EDO en t Gooi moeten in de wind hun meerdere erkennen Enkele goede aanvallen van tGooi hebben eenmaal succes: 0-1 EERSTE NEDERLAAG VAN HAARLEM (0-1) DE EERSTE KLASSERS VSV en Zwolse Boys delen D RCH klopt Enschede in laatste kwartier topclubs klas Klappen voor in tweede B Blauw Wit maakt gebruik van fout doelman: 1—0 Verdediging van niet bijzonder op DWS dreef Geen beste dag voor Schijvenaar r Interview Recordzege van Helmondia (8—0), maar nederlaag voor Volendam Theole weet niet te profiteren (8—1) ii I MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 PAGINA 4 (Van onze correspondent) HAARLEM, 4 November Hei moge dan zijn, dai de eer volle en kansrijke derde plaais op de ladder de inzei was van de strijd tussen de rood-zwarie eersie-klasser uit Haar lem en die in het geel-zwari uit Hilversum, aantrekkelijk voetbal is er niet uit voort gekomen. Hei was de wind, die in het Noordersporipark de boventoon voerde en hei me rendeel der spelers was daarvan zo onder de indruk, dai zij de bal steeds weer aan de grillen van dit natuurelement toevertrouwden door hem daar te brengen, waar die wind er het beste mee overweg kon: hoog in de lucht. De kleine zege (10) .waarmede de Gooiers hei terrein tenslotte verlieten, mag alleen al daarom verdiend genoemd wor den, omdat zij er nu en dan nog voor hebben gezorgd, dal er goede aanvallen ie bewonderen vielen, waarbij het leer het luchtruim ontweek en in plaais daarvan langs de kort ste weg - dat is langs de grond - van man tot man ging. Hei was overigens een min of meer gelukkig doelpunt, waarmede Poort in de tiende minuut na de hervatting zijn ploeg de leiding bezorgde. Doelman Van den Berg zat op dai moment mei een omzwachtelde pols langs hel lijntje, waar hij moest toezien hoe invaller Koelemij de bal bij een schot van Grijsen loodrecht omhoog stompte, waarna Poort hem van dichtbij in hei net kopie. Finnen in Luxemburg verslagen: 3—0! v'w $8 - A.G.O.V.V. wint verdiend Vw. Capitulatie-na-goede- tegenstand WESTERKWARTIER vier punten vóór Neder/, zwemsuccessen in Zweden GENEREUZE GESTE VAN DU IN Dl GT Achilles kan niet scoren Sterk Zuid-Nederlands team tegen Luxemburg Driemanschap zal affaire VVV-Emma onderzoeken OLYMPISCH NIEUWS Engelsen willen doelrechters En Schyvenaar? Een beste dag had ook de internationaal ongetwijfeld niet. We zagen hoe hij enkele malen misgreep op de handige bewegingen-met-de-bal van midvoor Poort en bovendien deed hjj het in een aantal andere situaties zo overdreven rustig, dat de ijverige geel zwarten kansen kregen in omstandig heden waarin voor EDO alle gevaar reeds scheen te zijn geweken. Neen, ook Schijvenaar heeft zijn club deze keer niet aan een gelijk spel, laat staan een overwinning kunnen helpen. In de ach terhoede lukte hem dat niet en nog min der in de voorhoede, die hij gedurende het laatste kwartier als linksbinnen heeft gedacht te versterken. Met de wind als bondgenoot versche nen de roodzwarte aanvallers al spoedig na de aanvang voor het doel van Mos terd. Talloze malen moest de Gooise doelverdediger ingrijpen, maar werkelijk gevaar, neen, dat was er voor hem niet bij. De aanvallen van de Haarlemmers waren zo simpel en doorzichtig van op zet, dat Van Dam, Mentink en stopper Bak het wel af konden en wanneer Ko ning, Klein of Verdam het met een schot van grotere afstand probeerden, bleek de richting meestal veel te wensen over te laten. Rechtshalf Karpes deed het een maal beter, maar zijn harde hoge schot werd door Mosterd fraai uit de boven hoek gewerkt. Ook bij een achttal hoek schoppen, die uitstekend door Verdam voor het Hilversumse dpel werden ge- Tegen alle verwachtingen in hebben de Finnen tegen Luxemburg een spre kende nederlaag geleden. Het werd 30, en deze uitslag gaf de krachts verhouding en het verloop van de wed strijd precies weer. De gastheren pasten een nieuw verdedigingssysteem toe, dat veel leek op