Acheson kondigt nieuwe voorstellen aan I* l W.-DUITSLAND STAAT AFWIJZEND Van beroemdheid plotseling een mysterieuze figuur geworden Tussen neus en lippen Tegenover eisen en voorwaarden van Grotewohl Vader doodde zijn zoon Slachtoffer van roulettespel EGYPTE HOUDT VOORLOPIG HET BEEN STIJF Soedan voelt niet veel voor Faroek Besprekingen in Athene en Ankara «geen atoombom in KOREA" Inboedel van kapper van Een publiek verkocht Kaalhoofdigheid bleef en toegedachte rijkdom bleek een sprookje MANUS OLY in hoger beroep Nieuwe koffiebon Geldboete voor de IJskroman Tot hoofd en hart A Visser door kogel getroffen Zaterdag gesloten Apert op de Veluwe Bradley adviseert: Industrie antwoordt Veiligheidsman Hoog ovens verongelukt Triomfen gevierd in gehuurde inboedel MALVERSATIES BIJ OLIEFABRIEK „neen "4, Departementen en Rijks- bureaux w ie iedereen de mond uil stoppen heeft veel brij nodig J DONDERDAG 11 OCTOBER 1951 75ste JAARGANG No. 25198 Egypte verstoort uitwerking van plannen van stafchefs „Vooruitzichten voor over- eenkomst zijn beter Nu tot half jaar veroordeeld Waarschuwde collega's, werd zelf gedood Duizenden guldens ontvreemd - - Boekhouder eigende zich f 14.000 toe VICO LEDEREN KLEDING y /t Onvoorzichtigheid van matroos BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45. tel 3998 Bijkant Omuiden Bonifaciusstr. 27, tel 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.3P uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs H W M. van Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. ing van het Midden-Oosten De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft Woens dagavond op zjjn wekelijkse persconferentie het voornemen van Egypte afgekeurd om het Brits-Egyptisch verdrag op te zeggen. Acheson verklaarde, dat de V.S. eenzijdige actie veroordelen en aandringen op gepaste eerbied voor internationale verplichtingen. „Geen van de overeenkomsten in kwestie voorziet in opzegging", zeide hij. De overeenkomsten dienden te worden gewijzigd door onderling over leg. In dit verband maakte hü thans officieel bekend, dat nieuwe voorstellen voor de verdediging van het Midden-Oosten, waaraan een aantal landen deel zou ne men, werden besproken en binnen enkele dagen aan de Egyptische regering zou den worden aangeboden. De V.S- geloven, dat op grondslag van deze voorstellen een oplossing voor de Brits-Egyptische kwestie gevonden kan worden. In een vraaggesprek met het Ameri kaanse tijdschrift „United States news and world report" heeft de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Sa- leh El Din Pasja, verklaard, dat Egypte deelneming aan een organisatie voor het Midden-Oosten slechts zou overwe gen, als de Britten al hun strijdkrach ten uit de zone van het Suez-kanaal en Uit de Soedan terugtrokken. Op de vraag of de Egyptische rege ring bereid is door middel van een blokkade de Britten in de Kanaalzone uit te hongeren, antwoordde de minis- Se stafchefs van de U.S.A., Groot- ®ri«annië cn Frankrijk zijn Woensdag een speciaal militair vliegtuig te •"bene aangekomen. Zij zullen in Athe ne overleg pleger» over de itelensiep 1 an- n var* het Westen en daarna voor een uespreking van dezelfde kwestie door- Vliegen naar Ankara. De drie stafchefs gen. Omar Bradley (U.S.A.), veldmaarschalk sir William Slim (Groot-Brittannië) en gen. Charles Grancois Lecheres (Frankrijk) ver lieten Parijs na langdurig overleg met gen. Eisenhower over de defensie van het midden-oosten en het oostelijke Mid- dellandsezee-bekken op diens hoofd kwartier. Zij legden met betrekking tot de kwestie van het Suez-kanaal geen ver klaring af, maar militaire zegslieden deelden mede dat die kwestie