I VRAGEN EN ONGEWISHEDEN Stor- 1 Wegwedstrijd der profs trekt geweldige belangstelling EDO-HEERENVEEN opening van grootse allure M 'MJ n m p 'm s§ iimm,M.n Voor scherpzinnige geesten Semi-plaatselijke strijd in het Heemsteedse Sportpark r *1 Herleeft Ajax m». 'm m i m m„.m n l rrit -m-w. in m ié m. Talrijke favorieten met klinkende namen in Varese Voetbalseizoen in het Haarlemse Haarlem bij 't Gooi op bezoek Kansen voor Nederland? 1 1 M M H. 11 j V. j ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1951 PAGTNA 6 S HET LASTIGE AMBT scheidsrechter Damrubriek Het maken van prognoses is, voor een gewoon sterveling, im mer een hachelijke zaak. Ook als het gaat om de verwachtingen inzake een nieuw voetbalseizoen. Maar wij.vermoeden dat nim mer een bona-fide „voorbeschouwer", die de op stapel staande competitie onder de loupe gaat nemen, voor zulke moeilijkhe den heeft gestaan als degenen, die daartoe dit jaar zoals uw dienaar zijn geroepen. Immers, de indeling van de eerste k'assers verschilt ditmaal zo diametraal van de tot nu toe ge bruikelijke, dat enig vergelijkend houvast volslagen onmogelijk is geworden. De ongewisheid, die ongetwijfeld een van de grootste aantrekkelijkheden is van het jaarlijkse voetbaltournooi- op-de-lange-afstand, is groter dan ooit. Het aantal eerste-klas- se-afdelingen is van vijf teruggebracht tot vier en de „landelijk" opgezette indeling heefl tot gevolg, dat allerlei clubs in een ge heel nieuw milieu terecht zijn gekomen. Wat haar verrichtingen meer dan ooit in (toekomst)nevelen hult. Als wij nochtans, ondanks al deze vergaande onzekerheid, enige regelen gaan wijden aan het voetbalfestijn, dat morgen weer officieel gaat beginnen, dan doen wij dat dus in het besef dat wij kunnen wikken, maar dat de heer Soccer uiteindelijk beschikt. Van Vliet verslaat Harris te Zürich Zuid-Slavische schakers komen niet k m m ai M WAI: ®f 9 1 H M Si m w>. om. m» 'm am IP m- ?M Iff ifl m. m m STOPHOEST Absolute hoofdnummer wereld kampioenschappen Schaakrubriek 142 nummers op de Olynip. Spelen te Helsinki Slijkhuis wint te Helsinki De bal gaat weer De scheidsrechters van Adelaide hebben geweigerd de 60 voetbalwed strijden te leiden die morgen gespeeld moeten worden omdat zij. naar hun zeggen, meet- dan genoeg hebben van de scheldwoorden welke het publiek hun pleegt toe te roepen. Zij eisen van de voetbalbond de verzekering dat de clubs voortaan voor een ..af doende bescherming" zullen zorgen. Tijdens kort geleden te Adelaide gespeelde wedstrijden zijn twee flui tisten door opgewonden toeschouwers aangerand. Aan het einde van het vorig seizoen hebben er zich zes te ruggetrokken omdat ze niet langer uitgejouwd en lastig gevallen wilden worden. En wat het lopend seizoen betreft hebben al dertien scheids rechters hun fluitjes ter beschikking gesteld. Oplossing van no. 1920 van Joh. v. d. Boogaard. Wit speelt haar 3227, 6. 43. 41, 23, 19. 10. 1. 44. 