Boycot van de Engelsen in Suez-kanaalzone critiek Tussen neus en lippen Uitslagen uit industriële districten wijzen op verlies van Labourpartij Geen melk in New York Het aantal arbeidskrachten door intimidatie sterk verminderd Burgerlijke verdediging Zijn evenwicht verloren Meerderheid van 30 zetels? Churchillwinnende partij Talrijke stakingen in Amerika Atoombom bij de Amerik. marine Tot hoofd en hart Wijziging Grondwet Kennismaking gezocht Géén dodelijke ver keersongevallen Havenarbeiders in Bremen weer aan de slag De Conservatieven zullen hoogstwaarschijnlijk de verkie zingen winnen. Te één uur hedenmiddag waren de uitsla gen van 327 districten bekend. Labour leidde mei 176 zetels tegen de Conservatieven 149. De Liberalen hadden 2 zeiels. j De winst van Labour bedroeg op dat ogenblik 1 en het ver- j lies 12. De Conservatieven boekten 11 zeiels winst en verlo ren er 1. De Liberalen wonnen een zetel. Men moet bij deze eerste uitslagen rekening houden mei hei feit, dat zij ko men uit districten met een sterk socialistische meerdërheid. Vanmorgen zag het er naar uit, dat de Conservatieven minstens een meerderheid zouden krijgen van 30 zetels, vergeleken mei een socialistische meerderheid van 16 over de Conservatieven in hei vorige Lagerhuis. Talrijke Bevanianen, onder wie Bevan zelf, werden her kozen, o.a. mevr. Castle, Mikardo, Wilson, Freeman en Fooi. Dertig millioen Radar in haven van IJnruiden Attlee houdt zetel Zesde vloot gereed om aanvaller te bestrijden „PRESIDENT ROBERT" NAAR TANGER „1950 niet vergeten" Wetsontwerp binnen kort bij Tweede Kamer Inbreker tegen de lamp gelopen FALCON REGENKLEDING Matroos van „Karei Door man" verdronken Gunstige September maand in Amsterdam VRIJDAG 26 OCTOBER 1951 75ste JAARGANG No. 25211 MIDDELLANDSE ZEE Por! Said NIEUW KANAAL waaraan door Ne derlands is ge- werkl Oude BiNw S Meren Twaalf millioen personen in New York moesten het gisteren zonder melk en melkproducten stellen door een staking van vijftien duizend chauffeurs en ar beiders van zuivelfabrieken. Deze eisen een loonsverhoging van twintig procent. Waarschijnlijk zal door een verhoging Van de kleinhandelsprijs voor melk aan hun verlangen tegemoet worden geko men. Stakingen in de havens aan de Oost kust van de Verenigde Staten duren nog steeds voort. Zij hadden gisteren tot gevolg dat goederen ter waarde van een kwart milliard dollar niet konden wor den geladen of gelost. Tal van andere stakingen in het Oosten van Amerika veroorzaakten vertragingen in het eco nomische leven. Leden van de vakver eniging van machinisten en stokers over wegen of een nationale staking van spoorwegpersoneel zal kunnen worden mtgeroepen, om de bijlegging te be spoedigen van een reeds twee jaar lopend geschil over contracten. De leider van de wilde staking in de haven van New York, John J. Sampson, Jleeft medegedeeld, dat posten uit New ork naar Philsdclphia, Baltimore en Chester, Pennsylvania, zijn vei trokken om te proberen deze drie steden in de staking te betrekken. Van militaire zijde is ondertussen medegedeeld, dat de ver scheping voor militaire doeleinden weer normaal doorgang vindt. De West-Duitse vakvereniging: van na- venarbeiders heeft meegedeeld, dat de wilde stakingen in Bremen en Hamburg ..practisch ineengestort zijn". Het meren deel van de vier duizend stakers in Bre men is gisteravond op het werk terug gekeerd gisteren verzameld voor het Londen- se bureau, waar Winston Churchill zijn stem zou uitbrengen. Toen de conservatieve leider om drie uur in de middag bij het lokaal verscheen, werd hij enthousiast begroet met uit roepen als: „Gqod old Winnie". Bij zijn vertrek had Churchill. die lachend met zijn vingers het V-teken maakte, alle moeite om zich een weg te banen door de