St. Maarten in Haarlem-Oost m VOLKSWAGENS zonder chauffeur SPORTNIEUWS „TAXI-13000" TAXI? 18000 CENTRALE VERWARMING Honderden kinderen in vrolijk lichtfestijn Nieuw gebouw op speeltuin „Elba" DE HEER A. H. BEENHAKKER IN HET ZILVER 25 jaar in dienst bij het Haarlems Ziekenfonds GltOEN Co. TROUWÜN... HERINGA WUTHRICH MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 PAGINA 2 Inzegening en opening „Manier, waarop het ge- bouwd is, voorbeeld voor anderen" Burgerlijke Stand „MOORDZAAK ABC" Wim Kan in Stads schouwburg 1 NIEUW TARIEF „MIJN VRIEND LEONARD" DE HAARLEMSE WONINGLENING Ned. Kath. Graf. Bond SANTPOORT Aanranding gefingeerd Kath. E.H.B.O. „St. Bernardus" H.P.C. won protest Ongelukken met bromfietsen KEGELEN Competitie 19511952 Handelsvertegenwoordigers vergaderden Sterke drank en chauffeur Zware straf voor auto bestuurder Eén maand en negen maan den geen rijbewijs Waterstanden GEWESTELIJKE BOND VAN V.V.V. Vergadering in Zandvoort AERDENHOUT BLOEMEN DAAL TEL. 22143 ZANDVOORT Wie zag dit ongeval? POLITIE SPEELT TONEEL Spreekuur burgemeester Loop der bevolking WATERPOLO Haarlem versloeg HVGB met 75 H.P.Z.A.Z. 3—1 DAMMEN BILJARTEN Avondrit Motorclub Haarlem en Omstreken Jubileum-tournooi H.S.G. n TIP VAN BOOTZ SCHAKEN Postduiven heemstede Geslaagd Padvindersspel Agenda R.K. Verenigings gebouw WASSERIJ DUYN BESPARING STROOM VERBRUIK Oproep Kamer v. Koop handel Vanaf de Spaarnekerk vertrok Zaterdagavond een grote stoet kinderen met lampions van diverse soorten en kleuren. In deze stoet reed de grote St. Maarten in zijn prachtige uniform mee. Foto: St. Maarten op zijn paard hij de kinderen met hun lampions. Volmondig mogen wij zeggen, dat de eerste georganiseerde St. Maarten-vie ring in Haarlem-Oost volkomen geslaagd is. Toen wjj ons naar de kerk aan het Spaarne begaven, waar de opstelling van de stoet plaats had. bleken honderden kinderen aan de oproep van het organi serende comité gehoor te hebben gege ven, zodat de leiders de handen vol had den om de dartele jeugd in het gareel te honden. Het bestuur van de speeltuin „Kinder vreugd", leiders der jeugdverenigingen en van de K.A.V. zorgden er voor, dat Op de speeltuin „Elba" aan de Ged. Schalkburgergracht is een gebouwtje verrezen, dat bewondering afdwingt voor de manier waarop het tot stand is ge bracht Het werd gistermiddag plechtig ingezegend en geopend in aanwezigheid van vertegenwoordigers van het hoofd bestuur van de Haarlemse katholieke vereniging voor het gezin, speeltuinbe- sturen en van genodigden uit de St Elisabeth en Barbaraparochie onder wie het kerkbestuur. Tevoren gaf de voor zitter van de parochiële vereniging voor het gezin een beschouwing over hetgeen er is gedaan om de speeltuin van zulk een prachtig gebouw te voorzien. Hier uit bleek hoe groot de hulp is geweest van verschillende personen, die zelfs hun vrije tijd opofferden om de plan nen te verwezenlijken. Het renteloos voorschot van f 3000, dat men had aan gevraagd, was als gevolg van de prijs stijgingen niet voldoende. Er werd ech ter een oplossing van de moeilijkheden gevonden dank zij de hulp van mensen die belangeloos en geheel gratis mate riaal leverden. Zo zorgde het bestuurslid de heer P. de Mey, gratis voor cement voor het aanleggen van de vloer en tuf steen voor het optrekken van de muren. De bestuursleden begonnen zelf met het uitgraven van de grond. Intussen maak te men dankbaar gebruik van de hulp, die van alle kanten werd aangeboden. Dikwijls werd er tot 's avonds 11 uur gewerkt en vooral de tuinopzichter, de heer De Mey Sr., besteedde heel wat vrije uren aan het werk. En nu staat er een gebouw, dat een lust is voor het oog en in belangrijke mate zal bijdra gen tot de bloei van het jeugdwerk in de parochie. Namens het bestuur bracht de voorzitter dank aan de gemeente Haarlem, het hoofdbestuur en allen, die aan de totstandkoming van het gebouw hebben meegewerkt. Hierna verrichtte kapelaan L. Beu- ge lsdijk de inzegening. Pastoor Lühn kon niet aanwezig zijn wegens ziekte en ook de andere kapelaans waren wegens ambtsbezigheden verhinderd om te komen. De opening geschiedde door de vice-voorzitter van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin, de heer J. van Velsen. die zijn gelukwensen uitsprak en de manier, waarop het ge bouw er gekomen is, als voorbeeld stelde voor anderen. Kapelaan Beugelsdijk sprak eveneens een kort woord en hij deed dit namens de pastoor. Hij prees de ijver van de bestuursleden, voor wie geen moeite te veel en geen zorg te groot is. De geestelijkheid is zeer dank