Koning George ondergaat longoperatie Toestand volgens acht artsen bevredigend zware Poolse matroos bevrijd ZWEEFKIST BOORT zich in dak van boerderij Bestand in Labourparty met rebellen ALS RUSSEN manoeuvres houden Tussen neus en lippen Ontploffing in Fermignano PERSONENAUTO Dorp in Oostenrijk nagenoeg met grond gelijk gemaakt fizz*?- v"ja« In zwaarbewaakte hut opgesloten Groot meeleven van het Engelse volk Piloot (in cockpit) zat op zolder Eenheidsfront in verkiezingsstrijd tegen de conservatieven verwacht Staking Breedband-bouw duurt voort Tot hoofd en hart w nurxiMü oefmifcu biuj: Gevaarlijke smelt- draadjes in omloop MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25183 Gisteren kort voor half vijf in de namiddag werd vanuit het Buckingham Paleis een door acht artsen ondertekend bulletin ge publiceerd, waarin werd medegedeeld dat de koning van Groot- Brittannië gisterochtend een longoperatie had ondergaan in het paleis. De toestand na de operatie was bevredigend. Naar later bekend werd, vond de zware operatie om tien uur in de morgen plaats, doch het nieuws werd eerst gepubliceerd, toen de artsen zich ervan hadden kunnen overtuigen dat de patiënt de operatie bevredigend had doorstaan. Gisteravond om kwart ver negen werd een tweede bulletin gepubliceerd, waarin het heette dat de toestand van de koning nog steeds bevredigend was. ZWEEDSE POLITIE GRIJPT IN Italiaans communistisch hoofdbureau verwoest Chaotische toestand rond bedien ingsgeld Personenauto rijdt in Zuid-W illemsvaart Meisje in sloot verdronken SchouwenDuiveland en Tholen zonder stroom Hoogspanningsdraad geraakt door dragline Zoon steekt beschonken vader neer rijdt op Rode Kruisauto Vierjarig meisje gedood Indonesiërs „bezetten" Australisch eilandje IN RUIM GEVALLEN Italiaanse matroos overleden LUXnTandlTr vrt,he^°r!enrij?lSe minist®ri® va" Binnenlandse Zaken Ru«uL» verklaard, dat vorrge weck een Oostenrijks dorp tüdens de ONOVERKOMELIJKE IMPASSE Australische regering lijdt nederlaag DEENS JACHT VERNIELD Beide opvarenden gered IN DORSMACHINE GEVALLEN LODEN weer Men zij gewaarschuwd Om zekeringen of stoppen te repareren Door trein gegrepen en gedood O BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphlusstr. 45. tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W, Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hel recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPR13S 42 cents per weeïg f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. Prinses Margaret kwam Zaterdagmiddag per vliegtuig uit Balmoral Castte, nabij Aberdeen, in verband met de ernstige toestand van haar vader Voor het Buckinghajn Palace te Londen wacht een grote menigte op de laatste berichten omtrent 's konings toestand, nadat het bericht bekend werd van de zware operatie, die de vorst moest ondergaan. De Zweedse politie heeft Zaterdag te Stockholm een Poolse matroos bevrijd, die na een mislukte poging om te vluch ten in een hut van een Pools schip op gesloten was. De matroos behoorde tot de bemanning van het Poolse schip „Wielun", dat voor herstelwerkzaam heden in de^. haven van Stockholm lag. De matroos, die in Stockholm aan land was gegaan voor een bezoek aan zïjn zieke verloofde, werd bij zijn te rugkeer aan boord van zijn schip be wusteloos geslagen, omdat hjj de orders "iet opgevolgd had. Vrijdagavond verliet Stanislav Kulka Het hoofdbureau van de communisti sche partij in het stadje Fermignano in de Italiaanse provincie Pesaro is giste ren door een ontploffing verwoest op een ogenblik, dat in het gebouw hon derden personen aanwezig waren die deelnamen aan een ,,propagandabal" Minstens drie personen werden gedood en ruim dertig personen gewond. Het bal was georganiseerd door de communistische partij van Fermignano om gelden