RADIO-PEKING SCHELDT een kwartier op Ridgway Britse schepen op de Han schieten dorp schoon Dr.VanRoyen formuleert Nederlands belang Verwoestend onweer raast over West-Nederland Bertha blijft bij moeder! Millioenenlijntje éfe" I Tussen neus en lippen Kampkaart werd Bruin noodlottig M Gesneuvelde roodhuid mocht niet „thuis" begraven worden dan een meter gezakt meer Burgess en MacLean Nieuwe koffie bonnen Een belangrijke verklaring Schadevergoeding ex-geïnterneerden door herstelbetalingen Vrijwel overal grote materiële schade Het weer Beroep van Mansur Adabi verworpen Truman laat sergeant Rice nu op Nationale Kerkhofbijzetten Als gevolg van kolen-exploitatie Tot hoofd en hart gevonden vee riuttKio vefcteycu mij! Passiebloem bloeit Zie DIANA-advertentie DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1951 75ste JAARGANG No. 25162 Hervatling conferentie .San Francisco"? na Staking bij werk aan Breedbandfabriek Driehonderd arbeiders leggen werk neer Radio's per parachute en ballon naar Oost-Europa CONFERENTIE JAPANS VREDESVERDRAG Indonesische delegatie op Schiphol „Affaire-Oatis juridisch afgesloten" Verklaring van nieuwe Tsjechische gezant in Washington Familie Hertogh kan gerust zijn Van ander RAS! VELSER-A FF A IR E Inspecteur en brigadier geschorst VICO-WINDBREAKERS Laatste Aieinvs ACHTERPAGINA A BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphlusstr. 45, tel 5998 Bijkant Omuiden Bonifaciusstr. 27, tel 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter» hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogle. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per week# f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. Radio-Peking heeft na hedenmorgen „een belangrijke bekendmaking" over Kac- song in het vooruitzicht gesteld te hebben, in een uitzending van een kwartier een aanval op generaal Ridgway gedaan. De radio beschuldigt de opperbevelheb ber van de verbondenen van verdraaiing der feiten en een poging leugens te verzinnen om het onwettig bombarderen van Kaesong te camoufleren. Generaal Ridgway's antwoord, waarin het verzoek om een nieuw onderzoek van de ver bondenen naar het incident van Kaesong werd afgewezen, was vol tegenstrijdig heden. voet bij stuk blijft houden om deze te hervatten, zonder verder onge rechtvaardigd uitstel. De geallieerde luisterposten waren vandaag alle af gestemd op communistische radio zenders, in afwachting van het com munistische antwoord. De algemene indruk is echter, dat de communisten de conferentie zullen laten voortsle pen, totdat de Russische delegatie de volgende week in San Francisco op de conferentie over het Japanse vredes- Volgens een communiqué van het achtste leger zetten Zuid-Koreaanse troepen hun aanvallen ten Noord-Wes ten van Kansong voort. Zij veroverden twee heuvels na hevige tegenstand te hebben ontmoet. Ook ten Westen van Kansong boden de communisten ver woede tegenstand tegen de aanvallen der verbondenen. Ten Noorden van Vonggu werden de communisten terug- geslagen, Ten Noord-Oosten van deze stad worden hevige gevechten gemeld. De actie op het centrale en Westelijke front beperkt zich tot schermutselingen tussen patrouilles. Een gevecht tussen twintig Amerikaanse Sabres, acht Au stralische Meteors en veertig Russische Migs eindigde met het verlies van een Meteor. De Britse fregatten „Mounts Bay" en „Morecambe Bay" zijn gisteren de ri vier de Han aan de Westkust van Ko rea opgestoomd en hebben communis tische troepen op de Noordelijke oever beschoten. Volgens een verklaring van het Marine-commando der V.N. werd een dorp door het geschutvuur van communisten gezuiverd. Amerikaanse hefschroefvliegtuigen hebben gisteren in totaal twee en ze ventig door hoog water bedreigde ge allieerde soldaten gered van de ver drinkingsdood in de door de voortdu rende regenval gezwollen Imjin-rivier. De geredden waren veertien pioniers van het leger, die op een deel van een losgeslagen pontonbrug waren afge dreven en een patrouille van acht en vijftig man, die was afgesneden door het loslaten van de pontonbrug. Het lot van de wapenstilstands- Onderhandelingen hangt nu af van de communisten, daar generaal Ridgway Naar thans bekend wordt, is de arres tatie van Piet Bruin in de jeugdherberg van La Ciotat waarschijnlijk te danken aan de 21-jarige P.T.T.