Spaarndammer maakte oude schuur tot geriefelijke woning Haarlems Cricket-elftal klopte Derby Haarlem wint Zilveren Molen-tournooi .VAN CENTRALE VERWARMING Uitbreidingsplan Tuindorp Zuidwest in de raad II I I. L M A X Materiaal werd bijeengespaard en naar eigen smaak verwerkt ■Haf A/a strafschoppen tegen RCH i wÊm GROEN Co. 22 woningen voor bejaarden nabij de Beatrixschool HERINGA WUTHRICH Amsterdainsclie Rijtuig Mij N.V- MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 PAGINA 2 Hartelijk afscheid van zuster Augustina Druk bezochte receptie Burgerlijke Stand Engelse roeiers te zwak Geen kans voor de roeiers BRUGWACHTERSHUIS JE AAN HET SPAARNE Transformatorstation aan de Kruisstraat H.O.V.-concert in het Bloemendaalse Bos Arbeider met hand bekneld BLOEMENDAAL - TEL. 22143 Orgelbespeling ALS IN BLOEMENDAAL GEBOUWD WORDT St. Benedictus roept gegadigden op Telefoon voor Sociale Zaken Vechtpartij in café ATHLETIEK Onderlinge wedstrijden dames-athletiek G.I.T.A. ZOMERAVOND. VOETBAL Gezinsavond Zomer-concert H.O.V. Examen Hoofdakte 600 wandelaars te Santpoort AANDVOORT Bridge-drive Negerballet Collecte-opbrengst Badplaatstournuux WATERPOLO Haarlems zevental won Jeugd kringen tournooi Waterpolo-uitslagen WASSERIJ DUYN 'n TIP VAN B H.H. TUINIERS WONINGRUIL Ondernemersp rijs: Sedan f 6290.-— Cabriolet f 7630.— Official dealer: HAARLEM - PLEIN 21 - Tel. 10338 - Ï2730 In deze tijd van woningnood is het niet meer als een zeldzaamheid te be schouwen. dat iemand op een goede dag zich bezig gaat houden met de ge dachte zyn eigen huis zélf te bouwen. Een dergelijke gedachte is ook opgeko men in het brein van de heer Warmer dam uit Spaarndam. Dat was in 1946. Er stonden nog wel huizen in zijn dorp, die bewoonbaar te maken waren, maar de verbouw zou evenveel gaan kosten als het huisje, d£t bij in zijn fantasie reeds had geconstrueerd. Van die oude schuur bij de palingrokerij van zijn grootvader viel volgens hem best wat te maken. Hoe de woning er precies uit zou komen te zien wist hij toen zelf nog niet. Hij begon te werken in zijn vrije tijd. Soms werd het nachtwerk. Hij deed er drie jaar over. De Spaarndammers zagen hoe de schuur omgetoverd werd in een lieflijke woning vol 'eigenaardigheden. De héér Warmerdam bouwde niet alleen het huis naar zijn eigen ideeën, maar legde zijn fantasie ook in de gehele aankle ding van de woning. Daar in Spaarn dam staat een zonderling huis, zeggen sommige bezoekers, maar anderen ver tellen er verhalen vol bewondering over Over verschil van smaak valt niet te twisten. De familie Warmerdam voelt er zich best thuis. Er is maar weinig in hun woning te vinden, wat niet door hen zelf gemaakt is. En alles is met oud materiaal voor elkaar gebokst. De muren waren er al. De houten wanden van de schuur zijn blijven staan. Alleen is er op één van de hoe ken een uitbouw gemaakt. Die dient nu voor eetkamer. Het dak van de schuur is verrijkt met een torentje. Dat is niet zo maar een overbodig versier sel maar herbergt de W.C. en badka mer. De weinige ruimte, waarin de heer Warmerdam zijn fantasie kon uitle ven. is als het ware tot op iedere cen timeter benut. Hij was gebonden aan de grootte van de schuur en aan het materiaal, dat hij tot zijn beschikking had. Zijn bedoeling was uit het ma teriaal te halen, wat er uit te halen viel. „Maar U had zich toch wel enig idee gevormd, hoe het huis gebouwd en ingericht moest worden?" „Ik maakte tevoren nooit vaste plannen. Ik hield vast aan enkele hoofdlijnen, maar ik had helemaal geen idee, hoe het huis worden zou", zo vertelde on ze gastheer. Het kwam meermalen voor, dat hij onder het werk plotseling van plan ver anderde omdat het materiaal, dat hij onder handen had, hem op andere ge dachten bracht. Uit een puinhoop achter het ouderlijk huis. zocht hij gave bouw stenen en gebruikte die om tegen de binnenkant van de schuurwanden muurtjes op te trekken. Er waren er echter niet voldoende en de rest van de stunhoop, bestaande uit vormloze straat klinkers, moest er ook aan geloven. De bouwstenen werden gepleisterd en ae straatstenen bleven zoals ze waren. Het geheel geeft een verrassend effect. Dit is echter niet het