Rode blok houdt zich a hi, AMERIKA EN JAPAN VAN VIJANDEN GEALLIEERDEN Nederland ontving 110.000 pakketten Bloemenspel in het Stadion Met zijn motor tegen boom Aalsmeers bloemencorso voornaamste medespeler Papagos maakt goede kans W aardebonnen uitgestrooid Ontwikkeling van Afrika Mooi zomerweer Tussen neus en lippen i: MGR. STEPINAC uit gevangenis? Tito's ondergang voorspeld Twee doden Tragisch ongeval te Beverwijk Toi hoofd en hart MAANDAG 10 SEPTEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25. WEERZIEN na veertig jaar Russische maarschalk er van overtuigd Benauwde ogenblikken op „Le Bourget" Twee banden van DC-4 bij landing gesprongen Japans vredesverdrag en het In don. kabinet Maximum inhoudsgrens van woningen Blijft streng gehandhaafd A>. CARE-HULP LOOPT TEN EINDE „ALLE LANDENOP BLOEMRIJK FEEST MINISTER STIKKER heeft galaanval Verkiezingen in Griekenland Helicopter boven Hulst Gevolg: Vijf personen in het ziekenhuis Over boord geslagen Man vermist op de „Nieuw Amsterdam" Jongen verdronken bij vissen Brandstoffenbijslag Tuinder in put gestikt Acht milliard dollar ter beschikking WINDJACKETS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertentie» 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur Drs. H. W. M. van Run. t»nd. hoofdredacteur: W. Severm. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. Vredesverdrag ondertekend met Japan Negenenveertig: naties hebben Zaterdag het Japanse vredesverdrag onder tekend, nadat de Russische gedelegeerde Andrei Gromyko zich van het pact en de conferentie gedistancieerd had. De Argentijnse ambassadeur Hippolito Jesus Paz was de eerste, die in het operagebouw van San Francisco naar de tafel liep om uit naam van zijn land zijn handtekening onder het verdrag te plaatsen. Precies twaalf uur tevoren was dezelfde marineren zaal het toneel geweest van een verwoede strijd van Gromyko tegen het verdrag. Voor het begin van de ondertekeningsplechtigheid hield Gromyko een persconferentie, tijdens welke hij hamerde op het thema, dat het verdrag het concept voor een nieuwe oorlog was. Twee heren van middelbare leeftijd kwamen elkaar in een hotel te San Francisco tegen. „Herbie," riep de een opgetogen. „Stanley," klonk het van de andere kant. Een half uur spraken zij over de tijd van 40 jaar geleden, toen zij bei den als winkelbedienden in een voor stad van Londen een tientje per week verdienden. Toen ging Stanley Dea con, die in 1911 uit Engeland vertrok, weer terug naar zijn werk als ac countant te Oakland van de General Motors Corporation. En de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken. Her- bert Morrison, ging voorbereidingen treffen om naar Washington te vlie gen voor de conferentie van de „Grote Drie". Volgens een bericht van een corres pondent van de „Neue Ztiricher Zei- tung" is de Joegoslavische regering van plan Mgr. Stepinac, die in 1946 tot 16 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, uit de gevangenis te laten. De bewegings vrijheid van de aartsbisschop zou ech ter beperkt blijven; hij zou een kloos ter toegewezen krijgen als verblijf plaats. Maarschalk Wassily Sokolovsky heeft gisteren te Sofia in een felle redevoe ring de Ver. Staten beschuldigd van sa botage van de wapenstilstandsbespre kingen op Korea. Sokolovsky, de plaats vervangende Russische minister van Oorlog, voerde het woord ter gelegen heid van de zevende verjaardag van de bevrijding van Bulgarije door het Rode Leger. Na beschuldigingen te hebben geuit tegen Amerika en Engeland voer Soko lovsky uit tegen Tito, wiens regering, naar hij zei, omvergeworpen zou wor- Jten. In de Balkan hebben de Ameri kaanse imperialisten hun slaaf en beul Judas Tito de taak