DWS met de hakken over de sloot RCH weet in Groningen van geen ophouden: 8- 1 Haarlem windt er geen doekjes om De eerste kiassers AJAX DOET HET AMSTERDAMSE VOETBALHART KLOPPEN Gelijk spel (0—0) tegen EDO na uitstekende strijd Eerste zege van De Volewijckers aan de magere kant (3—2) BLAUW WIT: verbeten maar nog niet schotvaardig Heerenveen met 4—0 ten onder r Voorhoedes treffen de roos niet Kruit voor tweede helft bewaard Haarlem en Ensch. Boys naast DWS Eerste zege YSV Gelijk spel tegen Enschede Verdiende zege te Wageningen (2—1) Beslissing na de rust Ajax neemt leiding J MAANDAG 1 OCTOBER 1951 PAGINA 4 (Van onze verslaggever) HAARLEM, 30 September. EDO zal in deze competitie zijn rol kunnen spelen. Alle sombere berichten over de Haarlem mers ten spijt, hebben de rood-zwarten heden tegen DWS met een zodanige partij voetbal verrast, dat de bewoners van de Spaarndammerdijk met het onbesliste resultaat, dat in deze wedstrijd is behaald, dik en dik tevreden mogen zijn. Na een vrijwel gelijkopgaande eerste helft is het EDO geweest, dat na de hervatting de lakens heeft uitgedeeld en het felle offensief, waarmede de Haarlemmers de blauw-zwarte defensie bijna murw wisten te krijgen, bracht zoveel aan spanning en emotio nele momenten, dat de nog vrij talrijke bezoekers ongetwijfeld met een tevreden gevoel huiswaarts zullen zijn gekeerd. Haarlemmers stranden op verdediging Allen Weerbaar voelt zich thuis in le klas van korf balcompetitie Bakker le, 2e, en 3e bij races te Zandvoort Maar Ajax bovenaan Te veel zwakke plekk en e commenlalor van hei nieuws in de eersie klas KNVB heefi deze week zijn handen weer vol. Er zijn nogal wai opmerkelijke resultaten te melden en hei be langrijkste daarvan is zonder twijfel, dat door de overwin ning van Ajax bij Wageningen (12) nu alleen VVV nog ongeslagen bovenaan gaat. En hoe! Terwijl de Venlonaars mei 51 recht spraken over HBS, speelde Hermes gelijk en verloor Limburgia, zodat de leiders van afdeling D nu al drie punten voorsprong hebben. Voor het overige ston den niet alle leiderszeiels even stevig vandaag. In C hand haafde NAC zich door mei 6O zonder mankeren van RBC ie winnen, maar Feijenoord deed het na enige sensatie maar heel magertjes mei 1O tegen MVV. In B heefi Wa geningen door zijn nederlaag tegen Ajax, zijn eerste plaats aan de Amsterdammers moeien afstaan en deelt nu de tweede met Be Quick. (Komen ze weer?) RCH (81 bij de Oosterparkers!Vitesse (heel anders dan hei vorig jaar) en DOS. De troon, welke Ajax nu weer eens in zijn bezit kreeg, wankelde echter onder DWS, dat overigens met zijn draw bij EDO, niet eens zo héél slecht heefi geboerd. Maar de Enschedese Boys en Haarlem wonnen mei 4O respec tievelijk van Frisia enHeerenvaen en delen nu de glorie van de leiderspositie mei hun Amsterdamse collega's. In de onderste regionen staan nu alleen de Oosterparkers nog met lege handen. Velociias behaalde zijn eersie winst in een draw tegen AGOVV, VSV won bij Achilles, Chèvre- mont versloeg Longa en DHC behaalde mei 52 zijn eersie winst tegen hei Nijmeegse Quick, dat nu onderaan staat. Overigens draagt ook de andere Nijmeegse eerste klasser, NEC, de rode lantaarn. Oosterparkers onder de voet gelopen Geen Abe maar Roozen Hockeyërs weer aan de slag R.K. HANDBALBOND a - - - - - - - - - - - JÉ» Stopper Schijvenaar en doelman Van den Berg nemen rigoureuze maatrege len, wanneer Dijkstra van DWS het doel van EDO komt bedreigen. De voetballiefhebbers, die een be zoek aan het Noordersportpark deze Zondag verkozen boven de strijd tussen Haarlem en Heerenveen, zul len daar zeker geen spijt van hébben gehad. EDO en DWS hebben