enige, dat de bezoeker verrast. Wat de heer Warmer dam van alle mogelijke materialen ge maakt heeft, getuigt van een rijke fan tasie. Het plafond bestaat uit geschilde sparren en stukken wit geschilderd kar ton. Die sparren zaten in de vroegeie schuur. Ze zijn van een streekje Yerf's voorzien en worden nu voor de stevig heid gesteund door een paar flinke bal ken. En aan deze zoldering hangt een lampekap, die van alle dingen in de kamer wel het eerst opvalt. Men kan er een stukje Spaarndam uit halen. De kap stelt een afdekking van sluishoofden voor. Daarboven op staat een ducdalf, die met een tros aan het plafond is be vestigd. In de sluishoofden van Spaarn dam zijn wapens aangebracht, o.a. van Rijnland. Hier zijn deze vervangen door afbeeldingen. die op Spaarndam be trekking hebben. Ook de lantaarns, die vroeger de sluis verlichten, zijn niet ver geten. Afgewisseld met meerpalen om zomen zij de zijkant van deze lampe kap. Een prachtig stuk werk. Maar er is nog veel meer te zien in deze kamex. De radio is niet gewoon ondergebracnt in een kastje, maar in een muziektem pel en de luidspreker is in de vorm van een podium gebouwd. De voordeur en de enige kamerdeur hebben ook al iets bijzonders. Toen de heer Warmerdam een keer in de Nij- een stuk oud roest zijn aandacht. In zijn gedachten werd dat roestig ijzer tot een mooi stukje smeedwerk. Precies wat hij hebben moest. Thans siert het de ka merdeur en het raampje ernaast. De deur zélf is als een kasteelpoortje uit de middeleeuwen. Er is verscheiden heid aan kleur en stijl in dit zelf gefa briceerde huis. Tussen de eigendommen van zijn grootvader was een rek, waar aan 'vroeger paardentuig gehangen werd. Het onderging enige kleine ver anderingen en de bezoeker kan er nu zijn jas en hoed aan hangen. Een bijzondere kapstok, even bijzon der als' de gehele constructie van dit huis. De keuken alleen is modern inge richt. Deze is aan de vroegere schuur vastgebouwd. Boven is er nog een slaap kamer. Ieder hoekje doet zijn dienst. Alles is gebouwd naar het aanwezige materiaal en de ruimte. De heer Warmerdam, die schilder van zijn beroep is, heeft een grote lief de voor het ambacht. In de kamer van zijn naar eigen smaak ingericht huis, prijkt een paneel waarop hij met sierlij ke letters een spreuk van Const. Huy- gens heeft geschilderd. „Die het ambacht wel verstaet daer hij van leven moet. En die 't niet wel alleen, maar wel en gecme doet. Be leeft het g-rootst gelück, dat yemand kan begeeren." Hij heeft dit geschilderd in door hem zelf ontworpen lettertypes, waar mee hij op een schilderswedstrjjd de eerste prijs won. Ook zijn huis is een eigen ontwerp, dat reeds de belangstelling van vele be- verheidsschool te Haarlem kwam trok zoekers aan Spaarndam getrokken heeft. "v A""" -C X - BIOSCOPEN Rembrandt: Papa Boem, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Tea for two, volw. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 j'. 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Een woudsprookje, a.l. 11, 2, 3.30, 7 en 8.30 uur. Cty: De inspecteur-gene raal, a.l. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: RobinsonTurpin, a.l. 11, 1, 3, 5, 7 en 9 uur. Speciale filmvoorstellingen Rembrandt: Bambi, a.l. 10.30 uur. City: Het gebochelde paardje, a.l. 10.30 u. Dinsdag 21 Augustus Grote Kerk: Orgelbespeling door George Robert, 8 uur. Kathedrale Basiliek: Gelegenheid om de toren te beklimmen om 3 en 4 uur. Roeiwedstrijden op het Spaarne; in de eerste race van de overnaadse vier won Haarlem. Tiidens een druk bezochte receptie heeft de eerwaarde zuster Augustina gistermiddag in de St. Philomenaschool te Haarlem-Noord afscheid genomen van allen met wie zij in de negentien jaar dat zij als hoofd aan de school verbon den was, in aanraking kwam. Pastoor A. van Eeden, die ondanks het feit dat hij nog niet geheel hersteld is van de aanrijding die hem vorige week over- kwam, toch gekomen was, sprak als eerste de scheidende zuster toe. De pastoor bedankte haar namens de gehele parochie voor het vele belang rijke werk, dat zij in de loop der negen ben jaren heeft verricht en riep Gods zegen af over haar nieuwe werk te Bussum. Namens