toevertrouwd om «en nieuwe oorlog te beginnen. Deze im perialistische agent, die er naar streeft de lof van zijn Amerikaanse meesters te winnen, doet al het mogelijke om de politieke atmosfeer in de Balkan te ver giftigen. zijn vredelievende buren in een staat van spanning te houden en con flicten en incidenten aan de grenzen uit te lokken, aldus Sokolovsky. Dit is reeds de derde maal in twee maanden, dat een Moskouse woordvoer der de verwachting heeft uitgesproken, dat Tito zal vallen. Op 22 Juli verklaar de vice-premier Molotov in een rede te Warschau, dat het misdadige Tito-regiem spoedig zou vallen, en op 23 Aug. w-erd dit door maarschalk Klement Voroshilov in een rede te Boekarest herhaald. Op het vliegveld „Le Bourget" bij Parijs beleefde men vanmorgen enige benauwde ogenblikken, toen van een Zweeds passagiersvliegtuig bij de lan ding twee banden sprongen. De piloot Van de Scandinavische Maatschappij slaagde er evenwel in zijn DC-4 zonder engelukken tot stilstand te brengen. Op het ogenblik dat het toestel de grond raakte sprong aan weerszijde van het landingsgestel een band. De twee overige jvielen en het neuswiel bleven echter 'n tact en hielden het viermotorige toe stel, dat 41 passagiers vervoerde, over eind. Een DC-4 heeft, het neuswiel niet Meegerekend, vier banden, aan elke hant van het landingsgestel twee. Bij de landing heeft het toestel gewoonlijk «en snelheid die de 200 km benaderd. Brazilië Een Braziliaans lijnvlieg- 'Uig is Zaterdagavond in de nabijheid £an Sao Paulo (Brazilië) op een aan tel huizen gestort, waardoor dertien Personen het leven verloren. Herbert Morrison, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, zat naast zijn Amerikaanse Ambtgenoot Dean Ache- son. Toen de vergadering begon, begaf Morrison zich naar het spreekgestoelte om de plechtigheid te openen. Morrison zei het te betreuren dat hij niet in staat geweest was alle beraadslagingen bij te wonen, maar dat hij per vliegtuig uit Londen overgekomen was om de onder tekening mee te maken. Nadat Paz voor Argentinië getekend had. volgden de andere naties in alpha- betische volgorde. Acheson riep Tsje- choslowakije's naam niet af, omdat de delegatie van dit land niet verklaard had te zullen tekenen. Nadat de 48 geallieerde mogendheden uit de Tweede Wereldoorlog getekend hadden, plaatste de Japanse premier Shigerce Joshida zijn naam onder het verdrag. De ondertekeningsplechtigheid duurde 63 minuten. Mr. D. U. Stikker, de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, had zijn ziekbed verlaten om voor ons land te tekenen. Voor Groot-Brittannië tekenden Mor rison. Sir Oliver Franks, Brits ambassa deur in de Ver. Staten en Kenneth Youn ger. minister van Staat. Dean Acheson, John Foster Dulles en de senatoren Alexander Wiley (Rep.) en John J. Sparkman (Dem.) tekenden voor de Ver. Staten. Dulles wordt algemeen be schouwd als de geestelijke vader van het verdrag. Joshida tekende met Japan se letters. Vervolgens maakte hij een buiging in de richting van zijn delegatie. Vijf leden dezer delegatie plaatsten daarop eveneens hun handtekening on der het verdrag. Nadat de Japanse delegatie statig naar haar zetels teruggeschreden was, kon digde Acheson rustig aan; „Wij zijn thans gekomen aan het einde van deze conferentie." Tijdens een korte plechtigheid hebben Japan en de Verenigde Staten Zaterdag na het ondertekenen van het vredesver drag een bilateraal veiiigheidsverdrag ondertekend, waardoor Japan en de Ver enigde Staten in plaats van vijanden ge allieerden worden. Het verdrag werd ondertekend door premier Joshida van Japan en voor Amerika door Dean Acheson, John Fos ter Dulles, senator Alexander Wiley en senator Styles Bridges. Het