie „historisch en zonder weerga" genoemd. De Noordelijken, aldus het communiqué, weigerden te onderhandelen over de frontlijn als mogelijke demarcatielijn, over enige andere eventuele demarcatieiyn. dan de 38ste breedtegraad en over enig ander punt van de agenda dan punt twee. woord van de andere partij onbevre digend was. De tegenpartij heeft tot dusver nage laten een rechtstreeks antwoord te ge ven op het door onze delegatie op 10 Augustus ingediende protest." Dit standpunt van de tegenpartij sloeg vrijwel alle hoop op een spoe dige beëindiging van de vijandelijk heden de bodem in. Sommige waar nemers geloven dat alleen nog een geallieerd ultimatum van het type „overeenstemming of doorvechten" de tegenpartij tot inbinden zal kun nen bewegen. Het persbureau „Nieuw-China'' heeft Vrijdagavond bericht, dat de commu nisten opnieuw geprotesteerd hebben tegen „schendingen van de neutrale zone door de V.N. Radio Peking haalde een bericht aan uit Pjongjang van de volgende inhoud: „Daar de strijdkrachten van de V.N. tot tweemaal toe de overeenkomst van 7 Augustus hebben geschonden door uit de lucht een vrachtauto van onze dele gatie te mitrailleren na Panmoendjon in de neutrale zone te hebben bescho ten, heeft onze delegatie opnieuw schrif telijk geprotesteerd bij de tegenpartij op 10 Augustus en verklaard, dat het ant- Twaalf B-29's hebben Vrijdag met ge bruikmaking van radar belangrijke spoorwegemplacementen aangevallen bij Hwangjoe op West-Korea. Er vonden drie luchtgevechten plaats tussen geal lieerde en vijandelijke straaljagers. Een Amerikaans verkenningsvliegtuig werd door vier communistische straaljagers licht beschadigd. Er is geen mélding gemaakt van andere schade. In de twee overige luchtgevechten verdreven F 86- Sabre vliegtuigen 24 Migs, die pro beerden een aantal bommenwerpers aan te vallen. Verder leverden vier F 80 Shooting Stars een kort. gevecht met acht Migs. Op de grond ondernamen de verbon den troepen een stormaanval op een strategische heuvel op Oost-Korea. maar verloren een andere heuvel. 45 Ameri kaanse Thunderjets hebben luchtdoel stellingen in Pjongjang gebombar deerd. In de nabijheid van de Kore aanse hoofdstad werd een commando post door vliegtuigen van de marine- vliegdienst vernield. De zitting van Vrijdag duurde vier uur en 12 minuten. Twee uur en elf minuten bewaarde de leider van de communistische delegatie, de Noord- Koreaanse generaal Nam 11, een ijzig stilzwijgen, terwijl zijn medewer kers in die tussentijd op fluistertoon met elkaar zaten te praten. Nam II doodde de tijd met het lezen van een vel getypt papiew, dat hij met bevende hand vasthield, het spelen met een sigarettenaansteker en het trommelen op de tafel met zijn vingers en zijn aansteker. Ten slotte verbrak hij het stilzwijgen om de andere partij te vertellen dat hij niet op het voorstel om tot een ander punt van de agenda over te gaan wenste in te gaan. Een Amerikaanse troepentrein is Vry- dag in het oevergebied van de Mississip pi in de bocht van de spooriyn met grote snelheid ingereden op een passagiers- trein van de Kansas City Southern Railways. Twaalf .personen vonden bij het ongeluk de dood, zestig anderen liepen verwondingen op. Beide diesel locomotieven en vijf wagons ontspoorden en vlogen in brand. In de militaire trein bevonden zien 288 mariniers, die van Cajnp Lejeune in Noord-Carolina naar San Diego 'in Calt- fornië onderweg waren. Behalve dege nen, die bij de botsing om het leven kwamen, werd een negenjarig jongetje door een auto overreden en gedood, toen hij op zijn ponny naar de plaats van het ongeluk snelde. De reddingsploegen maakten van grote steekvlammen ge bruik om in de verbrande en in elkaar gedrukte wagons te komen. Zij hielden het voor mogelijk, dat zij in de over blijfselen nog meer doden of gewonden zouden aantreffen. Tal van mariniers liepen brandwonden en builen op. De „President Robert", met aan boord notaris Q. en zijn gezelschap, is op 20 Juli j.l. in Londen