een partijtje gespeeld, dat niet slechts het aankijken ten volle waard was. maar bovendien door de ruime mate aan spanning, die er in heerste, ve len de voldoening zal hebben ge schonken weer eens een „ouderwetse" ontmoeting te hebben gezien. De in druk, die de EDO-ploeg in deze wed strijd heeft achtergelaten, was zoda nig, dat wij ons omtrent de rood zwarten geen kopzorgen behoeven te maken. DWS heeft een elftal, dat blijkens zijn huidige staat van dienst, tot de ploegen wordt gerekend, die men niet zonder slag of stoot kan overwinnen. Ook tegen EDO is ons dat duidelijk geworden. Technisch speelden de Am sterdammers een gave partij, wellicht beter dan EDO, maar de mannen van Schijvenaar gaven hun bezoekers dus danig partij, dat er in het veld van krachtsverschil geen sprake was. Al thans niet in de eerste helft, toen men een vrijwel gelijkopgaande strijd kreeg te zien met DWS iets gevaarlijker in de aanval, doch waarbij de EDO-ver- dediging het Dijkstra en de zijnen zo lastig maakte, dat de schietkansen voor de hoofdstedelijken tot een minimum werden beperkt. Toch had DWS in deze periode de leiding kunnen nemen. Pit- ters kreeg eenmaal voor open doel de bal voor het „inleggen", maar zijn schot ging naast. Ook linksbinnen Klein had een fraaie kans tot scoren toen hij was doorgebroken, maar zijn kogel te gen de paal zag belanden. Schijvenaar behoedde het EDO-doel voor een door boring, toen hij op het moment, dat keeper Teun v. d. Berg reeds was ge passeerd, het leer met een brillante kopstoot uit het Haarlemse doel weerde. De EDO-voorhoede had zijn kruit echter voor de tweede helft bewaard. De Haarlemmers trokken er meteen na. de hervatting op uit en met felle aanvallen werd de Amsterdamse veste In de Noord-Hollandse eerste klas van de korfbalcompetitie hebben Wes terkwartier en Koog-Zaandijk voorlo pig de leiding genomen, omdat Blauw wit vrijaf had. De Amsterdammers wonen met 62 bij Rohda en de Kogers met 74 bij Swift. Allen Weerbaar boekte weer een uitstekend succes door Archipel met 52 te verslaan. DED be haalde met 6—4 een mooi succesja bij Luto. De stand is: Westerkwart K.-Zaandijk Blauw Wit All. Weerb. Luto De uitslagen van de in Zandvoort gehou den motorwedstrijden voor juniores luiden: 125 c.c. (15 ronden. 62.895 km.): 1. Timmer (Eysink), 36.42.7, gem. 102.65 km.; 2. Doyer (Eysink), 37.42.8 3. Van Petten (Norman). 38.21.6. Snelste ronde: Timmer, 2.20.4, gem. 107.51 km. 250 c.c. (18 ronden. 75.474 km.): 1. Bak ker (DKWi. 42.37.6. gem. 106.24 km.: 2. Plet (Excelsior), 43.05.4; 3. André de la Porte (Puch), 43.10 4. Snelste ronde: Bak ker, 2.17.7, gem. 109.62 km. 350 c.c. (20 ronden, 83.860 km.): 1. Van Aalst (AJS), 45.19.6, gem. 111.02 km.; 2. Bakker (Velocette), 46.04.7 3. Van Beurcht (AJS), 46.21.9. Snelste ronde: Van Aalst. 2.12.2, gem. 114.18 km. 500 c.c. (21 ronden. 88.053 km): 1. Elber- sen (BSA), 44.34.6, gem. 112.90 km.; 2. Van Aalst (AJS 350 c.c.). 44.40.7; 3. Bakker (Ve locette 350 c.c.). 44.52.0. Snelste ronde: Van Aalst (330 c.c. AJS), 2.09.6. gem. 116.47 km. 3 6 DED 3 2 3 6 Archipel 2 0 2 4 Rohda 2 0 3 4 Swift 3 P 3 2 bedreigd. Vooral rechtsbuiten Verdam, voor het eerst na zijn blessure weer van de partij, was in prachtige vorm en zijn prachtige voorzetten brachten onrust teweeg onder de blauw-zwarte verdedigers, waar Kil en Richter tot de uitblinkers behoorden. Een vliegend schot van Verdam trof bijna dgel, maar een tijgersprong van Richter bracht op het nippertje redding. Roodselaar had met schieten weinig geluk en boven dien werd hij door Kig zodanigoe- waakt, dat de EDO-midvoor maar'zeer moeilijk „los" kon komen. De strijd