45 en wint. Heel aardig vraagstuk en niet te moeilijk voor de vacantie; de stand is nnnder fraai. No. Voor beginners 169 van H. J. C. A. Nunnink te Delft. Probleem no. 1928 van Joh. v. d. Boo gaard te Nuland, voor geoefende op lossers. Welaan, in afdeling A staan wij dan meteen voor de hoogst intrigerende vraag wat Heerenveen gaat doeti. Dat was tot op heden, gelijk u weet, nau welijks een kwestie. In het Noorden werd Heerenveen kampioen, dat vormde lange tijd ganselijk geen punt van dis cussie. Maar zie, dat is alles heel anders komen te liggen nu Abe Lenstra en zijn volgelingen in hun afdeling tegenstan ders als DWS. EDO en Haarlem op hun pad zullen ontmoeten. En wij vermoe den zo, dat dit pad daardoor aanzienlijk minder over rozen zal gaan dan de Hee- renveners gewend waren. Om nog maar te zwijgen over de invloed die de En- schedese Boys. Go Ahead, AGOVV of 't Gooi dienaangaande kunnen uitoefe nen. Afdeling B is alleen interessant omdat de twee roemruchte rivalen Ajax en Blauw Wit er in uitkomen; wat overigens helemaal niet wil zeggen dat een van beide clubs nu direct voor het kampioenschap is voorbestemd. Wageningen, dat het vorig seizoen ge lijk met kampioen DWS eindigde, zal eventueel zeker wij bedoelen er beslist niets onvriendelijks mee) als ..derde hond" willen fungeren. En VSV en RCH zijn nu ook direct geen vereni gingen, die van werkeloos toezien houden. Maar toch.... Ajax heeft als de eerste tekenen (Arol-beker en de wedstrijd tegen Szabadell!) niet be driegen een aardige ploeg dit jaar. En pas op voor een „aardig" Ajax! Het zelfde geldt, lijkt ons, voor Feijenoord. dat zijn elftal grondig verjongd schijnt te hebben en dat kennelijk snakt naar een wederkepr-in-mode' ne-verhoudincen van de glorieuze dagen van weleer. Maar, ach heden, de Rotterdammers zijn door de manipulaties van het KNVB- bestuur beland in een afdeling (C>, waar het werkelijk onheilspellend gonst van vervaarlijke namen. Wij doen slechts een losse grrecp: Willem II. BW, Eindhoven. SVV, ADO. stuk voor stuk clubs, die ieder seizoen weer opnieuw voor een ver vaarlijke expansie kunnen zorgen. I.et op afdeling C, dames en heren! Daar zal het heet toegaan, dat dur ven wij zonder enige schroom te voorspellen. In D gaat PSV proberen de grondslag te leggen voor een nieuw landskampioenschap. Maar de Philipsmenser. kunnen zich gerust voorbereide op een geestdriftige te genstand van Limburgia. HDVS, Em ma en VVV, om maar men. „iets" te noe- Wij zijn er ons, zoals wij al ileten vermoeden, zeer wel van bewust, dat iedere andere opgezette prognose dan deze met evenveel recht" op eventueel gelijk kan worden geëntameerd; en ook dat al het bovenstaande slechts en- Te Zürich zijn z.g. revanchewedstrij den van de wereldkampioenschappen sprint voor professionals gehouden. Van Vliet (Ned.) werd eerste voor Harris (Gr.-Br.), Von Büren (Zwitserl.) en Patterson (Austr.). In het Pare des Princes te Parijs heeft Harris in een „revanche" van de wereldkampioenschappen, de sprint ge wonnen. Van Vliet werd derde en Derk- sen deelde met Bellenger de 4e en 5e plaats. De tournee van een achttal leden van de Joegoslavische schaakclub Partisan door ons land zal geen doorgang vinden. De schakers Gligoric, Trifunovic en Matanovic zullen namelijk begin Octo ber deelnemen aan een nationaal Joe- goslavisch tournooi in Belgrado. Voo>- de overige vijf leden bestonden devie zen moeilijkheden, zodat rrien besloten heeft van de tournee af te zien. kele summiere gegevens zijn uit de schier onmeetbare hoeveelheid die er uit het lijstje van eerste klasse-clubs zou zijn te putten. Van morgen af aan gaat ,.de bal weer zitten", hij scheert nis vanouds de lat of hij gaat om nog even in voetbal- folkloristische termen te blijven spre ken rakelings naast. En iedere Zon dagmiddag zullen weer duizenden dit alles óf met ongekende blijdschap óf met