D rug met SENAAT der Europa in de Economische steun 250 mill.dollar beknot Y.S. STOOT B EVA PERON, met tranen in haar stem: Geen candidate voor vice- presidentschap K.R.O.-KOOI voor Koni Tussen neus en lippen Bandung en Malang bedekt met grijze aslaag Plechtigheid' in de studio Univèrsiteits- Zondag Opnieuw regen verwacht Truman's armslag beperkt Modderstroom beweegt zich in vier richtingen MINDER drinken, roken en snoepen Zeeman met mes gestoken ^PRR,S Testehva^1 In 4 uur 19 min. over Atlant. Oceaan 'ee HUKKIO oefmimmj! M— Tot hoofd en hart m - ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25164 De uitbarsting van de Kelut W oningbouw in 't gedrang Aldus minister In t Veld Bij vechtpartij op Zeedijk te Amsterdam GARAGE BRINKMANN Verhoging exportprijs volkswagens Tactische atoomwapens Nieuw record van s traalbo m menwerper l«l LAMSHUID PANTOFFELS M'M mlÊÈÊËÊI^mÈ oe bisschop HEKKEN BOUWEN.' BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphkisstr. 45. tel 3998 Bijkant Dmuiden Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: J. 3. SU Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Rtm, Wrvd. hoofdredacteur: W. Severin. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. e dag van morgen draagt de naam van „Universiteits-Zon- dag". Alvorens zich af te vra gen wat dit precies te beduiden heeft, zou men met enige ergernis het ver schijnsel kunnen constateren, dat al weer een kunstmatige naamgeving blijkbaar moet worden aanvaard als vanzelfsprekend gemeengoed. Zulk een uiteraard onvruchtbare ergernis, Welke met recht met. nieuwe ergernis tegemoet zou worden getreden, weegt gelukkig niet op tegen het zinvolle van het feit zelf. dat Nederlands ka tholieken zich morgen zullen bezinnen op het onschatbare goed van eigen hoger onderwijs, zoals dat wordt ge geven aan de R.K. Universiteit te Nij megen en de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg. Een waarheid, zo groot, dat zij een gemeenplaats schijnt, is deze: dat het tenslotte de ideeën zijn, die de wereld beheersen. Van de middeleeuwen af, de tijd, waarin de universiteiten ont stonden, tot de dag van vandaag zijn zij de belangrijkste kweekplaatsen ge weest van theorieën en denkbeelden, die het geestelijk en materieel welzijn der beschaafde mensheid hebben be paald. En de dragers dier ideeën wa ren uiteraard zij, die uit hoofde van hun scholing en ontwikkeling, meestal aan diezelfde universiteiten verwor ven, geroepen waren tot het bekleden Van leidinggevende functies. Hieruit volgt onmiddellijk, dat het van het grootste belang is. dat de universitaire opvoeding zal zijn gegrond op die le vensbeschouwelijke basis, waarvan men gelovig weet, dat zij de enige juiste is. Daartoe zijn de katholieke vinstitu- ten van hoger onderwijs niet de enige middelen, maar wel de meest ideale. Want door het geestelijk klimaat, waarin daar het onderwijs zich vol trekt, door een daar het best te ver wezenlijken algemene wijsgerige en theologische vorming, wordt althans de hoogste garantie geboden, dat iemands wetenschappelijke ontwikke ling harmonisch zal worden ingevoegd in de overtuiging van waaruit hij leeft en later zijn taak in het maatschappe lijk leven zal vervullen. Behalve instituut van onderwijs is een universiteit nog werkplaats van wetenschappen en, algeme ner, haard van cultuur. Een voorop gezette geloofsovertuiging staat de wetenschapsbeoefening niet in de weg, integendeel, deze laatste vindt voor een religieus mens eerst haar diepste grond voorbij de wijsgerige waar heden in de eeuwige waarheid Gods en haar hoogste doel in Diens ver heerlijking. En de cultuur, waarvan een universiteit het brandpunt is, be hoort een eigen katholieke cultuur te zijn, niet in sectaristische bekrompen heid beoefend, maar een specifieke bijdrage leverend aan de nationale en algemene