kreeg een hartstochtelijk en zeer span nend karakter. EDO gooide alles op de aanval en dat DWS tenslotte aan een nederlaag wist te ontkomen, was een gevolg van het beheerste en sterk ver dedigende spel, waartoe de Amsterdam mers zich in laatste lnstantie moesten bepalen. (Van onze sportcorrespondent) ASSEN, 30 September. Aan een zeer slechte eerste helft van Achilles heeft VSV het uiteindelijk te danken, dat het zijn eerste overwinning in deze zware competitie bevocht. De Velsenaren kon den met een verdiende zege (3Zhuis waarts keren. De Asser verdediging ver mocht in de eerste helft maar geen vat te krijgen op het snelle open aanvalsspel van VSV, waarin de beweeglijke mid- voor Bouwens en de kleine rechtsbinnen v. d. Kuil de hoofdrol vervulden. Het was ook eerstgenoemde, die na 20 minuten op handige wijze voor het eer ste Velsense doelpunt zorg droeg. Bou wens was drie Asser verdedigers te vlug af en passeerde toen doelman De Jonge met een klam rollertje (01). Enkele ogenblikken later was het reeds 02. Nu door de Vries die dankbaar gebruik maakte van een grandioze blunder van rechtsback Vogelzang. Hij kreeg een vrij veld voor zich en dat werd prachtig uit gebuit. Deze voorsprong gaf de Velse- naars natuurlijk nog meer zelfvertrou wen. Het spel begon steeds beter te kloppen en het verbaasde dan ook vrij wel niemand dat vijf minuten voor de rust Bouwens de voorsprong zelfs tot 03 kon vergroten. Dat Achilles toch nog kon tegenscoren, was zeker niet meer verwacht. Het was min of meer een gelukstreffer, waarmee Kamphuis de achterstand verkleinde. Verdiend hadden de Assenaren zulks op dat moment zeker niet. Na de hervatting kwam er een ge heel andere Asser ploeg in het veld. De verdediging, die in de eerste helft zich nog al van zijn zwakke zijde had laten zien, herstelde zich nu behoorlijk, of schoon Vogelzang zeker niet sterk was. De beide kanthalfs Popken en de Boer waagden zich evenwel meer naar voren en daardoor kwam er meer gevaar in de Asser voorhoede, die echter niet de sterkte van die van VSV kon bereiken. Van Schuth. die enkele goede kansen kreeg, maakte zich maar al te vaak aan buitenspel schuldig. Bovendien was de vedediging van Velsen met. Schoon, Kunst en Spaans goed op dreef, zodat het niet gemakkelijk viel voor Achilles om deze te doorbreken. Enkele schoten van linksbinnen Baartman werden op uitstekende wijze door d&elman Hamers gestopt. Daarom was het onbegrijpelijk, dat deze keeper in de laatste minuut een kalm rollertje van Kamphuis langs zich heen liet gaan. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 30 September. Dat De Volewijckers vanmiddag eindelijk geslaagd zyn de eerste zege in de wacht te slepen is een volkomen verwacht en derhalve niet zo uitzonderlijk resultaat. Want hoe slecht de Over-IJers zich in deze competitie ook weren, de zwakke voetbal-broeder Thcole moesten zjj toch zeker aankunnen. Nu, Hagenaars en de zijnen hebben het klaar gespeeld, maar over „de manier waarop" mogen de Am sterdammers geenszins tevreden zijn. Er zaten weer zoveel zwakke plekken in de groenwitte gelederen, dat de elf Mos- velders zich gelukkig mochten prijzen tegenover een ploeg te staan, die van eerste klasse-voetbal niet veel kaas ge geten heeft. Wanneer er niet een Hagenaars in het doel had gestaan, was de uitslag mis schien toch nog in 't nedeel der Amster dammers uitgepakt. De verdediging was namelijk volkomen onvoldoende en her haaldelijk kon de veel te stugge voor hoede van de gasten, waarin Van Eist uitblonk, vlak voor het doel doordringen. Zo gebeurde het ook, dat het eerste doei aan de zijde van de mannen uit Tiel ge scoord