-monteur H. Roosendaal uit Arnhem, die de Amster damse recherche op het juiste spoor bracht. Deze jongeman was na een trein reis tot Bazel naar Zuid-Frankrijk ge lift, om daar zijn vacantie door te bren gen. Op weg van Marseille naar Nice ontmoette hij bij La Ciotat een landge noot, die later Piet Bruin bleek te zijn. Beiden gingen op zoek naar een jeugd herberg en daar aangekomen vroeg Piet Bruin of de Arnhemmer wel een kamp- kaart had. „Ik kom er met mijn pas wel in," zei deze laatste. Piet Bruin trok dit in twij fel en bood hem een kampkaart aan geldig voor twee personen. Bij het to- nen van deze kaart zag de Arnhemmer onmiddellijk een foto en daarnaast de naam: Piet Bruin. Aanstonds drong het tot Roosendaal door, dat hij hier te doen had met de lang gezochte Piet Bruin, wiens signale ment hij Uit de dagbladen kende. Twee uagen lang gingen beiden als vrienden om, terwijl de Arnhemmer van zijn kant deed alsof hij niet wist met wie hij te doen had. Vervolgens reisde Roosendaal naar Lyon en vandaar naar Bern, waar hij de Amsterdamse recherche per brief zijn bevindingen mededeelde. De Franse po litie werd ge.waarschuwd. Nadat Roosen daal in ons land was teruggekeerd en Vms verhoord, reisden de rechercheurs Posthuma en Wooning naar Zuid-Frank- fijk, met het bekende resultaat. Bij de N.V. Aannemersbedrijf Boele en Van Eesteren uit Den Haag, die met Werkzaamheden aan de Breedband- fabrieken bij de Hoogovens is belast, *ün driehonderd arbeiders in staking Segaan. De werkzaamheden van het aannemersbedrijf liggen thans volkomen «til. De arbeiders menen, dat het aan nemersbedrijf onjuist heeft gehandeld door verleden week vijf en tachtig ar beiders te ontslaan terwijl Maandag twintig nieuwe arbeiders zijn aan genomen. Als arbeiders worden ont- agen op grond van te weinig werk- yf?mheden, zo oordelen de stakers, is Uiks begrijpelijk. Het feit echter, dat eer nieuwe arbeiders worden aange ven, trekt dit in twijfel. de Gero-Zilverfabriek te Nieuw- cerdinge is een staking onder het hp-uneel uitgebroken als gevolg van Wp i, siu't der directie een bepaalde ."kphats over te plaatsen. Een ge- h? van het personeel heeft zich ,f«e niet kunnen verenigen en ni - als £evolg daarvan de werk- t patsen verlaten. Van de honderd en employe's zijn nog ongeveer ehtie mensen aan de arbeid. verdrag haar woordje gezegd zal heb ben, aldus A.P. De vijf grote ochtendbladen in Mos kou schreven gisteren, dat de V. S. in Korea willen blijven, om een aanval op China en de Sovjet-Unie te kunnen doen. Deze verklaring verscheen op de frontpagina van de Pravda, de Izwes- tia, de Rode Ster, de Rode Vloot en Trud in vrijwel identieke bewoordingen. Harold E. Stassen. puesident van kruistocht voor de vrijheid heeft bekend gemaakt, dat kleine korte-golf-radio- toestellen per parachute achter het ijzeren gordijn neergelaten zullen wor den. teneinde de luisteraars in staat te stellen, de uitzendingen uit het Westen te beluisteren. Dit zal geschieden door middel van plastic ballons die op het juiste ogenblik automatisch leeglopen. Dr. J. H. van Royen, de Neder landse ambassadeur in de V. S., is na een bezoek van zeven weken aan Nederland te New York terugge keerd. Hij deelde mee, dat de Ne derlandse minister van Buitenland se Zaken, mr. D. U. Stikker, Zater dag zal arriveren. Beiden vertrek ken Zondag naar San Francisco ter bijwoning van de conferentie over het Japanse vredesverdrag. De Nederlandse regering hecht veel waarde aan het onderwerp der herstel betalingen, in het bijzonder in de vorm van schadevergoeding voor de honderd duizenden die geïnterneerd zijn ge weest. Deze zaak zit de regering erg hoog, speciaal wat de burger-geïnter neerden betreft, die niet krijgen wat hun toekomt, indien de herstelbetalin gen niet worden verricht. Zij hebben evenveel geleden als de geïnterneerden op de Philippijnen, aldus dr. Van Royen. Volgens dr. Van Royen zijn verschil lende landen in Europa beducht'dat het bewapeningsprogramma misschien te snel zal worden uitgevoerd en inflatie en werkloosheid tengevolge zal hebben. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken en voorzitter van de dele gatie voor de vredesconferentie betref fende Japan, mr. Subardjo, is Woensdag avond in gezelschap van Yamin en het hcofd van de Japanse afdeling van het departement van Buitenlandse Zaken te Djakarta, Nurdin, op Schiphol aangeko men, op doorreis naar de V. S. De nieuwe Tsjechoslowaakse gezant in Washington, Vladimir Prochazka, heeft gisteren na een onderhoud van een half uur met Acheson, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, ver klaard, dat „de affaire-Oatis juridisch gezien is afgesloten". Tsjechoslowakije zal niet toegeven aan propaganda of eco nomische druk ten gunste van de vrij lating van de Amerikaanse correspon dent, aldus de gezant. Op de vraag, of dit betekende, dat er geen kans is, dat Oatis in vrijheid zal worden gesteld, ant woordde de ambassadeur: „geen commen taar". Acheson, zo verklaarde Prochazka, had hem het standpunt van de Ameri kaanse regering inzake de affaire-Oatis uiteengezet. Na zijn minder prettige ontvangst door president Truman verlaat de nieuwe Tsjechische ambassadeur in de V. S., dr. Prochazka, omringd door journalis ten, het Witte Huis. Mr. Subardjo verklaarde tegenover journalisten, dat Indonesië omtrent het concept vredesverdrag met Japan vier bezwaren naar voren heeft gebracht. Hij deelde mede, dat het feit, dat In donesië naar San Francisco gaat. niet zonder meer betekent, dat het ook het verdrag zal ondertekenen. De beslissing daaromtrent hangt af van het verloop van de conferentie. Op een desbetref fende vraag zei Subardjo nog, dat het wel in zijn bedoeling ligt met minister Stikker overleg te plegen omtrent de standpunten der delegaties en een even tuele samenwerking tussen de Neder landse en Indonesische delegaties voor te staan. orgen viert H. K. H. Prinses Wilhelmina haar een en zeventigste verjaardag. In de stille beslotenheid van het Paleis het Loo zal zij, de Moeder des Lands, deze dag gedenken. Met haar het Neder landse volk, dat, hoe teruggetrokken de Prinses ook leeft, zich niet zal onttrekken aan de oprechte betuigingen van zijn voortdurende aanhanke lijkheid Zelden nog neemt Prinses Wilhelmina deel aan het openbare leven. Zo het haar doel was daarmee de aandacht en liefde van het volk te richten op haar Dochter, aan wie zij de vervulling harer koninklijke tatak overdroeg, dan is dat doel bereikt. Koningin Juliana is meer dan een begrip, zij is een levende en beminde werkelijkheid voor ons geworden. Maar op de 31ste Augustus zullen wij weer met onze gedachten vertoeven bij de Prinses, die in ons hart leeft alleen al omwille' van de altijd geëer biedigde heugenis aan haar groots en onwankelbaar beleid. (Van onze verslaggevers) Omstreeks kwart over elf barstte vanmorgen boven Amsterdam een kort maar bijzonder hevig onweer los. Nij dige bliksemschichten scheurden de grauwe lucht en de aarde beefde onder de krakende donderslagen. In felle vla gen zwiepte de regen neer en binnen enkele minuten stonden verschillende straten blank. Hevige windstoten ran selden de bomen. Veel takken knapten af en op enkele plaatsen werden zelfs jonge bomen ontwortelt. De brandweer en politie kregen ver schillende meldingen van schoorstenen en topgevels die door de kracht van de elementen waren afgebroken en met luid geraas op de straten terecht kwa men. Bij het Indisch Museum kwam een zware tak op de bovenleiding van de tram terecht en op een aantal trams is de bliksem ingeslagen. Zonder ernstige gevolgen evenwel, alleen de motoren raakten defect. „Het was een grote bende" vertelt ons de centrale mel- dingspost van het Amsterdamse Ver voersbedrijf. Op 't Van