het schoolbestuur werd zuster Augustina een bureau met stoel aangeboden. Vervolgens sprak mejuffrouw Kuite, een der leerkrachten van de school, die haar hartelijke woorden namens het personeel van een vulpenhouder verge zeld liet gaan. De derde woordvoerder was de heer A L Peeters die namens de hoofden van andere scholen bedankte voor de stevige samenwerking. Hij wees op het feit, dat de begrippen Augustina en Phi- lomena nogal eens door elkaar worden gehaald en dat dit wel tekenend was voor wat de zuster voor de school h eft betekend. Spr. bood een fotoserie van de school aan. De mspecteur van het LO., de heer Schoenmakers, kon helaas niet aanwezig zijn, doch gaf doorrnid- óel van een hartelijk schrijven blijk van ziin bijzondere waardering. Hierna hebben gedurende buna twee uur honderden Parochianen leerlingen en oud-leerlingen persoonlijk afscneia genomen van zuster Augustina, die slot een dankwoord sprak. De eerwaarde zuster Agnes uit Bus sum, die in plaats van zuster Augustina benoemd is, heeft sinds 1932 als hoofd van de Henricusschool zeer veel ver dienstelijk werk verricht en haar ver trek betekent voor Bussum dan OOK een groot verlies. Mede daardoor kun nen de beide scholen er van verzekerd zijn, dat de zusters haar nieuwe taak met hetzelfde enthousiasme en resuxtaat op zich zullen nemen GEBOREN: M. Aangeenbrug-Franken, M. H Costerus—Flipsen, C. J. J. de Graaf- Dulk M. G. C. Reinaldavan Brussel, zoon. D J J FlantingaAlders, J. P. Roorda— Volkmaars, J. M. T. Salle—Buys, T. Althui- sius—Bakker, G. van Beusekom—Koster, J. Stolwijk—Zwemmer, dochter. ONDERTROUWD'. H. J. v. d. Berg en M. Konings; S. Szermach en J. C. Driehuizen. OVERLEDEN: A. de Jong, 58 j. Gasthuis- vest; C. H. Ritter—van Dootingh, 77 J„ Bad huisstraat: J. J. Schutter, 75 j., Berckheijde- itraat. Op de laatste dag van hun verblijf in Haarlem hebben de gasten uit Derby op twee fronten een gevoelige nederlaag moeten incasseren. Het cricketteam uit Derby moest in het Haarlems elftal z'n meerdere erkennen en de Engelse roeiers, die bij „Het Spaarne" te gast waren, kregen op alle nummers een lesje dat hun nog lang zal heugen. Over een lesje gesproken. Het komt de Engelse criket-reputatie niet ten goede dat een elftal uit Derby zich door een Haarlems elftal, dat waarschijnlijk nog niet eens in z'n sterkste samenstel ling speelde, liet. afslachten- Op een totaal van 74 runs hadden alle batsmen een beurt gehad. Het had wel iets weg van een debacle toen er 5 wickets ge vallen waren en de telegraaf slechts 16 runs aanwees. Smithurst (15) en Bald win (22) wisten de collapse enigszins te stuiten, maar het totaal van 74 was toch maar erg povertjes. De Haarlemse bow lers v. d. Heyden en P. Maas hadden veel succes hetgeen hun cijfers, beiden 417, wel uitwezen. Peereboom met 213 mocht er ook zijn. Zo stond het Haarlems elftal dus voor de niet al te moeilijke taak dit totaal te passeren en na de twee draws van Rood en Wit en Haarlem thans eens voor een Haarlemse zege te zorgen. Joop Voogd en Cees de Nijs openden voor Haarlem en onmiddellijk legden deze er geducht het hout op. Toen De Nijs er 29 had geslagen kon hij ver trekken, maar toen reeds werd het En gelse totaal ernstig bedreigd, n.l. met 50 runs. Met Hub Boeree op de mat werd dan ook het Engelse totaal gepasseerd en toen op 111 de Haarlemse aanvoerder sloot, was na De Nijs ook Boeree voor een goede 26 verdwenen. Voogd bleef met een keurige 41 not out. Hans Winter 10 not out, zodat Haar lem met 8 wickets deze eenzijdige strijd had gewonnen. Baldwin en James had den resp. 137 en 127 gebowld. Een roeiploeg van een kleine twintig man was te gast bij ,,Het Spaarne", maar ook deze Engelsen hebben moeten ervaren dat zij met sterker troeven naar Haarlem dienen te komen, wil men wat prijskes mee naar Derby terug ne men. Het was weliswaar een gezellig roeifestijn, waarbij burgemeester Cre- mers van zijn oude liefde nog eens blijk gaf, maar bepaald veel tegenstand on dervonden de roeiers van onze Haar lemse vereniging toch niet. Slechts het nummer overnaadsev ier gaf nog enige strijd, maar werd tenslotte toch royaal door onze stadgenoten gewonnen, even als