gearriveerd. Het jacht verliet 2 Augustus de Engelse hoofdstad. Bij informatie te bevoegder plaatse werd medegedeeld, dat het jacht via Le Havre, Lissabon, Dakar en Mon rovia naar Kaapstad zou varen. R L„ de „president" van de „President Robert Company" zou te Londen hebben ver klaard, dat hij en zijn medereizigers op zakenreis waren in verband met scheepvaart belangen. In Londen werd nog medegedeeld dat het jacht gere gistreerd staat te Monrovia, de hoofdstad van Liberia. Het meet 328 bruto regis ter ton. Het ministerie van Economische Za ken deelt mede, dat het verbod om ge schenkenpakketten te verzenden naar Oost-Duitsland en Japan met ingang van 13 Augustus wordt opgeheven. Voor deze geschenkzendingen zullen dezelfde normen gelden als voor derge lijke zendingen naar andere landen reeds van kracht zijn. Tussen Gelerina en Sanedan heeft de Inn op drie plaatsen de dam doorbroken, waardoor in Samedan vele huizen onder water kwamen te staan en het verkeer geheel werd lamgelegd. Vrijdagavond omstreeks zes uur kwam in de r,eidsestraat te Amsterdam een 27-jarige wielrijdster in botsing met een voetganger, die plotseling de rij weg overstak. De wielrijdster viel met haar hoofd op het piaveisel en werd naar het Wilhelminagasthuis overge bracht, waar zij des avonds aan ue ge- voigei- van de val overleed. Op de Purmerenderweg in de Beem- ster gescniedde een aanrijding tussen een wielrijder en een personenauto, waarbij d wielrijder, de 70-jarige J- B. uit Hobrede nabij Purmenad op slag werd gedood. De heer B. stak met zijn rijwiel plotseling de weg over en had blijkbaar de naderende personen auto niet opgemerkt. Hij werd in volle vaart gegrepen en kwam in de sloot naast de weg terecht. Toen omstanders toesnelden om de man uit de sloot te halen, bleek hij reeds te zijn overleden. Uit de Liniegracht te Den Helder is het stoffelijk overschot opgehaald van het i-jarig dochtertje van de familie P. aldaar Het kind erd een uur ver mist en toen moeder en buuvroi.wen gingen zoeken, vonden zij het lichaam pje in de Liniegracht. Een landbouwer te Beers ontdekte in zijn schuur een grote vreemdsoortige rat. Het gelukte hem het dier te doden; het bleek een bisamrat te zijn, een soort, dat voor onze waterkeringen grote ge varen oplevert. Advertentie De prettigste wagen voor IIw ge- zins- en zakenreizen. Blinkt uit door: gracieuze lijn, vaste weglig- 8ln8' grote kofferruimte, onver woestbare motor en Uag benzine verbruik. Een twee-persoons Harvard-lesvliegtuig doodde een vrachtrijder, toen het Don derdag neerstortte in de St. Mary Street te Ely (Cambridgeshire) in Engeland. Dë beide inzittenden van het vliegtuig werden ernstig gewond vaar een RAF - ziekenhuis overgebracht. Het vliegtuig stortte neer, toen het trachtte de toren spits van de kathedraal van Ely te ontwijken Na de vrachtwagen te hebben ver nield, kwam het toestel in een garage terecht. Het gleed precies langs de ben zinepompen. De foto toont, hoe het wrak van het vliegtuig op een vrachtwagen geladen wordt. Op de achtergrond een door 't vliegtuig over de kop gegooidi auto. Een Oost-Duitse leerling-verpleegster, de 24-jarige Annie Schönbeck, heeft asyl gekregen in 'n West-Beriyns tehuis van 't Rode Kruis nadat zij in paniek van het „Wereldjeugdfestival" was weggevlucht, omdat zy dreigde gearresteerd te wor den daar zy uit West-Beriyn anti-com munistische literatuur meegenomen had. Zij slaagde er in over de sectorgrens heen het geallieerde gebied te bereiken. Annie kwam naar het festival uit An- naberg in Saksen. Zij en haar vriendin deden wat tienduizenden F.D.J.