geestdriftig opdrin gende menigte. In het stemlokaal bij het parle mentsgebouw in Londen behoorden Attlee en zijn vrouw gisteren tot de eersten, die hun stem uitbrachten. Beiden droegen een rosette in de par. tij-kleuren: rood en geel. Toen ver slaggevers hem vroegen wat hij van de uitslag dacht, zei Attlee: „Ik waag me nooit aan voorspellingen". Attlee's partijgenoot de minister van Oorlog, John Strachey, was minder voorzichtig in zijp uitlatingen. Gisteren zei hij nog: „Als ik zo naar de stemlo kalen kijk, dan geloof ik, dat wij van een record-opkomst kunnen spreken. En een record-opkomst betekent altijd een overwinning van LabourWij twijfelen niet aan de uitslag". De liberalen, die deze keer slechts 109 candidaten in het veld hadden, ver geleken met 475 in Februari 1950, ver loren met grbte regelmaat hun waar borgsom van 150 pond. Om vier uur hedenmorgen was het aantal liberale candidaten, dat minder dan 1214 pet. van de uitgebrachte stemmen kree; en dat derhalve de waarborgsom verloor, 37. Onder hen bevond zich dc president van de liberale partij, Fothergill. Tot heden heeft één lid van de regering zijn zetel veuloren, namelijk Hardman, par lementair secretaris van de minister van Onderwijs. Enorme menigten volgden in Londen, vooral in Piccadilly Circus en in Tra falgar Square, de op witte doeken ge projecteerde uitslagen. De dag van de verkiezingen zelf verliep rustig. De vanuit het conservatieve hoofdkwartier enige opmerkelijke gébeurtenis was dat bekend werd gemaakt, dat Churchill een proces wegens laster aanhangig had gemaakt tegen héj socialistische dagblad de Daily Mirror. Het aantal kiezci's, dat gisteren aan de verkiezingen heeft deelgenomen, wordt geschat op ruim dgrtig millioen. De Britse koning is gisteravond nog laat opgebleven om bij de radio naar de uit slagen te luisteren. Ook de koningin en prinses Margaret volgden aandachtig het nieuws- Vanmorgen ontving de koning een gedetailleerd verslag van de stand van zaken. Wel duizend mensen hadden zich Eén November zal de Radar-installa tie aan de haven wn IJmuiden in gebruik worden ge nomen. Dan zal do haven, die soms bij mist moeilijk van uit zee te benade ren is, met een bij zonder loodsings- systeem zijn uitge rust. De antenne van de radar-instal latie is op de sema phore geplaatst. Links het witte scherm. Een Britse woordvoerder heeft ver klaard, dat de boycot van de Engelsen •n de Suez-kanaalzone critieke vormen begint aan te nemen. Het aantal be schikbare inlandse arbeidskrachten is «P het ogenblik bijna de helft van nor maal. Dit is een gevolg van de dreige menten van de Mohammedaanse broe derschap tegen de Werkwilligen en de intimidatiepraetijken van de Egyptische regering en politie. Om de Egyptische arbeiders aan te moedigen het werk neer te leggen biedt men hun gratis rei zen naar Cairo aan. Het, Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat het geen stappen heeft gedaan om in het Anglo-Egyptische geschil te be middelen. Een woordvoerder verklaarde dat Jefferson Caffery, de Amerikaanse ambassadeur, met koning Faroek heeft gesproken „over de algemene situatie" voortvloeiende uit de eis van Egypte, dat Engeland de Suez-kanaalzone moet ontruimen. Maar, zo zei hij, ,,de V.S. hebben niemand iets over bemiddeling meegedeeld." De Amerikaanse ambassadeur heeft gisteren met de Britse ambassadeur, sir Ralph Stevenson, geconfereerd, nadat hij Woensdagavond door koning Faroek en de Egyptische minister van Buiten landse Zaken was ontvangen. Volgend jaar zullen in de Soedan ver kiezingen worden gehouden, die zullen leiden tot* zelfbestuur. Dit heeft de ver tegenwoordiger van de Britse gouver neur-generaal gisteren te Khartoem in het Soedanese parlement verklaard. De marinehaven Nieuwediep ondergaat