Volledige delegaties op één punt accoord Een eerste stap Roodvonk in de Po-vlaktè Definitief indien binnen 30 dagen wapenstilstand wordt getekend ENGELSEN AANGEVALLEN met „Molotov- cocktails' TOERISTENVERVOER PER VLIEGTUIG Enorme reactie op oproep Tussen neus en lippen De handel tussen Oost en West Schietpartijen over en weer Kellners namen het er goed van Tariefsverlaging vraagt meer ruimte voor passagiersdus minder comfort Intendance van Nederlandse Rode Kruis werkt onder hoogspanning Tot hoofd en hart BOTSINGEN TUSSEN POLITIE EN STUDENTEN IN TEHERAN Chef van de Perzische staatspolitie afgetreden Jtiet weer AUTO GESLIPT EN TE WATER Minder koud weer 1 HULP AAN NOORD-ITALIë w nuf\i\io oefmyeu oiyf DINSDAG 27 NOVEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25237 Water van de Po zakt Moeilijkheden worden groter Jhr. Michiels van Ver- duynen is ernstig ziek De volledige delegaties van verbondenen en Noordelijken heb ben vandaag te Pan Moen Don de overeenkomst bekrachtigd inzake de bestandslijn, waarover gisteren officieren van beide partijen het eens zijn geworden. De overeengekomen lijn zai be standslijn worden als binnen dertig dagen een wapenstilstand wordt getekend. Zij zal dan lopen in het midden van een vier kilometer brede bufferzone, die de troepen van beide partijen zal scheiden. De wapenstilstandsdeiegaties zouden later op de dag beginnen met de bespreking van het volgende punt: de krijgsgevangenen. Radio Moskou stelt hervatting voor Dr. Vm Mook voorzitter I.L. O-commissie RUMOERIG EGYPTE 99 Fraude in restaurant te Arnhem achterhaald Ieder zijn eigen lichtje j Bijzondere Rechts pleging ten einde Indon. kabinet bijeen Diplomatieke stappen t.a.v. N.-Guinea? Luchtvaartconferentie te Nice Ook K.L.M. wenst toeristen klasse HARRIS TWEEDJASSEN Twee inzittenden gered, één verdronken InvaUdenwagen aangereden BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor BeverwijkStumphiusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. Umuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds 21544 Directeur: 3. J. W Boerrigter Hoofdredacteur: Drs. H. W M. van Run. Wnd hoofdredacteur: W. Severm. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millfmeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per «eek, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaal BESTANDSLIJN op KOREA Terwijl hier in het Westen, met. name te Parijs op de UNO-con- ferentie en te Rome op de NATO- vergadering, moeitevolle en ten dele telkens mislukkende besprekingen gaande zijn resp. over de beëindiging van de koude oorlog en het veilig stel len van een vrede door kracht, is ginds in het Verre Oosten een eerste stap ge zet in de richting van een „staakt het vuren" op het Koreaanse schiereiland. Van meer dan een eerste stap mag ech ter vooral niet worden gesproken, om dat de eigenlijke moeilijkheden nu eerst komen gaan. En als men bedenkt welke moeizame en door telkens andere voor wendsels gesaboteerde besprekingen ein delijk tot dit magere resultaat hebben geleid, is er alle reden tot een ver dacht zijn op mogelijke communistische manoeuvres, welke ook deze eerste vor dering ongedaan kunnen maken. Zij de communisten zullen voor geen provocerende middelen met betrekking tot de overeengekomen demarcatielijn terugschrikken, wanneer de diplomatie ke besprekingen niet naar hun zin zou den verlopen. Men hoort reeds de verwachting uit spreken, dat de vrede in Korea nog vóór Kerstmis zijn beslag zou kunnen krijgen. Dit geeft wel blijk van een „vermetel vertrouwen". Tot tempering van zulk optimisme moge het voldoende zijn zich MacArthur's stellige uitspraak van eerr jaar geleden te binnen te brengen, toen deze zijn soldaten een terugkeer naai huis nog vóór Kerstmis 1950 in het voor uitzicht stelde. Bij de betrekkelijkheid van dit soort verwachtingen voegt zich de huidige realiteit, dat men nog moet beginnen met een binnen 30 dagen te beëindigen bespreking over de eigen lijke wapenstilstand, dat de krijgsgevan genen