Hogendorpplein werd een lantaarnpaal uit de grond gerukt alsof het niets was en een halve straat ver der weer neergekwakt. In de Spaarn- dammerstraat gingen dertien rekken met tezamen tweehonderd melkflessen tegen de vlakte. Velen sneuvelden en met de regen spoelde de melk in de goot. Iets verderop werd een bakfiets door een windstoot opgenomen en te gen een school aangesmeten. Winkel ruiten werden vernield en een van de zware bomen op het Marnixplein werd zonder pardon door een bliksemschicht geveld. Bij dit alles deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. In Wijdewormer bereidt men zich voor op de viering van het 325-jarig bestaan van het waterschap „De Wijde Wormer Bij deze gelegenheid zal een grote ker mis worden gehouden en daarvoor zijn op het feestterrein grote tenten opge bouwd. De grootste daarvan, een tent Verwachting tot Vrijdagavond: Half tot zwaar bewolkt met enkele buien, hier en daar met onweer. Overwegend matige wind tussen Zuid en West. Iets koeler. Zon: 5.48—19.32 Maan: 4.16—19.16 Het oppergerechtshof van Malakka heeft het beroep van de Maleise onder wijzer Mansoer Adabi tegen de nietig verklaring door het Hoge Gerechtshof van zijn Mohammedaans huwelijk met Bertha Hertogh, afgewezen, aldus meldt Reuter uit Singapore. De drie rechters waren van me ning dat het huwelijk tussen Adabi en Bertha Hertogh ongeldig was en bevestigden de beslissing, waarbij het meisje aan haar ouders in Ne derland werd toevertrouwd. Wel stelden zij vast dat de lagpre recht bank geen rechtsbevoegdheid bezat om het huwelijk uitdrukkelijk van nul en gener waarde te verklaren. De uitspraak van het Hof was ge baseerd op het feit dat Bertha, vol gens de Nederlandse wetgeving, niet Het stoffelijk overschot van een Ame rikaanse sergeant, John Rice, die in Korea gesneuveld is, zou nadat het naai de V.S. was overgebracht, in zijn ge boorteplaats, Sioux City, worden bijge zet. Doch toen de lijkkist bij de groeve stond en men deze in het graf wilde laten neerdalen, gaf de directie van de begraafplaats opdracht de teraardebe stelling af te gelasten. Het was het ge meentebestuur van Rice's geboorteplaats namelijk gebleken dat hij Indianen- bloed in zijn aderen had en het haa bepaald dat hij daarom niet op dit kerk hof kon worden begraven. President Truman las het krantenbe richt hierover. John Rice zal nu, in op dracht van het Amerikaanse staatshoofd, zijn laatste rustplaats vinden op het „Nationale Kerkhof" in Arlington bij Washington, waar zeer vele prominente Amerikanen begraven liggen. Truman liet voorts zijn secretaris een telegram zenden aan de burgemeester van Sioux City waarin het heette: „Deel s.v.p. aan d6 familie van sergeant John Rice mede, dat voorbereidingen voor begrafenis in Arlington zijn getroffen. De president is van oordeel dat natio nale appreciatie van patriottische op offering niet door ras, kleur of geloof beperkt mag worden." bevoegd was een huwelijk aan te gaan. Adabi zei na de uitspraak, dat hij op Bertha zou wachten tot zij meerderjarig zal zijn en dat hij met zijn raadsman overleg zal plegen over de wenselijkheid om de zaak voor een hogere gerechts instantie te brengen. In het vonnis wordt Adabi veroordeeld tot betaling van tweederde gedeelte van de kosten van het hoger beroep. Hij behoeft niet het volle bedrag te betalen, omdat het Hof rekening hield met de tijd, besteed aan de debatten over 's Hofs jurisdictie in deze zaak. De gehele politiemacht van Singapore was gealarmeerd. Tientallen agenten stonden bij het gerechtsgebouw gereed om onmiddellijk in te grijpen als aan hangers van Adabi zouden proberen een betoging te organiseren. Ook Britse troepen werden in gereed heid gehouden om zo nodig hulp te ver lenen, maar tot dusver zjjn geen onge regeldheden gemeld. Zoals bekend, heeft de minister van Justitie, mr. Mulderije, inzake de Vel- ser affaire een nader onderzoek gelast. Uit is geschied door de Rotterdamse Officier van Justitie, mr. Grasso. Als gevolg hiervan heeft de burgemeester van Velsen, de