Grote Drie te Washington besluiten: VREDESCONTRACT MET W.-DUITSLAND Roc|en trekken troepen samen Opgenomen in Westelijk defensiestelsel Acheson blijft f Opvoering van de productie met 10 pet Verbetering van organisatie aangewezen middel het PREFECT VAN PARIJS IN CONFLICT MET SLAGERS Militair slaat chauffeur neer Haarlems binnenstad in beroering Tussen neus en lippen Bommenwerpers zonder piloot Het weer Hoogste prijs voor edelste biefstuk op f 8.80 gesteld Tot hoofd en hart Beslag gelegd op houtlading Frans Vroons naar Amerika Engelse student spoorloos Geesteszieke lost schoten uit een stengun Verdwenen notaris wordt opgeroepen VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1951 75ste JAARGANG Nó. 25175 De ministers van Buitenlandse Zaken der drje grote Westelijke mogendheden hebben gisteravond definitieve overeenstem ming bereikt over de bepaling van een „vredescontract", dat beoogt West-Duitsland op te nemen in het defensiestelsel van de Westelijke wereld. De Amerikaanse, Britse en Franse Hoge Commissarissen in Duits land zullen de instructie krijgen met de West-Duitse regering te onderhandelen over een regeling, die voorziet in 1. Vrijwel al gehele onafhankelijkheid van de West-Duitse regering in de bui tenlandse politiek en binnenlandse aangelegenheden. 2. Afschaf fing van de huidige Hoge Commissie der drie Westelijke mo gendheden en vervanging door ambassadeurs. 3. Wijziging van de status der bezettingstroepen in defensiestrijdkrachten. Zolang Trum an president der VS. is Eerste eskader wordt in Amerika gevormd Order Hoge Commissie Geen Tsjechoslowaakse vliegtuigen boven W est-Duitsland 60 milliard dollar voor Amerikaanse defensie Voor mogelijk offensief tegen Seoulf Vijfhonderd ex-guerilla- strijders melden zich Achtervolging in Z.-Celebes duurt voort "1 MINISTER ALBREGTS OVER ACTUEEL PROBLEEM Russische afzender slecht van betalen 150 huizen vernield bij Indramaju Bende doet aanval Dader reeds gegrepen Daders van roofoverval te Den Ham gepakt FALCON REGENKLEDING Per K.L.M. naar Australië BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphlusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27. tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrlgter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogta. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per wee£ f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. President Truman heeft gisteravond in Washington verklaard, dat Dean Ache son minister van Buitenlandse Zaken zal zijn, zolang hij (Truman) president van de Verenigde Staten is. Truman wilde nog eens nadrukkelijk verklaren, dat hij er niet aan denkt Acheson uit het kabinet te verwijderen, ondanks de herhaalde Republikeinse eisen om Acheson te laten aftreden. Ten aanzien van de kwestie hoe lang hij nog president blijft, deelde Truman de verslaggevers mede, dat dat nog wel enige tijd zou kunnen voortduren. Truman zei het op een andere manier te willen zeggen: Acheson zal als minister van Buiten landse Zaken aanblijven tot 20 Janua ri 1953. Thomas Dewey, gouverneur van New Fork, zei gisteren te Washington, dat bij er volledig van overtuigd is dat Den, Dwight D. Eisenhower door de Republikeinen candidaat zal worden gesteld voor de presidentsverkiezingen van 1952. Hij deelde dit mede na over leg te hebben gepleegd met senatoren, die voorstander zijn van een candida- tuur-Eisenhower. De Amerikaanse luchtmacht heeft gis teren bekend gemaakt, dat zij bezig is met de vorming van het eerste eskader „pilootloze bommenwerpers". In de bekendmaking wordt gezegd, dat op 1 October een eskader bommen werpers wordt gevormd in het centrum voor bestuurbare projectielen in Cocao (Florida) en dat dit de eerste eenheid van deze soort bij de luchtmacht zal zijn. Het eskader zal aanvankelijk uit gerust worden met de Matador B 61 pi lootloze bommenwerper, die op het ogenblik bij de Glen L. Martin-fabrie ken in Baltimore (Maryland) in pro ductie is. De geallieerde Hoge