werd. De Amsterdamse aanval begon weliswaar reeds na tien minuten de lakens uit te delen, maar hield het spel juist iets te kort. En toen tweemaal achtereen een bijna zeker doelpunt toch niet kwam, trok de Tielse voorhoede en bloc naar Hagenaars' domein. Midvoor Termeer plaatste de bal over de breedte en nadat Van Barneveld het leer net tussen de handen van de Volewijckers- doelman had getikt, was er voor zijn collega op de rechtsbuitenplaats alleen nog maar een open doel (0-1). De Am sterdamse supportersschare kon deze. sportieve schande niet verdragen en maande zijn idolen luide tot groter ac tiviteit. Vier minuten moesten zij nog geduld hebben Op dat moment kwam de jonge rechtsbuiten Van der Muts over zijn vleugel aansnellen en juist toen (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, 30 September. RCH heeft vanmiddag in het Oosterpark te Groningen een perfecte voetbaldemon stratie gegeven tegen Groningens jong ste eerste klasser Oosterparkers, die in de tweede helft finaal door Biesbrouck c.s. onder de, voet werd gelopen. Toen speelde er maar één ploeg, dat was RCH, dat met de regelmaat van een klok de score opvoerde van 12, waarmee de rust was ingegaan, tot 18. Dat de Gro ningers zo'n smadelijke nederlaag zou den lijden, was misschien niet direct verwacht, maar behoorde na het zien van de eerste helft wel degelijk tot de mogelijkheden. Immers bok voor de rust was RCH in alle opzichten de meerdere van Ooster parkers. Alleen kwam het er bij de Haarlemmers nog niet uit. Het was een lust voor het oog hen te zien combine ren. Maar aan de afwerking ontbrak juist het belangrijkste onderdeel: het maken van doelpunten. Goed, de Haar lemmers hebben er wel twee gemaakt, allebei op beheerste wijze door Bies brouck, maar het hadden er veel meer moeten en ook kunnen zijn. De inter national liet in Groningen een zeer goede indruk achter. Hij opereerde merendeels achter de voorhoede, maar was er toch ook bij wanneer een aanval moest wor den afgewerkt. Oosterparkers kreeg in de eerste minuten zowaar een schitterende kans op de leiding en het was alleen aan het goede werk van doelman Wille te danken, dat het geen doelpunt werd. Na het openingsdoelpunt van Bies brouck kon Oosterparkers uit een strafschop wegens free-kick van Wil- iemink door Dilling nog gelijk maken. Maar verder kwamen de Groningers dan ook niet. In de tweede helft ver hoogde RCH het tempo. De voor het eerst van zijn leven als stopperspil op tredende Wolda kon de met raffine ment uitgevoerde aanvallen niet meer de baas worden en zo werd het een strijd tussen de voorhoede van RCH en de verdediging van Oosterparkers. De Wette begon met 'n solorush over een groot gedeelte van het veld, die hij beëindigde met een onhoudbaar schot (13), waarna Gallis ook zijn producti viteit ten toon spreidde. Het vierde, zes de en zevende doelpunt kwamen van zijn voet. Het vijfde was van spil Wolda, die een terugspeelbal langs zijn eigen doel man werkte. De Vos maakte uit een strafschop het achttal vol. De Haarlem mers vonden het verder genoeg. Gronin gen kon van dit voetbal watertanden en daarom was er bij de vervelingen van de nederlaag van Oosterparkers toch nog reden om verheugd te zijn. (Van één onzer verslaggevers) Amsterdam, 30 September Een verbeten spelend Blauw Wit heeft in een soms opwindende wedstrijd in het Olympisch Stadion een gelijk spel (1-1) bevochten tegen een zich stug verdedi gend Enschede. Vooral na de rust moest Enschede zich tot het uiterste inspan nen om zijn aanvankelijke voorsprong niet in een achterstand omgezet te zien. Een beetje meer doortastendheid en geluk zou Blauw Wit wellicht