Verklaring Westerse Drie en Turkije het Midden-Oosten „Van grote betekenis voor vrije wereld" Mossadeq terug naar Perzië Gevolgen van zware regenval Aardverschuiving in Italië r Doha te water gelaten CHURCHILL IN JANUARI NAAR WASHINGTON Men weet niet welk er in Korea heerst" een ellende Gestolen auto bracht ongeluk J Peron weer president Fransen veroveren Chobin 300.000 kippen te Horst bedreigd RAFFINADERIJ te Aden Grotere samenwerking en financiële hulp punten van bespreking Tot hoofd en hart Eden en Schuman zijn het eens Victoria ontslaat 190 werknemers Ongewenst bezoek in stokerij Het weer OVERSTROMINGEN IN ZWITSERLAND EENVOUDIG AFSCHEID OP SCHIPHOL MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25224 Donderdag vertrek uit VS. Voor de eerste maal stemmen ook de vrouwen „Alle gestelde doelen in Indo-China bereikt" Indonesische politie verricht huiszoeking In het hoofdkwartier van communistische partij Pseudo-vogelpest Bouw wordt overwogen rv Kashmir in Veiligheidsraad Besprekingen worden verlengd Resolutie aangenomen Voorbereiding R.T.C. met de West ZUSTER F. v. d. PLAS VOOR TWEEDE MAAL VERTROKKEN JONGEN VALT IN IJMUIDERHAVEN Gevolg van stopzetting uitvoer naar Engeland IN NIJMEGEN WOEDT VLEESOORLOG Ondergang van menige jslager gevreesd Ondersoek duurt voort Naar fraude bij Luchtmacht* aanschaffihgsdienst In volle vaart tegen boom Plesierritje kost één dode Vluchtelingen uit observatie huis stelen jenever fee MORRIS fiefoie jeu &uj! HARRIS TWEEDJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Stumpbkisstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciosstr. 27. tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5-30 uur 's avonds 21544 Directeur: 3. 3. W. Boerrigter. Hoofdredacteur Drs. H. W M. van Ren. Wnd. hoofdredacteur: W. Severm. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mitHmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per nun.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 42 cents per week. f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaaL VERDEDIGING VAN De regeringen van Frankrijk, Engeland, de Verenigde Staten en Turkije hebben Zaterdag een gezamenlijke verklaring over de verdediging van het Midden- Oosten uitgegeven- In deze verklaring, die reeds is overhandigd aan de regerin gen van alle landen in het betrokken gebied wordt gezegd, dat de verdediging van het Midden-Oosten „van grote betekenis is voor de vrjje wereld" en alleen kan worden verwezenlijkt door de samenwerking van alle betrokken landen. Het bereiken van een toestand van vrede en veiligheid zal het gebied sociaal en economisch ten goede komen, aldus de verklaring. De regeringen, die de verklaring hebben uitgegeven, zeggen, dat de opperbe velhebber van de voorgestelde organisatie in geval van oorlog alle troepen zal leiden, die tot zijn beschikking staan. Hieraan wordt echter toegevoegd, dat het plaatsen van nationale troepen onder het commando van de opperbevelhebber „geen vereiste" voor het toetreden tot de organisatie is. De troepen, die onder het opperbevel zijn geplaatst, zullen slechts met toestemming van de betrokken regeringen worden verplaatst. De verhouding tussen iedere deelnemende staat en het hoofdkwartier zal op voet van gelijkheid zijn Het hoofdkwartier zelf zal de schakel vormen met niet-deelnemendc regeringen- De drie andén van het Britse Ge menebest, die bij het plan betrokken zijn Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika hebben de verklaring niet mede-ondertekend. Het is mogelijk, dat deze landen afzonderlijke verklarin gen zullen uitgeven. Van diplomatieke zijde wordt door U.P. te Washington vernomen dat pre mier Mossadeq van plan is a.s. Donder dag naar Perzië terug te keren, vastbe sloten om de Perzische olie-industrie zo goed mogelijk te besturen zonder bui tenlandse hulp. Zowel aan Perzische als aan Britse zijde heeft men maar weinig hoop dat een regeling van het