zullen moeten worden uitgewis seld, en dat daarna nog het belangrijkste rest: een politieke consolidatie van het volslagen ontredderde Koreaanse volk, bij welke consolidatie de tegenstelling tussen Oost en West een beslissende rol zal spelen. Op geen van die punten zijn de voor uitzichten bijster gunstig, ook al mag men zich erover verheugen, dat een eer ste voorwaarde is vervuld tot het mo mentele staken van een in een bar kli maat en onder moeilijke omstandighe den gevoerde strijd tot het waar maken van de door het Westen gehanteerde stelregel, dat agressie niet lonend mag zijn. zelfs wanneer er enig uitzicht in de Korea-affaire zou komen, dan nog blijft het gevaar bestaan, dat de commu nisten op andere punten, in het Verre Oosten of elders, met nieuw gestook zul. len beginnen. Zo is op het ogenblik de toestand in Indo-China nog steeds der mate zorgwekkend, dat Frankrijk een kostbaar deel van zijn troepen beschik baar heeft moeten stellen ter handha ving van rust en orde in de Franse ge bieden aldaar. En met betrekking tot het Engelse Malakka is de toestand al even zorgwekkend. Nadat Churchill een zijner ministers daarheen heeft gezon den om poolshoogte te nemen, gaat thans het gerucht, dat hij erover denkt Mont gomery met een militaire missie voor ook dit bij voortduring roerige gebied te belasten. Het is goed dit alles te beseffen, om te verhoeden, dat men zich aan een on verantwoord optimisme zou gaan be zondigen. Daarmee kan nooit enig nut worden gesticht; het zou slechts een ver slapping der op een vrede door kracht gerichte defensieve inspanning in de hand kunnen werken. Het water in de overstroomde gebie den van de Po-vlakte begon gister avond langzaam te dalen, maar de Po heeft nog veel regenwater af te voeren nit de hoger gelegen gebieden. Om de delta voor nieuwe verwoestende water massa's te vrijwaren heeft men een mieuwe bres van 800 meter in een ri vierdijk geslagen. Men begint zich ern stige zorgen te maken over het uitbre ken van epidemieën, nu zich in Adria vier gevallen van roodvonk hebben voorgedaan. Duizenden inwoners van deze stad weigeren hardnekkig hun huizen te verlaten. Cadavers van ver dronken vee en het niet meer func- tionneren van het rioleringsstelsel ver groten het gevaar voor besmettelijke ziekten voortdurend. Het dalen van het waterpeil brengt geenszins onmiddellijke verlichting, maar zal de bevolking zeer waarschijn lijk voor nog grotere problemen stellen. Men vreest, dat met het dalen van het water het reusachtige meer, dat zich nu gevormd heeft, tot een modderpoel zal indrogen. Dan zal ieder verkeer onmo gelijk zijn en zij, die tegen beter weten in op de daken van hun huizen en in de bovenste verdiepingen zijn achter gebleven en nu nog per boot van het hoogst nodige kunnen worden voorzien, zullen dan volledig van voedsel en drinkwater verstoken zijn. Autoriteiten en technici doen wan hopige pogingen om de laatste inwoners te evacueren. Amphibietractoren slepen hele reeksen vlotten, waarmee tiental len personen in veiligheid gebracht worden. Gisteren werd officieel bekend ge maakt vanuit de Nederlandse Ambassa de te Londen, dat de Nederlandse am bassadeur te Londen jhr. Michiels van Verduynen op Vrijdagavond een ernstige operatie heeft ondergaan. De ernst van de operatie in aanmerking genomen, mocht de toestand bevredigend genoemd worden. Radio-Moskou heeft in een uitzending commentaar geleverd op de handel tus sen Oost en West. De omroep stelde een hervatting voor van de handel op basis van 19491950 of zelfs op basis van een hoger peil. indien de Westelijke mogend heden zulks zouden wensen. De radio haalde een gezegde van Stalin uit 1927 aan, volgens hetwelk export en import de meest passende basis vormen voor het bereiken van overeenstemming. De Sovjet-Unie had behoefte aan ka pitaalsgoederen, halffabrikaten en grondstoffen. Het Westen had een sur plus aan deze goederen, terwijl het be hoefte had aan graan en graanproducten, welke de Sovjet-Unie zou kunnen leve