de gladde vier, terwijl het skifnum- mer eveneens voor Haarlem was. Ook in de andere, minder belangrijke num mers bleven de Haarlemmers de baas. Uit handen van de heer F. L. de Groot, vice-voorzitter van „Het Spaarne" ont ving de ploeg uit Derby de Spaarnegeus en de Engelse deelnemers éen speldje als aandenken aan dit festijn. Het was voor de Engelsen sport- technisch gesproken Zaterdag dus een droevig afscheid van de Spaarnestad, maar in de avonduren, toen men in De Leeuwerik gezellig bijeen was. bleek het leed van de diverse neder lagen geheel vergeten en riep men elkaar een hartelijk tot weerziens toe in Derby het volgend jaar. Zoals bekend is in een der vorige raadsvergaderingen bezwaar gemaakt tegen een te duur brugwachtershuisje bij de Gravenstenenbrug. Er is nu een huis je van kleinere afmetingen ontworpen, dat volgens B. en W. aan redelijke eisen voldoet en waarmede de uiterste grens van een verantwoorde soberheid is be reikt. Dit huisje kost f 7900. Het eerder ontworpene kostte f 9000, hoewel er oor spronkelijk f 3000 voor geraamd was. Veel verschil maakt een en ander dus niet uit. B. en W. vragen een crediet van 1' 29.500 voor het bouwen en inrichten van een transformatorstation voor het gemeentelijk energiebedrijf achter het perceel aan de Kruisstraat 45. Daar de transformatorzuilen aan het Stations plein en de Nieuwe Gracht overbelast geraken en uitbreiding niet mogelijk is, moet het nieuwe station vóór de winter in bedrijf worden gesteld. Hedenavond zal de H.O.V. o.l.v. Mari- nus Adam in het Bloemendaalse Bos een concert geven. Het programma bestaat uit de volgende werken: Holberg-Suite van Edv. Grieg; Zorahayda, legende voor orkest van Joh. Svendsen ivioolsolo Jae. Stoffer); Finlandia van Sibelius; Ouv. Oberon van C. M. von Weber; L'Arlé- sienne Suite No. 1 van Bizet; de Hon gaarse mars uit La Damnation de Faust van Berlioz en de Symph. Suite van Jef v. Hoof. Bij ongunstige weersomstandigheden zal het concert Dinsdagavond plaats vin den. De 23-jarige Hoogoven-arbeider C. W. S. uit Haarlem, die met een luchtslang een ertsbreker schoonmaakte, is met zijn rechterhand tussen de wals bekneld ge raakt, omdat hij de wegspringende vlam wilde grijpen. Hij wist, door zich met de andere hand aan de grond vast te hou den, te voorkomen, dat ook zijn arm be kneld geraakte, maar de hand, die geheel verbrijzeld was, moest later worden ge amputeerd. Advertentie Het van de In de Grote Kerk zal Dinsdag 21 Aug 's avonds van 89 uur, door George Robert het volgende programma uitgevoerd wor den: 1. Choral I. 2. Passacaglia. 3. Inter mezzi (2de bundel). 4. Choral II. Alle wer ken van Hendrik Andriessen. HEEMSTEDE, 19 Augustus tournooi om de Zilveren Molen Groenendaal betekent in Haarlem opening van het voetbalseizoen. En om dat de bezetting van dit tournooi dit maal van goed gehalte was, hebben talrijke Haarlemse voetballiefhebbers hun schreden weer gezet naar het voet balterrein, ondanks de flinke regen buien die de pret hebben willen ver storen. Inmiddels kan RCH over zijn tour nooi tevreden zijn. Het feit, dat het zelf RFC, de bekerhouder die nu reeds tweemaal in successie de Molen had veroverd en dus bij een nieuwe zege definitief houder zou worden, uitscha kelde en daarmee de winnaarsfinale bereikte tegen „erf-vijand" Haarlem, welke laatste EDO had uitgeschakeld, had de belangstelling vooral in de middaguren belangrijk doen stijgen. De felle strijd tussen Blauw Zwart en Rcod-Blauw was ondertussen van geen al te best gehalte. Bracht weliswaar de nodige spanning maar geen beslissing, omdat de eindscore gelijk luidde aan de bcginstand. Een dubbelblank gelijk spel dus. Een strafschoppen-serie bracht de Molen in het bezit van Haarlem. EDO op de laagste plaats Neen, bepaald hoog lag het spelpeil nog niet Mogelijk speelde RCH in de morgenuren tegen RFC de beste partij voetbal en bleek de nieuwe samenstel ling van de voorhoede een gelukkige greep van de voorhoede een gelukkige de tegenpartij het toelaat en de RCH- supporters die 's morgens met tevreden gezichten het optreden van de nieuwe vuurlinie met kennelijk genoegen ga desloegen, zullen 's middags tegen Haarlem toch wel