oliegeschil tot stand zal komen. Woensdag zal Mossadeq een redevoe ring houden voor de Amerikaanse Na tionale Persclub. Hij zal dan een over zicht geven van de houding van zijn land- De Perzische ambtenaren zouden vandaag één uur het werk neerleg gen als protest tegen het besluit van de minister van Financiën om dit jaar, met het oog op de moeilijke fi nanciële positie van het land, geen Nieuwj aarsgratificaties uit,, te keren Naar officieel te Teheran bekend is gemaakt, heeft voorts de Perzische regering het Internationale Valuta fonds telegrafisch verzocht een lening van 8.7 millioen dollar te verstrek ken, welk bedrag overeen komt met de gelden, die door Perzie bij het fonds zijn gedeponeerd. Het bedrag zal in drie jaar worden terugbetaald met een rente van 0,75 procent. De Perzische waarnemend premier, Baqir Kazemi, heeft Zaterdag meege deeld, dat de regering de studenten aan de universiteit van Teheran voortaan zal verhinderen deel te nemen aan eni ge politieke actie. De autoriteiten sloten de universiteit een week geleden, n.a-v. een botsing tussen communistische en anti-communistische studenten. Sirenegeloei weerklonk te Buenos Aires vanmorgen vroeg, toen reeds vast stond dat Peron was herkozen als pre sident, hoewel ten gevolge van een hevige tropische storm de einduitslag ten gevolge van afgebroken verbindin gen niet vele delen van het land nog niet kon worden opgemaakt. Volgens 'n onofficiële telling van vanmorgen was de verhouding: Peron 1.013.188; Balbin 514.896. Toen de eerste uitslagen binnen kwa- cn, was er nog betrekkelijk weinig ^er-schil tussen Peron en Balbin, want ÖJe uitslagen waren afkomstig uit hoofd stadsdistricten. die steeds een radicaal- gezinde bevolking hebben gehad. Peron had voor de aanvang van de Verkiezingen al voorspeld dat hij een veel grotere stembusoverwinning zou behalen dan in 1946, omdat dit jaar voor bet eerst vrouwen aan de algemene ver kiezingen deelnemen. Hevige stormen woedden op de ver kiezingsdag boven Buenos Aires en el ders in het land. Tal van telefoonver bindingen werden verbroken. Parachute-troepen hebbfen Zaterdag stad Chobin. 55 kilometer ten Zuid westen van Ham* (Indo-China) ver overd- Dit was het resultaat van een offen sief, dat Zaterdag in alle vroegte door Franse en Vietamese troepen werd geopend 0m Chobin te omsingelen. Generaal de Lattre de Tassigy, de Franse opperbevelhebber in Indo- phina, heeft medegedeeld, dat een ge bied van 600 vierkante kilometer op de Yietminh veroverd werd. Hij zeide, dat he strijdkrachten van de Franse Unie alle gestelde doelen bereikt hadden. België Op 26 November zal te Brus sel een emigratieconferentie worden ge houden, waaraan twintig landen zullen deelnemen. Amerika De Amerikaanse minister Van het leger, Frank Pace, heeft Zater- \?a? m speciale commissie van de N.A.T.O. medegedeeld, dat de Ver. Sta- en op het ogenblik niet voornemens ijn nog meer Amerikaanse troepen naar *>Wopa te zenden. In Perzische politieke kringen is de viermogendhedenverklaring betreffen de de verdediging van het Midden-Oos ten weinig gunstig ontvangen Perzië wil een politiek van strikte neutraliteit voeren. Men gelooft voorts niet, dat het Turk se leger veel betekent voor de verdedi ging van zijn nabuurlanden, in het bij zonder Perzië, aldus meldt A.F.P. De premier van Syrië, Hassan El Hakeem, heeft Zaterdag officieel het ontslag van zijn kabinet aan president Hashem Elatassi aangeboden. Hij ver klaarde op een persconferentie, het niet eens te zijn met de rede, op 23 October door de minister van Buitenlandse Za ken in het parlement, over het defensie- voorstel der vier mogendheden ge houden. Azzam Pasja, secretaris-generaal van de Arabische Liga, heeft te Parijs ver klaard, dat de verklaring der vier mo gendheden over het commando voor het Midden-Oosten in strijd is met de prin cipes van het Handvest der Verenigde Naties. Ook hield de verklaring geen rekening met het bestaan