tijdens de besprekingen met Eisenhower uitvoerig door hen was behandeld en dat de staf chefs en gen. Eisenhower zich ernstig hadden beziggehouden met de conse quenties van het besluit van de Egyp tische regering om het Engels-Egyp tische verdrag van 1936 eenzijdig op te zeggen. Naar verluidde waren de stafchefs zeer onaangenaam getroffen geweest, toen zij van de onverhoedse Egyptische stap Hadden vernomen, die hun voor lopige plannen voor oprichting van een defensiecommando voor het midden oosten in duigen heeft geworpen heèf0tISeBradfevbCrirthten uit New York heeft ±>raaiey, voorzitter van hp Amerikaanse commissie van stafchefs geadviseerd tegen het gebruV va„ de atoombom in Korea, omdat volgens hem op het ogenblik de vooruitzichten voor een overeenkomst in Korea beter zijn. Vanmorgen zijn de besprekingen tus- 3en geallieerden en communisten te ?anmoendjom voortgezet. ter: „Ik geloof, dat een dergelijke stap geheel binnen onze rechten ligt". De Egyptische ambassadeur in de V.S,, Abdoel Rahim Bey, heeft Woens dag te Washington verklaard, dat de inwilliging van Egypte's nationale as piraties ten opzichte van de Soedan en het gebied van het Suez-kanaal „een essentiële voorwaarde" is voor een deelnemen van Egypte aan een mili taire alliantie in het Midden-Oosten. De ambassadeur verklaarde dat, als er een regeling voor de defensie van het Midden-Oosten getroffen was, de Egyptenaren verwachten, dat Egypti sche troepen het gebied van het Suez- kanaal zouden verdedigen, ongetwijfeld met de hulp van onze bondgenoten, al dus Abdoel Rahim Bey. Hij was het met een journalist eens, dat dit betekende, dat Egypte geen be zwaren zou hebben tegen de aanwezig heid van buitenlandse troepen in het gebied van het Suez-kanaal, nadat een overeenkomst met betrekking tot het Midden-Oosten bereikt was- De Soedanese regering heeft in een speciale proclamatie verklaard, dat zij het land zal blijven besturen volgens de gegeven richtlijnen, die beogen het Soedanese volk te helpen bij het ver krijgen van volledig zelfbestuur. De proclamatie werd uitgegeven door de plaatsvervangende gouverneur-gene raal, sir Charles Cumings. De gouver neur-generaal, sir Robert Howe, is öp het ogenblik in Londen. De Soedanese partijen, met uitzonde ring van de pro-Egyptische partij, jui chen de verbreking van het verdrag met Engeland toe, maar verklaren zich tegen de souvereiniteit van Egypte over de Soedan. Het antwoord der Oost-Duitse Volkskamer op de veertien voorwaarden van Bonn voor verkiezingen in geheel Duitsland is Woensdag gekomen. Zoals verwacht heeft Grotewohl een samenkomst van vertegenwoordigers der beide parlementen voor gesteld ter bespreking der voorwaarden van Bonn. Het thema van deze bespre kingen wil hij echter uitbreiden tot het wijde terrein van „de bespoediging van de afsluiting van een vredesverdrag met geheel Duitsland". Daarnaast heeft de I Volkskamer de Bondsdag opgeroepen van de regering-Adenauer een onmiddellijk afbreken te eisen van dr. Adenauer's „volksvijandige" onderhandelingen met de Hoge Commissie over West-Duitslands inschakeling in de Westelijke defensie. Een soortgelijk voorstel is door de communistische fractie bij de Bondsdag ingediend. De reacties van West-Duitsland zijn voor het grootste deel afwijzend. Adenauer vooral liet zich zeer scherp uit bij monde van zijn secretaris IValter Hallstein* Vijf personen werden gedood en een en twintig gewond bij een verschrikkelijk ongeluk op de hoofdweg te Gainesville in de Verenigde Staten (Virginia). Een grote autobus slipte op de weg, kwam in botsing met een dikke eik en werd door de boom compleet in tweeën gedrukt. De bus spleet