diepe droefheid in het hart aan schouwen- Laten wij dit onvermijdelijk „wankele" inleidende overzicht dan be sluiten met de constatering van één rotsvaste zekerheid: dat voetbal een mooi spel is; en met de wens, dat de nieuwe competitie de vorige, in span ning en in sportiviteit nog zal overtref fen. Wit speelt en wint; oplossingen van de in September verschijnende problemen voor geoefende oplossers kunnen tege lijk ingezonden worden tot 15 October a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 169 en 170 kunnen tegelijk en liefst per briefkaart ingezonden wor den aan bovengenoemd adres tot 15 Sept. a.s. Oplossing van de nummers 165 en 166 No. 165 ven C. C. H. Swinkels te Schiedam wordt aldus gewonnen: 4641, 36x47. 4842. 47x18, 23x5. zwart moet nu met zijn dam slaan en kan op 3 vel den gaan staan, onverschillig waar hij zich nestelt, steeds komt de winst door 2420 enz. Heel aardig gevonden en vrij goed bewerkt. No. 166 van P. J. Eype te Haarlem lijkt wel zo uit de partij gegrepen. Het zeer verrassende spelletje gaat beginnen met 3430, 28x39 wel gedwongen! 38 33! 39x28; het zal een ieder wel duidelijk zijn. dat als zwart met 35 slaat wit ge makkelijk wint, dus lijkt de tekstzet wel de beste. 37—32! 35x33, 32x3. 14—19 of? 320, 3339, 2024 en wint. Een prach tig stukje met vele fraaie momenten en dat met zo weinig materiaal! Namen van oplossers en prijswinnaars komen in de volgende rubriek. Op de kruisjes en puntjes in te vullen, zodat woorden van de volgende betekenis ontstaan. Op de kruisjes komt dan van boven naar beneden een jubilaris met zijn leeftijd te staan. 1 X ondergang 2 X hulp 3 X zonder voordeel 4 X X plaats in Limburg 5 X wrakhout 6 X X egoïstsch 7 X X i werklust 8 X X gelijkenis 9 X X soldatenwoning 10 X X tegengesteld 11 X mistig 12 X X weer eens 13 X X pressie 14 X X verlichtingsmiddel 15 X titel van kardinaal 16 X X stad in Rusland 17 X X zomerse versnapering 18 X X wijnsoort, eiland 19 X X eenstemmig 20 X X binnenkomst Oplossingen, uitsluitend on briefkaart, in te zenden tot en met 10 Sept. aan 'f Kasteel van Aemstel (afd. Prijsraadsel). N. Z. Voorburgwal 65, Amsterdam. Tn verband met de toekenning der prijzen wordt men vérzocht bij de oplossing te vermelden of men jonger of ouder dan 18 jaar is. Oplossing 18 Augustus: PROPBKERN OOMBESMEE MEKASTEUT PBYSTANDE OOKMUGKOL ESBEURSSI NROERETSG METROPOOL KLEVSPELP ASRATELDO VIALOLZAT I K A L I B E R E APRECESAR ARMFYNMIN ROEMNSIRE Na loting werden de prijzen gewonnen door: A. Bakker, Achtêrw 4. Oudorp: B. v. d. Berg, Spaarnhovenstraat 14, Haarlem; J. Tervoort. Joan Mail ritsplein 25, O verve en; mej. D. de Hoog, Vrólikstraat 425, Amsterdam; mevr. Schretlen—de Wit, R. Kastelijnstraat 9, D i e m e n; A Tasman van Diemen. Kerkhofstraat 33 rood, Haarlem. Advertentie Zorg. da! U altijd paar rolletjes huis heeltl M«t ST©P MOEST het hoestee soel verleerd e« wie oiet hoest, snoept graag «wee- Pr oei ze maar eens! VTXTt Hoesten ?s hinder- tijk! STOPMOE ST verzacht direct die Kinderen zijn er dol opl Geel ze STOPMOEST als ze hoesten Voorkomen is béter dan genezen! STOPMOEST gezond én lekker lastige keelkrtebel rs r- r* n met KOBLET. Oplossing: van de driezet nr. 1008 van H. van Beek lste prijs Tijdschrift van de N. S. B. nr. 2625 Maart 1912 1. pion d7, pion xa2; 2. Rc7t enz. 1. Rxd7, 2. Dd6t enz. 1Kf4, 2. Rc7t enz. 1Tg5, 2. De7ï enz. 1T an ders, 2. Rc7S- enz. Een