Commissie in buitsland heeft alle vluchten van Tsje choslowaakse vliegtuigen boven West- Duitsland tot nader order verboden. De laatste maanden hebben Tsje chische vliegtuigen zeven geregelde wekelijkse diensten via West-Duits land onderhouden, waarvan drie op Parijs, twee op Brussel, en twee op Amsterdam. Verleden jaar November verbood de Amerikaanse Hoge Com missie geregelde diensten van Tsje choslowaakse lijnvliegtuigen tussen Praag en Rome en tussen Praag en Zürich via de Amerikaanse zóne. De „Air France" heeft gisteravond laar dienst op Praag, op aanraden van ie regering, gestaakt. Italië heeft besloten het consulaat in Bratislava (Tsjechoslowakije) te slui ten en de Tsjechische regering te ver zoeken het Tsjechische consulaat in Milaan te sluiten. Het besluit is het gevolg van een lan ge reeks beledigende maatregelen van de Tsjechische autoriteiten tegen het Italiaanse consulaat in Bratislava. De Amerikaanse Senaat heeft gisteren Biet 790 stemmen een wetsontwerp aangenomen op grond waarvan de landsverdediging een bedrag van bijna 60.000.000.000 dollar beschikbaar gesteld Wordt. Het is de grootste som, die in de geschiedenis van de Verenigde Staten 'n één enkele wet voor de defensie ge doteerd is. Te elfder ure heeft de Senaat besloten 't totale bedrag ad 61.033.856.030 dollar met 2.5 procent te verminderen, "aardoor is het toegestane bedrag onder de 60 milliard dollar terecht gekomen. Zoals het wetsontwerp tenslotte door de Senaat goedgekeurd is staat het de Wtgave toe van een bedrag, dat 3.5 mil- hard dollar ligt boven de som, die het Huis van Afgevaardigden voteerde. Deze en andere verschillen zullen thans door commissie van Huis en Senaat uit weg geruimd moeten worden. Vandaag zou een officieel communi qué worden uitgegeven Functionarissen noemden het „vre descontract" zeer ruim, maar zeiden dat de Westelijke grote mogendheden enige bevoegdheden wensen te behou den. Hieronder bevindt zich het recht om zich in Duitse aangelegenheden te mengen, „indien het communisme de West-Duitse republiek dreigt omver te werpen, hetzij door een binnen- landse staatsgreep, hetzij door agressie van buitenaf." De functionarissen meldden vervol gens nog, dat de ministers op hun bij eenkomst van gisteren ook nog spraken over: 1. Mogelijke regelingen om een vredesverdrag met Oostenrijk te be spoedigen: 2. Italië's verzoek om dras tische wijzigingen in het met dit land in 1947 gesloten vredesverdrag, waar door de weg voor uitgebreide her bewapening wordt geopend; 3. de Ame rikaanse onderhandelingen met Span je, die tot doel hebben militaire bases voor de West-Europese defensie te verkrijgen. Aan het Westelijke oorlogsfront op Korea, schijnen de communisten 250.000 man samengetrokken te hebben voor een mogelijk offensief tegen Seoul. Een A.P.-correspondent meldde, dat officieren bij het achtste leger rekening houden met de mogelijkheid, dat het offen sief mocht net werkelijk losbarsten dit weekeinde bij volle maan ontketend zal worden. Andere officieren twijfel den er evenwel nog aan, of de commu nisten aan een onmiddellijke aanval denken. Zij zeggen, dat er geen aan wijzingen zijn, dat de troepenconcen traties, waarbij ook tanks ingedeeld zijn, de rantsoenen en uitrusting voor een offensief hebben gekregen In een communiqué van het stafkwar tier van de Apri te Makassar wordt ge zegd, dat de Apri een ontvluchtingspo ging van Kahar Muzakar heeft voor komen, die per prauw Zuid-Celebes van uit de kustplaats Siwa (Oostelijk van het Latimodjong gebergte) wilde verlaten. Sindsdien is Kahar Muzakar met zijn lijfwacht van twintig man, zijn vrouw en drie kinderen door de Apri achter volgd tot over dit gebergte. Van de ge vluchte groepen ex-guerillastrijders heb ben zich 500 aangemeld, 352 zijn ge arresteerd, en 37 zijn gedood, ongeteld het aantal gewonden. Aan de zijde van de Apri werden twee personen gedood en vijf gewond. Verwachting tot Zaterdagavond: In de avond en nacht weinig be wolking met zwakke tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Morgen overdag toenemende bewolking met later kans op enige regen en geleide lijk aanwakkerende Zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.12—18.58 Maan: 18.49—5.57 EerC inMzuXirte lucht bedekte gisteravond de hemel boven IJ muiden. terwijl een lichte windhoos over de stad ging, die enige schade aanrichtte aa?i het dak van de vishal. Londenaars, die aan de oevers van de Theems nabij de Tower van het fraaie weer genieten, zijn getuige van ongewoon bezoek op de rivier. Het is een Sun derland vliegboot van de Britse luchtmacht, welke tegenover de Tower ligplaats heeft genomen, om daar tijdens de „Battle of Britain Weekvoor de inwoners der Britse hoofdstad ter bezichtiging te worden gesteld. (Van onze Parijse correspondent) Na de schoolstrijd en nog vóór de strijd om de loon- en prijzenpolitiek met dé regering is uitgemaakt, zal Parijs Zaterdag het slagveld zijn van een nieuw treffen. Ditmaal tussen de Prefect van Parijs en de Verenigde Slagers. In stra tegische termen heet dit geschil: „Opération bifteck". Om de volledig onnodig geoordeelde prijsstijging van het vlees tegen te gaan heeft de Prefect van Parijs vaste prijzen voorgeschreven. De motivering is ieder bekend. Er is vlees genoeg in Frankrijk. Er wordt zelfs behoorlijk geëxporteerd. De hoogst toelaatbare prijs voor de edelste biefstuk is vastgesteld op 800 fr. (f 8,80). Niet om iedere dag te eten! De slagers zijn verschrikkelijk boos om deze onrechtvaardige bepaling. Een goede slagersbediendc leeft op grote voet, hij haalt tweemaal het loon van een geschoold arbeider. De politie heeft een leger macht van 160 inspecteurs opgedragen de 6000 slagers van Parijs na te gaan teneinde het welslagen van deze „operatie biefstuk'' te verzekeren. Als hoogtepunt van de derde dag van de parlementaire vierdaagse, waarbij een keur van Nederlandse industrieën door de leden van de Eerste en Tweede Ka mer van de Staten Generaal werd be zocht, kan worden beschouwd de maal tijd, die Donderdagavond in het Palace hotel te Hilversum werd aangeboden door de kring van Amsterdamse in dustriëlen en. de Amsterdamse Industrie Vereniging. Onder de eregasten bevon den zich prof. dr. A. H. M. Albregts, minister van Economische Zaken a.i., mr. dr. A. A. van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Zaken, prof. G. Brouwers, secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken en dr. A. Win- semius. directeur-generaal voor de in dustrialisatie. Een groot aantal hoge ambtenaren en leiders in de industrie nam aan deze maaltijd deel. Onder de vele redevoeringen, welke loerden uitgesproken, verdient vermel ding de rede van prof. dr. Albregts, waarbij verscheidene punten van bijzon der actueel belang werden behandeld. Prof. Albregts gaat uit van de mening, dat de regering bij de onderdelen van De slagers evenwel, zodra zij met beenhouwen klaar zijn, zitten niet stil. Zij hebben een grote vergadering be legd in het Palais de la Mutualité, waar Zq alle zesduizend van hun vuri ge verontwaardiging hebben blijk ge geven. De leidende figuren uit de vak organisatie voor slagers hebben hun functies neergelegd. Ook het bestuur van de Nationale Confederatie van sla gers is naar huis gegaan. Zij kunnen van hun leden niet vragen zulke on rechtvaardige bepalingen als door de Prefect van Parijs genomen zijn in goede gezindheid op te volgen. Er wordt op het ogenblik onder handeld met de minister-president wat je als minister al te doen hebt! doch lopen deze besprekin gen op niets uit, d.w.z. wordt hun eis van vrijheid en geen overheidsbemoei ing niet ingewilligd, dan dreigen ze Zaterdag hun winkels te sluiten. i Gelukkig valt deze dreiging in het begin van het jachtseizoen, zodat de Fransman zijn gezellige Zondagslunch het hoogtepunt van het wekelijkse familieleven niet bedorven hoeft zien door gebrek aan vlees. Wat toch is een maaltijd op Zondag zonder vlees? Met vleierij is het als met bief stuk. Hij kost meer aan degene, die hem verorbert, dan aan degene, die hem verkoopt, j Een Noorse rederij uit Drontjem heeft beslag laten leggen op de nog resterende houtlading van het s.s. „Elfrida", omdat de Russische afzender van het hout in gebreke was gebleven de verschuldigde vracht in Engelse ponden te voldoen. Nu ligt het hout op dekschuiten en binnen schepen in de Z.O.