een enorme uitbreiding. De oude haven, de enige ter wereld, die, gelegen aan een zandkust, niet verzandde, moet worden vergroot in verband met 't nieuwe vlootprogrom. De uitvoering van het gehele havenplan, drA de aanleg van een aantal pieren en kademuren omvat, zal vijf jaar in beslag nemen. In 1949 werd met de werkzaamheden begonnen en in 1954 hoopt men het eerste gedeelte van de nieuwe haven aan dc Marine te kunnen opleveren. Op de overzichtsfoto rechts de oude haven met enige Britse mijnenleggers. wachtschip, de gebouwen van Willemsoord en een gedeelte van de nieuwe haven'. Links de toekomstige kademuren, pieren, enz. Attlee heeft in ieder geval zelf zijn zetel in het Lagerhuis behouden. In de Londense voorstad West Walthamstow kreeg hij 23.021 stemmen De premier verwierf 11.574 stemmen meer dan Ed. L Duncan, de conservatieve candidaat in dit district. Verleden jaar was Attlee's voorsprong 12.107 stemmen. Als de Con- servatieven winnen zal .Attlee in het Lagerhuis terugkeren als leider van de oppositie, een functie die in de afgelo pen zes jaar. gedurende het Labour- bewind, door Churchill is vervuld. Als de Conservatieven gewonnen hebben zal het de eerste maal zijn, dat Churchill een algemene verkiezing als partijleider won. In dc oorlog werd hij premier, omdat Neville Chamberlain door de eigen Conservatieve Partij werd gedesavoueerd na de val van Frankrijk. Zelfs de beide grote Labour-dagbladen verwachtten vanmorgen een nederlaag van Labour. De Daily Mirror schreef in de kop: „Als er geen wonderen gebeu ren wordt het een overwinning voor de Tories." Het officiële Labour-orgaan, de Daily Herald, verklaarde vanmorgen: „Men mag wel rekenert op een Conser vatieve regering met een kleine meer derheid." Van de volgende ministers was van morgen reeds bekend, dat zij hun De Amerikaanse minister van Marine, Dan A. Kimball, lieeft gisteren tijdens een persconferentie in Washington te verstaan gegeven, dat de zesde Ameri kaanse vloot in de Middellandse Zee gereed is om zo nodig een aanvaller te bestrijden met atoombommen, aldus melden A.P. en U.P. De verklaring van Kimball is de eerste zinspeling van officiële zijde dal een Amerikaanse vlooteenheid gereed is een atoomwapen te gebruiken. Twee maanden geleden is meegedeeld, dat de Amerikaanse marine de bemanningen aan het opleiden was voor het uitvoeren van atoombomope raties vanaf vliegdekschepen. Kimball weigerde tijdens de perscon ferentie de vraag te beantwoorden of de zesde Amerikaanse vloot atoombommen in voorraad heeft. Hij deelde mee, dat de sterkte van de Middellandse zee-vloot in een jaar tijd verdubbeld is tot zestig a zeventig schepen en nu ongeveer twin tig duizend opvarenden telt. De „President Robert" is deze week vertrokken van Lissabon naar Tanger. Deze mededeling is gedaan in een brief van de huishoudster van oud-notaris Q. aan haar familie te Maastricht. De oud notaris en zijn vrouw, alsmede de huis houdster en haar dochter zouden voor nemens zijn nog dit jaar terug te ke ren. Vermoedelijk zal het echtpaar Q. zich te Brussel vestigen. Lagerhuiszetel hadden behouden: George Isaacs (Pensioenen). George Tomlinson (Onderwijs), Noel Baker (Brandstof), Edith Summerskil (Nationale Verzeke ring), George Bottomley (Overzeese handel), Sir Hartley Shawcross (Han del), Marquand (Gezondheid). Ede (Bin nenlandse Zaken), Stokes (Materiaal). Patrick Gordon-Walker, minister voor Betrekkingen van het Gemenebest, Hec tor McNeil, Staatssecretaris voor Schot land, Alfred 'Barnes. Minister van Transport, Kenneth Younger. Minister van Staat. Arthur Henderson, Minister van Luchtvaart, John Dugdale Minister van Koloniën. Minister van Buitenlandse Zaken Herbert Morrison werd herkozen in Zuid-Lewisham (Londen), Arthur Creech