bijeen te krijgen voor het communistische blad „Unita". Het hoofdbestuur van de Katholieke bond van hotel-, caie- en restaurant geëmployeerden ..St. Antonius" verga derde Zaterdag in het rust- en vacantie- centrum „Nieuwenoord" van de K.A.B. Een punt van behandeling was de hui dige regeling van lonen en andere ar beidsvoorwaarden, waarbij geconclu deerd werd dat er een chaotische toe stand is ontstaan rond het bedienings- geld. De maatregel der werkgevers om voor het gehele bedrijf het bedienings- geld vast te stellen, werd toegejuicht. De klacht van het publiek dat men nu niet meer weet, of het bedieningsgeld wel of niet is meeberekend, werd onderschre ven. Men meent, dat de fout in de rege ling schuilt, nl. daar waar de werkgever de vrijheid krijgt het bedieningsgeld al of niet inbegrepen te verklaren. Besloten werd een commissie te benoemen ten einde na te gaan welke wijzigingen aan gebracht moeten worden in het geheel van de regeling. zijn schip, de „Wielun" uit Gdynia, om een bezoek te brengen aan Vera De- manska, die zes jaar geleden naar Zwe den vluchtte, na in het Duitse concen tratiekamp Auschwitz tuberculose opge lopen te hebben. Zij wordt thans in een Zweeds ziekenhuis behandeld. Kulka had vernomen dat de scheeps officieren hem verdachten en daarom besloot hij in Zweden te blijven. Na het bezoek aan zijn verloofde keerde hij naar het schip terug om wat per soonlijke eigenddmmen aan de wal te brengen. Toen werd hij door de Pool se bemanning afgeranseld en opgeslo ten. Een Poolse vrouw, die met Kulka naar de haven gegaan was. stelde de politie er van in kennis dat de zee- man niet teruggekomen was. Verder verklaarde zij. dat er smokkelwaar aan boord van het schip was. Daarom begon de douane Zaterdagmiddag, bij gestaan door politie-officieren, een on derzoek. Bij hun tocht door het schip drongen zij er bij de kapitein op aan, een zwaarbewaakte hut te openen. Daarin troffen zij Kulka aan. Het hoofdbureau van politie stelde zich in verbinding met het ministerie van buitenlandse zaken, dat van oordeel was, dat de man aan land gebracht kon worden voor opneming in een zieken huis. Het schip bevond zich immers in het Zweedse rechtsgebied. Kulka vroeg politiek asyl aan. De gehele Zaterdag en Zondag be vonden zich menigten voor het Bucking ham Paleis, wachtend op nieuws.. Gis teren in de late avond bewoog zich een lange file langs het bulletin, dat be vestigd was aan het hek vóór het pa leis. De koning had de wens te kennen ge geven zijn familieleden te ontvangen voordat de operatie plaats vond. Ko ningin Mary, prinses Elizabeth en de hertog van Edinburgh begaven zich hiertoe naar het paleis. Prinses Mar garet keerde per vliegtuig uit Schot land terug. De broer van de koning, de hertog van Gloucester, arriveerde gis teren te Londen per nachttrein. De hertog van Windsor arriveerde eerst hedenochtend uit Parijs. Ook Attlee keerde gisterochtend per vliegtuig uit Schotland terug. Hij en de leiders van de conservatieve en liberale partij zonden een telegram van medeleven aan de koningin. Laatstgenoemde woonde, tezamen met prinses Elizabeth en prins Phi lip, gistermorgen om acht uur een godsdienstoefening bij in de kapel van het Lambeth Paleis, de Londen- se residentie van de aartsbisschop van Canterbury. Dé aartsbisschop zelf verrichtte de dienst. In alle An glicaanse, katholieke en andere ker ken in Groot-Brittannië en in het Ge menebest werden gisteren speciale gebeden gestort voor het welzijn van de koning. Er wordt verwacht dat de koning in verband met zijn gezondheidstoestand zjjn koninklijke functies tijdelijk zal overdragen aan eer. Staatsraad, be staande uit de koningin, prinses Eliza beth en een viertal andere familieleden v?n, ,4® kon'ng. Deze Raad zal alle ko ninklijke bevoegdheden