De Republiek Indonesië iet-bewind Sovjet-bewind vervangen Mislukt door de incidenten in Priok en Bogor moest door worden Geen reden tot optimisme over „Kaesong" Sovjet-delegatie naar de conferentie over Japans vredesverdrag Het Westen volkomen verrast 1 OMZETSTIJGING IN VELE BRANCHES Groepsegoïsme Tussen neus en lippen Toi hoofd en hart BEWIJSMATERIAAL GEVONDEN Orde-maatregelen te Djakarta Koel weer blijft Belastingaanslagbiljetten o.averoor zaakten prijzenslag55 Autobus in Italië te water geraakt 17 doden bij twee vliegrampen .J DINSDAG 14 AUGUSTUS 1951 Een grote georganiseerde beweging tot omveMS/erping van de republiek Indonesië en vervanging daarvan door een Sovjet bewind is mislukt, daar ongeorganiseerde elementen te Priok en Bogor (Buitenzorg) incidenten hebben veroorzaakt, aldus be richt de „Javapost", welk blad „waarnemers te Surabaja" citeert. Het blad, dat de vorige week opschudding verwekte door het bericht over een poging om de regering omver te werpen en een Sovjet-regering in te stellen, schrijft thans, dat de regering „betrouwbaar bewijsmateriaal" heeft gevonden, dat „onomsto telijk" in de richting zou leiden van buitenlandse mogendheden. V eel communisten in arrest De arrestaties op Sumatra Officiële bekendmaking Willem Ruys heeft vertraging Nam II waarschuwt: Geen enkele vooruitgang Dr. Stein geopereerd BINNENVAARTUIG BIJ URK GEZONKEN Toi groie verwondering van de Westerse wereld heeft de Sovjet-Unie de Brits-Amerikaanse uitnodiging, om de con ferentie over hei Japanse vredesverdrag bij ie wonen, aan vaard. Hei Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Russische regering de Ame rikaanse ambassadeur in Moskou Zondag over dit besluil van Moskou heeft ingelicht. De Sovjet-delegatie zal geleid worden door Andrei Gromyko, waarnemend minister van Buitenlandse Zaken. Andere leden van de delegatie zijn Panjoesjkin, ambassadeur in Washington, Zaroebin, am bassadeur in Londen, en Golimsky, een functionaris van hei Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Derde ontwerpverdrag circuleert reeds Morgen, Woensdag, het feest van Maria Tenhemelopne ming, zal ons blad niet ver schijnen. DE DIRECTIE Bijdragen woningwetbouw Vakcentralen richten zich tot regeling V. ARGENTIJNS BEZOEK OP SOEST DIJK m MORRIS iejmycu (mj! ZEILJ OPPERS Enig herstel der prijzen? Zeven en dertig doden 75sié JAARCANG No. 25149 B 50 ramt flatgebouw f wam BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: StumpMusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Dmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Vocw klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De grote illegale beweging, waarvan het blad spreekt, zou voor de uitvoering van haar plannen gebruik willen maken van „organisaties in West- en Midden- Java en voor Oost-Java van groepen in het gebied van Banjuwangi en Zuid- Malang, die „Barisan Sakit Hati" (strijd groep der gegriefden) genoemd kunnen worden". Volgens de „Javapost" zouden te Priok en Bogor incidenten zijn uitge lokt door andere buitenlandse illegale agenten, waardoor de grote illegale be weging tot omverwerping van de repu bliek Indonesië in het honderd liep. Het blad meldt voorts, dat genoemde Bari san door bemiddeling van een Chinees burger een schreven zou hebben gericht aan de regering van de Chinese volks republiek, waarin de zinsnede voorkomt: bapalc (vader) mao (verlos ons). Volgens zegslieden van de „Javapost" zou bet de regering bekend zijn, dat de betrokken organisaties in geheel Indo nesië instructies zouden hebben ontvan gen om zich voor te bereiden op een algemene actie. Het sein zou weldra ge geven worden. De nodige wapens zou den uit het buitenland komen. o.m. zouden zij uit Singapore gesmokkeld worden. Inmiddels was er vandaag te Dja karta geen bevestiging te verkrijgen van berichten, dat in de hoofdstad 14 arrestaties zouden zijn verricht. De correspondent van Aneta seinde dat vertegenwoordigers