in het midden geheel open. „IA eg met Engelandschreeuwden opgewonden demonstranten, die deze weelc door de straten van Cairo trokken naar aanleiding van de rede van de Egyptische premier, waarin hij opzegging van het Engels-Egyptisch verdrag aankondigde. De Rechtbank te Middelburg heeft de drie en veertig-jarige J. C. de M. uit St. Jan Steen. die ervan beschuldigd werd in de nacht van 6 op 7 Juni zijn zeventienjarige zoon Johannes om het leven te hebben gebracht, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek van voorarrest sedert 12 Juni. Deze zaak werd 28 September te Middelburg behandeld. De Officier zex toen niet in opzet te geloven en kwam tot een eis van acht maanden on voorwaardelijk. Hedenmorgen is de 35-jarige bank- w erker R B. uit Haarlem, werkzaam dij de staalfabriek te IJmuiden, van een -raan gevallen, wat hem het leven heeft gekost. Hij was als veiligheidsman op de kraan geplaatst om zijn collega's op eventuele gevaren te wijzen. Toen hij een tweede kraan zag aankomen, die tegen de eerste .zou fitsen wat..een normale bedrijfsmanoeuvre is waar schuwde hij zijn mede-arbeiders, die zich vastgrepen, maar op onverklaar bare wijze heeft de veiligheidsman dit zelf nagelaten, waardoor hij van een hoogte van ongeveer tien meter viel. Hij was op slag dood. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. n iTrni van het 82ste Re9tment Luchtafweer in Korea, gereed om de aevnni n °P viJand richten. Een opklaring in de regenperiode maakt het vecaar van een aanval door communistische vliegtuigen groter, doch biedt tevens gelegenheid doorweekte kleren te drogen. (Van onze speciale verslaggever) Vandaag wordt de inboedel van de „kapper van Een" publiek Verkocht. De kapper zelf, de man die het Drentse gehucht Een in een jaar tijds een wereld naam bezorgde, die weinig minder dan een nationale figuur was en zelfs in het internationale weekblad „Time" uitvoerig weid beschreven, zal dit trieste einde van zijn fantastische carrière niet meemaken. Nadat hij in Augustus voor de tweede maal door de Arrondissementsrechtbank, van Assen failliet was verklaard, heeft niemand hem meer gezien. Vermoedelijk houdt hij zigh op in België, waarhet spoor moet wijzen in de richting Antwerpen. Vaneen beroemdheid is hij plotseling een mysterieuze figuur geworden. Naarmate hij zijn praktijk in zijn gehuurde kapsalon in Een meer en meer opgaf en zijn werkterrein verplaatste naar de grote steden, voornamelijk in het Zuiden van ons land, waar hij o.a. in café's consult hield, begonnen m Een de geruchten te leven. Sedert Mei van dit jaar zag het dorp hem nog slechts sporadisch. Met zijn grote auto kwam hij er soms 's nachts aan om ook weer m de nacht te verdwijnen, hetgeen stof voldoende opleverde voor vele omstandige verhalen. De man werd een enorme rijkdom toegedacht, die hij zou beleggen m kunstschatten en wat al niet meer. Maar nu de bewoners van Een (zijn het Eenlingen of Eeners?, waarschijnlijk Eenenaren!) zich vandaag rond het huisje van de kapper ver dringen om te zien welke kostbaarheden daar openbaar verkocht zullen worden, voelen zij zich door hun eigen verhalen bedrogen. Want er is maar bitter weinig overgebleven. Men zal zich herinneren, dat in April van het vorige jaar de kapper van Een met veel rumoer de wereld kond deed, dat hij een middel had uitgevonden om de kaalhoofdige mens uit zijn isolement te verlossen, daar dat middel hem binnen een jaar tijds weer een weelderige haar dos zou verschaffen. Deze mededeling ging als een mare, niet alleen door Ne derland, maar door de gehele wereld. De kapper had de publiciteit mee en in een minimum van tijd was hij wereld