cultuur. Daarvoor is het nodig, en de tijden zijn gelukkig zover dat zulks mogelijk is, dat de katholieke universiteit geen gesloten vesting is met blinde muren, maar een open tempel van yrije, im mers overeenkomstig de vrijheid der kinderen Gods verrichte, weten schapsbeoefening. Uit deze uiterst beknopte aandui ding van wezen en waarde van bijzon der katholiek hoger onderwijs moge tevens duidelijk worden, dat de in standhouding en uitbouw daarvan moeten worden gezien als 't sluitstuk der katholieke emancipatie op onder wijsgebied. De diepste beweegrede nen, welke indertijd hebben aangezet tot het verwerven van bijzonder lager en middelbaar onderwijs, gelden im mers in nog heviger mate voor het hoger onderwijs. Het ware een affront jegens de voortrekkers uit de begin dagen der emancipatie en een mis kenning van hun verdiensten, wan neer het katholieke volksdeel thans verstek liet gaan bij het steunen van zijn eigen universiteit en hogeschool. En de omstandigheden zijn zo, dat deze vrijwillig verleende steun naast de toegekende doch ontoereikende staatssubsidie onontbeerlijk is. Zo vergt o.a. de winst van eigen me dische vakopleiding te Nijmegen ook weer nieuwe offers om deze mogelijk te maken en uit te bouwen. De dag van morgen zal staan in het teken van een bezinning op dit alles. Moge de bezinning en de gevolgelijk met overtuiging verleende steun, in geestelijk en stoffelijk opzicht, niet beperkt blijven tot die ene dag, welke „Universiteits-Zondag" wordt gebeten. Een nieuwe Oceaanstoring heeft gis teren plaatselijk regen en onweer ver oorzaakt. Ook hedenmorgen vroeg meld de Leeuwarden weer een bui met on weer. Toch zal de buiigheid vandaag sterk worden onderdrukt door een korte verbetering, gebracht door een rug van hoge luchtdruk. Boven de Oceaan blijft het nog zeer onrustig; een nieuwe sto ring is reeds de Golf van Biscaye ge naderd. Tegen Zondagavond neemt de kans op regen vooral in het Zuiden Weer toe. De Amerikaanse Senaat heeft met 61 tegen 5 stemmen het wetsontwerp tot militaire en economische hulp aan het buitenland aangenomen met deze wijziging, dat in totaal 7.286.250 000 dollar beschikbaar zou worden gesteld, dat is 1.213.750.000 dollar minder dan Truman had verzocht. De Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen en die voor de strijdkrachten hadden een som aanbevolen van 7.535.750.000 dollar. Het Huis van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp twee weken geleden aangenomen op een bedrag van 7.498-750.000 dollar. Het ontwerp gaat thans naar een gecombineerde zitting van Huis en Senaat. Tijdens de behandeling van het ontwerp heeft de Senaat gisteravond met 36 tegen 34 stemmen besloten de economische hulpverlening aan Europa met 250 millioen dollar te verminderen. De Senaat verhoogde vervolgens de economische hulpverlening aan het na bije Oosten en Afrika met 37.5 millioen dollar tot in totaal 160 millioen. Tien millioen van de verhoging zijn bestemd om de Arabische vluchtelingen uit Pa lestina te helpen en een gelijk bedrag is uitgetrokken om Palestina te helpen de stroom immigranten te verwerken. Voor beide doeleinden is thans 50 millioen dollar beschikbaar. Met 56 tegen 17 stemmen had de Senaat reeds een voorstel van vier de mocratische, senatoren, om het totaa) voor de militaii-e en economische hulp te brengen op bijna de volledige 85 milliard, welke president Truman ge vraagd had, verworpen. Eerder werd met 41 tegen 31 stemmen een poging van 16 senatoren, hoofdzakelijk republikei- nen. om nog eens 'n half milliard op het wetsontwerp te bezuinigen, verijdeld. Een artikel van het wetsontwerp, dat president Truman machtigde maximaal 10% van de fondsen van een gebied naar een ander over te hevelen, werd door de Senaat ge schrapt Verder verwierp de Senaat een amendement om 't gehele program van militaire en