van de com munistische partij te Medan bij de gouverneur van Oost-Sumatra hebben geprotesteerd tegen arrestaties van communistische leiders tijdens de razzia's. Naar later wordt vernomen, beloopt het aantal arrestaties te Djakarta meer dan zestig. Onder de arrestanten be vinden zich twee Chinezen. De arres taties werden verricht door het basis commando en houden verband met de gebeurtenissen te Priok, in de vorige week, zo wordt van bevoegde zijde vernomen. Officiële gegevens terzake zijn nog niet te krijgen, doch het te Medan ver schijnende linkse blad „Rakjat" bericht, dat de commissaris van Noord-Sumatra van de P.K.I. (communistische partij), Jusuf Adjitorop, en voorts Abdul Karim en andere leden van de P.K.I. zijn ge arresteerd. Het blad publiceert in -totaal vijftien namen van te Medan en .elders in Oost-Sumatra gearresteerde commu nisten. Voorts zouden huiszoekingen zijn verricht in het kantoor van de P.K I. te Medan en het bureau van de Sobsi (communistische vakcentrale), waar het gehele archief in beslag werd genomen. Naar voorts verluidt, zijn ook verschei dene personen aangehouden, die voor aanstaande posities bekleedden in de voormalige deelstaat Oost-Sumatra, zo als Tengku Saidbun, de Sultan van Asahan. Onder de gearresteerden bevinden zich ongeveer vijftig Chinezen en vier N e- derlanders. In een officiële bekendmaking van de militaire autoriteiten wordt gezegd, dat de legerleiding in Oost-Sumatra reeds lang vermoedde, dat er elementen aan wezig waren, wier doel het is de vei ligheid te verstoren, De gebeurtenissen op Java in de laatste tijd versterkten deze vermoedens. 6 Augustus kregen al le eenheden van lege^ en politie in de Karolanden, Bovenlangkat, Deli en Bo- venserdang opdracht tot een actie, ten einde de ongeregelde benden en andere rustverstorende elementen te vernieti gen. Dank zij de volledige steun van de bevolking en de plaatselijke instan ties konden vele bendeleden ingerekend worden en hun wapens In beslag geno men. 11 Augustus kregen de machtsin stellingen opdracht elders in Oost-Su matra, met inbegrip van Medan, zui veringsacties en razzia's uit te voeren met hetzelfde doel, aldus de bekendma king. Op de rede van Belawan heeft de „Willem Ruys" de gehele Zaterdag ge wacht op gelegenheid om de zeventig voor Deli bestemde passagiers te ont schepen. Dit kon met zeven- uur ver traging, na zonsondergang, geschieden. llllflIIIIIIIIIIIIMIIIIIMIIIItmillllillllillllIHmlIIIIIIIIIHIIIIHI Ter voorkoming van ordeverstoringen heeft het militaire commando van Dja karta bepaald, dat op 17 Augustus slechts toestemming! zal worden gege ven voor feestelijkheden, die overeen komen met de geest van een herdenking der onafhankelijkheidsafkondiging. Or ganisaties, die aan de viering wensen deel 4e nemen, dienen dit te doen in overeenstemming met het programma en met goedkeuring van het plaatselijk comité te Djakarta. Tijdens de plechtigheid op het paleis van president Sukarno, waar deze o.m. een rede zal uitspreken, is het iedere organisatie verboden een plechtigheid te houden. Ook zijn spandoeken met leuzen inzake partijeisen of met critiek of op hitsende spreuken, enz., verboden. Voorts mogen geen portretten of ca- ricaturen worden vertoond. Voor het houden van optochten, de monstraties en massavergaderingen is vergunning vereist. Een scherpe verklaring van de voor naamste communistische gedelegeerde bij de wapenstilstandsbesprekingen in Kaesong, de Noordkorcaanse luitenant- generaal Nam 11, die gisteren zowel door Kadio-Peking, als Kadio-Pyongyang is aangehaald, heeft het optimisme, dat aanvankelijk na dc conferentie van Zon dag in geallieerde kringen heerste, weer in pessimisme doen verkeren. De rode delegatieleider waarschuwde, dat er „geen enkele vooruitgang" op de con ferentie zal worden gemaakt, tenzij dc V. N. hun standpunt inzake dc kwestie van de bufferzone wijzigen. De afgevaardigden van de V. N. had- Dr. J. Stein S.J., directeur van