aan het volle pond geholpen hebben. Blauw Wit bleek weer te kunnen vechten. Met een ongelooflijk vast houdendheid wierpen de Amsterdamse verdedigers zich telkens voor de voe ten van de snelle en beweeglijke aan vallers van Enschede, die Van Raalte dan ook nauwelijks ernstig konden be lagen, of het had bij de kogel van linksbinnen Hofmeyer moeten zijn, welke hij echter met een fraaie save onschadelijk maakte. De Blauw Wit- voorhoede liet zich ook niet onbetuigd, «naar al te vaak strandde zij op de, door de wat forse Enschede-verdedi- gers opgezette buitenspelval. Overigens wisten dezen, wel raad met het korte en schotloze spel der Zebra s. Bij een ge vaarlijke aanval van Enschede zette linksachter Mtsman van Blauw Wit rechtsbinnen Wagteveld ongeoorloofd van de bal en Moddejonge sr. kogelde de bal hoog langs Van Raalte (0-1). En schede nam in de resterende minuten het heft geheel in handen en rechts achter Boonkamp van Blauw Wit moest er vlak voor rust nog aan te pas ko men om een door Moddejonge jr- in geschoten bal van de doellijn weg te trappen. Na rust gooide Blauw Wit het over een andere boeg en met snel open spel werd de verdediging van Enschede onder een zware druk gezet, waar zij, behoudens bij enkele tegenaanvallen, niet meer onderuit kwam. Zelfs links achter Mesman trok mee ten aanval en het was wel duidelijk, dat de gelijk maker niet lang meer op zich zou la ten wachten. Keer op keer zaaide rechtsbuiten Heffels met gevaarlijke rushes verwarring in de Enschede-ver dediging. Uit een prima voorzet van deze speler kopte midvoor Koekebak ker na 30 minuten fraai langs doelman Westra (1-1). De even aangeslagen verdediging van Enschede wist in de resterende tijd stand te houden tegen 1 een enthousiast, doch slordig spelend Blauw Wit, dat nog lang niet op weg is om zijn kampioensvorm terug te krij gen. (Van onze verslaggever) HAARLEM, 30 September Wanneer iemand nog mocht twijfelen over de vraag of Haarlem dit jaar in de strijd om de afdelingstitel een hartig woordje zal meespreken, dan zal hij deze mid dag in het eivolle Haarlem-stadion wel tol de wetenschap zijn gekomen dat de Eaodbroeken inderdaad hun partij mee- blazen. Want de volgelingen van Kick Smit hebben er ditmaal geen doekjes om gewonden. Niemand minder dan Keerenveen, de roemruchte kampioens- pioeg uit het Noorden werd zo roemloos verslagen dat zelfs een Abe Lenstra zich daarvoor zal hebben te schamen. Tegen het verrassend goede aanvalsspel der thuisclub en de rotsvaste verdediging van de Haarlemmers stelde de Friese club een armzalig voorhoede-spel dat door een traag werkende Lenstra niet tot grote hoogte kon komen en de Hee- renveense defensie liep vooral in de eerste helft zodanig van het kastje naar de bekende muur dat deFriezen zich achteraf nog gelukkig mochten prijzen met de achterstand van 30 bij de rust. Dat het voorts niet meer is geworden dan 40 danken de Friezen aan de scheidsrechter die een vijfde doelpunt van Haarlem (door Roozen op weerga loos fraaie wijze gescoord) om onbe grijpelijke wijze afkeurde. Maar40 was tenslotte geen twijfelaartje. Duizenden toeschouwers waren kenne lijk om Abe Lenstra gekomen. Maar zij allen zullen teleurgesteld zijn geweest want de Friese crack bleef ditmaal be neden zijn vorm. Hij nam te weinig ac tief aan de strijd deel. Wat hij deed was goed, al gaf hij naar onze mening zijn passes te veel aan zijn naaste buren waardoor het spel van de Heerenveen- voorhoede te kort bleef en geheel zon der het verrassende element: De Haarlem-achterhoede kon zich dan ook zonder al te veel moeite staande houden en vooral in de eerste helft wa ren de kansen