verdrag werd gesloten op een ogenblik dat Japan weer lid wordt van de gemeenschap der volkeren, doch nog niet in staat is zijn eigen veiligheid te garanderen. Deze taak zal door Ameri ka worden overgenomen totdat Japan dit zelf weer zal kdnnen. Het verdrag werd opgesteld op verzoek van Japan zelf. Op een banket, dat de stad San Fran cisco de afgevaardigden naar de vredes conferentie Zaterdagavond heeft aange boden, heeft de Japanse premier Johsi- da, verklaard, dat Japan gelouterd en vrij" niet het gestelde vertrouwen zal beschamen. Joshida dankte de landen, die het verdrag ondertekend hebben. Het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat vandaag de missie van India te To kio op het ministerie een ontwerp voor een Indische verklaring heeft overhandigd, waarin wordt gezegd, dat de staat van oorlog tussen India en Ja pan zul eindigen, zodra het verdrag van San Francisco van kracht zal zijn ge worden. Tevens stelt India in de nota voor zo spoedig als practisch mogelijk is met Japan een afzonderlijk vredes verdrag te sluiten. Met het voorgestelde afzonderlijke vredesverdrag is India van plan zich van de rechten en voorrechten, die het verdrag van San Francisco aan de geal lieerde mogendheden en haar staatsbur gers geeft, te verzekeren. Het voorge stelde verdrag zou de betrekkingen tus sen de twee landen in „overeenstem ming brengen met de vriendschap, die voor de oorlogsverklaring tussen India en Japan bestond". „Zodra onze partij de officiële mede deling ontvangt, dat de voorzitter van de Indonesische delegatie te San Fran cisco zijn handtekening onder het ontwerp-vredesverdrag met Japan heeft gezet,.zal de Partai Buruli (Arbeids party) onmiddellijk haar minister in het huidige kabinet (Iskandar Tedjasukma- na, van Arbeid) uit de regering terug trekken", aldus heeft een der parle mentsleden van deze partij, Mustapha. medegedeeld. Hij voegde hieraan toe, dat zijn partij tegen ondertekening van het verdrag is, omdat niet verwacht kan worden, dat de V.S. de vijf door Indo nesië gestipuleerde eisen zullen over nemen. Onlangs zijn door de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting bij wijze van uitzondering enkele bouwplannen van woningen, groter dan vijfhonderd kubieke meter, goedgekeurd. Behalve dat voor een overschrijding van de ma- ximum-inhoudsgrens op zichzelf in deze gevallen bijzondere motieven waren aan te voeren, gold hierbij als overweging, dat de betrokkenen, die reeds geruime tijd geleden te goeder trouw hun plan nen hadden ingediend, thans door niet- goedkeuring te zeer zouden zijn gedu peerd. In de toekomst zullen dergelijke uitzonderingen evenwel niet meer wor den gemaakt. De maximum-inhoudsgrens van vijf honderd kubieke meter in de z.g. vrije sector blijft streng gehandhaafd, zo ver nemen wü van het ministerie van We deropbouw en Volkshuisvesting. "TT Minister Rutten heeft Zaterdagmiddag het nieuwe stadion van 's-Hertogenbosch plechtig geopend. Naast hem rechts burgemeester Loeff. Links Fanny Blankers Koen met de Olympische vlag. (Voor het verslag der feestelijkheden zie pag. 5). Korte tijd nadat de heer P. French, Hoofd van de Amerikaanse Care-organi- satie (die pakketten naar hulpbehoeven de gebieden zendt), in Nederland was aangekomen stond hij reeds in de Ame rican Bussinessmen's Club te Amsterdam de pers te woord en hü schudde daarbij de cijfers en getallen uit zijn mouw en had voor iedere vraag een gereed ant woord. Zo vertelde hü, dat de Care- hulp aan Nederland ten einde loopt. Ons land heeft totaal ruim 110.000 pakketten ontvangen, het laatste half jaar nog maar 2000. Care-pakketten worden sinds de op richting van de Care in 1946 over de gehele wereld gedistribueerd en