economische hulp onder toezicht te plaatsen van een enkele civiele administrateur, zoals bepaald in de door het Huis van Af- gevaai-digden aangenomen versie van het wetsontwerp. Voordat de Senaat tot ae slotstem- ming geraakte, hebben verscheidene tegenstanders van beknotting van het programma nog het woord gevoerd. Senator Brien McMahon verklaarde, dat de besnoeiing een „stoot in de rug van de Europeanen" was, „die proberen weer op eigen voeten te staan. De Sovjet-Unie", aldus verklaarde McMa hon, die voorzitter van de Congress- eommissie voor de atoomenergie is, „is reeds voor tachtig procent gemobili- Zelfs tot in Bandung bemerkte men de gevolgen van de uitbarsting van de vulkaan de Kelut in de residentie Ma- lang. De correspondent van Aneta te Bandung meldt, dat de gehele stad be dekt is met een grijze aslaag. De afde ling vulcanologisch onderzoek van de Mijnbouwdienst ouder,zoekt de mon sters van deze aslaag. Inmiddels wordt uit Oost-Java ge- Minister mr. dr. J. In 't Veld, die Vrijdagmidag in het gemeentehuis te Leerdam naar aanleiding van de inge bruikneming van verschillende nieuwe woningen, een rede uitsprak, zei over de benarde toestand van de woningbouw o.m., dat de regering met drie zorgen kampt: onze sterk gestegen militaire uitgaven; de prijsstijgingen der grond stoffen en de onzekerheid over de Ame rikaanse steun. Als enige uitweg uit deze moeilijk heden zag de minister een bezuiniging van 15 pet. op de 1500 millioen gulden, die Nederland jaarlijks uitgeeft aan ta bak, alcoholica en snoeperijen. „Ik heb de reputatie gehad," aldus de bewinds man, „niet „neen" te kunnen zeggen, maar alles wat niet strikt noodzakelijk is, vindt geen genade meer en moet maar een paar jaar wachten". Vrijdagavond is op de Zeedijk te Am sterdam tijdens een vechtpartij een Amsterdamse zeeman neergestoken. Toen de agenten van de radiodienst ter plaatse arriveerden, troffen zij een he vig bloedende man aan, die een mes steek in de borst had opgeiopen. Hij verklaarde door een onbekende te zijn aangevallen, waar wist omtrent het motief en de dader zelf niets positiefs mee te delen. De steek was gelukkig niet van ernstige aard. daar het mes op het borstbeen was gestoten. De man kon, nadat de wond in het Binnengast- huis was gehecht, naar zijn woning te rugkeren. Advertentie Smedestraat 22 - Haarlem is de uitkomst voor L;w goederen vervoer. Zuinig, veilig, snel, economisch meld, dat van de berg zich een mod derstroom in vier richtingen beweegt. De bevolking van Blitar zoekt een goed heenkomen buiten de stad. Deze eva cuatie zou echter niet georganiseerd zijn en het is nog niet mede te delen, of de vlucht noodzakelijk is in verband met het dreigend gevaar, of dat het een gevolg is van een angstpaniek. De trein verbinding tussen Blitar en Kepandjen, ten Zuiden van Malang, is verbroken. De trein uit Blitar naar Surabaja arri veerde daar Vrijdag overigens normaal. Volgens i-eizigers was de toestand in Blitar Vrijdagochtend vroeg normaal, hoewel de stad door een aswolk verduis terd was. Ook in Malang was het tengevolge rabaja namen verscheidene winkeliers van een aswolk Vrijdag donker. In Su- voorzorgsmaatregelen tegen de ook daar verwachte asregen. De laatste uitbarsting van de vulkaan Kelut is geschied in 1919 en heeft toen ruim 5000 slachtoffers geëist. De Mijn- bouwdienst heeft nadien het krater- meer grotendeels drooggelegd. De prijzen an volkswagens zijn met onmiddellijke ingang verhoogd. Het ex portmodel kost voortaan DM 5.400 te gen tot dusverre DM 5-150, het stan daardmodel DM 4.600 tegen tot dusverre DM 4.400 en VW bestelwagen DM 5-975 tegen voorheen DM 5.850. In Augustus zijn 3.006 volkswagens uitgevoerd. seerd. zij zal mogelijk niet wachten met een verrassende aanval tot zij tenvolle is gemobiliseerd. De Amerikaanse mili taire autoriteiten zouden er goed