-hoek van de Zaan- damse vluchthaven. Daar zal het blijven liggen totdat de Russische afzender het bedrag, dat overeenkomst met f 120.000 in Nederlands geld, via Londen geheel heeft betaald. Nader wordt vernomen, dat de Russen twee derde deel van het bedrag in En gelse ponden aan de Noorse rederij Totlies Rederi A.S. te Trondheim heb ben betaald. Het resultaat hiervan is, dat een gedeelte van de lading, waarop beslag was gelegd, later is vrijgegeven. De lading van de binnenschepen en een gedeelte van de dekschuiten behoren hiertoe. De overige dekschuiten liggen nog in de vluchthaven te wachten tot de Russen het restant betaald hebben. Een bende, bestaande uit vierhonderd man heeft het district Kadanghauer in het Indramajuse aangevallen, waarbij de kantoren van het districtshoofd en de voorlichtingsdienst in brand werden ge stoken. In totaal werden ruim honderd vijftig buizen vernield. Onder de aan vallers waren kinderen beneden de tien jaar. Donderdagavond is Frans Vroons per vliegtuig naar Amerika vertrokken. Vroons, die geen deel meer zal uitmaken van het vaste ensemble der Nederlandse Opera, heeft voor de eerste helft van dit seizoen en engagement aan de City Centre Opera te New York aanvaard. Na zijn terugkeer in Europa zal hij o.m. deelnemen aan de opera-stagiones te Dublin en Helsinki. het beleid, die verband houden met de economische welvaart, vooral tot taak heeft het particuliere initiatief te stimu leren en zo nodig te coördineren. Zij grijpt regelend in, daar waar dit nodig is, en daar waar dit op haar weg ligt. Ook 'in deze gevallen kan zij het advies van belanghebbenden niet ontberen. In de practijk gebeurt dit dan ook in grote mate. De grotere uitgaven voor defensie doeleinden zullen thans meer en meer het economische leven gaan beheersen. Op grond hiervan zal het budgetaire probleem zich toespitsen. De inflatoire krachten, welke hierdoor kunnen worden opgewekt, zullen door deflatoire maat regelen dienen te worden bestreden. Het ware een misvatting indien men onder deze omstandigheden de blik zou rich ten naar de Amerikaanse hulpverlening, omdat vaststaat dat deze van karakter veranderd is en in de toekomst in de eerste plaats ten goede zal komen aan de militaire sector. Ook dit feit draagt er toe bij, dat het Nederlandse betalingsbalanspro bleem wordt verscherpt. De oplossing van het vraagstuk van de productivi teitsverhoging dient in een tijd van kapitaalsehaarste in de eerste plaats gezocht te worden in een verbetering van de organisatie op het gehele ter rein van de productie, zomede in een verhoging van de arbeidsprestatie. Voor de bevordering van de produc tiviteit, is het beleid inzake lonen en andere arbeidsvoorwaarden eveneens van grote betekenis. In regelmatig over leg tussen overheid en bedrijfsleven is het streven er op gericht de elementen, die de productiviteit ten goede komen, te versterken. Onder deze elementen neemt de bevordering van prestatiebe loning een belangrijke plaats in. In de huidige omstandigheden acht prof. Al bregts in overeenstemming met het ge organiseerde bedrijfsleven dit doel in be vredigende mate bereikbaar zonder de oolitiek van loonbeheersing thans prijs te geven. Het Nederlandse bedrijfsleven is voor een zware, maar niet onverko- melijke taak gesteld. Zowel productie als productivi teit moeten binnen 2 jaren met 10 worden verhoogd. On danks een gemiddelde jaarlijkse toeneming van de productiviteit van circa 4li kampt Nederland met een betalingstekort van circa f 1 milliard, d.w.z. circa 5 t\am het nationaal inkomen. Voor de over brugging hiervan is eert. extra pro ductie-toename van 10 noodzake lijk. Het streven dient bovendien ge richt te zijn op een extra producti- viteitstoename van 10 welke in een periode van een tweetal jaren zou behoren te worden bereikt, *oil Nederland gelijke tred houden met de voorgenomen productie-uitbrei dingsplannen met 25 van andere O.E.E.S.