de Vaticaanse Sterrenwacht te Castel Gan- dolfo, heeft dezer dagen een zware darmoperatie ondergaan. Zijn toestand is bevredigend. Zijn vele vrienden en bekenden in Nederland zullen hem ze ker wel met een gebed willen geden ken, opdat de tachtigjarige spoedig ge heel hersteld mag zijn. Maandagavond is het binnenvaartuig Anni. 342 ton, op het. IJsselmeer, twee km. uit de polderdijk bij Urk, gezon ken Het wrak vormt een gevaar voor de scheepvaart. De- Anni, met grint ge laden, was om zeven uur uit Uik ver trokken met bestemming Lemmer. Verwachting tot Woensdagavond: Wisselend bewolkt met aanvanke lijk enkele verspreid voorkomende lichte buien. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Iets hogere temperaturen. Woensdag: Zon 5.22—20.06 Maan 19.422.22 Donderdag: Zon 5.24—20.04 Maan 20.033.57 tVan onze weerkundige medewerken Ue buien die gisteren vielen waren PY.er het algemeen niet zwaar, behalve °jj Den Haag, waar op Ypenburg nog mm. viel, en in De Bilt, waar 9 mm. Xle-L Elders waren de hoeveelheden ge- j n2' Ons land komt vandaag onder de övloed van een smal stijggebied van de Uchtdruk te liggen, waardoor een ver kering van het weer is te verwachten. e kans op buien wordt kleiner en die zonnige perioden groter. Na Woens- 8 kan ons weer een nieuwe Oceaan- di°h'n® bereiken, welke hedenochtend cht bij IJsland was genaderd. i ^("berweer is er deze week niet meer War Ct vooru'tz'cht stellen, daar de t«r lucht, die gisteren met tempera- en "rf1 »an 25~3® C- n°g over Polen v Balkan aanwezig was, nog steeds d» IA ?oor de koelere Oceaanlucht in dre van West-Rusland wordt ge- da„),en' Augustus zal ook de komende "°E temperaturen beneden nor- aal bhjven brengen. Tevens heeft het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt, dat eerc derde, herzien ont werp voor een Japans vredesverdrag dat gisteren is gereed gekomen, reeds onder de belanghebbende regeringen rondgaat. De conferentie zal op 4 Sep tember te San Francisco beginners. Waarnemers in Washington zijn zeer verrast, dat de Sovjet-Unie heeft toe gestemd aan de conferentie te San Fran cisco deel te nemen zonder dat com munistisch China deelneemt. De vraag doet zich voor, aldus de waarnemers, of de Russen van plan zijn de besprekin gen te hinderen en het de delegaties onmogelijk te maken het voorgenomen doel te bereiken. Men neemt aan. dat het eerste geschilpunt zal zijn de deel neming van communistisch China. In diplomatieke kringen in Londen meent men, dat de deelname van de Sovjet-Unie de conferentie te San Francisco van een formele bijeen komst zal maken tot een belangrijk treffen tussen Oost en West. Ook in deze kringen wijst men er op, dat de Sovjet-Unie herhaaldelijk te kennen heeft gegeven, dat zij geen vredes verdrag zou tekenen, waaraan de Chi nese volksrepubliek geen deel zou hebben. Men verwacht daarom in Londen, dat de Sovjet-delegatie de HELPT oe BISSCHOP KERKEN BOOti/CH/ grondbeginselen van het verdrag betwisten. Een woordvoerder van het Parijse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft zich eveneens in gereserveerde zin uit gelaten over de Russische deelneming. In politieke kringen ziet men in de Sov jet-stap een nieuwe fase in de „vre descampagne". in zo verre, dat de jong ste stap de Amerikanen in hun politiek zou kunnen hinderen. In regeringskringen te Bonn werd de Russische stap toegejuicht. den op de bijeenkomst van gisteren hun waanzinnige poging onthuld, om de mi litaire demarcatielinie ten Noorden van de 38ste breedtegraad te bepalen. Admiraal Joy had verklaard, dat vol gens dit voorstel de huidige frontposi ties als uitgangspunt genomen zouden worden en naar het Noorden zouden worden verschoven, om een gedemili tariseerde zone te vormen. De V.N' zijn voor een impasse verantwoordelijk, al dus verklaarde Radio-Peking, indien zij aan hun voorstel vasthouden en weige ren het „juiste en redelijke" communis tische plan voor een demarcatielinie langs de 38ste