Jones, die Minister van Kolo niën in de Labourregering van 1945 was, werd evenals vorig jaar verslagen. Randolph Churchill, de zoon van de lei der der Conservatieven, werd in Devon- port (Plymouth) verslagen door Michael Foot, die een sterk aanhanger is van Bevan. Andere belangrijke personen, die hun zetel behielden, zijn de procureur-gene raal Sir Frank Soskice, Churchiils schoonzoon Duncan Sandys. Ex-minister Maxwell Fyfe, die Churchill bij de vor ming van een conservatief kabinet de portefeuille van Arbeid zou willen ge ven. Op het conservatieve hoofdbureau te Londen gaven de partijleiders van morgen uiting aan hun voidoening over de tot dusver bereikte resultaten. Een hunner verklaarde tegenover een journalist: „Wij zijn hetgeen zich in 1950 voordeed nog niet vergeten. Wij zouden niet graag willen dat onze verwachtingen opnieuw in rook ver vlogen". Een andere partijleider was positiever: „Indien deze tendens aan houdt", zei hij, „zullen de conservatie ven met een grote meerderheid weer aan de macht komen." De stemming op het hoofdkwartier van de Labour-partij was vanmorgen gedrukt. De partijsecretaris, Morgan Phillips, verklaarde vanmorgen echter: ,.De verkiezingsuitslagen vertonen het zelfde beeld als in 1950. Het stemmen- aantal van de Labour-partij vertoont een toename en het is duidelijk, dat er geen zwenking is ln het nadeel van deze partij". Naar het A.N.P. verneemt is dezer dagen de indiening bij de Tweede Ka mer te verwachten van een aantal wetsontwerpen betreffende de aan staande herziening van dc Grondwet. (Van onze correspondent) „Nette jongedame zoekt kennisma king met dito jongeman...." luidde de gebruikelijke tekst van een annonce in een dagblad in een der Gelderse steden De dito-jongeman schreef een leuk briefje en het tweetal jongemensen kwam overeen bij het station elkaar voor het eerst te ontmoeten. Met een kloppend hartje wachtte zij bij de plaats, welke nauwkeurig was afgespro ken. Ook zijn hart sloeg snellèr. Tot het moment aanbrak dat ze elkaar in ds ogen konden kijken. Zij herkende in de jongeman harer dromen.... haar broer.' Donderdag heeft de Zeister politie te De Bilt de 26-jarige E. B, uit Bussum aangehouden. B. wordt van diefstal en inbraak verdacht. De gearresteerde maakte gedurende de laatste maand de villadorpen Bilthoven, Bosch en Duin. Huis ter Heide en Den Dolder onveilig: op klaarlichte dag maakte hij zich schul dig aan niet minder dan vijftien inbra ken. B. was werkzaam bij de DUW en gebruikte zijn vrije middagen om zich andermans goed tóe te eigenen. De vele inbraken in de nachtelijke uren in genoemde villadorpen zijn met deze arrestatie evenwel nog niet opge lost. I Achter iedere gebeurtenis en beproeving staat God Hoe de Russen met anti-Nizi's omspringen Tijdens de Duitse be zetting van ons land heb ben communisten, voor zover ze niet direct in een concentratiekamp werden opgesloten, in de illegali teit een rol van betekenis gespeeld. Zij hebben zich later daar niet weinig op laten voorstaan, als zou den zij bij uitstek goede vaderlanders zijn geweest, ofschoon zij eerst de aan vankelijk gekruiste ar men uit de mouwen sta ken, toen de Sovjet-Unie dóór Hitier werd aange vallen. Anti-nationaalso- cialistische gezindheid en illegaal verzet tegen de Duitse onderdrukker al leen bleken echter nog geen waarborgen voor goed Nederlanderschap. Dat heeft de mentaliteit van de na-oorlogse hand langers van Moskou ook in ons land m.aar al te duidelijk bewezen. Hoe de Stalinisten met anti- Nazi s uit de oorlogstijd omspringen leert het ver haal van de Poolse advo caat Zbigniew Stylpul kowski, dat in „The New 5 ork Times Magazine" is gepubliceerd. In Maart 1945, na de bevrijding van Polen door de Russen, werd Stylpulkowski. die eertijds lid van de Poolse regering is geweest, met 15 andere vooraanstaande figuren uit de Poolse ver zetsbeweging door de Rus sische maarschalk Zhukow voor een lunch uitgeno digd. Zij kwamen bijeen in een villa in een der buitenwijken van War schau, waar de Russen hen 24 uur lieten wachten zonder dat Zhukow ver scheen. 