de tactiek welke het Oos tenrijkse elftal te Brussel en te Parijs zien liet. Dadelijk na de aftrap belaagden de Luxemburgers het Finse doel en na negen minuten scoorde rechtsbuiten Mueller voor de eerste maal. De Finse spil Pylkkonen ving op een gegeven moment het leer op, maar werd zo op zijn huid gezeten, dat hij niets anders doen kon dan terugspelen op zijn doel man. Hij kreeg de bal echter niet zui ver op zijn voet, waardoor hij inplaats van een zacht trapje, een hard schot gaf dat onhoudbaar was voor Laakso- nen. De Finnen vochten terug en speelden nu vaak kundig samen, maar de Luxemburgse verdediging gaf geen krimp en de rust ging in met ongewij zigde stand: 20. Na de rust namen de Finnen het spel in handen en zeker twintig minuten lang waren zij duidelijk in de meerder heid. Maar doelpunten konden zij niet en toen Luxemburg zich later van de grote druk had bevrijd, zorgde rechts binnen Nuerenberg voor het derde doelpunt. De enkelblessure van d« R.C.H.-speler de tnterlandwed- Biesbrouck, opgelopen in strijd NederlandFinland te Rotterdam, heeft tot gevolg dat de internationaal niet kon meespelen in de wedstrijd R.C.H Enschede. Biesbrouek voelt zelf echter dat het met zijn enkel de goede kant uitgaat. plaatst, was Mosterd de grote man. Aan de andere zijde leverden een veel klei ner aantal aanvallen van midvoor Poort en de zijnen meer gevaar op. Rechtsbui ten Van der Straaten, De Boer en Pooit gingen er eenmaal fraai combinerend vandoor, maar toen Poort bijna op de doellijn staande het laatste zetje gaf, kon doelman Van den Berg met een uit gestrekt rechterbeen nog juist redding brengen. Het was de linkervuist van deze Haarlemmer, die kort daarvoor een ko gel van Kamerling tot hoekschop had verwerkt en kort voor de pauze stond Vrenegoor zijn doelman kranig bij, toen Poort Schijvenaar te vlug af was en Van den Berg deze Gooier evenmin tot staan had weten te brengen. Bax schudde spij tig met het hoofd, toen een vrije trap van zijn voet op een haar na het Gooise doel miste. Het was en het bleef nul nul, tot het ftioment waarop invaller- doelman Koelemij enige minuten na de hervatting op minder gelukkige wijze in greep en het reeds vermelde doelpunt ontstond. De Hilversummers verstevig den daarna hun verdediging zonder nochtans terrein prijs te geven. 't Gooi kreeg ruimschoots gelegenheid zijn achterstand in aantal hoekschoppen te reduceren. Zowel Bax als Vrenegoor zochten het nogal eens in de hoogte, waar de wind de bal dan over de doel lijn dreef. Schijvenaar trok naar voren en even leek het erop, dat dit succes zou hebben. Bij een voorzet van Verdam reikte zijn hoofd hoger dan de grijpende handen van Mosterd. De bal ketste te gen de lat en indien scheidsrechter Horn niet tussenbeide was gekomen, zou de gelijkmaker waarschijnlijk op het score bord verschenen zijn. Dit was de enige maal, dat het Gooise doel na de rust in gevaar verkeerde. Het bleef „één" voor 't Gooi en „nul" voor EDO. De aanvoerder van EDO, Henk Schij venaar, staat er bij deze aanval op 'net doel van 't Gooi nogal agressief bij. Maar zo erg als het hier lijkt, was het heus niet. De Haarl mmer kreeg wel geen kahs om doelman Mosterd van diens apropos te brengen, maar zijn vuisten gebruikte hij er toch niet bij! j f f- i APELDOORN, 4 November De duizenden bezoekers die het Berg en Bosterrein Zondagmiddag omzoomden hebben waar voor hun geld gehad. Want in dit seizoen is er nog niet zo'n spannende wedstrijd geweest als deze middag het geval was. Die spanning heerste er van de eerste tot de laatste minuut, want al was de overwinning van AGOVV verdiend, men heeft deze niet cadeau gekregen. En ten gevolge van het feit, dat de voorhoede van de thuis club er slechts in slaagde één doelpunt te maken, bleef de dreiging van een ge lijk spel voortdurend boven de blauw- witten hangen en was het een ware verademing voor de supporters toen