Bohemer in de oude stijl: een dame offer, een aantal economisch-reine matstel- lingen en een groot aantal pionnen, zowel aan wits als aan zwarts zijde. „Nederland op z'n best" PROBLEEM Nr. 1011 Eerste publicatie van Mr. J. J. Burbach De opening: van het voetbalseizoen in Haarlem is van grootse allure. Niet minder dan EDO—Hcerenveen staat als eerste wedstrijd in liet nieuwe voetbalseizoen voor de Spaamestad op het programma. Wel, we hadden het slechter kunnen treffen en wanneer men daarnaast op het Heemsteedse Sportpark direct al de semi-plaatselijke strjjd RCH—VSV ziet vastgesteld dan hebben we ongetwijfeld niet teveel gezegd, de opening van het voetbalseizoen er een van grote allure te noemen. Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen binnen drie weken te zen den aan Jos Duvergé. Binnen Brouwers straat 40, Amsterdam-C. De voetbal gaat dus weer officieel rollen. Na de tournooien om Zilveren Molen en Spaeine Beker en de kleinere niet minder attractieve tournooien, vraagt morgen de grote strijd om de punten weer de aandacht en vanzelf sprekend zien we weer reikhalzend uit naar de eerste verrichtingen van onze voetballers in de nieuwe, grote com petitie. EDO treft het op deze eerste compe titie-Zondag al bijzonder, omdat het niemand minder dan Heerenveen. de be roemde kampioensclub uit het Noorden met Abe Lenstra als de grote trekpleis ter ontvangt. Vooral nu er weer zo het een en ander gaande is om de grote Abe. Zal hij wei, of zal hij niet spelen, is een vraag waarop wij het antwoord schuldig moeten blijven. Maar wel staat vast dat Heerenveen. wil het voor de tiende maal in successie kampioen j worden, heel wat meer moeilijkheden zal hebben te overwinnen dan in de negen voorgaande jaren- Reeds tegen EDO zal de Friese club het beste been tje voor moeten zetten en al zal onzs Haarlemse club nog niet in de sterkste samenstelling kunnen verschijnen van wege blessures e.d.. de rood-zwarten zijn van plan in elk geva] hun huid zo duur mogelijk te verkopen en daar om verwachten we een spannende strijd waarin het krachtsverschil niet groot zal zijn. Over trekpleisters gesproken. Daar voor kan men ook de voet zetten naar het Heemsteedse Sportpark waar de jeugdige Piet v. d. Kuil met het lang niet zwakke V S.V.-elftal aan R.C.H de handen vol zal geven. De Racing lijkt ons een tikje sterker dan het voorgaande seizoen omdat de voorhoede waarschijnlijk wat gevaar lijker en productiever kan zijn en Biesbrouck met zijn mannen wil in elk geval zo goed mogelijk van start gaan. Ook daar dus een aardige strijd waarin we de thuisclub een iets betere kans geven, ook al om dat de RCH-verdediging weer heel wat mans is. Haarlem begint met een uitwed strijd- En deze gaat tegen een aloude tegenstander die bovendien in eigen huis altijd moeilijk te kloppen is. In Hilversum tegen 't Gooi zal de rood- broekenciub van goede huize moeten komen om de volle buit binnen te halen, maar wanneer Haa-lem nu eens begint met de vorm van de tweede helft van het vorige seizoen, wel, dan mogen we een Haarlems suc ces zeker verwachten- Tweede en derde klassers komen morgen nog niet aan bod maar wel de vierde klassers. Daarbij zijn we zeer belangstellend naar het, optreden van het Hillegomse Concordia in de eer- Onze sportredacteur telefoneerde ons Vrijdagavond uit Varese: In het aardige plaatsje Varese, op enkele kilometers afstand van