tot de gedachten zijn gekomen dat we er nog niet zijn met de blauw-zwarte voorhoede, al dient erkend dat men toch op de goede weg is. In elk geval zit er bij het vorige seizoen vergeleken vooruitgang in en wanneer bijv. de nieuwe middenvoor Gallis wat'meer eerste klas-ervaring opdoet, de jeugdige van Braam zijn tempo en de afwerking van zijn onge twijfeld kundig spel op de rechtervleu gel kan opvoeren, wel, dan kan er nog iets groeien uit RCH's voorhoede, die in de strijd tegen RFC twee doelpunten scoorde, eenmaal door Gallis en een maal door linksbinnen Oosterbaan, ruim voldoende om zich een plaats te verzekeren in de winnaarsfinale. Voor ditzelfde plaatsje hebben Haar lem en EDO hardnekkig gevochten, maar hier konden we nog geen juist beeld krijgen van beider sterkte. B. en W. bieden de raad ter vaststel ling aan het uitbreidingsplan Tuindorp Zuid-West dat begrensd wordt door het Houtmanpad, de Bloys van Treslonglaan, de Rollandlaan. de Gerrit Bartholomeus- laan en het Rollandspad. De heer N. F. Roozen vreest dat uit voering van het plan het einde van zijn bestaansmogelijkheid zal betekenen. In een bezwaarschrift zet hij uiteen dat een groot gedeelte van zijn 13.000 m2 grond bezit voor wegenaanleg bestemd is of voor bebouwing. Hoewel B. en W. er van doordrongen zijn dat goede cultuur grond in de onmiddellijke omgeving van de stad zo veel mogelijk gespaard moet worden achten zij toch de belangen van de volkshuisvesting primair. Met dc fi nanciële belangen van requestrant moet echter behoorlijk rekening worden ge houden. In het plan is nabij de Beatrixschool een complex van 22 woningen voor be jaarden geprojecteerd. Volgens het sys teem Delftweide aan de Orionweg. Ten Zuiden van het complex zullen midden- Standswoningen verrijzen. Aan de ont worpen Rollandsingel zal een kerkge- Van de zijde der Woningbouwver. ,.St. Benedictus" te Bloemendaal wordt ons het volgende medegedeeld: Bij het gemeentebestuur van Bloe mendaal zijn plannen in overweging, binnen afzienbare tijd gronden beschik baar te stellen voor woningbouw. Voor noemde bouwvereniging stelt zich voer, ook voor deze gronaen in aanmersmg Te komen. Teneinde een overzicht te krij gen van het aantal verlangde woningen, kunnen gegadigden zich uitsluitend schriftelijk aanmelden bij de secre taris-penningmeester de heei' Th. J. C. Bonarius, Bloemendaalseweg 108, Bloe mendaal en wel tot en met 10 Septem ber 1951. Mondelinge inlichtingen kun nen worden verstrekt aan dit adres, Za terdag 1 September, des middags van 45.30 uur. Voor de aanleg van een nieuwe tele fooninstallatie ten behoeve van de Ge meentelijke Dienst van Sociale Zaken vragen B. en W. aan de raad een crediet van f 1941,50. Overwogen was eerst de installatie van het perceel aan de Grote Houtstraat over te brengen, doch deze is reeds twintig jaar in gebruik en ver toont ouderdomskwalen, welke thans reeds stagnatie veroorzaken. Zaterdagavond om elf uur ontstond er m een café in de Zuidpolderstraat een vechtpartij tussen een 55-jarige stoker en een 40-jarige heier. Er vielen de nodige rake klappen en het draaide er op uit dat beide ruziemakers door de caféhou- dei op straat gezet werden. Eerst echter kreeg de stoker nog een z.g. kopstoot te incasseren, waardoor hij het bewustzijn verloor. De heier maakte zich uit de voeten; later is hij in zijn woning door de politie aangehouden. Ook deze is niet zonder kleurscheuren van de vechtpartij afgekomen. Hij kreeg een snijwond van 3 c.m. lengte in het hoofd en zal enige tanden moeten missen. Want bij Haarlem ontDraken Van Gooi en Roozen en konden ons de debutan ten Schilpzand en De Groot maar ma tig bekoren, al heeft eerstgenoemde ongetwijfeld aanleg. EDO was lang niet op „oorlogs"- sterkte. Het miste de steunpilaren Schijvenaar, v. d. Berg en Dweelaart, betgeen vanzelfsprekend een flinke slok op de borrel scheelde en in de voorhoede opereerden enkele jeugdige knapen die het vak nog danig moeten aanleren om in de eerste klasse een goed figuur te slaan. Haarlem won met 31, nadat eerst EDO een voor sprong had genomen door Verdam, maar Jacobs (2) en De Groot zorgden er voor dat we niet RCHEDO maar HaarlemRCH in de grote