beroemd. Honderden ondernamen de verre tocht naar Een in de gemeente Norg in Drente, in de hoop het door kaalheid geplaagde hoofd weer bedekt te zien met haar. De kapper stelde, alvo rens tot een behandeling met zijn mid del over te gaan, zijn diagnose en bepaalde aan de hand daarvan een prijs, voor de gehele behandeling, die vooruit betaald moest worden. Meestal varieerde het bedrag tussen de 200 en. 250 gulden. De „patiënt" kreeg daarbij echter wel de verzekering, dat, mocht de kuur on verhoopt niets uithalen en zou blijken dat na twaalf maanden nog geen haar was weergekeerd, het tevoren betaalde bedrag zou worden teruggegeven onder aftrek van één gulden per behandeling. Op deze wijze kreeg de kapper veel geld in het laadje en breidde hij zijn zaak uit. In Een vertelt men, dat hij op een ge geven moment zeven auto's had lopen, waarmede assistenten het gehele land afreisden. Dit ging ruim een jaar zo door. De kapper reisde veel naar het Zuiden, waar hij o.a. in Maastricht wekelijks consult hield. Al boekte hij met zijn haargroeimiddel inderdaad successen, deze waren echter niet evenredig met het aantal patiënten dat hij in behan deling had. Dat bleek toen de gestelde termijn van twaalf maanden verstre ken was en vele kaalhoofdigen inza gen, dat hun tochten naar Een en de langdurige behandelingen tevergeefs waren geweest. Zij herinnerden de kap per aan de afspraak en eisten hun geld terug. De kapper aanvankelijk zo zeker van zichzelf raakte in twij fel en toen bovendien aan het licht kwam, dat hij het merendeel van het geïncasseerde geld had opgebruikt en van terugbetaling geen sprake kon zijn, kwam hij in moeilijkheden Zün teleurgestelde „patiënten" hielden aan en in Mei van dit jaar verklaarde de arrondissementsbank van Assen de kapper failliet. Een maand later werd dit faillissement vernietigd. In Een werd de kapper echter niet meer gezien. Hij verplaatste in die tijd zijn arbeidsterrein meer naar het Zuiden, waar zijn roem nog niet getaand was, omdat zijn misluk kingen nog niet tot daar waren doorge drongen. In Augustus verklaarde de rechtbank hem echter opnieuw failliet en sedert dat moment is de kapper ge heel van het toneel verdwenen. Hij nam de wijk, tot bittere teleurstelling van degenen, die nog in hem geloofden. In Maastricht b.v. placht hij wekelijks zitting te houden in het café, dat de schone naam „In 't Paradijs" draagt Wanneer hij daar in zijn auto voorreed zaten er vrijwel altijd een veertigtal klanten te wachten. Plotseling bleef hij echter weg. De mensen waren gedes illusioneerd. Twee weken lang kwam nog een assistente en daarna was alles wat aan de kapper van Een herinnerde verdwenen. Alleen de kaalhoofdigheid bleef. Nieuwsgierig verdringen zich vandaag de mensen rond het huisje waar de kap per gewoond en gewerkt heeft eri waar vanmiddag om twee uur de publieke verkoping zal beginnen. Er is weinig meer overgebleven dan een schamel, verwaarloosd boeltje. Sedert Juli was het huisje onbewoond en scharrelde er zo nu en dan een bediende rond. Er staal een haveloos ameublement en er hangen enige waardeloze schilderijen aan de wand. Er is een electrisch fornuis, een stofzuiger, een radio en een schrijfbu reau en verder is er niet veel te zien. De inventaris van de kapsalon gaat naar de vorige eigenaar terug, want de kap per van Een vierde zijn triomfen op "een voor het merendeel gehuurde inboedel! Manus Oly, die onlangs door de Zut- phense Rechtbank werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van vier jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering, lieeft tegen dit vonnis hoger beroep aangetekend. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage heeft ben 508 algemeen(A- en B-kaarten) en bon 516 algemeen (D-kaart) aange wezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van morgen worden gebruikt en blijven geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 27 Oct. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bonaanwijzing zal 22 November geschieden. Dezer dagen heeft de directie van een bekende olieslagerij en kunstharsfabriek te Zaandam ernstige malversaties ont dekt van de chef van de afdeling per soneel en sociale zaken van dit bedrijf. De dader, die een onbeperkt vertrouwen genoot, is op staande voet ontslagen, terwijl een diepgaand onderzoek wordt ingesteld naar de grootte van de ge pleegde verduisteringen, die in de dui zenden guldens lopen. De man, die het vertrouwen van zijn directie zo be schaamd heeft, aldus ..De Zaanlander", boekte gefingeerde uitgaven en wist door geraffineerde malversaties geruime tijd zijn laakbare handelingen voort te zetten. De dader, die gehuwd is en va der van twee kinderen, was reeds ja renlang in dienst van het bedrijf. Woensdag werd voor het Schiedam- se kantongerecht tegen de „IJskroman" wegens het niet opvolgen van de beve len van de politie op 22 Juli een boete van f 50 of twintig dagen hechtenis en een voorwaardelijke hechtenis van een week met een proeftijd van een jaar geëist. De kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van f 40 of 16 drgen hechtenis. L. zeide in hoger beroep te zullen gaan. De staatssecretaris voor buitenlandse aangelegenheden van Adenauer heeft namens de kanselier verklaard, dat de jongste stap van de communisten „een duidelijke poging is om de besprekingen tussen West-Duitsland en de geallieer den over een vredescontract, dat gericht is op de onafhankelijkheid van de fede rale republiek, in de war te sturen". Uit naam van Adenauer verklaarde hij, dat dit een „stuntelige poging was om de besprekingen in de war te sturen. Deze poging is zo stuntelig, dat de fede rale regering het niet voor mogelijk had gehouden, dat deze bemoeiing op zon domme wijze zou plaats hebben De nadrukkelijkste verwerping van Grotewohl's voorwaarden kwam van de West-Duitse industrie. Het ant woord van Grotewohl moet een dui delijk ..neen" zijn, aldus de voorzitter van' de West-Duitse industriebond. Berg'. De industrie zou niet accoord gaan met een afbreken van de bespre kingen met de geallieerden door de West-Duitse regering, zoals Grotewohl wil. De plaatsvervangende voorzitter van de sociaal-democratische partij, Ollen- hauer, heeft verklaard, dat de rede geen antwoord betekent op de besluiten van de Bondsdag. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken gaf de volgende commentaar: „Frankrijk staat evenals voorheen een verenigd Duits land voor, mits dit het resultaat is van vrije verkiezingen en de op deze wijze gekozen regering eveneens vrij is." In dien Grotewohl en Adenauer overeen stemming konden bereiken over het houden van verkiezingen, zo voegde hij er aan toe, zou een overeenkomst tussen de vier bezettende mogendheden de vol gende noodzakelijke stap zijn. Van Britse zijde werd verklaard, dat Grotewohl's rede niet de indruk wekt. dat de Russen bereid zijn „een hoge prijs te betalen". Volgens Britse opvat ting versterkt de rede de indruk, dat Moskou aan Grotewohl geen opdracht heeft gegeven op realistische grondslag voor het herstel der eenheid te werken, doch dat de gehele campagne slechts be doeld is om het Washingtonse program voor de inschakeling van West-Duitsland in de verdediging te verhinderen. De drie geallieerde Hoge Commissa rissen en Adenauer hebben Woensdag hun vierde vergadering gehouden om