de scheidsrechter eindelijk het einde aan kondigde. B: WageningenLeeuwarden 3—1, SneekOosterparkers 01, Achilles Blauw Wit 01, VSVZwolse Boys A r» T-. /-»r- T»„ 1 1 A T. A: Ensched. BoysVolewijckers 3—2, EDO—'t Gooi 01, VelocitasElink- wijk 34, AGOVVHaarlem 1—0, DWSTheole 3—1, Frisia—Heeten- veen 12, GVAVGo Ahead 2—1. DWS 9 5 4 0 14 13—4 Haarlem 9 6 2 1 14 19-9 't Gooi 10 6 2 2 14 13—7 Elinkwijk 10 4 5 1 13 13-10 Ensched. Boys 9 6 0 3 12 18—11 EDO 9 4 3 2 11 9—7 Heerenveen 9 4 2 3 10 16 -15 AGOVV 10 3 4 3 10 15—13 GVAV 9 4 1 4 9 10—8 Volewijckers 10 3 3 4 9 12—12 Go Ahead 10 1 4 5 6 0—12 Frisia 10 1 4 5 6 13—22 Velocitas 10 1 1 8 3 T—23 Theole 10 0 3 7 3 10—33 H- Enschede 4—1. 10 8 1 1 17 34—9 10 7 2 1 16 25—14 9 6 2 1 14 29—12 9 5 2 2 12 17—12 10 5 2 3 12 22—11 10 5 2. 3 12 32-22 10 5 1 4 11 18-15 10 4 2 4 10 15—23 10 3 3 4 9 19--20 10 2 4 4 8 14—18 10 2 4 4 8 12—17 10 2 0 8 4 10-32 10 1 1 8 3 11—25 10 1 0 9 2 9—37 C: ADODHC 21, Eindhoven—Wil lem II 00, NACBleijerheide 22, RBCFeljenoord 13, BWGluick 43 Juliana—MVV 0—0, Sittardia SVV 6—1. Wageningen Ajax RCH Vitesse Be Quick DOS Leeuwarden Enschede VSV Zwolse Boys Blauw Wit Oosterpark. Achilles Sneek D: Hermes DVSChèvremont 23, XerxesMaurits 00, NECVVV 11, Emma—Brabantia 23, NOAD LONGA 2—2, Sparta—Limburgia 3—0, PSV—HBS 4—1, Willem II Feijenoord Juliana NAC MVV BW Bleyerheide Eindhoven ADO Sittardia DHC RBC SVV Quick 10 0 10 8 10 9 9 10 8 9 10 9 10 S 10 7 2 1 16 22-10 VVV 10 9 1 0 19 27—5 6 2 1 14 20—9 Limburgia 9 6 0 3 12 18—15 H 2 2 14 19—11 Hermes DVS 10 4 4 2 12 23—13 4 4 2 12 20—13 Emma 10 5 2 3 12 29—19 4 3 2 11 18—11 Sparta 8 3 4 1 10 12—9 4 3 2 11 18—13 Brabantia 10 5 0 5 10 13-19 4 3 3 11 16—17 PSV 9 4 1 4 0 17—14 3 3 2 9 17—17 NOAD 0 3 3 3 9 12—31 3 3 3 9 13—18 Xerxes 10 3 3 4 0 15—19 4 0 6 8 23—19 Longa 9 3 2 4 8 16—22 3 0 6 6 16—22 Maurits 10 2 4 4 8 21—21 2 1 7 5 15—31 NEC 10 1 4 8 8 13—18 0 4 5 4 14—27 HBS 9 2 0 7 4 11—25 0 2 8 2 15—29 Chèvremont 9 2 0 7 4 11—28 Er waren wel periodes, al duurden ze slechts kort, dat AGOVV in de verdediging werd gedrongen. In de aanvang was dit reeds het geval want gedurende de eerste vijf minuten gaf de achterhoede van de thuisclub on zeker spel te zien en linksback Al- frink gaf de Haarlemse rechtsbinnen Boeree het leder op de schoen zodat deze slechts voor het inschieten had. De bal vloog echter hoog over en een dergelijke kans voor Haarlem om de leiding te nemen zou zich niet spoedig meer voordoen, Vrij spoedig was de thuisclub ingespeeld en hoe wel de aanvallen van Haarlem tech nisch misschien iets beter van opzet waren, bleken die van AGOVV toch het gevaarlijkst. Er werd voortdurend in een hoog tempo gespeeld en snel golfde het spel heen en weer. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft kwam het doelpunt, dat, naar later bleek, het enige in deze ontmoeting zou zijn- Yntema, naar de linkervleugel afge dwaald, bemachtigde het leder en op fraaie wijze samenspelend met Loois stoof men op het Haarlem doel af. Tenslotte plaatste Yntema naar de vrijgelopen Loois die van dichtbij met een hard schot de Haarlemse doel verdediger passeerde (1-0). De tweede helft begon weer, evenals de eerste, met een offensief van Haar lem waardoor het doel van de thuisclub onder druk werd gezet. De voorhoede van Haarlem schoot echter slecht voor zover men kans tot schieten kreeg, want fanatiek wierp de achterhoede van de thuisclub zich telkens in de strijd. Lang duurde dit offensief overigens niet en langzamerhand werd AGOVV sterker Een enorm hard schot van Hanskamp Sportief gebaar van Velser doelman Het was maar een matige partij voet bal in het Velser Sportpark tussen VSV en Zwolse Boys. VSV technisch sterker, Zwolse Boys enthousiaster en aan bei de kanten zwakke aanvalslinies. Voor rust had VSV een veldmeerderheid en kon een 1—0 voorsprong nemen, na de rust was de bezoekende club nog al eens in de