finale kre gen. Daarvoor hadden eerst EDO en RFC nog wanhopig gevochten om de derde prijs. EDO, met invallers voor Verdam en Roodselaar, vergeleken bij de op stelling in de morgenuren, had een schijnbaar veilige 20 voorsprong ge nomen door Prins, maar moest zich in de tweede helft geheel op verdedigen toeleggen. De moedige Bax, met een bloedende hoofdwonde van jewelste en een verband om zijn hoofd van ge weldige afmeting, verdedigde kranig en invaller Koelemey verrichtte uit stekend werk, maar tenslotte kon EDO niet voorkomen dat Van Wijngaarden en Blauwboer de stand in evenwicht brachten, zodat met 22 de strafschop pen er aan te pas moesten komen om de winnaar aan te wijzen. RFC deed bet beter dan EDO, zodat de derde prijs naar Rotterdam ging. En toen kregen we dan HaarlemRCH, maar zoals reeds terloops werd opge merkt, viel het spelpeil tegen. Wel hebben beide partijen elkaar het vuur na aan de schenen gelegd, maar be paald groots voetbal viel er niet te aanschouwen. RCH's voorhoede kon lang niet zo eenvoudig uit de voeten als 's morgens, want De Voogd en Gdenthal waren moeilijk te overwinnen struikelblokken en omdat ook de RCH- achterhoede te sterk bleek voor de ook al niet beste Haarlem-voorhoede, zouden doelpunten duur zijn. Vooral ook omdat beider doelwachters Snijders en Wille in enkele cntieke gevallen uitstekend werk deden. Zo bleef het dus een weliswaar spannende strijd, waarin Haarlem vooral tegen het einde sterker was, maar de doelpunten, waarvoor we toch gekomen waren, ble ven tot de vrome wensen behoren. Ook hier dus een strafschoppen-serie. RCH begon goed door de twee eersten te benutten. Daarna faalden drie RCH-ers, dank zij kranig werk van doelman Snijders. En toen daarna Wille de ko gels kreeg te stoppen, moest hij drie maal het leder uit de touwen halen. Drie-twee voor Haarlem, hetgeen dus de overwinning betekende in dit ove rigens prettige RCH-tournooi. Advertentie B. en W. stellen de raad voor een cre diet van f 1500 te verlenen aan het be stuur der Sint Anthoniusschool aan de Zijlsingel tot aanschaffing van gymnas- tiektoestellen. B. en W. stellen de raad voor een be drag van f 1500 beschikbaar te stellen aan het bestuur van de St. Antonius- school aan de Zijlsingel om de toestellen in de gymnastiekzaal aan te vullen. Heden werden op het sportveld aan de Kleverlaan de jaarlijkse onderlinge wed strijden gehouden van G.I.T.A. Ondanks het regenachtige weer was de opkomst zeer groot; plm. 60 leden namen deel. De prestaties waren zeer goed. Enkele fraaie resultaten vermelden wij hier. Dames 10o m.: N. de Vries 12.6; R de Vries 12.8. Bij de meisjes 80 m.: G Tak- LYen 'S'3;,,1', fx'ï061"8 10'4' Hoogspringen: M. v. d. Vliet 1.44 m. en Hanny v. Egmond kogelstoten 9.05 m. SÖ de jongste meisjes 80 m.: E. v. d Goes en L. Gieske 11 sec. Discuswerpen: T. van Egmond 24 m. Bij de dames-nieuwelingen 4 27 m Eo°ts 13.5 sec. en verspringen E/" werd '^zeskamp verwerkt voor het clubkampioenschap. Bij de dameswedstrijd- groep won: 1. Rietje de Vries met 71 pt.; 2. Nieske de Vries 63% pt.; 3. Tanny van Deursen 44 pt.; 4. Lies Hartman 42% pt.; 5. Stien van de Bos 42 pt. Beste prestaties: 100 m.: Nieske de Vries 12.6 sec. Speerwerpen: Rietje de Vries 25.63 m. Discuswerpen 29.73 m. Kogelstoten 8.81 m. Verspringen 4.84 m. Hoogspr. 1.40 m. Dames-nieuwelingen: 1. Annie Velthuij- sen 58 pt.: 2. Jelle Vink 55 pt.; 3. Corry Bouman 53 pt.; 4. Gerda Boots 50 pt.; 5. Bep Rensen 49% pt. Beste prestaties waren hier: Hoogspringen: W. Strijder 1.25 m. Speerwerpen: Tr. v. Egmond 17.25 m. Meisjes-wedstrijdgroep; hier was de uit slag: 1. Gonny Takken 65 pt.; 2. Nel Struij- kenkamp 57 pt.; 3. Hanny van Egmond 52% pt.; 4. Max v. d. Vliet 51 pt. en 5. Bep Vis 40% pt. De beste prestaties waren: G. Takken 80 m. 10.3. Verspringen 4.25 m. Speerwerpen 21.01 m. Discus: G. Boerboom 25.14 m. Hoogspringen: M. v. d. Vliet 1.44 m. Kogelstoten: H. v. Egmond 9.05 m. Meisjes-nieuwelingengroep: 1. Rietje Peu- te 59% pt.: 2. Loes Gieske 57 pt.; 3. Eva v. d. Goes 56 pt.; 4. Em. Gieske 50% pt.; 5. Inneke Bouman 49% pt. Prestaties: 80 m. E. v. d. Goes en E. Gieske 11.sec. Ver springen: E. v. d. Goes 4.30 m. Discuswer pen: Tinny van Egmond 24.m. Na afloop van deze wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de voorzitster van G.I.T.A. mevr. B. Stouten. In afd. B behaalde het elftal van de Meubelfabriek „Het Westen" door een 22 gelijk spel het kampioenschap. Maandag 13 Aug.: MHONederl. I 34; HAC—RBK I 1-^1. Woensdag 15 Aug.: SpringbokkenFort Boys 13. OW I vrij. Maandag 13 Aug.: Heeremans—GMC 5—3. Dinsdag 14 Aug.: VermaatHoll. Nau- tic 2—3. Zaterdag 18 Aug.: 't Westen—HSM I 2—2. 