baar, aldus de kapelaan, en de wens van de pastoor is, dat er steeds een goede samenwerking bestaat tussen het bestuur en de jeugdorganisaties in de parochie. De laatste spreker was de heer A. A. Schiering, secretaris van het kerkbestuur, die een groot respect toonde voor wat gedaan was en de voorzitter de stimule rende kracht noemde. Buiten het gebouw verdrongen zich vele parochianen, die 'n de gelegenheid werden gesteld het gebouw te bezich tigen. Advertentie hoopt U maar eens in Uw leven te doen en daarbij wenst U natuurlijk zelf de fotograaf aan te wijzen die Uw foto's in het stadhuis zal maken. Dat is weer mogelijk, mits U Uw keuze OP DE DAG VAN ONDERTROUW aan de ambtenaar bekend maakt. Nadien is geen ongedwongen keuze mogelijk. Onderstaande, erkende specialisten verstrekken U gaarne alle gewenste inlichtingen. Ned. Fotogr. Patr. Ver. afd. Haarlem, Sectie Reportagefotografen: Barth. v. Donselaar, Rijksstr.w. 206, tel. 24050 Gé Leenheer, Zaanenlaan 131, tel. 25823 Foto Voorwalt, Bloemend.weg 277, Overveen, tel. 16012 Jan Valks, Raamsingel 46, tel. 17818 Scherpenhuyzen Walbrecht, Spaamwouderstraat 21, tel. 15551 Luit Boersma, Stuyvesantpleav tel. 22303 Foto „R1EJO", Rijksstraatweg 161. tel. 25637 Gé Posch, Breestraat 6, tel. 20894. Geboren: W. Vredellng—de Hart z.; C. F. van den EshofLoos z.; B. van Htnte Kamp z.; A. E. CorverSchouten d.; M. A Hagoort—Meiboom d.; F. Bos—van Dijken d.. A. Henningvan Aalst <3. Gehuwd W. J. van Aanhold en W. Stas- sen; J. Weismuller en W. A. Verkaik. Overleden: A. A. VogelaarHasselaar, jaar. alle lampions ontstoken-werden en de optocht ordelijk door de straten kon trekken. Voorop liep de „Spaarneba- zuin". welke vrolijke marsen liet horen. Midden in de groepen kinderen reed St. Maarten te paard in harnas en gehelmd en met een dieprode mantel over de schouders. De statige figuur dwong aller eerbied af, maar het fantastische was wel het effect der honderden wiebelen de lichtjes in gekleurde lampions. Opvallend mooi was de gekozen ver scheidenheid van verlichtingen; aardige modellen hadden velen gemaakt en zelfs uitgeholde suikerbieten bleken goed te voldoen. Velen aanschouwden dit sprookje langs de wegen naar de speel tuin. Daar werd de stoet ontbonden en werden de kinderen vrij gelaten om in de eigen buurt langs de huizen de St. Maartensliedjes te zingen. Waar wij ons oor te luisteren legden, kregen wij de in druk, dat de kinderen nog nooit zo wel willend ontvangen zijn als dit jaar. Ge lukkig is nagenoeg geen geld gegeven, hetgeen trouwens verzocht was. Het is wel zeker, dat deze St. Maar- tensvierfng het volgend jaar herhaald zal worden. Als de schouwburg nog enige honder den plaatsen meer had geboden, zou den de teleurgestelden, die Zondag avond naar het Winsonsplein waren ge komen en geen kaartje konden krijgen voor „De moordzaak ABC", gelukkig geweest zijn. Waaruit direct geconclu deerd mag worden, dat de Haarlemmers hun interesse voor het goede cabaret behouden hebben en Wim Kart en de zijnen graag zien en horen. De teleurge stelden kunnen nog terecht tot en met Donderdagavond. „De Moordzaak ABC", die geschiede nis met het vermoorden van de kleine kunst, is nog meer verrassend dan tin telend van humor en levenswijsheid en daarmede kan het cabaret net zijn doel voorbij schieten. Er is ook een feiltje omdat de rechtbank zelf een te lange aanloop nodig heeft alvorens men toe komt aan de verdediging van Wim Kan, waarin dan tenslotte een voortref felijke parodie op een advocatenpleidooi wordt weggegeven met allergenoeglijkste bon mots, waarvan „het lijk van de kleine kunst ligt cp de rails van de Bonte Trein" niet het minst insloeg. De club van Wim Kan levert op het gebied van het cabaret prestaties waar men zich uitstekend mee kan amuse ren. Corry Vonk weerde zich weer ge ducht; zij was het best op dreef bij het optreden van de ex-tuchthuisboeven. Dit is haaf genre, en zij oogst er nog altijd haar grootste succes mee. Wim Kan zelf heeft weer enkele num mers conférence laten horen en zien van bevrijdende dwaasheid en bij zijn zin gerij in het bad kon het met de zotheid helemaal niet meer op, toen hij een ■liedje met een tekst van zuivere non sens uitkraamde een uit elkaar spat tende zeepbel en dit was dan wel bij uitstek: cabaret. v Veel zorg was er besteed aan de tekst van enkele nummers, dank zij de medewerking van Han Hoekstra en An nie Schmidt, ènaar dit neemt niet weg, dat de sketch van laatstgenoemde over de zwoegende wijkverpleegster meer sympathiek dan pakkend was. Voorts zijn er, zoals gewoonlijk, ook in dit ABC-programma dingen, die beter an ders of niet gezegd zouden kunnen worden. Het gezelschap is ditmaal zeer uitge breid, maar niemand buiten het duo KanVonk krijgt veel gelegenheid om „opvallend" te worden, al zal Pam Hen ning in het volgend programma wel meer plaats krijgen. Het publiek heeft zich uitstekend geamuseerd en zal dit zeker ook de komende avonden doen. Advertentie 1 uur 3.50 voor 35 km. 3 uur 6 voor 60 km. 4 uur 8 voor 80 km. 1 dag 20 voor 200 km. 4 dagen 80.