aanval, maar kwam twee maal aan een betrekkelijk gelukkig doelpunt en kon daarmee met een ore- ripens verdiend gelijk spel uit het strijd perk treden. VSV gaf in de eerste helft vrijwel de toon aan. Vooral v. d. Kuil speelde een vlot partijtje voetbal en draaide nogal eens om zijn tegenstanders heen. Een maal ook de doelman, maar toen hij de bal in het doel wilde „leggen" dook spil De Vries op om een doel punt te voorkomen. Kort daarna pro beerde v. d. Kuil het echter met een prachtig ver schot en dat was doelman Borgmeyer te machtig, 10. Wel kwam Zwolse Boys hierna even opzetten, maar het korte spel van de voorhoede leidde niet tot succes, want daarmee wisten Spaans c.s. wel raad. Met rust <was de stand dan ook nog 1—0. Na de pauze begon Zwolse Boys een flink offensief en eindelijk hadden de bezoekers succes. Een ver schot van middenvoor Filip pine vloog over doelman v. d. Wint te gen de staander (dacht men) en ketste in het veld terug. Men verkeerde ech ter in de mening dat de bal tegen de achterste paal. waaraan het net is be vestigd, was beland, en toen de scheids rechter ten overvloede doelman v. d. Wint z'n mening vroeg, beduidde de VSV-er zeer sportief dat het leder in derdaad de doellijn was gepasseerd en daarmee kwam de stand op 11. VSV trachtte nu het verloren terrein te herwinnen en het gelukte inderdaad de hardwerkende Van Tielrooy zeven minuten voor het einde met een hard schot VSV opnieuw de leiding te be zorgen. Zwolse Boys scheen geslagen, maar toen in de laatste ogenblikkeq de VSV-verdediging erg nonchalant deed, profiteerde Heidenrijk van het grove misverstand en scoorde juist nog de verdiende gelijkmaker 2—2. e Nederlandse biljarters Piet van de Pol en Kees de Ruyter zijn vorige week Vrijdag bij hun te rugkeer van de wereldkampioenschap pen 47/2 te Buenos Aires in handen gevallen van de interviewer. Een ge deelte van het gesprek dat deze mei onze Nederlandse representanten heeft gehad, is via het persbureau ook in deze kolommen gepenetreerd en uit deze publicatie is de zeer betrekkelijke waarde van een interview in héél veel gevallen weer eens duidelijk gebleken. Volgens het interview waren Van de Pol en De Ruyter het over één ding eens: „Ais Carrera hier in Europa zou meespelen, zou hij het vast piet verder brengen dan de vierde plaats." Deze bewering, waarvan wij voetstoots aan nemen dat ze inderdaad in depe be woordingen is gedaan, steunt op niets; ja zelfs bewijst het gemiddelde, waar mee Carrera, na barrage met de ster ke Gabriels, zijn wereldtitel heeft be haald (rond 35.—). dat hij wel dege lijk zeer sterk heeft gespeeld. In ieder geval was dat gemiddelde 12 punten hoger dan het gemiddelde van Van de Pol en 17 méér dan het moyenne van De Ruyter, die in Europa tot de aller- sterksten behoren. Natuurlijk zeggen de omstandigheden wel iets. Het maakt voor elke speler dus niet alleen voor Carrera verschil uit, wannéér hij speelt in eigen land en voor eigen publiekHet enthousiasme van zijn warmbloedige landgenoten gaf hem derhalve een bijzondere „prae" op (bijvoorbeeld) Van de Pol en De Ruy ter. Inderdaad, zal hij dit „prae" in Europa kwijt zijn en dus mogelijk geen wereldkampioen worden: maar wij zijn er stellig van overtuigd, dat de Rot terdammer en de Waalwijker hun opi nie over de wereldkampioen en hun onvoldaanheid over ontvangst en orga nisatie, in gematigder bewoordingen zouden hebben gedaan en misschien ook nog wel een andere draai zouden heb ben gegeven, wanneer de interviewer hen minder bot op het lijf was gevallen. Dat is de schuld van Van de Pol, nóch van De Ruyter, nóch van de intervie wer, maar van het systeem. De moei lijkheid is namelijk, dat de interviewer zijn stof terecht heet van de naald wilde hebben, maar dat het ene slacht offer beter in staat is a Vimproviste zijn indrukken juist en zuiver weer te ge ven dan de ander. Het sportief inter view, dat door zijn