-jongens ook deden: ze ontliepen de politie controle en wegversperringen om een kijkje te nemen in het geallieerde West- Berlijn. In de Westelijke sectoren zagen ze de Westerse kranten en boeken. Ze namen enkele anti-communistische bro chures mee naar hun Oost-Berlijnse kamp. Maar een verklikker zag de brochures en stelde de S.S.D. (Staats-Sicherheits- Dienst op de hoogte. Deze agenten be- Het zit koning Farouk van Egypte niet altijd mee. Terwijl koningin Narriman in de 21 vertrekken bleef, die de koning te Cannes gehuurd heeft, dineerde Farouk alleen ais men het half dozijn potige knapen van zijn lijfwacht niet meetelt en probeerde vervolgens zijn geluk met baccarat in het „Palm Beach- casino", aldus U. P. Toen 5ij het ochtendgloren de rekening werd op gemaakt, bleek dat Farouk ruim 350.000 gulden armer was geworden. Me? CH "amc in het kanton Tessin is het weer gaan regenén. tïnenJ? invent mCU^e ®atastr°phe. De militaire autoriteiten hebben in de Tessin lern^elde rtami. bcvoIk'n? helpen de wegen weer open te stellen en He HHirenH^?^n - f repf.reren- Het zaI echter nog wel enige dagen duren voor fernzker™ ^To d" aan het Zuiden gekluisterd zyn, naar huis kunnen terugkeren. Nu dc regen weer valt wordt hun vertrek nog twijfelachtiger. In het gebied van het Como-meer, waar het vloedwater wijkt, zijn zes en twintig lijken door reddingsploe gen uit de puinhopen van verwoeste woningen geborgen. Uit het Zuiden van Italië werden Vrijdag branden gemeld, tengevolge van de verzengende hitte in de woeste bergstreek van Calabrië en de lage ge bieden aan de Adriatische kust. Het vuur heeft voor millioenen lire schade toegebracht aan, wijngaarden, olijf gaarden, bossen en boerderijen. Een munitiefabriek bij Bari en een dorp bij Reggio Calabria bleven als door een wonder gespaard, doordat de wind op het laatste ogenblik draaide. Lugano lijdt nog steeds onder een watertekort en enkele afgelegen dorpen in Zuid-Oost Zwitserland zijn volkomen van de buitenwereld afgesloten, omdat de bruggen vernield zijn en het tele foonverkeer gestagneerd is. Er zijn geen slachtoffers gemeld. Het spoorverkeer langs de belang rijke Gotthard-spoorlijn naar Italië is tussen Biasca en Bellinzona nog steeds gestagneerd. Voor het vervoer van post op dit traject is in allerijl een bus dienst opgericht. De weg tussen Locarno en Lugana, die door grondverschuivingen was ver sperd, is thans weer opên. Ook de Lukmanier- en Bernina-passen zijn vrijgemaakt, doch de passen van Ber nardino, Spulugen, Maloja en Staevio, die toegang geven tot Italië, zijn nog gesloten. Volgens de Zwitserse radio is de regenval in Zwitserland van de af gelopen twee dagen de zwaarste ge weest, die ooit is geregistreerd. In Locarno viel in vier uur meer dan 7 cm. regen. Wees altijd bereid, als de levens strijd het vraagt, te staan op de plaats van een ander en de last y^^van een ander over te nemen. In het Oostelijke gebied van Midden- Italië hebben zich de afgelopen zes en dertigfc uur aardschokken voorgedaan. Texas beleeft een hittegolf, zoals men er zich niet herinneren kan. Minstens negentien personen hebben er de afge lopen zes dagen het leven door ver loren. De intense hitte heeft grote scha de berokkend aan de gewassen en de weidegrond en tal van steden hebben met watergebrek te kampen. Tot en met Donderdag heeft de hitte in Houston tien slachtoffers geëist. Dallas beleefde zijn negende achter eenvolgende dag met temperaturen bo ven honderd graden. Het maximum werd Maandag bereikt met 107. In landbouwkringen voorspelt men dat grote verliezen geleden zullen wor den, speciaal door de katoenplanters. De meteorologen vóórspellen aanhou dende droogte. 1111 llllllltlllllflIlllitllMMtllllltlllllllllllllllllfllllllllllllllliiill De autoriteiten hebben de brandkast geopend van dc fam. Laan, by wie dc roofoverval in de Purmer was gepleegd- De f 5000, die naar het zeggen van Su- zanna Laan hier in moest zitten, bevond zich er inderdaad nog in. Slechts een huishoudportemonnaie met f 30.wordt vermist. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor, In de gemeente Purmerend zijn in de loop dezer dagen vele perso nen aan een verhoor onderworpen, doch zij werden allen weer op vrije voelen gesteld. Bij Doornspijk is het stoffelijk over schot van de sinds 24 Juni j.l. vermiste 25-jarige heer N. van G., van de wa- terpolitie, te Harderwijk aangespoeld. Een jager, die in de buurt aan het vis sen was ontdekte het. Zoals bekend keerde dc heer Van G. 24 Juni niet van een kanovaart terug, die hij met de heer F. B. op het IJsselmeer had ge maakt. Het ministerie van Buitenlandse Za ken te Den Haag heeft van de zyde der Sovjet-regering, officieel bericht ont vangen, dat vandaag een nieuwe groep van zeven en zestig uit krijgsgevangen schap ontslagen Nederlanders zal wor den overgedragen aan de Nederlandse autoriteiten te Frankfurt aan de Oder. De namen der betrokkenen zqn nog niet bekend. vinden zich overal op de kampterreinen van het jeugdfestival om de jongeren te controleren, contact met het Westen te voorkomen en rebellie de kop in te drukken. „Toen ik hoorde, dat de S.S.D. achter me aanzat stolde het bloed in mijn aderen, maar ik bofte. Ik had een jasje meegenomen, dat ik over mijn blauwe hemd aantrok. Zo kon ik ongehinderd de politie bij de sectorgrens passeren", zo vertelde de vluchtelinge. „Toen ik in het Westen was, dacht ik geen vrienden te hebben. Wat moest ik doen? Waar kon ik vrienden vinden? Wat zou er met mijn verwanten in Annaberg ge beuren. Ik raakte buiten mijzelf van angst en vei wondde mij met een penne- mes zo besloot ze haar relaas. Ann Schoenbeek na haar vlucht in het Roode-Kruiscentrum in West-Berlijn. ok Prof. J. J. M. ran der Ven van de Katholieke Universiteit te Nijmegen heeft, op de So cial e Studieweek in Rolduc gewezen op het privaat karakter, dat de eigendom dient te behouden teil de eigendom dient te behouden, wil de het natuurrecht. In beginsel is dit, volgens Prof. v. d. Ven, gehandhaafd tegen de stormloop van het marxis tisch communisme in, niettegen staande de belastingen de privaat eigendom aanzienlijk versmallen. Maar hoe staat het in de practfjk voor de arbeiders, vragen wij ons af. Krijgt de arbeider wel voldoen-, de gelegenheid en worden zijn ver antwoordelijkheidsbesef en spaarzin wel voldoende geprikkeld om zich een eigen bezit, hoe bescheiden ook, te verwerven? Wij doelen hier niet op het in ons overbevolkte land to taal onmogelijk geworden romanti sche eigen stukje grond, maar wel op bijv. een eiqen woning. Wij willen geenszins voor wie don ook onderdoen in waardering vc-or de onschatbare verdiensten, welke de arbeidersorganisaties en op haar in stigatie de overheid zich hebben ver worven voor de materiële en geeste lijke verheffing van de arbeid en de arbeider, ook al menen wij, dat de bewonderenswaardige activiteit op dit gebied, zowel van overheid als van de organisaties, tot nog toe te eenzijdig gericht is geweest op het creëren van door de staat gegaran deerde sociale zekerheden en het vormen van privaat-eigendom voor de organisaties als collectief bezit der bij haar aangesloten leden. De communisten, die prat gaan op de door de Russische staat en zijn in stellingen in het leven geroepen ar beiders-sanatoria en arbeiders-vacan- tie-oorden in de Krim. op cultuurpar- ken, sportvelden, crèches en wat al meer, hebben niet het recht ztch te verhovaardigen als zou dit alles méér en beter en wenselijker voor het wel zijn van de arbeider zijn dan wat in de loop der jaren in ons land op dat gebied werd tot stand gebracht. Want alle sociale weldaden, die het Russi sche communisme overigens alleen aan de trouwe en actieve, althans niet tegenstrevende partijleden be wijst, zijn door de arbeiders betaald met hei opgeven van hun persoon lijke vrijheid. Voor het communisme zijn de arbeiders niet anders dan machine-onderdelen, die zo goed mo gelijk moeten worden gesmeerd om zo lang mogelijk mee te gaan en in zo snel mogelijk tempo te kunnen blijven functionr.eren in het staatspro- dxictie-apparaat. Het heeft de arbeiders tot staatsslaven gemaakt, die geen en kel persoonlijk techt meer hebben en die ook in hun vaccntie en ontspan- die ook in hun vacantie en ontspanning met ijzeren greep worden vastgehou- den in de marxistisch-propagandisti- sche sfeer. Tegenover de toestand van de ontrechte