's Avonds werden zij door hun Russische gastheren, onder wie ette lijke hoge officieren, in groepen van vier over verschillende vertrekken verdeeld. Zij stonden onder bewaking, maar kregeti een uitstekend maal met wijn. Zhukow vertoonde ook toen zich niet. De vol gende ochtend werden zij per vliegtuig naar Moskou overgebracht en in de be ruchte Lubianka-gevan- genis in afzonderlijke cel len gestopt. Hun politieke vergrijp was, dat zij voor de onafhankelijkheid van hun land en niet voor den inlijving bij Rusland had den gestreden. Het duurde drie maanden voordat Stylpulkowski voor de rechtbank kwam. In die hij drie maanden werd voortdurend verhoord. „Ik begreep", aldus schrijff. hij ..dat zij geen andere be doeling hadden dan mijn geestkracht te breken en mij te martelen. Toen ik om vier uur 's ochtends voor de zevende maal ge roepen werd om verhoord te worden, dacht ik: Meer dan 20 verhoren zal ik wel niet overleven. Maar een mens weet nooit, wat hij verdragen kan, want ik ben 141 maal verhoord en leef nog steeds". Men liet hem honger lijden en ver hoorde hem op alle uren van de dag en van de nacht, soms 14 uren aan één stuk. Men hoopte hem daardoor zo in de war te brengen, dat hij zelf niet meer wist, wat hij zei en alles zou bekennen, wat men hem wilde laten be kennen. Voor de uitgehon gerde gevangene komt na de eindeloze ondervragin gen tegen vier uur in de morgen de moeilijkste pe riode. Hij beeft over zijn gehele lichaam en zegt dan gemakkelijk iets an ders dan hij had willen zeggen. Zodra het slacht offer dat doet, drukt de ondervrager op een bel en zegt tegen de wacht: ,.Ik heb honger, haal me asje blieft wat te eten" Dan wendt hij zich tot zijn slachtoffer en zegt: „Heeft u ook trek? Wat zou u denken van een kop thee en een boterhammetje met kaviaar?" Op deze wijze hoopt hij de gevangene zich er nog verder in te laten praten. ln elke cel van de Lu- bianka-gevangenis bevindt zich boven de deur een sterke electrische lamp, die altijd de hele nacht aanblijft. Het licht valt recht op de krib. Er is geen ontkomen aan. Wan neer men op zijn zij gaat liggen, komt de bewaker en draait het hoofd van de gevangene zo, dat het licht hem weer op de ogen valt. De eerste verhoren zijn betrekkelijk mild en dienen uitsluitend om vast te stellen, hoe intelligent de gevangene is, hoeveel weerstandsvermogen en welke karaktereigenschap pen hij heeft. Bovendien worden dan zoveel moge lijk gegevens verzameld over zijn gezin en zijn particuliere leven. Daarna tracht men op zijn ver beeldingskracht in te wer ken en hem te breken door hem telkens nieuwe hoop te geven en dan weer in de put te duwen en tenslotte probeert men met alle middelen, waar over men beschikt, zijn aangeboren Zucht tot zelf behoud te vernietigen. Stylpulkowski bleek te gen alle folteringen be stand. Hij is volgens de communisten een der zeer weinigen geweest, die in Moskou in het openbaar terecht heeft gestaan zon der vooraf bekend te heb ben. Hij werd tot een be trekkelijk lichte straf ver oordeeld. en wist later te ontsnappen. Wanneer de Russen ooit hier in ons land zouden komen, zouden de meeste communisten hier niets behoeven te vrezen, want zij vechten niet voor een onafhankelijk en vrij Ne derland, maar voor een wereldoverheersing door Moskou, juist zoals inder tijd dc N.S.B.