aan doen in de komende dertig dagen, spe ciaal tijdens de besprekingen te San Francisco, op hun hoede zijn". Tijdens het debat in de Senaat is verder nog gebleken, dat de Amerikaanse mi nister van Defensie heeft laten door schemeren, dat er bij de plannen voor de verdediiging van Europa rekening wordt gehouden met gebruik van atoomwapens tcgei» eventueel aanval lende legers. Dit "bleek uit een brief wisseling met senator McManon, die gevraagd had, of het tactische gebruik van atoomwapens grondig en nauwge zet bestudeerd was in verband met de opbouw van de NATO legers In zijn antwoord schreef Marshall, dat generaal Eisenhower „met elk mogelijk defen sie wapen rekening hield Marshall voegde hieraan toe, aat het tactische gebruik van in de toe komst beschikbare wapens, strijd krachten vereiste, welke in staat moe- F.yn om een vijand te beletten, bij zijn eerste aanval de voorbereide lanceerinstallaties onder de voet te lopen. McMahon las de brieven gister avond voor tijdens het debat in de Senaat. Het tactische gebruik van atoomwa pens houdt in, dat zij rechtstreeks te gen legers gebruikt worden- Er zijn be richten geweest dat de V.S. werken aan de ontwikkeling van artilleriegranaten met atoomlading. 99 Canberra Gisteravond heeft een „Canberra", ds Britse tweemotorige straalbommen- werper, die nog op de lijst van gehei me vliegmachines staat, dc Atlantische Oceaan van Oost naar West in vier uur en negentien minuten overgestoken en daarmee een nieuw officieel record ge vestigd. Het was een nonstopvlucht van Aldergrove. bij Belfast, naar Gander, Newfoundland, een afstand van 3326.672 km. De gemiddelde snelheid van het straalvliegtuig was 768.32 km. per uur. Het oude officieel opgenomen record stond sedert 11 Augustus 1938 op naam van twee Duitsers, Alfred Henkei en Rudolf Scheherr. die in 24 uur 56 min. 12 sec. van Berlijn naar New York vlo gen. Uiteraard, vliegen sedert jaren gewone verkeei-svliegtuigen veel sneller dan genoemde Duitsers; desalniettemin zijn de beide Duitsers tot gisteren of ficieel recordhouder geweest. De piloot, die gisteren het record verbeterde, is R. P. Beaumont, vete raan uit de tweede wereldoorlog, een „ace" van de R A.F., die tien Duitse toestellen heeft neergeschoten. Ir- Februari j.l. vloog een andere Canberra in Westelijke richting over de Atlantische Oceaan in 4 uur 27 min. Die tijd werd echter niet officieel op genomen en gold dus slechts als on officieel record. „■iSÖS* 1tt ovousiaanue ioio schijnt op hoi eerste gezicht weinig actueel cn als per vergissing in dit nummer van ons blad terecht gekomen. Zij is echter van een bijzon dere, namelijk van een historische actualiteit, met welke paradox gezegd wil wezen, dat zij een hoogtepunt weer geeft uit een vandaag en in de komende week als actueel gevierd historisch feit: het 75-jarig bestaan van het Noord zeekanaal. Uit deze, thans driekwart eeuw overspannende, geschie denis laat de foto een der glorierijkste momenten zien, namelijk het bezoek der koninklijke familie aan de haven te IJmuiden bij gelegenheid van de opening der Noorder- sluis door H M. Koningin Wilhelmina in het jaar 1930. Welk een belangi-ijke verbetering de bouw van deze sluis (de grootste ter wereld!) betekende, kan men beseffen wanneer men bedenkt, dat nadien ook de machtigste oceaanstomers, waarvoor de andere sluizen te klein bleken, langs de korte weg door Holland op zijn smalst Amsterdam konden bereiken. Tezamen met het Noordzeekanaal viert IJmuiden zijn 75-jarig bestaan. Tegelijk met het kanaal ontstaan is het allengs uitgegroeid tot het grootste deel der gemeente Velsen. Industrieën van nationale en internationale beteke nis hebben zich er gevestigd, omdat er moeilijk gunstiger Ligging denkbaar is dan aan een waterweg met ideale ver bindingen naar zee en naar het Europese achterland. Van deze