— voor 800 km. 5 dagen 100 voor 1000 km. 8 dagen 10 dagen 14 dagen 21 dagen 1 maand 120 160.— 200.— 275.— 400 Daarboven 0.10 PLEIN 33 - HAARLEM voor 1200 km. voor 1600 km. voor 2000 km. voor '2750 km. voor 4000 km. per km. extra. TEL. 17000 Gisteravond gaf de toneelclub „D.S.S." in „De Leeuwerik" een geciviliseerde opvoering te zien van Piet Mossinkoff's „Mijn vriend Leonard". De donateurs en a.s. donateurs van deze bloeiende ver* eniging, die de zaal op aantrekkelijke wijze vulden, hebben gelijk wij met groot genoegen het vertoonde spel en de spelers op uitstekende wijze geregisseerd en gegrimeerd door resp. de heren Maas en Snoek gadegeslagen. De geschiedenis verhaalt van een advo caat, die een aaneenschakeling van ex cuses en uitvluchten in elkaar draait om een nacht wegblijven goed te praten; tot ziehier de moraal, door D.S.S im mer hoog gehouden de waarheid ten slotte uitkomt en de advocaat zich met zijn echtgenote vermag te verzoenen. Van welke gelegenheid de hoofdrolver tolker, de heer J. Berendonk, die af en toe verrassende reacties ten planke voerde, gebruik maakte om zijn snor op zijn tegenspeelster over te doen. De ze laatste, de debutante mej. R. ter Fel le, gaf over het algemeen blijk van een zeer natuurlijk spel: een kwaliteit, waar in mej. R. van Turnhout haar vaak evenaarde. Zij voelde de taak en moei lijkheden ener schoonmoeder bijzonder zuiver aan. H. ter Pelle (als de klerk Zomerdam) was een uitstekende klerk en mej. T. Hesselman 'n vaardig dienst meisje. Het succes van de avond evenwel was J. van Baaren in zijn creatie van de kok Thomas Reuzel; al etend inspireer de hij zichzelf, gelijk ook wellicht de geestelijke adviseur van de vereniging, kap. van Zijl, die tussen de bedrijven door enige hartige woorden wist te spreken; en wij sluiten ons van harte bij hem aan, waar hij uitriep: Ga zo door, D.S.S.; dit is de goede weg! Het bestuur van de Coöperatieve Wo ningbouwvereniging „Volkshuisvesting" zal zijn leden op Vrijdag 16 Nov. in het gebouw der Protestantenbond aan de Berkenstraat te Haarlem (N.) in verga dering bijeenroepen, met als agendapunt het voorstel als vereniging deel te ne men aan de 4% Obligatielening ten be hoeve van de voortzetting der woning bouw, welke door het gemeentebestuur van Haarlem zal worden uitgeschreven. De voorzitter der vereniging, de heer v. Ees, zal vooraf een korte inleiding houden over het woningbouwvraagstuk en alles wat er mede verband houdt. Het bestuur van bovengenoemde ver eniging is van mening dat het mede tot de taak van alle woningbouwverenigin gen behoort daadwerkelijk mede te werken aan het welslagen van deze le ning. Morgenavond acht uur houdt de afde ling Haarlem van de Kath. Graf. Bond iu gebouw St. Bavo een bijeenkomst. De agenda heeft als titel „Praatje rond de haard". Het is de bedoeling de leden iets meer te doen weten omtrent leer lingopleiding. collectieve arbeidsover eenkomsten. rechtspraakinstanties, grafi sche bedrijfsvereniging, pensioenfond sen, werkingssfeer van het A.S!F., Her wonnen Levenskracht, de standsorgani- saties enz. De aangifte van de aanranding, welke plaats zou hebben gevonden Dinsdag avond half zeven op de Rijksweg te Santpoort, blijkt vals te zijn. Het meisje had het verhaal verzonnen, omdat zi| uit angst voor strafmaatregelen een langer uitblijven wenste te verklaren. Dinsdag 13 November is er een oefen avond voor gediplomeerde leden, welke onder leiding staat van dr. M. C. Hil- brink, die een technische uiteenzetting zal geven in verband met de twee reeds behandelde onderwerpen. Het door HPC ingediende protest aan gaande de wedstrijd DWRHPC, eerste klasse heren, is Zaterdagmiddag door de protest commissie van de KNZB behan deld; de uitspraak is, naar wij verne men, dat de wedstrijd moet worden overgespeeld. Op de hoek van de Wagenweg en de Spanjaardslaan kwamen gistermiddag om ongeveer half drie een bromfiets en een personenauto met elkaar in bot sing. Op de bromfiets zat de 54-jarige mej. H. C. B., die zonder voldoende op het verkeer te letten naar links de