ren. Dit, aldus de radio, vormt een basis voor overeenstemming. Dr. H. van Mook, voormalig Iuitenant- gouvemeur-generaal van Indonesië, is gisteren te Genève gekozen tot voorzit ter van een commissie 'van de Interna tionale Arbeids Organisatie (I.L.O.) bestaande uit deskundigen, die zich zuilen bezig houden met bespreking van de problemen, die ontstaan door de industrialisatie van de in ontwikkeling achtergebleven gebieden. Een Bristol „Britannia", mogelijk bestema voor het toenstenver- voer. In dit Engelse vliegtuig, uit gerust met vier „Proteus"-gastur- bines, zal dan een honderdtal rei zigers vervoerd kunnen worden. Behalve over de uitwisseling van de krijgsgevangenen moet men het nog eens worden over de regeling van het staken van het vuren en de aanbevelin gen aan de politieke autoriteiten van beide zijden. De strijd zal worden voortgezet tot de ondertekening van de wapenstil stand en indien die ondertekening niet binnen de gestelde tijd van dertig da gen plaats vindt, zal de lijn opnieuw worden getrokken vlak voor de wa penstilstand van kracht wordt, ten einde er door de strijd ingetreden wij zigingen in te verwerken. Verwacht werd dat gedurende de periode van dertig dagen weinig ge vochten zou worden, maar voor het ogenblik is de praktijk nog anders- Gis teravond werd door de Chinezen een nieuwe aanval ondernomen ten Westen van Jontchon. Voordat het accoord gesloten werd heeft 3e censuur toestemming gegeven de volgerjde bijzonderheden over het huidige 232 km. lange front te melden: Aan de Oostkust begint de lijn vijf km. ten Zuiden van Kosong, dat ruim 65 km. ten Noorden van de 38ste breedte graad ligt. Zü loopt even ten Zuiden van Mundung, dat 4 km. ten Noorden van „Heartbreak ridge" ligt en vervolgens ten Zuiden van Kumsong. Zij buigt in Zuid-Westelijke richting af en loopt dan vijf km. ten Noorden van Kumhwa, vervolgens 8 km. ter. Noord-Westen van Chorwon. Zij buigt verder naar het Zuiden af, kruist dan de 38ste breedte graad en loopt tot aan de monding van de Imjin in de Han. De lijn loopt ver volgens langs de Noordelijke oever van de Han tot de Gele Zee. Volgens de uiteindelijke oplossing gaat Kaesong. waar de onderhandelingen geopend werden en wat lange tijd een twistpunt is geweest, naar de commu nisten - Contactlijn, latei* wapenstilstancfelijfi BflHi Door Nrd Korea bezet i i Door Ver. Naftes bezet china; 8DS0G Jangjang ZUID-KOREA In Port Said is gisteravond voor het eerst melding gemaakt van aanvallen met eigengemaakte „Molotov-cocktails" en zuren op Britse soldaten en voertui gen. Dit gebeurde, nadat in de stad een Egyptische particuliere autobus was aangekomen, die een aantal kogelgaten vertoonde. Britse soldaten in een vracht auto hadden op de bus gevuurd, toen deze trachtte hun van de weg af te dringen. Hoewel de bus verscheidene malen was getroffen, was geen van de passagiers geraakt, aldus meldt Reuter In Port Said deelden Britse militaire autoriteiten mee, dat toen de bus in de stad aankwam het bericht door het Ara bische stadsgedeelte de ronde deed. dat „de onmenselijke Britten hadden ge tracht onschuldige weggebruikers te doden". Groepen jongelieden begaven zich naar de zakenwijk van de stad en vielen passerende Britse voertuigen aan. Tweemaal werden „Molotov-cocktails" en tweemaal zuren geworpen, die de Britse voertuigen evenwel niet raakten en ook geen militairen verwondden. Volgens het Britse hoofdkwartier in het Midden-Oosten zijn in de afgelo pen 24 uur elders twee Britse soldaten en een Egyptenaar gewond. Er is een herleving van aanvallen tegen de Britten waargenomen. Volgens een Britse woordvoerder is een soldaat, die bij Abu Gamus telefoonlijnen re pareerde, door een groep van vijftien Egyptenaren aangevallen en zwaar gewond. Britse soldaten konden de gewonde ontzetten. In Port Tewfik is een bom geworpen naar een Britse officier, een tweede bom werd geworpen naar drie vliegers op de weg ten Zuiden van Toessoem od een derde bij de Franse club van Ismal- !ia. Niemand werd