aard en ook door de verhoudingen in het sportief milieu nogal eens een vrijmoedige toon aan slaat, gaat door zijn tekort aan reserve en critisch inzicht op die manier bij tijd en wijle een aanvechtbare kant op. Cr. (Van onze verslaggever) HEEMSTEDE, 4 Nov. RCH heeft geen nadelige gevolgen ondervonden van het feit dat Biesbrouek dank zij de blessure opgelopen in de wedstrijd Hol landFinland, hedenmidag niet kon meespelen in de zware strijd tegen En schede. Want de Racing won met 41. Meen echter niet dat RCH deze zege cadeau heeft gekregen, want een kwar tier voor het einde van deze spannende, maar over het algemeen matige wed strijd luidde de stand nog steeds 11 en hoewel elk ogenblik een doelpunt ver wacht mocht worden voor de Haarlem mers, waarmee dan tevens „het ijs zou zijn gebroken" moest een ongelukkige samenloop van omstandigheden voor de bezoekers de op handen zijnde executie bespoedigen. Stopperspil Frölich ver liet wegens een blessure het veld en dit betekende in de rotsvaste Enschedese achterhoede een handicap waar niet overheen te komen was. In deze laatste 15 minuten zag een totaal ontredderd Enschede nog drie doelpunten tegen zich scoren. Het hadden er voor het zelfde geld ook 5 en meer kunnen zijn En toch was het begin voor Ensche de zo hoopvol. Nauwelijks hadden we onze plaatsen, ingenomen en juist ge zien dat doelman Gerberink een fraaie kopbal van Gallis uit een prach tige voorzet van Koster onschadelijk had gemaakt, of de bal werd onmid dellijk goed doorgespeeld naar de vol komen vrijstaande Moddejonge Jr. en zijn korte dribbel besloot deze han dige knaap met een fraai schot waar tegen Wille machteloos stond. Zo kon RCH direct al tegen een 01 achter stand optornen en de Haarlemmers deden zulks met een weldadig aandoend enthousiasme. Maar de Oostelijken verdedigden de voorsprong even vro lijk en goed, waarbij vooral Frö lich, Hagels en doelman Gerberink op de voorgrond traden. Omdat RCH bovendien de aanvallen nog al zwak afwerkte bleef succes voor de Haar lemmers geruime tijd uit en toen de rust aanbrak had Enschede nog steeds een 10 voorsprong. De tweede helft begon met een gewel dig RCH-offensief en dit zou tot aan had de Haarlemse doelverdediger niet onder controle en hij liet de bal weer vallen doch Loois reageerde juist iets te laat om daarvan te profiteren. Even later werd de Haarlemse doelverdedi ger uit zijn doel gelokt door Beumer doch de 'bal rolde tergend langzaam langs de verkeerde kant van de paal. Nog was het gevaar voor Haarlem met geweken. Want toen spoedig daarop de doelverdediger wederom was geslagen wist een der backs de bal nog juist van de doellijn weg te halen. De Haarlemse voorhoede zwoegde wat ze kon, doch men hield het spel veel te kort om succes te kunnen boe ken tegen de hechte AGOVV-verdedi- ging- Groeneveld van Haarlem loopt tijdens een aanval op het A.G.O.V.V.-doel op doelman Bremer in, doch die heeft de bal reeds veilig in zijn armen geklemd. Geheel rechts Van Asselt van A.G.O.V.V. V 1 het bittere einde duren. Fel trokken De Wette en zijn mannen van leer maar even fel weerde de Enschedese verde diging, versterkt met halfbacks en bin- nenspelers, zich tegen de hartstochtelij ke stormlopen van de Haarlemse aanval. Na tien minuten moest doelman Gerbe rink de bal uit z'n netten halen toen hij na diverse prachtige saves, eenmaal „mis" stompte en de Racing-aanhang re den tot juichen kreeg. Fe] bleef RCH aanvallen, even fel verdedigde Enschede zich totdat een kwartier voor het einde de beslissing viel zoals we hierboven reeds beschre ven. Koster maakte het tweede doel punt.. Oosterbaan schoot nummer drie hard langs Gerberink en de hard zwoe gende De Wette bracht de eindstand op 41. De gemiste kansen in het laatste kwartier zullen we maar vergeten ehalve in de eerste is het ook in de tweede klas voor de topclubs geen onverdeeld gunstige dag geweest. Er