industrieën noemen wij slechts de voornaamste: hoog ovens en de papierfabriek Vervolgens is er nog de tot een nationaal bedrijf uitgegroeide visserij, welke in historisch opzicht op dc eerste plaats had moeten worden genoemd, omdat IJmuiden er in wezen zijn opkomst aan te danken heeft. De oorlog heeft veel schade berokkend aan deze levens krachtige plaats aan de zee. maar de energieke herbouw is alweer overgegaan in nieuwe groei. Er is daar rond de ,.IJ-mond" een ontwikkeling gaande, waarvan het einde niet bij benadering te voorzien is. De vreugde hierover wordt enigszins getemperd door de problemen van socio- graphische aard, welke eraan inhaerent zijn. Niet alleen echter voor IJmuiden. dat aan het begin van zijn feestweek staat, is het 75-jarig bestaan van het Noord zeekanaal een vierenswaardig feit. Bij de gratie van dat zelfde kanaal is Amsterdam immers een zeehaven rijk geworden. De onschatbare betekenis daarvan voor de hoofdstad des lands kan licht worden beseft. Maar ook geheel Kennemerland, in het bijzonder Haarlem als indus trie- en woonstad, ondervindt de in economisch opzicht zegenrijke gevolgen van de nabije verbindingsweg naar zee. om van de nationale en internationale betekenis van het jubilerende kanaal nog maar te zwijgen. Wij hebben gemeend, onze editie van heden in het teken te moeten stellen van zulk een belangrijk en gedenkwaardig jubileum. Verwachting tot Zondagavond: Half tot zwaar bewolkt met regen, voornamelijk in de eerste helft van de verwachtingspcriode. Matige tot krachtige wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen, later tussen Zuid en West. Vrij koel. Zondag: Zon: 5.51—19.28; Maan; 6.49—19.37. Maandag: Zon: 5.53—19.25; Maan: 8.06—19.47. In een radiorede heeft Eva Pcron gis teravond met tranen in haar stem ver teld, dat zij zich niet candidate zal stel len voor het vice-presidentschap bij de verkiezingen van 11 November. Senora Evita, die drie dagen tevoren formeel door het algemeen vakverbond verwit tigd was, dat zjj „eenstemmig" gekozen was als candidate voor het vice-presi dentschap, verklaarde met wankele stem, aldus Reuter, dat zij haar besluit uit eigen vrije wil genomen heeft en dat het onherroepelijk is. De Nationale Peronista Raad heeft het besluit van Eva geaccepteex-d en heeft Hortensio Quijano candidaat gesteld als vice-president. Quijano is de tegenwoor dige vice-president. ..Ik had en heb maar één ideaal, slechts één grote persoonlijke eerzucht. Dat is. dat in het hoofdstuk, dat de geschiede nis stellig aan Peron zal wijden, gezegd wordt dat aan zijn zijde een vrouw stond, die de hoop van het volk naar de president bracht. en dat deze vrouw „liefhebbende Evita" door het volk genoemd wei-d", aldus sprak me vrouw Peron in haar radiorede, die tien minuten duurde. Voor dat haar besluit viel, had Eva al tegenover een groep spoorwegmannen laten doorschemeren dat zij zich zou terugtrekken. ..Ik wens geen verdere glorie of eer boven uw vertrouwen en liefde", had zij hun ver teld. A.P. meldt evenwel uit Buenos Aires, dat mevrouw Peron, die candidaat ge steld werd door de partij van haar man, van haar candidaatschap heeft afgezien in verband met het gerezen verzet. Sinds de president en mevr. Peron ruim een week geleden een massabetoging van 250.000 arbeiders verteld hebben, dat zij bereid waren „te buigen voor de wil van het volk" en het candidaatschap te aan vaarden, moet er een ernstig menings verschil in de partij ontstaan zijn, aldus A.P. Het persbureau maakt melding van koppige geruchten, volgens welke delen van het leger zich verzet zouden hebben tegen de candidatuur van mevr. Peron in verband met de mogelijkheid, dat zij bij het overlijden van haar man presi dente en opperbevelhebster zou worden. De oppositie heeft er voorts op gewezen, dat mevr. Pei-on 29 jaar is, terwijl de grondwet vereist, dat de candidaten voor de twee hoogste functies ten tijde van de verkiezingen op zijn minst 30 jaar oud moeten zijn. Advertentie BaRTELUORISSTRAAT 20 TEL. 13439 „Ger de Roos heeft me al voor vele gekke situaties gesteld en zo vind ik het niets bijzonders om vanavond Ko ning Lorre te kronen", verklaarde de programmaleider van de KRO., de heer Toon Rammelt, gisteravond in de K.R.O.