het Lago Mag- giore. concentreert zich na de baanwedstrijden te Milaan de aandacht van de internationale wicterkolonie, welke hier in het land van marmer en bel canto is samengekomen, nu op de wegwedstrijden. Niet alleen omdat de wedstrijden op de Vigoreilibaan al enkele dagen achter de rug zijn, maar ook omdat de aandacht zich de laatste jaren van de baanwedstrijden meer en meer naar de gebeur tenissen op de weg heeft verplaatst en speciaal de wegwedstrijd van de profes sionals geweldige belangstelling is gaan trekken; zóveel dat het de laatste tijd zonder enige twijfel moet worden beschouwd als het absolute hoofdnummer van de wereldkampioenschappen. Terwijl deze regels langs de telefoonkabels naar het vaderland gaan, zijn wij nog in afwachting van de ontmoeting der amateurs, welke Zaterdagmiddag om twaalf uur begint. Wanneer zij (deze regels) onder de ogen van de lezers komen, is deze strijd inmiddels ai beslist of vrijwel beslist en blijft alleen dat grote nummer nog over, waarin ook nu weer een keur van prominenten zoals zelfs de Tour dc France ze niet altijd bijeen vermag te brengen, op de veelbegeerde, laatste regenboogtrui loert. die bij de baanraces niet aan hun trekken zijn gekomen, betekent dat altijd een laatste, maar tevens mooie kans om alle teleurstellingen te eli mineren, zoals Middelkamp dat bij voorbeeld in 1947 te Reims voor Ne derland heeft gedaan en zoals dc Belgen dat door Briek Schotte nu al tweemaal hebben gepresteerd- Men zegt gewoonlijk, dat de strijd in het wereldkampioenschap op de weg, wordt beslist gedurende de Tour de France. Men verwacht die beslissing op twee manieren. Ten eerste omdat in do loop der jaren gebleken is, dat de ren ners die de Tour de France hebben ge reden, als regel in blakende conditie waren voor de strijd om het wereld kampioenschap. De tweede overweging houdt in dat de verhoudingen in de Tour de France, die van het daarop volgende wereldkampioenschap her haaldelijk op duidelijke wijze beïnvloe den, zoals dat bijvoorbeeld vorig jaar nog duidelijk tot uiting kwam toen Kübler'vóór Ockers de Tour de France won, maar Kübler min of meer de hand had in de triomf van Schotte te Moorslede. Een combine dus, die ove rigens niet uitsluit dat de candidaten voor de wereldtitel, op het paard ge holpen of niet. toch met heel sterke troeven ter tafel moeten komen. Het wegkampioenschap der profes sionals, althans voorzover dat aan het slot van de kampioenschappen verre den. wordt, is nog méér dan een wegwedstrijd alleen. Voor de landen see strijd in het grote KNVB-verband. De Hillegommers ontvangen THB uit Haarlem en deze eerste ontmoeting belooft direct al een groot aantal toe schouwers te trekken. Om maar met een overwinning te beginnen Concor dia? Alle Katholieke clubs uit deze vierde klas van District II komen in actie op Teylingen na. VVSB moet bij Graaf Willem in Den Haag z'n geluk beproeven, Lisse krijgt het thuis tegen ASC niet cadeau maar SJC kan goed van stapel lopen en Warmunda met een nederlaag huiswaarts sturen. In het Noorden bindt ADO in Heems kerk de strijd aan met Purmerend ter wijl in Haarlem NAS bij het zo juist gedegradeerde DIO op bezoek moet. En DSS gaat bij Lijnden trachten de eer ste winstpunten te veroveren. Good luck! Op het programma voor de zomer spelen te Helsinki staan niet minder dan 142 verschillende nummers, onder verdeeld als volgt; athletiek 