waren verschillende bijzonder belangrijke wedstrijden tussen de leidende ploegen en ook daaraan is het te wijten, dat er onder de allerbesten van de verschillende afdelingen nogal wat slachtoffers vielen. Tot de belangrijkste behoorden HVC, dat op het ongenaakbare Birkhoven met 10 de eer aan de Stormvogels moest laten, VUC, dat met 22 maar half tevreden terug keerde van zijn bezoek aan Unitas, Vriendenschaar, dat thuis tegen DFC óók al met een draw ge noegen moest nemen, en Internos dat met I0 capituleerde hij zijn rivaal Dosko. Voeg daarbij dat Hoogezand thuis de winst niet kon behalen tegen de hekkesluiter Musselkanaal, dat Groene Ster 33 speelde met Wiihelmina, dat De Baronie in Middelburg met 72 werd afgedroogd, dat TEC zijn voornaamste belager Be Quick versloeg en dat Kerkrade hetzelfde deed met Waubach, dan is het duidelijk, dat zich dit weekeinde in de bovenste regionen van de tweede klas zo een en ander heeft afgespeeld. Tot de ongenaakbaren behoorden Heracles, dat tegen Eilermark zijn ongeslagen record met 4—0 handhaafde, en Helmondia, dat zijn leidersplaats behield, door nummer drie van de ranglijst, DESK, maar liefst met 8—0 af te drogen. Volendam verloor met 21 bij ZVV. West 1 A: Weetfrisia—ZFC 2—2, HVC— Stormv. Q—1. Baarn—HFC 2—0, OSV—WA 12, AFCAlcm. Victrix 7—2. In de Noord-Hollandse korfbalcompe titie der eerste klassers heeft vVester- kwartier zich gemakkelijk aan de kop weten te handhaven, doordat het bij Luto met 112 zegevierde. De voor sprong van de Amsterdammers groeide zelfs tot vier punten, doordat Blauw Wit de belangrijke wedstrijd tegen Koog-Zaandijk met 4—3 wist te winnen. Met 43 behaalde ook Swift de over winning en wel in de belangrijke wed strijd voor de onderste plaatsen bij DED. Rhoda handhaafde zich in de kop groep door Archipel met 115 te be dwingen. Westerkw. BI. Wit K.-Zasnd. All. Weerb. Rohda 14 Swift 8 5 10 Archipel 8 4 10 DED 7 3 8 8 Luto 8 2 De Nederlandse dames-zwemploeg heeft evenals te Kopenhagen ook in het Zweedse stadje Lund fraaie successen behaald al waren de tijden, welke wer den gemaakt, niet zo mooi als die in de Deense hoofdstad. Geertje Wielerpa won de 100 m rugslag in 1.13.4 gevolgd door Joke de Korte, die 1.17.5 nodig had. De 200 m schoolslag werd een overwinning voor de vlinderslag zwemmende Nel Garritsen in 2.58.5. Wies Vaessen won het nummer 100 m vrije slag in 1.08.4. De 400 m vrije slag werd een zege voor Irma Schuhmacher in 5.21.6. Tenslotte werden de Nederlandse meisjes eerste op het nummer 3 x 100 m wisselslag estafette. De renbaan Duindigt heeft tien pro cent van de totalisator en alle entree- géiden van Zaterdagmiddag, fn totaal f 6.000, ter beschikking gesteld van hét Rode Kruis, het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis, de dierenbescherming, de kankerbestrijding en de bloed transfusiedienst (Van onze sportcorrespondent) ASSEN, 4 Nov. Een fout van doelman De Jonge van Achilles heeft Blauw Wit een geflatteerd resultaat doen behalen tegen de Assenaren. Wimmers kon hier door het enige doelpunt van de wed strijd scoren. Verdere treffers waren beide ploegen niet waard. Aanvallend bleef het spel te ver ireneden peil. Blauw Wit begon de strijd met veel machtsvertoon, dat echter alleen een aantal hoekschoppen opleverde en ver der goed was voor de herinnering. Want na het eerste offensief nam de goede indruk van de Amsterdammers met de minuut af. Achilles verkreeg zelfs een licht overwicht, dat gedurende de gehele eerste helft behouden kon blijven. Deze veldmeerderheid ging echter niet gepaard met schotvaardigheid en doorzettingsvermogen. Achilles bleef bij, dikwijls goede, combinaties, maar liet Blauw Wit voldoende keus, tij dig in te grijpen. Vooral midvoor De Boer had voor de thuisclub een gro te steun kunnen zijn. Nu bleef het voor Van Raalte slechts bij een en kele gevaarlijke bal en een redding van Boonkamp op de