van de Ara bische Liga. De Indonesische politie heeft Zater dagochtend huiszoeking verricht in het hoofdkwartier van de Partai Kommunis Indonesia te Djakarta. Ook heeft de douane bij aankomst van enige Indone sische vertegenwoordigers, die naar het jeugdfestival te Berlijn waren geweest, koffers met lectuur, foto's e.d. in beslag genomen, welke koffers aan de be voegde autoriteiten voor nader onder zoek werden overhandigd. De pseudo-vogelpest breidt zich in de omgeving van Horst (L.) nog steeds uit. Zeven duizend kippen op 26 bedrijven zijn reeds ziek of besmet. De ziekte kan ruïnerend werken in Horst als een der grote kippencentra: ongeveer 300.000 kippen worden bedreigd. In de ge meente Horst bedraagt de waarde van het pluimvee 3.000.000. Het Arabische Nieuwsagentschap heeft Zaterdag bekend gemaakt, dat de bouw van een raffinaderij te Aden overwogen wordt. Deze raffinaderij zou een capaciteit van vijf millioen ton geraffineerde producten per jaar hebben. In geheel Noord-Italië heeft het Zondag onafgebroken geregend waardoor ver scheidene aardverschuivingen zijn voorgekomen. Verschillende wegen zijn onbegaanbaar en de schade aan steden en gewassen loopt in de milliarden lires. Naar verluidt hebben 35 personen het leven verloren in Noord-Italië tengevolge van de ergste natuurramp die dit giebied ooit heeft getroffen. Het aantal doden zal waarschijnlijk echter nog stijgen. De zwaarste materiële verliezen werden geleden in Genua waar veischeidene fabrieken zijn ondergelopen door de stij ging van de Bisagno en Polceverg. Tussen Milaan en Genua zijn de spoorver- binding'èn tengevolge van aardverschuivingen onderbroken. In de buurt van de stad Ceci is een hele berg in beweging, hetgeen een ontzaglijke catastrofe tot gevolg zou kunnen hebben. Ita- een van Reddingsploegen zijn thans in de weer om tweehonderd personen, die nabij Vintaglio, een plaats in de liaanse provincie Novara. door overstroming geïsoleerd zijn, noodvoorraden te voorzien. Het Zwitserse kanton Tissino in het Zuiden van het land wordt op het ogen blik opnieuw bedreigd met een overstro ming, de tweede binnen drie maanden. De steden Lugano, Locarno en Ascona zijn gedeeltelijk onder water gelopen, tengevolge van het buiten hun oevers treden van het Lega Maggiore en het Meer van Lugano. Beide meren zijn on- Zaterdagmiddag liep, onder het geloei van sirenes op het if; IJ, het motortankschip „Doha" te water van een van de werven van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Een harmonie speelde het Wilhelmus en de Marseillaise. Voor dat het schip in zijn element gleed, zegende havenaalmoezenier B. Haanen het schip, dat gebouwd is voor rekening van de Franse rederij „Compagnie Navale des Pétroles" te Parijs. Ook de oud-hoge-commissaris in Indonesië, de heer F. de Boer, directeur van de Ned. Dok- en Scheepsbouwmij., en burge meester d'Ailly waren bij de plechtigheid aanwezig. Ter herdenking van de 34ste verjaardag van de revolutie hebben de Russen te Berlijn een krans gelegd bij het Russische Oorlogsgedenkteken op de Char- lottenburger Chaussee. Op weg naar dit getekenteken marcheert een Russisch detachement onder de Brandenburger Poort de Britse sector binnen. geveer zeven voet gestegen als gevolg van practisch ononderbroken regens in de afgelopen week. Tot dusver is geen melding gemaakt van verliezen aan men senlevens, doch de schade tengevolge van de overstromingen en de zware re genval wordt geschat op honderddui zenden francs. Verscheidene wegen zijn onbegaanbaar. De Zwitserse Spoorwegen hebben bekend gemaakt, dat een van de twee sporen door de St. Gothard door een f aardverschuiving is versperd. Zaterdag is te Parijs de Veiligheids raad onder voorzitterschap vandr. Ting- foe Tsjang (China) bijeengekomen om de Brits-Amerikaanse resolutie over Kashmir te bespreken. De resolutie doet een beroep op de vertegenwoordiger van de V.N. voor Kashmir, dr. Frank Graham (die op