breedtegraad te bespre ken. Generaal Matthew Ridgway heeft gisteren in een interview met het Amerikaanse weekblad „United States News and World Report" gezegd, dat de communisten in Korea „geen con creet bewijs hebben geleverd van op rechte, vreedzame bedoeling", ondanks de langdurige wapenstilstandsonder handelingen te Kaesong. De Ameri kaanse opperbevelhebber in Korea meende, dat de V.N. de communistische bedoelingen moeten beoordelen niet naar de woorden maar naar de daden. „De ononderbroken stroom van on waarheden, verdraaiing en gekleurde verklaringen door de communistische publiciteitsmedia geproduceerd, heb ben alle twijfel omtrent de bedoelingen der communisten weggenomen", al dus Ridgway. Daarom, aldus de gene raal, weten onze troepen waarom zij strijden. Hun moreel is nooit beter ge weest. De Raad van Vakcentralen heeft een telegram gestuurd aan de ministerraad waarin hij zegt kennis te hebben geno men van de wijzigingen van 2 Augus tus van de beschikking bijdragen Wo- ningwetboüw 1950. De raad stelt vast aldus het tele gram -dat de consequentie van deze wijziging betekent een huurverhoging voor nieuwe woningwetwoningen en voor reeds gebouwde woningwetwonin gen waarvan de definitieve financiering nog geregeld moet worden. Deze huur verhoging zal volgens de raad vergaan de gevolgen hebben voor de loon- en prijspolitiek. De raad verzoekt derhalve de raad van ministers dringend op korte termijn een onderhoud toe te staan, teneinde de maatregel en zijn ge volgen nader te bespreken. 't Onfeilbaar woord, door Rome uilgesproken, Bezegelde de waarheid, dat de Zoon Zijn Moeder opnam in Zijn eeuw'ge woon, Toen Zij haar moede ogen had geloken. De hemellucht ers, schitterendst ontstoken, Der orgelmotiden golvende geruis, Verkondigden de vreugde van Gods Huis, Waar alles scheen in jubel losgebroken! O wonderbaar ontwaken uit de dood, Ontroerende voleinding harer dagen: Daar tverd een Moeder hemelwaarts gedragen Door 'f Kind, dat ééns gerust had in haar schoot! LIÜWINA DIEPENBROCK De Koningin en de Prins hebben in het paleis Soestdijk ontvangen de com mandant van het hier te lande vertoe vende opleidingsschip van de Argen tijnse marine, kapt.-luit. ter zee Ogara. In diens gezelschap was de eerste offi cier van het schip, luit. ter zee eerste klasse Sanches Sanudo. Ook de gezant van Argentinië. Valenzuela. was bij de ontvangst tegenwoordig, evenals vice- admiraal Rost van Tonningen. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Nadat de maand Mei in een aantal branches van de detailhandel een niet onaan zienlijke daling van de geldomzetten te zien gaf, bracht de maand Juni, blijkens de omzetstatistieken van het Economisch Instituut voor de Middenstand, in ver scheidene branches weer omzetstijging b.v. in de detailhandel in zuivelproducten, in aardappelen, groenten en fruit, in kruidenierswaren en in tabaksfabrikaten. De omzet in dc detailhandel in alcoholhoudende dranken nam zelfs aanzienlijk toe als gevolg van de verwachte accijnsverhoging. In die sectoren van de detailhandel, waar men zich bezig houdt met de ver koop van duurzame consumptiegoede ren, werd ten opzichte van Mei j.l. nog enige teruggang geboekt- ïen opzichte van April j.l. was in sommige branches sprake van enige verbetering. In de rijwielhandel en de detailhandel in sportartikelen liepen de omzetten onder invloed van het seizoen niet onbelang rijk op. Stijging of daling van de geldomzetten in de middenstandsondernemingen in Juni 1951 to.v. de omzetten in: April 1951 Detailhandel in alcohol houdende en alcoholvrije dranken -f- 42 Detailhandel in aardappe len, groenten en fruit 24 Siagersbedrijf 19 Kruideniërsbedrijf 14 Detailhandel in zuivelprod. 