bezitten, behal ve die tot ontbinding van het parlement en het verheffen in de adelstand. Doch men mag aannemen, dat de koning zelf de nodige stappen heeft genomen om de ontbinding van het parlement officieel vast te leggen in het daarvoor benodig de staatsstuk, vóór de operatie plaats vond. Zondagmiddag is een personenauto met vier inzittenden uit Valkenswaard nabij Weert in de Zuid-Willemsvaart gereden. Een der inzittenden, de twee en dertigjarige gehuwde E. van Huyle- kom uit Berkel en Schaft, is hierbij om het leven gekomen. De drie andere in zittenden hebben zichzelf kunnen red den. Een anderhalf jarig meisje, dochter tje van de heer S. Bos te Harkstede (Gr.) is spelenderwijs in de omgeving van het ouderlijk huis in een sloot ge vallen en verdronken. Zaterdag heeft een dragline bij het uitbaggeren van een watergang onder de gemeente Capelle een 50.000 volt bovengrondse hoogspanningsdraad ge raakt, welke op de laagste plaats zeven meter boven de grond hangt. Hierdoor werden geheel Schouwen-Duiveland en Tholen gedurende ongeveer een uur van electrische stroom verstoken. De drie personen, die z.ich in de drag line bevonden, bleven ongedeerd. Toen in het dorpje Middelrode onder de gemeente Berlicum hedennacht om streeks één uur A. van D., vader van vijf kinderen, in beschonken toestand thuis kwam,on tstond zoals reeds meermalen was voorgevallen, en ernstige twist. De oudste zoon van zeventien jaar pakte plotseling een broodmes en stiet zijn vaderd aarmee in de rug. Deze is vrij wel onmiddellijk aan de bekomen ver wondingen bezweken. Dè rijkspolitie heeftn og vannacht de dader naar Den Bosch overgebracht. Op de nieuwe Rijksweg ten Oosten van Delft is Zaterdag een ernstig onge luk gebeurd. Een personenauto uit Rot terdam raakte na het inhalen en passe ren van een andere auto dwars over de weg, schoof door de heg, die de twee rijbanen scheidt, en kwam in aanrij ding met een „stationcar" van het Rode Kruis, welke afkomstig was uit Den Haag en waarin een lid van het Rode Kruis was gezeten. In de personenauto zat het gezin Van Helden uit Rotter dam, bestaande uit vader, moeder en dochtertje. Zij werden alle drie zeer ernstig gewond naar het gasthuis te Delft overgebracht, waar het vierjarig dochtertje is overleden. Op de rijksweg ZaltbommelHedel zijn hedennacht twee kleine personen auto's niet elkaar in botsing gekomen. Beide wagens werden totaal ingedrukt. De gevolgen voor de inzittenden lieten zich zeer ernstig aanzien. Alle personen zijn vannacht nog naar een der Bossche ziekenhuizen overgebracht Drie hunner zijn zwaar gewond, n.l. mevr. Balser uit Roermond en haar 14-jarig dochter tje, alsmede de 45-jarige 'heer J. Oost hoek uit Rotterdam. Het eilandje Browse (Australië), een klein onbewoond gebied. 180 km van de Noord-Westelijke kust van Australië, is volgens de bemanning van een landings vaartuig, die gisteren in Darwin aan kwam, door ongeveer veertig Indone siërs „bezet". Een bommenwerper van de Austra lische luchtmacht werd in gereedheid gehouden om een onderzoek naar een en ander in te stellen Zaterdag is in de Waalhaven de acht en veertigjarige Italiaanse matroos Filippo Pico bij een poging tot vastma ken van de luiken op het Italiaanse schip „Louis Pasteur" uit Napels in het meer dan tien meter diepe ruim geval len. Hij kreeg een schedelbasisfractuur en overleed vrijwel terstond. f In Londense kringen verwacht men dat gematigde leiders van het nationale bestuur van de Labourpartij, dat van daag bijeen zou komen, een bestand zuilen sluiten met rebellen van de lin kervleugel, althans tot na de eerstko mende verkiezingen. Waarnemers hou den het zelfs voor mogelijk, dat de partijleiders de onstuimige rebellen leider Aneurin Bevan zuilen uitnodigen zich te scharen bij de sprekers, die de