totaal zijn er nu 12.5 millioen verzonden voor een bedrag van 125 millioen dollar, waarvan Canada 5 en Brazilië 3 mil lioen hebben bijgedragen. Er zijn in het geheel bijdragen uit 31 landen voor deze pakketten ontvangen Ook landen achter het IJzeren Gordijn hebben hiervan ge profiteerd tot enige tijd terug, toen het 'niet langer mogelijk werd. Sinds 15 maanden krijgt ook Joegoslavië deze hulp, waarvan een kwart van de be volking profiteert. Maar Duitsland ont vangt toch de meeste pakketten, daarna Korea, Engeland, Israël, Oostenrijk, enz. De inhoud bestaat voor 85 uit voedsel, verder uit kleding, technische boeken, schoeisel en gereedschappen Uit Neder land wordt o.a. chocolade betrokken. Dank zij de reusachtige, gezamenlijke inkoop kan de Care speciale prijzen en uitstekende kwaliteit bedingen. Alles geschiedt op zuiver vrijwillige, particu liere basis. Uit de landen, waarheen de gaven worden gezonden, komt ook wel eens een tegenprestatie. Zo was b.v. mevr Peron de eerste, die 100.000 dollar beschikbaar stelde toen er eens een in zameling voor behoeftige Amerikanen werd georganiseerd! De organisatie Care is zeer uitgebreid en eigenlijk wereldomvattend. Haar di recteur is dan ook 52 maal de Oceaan overgestoken en heeft 725.000 mijl afge legd in 61 landen. Driemaal heeft hij de omtrek van de aarde bereisd. Op de Deventer straatweg te Apel doorn is Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur de negentienjarige motorrijder H. van der Scheur, uit Apeldoorn, met zijn motor tegen een boom gereden. Hij was od slag gedood evenals zijn duo passagier de twee-en-twintigjarige J. Wijnand. Het slachtoffer reed met grote snelheid en vloog uit de bocht. Minister Stikker heeft de Vrijdag avondvergadering van de conferentie te San Francisco nietbijgewoond, omdat hij, zo deelde baron Van Ittersum mede, een galsteenaanval had. De minister bleef op zijn kamer en begaf zich vroeg ter ruste. De persvertegenwoordiging van de Nederlandse delegatie deelde mede, dat de minister buitengewoon vermoeid was. Hij was zonder te rusten van de Parijse conferentie over de Europese economi sche samenwerking naar San Francisco gekomen. De witte olifant van de Indiërs in het bloemencorso. Eskimo's, met igloe en ijsbeer, werden compleet meegevoerd tijdens het grote corso. (Van een speciale verslaggever) De wens, die burgemeester d'Ailly in het programma uitsprak, is in ver vulling gegaan. De organisatoren en de plm. twintigduizend toeschouwers van „Utopia", het bloemenspel dat Zater dagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd opgevoerd, hébben stralende zonneschijn gehad. Het zich steeds opnieuw in applaus ontladende enthousiasme over de bloemenpracht, de kostelijke figuren en voorstellingen, die op de vijf en vijftig wagens van het corso waren uitgestald, werd niet door de regen, die de laatste tijd al zo me nige openlucht-manifestatie heeft dwars gezeten, weggespoeld. De vele deelnemers aan het spel konden zich met een gerust hart op het grasveld wagen, geen storm zou hen daarvan verdrijven. Het Aalsmeerse bloemencorso 1951, waarvoor Toon Noyons idee en ont werp geleverd heeft, had ditmaal als motto „Alle Landen" en zo kon men een prachtige Venetiaanse gondel be wonderen als symbool van het land der zangers, kon men de viool van de Hongaarse Zigeuners aanschouwen, zij het dan dat zij veel meer dan levensgroot en van bloemen vervaar digd was. Zo brachten pyramiden, Ja panse tuinen, Indiase olifanten, Igloo- hutten, moskeeën, sawahs, de voetbal met de Belgische Rode Duivel en na tuurlijk Hollandse molens en sloten en tientallen andere uit duizenden bloemen samengestelde voorstellingen steeds opnieuw de bezoekers van het Stadion