van de Heerenveense voorhoede op de vingers van één hand royaal te tellen. Maar wat de toeschouwers dan le kort kwamen aan het spel van Lenstra hebben zij in volle mate teruggevon den in het soms prachtige spel van de oud-internationaal Wim Roozen. De Haarlem-midvoor speelde in een vorm welke hem een plaats in de na tionale voorhoede volkomen zou doen rechtvaardigen en aan het sublieme spel van Roozen was het te danken dat de roodblauwe voorhoede zo ont zettend gevaarlijk was. Het begon al na tien minuten toen Roozen zelf op prachtig beheerste wijze het eerste doelpunt aan de lei bracht en in het verdere verloop konden De Jong en Veenstra maar geen vat krijgen op het prachtige aanvalsspel van de ge hele Haarlem-voorhoede waarin alleen Schilpzand nog wat aan het hoge tempo zal moeten wennen. Dat het na 25 minu ten 20 werd door Groeneveld (ditmaal bijzonder actief) en kort voor rust 30 door De Groot, zal niemand hebben verwonderd. Eerder zou men geneigd zijn te beweren dat Heerenveen er me\ dé 30 score voor „een koopje" af kwam. Wel heeft Heerenveen vooral in het begin van de tweede helft even z'n tan den laten zien en moest de lat eenmaal doelman Snijders te hulp komen, Haar lem was heer en meester van het ter rein en gelukkig voor de Friezen kon den de achterspelers thans wat meer vat krijgen op het verrassende spel der Haarlem-voorhoede welke nochtans De hockeyers zijn vandaag óók weer met hun competitie begonnen, maar op vallend zijn de resultaten daar nog niet geweest. HHIJC, de Westelijke kampi oen. begon thuis tegen SCHC met 4—1 en werd door deze score in zijn afde ling alleen maar overtroffen door EMHC, dat HGC met 6—1 versloeg. Geen goed debuuj; van deze clubs. In het Zuiden startte de kampioen Venlo óók al overtuigend door MOP met 40 te verslaan. Zijn concurrent HTCC deed het met 6—2 tegen Tilburg trouwens óók volgens het vertrouwd recept. In het Noorden versloeg Groningen vol gens de verwachting HVA (21), maar was de beste score voor GHBS. dat RAP maar liefst met 70 in de pan hakte. Te 's Gravenhage werd het eindtour- nooi gespeeld van de dameshockeydag. De uitslagen waren: AmsterdamAlme lo 71; Be FairOranje Zwart 20; Kieviten—GHCH 4—0; BDHC—HTCC 31; AmsterdamBe Fair 12; Kievi tenBDHC 00; Kievieten wint na strafschoten. Finale: Be FairKieviten 1—0. kans zag door Roozen de stand op 40 te brengen. Het vijfde doelpunt dat niet „telde" vermeldden we U reeds in de aanhef zodat het dus slechts 40 voor Haar lem bleef. iedereen een voorzet verwachtte, tikte hij de bal achter verdedigers en keeper langs (1-1). De Volewijckers-vrienden waren goed en wel van het juichen be komen, toen v. d. Oord het enthousiasme opnieuw deed oplaaien. Een hoge voor zet van v. d. Ruit kreeg hij prachtig op zijn hoofd en.... Theole kon met wee moed aan vroeger voetbalgenot gaan denken. Nu de Amsterdamse voorsprong een feit was, kregen de Tielenaren kans om een tegenoffensief te ontketenen. Er kwamen gevaarlijke momenten, de ver dediging der gastheren bleek zwakker dan ooit, maar doelpunten kwamen er niet. Ook na de rust bleef resultaat aan beide zijden voorlopig uit; de Amster dammers waren in peil en tempo afge zakt en de gestaag doorzettende Theole- mannen konden het niet verder brengen dan wat wederzijdse blessures. Het werd bepaald rommelig, vooral nadat scheids rechter v. d. Spek een paar aanvecht bare beslissingen had genomen. Toen Hagenaars moest worden vervangen (hij bleek er naderhand in de kleedkamer nogal beroerd aan toe) vreesden velen het ergste voor De Volewijckers. Maar na 25 minuten kwam er een doelpunt ten gunste van de thuisclub. Van der Ruit scoorde het, met medewerking van v. <L Muts en v. d. Oord. Nu voelde het Mos- veld zich gerust en trok zich ook niet veel meer aan van het handige schot van de Tielse linksbinnen Kun, waarmee in valler Fagh geen raad wist (3-2). Dioc. klasse: Vitesse—ADO 01, Ambon— TYBB 7—2, ODOS—DCG 2—3. VIDO—CITO 6—3. District Amsterdam: Aid. I: The Vict. VDO 2—2. TOB—WT 6—3, SVA—W. sp. 5—3; Afd. II: W. sp. 2—ODOS 2 1—1, Spirit—DOP 1—3. DCG 3—ODIN 2—2; Afd. Ill: Martinus TOB 2 1—0, Sportl.