14 Detailhandel in tabaks fabrikaten 14 Mei 1951 -I- 47 f 14 9 6 6 13 Detailhandel in schoeisel Detailhandel in textiel Banketbakkersbedrijf Detailhandel in glas, aarde werk, porcelein en huis houdelijke artikelen Detailhandel in meubelen en aanverw. artikelen 31 23 Blijkens de gegevens van de spaar banken vermindert de ontsparing en zulks laat niet na op het omzetverloop in de detailhandel invloed uit te oefenen. De gevolgen van de omzetdaling in een aantal branches in de duurzame consumptiegoederensector kunnen in het bijzonder voor middenstandsbedrijven met grote d.m.v. credieten gefinancierde voorraden noodlottig zijn. Immers de onvoldoende omzet bedreigt in de eerste plaats de liquiditeit. Indien de onder nemingen niet tijdig genoeg aan hun verplichtingen kunnen voldoen, zijn zij gedwongen hun grote voorraden bene den de inkoopsprijzen van de hand te doen, teneinde hun bedrijf gaande te kunnen houden en eventueel tegen la gere prijzen te kunnen inkopen. Voorts komt de ontvangst van de belasting- aanslagbiljetten de middenstand in lal van branches weinig gelegen. Deze om standigheden vormen wel de voornaam ste oorzaken van de „prijzenslag" in de jongste maanden. Daarmede is aange toond, dat de sterke prijsdaling slechts van lijdelijke aard is, hetgeen weer niet impliceert dat de prijzen in het najaar seizoen wederom dezelfde hoogte zullen bereiken als in het eerste kwartaal van dit jaar- Daarom is een voorzichtige voorraadpolitiek en waar mogelijk een beperking van het assortiment geboden. De soliedste en goedkoopste levensverzekering is de matigheid^ O In een klein meer in het Venostadal, in Noord-Italië, is gisteravond laat een autobus te water geraakt. Zeven en dertig personen zijn omgekomen. Slechts een vrouw kon gered worden. Zij wist op het laatste ogenblik uit een raam te klimmen. Onder de omgekomenen bevinden zich Italianen en buitenlan ders. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mitRmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. De directeur van de Staatsmijnen te Heerlen, drs. A. C. J. Rottier, heeft op de sociale studieweek te Rolduc de spijker recht op de harde kop geslagen, toen hij zei, dat wellicht het groepsegoïsme de voor naamste plaats inneemt onder de fac toren, die tegenwoordig de noodzake lijke samenwerking codariip bedrei gen, dat in plaats van klassenstrijd een standenstrijd zou kunnen ontbranden. Door dit groepsegoïsme ontstaat o.i. het verschil bij de practische toepas sing der algemeen erkende en aan vaarde en algemeen geformuleerde beginselen der Pauselijke sociale en cyclieken. Daarom moeten de uerschil- lende groepen of standen zich elk voor zich ernstig beijveren om hun groeps egoïsme te overwinnen en zichzelf te beschottwen als een onderdeel van het maatschappelijk geheel. Alles wat dn groepsegoïsme kan bevorderen dient daarom vermeden en rigoureus bestre den te worden zoals een machtsbe wustzijn, dat liever decreteert dan dis cussieert een te eenzijdige georiën- teerdheid op de eigen groepsbelangen, waardoor de belangen van andere groepen te weinig worden ontzien of geëerbiedigd, een geest van_ ie grote zelfvoldaanheid, die elke critiek als beledigend afwijst, een overschatten van het getal en een onderschatten van eruditie, traditie, cultuur en intel ligentie. een behoudzucht, die het mo nopolie van bepaalde voorrechten voor zichzelf opeist en een ieder, die daar op goede gronden mede aanspraak op meent te mogen maken, als een on rechtmatige indringer a priori de voet dwars zet, en het proclameren van het eigen onderdeel als het belangrijkste van het geheel. De verschillende stan den en groeven in de maatschappij zijn historisch gegroeid. maar deze groei is geenszins tot stilstand geko men. Zoals zij zelf het resultaat zijn van tal van veranderingen en ver schuivingen in het verleden, zo zullen zij ook thans en in de toekomst aan veranderingen en verschuivingen on derhevig blijven. De mens bouwt de maatschappij slechts in de lijd en overeenkomstig de dwingende eisen van een bepaalde tijd. En deze, onze tijd vol moeilijkheden en zorgen voor allen eist een oplossing, die zowel de lasten als de lusten evenredig en recht- vaardig