Communisten breiden hun luchtmacht voortdurend uit Tremmer doodt hofmeester Religieuzen veroordeeld De Golden Gaslingerde HAVENSTAKING TE SUEZ GEËINDIGD AMERIKA STEUNT F RANK RIJK MET 600 MILLIOEN DOLLAR Bewusteloos in bed Hond bijt kin van kind af II gewonden terug uit Korea President van Syrië afgetreden Drama aan boord van de Hecuba Ruim een kwart millioen „Geen duikboten bij N.-Guinea" Productie sal daardoor in 1952 op het huidige peil blijven Tot hoofd en hart Schietpartij te Rotterdam OVERVAL te Den Haag w riUttKio oepteifcu vwj' Het weer Personenauto op trailer gereden Trams grijpen 2 kinderen MAANDAG 3 DECEMBER 1951 75ste JAARGANG No. 25242 CONFERENTIE TE PAN MOEN JON WEER IN IMPASSE Kerkvervolging in Chin, Voor allen Kruis voor Recht en Vrijheid GROTE AANVAL OP GUERILLALEGER Als Pan Moen Jon mislukt Kolonel Shishakli, leider van de staatsgreep, neemt de macht over Het mysterie van de helse pakketten Nederlandse helderziende biedt zijn diensten aan HO CHI MINH AFGEZET? Voor Katholiek Thuisfront Geen verdediging mogelijk in democratischproces Verklaring veen minister vein Australië Jhr. Michiels gaat goed vooruit STORM OVER SAN FRANCISCO - NJ Nieuw kustvaartuig gezonken Gezin te Sittard bijna vergiftigd Jeugdige looddieven aangehouden Geld uit portefeuille gestolen ZIEKENHUIS GAAT IN VLAMMEN OP 17 patiënten omgekomen Op wagen met bomen gereden Bestuurder gedood Gabardine Regenjassen Twee inzittenden op slag gedood Jongetje en meisje gedood Fotojournalisten protesteren BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544; Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: StumpMusstr. 45, tel. 3998 Bijkant. IDmuiden: Bonifaciusstr. 27, tel. 5790 Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur '8 avonds 21544 Directeur: J. J. W Boerrigter. Hoofdredacteur: Drs. H. W. M. ven Run. Wnd. hoofdredacteur: W. Severn». NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milfimeter- hoogte. Ingezonden mededelingen dubbel tarief. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 42 cents per weels, f 1.82 per maand, f 5.45 per kwartaaL Roden tegen contröle op door hen bezet gebied De conferentie te Pan Moen Jon is weer in een impasse geraakt. De naleving van de overeenkomst, die men overigens nog moet sluiten, levert vele moeilijk heden op nu de Noordelijken afwijzend staan tegenover elke controle op hun gebied. Zondag beweerden de communisten zelfs, dat het geallieerde bezit van eilanden voor de Noord-Koreaanse kust een directe bedreiging voor de achter hoede van de communistische legers vormt. Op een vroeger tijdstip in de be sprekingen hadden zij verklaard dat die eilanden waardeloos waren en gewei gerd ze te „ruilen" voor punten, die in hun handen waren, zoals bijvoorbeeld Kaesong. In een uitzending van Radio- Peking van Zaterdagavond is „fa- milileden en vrienden van krijgs gevangenen vet zocht af te stemmen op de speciale programma's met Kerstgroeten van krijgsgevange nen". Een complete lijst van alle na men en adressen van gevangenen, die groeten zullen zenden, zon wor den uitgezonden op 15 en 11.69 Me gahertz en 'ZOO Kilohertz, aldus Radio-Peking. Tegen drie uur Zaterdagmiddag zijn elf gewonde Korea-vrijwilligers op het marine-vliegveld Valkenburg gearri veerd. Drie van hen konden regelrecht naar huis gaan, de anderen zullen na een kort verblijf in het militaire hospi taal te Den Haag of Utrecht de huise lijke haard kunnen opzoeken. Majoor S. da Costa, waarnemend commandant van het regiment Van Heutz, heeft de mannen het Kruis voor Recht en Vrij heid opgespeld. De namen van de gewonden zijn als volgt: soldaat J. L, Cassa uit Den Haag; sergeant G. van Gaaien uit Sneek; sol daat J. P. Jansen uit Nijmegen; ser geant J. de Jong uit Vlaai-dingen; sol daat R. J. Kompagne uit Den Haag; soldaat W. A. van der Made uit Ooster hout; soldaat A. W. Rooyakkers uit Beugen-Boxmeer; soldaat J. van der Stel uit Rotterdam; sergeant H. Steven uit Dinxperlo; sergeant F. W. Tessers uit Zeist. De geallieerden verklaarden zich nu bereid, de