doellijn bij een schot van Hoogenbirk. Tot dergelijke prestaties kwam Blauw Wit zelfs nauwelijks. De ploeg speelde zonder inspiratie en zonder voldoende samenhang, zodat de gasten alleen ver dedigend tot een goed resultaat kwa men. Na de rust kwam Scherpenzeel alleen voor De Jonge, doch de scoringskans was ook ditmaal te moeilijk, mede door goed reageren van de Asser doelman. Het elftal van Zuid Nederland, dat Zondag 11 November a.s. in het BVV- stadion te Den Bosch tegen Luxemburg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Saris (BW); achter: Bakers (PSV) en Van der Sluys (BW); midden; Klaas- sens (VVV), Smeets (Juliana) en Huy- bregts (BVV); voor: Sijbers (VVV) Ben- naars (DOSKO), Van Melis (Eindhoven), Franssen (PSV) en v. Overbeek (BVV). Reserves: Steiger (PSV), Tebak (Eind hoven), Heger (VVV) en Carlier (VVV). Naar wij vernemen zal een speciale commissie, ingesteld door het bestuur van de K.N.V.B. en bestaande uit drie personen, zich bezig houden met het pro test, door Emma ingediend naar aan leiding van de bijzondere omstandighe den, welke zich onlangs bij de compe titiewedstrijd tussen V.V.V. en Emma hebben voorgedaan. Naar bekend was de scheidsrechter van deze ontmoeting in de tweede helft onwel geworden. Na geruime tijd wachten kon de ontmoeting worden hervat onder leiding van een plaatsvervanger. Emma wilde slechts onder protest verder spelen. Verwonderlijk was het daarom, dat een reactie even later verkeerd was. Bij een vrije schop van Wimmers stond De Jonge voor zijn doel opgesteld, waardoor hij door de zuivere boogbal verrast werd (01). Even leek Blauw Wit hieruit inspira tie te krijgen, maar de zwakke voor hoede beperkte de mogelijkheden zoda nig, dat de terugslag spoedig volgde. Toen werd alles weer bij het oude met de beste kansen voor Achilles. Blauw Wit liet het bij een buitenspel doelpunt van Tolmeyer. De Amerikaanse ploeg voor de Winter spelen te Oslo zal meer dan 90 personen omvatten, als volgt verdeeld over de ver schillende nummers: ski 37, bobslee 17. hardrijden op de schaats 10, kunstrijden 12 en ijshockey 17. Voor het hardrijden zijn o.m. aangewezen Ken Henry, John Werket. Bob Fitzgerald, Chuck Burke, Gene Sand- vig, Pat McNamara, Don McDermott en Al Broadhurst. De voorzitter van ,,Komite Olimpiade In donesia" sultan Hamengku Buwono, ver klaarde dat het in de bedoeling ligt om waarnemers te zenden naar de aanstaande Olympische Spelen te Helsinki 1952. Op een vraag of Indonesië thans rijp is voor er kenning door het Internationaal Olympisch Comité, antwoordde de sultan bevestigend. HVC B 12 AFC 8 7 Stormv. 7 10 HFC G C ZFC 8 10 Baarn 7 6 Westfrisia 8 8 Alcmaria 7 3 WA 'i 7 OSV 7 3 Helder 8 7 B: HRCSpartaan 20, SchotenHercu les 00, KFCZeeburgia 32, DWVKen- ZVVVolendam 21. nemers 21, KFC DWV Zeeburgia Volendam HRC ZVV 9 16 9 12 9 10 7 9 8 9 8 3 Kennemers UW Spartaan Hercules Schoten 7 7 8 7 8 4 8 4 8 2 West II A: HVV—RFC 1—1, VCS—Velox 14, Vriendensch.DFC 44. Fortuna— Neptunus 22, CVVON A 33. Vriendensch DFC RFC EBOH Fortuna CVV 8 12 8 11 8 11 8 10 8 8 9 8 Velox 8 7 ONA 7 6 VCS 3 5 Neptunus 8 5 HVV 7 3 B: Fluks—Quick 00, GoudaLeerdam 40, CoalExcelsior 01, Unitas—VUC 2—2, VUC 8 13 Coal 9 11 Unitas 3 10 Excelsior C 9 Scheven. 7 8 Fluks 8 8 Noord A: ZwartemeerHZC 20, Ni~ator Houtigehage 4—1, MSC—VFC 1—1, Zwaag- westeindeAlcides 22, PECLSC 32, FrieslandEmmen 0—4. Quick 8 8 Overmaas 8 6 Gouda 9 6 uvs 7 5 Leerdam 8 4 PEC 3 15 FVC 8 8 Zw.w. einde 9 13 Alcides 8 8 Nicator 8 11 MSC 9 Emmen 9 10 HZC 9 5 LSC 9 9 Friesland 7 4 Zwartemeer 9 9 Houtigeli. 8 4 B: Hoogez.Musselk. 22. Veendam— BNC 1—3. GRC-WVV 1—1, Noordster—FVV 51, HSCMuntendam 10, Appinged. Veelerv. 14. Hoogezand 9 HSC Noordster WW Veelerveen BNC 3 Veendam GRC Muntendam FVV Appingedam Musselkan. Oost A: Rigtersbl.Sallandia 2—1, NEO— Achilles 31, HengeloLabor 50, Heracles —Eilermark 40. ZACBorne 1—0. Heracles 9 18 Labor 9 8 Tubantia 9 13 Sallandia 8 7 Hengelo 9 12 Borne g 7 Achilles 10 11 Rigtersbl. 