Russische arbeider steekt die van de geëmancipeerde arbeider in ons land met zijn. recht op vrij heid van vereniging en vergadering, op vrije meningsuiting, op vrije be roepskeuze, op gerechtvaardigd sta ken enz. alsmede door de veel hogere persoonlijke levensstandaard zo gun stig af, dat de communisten met hun propaganda alleen maar zieltjes on der de volkomen cmnocelen of de be wust kwaadwilligen kunnen winnen. Maar hoezeer de in beginsel pri vate verworvenheden van onze vrije collectieve arbeidersgroeperingen ook mogen verschillen van de in begin sel en in de practijk collectieve so cial e voorzieningen voor de arbeiders in de Sovjet-Unie, toch geloven wij, dat het méér dan tijd is, dat de aan dacht van overheid en organisaties zich gaat richten op de principiële noodzakelijkheid de vorming van pri vaat-bezit voor de individuele arbei der sterker te bevorderen dan tot nog toe werd gedaan. Dit houdt geen veru üt in tegen het reeds tot stand ge brachte, maar wil niets anders dan een vingerwijzing zijn in de richting, welke zal moeten worden ingeslagen om het behoud van het christendom en de democratie in onze arbeiders wereld duurzaam te waarborgen en een heillooze massaficatie te voorko men. REFLECTOR HBüheM BOC/WE/V.' Begin van ontwapening Het mag verbazingwek kend klinken in deze tijd van nerveuze opvoering der bewapening, maar het eerste effectieve begin van ontwapening is er. In het militaire gebied van Frankfort in de Ameri kaanse zone van Duitsland hebben de legerautoritei- ten alle gebruik van wind buksen, hichtpistolen en kattepulten voor kinderen van Amerikaans personeel verboden, omdat met deze instrumenten „ernstig let sel en aanzienlijke scha de" werd veroorzaakt. Wij vrezen echter, dat het bij dit beginnen bij het begin zal blijven. Niet geschikt voor Veilig Verkeer Alle Russische vèrtegen- xvoordigers in Amerika worden onderworpen aan een rijvaardigheidsproef als vergelding voor de restricties, die aan auto bestuurders van de Ame rikaanse ambassade in Moskou worden opgelegd. De resultaten zijn tot nu toe zo, dat de Russen niet alleen in het internatio nale wereldverkeer, maar ook in het gewone ver keer op de weg niet bijster veilig eri betrouwbaar blijken. De eerste Rus zakte en slaagde eerst na een herhaalde poging. De tweede Rus, een functio naris van de Russische ambassade maakte een al heel déplorabel figuur, hoewel hij iemand had meegebracht om hem bij het parkeren te helpen door aanwijzingen te ge ven van het trottoir. Deze helper werd door de examinator weggestuurd en de Russische diplomaat maakte 123 fouten, terwijl 25 fouten al voldoende zijn om zich het rijbe wijs te zien ontgaan. De voornaamste fouten wa ren: het te ruim nemen van bochten, het met een ruk stoppen, verkeerde te nens geven, op verkeerde verkeersbaan rijden, te snel rijden, weigeren voor rang te verlenen, te dicht achter andere auto's rij den, het voertuig niet in de macht hebben, slecht sturen en te ver van de trottoirband parkeren. De Super-dc-Luxe-reis Wij hebben U in deze rubriek uitvoerig verteld van de krankzinnige Su- per-de-Luxe-reis, welke door de Amerikaan Temple Fielding voor ne gen Amerikanen, die in deze moeilijke tijden nog geld te veel en verant woordelijkheidsbesef te weinig hebben, heeft ge organiseerd. Tegen de prijs vaji 15000 dollar per persoon waren de deelne mers in de Zwitserse Al pen bij Zermatt een in eenstorting van vermoeid heid nabij. Mevrouw Ro bert Pyke uit Cristal Lake verklaarde: „Ik ben net 20 minuten in Finland ge weest. Wij gingen in Noorwegen even de grens over en aten er een sand wich. Ik ben ademloos en heb sinds New York geen gelegenheid meer gehad om naar een schoonheids salon te gaan". W\j kun nen niet het minste mede lijden met deze amechtige dame gevoelen, maar ho pen alleen, dat zij op deze reis geleerd zal hebben haar geld nuttiger te ge bruiken. Alleen ongevaarlijk achter een ijzeren gordijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1