verdeelt en bij deze verdeling dient rekening gehouden te worden met. de rangorde der waarden op gees telijk en stoffelijk gebied. Da* de hui dige standsindeling niet overal en al tijd. aan die rangorde der waarden geheel beantwoordt, is een feit. waar op drs. Rottier terecht heeft gewezen. REFLECTOR Twee vliegtuigongelukken, een in En geland en een in de V. S„ waarbij drie militaire vliegtuigen waren betrokken, hebben gisteren, in totaal minstens ze ventien mensenlevens 'geëist. In Enge land zijn twee vliegtuigen van de R.A.F., een „Wellington"-bommenwer- per en een kleine twee-persoons „Marti- nette" boven Hudswell in Yorkshire met elkaar in botsing gekomen en neer gestort. De zes leden van de bemanning van de bommenwerper en de twee in zittenden van de „Martinette" kwamen, allen om het leven. Bij Seattle, in de Amerikaanse staat Washington, is een zware bommenwer per van het type B-50, een verbeterd model van het B-29 Superfort. op een heuvel neergestort, nadat het viermoto rige gevaarte zich in zijn val eerst door een gedeelte van een flatgebouw ge boord had. Door rondvliegende bran dende wrakstukken werd het flatge bouw, waarin twintig gezinnen woon den, vrijwel onmiddellijk in lichter laaie gezet. Na een uur waren reeds negen doden geteld: de zes inzittenden van het vliegtuig en drie bewoners van het flatgebouw. Maandagavond is in de Jan Evertsen- straat te Amsterdam een voetganger, die vermoedelijk onvoorzichtig overstak, tegen een passerende auto gelopen. Het slachtoffer werd zo ernstig gewond, dat het ter plaatse overleed. Lorelei krygt bezoek Men weet, dat sinds erbij gehaald en de kist werd geopend. Prompt enige tijd een heuse Lo- fchofen er 24 slangenkop- relei van vlees en bloed ?.en s]sfe™, over de rand. ue talrijke aanwezigen op de rots in de Rijn bij St. Goarshausen ten ver- make van de touristen tieur haar zit te kam men. Ruim 1500 leden van de Europese jeugd hebben thans besloten op de rots van de Lorelei de eerste Europese jeugd- stad" te bouwen, „Icli weisz nicht was soil das bedcuten." Het Ding Twee bewoners van het dorp Villanova in Italië vonden een metalen kist je. Zij sjouwden het mee naar huis in de overtui ging, dat het-een schat bevatte. De buren werden namen gillend ijlings de vlucht. De eigenaar, de directeur van een rond reizend circus, die het kistje verloren had, kwam juist op tijd om een pa niek xn het dorp te voor komen. Te veel correspondentie Een Engels oorlogs bruidje in %San Francisco hield er zegge en schrijve maar eventjes 21000 cor respondentievrienden op na. Dit was manlief wat al te bar, en dat kunnen we ons best begrijpen. Men trouwt niet met een vrouw om haar aldoor maar brieven naar ande ren te zien pennen of likken en zijn „home sweet home" tot een cor respondentie-afdeling te zien maken. Maar vrouw lief vond dat heel onrede lijk en verweet haar man een kinderachtige jalou- zie, die wel eens tot schei ding zou kunnen leiden. En om te tonen, dat het haar ernst was. diende ze een eis tot echtscheiding in. Maar nadat zij met haar man tot een compro mis was gekomen en dui zend correspondentie vrienden mocht aanhou den. besloot zij genadig lijk de eis in te trekken. Koninklijke speler Koning Faroek van Egypte, die nog altijd aan het huwelijksreizen is, heeft van het Casino in San Remo afscheid geno men, na er meer dan 50 millioen lire aan de bac- carat-tafel gewonnen te hebben. De belangstelling voor baccarat is met de Egyptische vorst uit San Remo verdwenen. Faroek beweert een eigen systeem te hebben, waarmee hij soms kolossale bedragen wint, maar waai schijnlijk ook verliest, al zegt hij dal niet. Hij probeert op het ogenblik zijn geluk, in Monte Carlo, terwijl zijn vrouwkoningin Nar- riman, in San Remo blijft. Met een motorboot, steekt hij geregeld over. Nu be grijpen wij, waarom ons land niet op het huwe- lijksreisprogram. van de Egyptische monarch stond. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1