Spanjaardslaan in reed Zij werd gegre pen door een haar achterop rijdende auto en kreeg een linkerboverarm- breuk. Het slachtoffer is naar het Dia- conessenziekenhuis overgebracht. Op de hoek van de Kruisweg en het Kennemerplein botste gistermiddag een motor tegen een bromfiets. De brom fietser. de 56-jarige D. S. uit Haarlem, lette ook hier niet voldoende op het ver keer, toen hij de Kruisweg in wilde rij den. Hij kreeg schaafwonden aan het gezicht. Het achterwiel van de bromfiets werd vernield. Advertentie In October zijn de kegelwedstrijden weer begonnen voor de onderlinge com petitie voor het club- en persoonlijk kampioenschap van Haarlem. Hiervoor wordt genomen de uitslag van de vijf hoogste werpers, van elke club. De wedstrijden worden gehouden in drie afdelingen naar sterkte ingedeeld. De stand is na zes wedstrijden: afd. A: 1. De Prins 2033 hout 10 punten. 2. ODO 1481—8 (twee wedstrijden minder ge speeld), 3. De Volharding 18846, 4.. LUMG 1860—6, 5. R- en Rollen 1875—4, 6. Zet 'm op 1837—4, 7. DVV 1797—4. 8. HBS 13944 (twee wedstrijden minder gespeeld), 9. HVK 13142 (idem). Afd. B: 1. Pax 1957—10, 2. EVA 1890—8. 3. BI. Sportief 1812—6. 4. Tiga Troes 18026, 5. NRV 12766 (twee wedstrij den minder gespeeld), 6. N. de Plank 12884 (idem). 7. Haarlem 1197-1 idem), 8. Fr. Hals 1686—2, 9. HHC 1945 1647—2. Afd. C; 1. HFC Haarlem 1159—8. 2. Compost 14 11034, 3. Aan de Rol 1100 4, 4. Enthousiasten 9640. De C-afd. heeft vier wedstrijden ge speeld. Het zilveren jubileum van de heer A. H. Beenhakker in dienst van het Haar- lemsche Ziekenfonds is Zaterdagmiddag gevierd tijdens een langdurige receptie. Daar werd het zoeklicht gericht op de vele functies die de jubilaris bekleedt en wij noemen slechts het secretariaat van de vijf in Haarlem werkende zie kenfondsen, 't bestuurslidmaatschap van het Medische Controle Bureau en de Stichting Aanvullingsfonds. Ten aanhore van ruim tweehonderd vrienden en be langstellenden uit alle delen van het land werd deze jubilerende administra teur van harte gehuldigd en vele spre kers getuigden van hun waardering voor het werk dat de heer Beenhakker verzet heeft. De voorzitter van het Haarlemsche Ziekenfonds, dr. Hartog, opende de rij en huldigde de jubilaris namens het fonds. Mr. Ledeboer. sécretaris van de Ziekenfondsraad, sloot zich daarbij aan, de heer v.d. Bunt, bestuurslid van de Federatie van Maatschappij Zieken fondsen, liet zich al evenmin onbetuigd en memoreerde, dat de heer Beenhak ker een zeer werkzaam aandeel heeft gehad in de oprichting van de Fede ratie. Dr. Lindenbergh sprak als vertegen woordiger van de Haarlemse huisartsen en apothekers en tevens als voorzitter van het Medisch Contróle Bureau. Ver volgens werd het woord gevoerd door de heer De Bruyn, voorzitter van Zie kenzorg, dr. van Paassen, voorzitter van de Haarlemse Specialisten Vereniging, waaraan de jubilaris twee en twintig jaar zijn beste krachten heeft gegeven, dr. Westenburg, voorzitter van het Bloe- mendaals Ziekenfonds, en de heer Reg- ter, hoofdambtenaar van de GGD. Deze laatste bracht naar voren dat de samen werking tussen de GGD en de heer Beenhakker zo intens is en van een der gelijke vriendschappelijke aard, dat een persoonlijke verhouding is ontstaan tussen jubilaris en spreker. Vele vertegenwoordigers van andere fondsen in het land spraken nog een kort woord. Het was de heer Bcenhak ker zelf tenslotte die allen van harte dank bracht voor de hem toegezwaaide lof, maar vooral voor de prettige sa menwerking in de loop der jaren. De jubilaris was vooral getroffen door de vele geschenken waarmede de sprekers hun woorden vergezeld hadden laten gaan. Hij besloot zijn dankwoord met de woorden: „Het is een voorrecht te mogen leven, vandaag en morgen". De Ned. R.K. Vereniging van Handels vertegenwoordigers behandelde in een druk bezochte vergadering een der hoofdpunten van dit vergaderseizoen: „De grondwet van St. Christoffel". De algemene secretaris, de heer C. G. Bekkering uit Utrecht, gaf hiervan een uiteenzetting, waarin alle werkzaamhe den, aspecten en bereikte resultaten als vakorganisatie ten volle werden belicht. Om tactische redenen is het, aldus spreker, niet altijd mogelijk werkzaam heden ten aanzien van komende acties aan de leden bekend te maken. De aspecten i.z. de medezeggenschap bij de tenuitvoerlegging van de P.B.O. (volgens Katholieke beginselen) waren voor vele leden een openbaring, door het zitting hebben ip vele commissies en verwekte vertrouwen in het actief lid maatschap. Als resultaat toonde spreker aan dat