33. worste len 16, zwemmen 15, boksen 10, turnen en kano elk 9, schermen, schieten en roeien elk 7, wielrennen, paardensport en gewichtheffen elk 6. zeilen 5, vijf kamp 2. voetbal, hockey, basketball en waterpolo elk 1. Tot dusver hielden de Spelen van Antwerpen 1920 het record met 141 nummers. Bij de wedstrijden in het Olympisch Stadion te Helsinki heeft Slijkhuis de 5000 meter gewonnen in 14.51.2. Tweede werd de Fin Salonen voor wie 14.52 6 werd afgedrukt- Ook de meervoudige kampioene Fanny BlanketsKoen zal medewerking ver lenen aan het spel van Carel Briels en Aad van Leeuwen „Sportfantasie 1951", dat ter gelegenheid van de officiële opening van het sportpark „De Vliert" te 's-Hertogenbosch op 8 September a.s. zal worden opgevoerd De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof dr. F. J. Th. Rutten, zal de opening verrichten. en KÜBLER: fewelcLige rivaliteit winning in de Ronde van Zwitserland moest beantwoorden, startte wél en hij won op waarlijk grootse wijze. En nu komt Varese. In theorie zijn de wed strijden op de wereldkampioenschappen individuele wedstrijden. In de praktijk is het echter een landelijke affaire ge worden, waarbij de bond dicteert en niet de kracht van de renner. Koblet nu heeft de Tour de France gewonnen, Koblet heeft zijn meester schap afdoende bewezen in de achter volging op de Vigoreilibaan. De Zwit serse wielerbond voelt uiteraard alles voor vrede in haar gelederen en ten slotte is de heer Kübler enkele weken geleden Zwitsers kampioen geworden. Men moet dus rekening houden met de mogelijkheid, dat de bond Koblet verzoekt zo nodig met zijn ploeggenoot 'Kübler in de slag te gaan, om het internationale succes van de Zwitsers te completeren. Een andere mogelijk heid is nog. dat de waarlijk bijzondere conditie van Koblet de Zwitsers doet besluiten ai deze theorieën over boord te gooien en inderdaad alles te zetten op hun Troefaas. In ieder geval staat ons dan een bij zonder boeiende strijd te wachten, al thans een strijd die boeiend kan zijn. De Zwitsers met Koblet en Kübler, de Fransen met Bobet, Barbotin en Ge- miniani, de Belgen met Van Steenber gen en last not least de Italianen met Coppi, Bartali en Magni behoren hier stellig tot de allerbelangrijkste gegadig den. Wanneer men zo al die namen bij eikaar ziet een gezelschap dat me" gemakkelijk nog met eenzelfde aantal kan uitbreiden vraagt men zich af of de Nederlandse equipe voldoende be tekenis heeft, om deze hoogmogendheden tc weerstaan. Natuurlijk hebben wij Van Est, natuurlijk is Voorting een kracht van bijzondere betekenis, natuurlijk on derschatten we niet de lange spurt van F anhof (Kopenhagen), noch de sprint Van Peters. Aïaar diep in ons hart en daarmee doen w« niemands kwaliteiten ook maar iets te kort kunnen wij niet geloven dat Faanhof en Peters met hun sprint na 295 kilometer nog aan bod zullen komen, of dat de kracht van Van Est, die wij in de Tour de France toch heus wel op zijn waarde hebben leren schat ten, in dit gezelschap van doorknede en (méér dan hij) geroutineerde cracks, tot uiting zal kunnen komen in een over winning. De klasse van Voorting? Wij weten dat de Haarlemmer met zijn vechtlust en zijn gevoel om op het juiste moment mee te springen, een factor van betekenis is in dit spel. Maar de bewe ring, dat hij met de grote Italiaanse, Zwitserse, Franse en Belgische cracks bij voorbaat op één ljjn