—The Vict. 2 4—0. VDO 2 —CITO 2 2—4: Aid. IV: J. Leven—RCM 1— 0, Martinus 2—SVA 2 0—4. WT 2—RODA 4— 2: Jun. A: ODOS—W. sp. 10—0. WT—VDO 3—2, SVA—TOB 2—1; Jun. B: VIDO—Mar tinus 60, TOBSportl. 21. AmbonPan- cratius 29, The Vict.DCG 2—0; Adsp.: DCG—TOB 1—0. Heren. Dioc. klasse: DTSWings 611. DCG—Wilhelmus 162, QuickKDO 86, Excelsior—VDO 3—8: Afd. I A: KDO 2— Leonidas 64. DOP—Ambon 1—3; Afd I B: DCG 3—Leonidas 2 14—2, DTS 2—DOP 2 13—0, VDO 2—J. Leven 11—4. District KennemerlandZaanstreek: Afd. I: BI. Zwart—Or. Wit 5—1, Zeev.— W. a. Zee 4—1, Meerv.—Leonidas 07: II: TYBB 2—AOG 1—6. DIO—SHS 4—0; III A: TYBB 3—G. Wit 1—5; III B: DDO—VBO 4—0, Zeev. 2—AOG 2 5—1; IV B: HSV 2— Zeev. 3 03. Junioren: TYBB AOG 8—1, W. a. Zee— ADO 3—10; I: Adelb. b—VBO 0—I. Meerv.— USVU 0—3, Adelb. a—Zeev. 4—2; II. TYBB c Velsen 15. A: Velocitas- -AGOVV 1-1 C: NAC—RBC 6—0 EDO—DWS 0—0 EindhovenBW 22 Enschedese BoysFrisia 4—0 ADOJuliana 0—1 't Gooi—GVAV .2—0 Willem IISittardia 2—0 ElinkwijkGo Ahead 1—1 BleyerheideSVV 1-1 HaarlemHeerenveen 4—0 FeyenoordMVV Vole wijckers- —Theole 3—2 DHC—Quick (N) 4—2 DWS 5 3 2 8 9—3 NAC 5 4 1 9 154 Ensched. Boys 5 4- 1 8 12-5 Feyenoord 5 4 1 9 16—7 Haarlem 5 3 2 8 15— 7 Juliana 5 3 1 1 7 10—5 Elinkwijk 5 3 1 1 7 64 Willem II 5 3 1 1 7 12—3 't Gooi 5 3 - 2 6 9-6 BW 5 2 2 1 6 10—7 AGOVV 5 2 2 1 6 10—7 Bleyerheide 5 2 2 1 6 8—8 GVAV 4 2 - 2 4 7—3 Eindhoven 4 2 1 1 5 11—10 EDO 4 1 2 1 4 4—5 MVV 4 1 2 1 4 55 Go Ahead 5 12 2 4 5—5 Sittadia 5 2 3 4 13—11 Volewijckers 5 1 2 2 4 6-7 RBC 5 1 1 3 3 8—17 Heerenveen 5 2 - 3 4 5—11 ADO 5 1 1 3 3 5—12 Frisia 5 1 1 3 3 8—J5 DHC 5 1 4 2 9—15 Theole 5-1 4 1 6—13 SVV 5 2 3 2 8—13 Velocitas 5 - 1 4 1 3—14 Quick 5 1 4 1 6—14 B: Achilles- -VSV 2—3 D: NECEmma 2—5 SneekDOS 3—4 XerxesNO AD 0—3 Wageningen- -Ajax 1—2 Hermes DVSSparta 1—1 Oosterparker -RCH 1—8 MauntsPSV 2—3 Blauw Wit Enschede 1—1 VVV—HBS 5—1 Zwolse Boys Vitesse 0—1 BrabantiaLimburgia 2—2 Leeuwarden- -Be Quick 1—2 ChèvremontLonga 3—1 Ajax 5 4 1 9 16-5 VVV 5 5 10 16—2 Be Quick 5 4 - 1 8 13—3 Noad 4 3 1 7 7—2 RCH 5 4 - 1 8 17—6 Hermes DVS 5 3 1 1 7 145 Wageningen 5 4 - 1 8 14—5 Emma 5 3 1 1 7 159 Vitesse 5 4- 1 8 10—5 PSV 5 3 2 6 118 DOS 5 4 - 1 8 18- 11 Limburgia 5 3 2 6 9—9 Leeuwarden 5 3 - 2 6 8—9 Sparta 4 1 3 5 43 Enschede 5 2 1 2 5 8—32 Maurits 5 2 3 4 14—10 Zwolse Boys 5 1 1 3 3 5—9 Longa 5 2 3 4 8-15 VSV 5 1 - 4 2 10—18 Brabantia 5 2 3 4 5—11 Sneek 5 1 - 4 2 8—15 Xerxes 5 1 1 3 3 4—10 Blauw Wit 5 - 2 3 2 4-11 Crèvremont 5 1 .4 2 7—14 Achilles 5 - 1 4 1 6—13 HBS 5 1 4 2 513 Oosterparkers 5 - - 5 0 3—16 NEC 5 1 4 1 5—13 Bouwens scoort voor Ajax het win nende doelpunt in de wedstrijd tegen Wageningen. Doelman Geutjens kan er niet meer bij en Beyen (links) maakt een gebaar van wanhoop en verslagen heid. (Van onze sportcorrespondent) Wageningen, 30 September. Tot een kwartier na rust konden twee ploegen elkaar het scoren beletten; toen capi tuleerden plotseling de verdedigingen. Het eerst die van Wageningen, toen Bakker bjj een gevecht om een omhoog gekopte bal van zjjn dekking kon weg springen en inkoppen. In de volgende minuut was de stand alweer gelijk: Bleij- enberg kon met een handig tikje