-landert, waarover minister Stikker onlangs te Parijs een ver klaring heeft afgelegd. Binnenkort hoopt prof. dr. A. H. M. Albregts in staat te zijn op de bereikbaarheid van deze prognose nader in te gaan. Wij vernemen dat een productivi- teit-nota in dit verband door Zijne Excellentie wordt voorbereid. De minister heeft de stellige ver wachting, dat het niet nodig zal blij ken dwingende voorschriften te ge ven tot instelling van productivi- teitscommissies. Ken uit het militaire tuchtkamp te Nieuwersluis ontvluchte militair heeft op de Croeselaan te Utrecht een overval gepleegd op de taxi-chauffeur J. Bos man. de bekende deelnemer aan de Elfstedentochten. Bosman liep een ga pende hoofdwonde en een hersenschud ding op. De militair is gepakt. Het is de 19-jarige J. S. W„ die lid was van het Ned. detachement V.N., maar die gede serteerd was. Hij had de taxi gehuurd te Breukelen. In Utrecht, enkele honderden meters van de kazerne aan de Croeselaan af, pleegde hij de overval. Bosman verweer de zich hevig en bracht de militair zo in het nauw, dat deze op de vlucht ging. De 3ö-jarige medische student Robert J. Goodman uit Blackpool, Engeland, die zich enige dagen geleden als gast liet in schrijven in het gastenboek van het Friesch Hotel te 's-Gravenhage, is spoor loos. 6 September j.l. arriveerde Good man uit België in Den Haag en vond onderdak in genoemd hotel. Het was niet de eerste keer, dat hij Nederland bezocht. In 1944 werd hij als vliegenier boven Nederland neergeschoten en na de oorlog bezocht hij Bunnik, bij Utrecht. Zondag j.l. verliet hij het hotel met de mededeling, dat hij een fietstochtje wilde maken. Hij leende daartoe een fiets van een kennis van hem. Noch Goodman, noch de fiets kwamen des avonds terug. De Haagse politie heeft thans de zaak in onderzoek, doch acht thans nog geen reden aanwezig om zich ernstig ongerust te maken over het uit blijven van Goodman. Het is de Rijkspolitie te Den Ham ge lukt de daders van de roofoverval, vo rige week gepleegd op de 79-jarige al leenwonende weduwe Kruithof aan de Geerdijk aldaar, op te sporen. Uit de wijze, waarop de overval geschied was, bleek, dat de daders ter plaatse niet on bekend moesten zijn. De verdenking viel op twee ingezetenen, de 20-jarige A H., landarbeider te Den Ham, en de 18-jarige H. H., wever te Vroomshoop. Na een langdurig verhoor hebben bei den een volledige bekentenis afgelegd. Advertentie DARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Gisteravond kwart voor zes zette de bewoner van perceel nr. 10 in de K. Begijnestraat te Haarlem^ de gehele buurt op stelten, door met een stengun in het wilde weg in de kamer van zijn woning te schieten. De man, de 30-ja- rige P. F. K„ verkeerde reeds enige tijd in een overspannen toestand. Don derdagavond was de man totaal over stuur en in deze geestesgesteldheid dreigde hij ieder, die bij hem in de buurt wilde komen, neer te schieten. De omwoners van de wilde man waarschuwden de politie. Ongeveer tien agenten waren spoedig ter plaatse aan- Ober! Een capucijner Wenen bezit op zijn minst 1400 koffiehuizen, waar werkelijk niets an ders 'dan koffie verkocht wordt. Iedere klant kan er de soort koffie drinken, waar hij het meest van houdt. Er zijn zo'n twee en dertig mogelijkheden wat de koppen of glazen, de kleur en de bereidings wijze betreft. Men kan een „kleintje" krijgen, een kom of een glas en het verkwikkende vocht kan allerlei kleuren hebben. Alleen al minstens drie variëteiten van gewone zwarte koffie. Koffie met een lepeltje melk is „brui ne koffie"; twee lepeltjes het land aan de Nijl is misschien ook wel ver meldenswaard. Een visser te Cairo haalde in zijn Het zwakke