door de 'bommen ge wond. In Ismailia werden soldaten be schoten en op de weg van Suez naar Fanara werd een Britse vrachtwagen aangevallen, waarbij een Brit werd' ge wond. Bij de brug van Rasway werd een uit Port Said komende vrachtwagen eveneens aangevallen. De inzittenden openden het vuur en een Egyptenaar werd gewond. A.P. verneemt van betrouwbare zijde t° Melbourne, dat Australië Egypte heeft laten weten, dat het geen graan zal le veren, voordat het Brits-Egyptische ge schil bijgelegd is. In een Arnhems café-restaurant is een fraude aan het lichtgekomen. De vier kellners hadden met de buffetchef een afspraak gemaakt, dat zij bij de af wezigheid van de exploitant belangrijke bestellingen aan 't buffet* zouden afha len, zonder daarvoor een afrekenings bon in ontvangst te nemen. Aldus kon den deze kellners hun afrekeningen voor een belangrijk deel in eigen zak steken. De buffetchef ontving van de totale opbrengst steeds de helft- Het te kort wordt geraamd op enige duizen den. Tegen alle verdachten is een ver volging ingesteld. Voorzien van haar eigen lamp. die ge voed wordt door een batterij, doet deze jongedame haar werk in een enorm Amerikaans regeringsmagazijn in Chi cago. Men heeft tot deze vorm van ver lichting besloten voor degenen, die on derzoekingswerk verrichten tussen de eindeloze stellingen, om een nieuw verlichtingssysteem uit te sparen, dat 20.000 dollars zou kosten. (Van onze Haagse redactie) De eerste reactie op de oproep, die het Nederlandse Rode Kruis bij monde van zijn directeur, de heer Van Einden, ge daan heeft aan het Nederlandse volk, om de slachtoffers van de watersnood in Noord-Italië te helpen, is enorm geweest. Het Centraal Archief en Inlichtingenbu reau voor Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland te Amsterdam is door on telbare gemeentebesturen als het ware bestormd om toestemming te krijgen voor het houden van collecten. De intendance van het Nederlandse Rode Kruis werkt onder hoogspanning om de collectebussen in orde te maken, die zo spoedig mogelijk over geheel Ne derland gedistribueerd moeten worden, De deugden van sommige men sen zijn soms moeilijker te ver dragen dan hun gebreken. tVan een luchtvaartmedewerker) Het toeristenvervoer of de reis per vliegtuig tweede klasse geniet tegenwoor dig de belangstelling van vele zijden. Zoals men weet wil men een deel van het luchtvervoer versoberen, door de reizigers met minder luxe en minder comfort te omgeven, waardoor de tarieven naar beneden kunnen en het reizen per vliegtuig ook in het bereik van bevolkingsgroepen komt, die uit hoofde van hun middelen wat meer bescheiden aan moeten doen. Het gevolg is dat het ver voersaanbod belangrijk zal toenemen, waardoor weer een compensatie gevonden wordt voor de kleinere inkomsten als een gevolg van de goedkopere tarieven Het spreekt vanzelf dat deze verwachting een grote toename van het reizigersluchtverkeer alleen dan bewaarheid wordt, als er inderd.aad sprake is van een aanzienlijke tariefsverlaging. Het vliegen moet aanzienlijk goedkoper worden, zo zelfs dat mensen die er vroeger niet aan gedacht zouden hebben om van het luchtverkeer gebruik te maken, tot de ontdekking zullen komen dat het vliegen toch eigenlijk niet veel duurder is dan het reizen per boot of trein. Het is mogelijk, dat dit ook inderdaad het geval zal zijn. De voorgestelde tc"jeJsverlaging van de Pan American World Airways de promotor van het toeristenvervoer is zeer aanzienlijk. Een enkele reis AmsterdamNew York zal aan ongeveer 1000 gulden kosten, tegenover een kleine 1600 gulden, die men er nu voor moet neertellen. In feite zal men dan een retourreis kunnen maken voor hetzelfde bedrag, waarvoor men tevoren slechts eenmaal over de Atlantische waterplas werd gezet. Onder deze omstandigheden is het niet zo vreemd dat men een aanzienlijke toename van het personenvervoer ver wacht sommige menen zelfs van 25 maar aan de andere kant be hoeft het niemand te verbazen dat de ze gang van zaken door de