een door Möller laag voor het doel gebrachte bal van rechting veranderen: 1-1. Tien minuten later was het 2-1 door de links half Bouwens, die een bal van v. d. Wel uit een vrjje schop ongehinderd langs Geutjes kon koppen. Wageningen heeft daarna nog enkele kansen gehad om op nieuw geljjk te maken, maar het aan valsspel miste de nodige scherpte om de nu met man en macht verdedigende hoofdstedelingen de voorsprong te ont nemen. Kampioensvoetbal is er geen moment vertoond door deze toch ernstige can- didaten voor de eerste plaats. Ajax speelde verzorgder voetbal, maar hield het spel vaak te kort; de verdediging concentreerde zich voornamelijk op Bleijenberg en Van de Weerd, die dan ook weinig gevaarlijks hebben kunnen uitrichten. Hierdoor verwaarloosden de Amsterdammers de andere voor hoedespelers; waren deze evenveel boven de maat geweest als zij er nu onder bleven, dan zou de Ajax-ver- dediging vaker hebben moeten capi tuleren. De voorhoede was het beste deel van Ajax; hier zijn Van Dijk en Drager nog steeds spelers van klasse en ook de jonge Van der Wel mag er zijn: een actieve speler met een uitstekende balbeheer- sing en met het vermogen vlijmscherpe passes af te geven. De Amsterdamse aan vallers moesten echter optornen tegen het sterkste deel van Wageningen, de verdediging, waarin Jansen en Beijer kloekmoedig de handig combinerende Ajacieden tegemoettraden en meer dan eens zegevierend uit de strijd te voor schijn kwamen. Er was een zeer inten sieve samenwerking met de middenli nie, zodat .hier het nadeel van het gemis van een stopperspil nauwelijks werd ge voeld. Om beurten hadden beide ploegen een veldmeerderheid: de ruststand 0-0 was stellig in overeenstemming met het spel- beeld. Wageningen had weliswaar enkele doorbraken kunnen forceren, maar Van de Weerd treuzelde enkele malen op on begrijpelijke wijze en als hij tot schie ten kwam, was de goede richting volko men zoek. Aan de andere zijde konden Drager en Van Dijk enkele malen het sterke duo Jansen-Vermeer voorbij com bineren, maar ook bij Ajax ontbrak de man met het goede schot. Kort voor rust kreeg Westers van Drager een schier niet te missen kans aangeboden, maar de Amsterdamse midvoor zond de bal he melwaarts. Terwijl Wageningen na de rust e«n veldmeerderheid probeerde aan te hou den, nam Ajax na een kwartier bij een snelle uitval de leiding. Een door firS- ger voor het doel gebrachte bal werd door een Wageninger omhoog gekopt en Bakker kon van de vleugelplaats naar binnen lopen en Geutjes met een kop bal passeren: (0-1). Wageningen ant woordde met een overrompelende aan val over links: Möller zette voor en Bleijenberg kon met een handig tikje de bal zodanig vanr ichting veranderen, dat Visser over het leder heen dook. Na 24 minuten was er weer een tegenaanval van Ajax. Van der Wel zette uit een vrije schop fraai voor en de naar voren gekomen links'13'^ Bouwens kon over tal van hoofden heen de bal inkoppen: 1-2. Het leek er op, of wederom de eerste tegenaanval de beste voor Wageningen de ^elijkmakpr zou opleveren, maar dit maal schoot Bleijenberg uit vrije positie naast. Nog vele aanvallen konden de groen- witten lanceren, want Ajax trok Van Dijk terug en later nog meer voorhoede spelers, maar verder dan tot enkele doelworstelingen en een hard schot te gen de lat van Möller bracht de thuis club het niet meer. Enkele doorbraken van Van der Wel en Drager gaven Jansen en Beijer nog enige malen de handen vol. De overwinning van Ajax is zeker verdiend te noemen: Wageningen speel de te onnauwkeurig om een beter resul taat te verdienen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4