en ook de velen, die langs de route, welke het corso van Aalsmeer naar Amsterdam en terug volgde, stonden opgesteld, in verrukking. Marius Kruyne's Stadionspel „Uto pia", waarvan Aalsmeers Bloemen corso 1951 de voornaamste medespeler was, voerde een aantal jeugdige zwer vertjes in de arena als de vertegen woordigers van de duizenden ontheem den, die langs de wegen van de wereld dwalen. Hun werd de schoonheid van de bloemen getoond,, waarin „alle lan den" tezamen en eensgezind de aard bol torsen. Turnsters dansten bloemen- dansen, de wagens van het corso trok ken door het Stadion, elk voorafgegaan door een aantal in nationale kledij ge stoken bewoners van de landen der wereld. Zij dansten de dansen van alle landen, Indonesische studenten met hun sierlijk bewegingsspel, Surinamers, die onder obsederend getrommel hun levenslust uit de grond stampten, ter wijl anderen demonstraties gaven van de Czardas, reidansen, de Raspa en heel die wonderlijke wereld van de volksdans. De jeugd kreeg haar aan deel in het feest met haar kinderlijk gehuppel, dat zijn bekroning vond in het oplaten van de meegebrachte bal lonnetjes. De verbroedering deed alle medespelenden in bonte mengelmoes door elkaar bewegen. Het rhythme triomfeerde in dansen op muziek van Rossini, Chopin en Tschaikovsky. Kortom, op deze middag was de bevol king der wereld met in haar midden de draaiende aardbol in een groot bloemrijk vriendschapsfeest verenigd. Na het spel, waarvoor de door Jenny van Maerlant en Ted de Cloet uitge sproken tekst door M. Revis geschreven was, ging hét Bloemencorso de weg terug naar Aalsmeer, wederom door duizenden, die langs de weg stonden opgesteld, bewonderd, waarmee dit bloemenfeest een fleurig einde vond. De ereprijzen voor het corso werden als volgt toegekend: De zilveren me daille van Koningin Juliana ging naar di: Coöperatieve Veilingvereniging „Bloemlust" met Rusland"; „Amerika", van de Centrale Aalsmeerse Veiling kreeg de zilveren medaille van Prins Bernhard. De prijs T,van de stad Amsterdam kreeg het Buurtcomité Plan-Zuid met de N.V. C. Verbeek met een luxe wagen, Italië de prijs van Aalsmeer was voor de Stadionprijs ging naar het cmité Ter Aar (Corsoboek"), de V.V.V. Amster- damprijs naar comité Amstelveen („Hol land"), de bloemisterijprijs naar de ge meente Aalsmeer („Indonesië), de prijs van burgemeester Peereboom Volle- naar Maarse en Kroon met „Noorwegen. De wagen „Duitsland" tenslotte was winnaar in de afdeling reclamewagen. Terwijl zowel het leger als de politie in staat van paraatheid waren gebracht, heeft het Griekse volk zich gisteren naar de stembus begeven om een nieuw parlement te kiezen. Ondanks de fel heid, warmede de verkiezingscampagne is uitgevochten en de geruchten, dat het wellicht tot ongeregeldheden zou ko men, verstreek de dag, zonder dat het tot incidenten was gekomen. De partij van maarschalk Alexander Papagos had gisteravond bijna 40 pro cent van het aantal uitgebrachte stem men op zich verenigd, zo bleek uit een mededeling van een zegsman van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De zegsman zei, dat op grond van die voor lopige resuHaten de kans groot mag worden geacht, dat Papagos de absolute meerderheid in het nieuwe pariehent behaalt. Op verzoek van de middenstanders in Hulst, die gezamenlijk een actie op touw hadden gezet, heeft Zaterdagmiddag een helicopter van een fabriek in Brussel boven het stadje Hulst waardebonnen uitgestrooid. De belangstelling van de zijde van de bevolking uit de stad en omgeving was enorm groot. Toen de helicopter ver scheen en de bonnen uitwierp, werd het een gedrang van jewelste. Overal zag men grabbelende, vechtende en duwende mensen, die hun best