de voorwaarden te bespreken, die de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de Grote Drie hebben besloten aan de fede rale republiek aan te bieden. Na de bijeenkomst werd een gemeen schappelijk communiqué uitgegeven, waarin werd gezegd: „Overeengekomen is. dat deskundigen thans zonder uitstel zullen beginnen met het ontwerpen van teksten, die zullen worden voorgelegd aan de kanselier en de Hoge Commissarissen." De West-Duitse socialistenleider dr. Kurt Schumacher heeft Woensdag ver klaard niet gekant te zijn tegen de in tegratie van West-Duitsland bij 't Wes ten, maar dat hij weigert de Amerikaan se en Franse plannen, gericht op Franse overheersing in Europa, fe aanvaarden. „Het betreft hier een rampzalige ge schiedenis. Deze man is het slachtoffer geworden van de roulette, waarvan hij niet weg kon blijven, en waaraan hij ruim veert ien duizend gulden verspeel de." Dit zei Woensdag de procureur-ge neraal bij het gerechtshof te 's-Graven hage in zijn requisitoir in de zaak tegen de 39-jarige boekhouder H. J. N. uit Rotterdam. De rechtbank te Rotterdam had N. schuldig verklaard aan verduis tering in dienstbetrekking en diefstal door middel van verbreking, en hem veroordeeld tot één jaar en drie maan den gevangenisstraf met aftrek. N., die boekhouder was in Rotter dam, kon de verleiding van het roulet tespel niet weerstaan. In het begin van 1951 kwam hij geregeld naar Den Haag om te spelen, en de gelden die hij on der zich had voor ziekteverzekering en loonbelasting, slonken zienderogen. Toen het kastekort ongeveer viertienduizend gulden bedroeg, ensceneerde N. een in braak in de brandkast waarin zich een kistje met negenduizend gulden bevond. Met deze geënsceneerde inbraak viel hij meteen door de mand. De procureur- generaal requireerde bevestiging van het vonnis van de Rotterdamse recht bank. Uitspraak 24 October. Advertentie DARTEUORISSTRAAT 20 TEE. 13439 Verwachting tot Vrijdagavond: Droog weer met weinig bewolking. Plaatselijk lichte nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Aanvankelijk zivak- ke tot matige, later af en toe vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost. Zon: 6.58—17.55. Maan: 16.56—3.35. Dilemma voor „Ike" Als u soms denkt, dat generaal Eisenhower, de opperbevelhebber van do geallieerde legers in Euro pa, nooit voor moeilijke si tuaties, voortvloeiend uit zijn hoge positie, komt te staan, dan vergist u zich. Een van de moeilijkhe den, waarvoor de opper bevelhebber zich bijvoor beeld herhaaldelijk ge plaatst ziet, is, wie en wat en wanneer hij moet sa lueren. Overal wordt de generaal begroet met hel ceremonieel, dat zijn ho ge rang toekomt. Het mi litaire ritueel is echter niet alleen verscliiliena voor elk land. het ver schilt soms zelfs van re giment tot regiment. De dilemma's, waarin Eisenhower zich nu en dan bevindt wanneer hij de centrale figuur is van een grote parade, worden het best geïllustreerd door een incident in de Britse zone van Duits land. De generaal was nog niet goed en wel uit zijn vliegtuig gestapt, of hij werd met spoed naar een exercitieterrein g.ebrachi,, waar een militaire kavel en een compagnie gerokte Schotten hem opiuacht- ten. Zij presenteerden hel. geweer en de kapel speel de. De opperbevelhebber salueerde. Tot zover was het niet moeilijk. Vervol gens werd er geëxer ceerd. Twee passen ach ter „Ike" stond generaal S'ir John Harding, de ge- Ze gaan defi- Wanneer Britse opperbevelhebber in Duitsland. De verslag gevers in de buurt hoor den de beide generaals, die kaarsrecht in de hou ding stonden, de volgen de gefluisterde conversa tie voeren: Eisenhower: Wat beurt er nu? Harding: leren. Eisenhower: salueer je? Harding: Ik salueer al leen de vlag. Eisenhower: Nee, ik Harding: O, u salueert voortdurend.. Eisenhower: Moet ik beginnen als de comman dant voorbij komt? Harding: Ja, precies. De parade was eensuc ces. Een paar mensen wisten slechts, hoe laat de generaal zijn instructies gekregen had. Ongeluksprofeten Wanneer de toekomst voorspellers gelijk krij gen. dan wordt 1952 een verre van prettig jaar. Nu zijn we zo in de loop dei jaren al heel wat ge wend. maar als Moham med Youssef El-Miniawi naar men zegt een van de beste toekomstvoorspel lers van Egypte, gelijk krijgt, zullen 1952 en 1953 over heel de wereld veel ellende brengen. Hij voorspelt, dat de oorlog tussen Oost en West tegen het einde van 1952 zal uitbarsten in Iran, dat geheel door bezet za bezetting Sovjet-troepen worden. Na de van Ircm zullen enige tijd later Turkije, Irak, Syrië, Afghanistan en India aan de Soujets ten offer val len. In Israël zal de- eer ste defensie-linie tegen het opdringende Sovjet gevaar worden opgewor pen, doch ook dit land zal na bloedige gevechten vallen. Het conflict zal de hele wereld omvatten. De aanvallers en verdedigers zullen gebruik maken van atoombommen en nie mand zal enig voordeel behalen. Tegen het einde van 1952 of begin 1953 zullen de Ver. Staten ten prooi vallen aan een ern stige economische depres-- sie. In Korea zullen de bestandsbesprekingen mislukken en een hon derd procent oorlog uit barsten. De conservatieven zul len in Engeland winnen en Churchill zal de- teu gels van de regering weer in handen nemen, maar slechts voor korte tijd. De regering'-Churchill zal een nieuw verdrag met Cairo tekenen op een geheel nieuwe basis. Aan dit verdrag zal ook wor den deelgenomen door de Ver. Staten. Frankrijk en Turkije. Tot zover de voorspellingen van Mo hammed Youssef. U doet er verstandig aan niet alles te geloven wat deze Mohammed profeteert. Dat doen wij namelijk ook niet. Een matroos van het m.s. „Van der Steng", het schip van de vereniging „Onze Marine" heeft van een patrijs poort uit met een luchtpistool op een dobber in het Merwedekanaal gescho ten. Het kogeltje is waarschijnlijk op de wateroppervlakte afgeketst en raak te de visser, die achter de dobber op de wal zat. juist onder het linker oog. De man kreeg een, overigens niet ern stige. wond in de wang. Tegen de bal dadige matroos is proces-verbaal op gemaakt. Naar wij vernemen zullen de depar tementen en Rijksbureaux gedurende df« wintermaanden op Zaterdag: de ge hele dag gesloten zijn. Deze maatregel wordt genomen om te kunnen bezuini gen op het verbruik van brandstoffen. Het aantal uren dat op Zaterdag niet gewerkt wordt, zal op de overige da gen van de week worden ingehaald. Zoals bekend, worden in verband met de piekuren de werktijden op de de partementen gewijzigd. Men zoekt thans naar een oplossing om deze wijziging in overeenstemming te brengen met de wijziging der werktijden vanwege de kolenbesparing. Een inwoner van Hoenderlo. die Dinsdag appels wilde plukken, kreeg tot zijn niet geringe verwondering een appel" naar het hoofd geworpen. Hij dacht eerst, dat kwajongens hem dit leverden, maar toen daarna een tweede appe] feilloos zijn hoofd trof, zag hij een grote, zwarte aap, voorzien van een zware ringbaard. Dit was een van de baardapen, eigendom van een hotelhou der in de omgeving van Apeldoorn, die er dezer dagen in geslaagd waren te ontvluchten. Op verschillende plaatsen op de Veluwe heeft men in de afgelo pen dagen deze apen waargenomen. Er zijn er reeds enkele gevangen, maar een klein aantal zwerft nog in de Veluwse bossen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1