verkiezingscampagne zullen voeren aldus meldt U.P. Gisteren heeft Bevan zijn volgelingen aangezegd, dat zij hun aanvallen op j Attlee en het partijprogram moeten sta- VM,nwlnenegdeleaen van het dorp Breltenbrunn, op 38 kilometer ten Oosten ®ne" Bejegen, werden door het geschut van artillerie en tanks wezee- Sren, bewoners konden aan een „wisse dood" ontsnappen door fn de eenvluchten- aldus deze officiële mededeling. Een boerin werd door Branaat levensgevaarlijk gewond, aldus meldt U.P. Russische officieren van de „Kommandatura" in het bewuste gebied beweerden aanvankeliik ter t'nPari'S4aliCn V°°r het Bebeurde verantwoordelijk waren, doch gaven la- gamizoena DeC "T" ?f*evu»r* ..recruten» van het Naburige fF® Oostcnrijksc functionarissen zeiden, dat de regering een pro test tegen het voorgevallene zal indienen en schadevergoeding zaf eisen De staking bjj de Breedband-bouw, die nu reeds vier weken duurt, is hedenmor gen nog niet beëindigd. Wel heeft een 50-tal bouwvakarbeiders, leden van de Uniebonden, vanmorgen het werk her vat, maar de grote meerderheid besloot tijdens een Zaterdagmiddag te Beverwijk gehouden vergadering de staking voort te zetten. Deze vergadering was bedoeld als pro test tegen het compromisvoorstel, dat inhield, dat 200 arbeiders bij Boele Van Eesteren. de firma bij wie het con flict ontstond, zouden worden tewerk gesteld, 70 bij andere bouwondernemers op de Breedbandterreinen, terwijl een 40-tal ontslagen zou worden. De verga dering verwierp het compromisvoorstel en besloot alleen het werk te hervatten wanneer allen aan werk zouden worde'n geholpen. Het is dus duidelijk, dat een onover komelijke impasse is ontstaan, omdat van werkgeverszijde met bewijzen is ge staafd, dat bij de aflopende bouwwerk zaamheden het niet mogelijk is arbeiders weer aan het werk te zetten. Naar verluidt zou hedenmorgen te Haarlem een autobus met werkwilligen zijn gemolesteerd. Zekerheid konden wij hieromtrent niet krijgen. Omtrent de situatie bij de poort van de Breedbandterreinen, zoals deze he denmorgen was, waren de berichten ver ward. Alles schijnt overigens rustig te zijn verlopen. Australië heeft Zaterdag een voorstel van de regering om de communistische partij te verbieden en haar leden uit hoge posten in de vakbeweging en an dere openbare functies te verwijderen van de hand gewezen. Dit besluit werd genomen tijdens een referendum, waar aan alle stemgerechtigden deelnamen. De meeste stemmers bleken tegen het regeringsvoorstel gekant te zijn. Raad van Europa. Functionarissen van de Raad van Europa hebben ver klaard. dat de bijeenkomst van de Al gemene Vergadering van de Raad van Europa. Welke 15 October gehouden zou worden, bijna zeker uitgesteld za] wor den naar aanleiding van de campagne voor de algemene verkiezingen in Enge land op 25 October. Voorzitter Spaak zal de beslissing nemen. Het Deense jacht „Si Gepsy" is in de afgelopen nacht ter hoogte van Den Hoorn (Texel) omgeslagen. Aan boord bevond zich een Deens echtpaar dat met het jacht op weg was naar Amsterdam. Door zich aan het drijvende bootje vast te houden hebben de beide opvarenden er het leven afgebracht. Geheel stukge slagen strandde het jacht even achter Den Hoorn op het Texelse strand. Te Tuijl bij Zaltbommel is Zaterdag de zestienjarige J. van Riemsdijk bij het dorsen tussen de draaiende delen van een dorsmachine terecht gekomen. Hem werd een der benen afgerukt. Het slachtoffer is aan de gevolgén overleden. Het halve denken voert naar de duivel, het hele denken naar God j ken en de rijen achter premier Attlee moeten sluiten, om te verhinderen, dat de conservatieven aan de macht komen. Niettemin heeft Bevan laten uitkomen, dat de linkervleugel zich blijft verzet ten tegen een zwaar Westelijk herbewa peningsprogram en dat hij'na de