staat, durven wjj toch niet voor onze rekening nemen. En nu is het de vraag of deze factoren ook in dit wereldkampioenschap van Varese zullen gelden, ja dan nee. Wat het eerste punt betreft zou men kunnen zeggen dat de Tour de France en het wereldkampioenschap op de weg dit maal door niet minder dan vijf weken zijn gescheiden en dat de conditie van de Tour de France zonder méér. het dit maal niet zal doen. Wat de tweede moge lijkheid betreft: dat Koblet van zijn aan spraken op de wereldtitel af zou zien ten faveure van Fransen, of van de Ita lianen. die in de Tour de France met lege handen stonden en nu als gastheren van de wereldkampioenschappen uiter aard op een geduchte revanche zinnen, is mogelijk. Maar met deze mogelijk heid is de zaak nog lang niet compleet. De Belgen, met hun drie wegkampioen- schappen in successie en hun totaal manco aan baantitels sedert Scherens in 1938 de zijne na zeven jaar aan Van Vliet moest afstaan, treden hier op als enfants terrible en ook in het Zwitserse kamp zou er wel eens een taktiek kun nen worden gespeeld, waar de Italianen tegen opzien. Men weet dat in Zwitserland de riva liteit Kiibler-Koblet precies even groot is als die in Italië tussen Bartali en Coppi. Toen Kübler het vorig jaar de Ronden van Frankrijk en Zwitserland won, kon Koblet nog maar één ding doen, om de evenknie van zijn land genoot te blijven: de Ronde van Frank rijk van dit jaar winnen. Dit jaar heeft Kübler Koblet verslagen in de Ronde van Zwitserland, nadat hij eerst die van Italië had gereden. Zowel hij als Van Steenbergen oordeelden toen dat die twee ronden voor dit seizoen voldoende waren en startten niet in de Tour. Maar Koblet, die Kübler's over- ZONDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 8.00 nieuws, postduiven, 8.15 arbeiderskoor, 8.3o platteland. 8.40 gram.. 9.12 postdui ven, 9.15 verzoekprogr., 9.45 causerie. 10.00 jeugd, 10.25 Met en zonder om slag, 10.50 Instrumentaal trio, 11.20 voordracht, 11.85 amusem.muz.. AVRO: 12.00 gevar. amateursprogr.. 12.40 jeugd, 12.50 gram., 13.00 nieuws, 13.20 amuse- mentsmuz., 13.50 Even afrekenen, he ren!. 14.00 gram., 14.05 boek, 14.30 Resi dentie-orkest en soliste, film, 16.30 sport. VARA: 17.00 mannenkoor, 17 20 De blauwe robijn, hoorspel. 17.40 piano. 17.50 sport. 18.15 nieuws. VPRO: 18 30 prot. pr. IKOR: 19.00 jeugd. 19.35 prol. pr. AVRO: 20.00 nieuws, 20.05 actuali teiten, 20.15 amusem.muziek, 20.45 We reldsensaties: Staatsvijand no. 1, hoor spel, 21.20 orkest, 22.35 piano, 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram.,' 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 nieuws, 9.45 omroeporkest. IKOR: prot. pr. NCRV: 12.00 kerkkoor en so listen. KRO: 12.15 Apologie, 12.35 gram., 12.40 lichte muziek, 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.10 amusem.muziek, 13.45 Uit het Boek der Boeken, 14.00 kamer koor en -orkest. 14.45 gram., 15.10 ka mermuziek, 16.10 Katholiek Thuisfront overal!, 16.15 wielrenreportage. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 prot. pr., 18.30 sopraan en orgel. 18.40 groot koor, Ra- dip Philharm. Orkest en orgel, 19.15 causerie. 19.30 nieuws. KRO: 19.45 ac tualiteiten. 19.52 boek, 20.05 de gewone man, 20.12 gevar. progr.. 22.45 Avond gebed. 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC. home service 330 m.: 13.40 operamuziek, 16.30 opera-ork., 18.35 orkestconcert. BBC, light progr. 