bij alle instanties w.o. Ministers, Rijksbe middelaars enz., alsmede in organen als Stichting van de Arbeid. Raad van Vak centrales en Unie, begrip en erkenning is bereikt, dat de handelsvertegenwoor diger een nuttig en noodzakelijk element is in het economische leven. Een en ander wettigt het vertrouwen, dat de zo nodige wijzigingen in de Rechts positie 1936 binnen niet lange tijd in de vorm van wet van kracht zullen wor den. Wat betreft de studiecommissie nodig geoordeeld door het Ned. Episcopaat i.z. uit te brengen advies over eventuele vor ming en samenstelling Bedrijfsbonden deelde spr. mede dat ook daarin St. Christoffel zitting heeft als onderdeel van de groep Hoofdarbeiders. In de beantwoording van vragen wees spreker nog eens speciaal op de rechts zekerheid welke een schriftelijke over eenkomst bieden kan. Een autohandelaar uit Heiloo, die 21 Augustus van dit jaar het verkeer op de Wijkerstraatweg te Velsen en bü de pont in gevaar had gebracht doordat hij te veel sterke drank op had om naar bekoren een auto te besturen, werd door de Haarlemse politierechter ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een maand en intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van negen maanden. Op de bewuste dag had de man in Alkmaar een motor verkocht. Zoals hij zei, was het na zulk een transactie de gewoonte om een borreltje te drinken. Dat was toen ook gebeurd. Hij had een glas bier en twee borrels genomen. Op zijn autorit tussen Heiloo en Haarlem deed hij echter zo raar, dat andere weg gebruikers het raadzaam achtten de po litie te waarschuwen. De man „sneed" auto's en reed veel te hard. Hij bleef niet in de file van auto's, die zich over de smalle weg voortbewogen. Dit deed hij, naar hij vandaag voor de politie rechter verklaarde, omdat hij haast had. Volgens hem zouden de andere automobilisten, die wel achter elkaar bleven rijden, geen haast hebben, an ders zouden ze dit ook wel doen Op de pont werd hij door de politie uit zijn auto gehaald en „als een misdadiger in een jeep gezet". Over de behandeling door de politie was verdachte niet te spreken. De officier vond het maar al lesbehalve dat verdachte niet inzag, dat hij op die bewuste dag niet in staat was naar behoren een auto te besturen. Hij noemde de man een weggebruiker, die op moest passen, omdat het publiek dergelijke handelwijzen niet meer neemt en zelf wel eens tot rechtspraak kon overgaan, waarbij een pak ransel het resultaat hiervan zou kunnen zijn. Deze verdachte, aldus de officier, blijkt geen benul te hebben van de verantwoorde lijkheid die op hem rust, wanneer hij achter het stuurrad zit. De els was een maand gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van an derhalf jaar. De politierechter deed de hierboven genoemde uitspraak. IJMUIDEN. Maandag 12 November. Hoog water 2.30 u. en 14.46 u. Laag wa ter 10.34 u. en 22.48 u. Dinsdag 13 No vember. Hoog water 3.08 u. en 15.24 u. Laag water 11.13 u. en 23 29 u. Maan- stand: volle maan 16.52 u. Op de vergadering van de Geweste lijke Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kennemerland, gehouden te Zandvoort, werden na een beschouwing over de resultaten van het afgelopen zo merseizoen enige plannen besproken voor de bevordering van het vreemde lingenverkeer in Zuid-Kennemerland in het a.s. seizoen. Er blijkt voor buiten landers, die ons land bezoeken, steeds belangstelling te bestaan vor het bezoe ken van Zuid-Kennemerland, hetzij om de musea en oude bouwwerken van Haarlem, hetzij om het onvolprezen Noordzeestrand en het herrijzende Zand voort, hetzij om de gigantische sluizen van IJmuiden en het beeld der grote be drijven aan de mond van het Noordzee kanaal. Ook het Openluchttheater te Bloemen- daal, de Kennemer Duinen en het Park Groenendaal te Heemstede oefenen een grote aantrekkingskracht uit vooral op de binnenlandse toeristen. Reeds in deze vergadering werd de grote internationale Bloemententoonstel ling, de in .1953 in Park „Groenendaal" te Heemstede te houden FLORA 1953 en de betekenis daarvan voor het vreemde- lingenbezoek aan Zuid-Kennemerland in het voorjaar 1953, besproken. Het ziet er naar uit, dat de hotel-accommodatie in Zandvoort tegen die tijd aanmerkelijk zal zijn vergroot. Ook de voortzetting der collectieve V.V.V.