ver kiezingen zal ijveren voor een besnoei ing in de militaire begroting. Bevan heeft zijn zienswijze gisteren uiteen gezet in het Britse Zondagsblad „Rey nold's News". In het artikel verklaarde 3evan: „Nu algemene verkiezingen op handen ziin ,.n, er geen twijfel bestaan over de plicht van alle leden van de Labourre- gering. de socialisten en de leden van oe vakbonden. Zij moeten werken voor dc nederlaag van de conservatieven met alle kracht die zij bezitten". Bevan, aldus meldt A. P.. wond geen doekjes om zijn geschillen met de Brit-^ se minister van Buitenlandse Zaken, Herber Morrison, en de partijsecretaris Morgen Philipps. „Deze geschillen blij ven bestaan. Het zou dwaas zijn te be weren dat de korte tijd die verlopen is voldoende zou zijn geweest om ze op te lossen". Eén enkel ogenblik van weifeling, toen een sterke daaiwind hem snel hoogte deed verliezen, werd de Utrecht se zweefvlieger J. F. B. Zondagmiddag even buiten het Hilversumse vliegveld noodlottig. Met grote snelheid ramde hij het dak van een boerderij en schoot, ongeveer tien centimeter onder een zware balk door, de zolder op. De tweede balk van het dak werd het lan dingsterrein voor het vliegtuig, dat keurig vastgewrikt in het dak bleef steken. Boer van Doldcr en zijn vrouw en een kennis zaten op liet moment, waarop het ongeluk gebeurde, thee te drinken. De enorme klap in de stilte van het huis deed de bewoners dode lijk geschrokken opspringen. Hun eer ste reactie was „een bliksemslag bij heldere hemel". Gevolgd door de an dere huisgenoten schoot de boer de zoldertrap op en tot zijn grote verba zing staarde hem daar uit de cockpit van een vliegtuig een bleke piloot aan. Op het vliegveld had men met ge spannen aandacht de verkeerde ma noeuvre van de zweefvlieger, die zijn remkleppen openhield, terwijl hij in een valwind zat, gevolgd en na de ramming van het dak dacht men niet anders of B. zou als een lijk uit de wrakstukken te voorschijn gehaald worden. Het wonderlijke is echter dat de vlieger geen enkel schrammetje heeft opgelopen. Hij heeft het bui tengewone geluk gehad het dak, al thans met het bovendeel van het vliegtuig, te raken op de plaats waar eens een luchtgat zat en men met dunne plankjes een afschut ting had getimmerd- Het vliegtuig dat voor gevorderden werd gebruikt 'B. had reeds een A- brevet) droeg de naam Grunau Baby en kostte nieuw een Kleine f 9000De schade kon men na de ramp nog niet bepalen- De' vleugels waren zo goed als afgeknapt, terwijl de staart volkomen aan splinters was geslagen door een vruchtboom. De ongelukkige vlieger, die meteen na het gebeurde werd ge schorst door de Hilversumse Zweef- club, verklaarde dat hij aanvankelijk een normale vlucht maakte. Met de vaste lier trok men hem tot een kleine 500 meter op. Bij de daling verliep al les goed tot de laatste tientallen me ters. De landingskleppen stonden uit, toen plotseling een sterke daaiwind roet in heit eten gooide. B. merkte dat hij te laag binnen zou komen, doch aarzelde korte tijd met het terugklap- pen van de kleppen. Het was te laat om nog voldoende te stijgen. Met ver meerderde snelheid schoot hij op het dak af. ..Bang ben ik niet geweest' verklaarde de zweefvlieger, „daarvoor ging alles te vlug. Voor ik er erg in had, zat ik met cockpit en al bij van Dolder op zolder". De Hilversumse brandweer heeft met een ladderwagen de wrakstukken van en uit het dak gehaald. Het gehele werk nam enkele uren in beslag. De verzekering dekt de schade. Advert entte Luidruchtig Protest Duizenden autorijders hebben in West-Duitsland luid toeterend uiting gege ven aan hun ontstemming over een nieuwe extra- belasting voor het gebruik van autowegen en over 'n voorgestelde weeldebelas ting van maximaal 10 procent op nieuwe auto's. Nu, dan zijn de autobezit