geslacht Bij een huwelijk in Ray mond hebben de aanwezi gen een heel nieuwe kijk op het zwakke geslacht ne' een ba'c brieven uit gekregen. De bruidegom de Nijl op. Bij onderzoek en een der mannelijke ge- bleek, dat een brievenbe- tuigen vielen tijdens de steller, die zich door de plechtigheid flauw. De hitte vermoeid gevoelde, bruid bracht de tere de brieven van de Kasr el mannetjes weer spoedig Nilbrug in de rivier had met wat eau de cologne geworpen, om zich de bij hun positieven- moeite van het bezorgen te besparen Kevers Ezelstaarten Een 21-jarige jongeman Nu wij er toch in de is Woensdag te Coventry buurt zijn kunnen wij ook veroordeeld tot een boete nog wel iets over Ethiopië van vijf guineas, omdat hij vertellen. Weet u, dat een uit Frankrijk een doos met Ethiopiër nooit een ezel een coloradokever had kopen, wiens staart is ingevoerd. Engeland geeft afgehakt? Dat zit zo. Goo- voor de bestrijding van cheme leiders va n ezel- maken er mélange van deze kevers 30.000 pond karavanen verkochten en drie lepeltjes „gouden per jaar uit en is dus al vroeger nogal eens van heel weinig gecharmeerd deze beesten onderweg en op een dergelijke invoer, vertelden dan aan de eige- De jongeman zei, dat hij naars, dat wilde dieren ze dacht een nieuw soort ke- hadden opgepeuzeld. De ver gevonden te hebben, „iet minder goocheme koffie." Een capucijner is koffie met de kleur van het habijt van een Capu cijner monnik. Verder is er koffie met verschillen de hoeveelheden slag room. Men kan zijn koffie desgewenst ook in een champagneglas laten ser veren. Als we nu nog eens te rugdenken aan onze surro gaat met taptemelk.,.. die hij misschien kon eigenaars vonden hier verkopen aan een versa- echter iets op. Zij eisten, meiaar. De rechter wist dat de drijvers hun de niet zeker wie de groot- staarten der verslonden ste kever was. de echte langoren zouden 'tonen. Colorado of de Jongeman. Dat is gebruik gebleven, zodat een ezel zonder Tante Pos in Egypte xfaart allerwaarschijnlijkst. Het volgend voorval in van diefstal afkomstig is. wezig. Zij hebben de straat afgezet, ter wijl een viertal marechaussées, dat toe vallig in de buurt was- en te hulp kwam gesneld, de woning met enige recher cheurs binnendrong. De geesteszieke man wilde zich niet zonder meer ge wonnen geven- Wild zwaaiend met een kris wist hij een van de rechercheurs in het dijbeen te steken; een Worsteling ontstond en de man werd overmeesterd. Bij de vechtpartij is de wilde man zelf eveneens gewond, hij liep een kogel- wond in de linkerschouder op. De man is eerst naar het Grote Gasthuis ver voerd, waar men hem, na hem verbon den te hebben naar het Prov. Zieken huis te Santpoort heeft gebracht. De gewonde rechercheur is eveneens in het ziekenhuis verzorgd. De politie heeft de wapens in beslag genomen. Enkele dagen geleden is gemeld, dat de K.L.M. voornemens was weer enig emigrantenvervoer naar Austraiië te gaan verzorgen; het eerste toestel is in middels naar Sydney vertrokken. Wij vernemen thans, dat de mogelijk heid aanwezig is, dat men weer met een zekere regelmaat, d.w.z. eens in de tien a veertien dagen, naar Australië zal gaan vliegen. Nieuw-Zeeland is voorlo pig nog niet aan de beurt, maar wel schijnt het in de bedoeling te liggen tussen de vluchten op Sydney door ook chartervluchten naar Biak uit te voeren. Het op last van de officier van Justitie te Maastricht ingestelde onderzoek naar aanleiding van de langdurige afwezig heid van notaris H. M. H. O. Q. te Maas tricht, is inmiddels afgesloten. Deze zaak is thans nog aanhangig bij de offi cier van Justitie, mr. J. H. H. Dautzen- berg, die eerstdaags de meer dan één maand zonder verlof in het buitenland vertoevende notaris zal oproepen om te verschijnen in de raadkamer van de arrondissementsrechtbank te Maastricht. De uitspraak van de rechtbank betref fende eventuele ontheffing van notaris Q. uit zijn ambt zal in het openbaar geschieden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1