heer Kwint, de inspec teur van politie. A. Kuntkes en de brigadier K Haak, hangende het on derzoek, geschorst, Sinds medio Juli is de spoorlijn Hccr- len-Schaesberg-Kerkrade-Schin op Geul in de onmiddellijke nabijheid van het station te Kerkrade als gevolg van de ondergrondse exploitatie van steenkool door de N.V. Steenkolenmijnen „Willem Sophia" te Spekholzerheide meer dan een meter gezakt. Reeds in Mei had de leiding van de „Willem Sophia" de Nederlandse Spoor wegen op de hoogte gebracht van de aanstaande verzakking. Voorzorgsmaat regelen werden getroffen om te voor komen, dat het treinverkeer op de lijn stagnatie zou ondervinden. Ongeveer één maand geleden begon de verzakking door te zetten. Zij was over een afstand van bijna tweehonderd meter zichtbaar De werking in het dekterrein boven de pijlers van de „Willem Sophia" is echter nog niet tot stilstand gekomen. Men ver wacht, dat de lijn op de plaats van de mijnverzakking. die in de onmiddellijke nabijheid van de Duitse grens ligt, Liejde blijkt niet uit ivoorden, maar uit daden. j nog wel enkele centimeters dieper zal komen te liggen. Ook een lijn van de Domaniaie Mijnmaatschappij, waarover kolen worden vervoerd naar Spekholzer heide en vandaar naar de rest van het land, deelt samen met de N.S.-lijn in de verzakking. De gevolgen blijven overigens be perkt tot een vertraging van de vaart der treinen tot vijf kilometer per uur over een bepaald baanvak. De vertraging op het tijdschema van de dienstregeling bedraagt niet meer dan drie a vier minuten. Een dergelijke verzakking van het befaamde lijntje, dat omstreeks 1930 ten koste van vele millioenen werd aange legd vandaar de naam millioenen lijntje is reeds eerder voorgekomen, n.l. in de nabijheid van het station Schaesberg De persdienst van de N.S. deelt nog mede, dat zeer binnenkort de verzakte spoorbaan zal worden opgehoogd Met dergelijke verzakkingen houdt de N.S. altijd rekening. (Telefonisch van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Het socialistische partijblad de Daily Herald verschijnt hedenmorgen met het nieuws, dat Donald MaeLean en Guy Burgess, de twee leden van de Britse diplomatieke dienst, wier verdwijnen op 25 Mei zoveel beroering wekte in en buiten Engeland, gevonden zijn. Volgens het blad, dat het nieuws met grote opmaak op de voorpagina publi ceert, hebben agenten van de Britse ge heime dienst gerapporteerd, dat mevr. MacLean, die op vacantie is aan de Ri- vièra, bericht heeft ontvangen van haar verdwenen echtgenoot, en dat de ge heime dienst nu weet waar zich de di plomaten bevinden en wat er gebeurd is sinds zij in Mei voor het laatst wer den gezien. Het blad voegt aan dit ge ruchtmakende nieuws toe, dat het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken tot heden alle commentaar weigert en dat geen verklaring te verwachten is vóór de volgende week. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 van 13 X 35 meter, werd vanmorgen, toen het hevige noodweer ook Wijde wormer bereikte, door een windstoot opgenomen en enkele meters verder on dersteboven weer neergelegd. Kermis tenten werden de sloten in geblazen. Eén van de tenten, die aan een hek was vast gemaakt werd met hek en al de lucht in geslingerd. Op het terrein heerste een ware paniekstemming. Dat er geen persoon lijke ongelukken zijn voorgekomen on der de werklieden, die daar bezig wa ren, mag de lezer verbazen. Ongeveer gelijktijdig werd Den Haag in een Egyptische duisternis gehuld. In alle woningen kon men het niet zonder kunstlicht stellen. Auto's en trams reden met hun volle lichten op. Hierdoor steeg het electriciteitsverbruik zo enorm, dat de directie van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf zich genoodzaakt zag, een belangrijk gedeelte van de stad van stroomtoevoer af te sluiten. Over vrijwel het gehele land waren dc electrische centrales overbelast. Ook in andere delen van Z.