1500 en'247 m.: 19.30 Music Parade, 23.15 lichte muziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 gevar. muziek, 13.25 lichte muziek, 16.30 dansmuziek, 18.00 sympho- nie-orkest en solist., 19.00 lichte muziek, 20.00 gevar. muziek, 22.45 rh.vthmische muziek, 0.10 dansmuziek, 0.30 lichte muziek. BRUSSEL. 324 m.: 12.35 zigcunermu- ziek, 14.00 operamuziek. 17.00 orkest- concert, 19.30 gevar. muziek. 484 m.: 12.08 omroeporkest, 14.30 lichte muziek. 15.15 symphonie-orkest., 16.45 dansmuziek, 20.00 omroeporkest. FRANKRIJK. Nationaal progr. 347 en 249 m.: 12.00 gevar. muziek. 17.15 La Belle Hélène, opera. 20.00 lichte muz. MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 nieuws. 7.18 gram.. 8.00 nieuws. 8.18 gram., 8.40 orgel, 9.00 gram. VPRO: 10,09 causerie, 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 kleuters, 10.35 vrouw, 1050 zieken. 11.35 piano, 12.00 accordeon, 12.33 platteland, 12.38 pianoduo. 13.00 nieuws. 13.15 mid denstand. 13.20 Promenade-orkest en solist, 13.50 gram., 14.00 causerie, 14.35 strijktrio, 14.45 hoorspel. 15.55 IJaarl. Ork. Ver., koor en solisten, 17.00 jeugd 17.30 Labor Day, 18.00 nieuws. 18.15 mi litair comm., 18.30 lichte muziek, 19.00 parlementair overz., 19.15 viool en pia no. 19.45 landbouw, 20.00 nieuws. 20 05 actualiteiten, 20.15 La Forza del Destino, opera (le en 2e acte), 21.35 causerie. 21.50 amusem.muziek. 22.30 cabaret, 23.00 nieuws, 23.15 Esperanto, 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws. 7,15 gymn., 7.30 gram.. 7.45 prol. pr., 8.00 nieuws, 8.10 sport, 8.20 muziek. 8.45 gram., 9.15 zieken, 9.30 salonorkest. 10.05 gram.. 10.30 prot. pr., 11.00 tenor en piano, 11.30 gram., 11.45 lichte mu ziek, 12.33 orgel. 13.00 nieuws, 13.15 vo caal dubbelkwartet, 13.45 gram., 14.00 Over ballonnen en ballonvaarders, 14.35 gram., 14.45 vrouw, 15.15 Concertgeb.- ovkest, 16.00 prot. pr., 16.45 gram., 17.00 kleuters, 17.15 orgel. 17.45 regeringsuit zending, 18.00 Zigeunerkwintet. 18.15 sport, 18.25 Surinaamse volksmuziek. 18.45 boekbespr., 19.00 nieuws. 19.15 causerie, 19.30 gram., 19.35 radiokrant. 19.55 nieuws, 20.00 koorzang, 21.00 hoor spel, 21.40 gram., 21.50 prot. pr., 22.00 orgel en sopraan. 22.45 prot. pr., 23 00 nieuws, 23.15 lichte muziek, 23.50 gram ENGELAND, BBC. home service 330 m.: 12.00 populair concert, 13.10 gevar muziek, 14.00 BBC Welsh Orchestra en solist 18.30 gevar. muziek. 19.30 Philh Orkest en solisten, 22.45 harpspel. BBC, light progr. 1500 en 247 m.: 11.30 dansmuziek, 12.00 gevar. muziek.' 12.55 rhythmische muziek, 14.00 orkestconc 15.00 lichte muziek, 15.45 accordeonmu- ziek, 18.15 lichte muziek, 20.15 gevar. muziek. 22.15 lichte muziek, 23.15 amu sementsmuziek. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 omroeporkest. 13.25 lichte muziek, 15.40 amusementsmuziek. 1625 rhythmische muziek. 17.00 klass. muz 17.30 kamermuziek. 18.00 gevar. muziek. 20.05 omroeporkest. 21.00 symphonie- orkest en solisten. 0.3o dansmuziek. BRUSSEL, 324 m.i 15.00 kamerconc.. 17.10 lichte muziek, 21.15 omroeporkest en solisten 484 m.: 12.05 omroeporkest, 18.30 om roeporkest. 19.30 Philh. orkest. 23.00 dansmuziek. FRANKRIJK, Nationaal progr. 347 er» 249 m.: 12.30 L'Amour Médecin. opera. 13.20 L'Amour médecin, opera, 16.00 ka mermuziek. 17.30 dansmuziek. 20.00 or- Kestconcert, 23.20 kamermuziek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 6