ters in ons Imd heel wat rustiger en gedweeër. Waarschijnlijk denken zij, dat de jiscus al zo betoe terd is, dat collectief toe teren toch geen steek helpt. Tijdgenoot van Livingstone In Tanganyika in Afrika is een inboorling overle den, die naar schatting minstens 115 jaar oud is geworden. Toen hij een man van middelbare leef tijd was. kwam de be roemde Engelse ontdek kingsreiziger David Li vingstone in het zwarte werelddeel. De inboorling, die Saidi Sepia heette, heeft tot zijn dood dage lijks eefi afstand van 29 KM. per dag afgelegd en zijn gezichtsvermogen en gehoor bleven tot het laatst behoorlijk function- neren. Sterk ais een Locomotief Een arbeider, die langs de rails van de expresse- trein BazelDortmund liep, werd door de met 100 K.M. snelheid passerende trein gegrepen. Hij brak alleen maar een arm. maar de locomotief verloor aan een kant de gestroomlijn- nen nemen. Maar zoals de dekplaat. men weet, kunnen de eersten, wanneer het er Wedstrijd van Grijsaards 0p aankomt, de laatsten Twee 64-jarige Nieuw- worden en omgekeerd. Zeelanders, die hun zinnen v_,; gezet hebben op een oor. ry KeIzen logsweduwe in Duitsland, Volgens de minister van zijn op weg naar het doel Spoorwegen van India, K. hunner dromen. De ene Santhawan, zijn gedu- vertrok per schip, maar rende de eerste zeven de andere is per vliegtuig maanden van dit jaar vijf gegaan. De laatste is blijk- millioen mensen op de lij- baar zo zeker van zijn nen van de Indiase spoor- zaak, dat hij al vast maar wegen betrapt op reizen drie plaatsen voor de te- zonder geldig plaatsbe- rugreis heeft geboekt om wijs. Hoeveel millioen eventueel de dochter van zouden er niét gesnapt de weduwe mee te kun- zijn? BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Verwachting tot Dinsdagavond: Aanvankelijk toenemende bewol king gevolgd door enige regen, later weer nu en dan opklaringen, maar ook kans op verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.2918.34 Maan: onder 16.49 Tragisch. De kleine Lloyd Boster in Amerika lijdl aan ongeneeslijke kanker en zal volgens de behan delende geneesheren geen maand meer te leven hebben. Vertegenwoordigers van het Wereldjeugd- congres brachten hem het mooiste speelgoed, maar de vierjarige Lloyd begreep niet goed waarom Hij was niet jarig en weet niet, dat hij het ook niet meer worden zal. De K.E M.A, (N-V. tot keuring van electrotechnische materialen) te Arn hem deelt o.a. het volgende mede: De laatste tijd wordt in sommige streken van ons land huis aan huis gevent met smeltdraadjes met behulp waarvan men zelf doorgesmolten smeltveiligheden (dikwijls „zekeringen" of „stoppen" ge noemd) zou kunnen repareren. Aan het gebruik van eigenhandig „gerepareer de" smeltveiligheden zijn echter grote gevaren verbonden, met het oog waar op dit dan ook is verboden. Men moet niet uit het oog verliezen dat de smeltveiligheden voor de bevei liging van de electrische installatie bij overbelasting of kortsluiting moeten zorgen en dat brandgevaar ontstaat bij toepassing van eigenhandig „gerepa reerde" veiligheden, waarbij meestal zelfs 't zo nodige blusmiddel, dat dient voor het doven van de electrische licht- boog, die bij kortsluiting in een smelt- veiligheid optreedt, wordt weggelaten. Er moge nog in het bijzonder op wor den gewezen, dat de brandverzekerings- maatschnppijen kunnen weigeren uitke ring bij brandschade te doen, indien ge repareerde smeltveiligheden in de in stallatie worden aangetroffen. Men neme daarom in dit opzicht geen enkel risièo en kope slechts deugdeliike smeltveiligheden. Op de onbewaakte overweg bij Bree- zand is Zaterdagmiddag de ongeveer vijftigjarige J. Rueck uit Den Helder door een trein gegrepen. Het slachtoffer overleed ter plaatse.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1