13 Aug.: Booy—Holl. Nautic 2—4. Dinsdag 14 Aug.: Neder. IIFKF 48 Donderdag 16 Aug.: Blokmetaal—Damevo 6—3. Vrijdag 17 Aug.: HSM II—OW II 4—4. Vrijdag 17 Aug.: RBK IIHaak 02. bouw verrijzen met een markante lig ging waardoor dit gebouw uit verschil lende richtingen reeds van verre zicht baar zal zijn. School, kerk en verzor gingshuis zijn op zodanige afstand van elkaar geprojecteerd dat zij niet kunnen concurreren in het landschapsbeeld. Ten laste van het gemeente energie bedrijf zal de raad in de vergadering van 29 Augustus enige credieten moeten verlenen. Voor het leggen van een hoog spanningskabel langs de Kleine Hout weg 15.000; van een laagspanningska- bel in de Waarderpolder 6.600; voor het opstellen van apparaturen in het nieuwe transformatorstation van Figée 12.000; voor het uitbreiden en verster ken van de installaties bij de Werf Con rad 13.500. Na de vele gezinscursussen, welke de dames van de Kath. Actie van de pa rochie St. Jan organiseerden, zal heden avond na het Lof een bijeenkomst plaats vinden van de mannen, van wie de vrouwen de gezinscursussen volgden. Dc weleerw. pater Kusters zal de in leiding houden, waarna gedachtenwisse- ling over de huwelijksproblemen. Alle genodigden worden verwacht. Onze stadgenoot, de violist Jan Hoe ben. zal als solist medewerken aan het 6e Zomer-concert, dat de H.O.V. Vrij dag 24 Augustus zal geven. Onder leiding van Marinus Adam wordt het concert geopend met de Symphonie in Es-dur K.V. 543 van Mo zart. Hierna is Jan Hoeben solist in de door hemzelf bewerkte „Follia d'Es- pagne" van Corelli. Na de pauze wordt het concert voort gezet met de Ouverture „Roméo et Ju liette", waarna tenslotte dc Polovetzer dansen uit „Prince Igor" van Alexander Borodine ten gehore zullen worden ge bracht. Geëxamineerd voor gedeelte A 5 candi dates Geslaagd: mej. T. Smit en de heer A. C. de Bruin. Geëxamineerd voor gedeel te B 6 candidaten. Geslaagd de heren: J. Boots en Th. H. L. v. Soest. Ongeveer 600 wandelaars hebben Za terdag en Zondag deelgenomen aan de wandeltochten welke uitgeschreven wa ren door de W.S.V „Viribus Unitis" te Santpoort, Gezien de slechte weersom standigheden is dit aantal bijzonder meegevallen en zij die hebben meege wandeld kunnen getuigen dat het par cours ondanks de regen prachtig was en dat velen hebben genoten van de schit terende omgeving. De volgende verenigingen kwamen in i het bezit van een groepsprijs: Speeltuin- ver. „Munnikenheide" te Beverwijk; Schinkelkwartier té Amsterdam; Wan delclub Muiderpoort en Oosterpark te Amsterdam: O.V.A. te Bakkum; S.U.S. te Oegstgeest; Klein maar Dapper te Aalsmeer; W.S.V. R.D.C. te Amsterdam; JOHEZ" te Haarlem; G.I.K. te Amster dam; Reserve Politie te Haarlem; W.S.V. D.V.S. te Halfweg. De Zandvoortse bridgeclub organiseert Dinsdagavond om half acht in Hotel Keur aan de Zeestraat de tweede Zomer- bridge-drive in de hoofd-, eerste- en tweede klasse. Het beroemde negerballet van Berto Pasuka komt a.s. Dinsdag in Zandvoort en wel om 8.15 uur in „Monopole". De collecte, welke in de kerk van St Aeatha te Zandvoort werd gehouden ten bf?e van <fe armen, heelt ruim 1015.opgebracht. Zondag is het badplaatsvoetbaltournooi van Zandvoortmeeuwen besloten. In de demi-finale won Terrasvogels met over tuigende cijfers (51) van Bloemendaal. De wedstrijd tussen TYBB en Kinheim (2—2) werd met strafschoppen in het voordeel van TYBB beslist. De verlie zersronde KinheimBloemendaal eindig de in een 4—2 overwining voor Kinheim. Zeer aantrekkelijk was de finale TYBB Terrasvogels. Voor de rust hielden ae partijen door vlug en open spel elkaar in evenwicht. Het buitenspelvalletje deed menige aanval mislukken. De rust