kleinere en dat zijn dan de Europese onder nemingen met enige zorg wordt tege moet gezien. Niet dat men het toeris tenvervoer en de hiermede verband houdende uitbreiding van het luchtver keer op zich zelf niet zou willen. Een toename van het luchtverkeer kan iede re luchtvaartmaatschappij slechts wel kom zijn. Men vreest echter dat de voorgestelde tariefsverlaging te dras tisch is en dat men er een groot verlies door zal lijden. Tenslotte kan niemand van te voren beoordelen hoe hoog de bezettingsgraad van de vliegtuigen pre cies zal zijn. Als de vliegtuigen half leeg blijven en de rest van de zetels zal worden ingenomen door reizigers, die een zeer lage prijs betalen, dan wordt het geen voordelig zaakje. Dit is dan ook de reden dat men het op de afge lopen I.A.T.A., de bijeenkomst van de vereniging van luchtvaartmaatschap pijen, die in September van dit jaar in Londen werd gehouden, niet eens is kunnen worden. De eerstvolgende I.A.T.A.-vergadering, die nu te Nice is begonnen, zal hier de beslissing moeten brengen. Met dit al wordt er wel degelijk aan gewerkt om tot deze lagere ta rieven te geraken. De beste wijze om dit te bereiken wordt gevonden in de verlichting van de cabine-uitrus ting. Alle luxe moet er uit! Cocktail bars, luxueuze toiletten, powder- rooms voor de dames, dit alles zai moeten verdwijnen. Zo komt er ge wicht en ruimte vrij voor nieuwe stoelen, waardoor het aantal passa giers zal kunnen toenemen. Er moet ook naar gestreefd worden om d" stoelen zelf en de cabinebekleding zo licht mogelijk te houden. zodat de massale inzameling nog inder daad vóór St. Nicolaas en liefst op 1 De cember a.s. gehouden kan worden. Hier is opnieuw gebleken hoezeer een ramp als deze spreekt tot het Nederlandse volk. Van de collecte kan alle goeds ver wacht worden. Op 1 December a.s. vertrekt de heer Van Emden naar Genève om aldaar te overleggen op welke wijze de ingeza melde gelden het beste besteed kunnen worden. Verder vernemen wij nog, dat het „Comité Pitlo", dat reeds vorige week werd opgericht om hulp aan Noord-Ita- liëte verlenen zich con amore in deze actie aan het Nederlandse Rode Kruis ondergeschikt heeft gemaakt. Naar wij vernemen mag verwacht worden dat de afwikkeling van het Di rectoraat-Generaal voor Bijzondere Rechtspleging, waarover reeds sprake is geweest in de Kamerstukken, op 31 Deo. van dit jaar haar beslag zal krijgen. Een stap in de goede richting ziin de nieuwe Vickers vliegtuigstoelën van molybdeen-staalbuis en schuimrubber zitting en leuning, die uiterst licht en toch gerieflijk zijn. De stoelen worden Bijgewoond door Sukarno, is vandaag in Tjipanas een zitting van het Indonesi sche kabinet gehouden. Aneta vernam, dat de reden om de vergadering buiten Djakarta te houden, gelegen is in het feit dat zeer belangrijke zaken zijn be sproken, waarvan geheimhouding van het grootste gewicht is. Gewoonlijk wel ingelichte zegslieden gaven aan Aneta te verstaan, dat de ministerraad heeft gesproken over de mogelijkheden, di plomatieke stappen met betrekking tot de kwestie-N.-Guinea te nemen. in blokken van twee en van drie naast elkaar gemaakt, zodat men 5 stoelen op één rij kan plaatsen met een gang pad in het midden. Zodoende hoopt men 68 reizigers in een vliegtuig on der te brengen, waarin nu slechts een 43-tal een zitplaats vinden. Op deze wijze zal men eerlang tot een goedko per vervoer geraken, zonder dat de veiligheid er bij in het gedrang komt. Met het weglaten van de champagne alleen zo ze wordt geschonken komt men er niet, want deze enkele guldens maken op de totale vervoers- prijs al heel weinig uit. Afvaardigingen van elf vooraanstaan de luchtvaartmaatschappijen, die de Atlantische Oceaan overvliegen, zijn vandaag te Nice bijeengekomen voor de opening van een speciale conferentie over een toeristenklasse met extra lage prijzen. Uit gesprekken met gedelegeer den van de IA.T.A.