-Holland en in sommige plaatsen van Brabant en Lim burg moest men de stroom afsluiten. Op het moment, dat in Den Haag de dag in nacht verkeerde, scheen in De Bilt de zon nog. Daar deelde men mede, dat de zware buien, die zich boven ver schillende plaatsen in ons land ontlast ten, het gevolg waren van een zware depressie, afkomstig uit Frankrijk, die zich snel over de Noordzee verplaatst. Uit Zandvoort meldt men ons nog: Omstreeks half twaalf ontlastte zich ook boven Zandvoort een ernstig onwe- der, gepaard gaande met hevige regen val. De riolering kon het hemelwater niet verwerken. In de lager gelegen de len van het dorp ontstond watersnood. De rioleringsputten werkten als fontei nen. Op sommige plaatsen stond het wa ter een halve meter hoog. De Haltestraat en het Raadhuisplein stonden blank. In de Schoolstraat was de toestand nog er ger. Hier drong het water verschillende huizen binnen. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's-Gravenhage heeft bon 507 algemeen (A- en B-kaarten) en bon 515 algemeen (D-kaartj aangewe zen voor het kopen van 129 gram kof fie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag. 31 Augustus worden ge bruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 15 September. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwij zing zal 11 October 1951 geschieden. Burgemeester Kelder van Mon nikendam heeft een broeikas. Daar kweekt hij allerlei planten in en ook een z.g. passiebloem. Deze kwam nu dezer dagen tot bloei. De bloei duurde slechts enkele uren en toen verdorde de bloem. De plant, die m warme gewesten, hoofdzakelijk in Brazilië en Pent voorkomt, telt meer dan vijftig soorten. In Italië kweekten pries ters deze plant tegen het einde van de zestiende eeuw Zij zagen in de dradenkrans tussen bloemdek en meeldraden de doornenkroon, in de knotsvormige stampers de kruisna gels en in de vijf helmknoppen de wonden en noemden de bloem „Pas siebloem". Advertentie Doek Dezer dagen ging tij dens de opvoering van Ivor Novello's drama „Gay's the ivord" in een Londens theater plotse ling het doek neer. Het was een ongelukje en na dat het publiek van deze technische storing op de •hoogte was gebracht, wachtte het geduldig, tot deze zou zijn verholpen. Na 20 minuten schoot plotseling zonder enige waarschuwing het doek weer omhoog en toerden de spelers op het toneel verrast bij een spelletje kaart. Net als bij Faroek Een legio incidenten met fotografen heeft zich voorgedaan tijdens de huwelijksreis van Koning Faroek. van Egypte en zijn nieuwe vrouw. Aan houdend trachtten ama teurs en persfotografen het vorstelijk paar te kie ken, zelfs bij niet direct vorstelijke gelegenheden. Gewoonlijk greep dan de lijfwacht van de koning zelf in. In Zwitserland kwam het tot een inci dent. waarbij de Zwitser se democratische vrijheid zich bedreigd voelde en de koning zo boos werd, dat hij onmiddellijk uit het land van de bergen vertrok. Tijdens het verblijf van Winston Churchill met zijn familie in Ve netië heeft zich een soort gelijk incident voorge daan. Toen de familie Churchill, bestaande uit Winston, zijn vrouw, zijn zoon Randolph en diens vrouw, op het Lido ver scheen, verzamelde zich een grote menigte en toen htj zich te water liet, probeerden fotografen on danks de waarschuwing van de hoteldirectie, fo to's te maken. Een van de stoere detectives, die Churchill vergezelden, wierp zich op de foto graaf Varagnolo, die juist zijn camera op de Britse oud-premier richtte. De rechercheur scheurde de film uit de camera en tijdens de korte vecht partij viel de camera in het zand. Nu is Winston Chur chill wel geen koning van Egypte, maar hij be hoeft het zich niet te la ten welgevallen, dat hij in minder dan zijn hemd op een plaatje in de we reldpers gezet wordt. De Amerikaan Eugene Tiny Adkins weegt pl.m. 340 kg., moet in openbare voertuigen voor twee beta len en heeft enorme rekeningen bij de kleermaker, de slager, de bakker en andere leveranciers. Een g'- wone stoel bezwijkt onder zijn last, daarom, heeft hij voor zichzelf een tweezitsbank moeten laten maken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1