deden om een bon machtig te worden. Sommigen begaven zich zelfs op daken en schuren. Als gevolg van dit alles moesten vijf personen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Drie van hen waren on der de voet gelopen en konden vrij spoe dig huiswaarts keren. Twee anderen hadden een beenbreuk opgelopen. Eén was van het dak gevallen en de ander door een dak gezakt. De „Nieuw-Amsterdam" heeft geseind, dat sinds Zaterdagnacht half één een man vermist wordt. Men acht het mo gelijk, dat hij over boord geslagen is. Het schip bevond zich op het tijdstip van de verdwijning ongeveer zeshon derd mijl ten Westen van Ierland. Aan schepen in de omgeving is verzocht scherp uit te zien. Zondag is te Marknesse bij de brug over de Marknesservaart de achtjarige Jantje Matthijsen tijdens het vissen te water geraakt. Daar zijn vriendje eerst naar huis ging om zijn vader te halen duurde het ruim tien minuten voor het ventje werd opgehaald. De dokter probeerde nog gedurende anderhalf uur de levensgeesten op te wekken. Dit mocht echter niet gelukken. De minister van Sociale Zaken heeft bepaald dat van 28 October 1951 tot en met 26 April 1952 een brandstoffenbij slag zal worden verstrekt aan personen die een uitkering krijgen krachtens de sociale bijstandsregeling en de zelfstan digen-régeling. De bijslag bedraagt f 3.60 per week voor kostwinners en alleenwonenden en fl.80 per week voor kostgangers. Eerst thans is bekend geworden, dat zich Vrijdagnamiddag op een tuin hal verwege BeverwijkWijk aan Zee een tragisch ongeval heeft voorgedaan, dat aan de 34-jarige, ongehuwde tuinder, C. Peekei, het leven heeft gekost. De heer Peekei, zoon van een te Be verwijk zeer bekende en geachte tuin dersfamilie aan de Heemskerkerweg 278, had zich Vrijdagmiddag naar de tuin onder Wijk aan Zee begeven om daar werkzaamheden te verrichten. Grote on gerustheid heerste in het gezin, toen hij des avonds niet, zoals zijn gewoonte was, terugkeerde om zich te verkleden, voordat hij zich naar zijn verloofde be gaf. Ook des nachts keerde hij niet naar huis terug. Informaties werden ingewon nen, maar zonder resultaat. Zaterdagmorgen begaf zijn vader, de heer J. Peekei, zich naar de tuin om zijn zoon te zoeken. Tot zijn ontsteltenis trof hij hem vooroverliggend over de rand van een smalle put aan, zoals er verschillende zijn op de tuinen in de duinstrook. De jongeman had aan een der benen zijn laars nog aan, terwijl het andere been bloot was. De veronderstel ling is dus gewettigd, dat hij water wil de putten om na het werk zijn voeten te wassen, voorovergevallen is en be kneld geraakt. Hij*heeft zich niet meer kunnen loswerken en moet spoedig zijn gestikt. Terstond werd de politie ge waarschuwd, die foto's van de situatie nam en het lijk voor verder onderzoek in beslag nam. Het werd naar het Rode Kruisziekenhuis overgebracht. De heer Peekei, die vanzelfsprekend zeer ontdaan was, waarschuwde ook de geestelijkheid. Pastoor P. C. Vollebregt heeft toen in de loop van de morgen de moeder van het slachtoffer en de naaste familieleden ingelicht. De ontsteltenis over dit gebeuren is groot te Beverwijk. De O.E.E.S. heeft in Parijs bekend ge maakt, dat acht milliard dollar zullen worden toegewezen voor de economische ontwikkeling van Afrika ten Zuiden van de Sahara. Vijf milliard zal worden gebruikt voor openbare en drie mil liard voor particuliere ontwerpen, aldus de bekendmaking. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Dinsdagavond: Droog en warm weer met weinig of geen bewolking en zwakke tot ma tige Zuid-Oostelijke wind. Zon: 6.0619.07. Maan: op 17.43. (Van onze weerkundige medewerker) Over de Poolzee tot West-Rusland strekt zich thans een krachtig hoge- luchtgebied uit met het centrum over Scandinavië. Dit is de situatie waar wij eigenlijk de gehele zomer op hebben zitten wachten. Reeds gisteren loste ook in het Zuiden van het land de be wolking zich op en kwam ook daar fraai Septemberweer voor. Hoewel zich boven Frankrijk enkele zwakke onweerstoringen voordoen, zul len deze echter alléén in het Zuiden van het land een kleine kans op een bui veroorzaken Elders kan het droge en zonnige weer, met middagtemperaturen van bo ven de vijf en twintig graden, nog vele dagen aanhouden. Er zijn verwijten harder om te doen dan om aan te horen. Beklagenswaardige De Engelse huisvrouwen kennen nu zo langzamer hand wel de zegeningen van het Labourbewind. Kolengebrek. rantsoene ringen. voedselproblemen. een goede beurt gaan ge- belangrijke wetenschap ven. Attlee zal bij de vol- pelijke documenten by gende verkiezingen de zich over zijn werk, waar consequenties wel bemer- van hij de resultaten deze ken. week aan de wetenscliap- Gangster-methoden pelijke wereld bekend had willen maken. Hij was Als men de communis- werkzaam in de Franse tische pers zou kunnen sector van het Robert het staan in queues voor de geloven dan is er geen Koch-instituut. winkels en last but not land ter wereld, dat over least een voortdurende zoveel eminente geleerden Das ewig Weibliche verhoging van de kosten beschikt als Rusland. Wij van levensonderhoud. De vragen ons echter af, a.s. winter opent voor waarom de Russen over- Vijf lieve damesgezicht- haar ook weer weinig al. waar zij maar kans jes staarden vol bewonae- prettige perspectieven. De krijgen, Westerse geleer- ring naar de inhoud van voorzitter van de regiona- den pogen te kidnappen 'n prullemand, waarin een le industriële raad heeft en vaak helaas niet zon- poes haar kroost ter we de huisvrouwen namelijk der succes. Zo bevestigde reld had gebracht. De poes gevraagd, haar huishoude- de communistische Oost- vloog de nieuwsgierigen lijke bezigheden niet des Duitse „staatsveiligheids- vol woede aan. Een uur morgens, maar des avonds dienst", zonder blikken of later bevonden de vijf te verrichten. Dit in ver- blozen, dat hij de 31-jan- dames zich in het zieken- band met het gebrek aan ge geleerde Wolfgang huis. electrische stroom. Hij Waterstaat, bekend we- stelt nu de volgende dag- gens zijn onderzoekingen indeling voor: 's Ochtends op het gebied van strepto- Negen rusten, 'smiddags werken, mycine, heeft gearresteerd, geleden tegen thee-tijd rusten en De geleerde werd vorige Arnold 's avonds weer werken, week. onder bedreiging Drew: wanneer juist de meeste met een pistool, ontvoerd, trouwen,.Neen", zei ze, Britse huisvrouwen haar Zijn vrouw, die in de „je bent te jong voor me", benen voor de haard wil- Amerikaanse sector van William was toen 21 en len uitstrekken. Berlijn woont, heeft van Elisabeth 27. William Of de vrouwen dit idee de veiligheidspolitie een trouwde een andere vrouw leuk vinden of niet. er zal telegram ontvangen, waar- en kreeg negen kinderen, weinig keus overblijven, in haar verzocht wordt Het vorig jaar stierf deze want men komt er niet naar de Russische sector vrouw. Een paar maanden onder uit: Engeland heeft te komen, hetgeen zij ge- geleden vroeg de thans gebrek aan stroom. weigerd heeft. 80-jarige William weer aan Wat. zullen de Britse De West-Berlijnsp poli- Elisabeth, die ongehuwd huisvaders intussen hu- tie zei, dat de geleerde was gebleven en nu 86 j uicif in worden als de geboeid was weggevoerd, jaar is: ..Wil je met me i moeders 's avonds het huis na zijn arrestatie. Hij had trouwen?" „Ja" zei ze.... il en vijftig jaar vroeg William aan Elisabeth Wil je met me

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1