-conferentie bleek volgens U.P. o.a., dat S. von Baluseck, directeur van de K.LM., niet alleen het plan gunstig gezind is, doch ook hoopt, dat het snel ten uitvoer wordt-gebracht. In Teheran is het gisteravond tot botsingen gekomen tussen politie en mannelijke en vrouwelijke studenten. Volgens nog niet bevestigde berichten zijn ruim honderd personen gewond. Tien politie-agenten en tien studenten zouden ernstig zijn gewond. Het is nog niet bekend hoeveel personen zijn ge arresteerd, aldus meldt Reuter. Onmid dellijk na de botsing is de chef van de Perzische staatspolitie, generaal Mo- zayani, afgetreden. De door het kabinet aangewezen minister van Arbeid, Kal- lali, zal dienst doen als waarnemend hoofd van de politie. De ongeregeldheden begonnen met een botsing tussen vrouwelijke leerlin gen van middelbare scholen en de poli tie, die een beroep deed op de brand weer om de meisjes met stralen water uiteen te drijven. Mannelijke studenten kwamen daarop, met stokken, stenen en messen, de meisjes te hulp, waarna een hevige botsing met de politie ont stond. Het gelukte de politie met be hulp van soldaten de studenten te ver spreiden. De botsing met de meisjesstudenten volgde op een gevecht tussen commu nistische en anti-communistische leer lingen van een middelbare meisjes school. Een aantal meisjes was Maan dag in staking gegaan uit solidariteit met zeven leerlingen, die wegens com munistische activiteit de school niet meer mochten bezoeken Toen meldin gen van de gevechten binnenkwamen werden brandweerauto's naar de school gezonden. Politie en soldaten, uitgerust met geweren, stenguns, machinegewe ren en traangasbommen, bezetten de hoofdstraten. De winkels moesten slui ten. De chef van de staatspolitie is vol gens welingelichte politieke kringen afgetreden nit protest tegen het feit, dat „de regering zjjn felle strijd tegen het communisme niet gesteund had" Mozayani, de in de V.S. geschoolde voormalige commandant van Perzië's tweede divisie, heeft een energieke ae- tie gevoerd om de ondergrondse cellen van de verboden communistische Tudeh-partij te ontdekken en te ver nietigen, aldus meldt A.P. Gisteren heeft ook de Senaat met al- mene stemmen het vertrouwen in Mossadeq uitgesproken na het rap port van de premier over diens missies naar de V.S. en Egypte te hebben ge hoord. De senaat steunde het verzoek van Mossadeq om spoedige verkiezin gen en stelde voor, dat deze de eerste Dinsdag van de volgende maand zouden plaats hebben, aldus meldt U.P. Mos sadeq verklaarde, dat hij zich opnieuw candidaat zou stellen. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 134139 Verwachting tot Woensdagavond: Wisselend bewolkt met voorname lijk in de Noordelijke helft van bet land enkele verspreide buien. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust af en t°e harde Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Vannacht minder koud, morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. Zon: 8.20—16.35 Maan: 7.59—16.31 Vroeger was ik dek- knecht, thans Een zekere Herbert Powel, uit Londen, die het in de Britse marine nooit verder had weten te brengen dan dekknecht, en zich toch durfde uit geven voor kapitein ter zee, is dezer dagen gear resteerd wegens het dra gen van een uniform, waartoe hij niet gerech tigd was. Intussen had deze dekknecht, zich voor gevende als kapitein ter zee, toch maar kans ge zien een baantje bij de Verenigde Naties te krij gen van 8400 dollar per jaar. Hij werd naar de conferentie te Bogota ge stuurd als plaatsvervan gend technisch adviseur voor de Raad betreffende havenvraagstukken. Twee maanden heeft het feest geduurd. Toen verloor hij zijn baantje, om.dat het duidelijk iverd. dat hij al le technische kennis mis te. Naar Engeland terug gestuurd werd hij gearres teerd in een hotel in Park Lane, waar hij niet-gedek- te chèques had uitgege ven. Het .valt ons nog mee, dat ze bij de Ver. Naties zo gauw door hadden, dat deze dekknecht niet de minste technische kennis had. Als het politieke kennis had betroffen, had hij het waarschijnlijk veel langer uitgehoudeh. Pluim voor tante Pos Amerika