10 1 Eilermark 3 0 UDI 9 5 ZAC 8 8 NEO 3 3 B: :Arnh. BoysDier. Boys 34, TEC Be Quick 1—0. SCH—Ede 1—1, WVC—Rob. et Velocitas 11, AZCRheden 10, Doe- tinchemWAVV 50. TEC Be Quick Arnh. Boys Dier. Boys Doetinchem Ede Zuid 1 A: SartoWiihelmina 1—1, TOP— RKTVV 2—1. SET—Spechten 0—0, He.mon- dia—DESK 8—0, De Valk—Veloc 3—3. 8 14 WVC 9 9 9 11 Rob. et Vel. 3 8 9 10 WAVV 9 6 9 11 Rheden 9 6 9 ïl SCH 3 5 3 10 AZC 9 5 Helmondia TOP Spechten DESK Woensel Veloc 8 14 9 14 9 12 -9 11 8 10 •9 10 Wilhelm. SET Sarto De Valk RKTVV Zwaluw. B: R. Wit—MOC 3—2, RAC—Vlissi ngen 21, TerneuzenAlliance 52, GoesTSC, 2—3, Middell ternos 10. DOSKO Internos I Middelburg TSC Baronie Terneuzen Zuid II A: RKONS 3—1, BSV—RKHBS 3—1, Gr. Ster —Wilhelm. '08 3—3, Sportcl. Irene—Hoer-s- broek 31. Baronie 72, DOSKOIn- 9 15 RAC 9 9 9 13 Rood Wit 8 7 9 12 Alliance 9 5 8 11 Goes 3 4 9 10 Vlissingen 9 1 9 10 RKBSV WH 2—1, Kimbria Gr. Ster WH Kimbria RKONS Sc. Irene Hoensbroek 14 12 12 11 9 7 Wilhelm. '08 3 7 De Ster 8 7 RKBSV 8 5 BSV 8 4 RKHBS 8 2 B: Kolping—Heer 0—3, Spc. mania 1—-1. Wit Zw.—Heksenb. radeWaubach 2—1, Heer 8 12 Kerkrade g 12 Helmond 3 n Sc. Emma 8 10 Waubach 9 10 Blerick 8 8 EmmaAl~ 2—1, Kerk- BlerickHeerlen 5_ -2. Heksenberg 8 7 Almania 8 G Wit Zwart 8 Kolping 8 4 Heerlen 9 4 AMSTERDAM, 4 November. Wij geloven dat Theole nog niet zo dicht bij het behalen der beide punten is ge weest als deze middag. Want de Tiele naren stonden op een ogenblik, juist toen zij de leiding hadden genomen, tegenover een totaal ontredderde DWS- verdediging. Hadden ze toen een tweede goal gescoord, de Amsterdam mers waren de slag niet te boven ge komen. Maar de tweede goal kwam niet, ivat we wijten aan het systeem dat de Tielenaren speelden. Midvoor Stam, een speler met een flink schot in de benen, speelde namelijk achter zijn voorhoede. Was de bal voor het DWS-doel dan ontbrak hij. Van Eist, de goed spelende rechtsbinnen van Theole, moest het nu alleen opknappen en dat was voor hem te moeilijk. In valler Lelyveldt speelde een goede par tij en zorgde voor het Tielse doelpunt. Achter was aanvoerder Soetens niet voldoende. DWS begon zeer zelfbewust. De voor hoede miste echter het doorzettingsver mogen en kwam daardoor zelden tot een schot. Opmerkelijk was het dan ook dat de goed gerichte schoten uit de middenlinie kwamen, namelijk van de voet van Wiertz. Hendriks stopte ze echter fraai. Het eerste gevaar kwam van Van Eist. Op het beslissende ogen blik werd hij geattaqueerd door Kil. De scheidsrechter liet doorspelen, daar Van Eist de bal behield. Hij was echter uit zijn balans gebracht en schoot naast. Het open spel der Tielenaren rukte de DWS-achterhoede uit elkaar en na twintig minuten kwam de eerste goal. Stam plaatste een vrije schop tegen Fanger ver voorbij de tweede paal, waarop de snel naar binnen komende Lelyveldt rustig inschoot. Na 25 minu ten was het echter weer gelijk. Buiten het strafschopgebied kreeg Dijkstra de bal vrij en met een prachtig schot scoorde hij DWS' eerste punt. Na rust was het spel vaak verdeeld. De Tielenaren hadden de wind nu tr» de rug. maar volhardden in hun sys teem en daardoor bleven de doelpunten aan hun kant uit. Gelukkiger was DW8. Vier minuten na rust belandde de bal bij Fitters. Niemand van Theole g"> zich de moeite aan te vallen. De rechts buiten loste een tam schot, dat naast zou zijn gegaan als Dijkstra de bal van richting had veranderd (21)- Het feit dat het de laatste tijd nogal eens is voorgekomen dat de scheidsrech ters bij Engelse leaguewedstrijden twij felachtige beslissingen namen wanneer het er om ging of de bal al dan nie de doellijn was gepasseerd, heeft bij ve e Engelse voetballiefhebbers de vraag op geworpen of het niet wenselijk is doe rechters aan te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 4