-ers en de Nazi's en hun collabora teurs het voor een Duitse overheersing hebben ge daan. TA e moderne oorlogvoering be- J perkt zich niet tot de strijd aan het front maar het gehele ge bied der oorlogvoerende partijen staat bloot aan oorlogsgeweld en de gevol gen daarvan. Naast een militair appa raat behoort een land nu ook te be zitten een organisatie van de burger bevolking welke de taken verricht die in geval van oorlog aan de burgers moeten worden opgedragen. Men noemt een dergelijke organisatie de burgerlijke verdediging: aan haar is bijvoorbeeld de luchtbescherming op gedragen. Nu wordt er in ons land wel met voortvarendheid aan de opbouw van het militaire apparaat gewerkt ten koste van milliarden guldens, maar deze inspanning kan niet een volledig resultaat opleveren wanneer men niet in gelijke mate met de organisatie van de burgerlijke verdediging voortgang maakt. Van d'it laatste is evenwel geen sprake. Wij hebben de indruk, dat men bij de organisatie van de bur gerlijke verdediging een administra tieve perfectie na streef tf welke de noodzakelijke voorbereidingen ern stig vertraagt. Het gevaar 'is onzes inziens niet denkbeeldig, dat een voorshands pa-pieren apparaat wordt opgebouwd, dat in geval van nood zal blijken niet te voldoen aan de eisen, welke aan een dergelijke op onvoorziene omstandigheden en de daarvoor noodzakelijke improvisatie berekende organisatie moeten wor den gesteld. De regering streve nanr een practi- sche organisatie van deze van de vrij willige medewerking der bevolking zo afhankelijke tak van dienst. Men voorkomt dan de toepasding van dwang en bespaart tijd en..., geld. Advertentie DARTELJORISSTRAAT ZO TEL. 13439 Verwachting tot Zaterdagavond: In de nacht en ochtend plaatselijk mist. Overigens droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige Oostelijke wind. Onge veer dezelfde temperatdren. Zon: 7,2417-23 Maan: 3.24—16.02 Donderdagavond is een matroos van de „Karei Doorman", W. B. Soerland uit Rotterdam, in de haven van Rotterdam uit een motorboot van het vüegdekschip gevallen en verdronken. De matroos stond achter in de boot en hanteerde de bootshaak.' Door een plot selinge beweging, die het bootje maakte, verloor hij het evenwicht en verdween in het water. De andere matrozen, die de motorboot bemanden, wierpen ae drenkeling nog een boei na, maar deze reddingspoging mocht niet baten. Later viste men de muts van het slachtoffer en de bootshaak uit het water op. Gedurende de maand September heeft zich in Amsterdam geen enkel verkeers ongeval met dodelijke afloop voorge daan. Zulks is, naar het gemeentelijk bureau van statistiek meedeelt, sedert de bevrijding nog niet voorgekomen. September is in de jaren 1946 tot en met 1950 ten opzichte van de eerste acht maanden van die jaren altijd duidelijk een topmaand geweest. Voor het lopende jaar blijkt echter de maand Mei met een totaal aantal verkeersongevallen van 1146 ae kroon te spannen. In hoeverre de verhoogde politie-activiteit surveil lance met behulp van particuliere auto's enz. van invloed op de gunstige re sultaten van September! j.l. is geweest valt uiteraard nog niet na te gaan. Het aantal verkeersongevallen in Septembei was echter 3% hoger dan verleden jaai BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumphiusstr. 45. tel 3998 Bijkant. Dmuiden: Bonitaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. V/rtd. hoofdredacteur: W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter» hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave var» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal. ZEGE VOOR CONSERVATIEVEN VERWACHT llllimillUIIIIIIUIIIHimilllMlllflIIIMIIIIIHIIIIIIItimiMimilllllllllHIMIlIHMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIMIIHItlllllllllllltlllllllllllllllllllllltlllMIIIIHIIIIIIIMIimm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1