het ogenblik in een ziekenhuis te Parijs verblijft) om de besprekingen met India en Pakistan met zes weken te verlengen. Met negen stemmen vóór en één onthouding heeft de Veiligheidsraad de Brits-Amerikaan se resolutie aangenomen. De heren Van der Grinten, Van Schaik en Van Helsdingen, die op Cu rasao besprekingen zullen voeren ter voorbereiding van de R.T.C. met de West, zijn aldaar aangekomen. Ook de voorzitter van de Surinaamse regerings raad. de heer Buiskool, en de verte genwoordiger van Suriname in Neder land, de heer Pos, zijn in Willemstad gearriveerd. (Van onze verslaggever) Knipogend met zijn boordlichten vertrok Zondagavond de gecharterde K.L.M.- ConsteRation „Soerabaja" met 52 Korea-vrijwilligers en één vrijwilligster van Schiphol naar de uiteindelijke bestemming: Tokio. Alsof het een snoepreisje naar Parijs gold inplaats van een jaar vechten in Korea zo simpel en rustig was even tevoren het afscheid in de stationswachtkamer geweest, waar de jonge mannen hun laatste maaltijd op vaderlandse bodem hebben genoten. wils Korea te veehten", zo besloot zij, waarna ze welgemoed en vol idea- De enige vrijwilligster was zuster F. v. d. Plas, één van' de vijf leden van het Nederlandse Vrouwen Hulpkorps in Korea. „De mensen weten niet welk een verschrikkelijke ellende er in Korea heerst", zo vertelde zij ons. Maar ze ging toch maar voor de tweede keer, na nauwelijks drie weken met verlof in Nederland te zijn geweest. „Het is be slist nodig, dat ik ga", zo zeide zij ver der. „Men komt er hulp te kort." Nog op de dag van haar vertrek uit Korea: 15 October, waren er tien doden en zes tig gewonden onder onze jongens daar gevallen. En Korea is dan ook niet te vergelijken met Indonesië, waar ze een jaar had vertoefd alvorens een jaar in Korea door te brengen. Ze ging nu weer voor een jaar, net als de anderen, en zij verwachtte nu aan het front te zullen komen. Tot dusver had zij achter het front in een van de grote hospitalen met 1500 ge wonden gewerkt. Het gaat hier niet alleen om verpleging, maar vooral ook om sociaal werk voor de soldaten. En met grote trots vertelde zij, dat in Korea gebleken is, dat de verpleeg stersopleiding in Nederland tot de beste in de gehele wereld behoort „De waardering voor ons werk daar is zeer groot, alleen de Nederlandse be volking begrijpt niet, wat het zeggen lisme het vliegtuig binnenging. Er was nog een vrijwilliger, die voor de tweede maal vertrok: de Amsterdam se sergeant C. J. Hagers, onlangs ge wond uit Korea teruggekeerd, maar nu weer geheel hersteld. En de anderen, die voor het eerst vertrokken, mengden idealisme om wat er in Korea op het spel staat, onder pessimisme omtrent hun. toekomst in Nederland. Vrijwel allen waren oorlogsvrijwilligers en had den er drie of vier jaar „Indonesië" op zitten. En konden het hier niet goed rooien. De commandant van het deta chement, de le luitenant L. T. Walboom. drukte het zo uit: „We zijn soldaten, we gaan vechten voor een goede zaak Bovendien wilde hij als beroepsmilitair ervaring opdoen om dit aan de door hem op te leiden manschappen te kun nen doorgeven. Er waren veel Limbur gers en Brabanders onder hen en ook een Fries, die gehoord had, dat het in Korea dikwijls 20 graden vriest. „Maar aan kou ben ik als Fries wel gewend", merkte hij op. In Januari a.s. zullen nog een paar honderd Korea-vrijwilligers vertrekken, onder wie een dozijn, dat pas in October is gerepatrieerd. Afscheid van de vrijwilligers voor Korea; als gold het een plezierreisje naar Parijs I Weinig mensen zijn rechtvaardig tegenover de verdiensten van anderenj Het Witte Huis heeft Zondag bekend gemaakt, dat president Truman waar schijnlijk in Januari te Washington de Britse eerste minister, Winston Chur chill, zal ontvangen. Joseph Short, perssecretaris van het Witte Huis, heeft aan journalisten ver klaard, dat Churchill deze ontmoeting had voorgesteld en dat Truman zich hiermee eens had