-propaganda voor Zuid-Kennemer land werd uitvoerig besproken. Deze zal zich aanpassen bij de collectieve propa ganda welke voor Noordholland in 1952 in het buitenland zal worden gevoerd, door de Prov. V.V.V. „Noordholland" binnen het kader van de propaganda welke de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer in den vreemde maakt Met de financiële medewerking van de V.V.V.'s in Zuid-Kennemerland en die van de belanghebbende bedrijven in het Gewest, zal het mogelijk zijn een flink opgezette campagne met aantrekkelijk propaganda-materiaal te voeren. Advertentie Gistermiddag om tien voor tw;ee heeft zich een klein verkeersongeval voor gedaan op de Juliana van Stolberglaan. Twee auto's botsten tegen elkaar, door dat de bestuurster van de ene wagen, die uit de Vondellaan kwam ge reden de andere wagen niet zag. Er is vermoedelijk een heer geweest, die dit ongeval heeft gezien. De politie ver zoekt hem zich aan de politiepost Aer- denhout te melden Voor burgemeester en mevrouw Van Fe- nema en vele genodigden voerde de Zand- voortse politie-sportvereniging Zaterdag avond m „Zomerlust" te Zandvoort op het toneelspel ,,Een schip vaart uit" van Chris van de Heuvel. In zijn openingswoord deel de de heer Vreman, de corpschef van po litie, mede, dat de baten van deze en vol gende voorstellingen zouden komen aan de Kon. Noord-Zuid-Holl. Redding Mij. Over de keuze van het stuk en de wijze van opvoering kan de club tevreden zijn. Het stuk speelde zich af in Duinwijk, een klein vissersdorp aan de Noordzee, en concen treerde zich om Willem Hartman, predi kant (uitstekend vertolkt door de heer Krosenbrink) en zijn dochter Marie (mej. Van Poelgeest), de rol van Zacharias Braet, de sinistere zwager van de predi kant, was een kolfje naar de hand van de heer A. v. d. Wal en de heer Rutgers kon zich uitleven als Jozef Stael, de oud-zee- kapitein. De heer A. Paap maakte als dorpszonderling een uitstekend debuut. Verder noemen wij nog de dames Popkema en Kok. Uit dit alles bleek, dat de heer Dröse, de regisseur, in korte tijd met dit gezelschap opmerkelijke resultaten weet te behalen. Het talrijke publiek heeft van het gevoelige spel zeer genoten. Te mid dernacht werd nog een verloting gehou den, waarbij de heer Waterdrinker met groot succes als standwerker optrad. De burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgend spreekuur niet houden op Woensdag 14, doch op Donderdag 15 November des morgens van 1012 uur. De bevolking van Zandvoort ver toonde in October een vestigingsover schot van 20 (vestiging 147, vertrek 127). en een geboorteoverschot van 16 personen (geboren 22, overleden 6 per sonen). Per saldo vermeerderde het aantal inwoners van 11441 tot 11477. Advertentie HAARLEM TELEVISIE-DEMONSTRATIES Dinsdags- en Vrijdagsavonds na afspraak Voor de centrale wintercompetitie van de KNZB had Zaterdagavond de ontmoeting plaats tussen de heren-zeven" tallen van Haarlem en HVGB. De rust ging in met 50. In de twee de speelhelft werden de HVGB-ers wat schotvaardiger. Nadat Braasem er 60 van had gemaakt, waren het Hoogland^ en Felix die de achterstand tot 62 verkleinden. Met het nemen van een strafworp door Hoogland werd het 6—3. Hierna was het Braasem die geheel vrij- liggend de bal kreeg toegespeeld en de ze meteen het HVGB-doel inzond. Ho- geland wist hierna nog tweemaal de bal de Haarlem-doelverdediger te laten passeren. Het einde kwam met een 7—5- overwinning voor Haarlem. Voor de winter-bekercompetitie he ren werd gespeeld de wedstrijd HPC— AZ '70 Bij HPC lag Fokke Dijkstra, zwaar afgedekt door zijn tegenspeler, op de midvoorplaats. De HPC-achterhoede wist de AZ-aanvallen op te vangen en dan ging de bal naar Dijkstra, die met een doorslagbal de Heemstedenaren de leiding bezorgde. Een overtreding bij de HPC-ers bracht de Amsterdammers numeriek in de meerderheid, waarna Cor Smitshuizen de stand :n evenwicht bracht. Met 1—1 ging de rust in. In de tweede speelhelft kregen de Amsterdammers geen kans meer en bracht Dijkstra de overwinning op 3 1. Voor de kringcompetitie is in de tweede klasse dames de wedstrijd Haar lem 2—HPC niet gespeeld en deze wedstrijd wordt opnieuw vastgesteld. HVGB 2 versloeg HVGB 3 met 6—0. De wedstrijd Haarlem 2—HPC 2 werd gespeeld voor de eerste klasse heren; het werd een 42 overwinning voor de Haarlemmers, maai daar Haarlem, met goedvinden van de HPC-aanvoerder. Frans Paanakker, een speler van Haar lem 1 had opgesteld. zal het laatste woord over deze wedstrijd nog wel niet zijn gesproken In de tweede klasse won DWR 2 met 1—0 van HVGB 3. Het programma voor Dinsdagavond in het Sportfondsenbad luidt: tweede klas se dames: HVGB 4—DWR 2; DWT 2- Haarlem 2. In Kennemerland zorgen de Roozen burg-volgelingen voor een verrassing! Oosterkwartier II is er inderdaad in geslaagd om