ging in met blanco stand. Na de rust deed de vermoeidheid zich gevoelen. Het eerst bij Terrasvogels, waarvan TYBB gebruik maakte om tweemaal te scoren. Later kwam Terrasvogels wat in herstel, doch TYBB bleef in de meerderheid. De wedstrijd eindigde in een 42 overwin ning voor de geel-zwarten, waardoor TYBB voor de tweede maal de zilveren watertoren heeft bemachtigd. In Bergambacht werd, Zaterdag door kring Gouda een kringentournooi voor jeugdzeventallen gehouden. Door af schrijving. op het laatste momen+ van de kringen Arnhem/Nijmegen en Utrecht bleven alleen de kringjeugd- zeventallen van Den Haag, Haarlem en Gouda over. Een halve competitie werd gespeeld- De eerste wedstrijd Gouda Den Haag eindigde 2—1- Na het spelen van een tussenwedstri.jd kwamen de zeventallen van Haarlem en Gouda te water. Reeds direct na de aanvang probeerden de Haarlemmers, met enige verre schoten de Goudse keeper te ver schalken, maar deze was op'zijn post. Er werd vlot gespeeld aan beide zij den en het spel golfde snel op en neer. Na een vanuit de Haarlemachterhoede snel opgezette aanval kreeg Felix van Wisker de bal goed toegespeeld en doelpuntte. Direct hierna werd het j1 toen door verkeerd overnemen bij 'de Haarlemmers een speler vrij voor het Haarlemdoel kwam te liggen en onhoudbaar voor doelverdediger Melchior de bal het Haarlemdoel in schoot. Nog voor rust bracht Fred Pie- ters de stand op 21 door een ver schot dat de Gouda-keeper verkeerd beoordeelde eri in eigen doel sloeg. In de tweede speelhelft bleef de stand lange tijd ongewijzigd, totdat Gouda plotseling een kans kreeg en benutte 2—2. Haarlem pakte toen nog eens extra aan en. het gelukte hun door toedoen van Felix de stand op 3—2 te brengen Spoedig hierop kwam het einde- In de laatste wedstrijd, tussen Den Haag en Haarlem, werden de Haarlemmers in de verdediging gedrukt en het was reeds spoedig 2—voor de Residentie bewoners, met welke stand de rust in ging- Na de hervatting werd het zelfs 3—0, zodat op dat moment de drie kringen gelijk stonden en Ben Haag winnaar van het tournooi zou zijn ge worden door een beter doelgemiddelde. Het liep echter anders. Aangespoord door het goede doelverdedigen van Melchior probeerden de Haarlemmers het spel meer naar de Haagse helft te verplaatsen en het gelukte daarna Fe lix voor de eerste maal de Haagse doel man Hendriks te passeren. Even later kreeg Felix een strafworp te nemen, maakte geen fout, zodat de Haarlem achterstand toen teruggebracht werd tot 2—3. De spanning steeg ten top toen kort daarop de Haarlemmidvoor Felix de Haagse keeper uit diens doel lokte en toen met een fraaie boogbal de stand op gelijke voet bracht. De laatste minuut moest Haarlem met zes man spelen, aangezien Ko Wisker het water moest verlaten, doch het gelukte hun de hevige aanvallen der Hagenaars te weerstaan, zodat de eindstand 33 bleef. Het Haarlems jeugdzevental: doel J. Melchior, DWT; Achter C. Wisker, DWR, C. v- Weele, HVGB, Fred Pieters, DWR; Voor D. Pronk, HPC, J. Felix, HVGB en L. Gravemaker, VZV, werd dus winnaar van het tournooi en kwam in het be zit van een fraaie beker. Hoofdklasse: HVGBMeeuwen 65. Beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de reserve tweede klasse A: HPC 3—Nereus 2 4—6. Kringcompetitie heren: HPC 5Haarlem 5 34. Advertentie A M S r K R l) A M S KV AA KT 20 TEL, 11053 Advertentie Geen uitverkoop kan mij nog bekoren, Al dwar'len de cadeaux om mijn oren. Maar boden ze Tip aan, Ging ik vast in de rij staan En drong mij van achter naar voren. TIP- Inz. Hr. J. R. te Utrecht ontv. 1 fl. Aangeboden: Huis aan de Ringvaart, vlak bij de Nieuwe Brug. 20 x 2b m. tuingr vruchtbomen, schuui tjes Gtc. Grote 'kamer: 4.5 x 4; keuken-kamer 4.5x3; ruime slaapgelegenheid; flinke kelder. Eigen woning (25 jaar oud). Bil lijke huur. Gevraagd; Ruime woning in Haarlem of omstreken, nette stand. Br. onder no. 6274 bur. van dit blad. Advertentie HAARLEM Electrische installaties Luidsprekende Telefoon- installaties Advertentie Deze zeer gevraagde Engelse klassewagen tijdelijk uit voorraad leverbaar. Vraagt vrijblijvend demonstratie. N BREEMENsCo

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2