verklaard. Op het ogenblik worden, naar A.P uit Washington meldt, te Londen en Parijs voorbereidende besprekingen ge houden. waaraan ook wordt deelgeno men door Acheson en Eden. Britse en Amerikaanse diplomaten te Washington zijn van oordeel, dat Chur chill zal worden uitgenodigd een geza menlijke zitting van het Congress toe te spreken, en dat hij deze uitnodiging za aanvaarden. Naar het oordeel van hooggeplaatste ambtenaren te Washington zal Churchill de volgende drie gedachten ter sprake brengen: 1. De samenvoeging tussen de V.S. en Groot-Brittannië moet groter worden. De samenwerking moet tot uiting ko men in een veelvuldige uitwisseling van gedachten tussen de politici der beide landen. Volgens dezelfde kringen zou Chur chill in dit verband ook willen spreken De Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden heeft te Parijs aan de pers meegedeeld, dat over alle internationale vraagstukken, die hij met zijn Franse collega Robert Schuman heeft bespro ken, overeenstemming bestaat. Uit gewoonlijk welingelichte kringen verluidt, dat de ministers o.m. hebben gesproken over de politiek ten aanzien van Duitsland, het Midden-Oosten en de Sovjet-Unie. Eden zou volgens deze kringen in nog duidelijker termen dan zijn voorganger Herbert Morrison heb ben verzekerd, dat de Britse regering Frankrijk zal steunen bij de plannen voor de totstandbrenging van grotere eenheid in Europa. Zonclag is te IJmuidon de 9-jarige W. S„ die met twee kameraadjes aan de Vissershaven speelde, bijna 't slachtoffer geworden van zijn eigen onvoorzichtig heid. Hij stond met één voet op de ka de en duwde met de andere een ge meerde trawler van de walkant at Het ging goed totdat zijn voet van het schip afgleed, waardoor hij zijn evenwicht verloor en in de haven viel. Een van de kameraadjes, die vlak bij de haveiï woont, rende naar huis en waarschuwde zijn vader. De man vond de jongen drij vende in de haven en bracht hem met een reddingshaak op het droge. De jongen was echter reeds bewusteloos, maar een employé van het Staatsvissers- havenbedrijf paste met succes kunstma tige ademhaling toe. De jongen is, na door dokter J. de Vries onderzocht te zijn, per ziekenauto naar huis gebracht en daar met warme kruiken onder de wol gestopt. Palestina Lt.-gen. Riley, de bemid delaar der V.N. in Palestina, heeft Za terdag gerapporteerd, dat hij, er niet in geslaagd is een einde te maken aan het geschil tussen Israël en Syrië over het bestuur over de gedemilitariseerde grenszone. In een ander rapport merkte hij op. dat Israël en Egypte nog steeds in conflict zijn over schendingen van de wapenstilstandsovereenkomst in het ge bied van Gaza. over de Engelse economische tekorten en de wens van Groot-Brittannië, finan ciële hulp van de V.S. te vragen. 2. Churchill is van mening dat zijn land een grotere stem behoort te hebben in kwesties van buitenlandse politiek, waarin beide landen betrokken zijn 3. Er moet een methode gevonden worden om de betrekkingen tussen het Westen en Rusland te verbeteren. De Amerikaanse democratische sena tor Kenneth McKellar, voorzitter van de Commissie voor de Toewijzingen, heeft Zaterdagavond te Washington ver klaard te hopen, dat Churchill geen ex tra financiële hulp van Amerika zal vragen. Tengevolge van de nieuwe beperkende importbepalingen waardoor de uitvoer van biscuit naar Engeland is stopgezet heeft de directie van N.V. Victoria bis cuit- en chocolade-fabriek te Dordrecht zich genoodzaakt gezien honderdnegen tig werknemers, van wie honderd vrou wen en negentig mannen, ontslag aan te zeggen. De ontslagen gehuwden en kostwin ners krijgen hun loon tot 1 Januari en de andere tot 1 December uitbetaald. Het aantal ontslagenen is tot deze groep be perkt gebleven daar men hoopt binnen kort de export naar Engeland te hervat ten. Anders zou men een nog groter aan tal ontslagen hebben aangezegd. Behoorde Nijmegen eerst tot de ste den met hoge vleesprijzen, thans slaat de weegschaal naar de andere kant over. Een slager drukt de prijs bijna tot onder de waarde van de veemarkt, waar de runderen (o.a. in Den Bosch) ongeveer f 1.50 per pond deden. Men vreest, dat deze vleesprijzenoorlog dc ondergang gaat betekenen van menige slager, die niet voldoende bedrijfska pitaal ter beschikking heeft. Enige maanden geleden zijn er, zoals men zich zal herinneren, bij de lucht- machtaanschaffingsdienst onregelmatig heden aan het licht gekomen, die am. hebben geleid tot de arrestatie van het hoofd van deze dienst, luit.