Del. Haarlem een nederlaag toe te brengen, met 128 konden de koplopers afzwaaien. Zoals verwacht werd hebben van de andere wedstrijden de thuisclubs alle gewonnen. De volledige uitslagen zijn: Stabiel- HDC II 11—9, BDC I—Kijk Uit 12—8, Oosterkw. IIHaarlem 128, VKD Halfweg 155, HillegomBDC II 146. De voorsprong van Haarlem op de con currenten is nu bedenkelijk verkleind. Beverwijk heeft één wedstrijd minder gespeeld en heeft twee punten minder, kan dus gelijk komen. Ook Stabiel, VKD en Hillegom liggen op de loer. In deze afdeling heerst wel een grote spanning die met elke ronde kan toenemen. In deze week gaat er slechts één wedstrijd n.l. Oosterkwartier II tegen de hekken sluiter Beverwijk II; de uitslag laat zich niet moeilijk raden. In de tweede" klas waren de -uitslagen vrij normaal, alleen DOS maakte er wel wat grote cijfers van. De St. Ba vo reserves werden uit de kopgroep gedron gen door een kleine zege van de IJmui- denaren. De uitslagen luiden: St. ThomasHalf weg II 12—8, DCIJ II—St. Bavo II 11—9, Cruquius't Noorden 614. BDC III Hoofddorp 8—12. DOS—HDC III 17—3. Dat het ook hier gaat spannen moge blijken uit de stand: Advertentie Sportief VKD II DCIJ II DOS St. Bavo II 't Noordèn St. Thomas Hoofddorp BDC III HDC III Halfweg II Cruquius 52—28 46—34 55—45 49—31 47—33 5545 44—36 46—54 32—48 38—62 45—60 36—64 In deze week worden er gespeeld: Hoofddorp—Cruquius, St. Thomas—HDC III, BDC III—DOS, Halfweg II—'t Noor den, VKD II—DCIJ II en Sportief—St. Bavo II. Hoewel ook hier verschillende ver rassingen mogelijk zijn geven wij alle thuisclubs behalve Halfweg II de beste winstkansen. Vooral Sportief en VKD II zullen wel alle krachten inspannen om ieder een lastige mededinger af te schud den. De enige wedstrijd in de derde klas tussen Hillegom II en BDC IV werd door Hillegom gewonnen. Thans staan op het program: Diagonaal tegen BDC IV en Kijk Uit II ontvangt Sportief II. Hier zijn 75e uitslagen zeer moeilijk te voorspellen. De uitslagen tussen Hof van Hofland en „Het Noorden", gisteravond gehou den, luidden: 60 Hoenderdos 60 58 Hirs 50 50 Bouwmeester 65 62 Visser 70 70 Van Dam 50 36 Meijboom 55 v. d. Nouwland 80 Van Vliet Van Rongen Wisker Dijkstra Wagenaar 47 8 47 5 40 7 40 13 3 7 36 36 53 53 1.23 1.06 1.55 1.75 1.— 1.52 1.50 1.37 55 80 105 73 310 310 25 40 12.60 250 152 25 33 6.08 230 230 31 67 7.41 200 123 31 24 3.96 Stand 6—6. Dinsdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Woensdag 14 November organiseert de Motorclub Haarlem en omstreken een avondrit over een afstand van pl.m. 60 a 65 km. voor motoren en auto's over uitsluitend harde wegen in de omtrek van Haarlem. De start is vanaf acht uur bij café restaurant „Die Raeckse". Raaks no l te Haarlem. De gemiddelde snelheden voor deze rit bedragen voor motoren tot 200 cc en auto's zes en dertig km. per uur: voor motoren boven 200 cc veertig km. per uur Déze rit heeft zijn eigen moeilijk heden, zowel voor de beginners als voor de groten uit de kampioensritten. Hier kan dus iedereen meerijden. Uitslagen 2de ronde en afgebroken partijen. Kroonevan Vloten 'A De JongSeewald 14y.t v. d. HoffNaerebout afg. J. P. Verhoef fde Ree 10 SeewaldJ. P. Verhoeff 10 NaereboutJ. P. Verhoeff 10 FelderhofEwik afg. BaayA. Verhoeff 10 Spinhovenv. Bemmelen 10 ir. van DonkBarkema 10 Een vriend van de Beurs stapte binnen En gaf me een „tip" om te winnen Maar na heel korte tijd, Was 'k mijn duiten kwijt: Nu verzet ik met „Bootz"-Tip mijn zinnen. Inz. Mévr. H. P.H. te Z'voort ontv. 1 fl. TIP BIOSCOPEN: Rembrandt: Aan de.Kivièra, 18 j.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Doorbraak, 18 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Cyrano de Ber gerac, 14 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: Het beste paard van stal. a. 1. 2.30, 7 er. 9.15 uur; City: Haaien in New York, 18 j., 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: ..De Cobra-afgod" en „Schandaal in New Or leans", 18 j., 2.30. 7 en 9.15 uur. Maandag 12 December: Concertgebouw: Het Don Kozakkenkoor o.l.v. Serge Jaroff, 8 uur. Stadsschouwburg: ABC-cabaret „Moord zaak ABC", 8 uur. Dinsdag 13 November: Stadsschouwburg: ABC-cabaret „Moord zaak ABC", 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62. Overzichtstentoonstelling van werken van de schilder Dirk Nijland. ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag. Geopend van 1016 uur. Zondags van 1316 uur (t.m. U November). Museum Het Huis van Looy, KL Houtweg 103. Van 11 November af. Werken van de leden van sje kunstenaarsgroep „Het Nar renschip" uit Groningen. Geopend op werk dagen van 1017 uur. Zondags van 1417 uur. (t.m. 2 December). Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102. Schilderijen van mevr. A. G. Luttge-Deet- man. Geopend op werkdagen van 10—17 u. Maandag van 14—17 uur. (t.m. 8 December). Kunsthandel Leffelaar, Gr. Markt 14. Te keningen en grafieken van J. M. Luttge. Geopend op werkdagen 10—17 uur. Maandag van 1417 uur. (t.m. 8 December). Krelagehuis, Leidsevaart. 13. 14 en 15 Nov.* Jubileum jaarmarkt Lutherse Kerk. Geop. van 14—17 en van 19.30—23 uur. Opening Dinsdagavond 8 uur. Ook H.W.P. 3 zette de bondscompetitie goed in en behaalde een kleine, doch alles zins verdiende overwinning op het sterxe Spaarndam. De uitslag luidde: Banken /H.W.P. 3\—Krol (Spaarndam) 01, v. d. Stoopv. d. Bos 10, G. Reeu- wijkKouveld 10, BoonSchilt HoldorpC. de Vries 01, v. d. Berg— Warmerdam l/>KIoosC. v. Bodegom 1 V'iv. d. Valkv. 't Hal 01. Lunen burgK. de Vries 10, RosenhartC. v. Bodegom 2 1—0. Totaal 5%—4%. Voor de onderlinge competitie werden nog gespeeld: GROEP 1: v. d. VeldeTh. Happel y2W. Happel—Hoogland 1—0, De ReeStolvoort 10. GROEP 2: Stevens Jr.Klein 01, RleekemolenJ. Happel Jr 1—0. GROEP 3: Willemse—Holtkamp Jr. 0—1. GROEP 4: Huneker—Ensink 1—0, Stevens Sr.v. d. Putte 01, v. d. Reep— Gosen 01, GoedemansDe Vos 10, Cas* tenmillerBeelen 1—0, Bosland—Holtkamp Sr. 0—1. Kampioenschappen „PV. Haarlem- Noord" 1951: Vitesse: 1. A. Bot, 2. C. J. Wullems, 3. A. Doornbosch. Fond: 1. A. Bot. 2. A. Doombosch en C. J. Wullems, gelijk aantal punten. Oude duiven: 1. A. Bot, 2. C. J. Wul lems. 3. A. Doornbosch. Jonge duiven: 1. A. Bot, 2. M. v. d. Kerkhof, 3. A. Doffer. Generaal, jong en oud: 1. A. Bot, 2. A. Doffer. 3. A. Doornbosch. Navlucht: 1. J. Schuitemaker, 2. K. v. Welt, 3. A. Doffer. Door de „Heemsteedse Trekkers" werd Zaterdagmiddag ten bate van het B.E.-werk een z.g- Stadsspel georgani seerd, bestaande uit het zoeken naar de juiste letters, waarvan een slagzin ge vormd moest worden, in de etalages van 25 Heemsteedse winkeliers, welke onderneming dank zij de grote mede werking, uitstekend is geslaagd. Niet minder dan 275 jongens en meisjes uit Haarlem en wijde omgeving namen daaraan deel en ook hier zijn de vrouwen weer de meerderen gebleken- Twintig meisjes hadden n-1. een goede oplossing gevonden tegenover slechts 5 jongens. Aan dit spel werd medewer king verleend door de Padvindersband „Haarlem", het Rode Kruis te Haarlem en de Heemsteedse politie en het was de gehele Zaterdagmiddag een gezelli ge drukte in de winkelstraten van on ze gemeente. De totale opbrengst van deze actie bedroeg f 175.welk bedrag onder de verschillende jeugdorganisaties, die zich met het werk van BE, waaronder de minder valide jongens en meisjes val* len, bezig houden wordt verdeeld. Bo vendien werden 300 loten van de loterij „Het Vierde prinsenkind" 'verkocht, zodat hopman L. Bakker, die deze ac tie heeft georganiseerd, zeker tevreden mag zijn. Aan het slot van deze middag wer den de prijzen uitgereikt en juist toen dit afgelopen was begon het te rege nen. zodat de jeugd zich moest haasten, thuis te komen. Dinsdag, 8 uur repetitie Kath. Ge mengd Koor, 8 uur repetitie Kath. Ge mengd Koor. Woensdag. 2,30 repetitie Kath. Kin derkoor, 7,30 Clubavond Damclub St- Bavo, 8 uur ledenvergadering K.J.M.V-, 8 uur repetitie Melodia. Donderdag. 8 uur repetitie Dames koor Viva Maria, 8 uur Volksdans groep. 8 uur Kerkbollenveiling, 8 uur vergadering St. Vincentius. Vrijdag. 8 uur toneelrepetitie „Door Eendracht Sterk". Advertentie A.MSTERI) \MSEVAAlt r20 TEL. 11053 De voorzitter der Kamer van KooP* handel en Fabrieken voor Haarlem Omstreken doet een dringend berSep op het bedrijfsleven om mede te werk tot besparing van stroomverbruik dens de piekuren. De Kamer van handel heeft besloten de bureau-u* voor haar kantoor met ingang va2len- November in overeenstemimng te °nte. Sen met die van Rijks- en Gemee instellignen, waarbij evenwel diefy worden opgemerkt, dat het kantoo Zaterdagochtend geopend blijft- „teld De kantooruren zijn thans vastge op: 12 November —17 November t 8.45—16.45 uur; 19 November- - m„ cember 1951: 8.4516.30 uur; 31 ve ber 195112 Januari 1952: 8 0 45 uur; 14 Januari2 Februari 17.00 uur. he,t zeer De voorzitter der Kam« z^.. zf)- op prijs stellen indien de b®d J,.p„eiing veel mogelijk bovenstaande aj- zouden willen volgen, bet8®enHaariem, leen geldt voor de gemeente aic±rict doch voor alle gemeenten in der Kamer. -27 het district

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 2