moge in veler lei opzicht de indruk wek ken het oude Europa de baas te zijn. met het postverkeer schijnt dat ei'enwel niet het geval te zijn. De republikeinse senator Lauger heeft na melijk verzocht met Frankrijk een leen- en vachtovereenkomst aan te naan ter uitwisseling van de directeur-generaal der Posterijen m Washington Wij hebben u dezer dagen uitvoerig verteld van de grap der Leuvense studenten, die de vorige week Woensdag een koninklijkbezoek gebracht hebben aan het meisjespensionaat te Heverlee. Hierboven kunt u zien, hoe sprekend de gelijkenis is. Links- Koning Boudewijn (echt). Rechts: De medische student Hugo Engels, die als koning fungeerde. tegen diens Parijse colle ga. Het aantal postbestel lingen in de V. S. is sinds April 1950 teruggebracht van twee tot één per dag. Senator Lauger zegt, dat een brief, des middags om 12 uur in Parijs op de bus gedaan, nog dezelfde middag in de bestelling komt. terwijl die brief in Washington er twee dagen over zou doen. Lauger vertelde nog. dat in Lon den. Stockholm, Parijs, België en Nederland vaak drie bestellingen door de post worden bezorgd. Hij verdiende tc veel geld Salvatore Volpe uit Baltimore vertelde aan de politie, dat hij van plan icas van een 33 M. hoge brug te springen, omdat hij te veel geld verdiende en niet wist, wat er mede te doen. De politie heeft de man van de brug weg- gepraat. en later van wan ordelijk gedrag beschul digd. 75000 regeringsbaantjes vrij President Peron heeft geklaagd, dat hij geen mensen kan vinden voor de 75000 regeringsbaan tjes, die vacant zijn. Hij zegt, dat de Argentijnen denken, dat ze rijker kun nen worden, wanneer ze niet voor de overheid werken. Neen, dan bij ons, daar wordt gevochten om een veilig regerings baantje. Kostbaar schoentje De politie te Yonkers (V.S.) snuffelt op het ogenblik alle vuilnisem mers na om een oude schoen te vinden, die 60.000 gulden waard is. Mevr. Ed. Warden heeft namelijk verklaard, dat zij juwelen, ter waarde van 60.000 gulden, in een oude schoen had verstopt. Per vergissing isde schoen in de vuilnisbak terecht gekomen. Daar zijn auto bij het remmen slipte is Maandagmiddag de 44-jarige F. T. uit Roermond met zijn auto, waarin nog twee personen zaten, in de Koninginne gracht te 's-Gravenhage gereden. De in zittenden zagen geen kans meer tijdig de wagen te verlaten en verdwenen met het voertuig in de diepte. Drie voorbijgangers, de 22-jarige A. van der Velde uit 's-Hertogenbosch, de 30-jarige J. Hooftman en de 29-jarige militair C. L. Nivelt, beiden uit Den Haag, begaven zich onmiddellijk te wa ter en slaagden erin twee inzittenden te redden, n.l. de bestuurder en de heer G. S- uit Maastricht. De derde inzitten de, J. M. Hoeveler, een vijftigjarige vrachtrijder nit Elsloo, verdronk. De twee geredden zijn in ernstige toestand naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. Hier verblijft thans ook een der redders, n.L A. van der Velde. De heer Hooftman kon, na in het zieken huis behandeld te zijn, huiswaarts gaan. De militair Nivelt is voor observatie in het militair hospitaal opgenomen. Nauwelijks twintig minuten na dit ongeval botste een autobus van de W. S. M. elders in Den Haag. n.l. op de Loosduinseweg, tegen een driewielige invalidenwagen, bestuurd door de 62-ja- rige mevr. B. J. K-Van L. Mevr. K., die. naar. de politie mededeelde, geen voorrang had verleend, is in ernstige toestand naar het ziekenhuis Westeinde vervoerd, waar zij hedenmorgen is overleden. Een koude polaire luchtstroom, waarin regen- en hagelbuien voor kwamen. 'stroomde Zondag en ook Maandag over ons land. De barome ters stegen sterk, als gevolg van een hoge drukgebied ten Zuid-Westen van ons land. Met grote snelheid be weegt er een actieve depressie met flinke stormen van IJsland naar het Oosten. Deze depressie snijdt de aanvoer van koude lucht uit het Noorden af en stuwt bij krachtige tot harde wind weer zachte Oceaan- lucht naar West-Europa.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1