-kolonel B. Het onderzoek in deze zaak is nog steeds gaande. Daardoor is nog geen beslissing genomen ten aanzien van een strafvervolging. In de nacht van Zaterdag op Zondag Is in de omgeving van Necde op de rijksstraatweg NeedeZutphen een auto in volle vaart tegen een boom ge reden en vrijwel geheel vernield. Een van de inzittenden, de negentienjarige. L. N. nit Almelo, werd zo zwaar ge wond, dat hij kort na het ongeval over leed. De bestuurder, de achttienjarige rij wielhersteller G. R.. kwam er met lich te verwondingen af. De laatste, die vol gens de politie sterk onder de invloed van sterke drank verkeerde, trachtte te vluchten, doch omstanders grepen hem en leverden hem aan de politie over. Achteraf bleek, dat de auto was ge stolen uit een garage te Almelo. Nadat de beide jongelui in verschillende Al melose café's borrels en biertjes had den gedronken, rees het plan om er met een auto tussen uit te trekken. Zij gin gen naar een wat achteraf gelegen ga rage, waarvan de deuren werden gefor ceerd, en tcozen hier een auto uit. welke toebehoorde aan de heer J. P. Zij reden naar Hengelo en Enschede, waar ver schillende café's werden bezocht. Toen het hun ook hier niet beviel, besloten zij naar Zutphen te gaan met het boven omschreven gevolg. De bestuurder van de auto verklaar de aan de politie, in totaal acht borrels en glazen bier te hebben gedronken. Voorts bleek dat het reeds de vierde maal is; dat R. en N. een auto wegna men om een ritje te gaan maken. R. heeft reeds drie veroordelingen voor dit „plezierrijden" achter de rug. (Van onze correspondent) Bij de wijn- en likeurstokerij van de firma Land en Co. aan de Postweg te Veendam is een inbraak gepleegd waar bij alcoholische dranken zijn gestolen. Hieraan hebben zich schuldig gemaakt drie jongelieden die dezer dagen ge vlucht waren uit het Observatiehuis van Pro Juventute te Groningen. De vluch telingen stalen in Eelderwolde twee fiet sen. Hiermede reden ze in de richting van Veendam. In Veendarrr pleegden ze toen de inbraak. In het veld achter de Molenstreek hebben ze daarna een deel van de alcoholische dranken genuttigd, een ander deel werd achterbladen. Toer zijn ze in de richting van de Duitse grens gegaan, doch te Vlagtweöde werden de vluchtelingen door de politie aangehou den. Onmiddellijk werden ze terugge bracht naar Groningen, alwaar ze een volledige bekentenis hebben afgelegd. Advertentie ARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Brazilië De voorzitter van de Ame rikaanse Commissie voor Atoomenergie. Gordon Dean, heeft Zaterdag te Rio de Janeiro verklaard, dat de Amerikaans- Braziliaanse besprekingen over atoom energie „met succes zij» bekroond". Engeland Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zondag verklaard, dat de Engelse regering niets weet van eer\ arrestatie van Pontecorvo door de Kus sen. Het ministerie heeft geen enkele aanwijzing omtrent hetgeen er met Pon tecorvo is gebeurd sinds hij 16 maan den geleden verdween. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwaar tot half bewolkt met in de Oostelijke helft van het land aan vankelijk enige regen. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke rich tingen. Later weinig wind. Van nacht iets minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Zon: 7.54—16.53. Maan: 16.11—8.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1