-studio bij de finale van de pa pegaaienwedstrijd. .,Ik ben benieuwd wat er volgend jaar te wachten staat", zuchtte de programmaleider en inder daad. Na de vetleren medaille op de borst van Koning-hengelaars, na de gouden kroon op de slapen van een Koning- klepperaar, was het deze avond de aan bieding van een fraai gesmede K.R.O.- kooi voor de papegaai, die al zijn col lega's in eloquentia achter zich liet en o.m. de unieke prestatie leverde om met schorre rauwe kreten zowaar het fraaie lied van „Juffrouw van Dalen heeft een hoedje gekocht" te zingen. „Hij kan nog veel meer zingen", verklaarde de egenares, mevrouw Swartjes uit Utrecht, met kennelijke trots. „Scheiden doet lijden" staat ook op zijn repertoire en dan kent ie nog veel meer." De grijze papegaai moest van al die openbaarheid niets hebben. Schuw fladderde het dier in zijn kooi, totdat hij werd overgeplaatst in de met het K.R.O.-embleem en het opschrift „Koning Lorre 1951" voorziene kooi. Toen voelde hij zich toch wel koninklijk; hij slaakte kre ten van plezier. Voor Ger de Roos betekende deze kleine plechtigheid het einde van een zeer inspannende wedstrijd. Het is niet zo eenvoudig om papegaaien te laten praten en zeker niet voor een micro foon. In de afgelopen maanden zijn papegaaien-audities gehouden in talloze plaatsen in ons land. Tot op de vierde verdieping van Amsterdamse huizon toe drong dé microfoon door en gedul dig werd alles opgenomen wat de pa pegaai maar wilde zeggen. Talloze trot se eigenaars werden tot wanhoop gedre ven, wanneer het lieve beest, dat altijd zo goed zijn lesje kende, nu juist op het beslissende moment verstek liet gaan en slechts tot een bescheiden pro ductie kwam. Maar de papegaai van mevrouw Swartjes heeft het hem dan toch maar geleverd. Zonder enige mi- crofoonangst zong hij het schone lied en mogelijk heeft dezelfde „Juffrouw van Dalen" hem wel tot de koningstitel ge voerd. Wat ..Koning Lorre" zelf ervan zegt? Wel. vanavond zal hij zelf het woord voeren in "de uitzending van „Zomer sproeten" van de K.R.O. Misschien ont hult hij wel iets van zijn ervaringen. Veelzijdig In de telefoongids van het plaatsje La Calamine in België staat achter de naam van Madame J. Frai- ture vermeld: taxi's, kap per, vishandel, parfums. De parfums behoren na tuurlijk bij de kapsalon en niet bij de vishandel. Ijzig De zevenjarige Charles Gibson vond in St. Louis een zak met 250 dollar, die aan een der venters van een ijsfabriek bleek toe te behoren. Omdat Charles zo eerlijk was om zijn vondst aan de eige naar terug te brengen, mogen hij en zijn ouders en broertjes en zusjes een maand lang vrij ijseten op kosten van de fabriek. Het gezin Gibson eet nu 4.5 liter ijs per dag. waarvan de kleine Charles, alleen reeds de helft voor zijn rekening neemt. Als die geen buikpijn krijgt, krijgt hij het nooit. Tonen De Engelsen noemen hem „Tommy Toes". Wij zouden hem noemen „Tom my Tonen (of Tenen)". Hij heet echter officieel Tommy Jacobsen. tommy heeft geen armen, omdat hij zo geboren werd. Hij doet nu méér met zijn voeten dan normale men sen gewoonlijk met hun handen doen. Hij speelt er n.l. piano en xylofoon mee, en wel zo goed. dat hij aan een „show'' heeft deelgenomen en binnen kort voor de B.B.C. zal optreden, al is het dan ook niet in het derde program ma. Hier ziet u Tommy op beide instrumenten musi ceren. Met tobben is nog nooit iemand verder gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1