eilanden op te geven als de roden hun standpunt inzake het toe zicht op de wapenstilstand „aanpassen". Zondag kwam ook het netelige pro bleem van de Noord-Koreaanse vlieg velden aan de orde. De communisten hielden vol dat deze vliegvelden een interne kwestie zijn, welke buiten de bestandsbepalingen moet. Zij verklaar den, dat zij het volle recht op wederop bouw en versterking gedurende de wa penstilstand hebben, met inbegrip van de bouw van vliegvelden. Zuid-Köreaanse troepen, speciale po litie en „jeugdregimenten" hebben een grootscheepse aanval uitgevoerd tegen een guerillaleger in Zuid-West-Korea waarvan de sterkte op 10.000 man ge schat wordt. De operatie is Vrijdag be gonnen en wordt gesteund door vlieg tuigen van de Zuid-Koreaanse lucht macht. Volgens de minister van defen sie Kim II Hwan, opereren de guerilla's, onder wie Noord-Koreaanse en Chinese soldaten, in bijna elke bergstreek var Zuid-Korea. Zij zijn tot minder dan 14 km. van Poesan, de grote aanvoer- basis van de V.N., doorgedrongen. De vroegere Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken James Byrnes, die thans gouverneur van South Carolina is, heeft verklaard dat de V. S. atoombom men op Rood China -moeten, werpen,, indien de Koreaanse bestandsbesprekin gen mislukken. Dat de V.S. nalaten om de communistische gruwelen op Korea te veroordelen, vloeit volgens Byrnes voort uit de vrees, die de V S. voor Rusland hebben. Fel laakte Byrnes de „politiek van de vrees" in de Westerse wereld en hij beweerde voorts dat het tegenwoordige mobilisatiebeeld de ge vechtskracht der V. S. vermindert. De GGTStG SïlGGUW VQ.1l liet JQQT bcdskt }\Gt K.OTGQQQSG lotldschflp. K.OTGQQ11S6 WQ" terdragers brengen water naai' de top vdn een besneeuwde heuvel. In de win tertenten op de 'achtergrond hebben zij gerust en zich verwarmd alvorens de moei zame beklimming te ondernemen. Hoessein Fatemi, de Perzische vice- premier heeft mede gedeeld, dat het ka binet eenstemmig heeft besloten, Faroek te erkennen als „koning van Egypte en Soedan". Er zal een ambassadeur wor den benoemd. De Perzische Tweede Kamer heeft zich uitgesproken voor steun aan Egypte „in zijn strijd tegen Engeland". De Kamer had een telegram ontvangen van het Egyptische parlement, waarm om deze steun werd verzocht. De Egyptische regering heeft Ras- hoed Bey voorgesteld als „gezant van zijne majesteit koning Faroek van Egypte en Soedan" bij de Heilige Stoel, aldus verneemt Reuter. Volgens gewoonlijk betrouwbare bron zijn de benoeming van de ge zant en de voorgestelde titel nog bij het Vaticaan in onderzoek. De Perzische vice-premier, Fatemi. heeft bekend gemaakt, dat het „Natio nale Front" van premier Mossadeq bezig is een zwarte lijst op te stellen van poli tici, die in het verleden de Britse belan gen hebben bevorderd. De kiezers zullen worden aangespoord, bij de aanstaande verkiezingen niet te stemmen op de po litici, die op de zwarte lijst voorkomen. De minister van Binnenlandse Zaken De Nederlandse helderziende Burlisto heeft aangeboden te helpen bij de on derzoekingen in de zaak der bompakket- ten, die in Noord-Duitsland de dood Van twee personen hebben veroor zaakt. De politie van Bremen heeft het aanbod aanvaard, aldus meldt U.P. De politie heeft verklaard dat Burlisto on langs met succes behulpzaam is geweest bij de oplossing van een moordzaak in het Rijnland. Een jonge Duitse student en een jonge vrouw, die wegens „verdacht gedrag" in hechtenis waren gesteld, hebben giste ren hun vrijheid herkregen. De politie zet de naspoi'ingen voort. Zij weigerde iets mede te delen en ver- Klaarde slechts, dat de bompakketten door deskundigen vervaardigd waren. Naar verluidt volgt de politie verschei dene nieuwe sporen. Ho Chi Minh, de leider van de fn Noord-Indo-China opererende commu nistische partij de Vietminh zou vervan gen zijn door Tru Ong Chinh, tot nu toe secretaris-generaal van de Vietminh, aldus wordt door A.P. te Saigon, de hoofdstad van Vietnam, vernomen. heeft de Perzische Tweede Kamer de verzekering gegeven, dat de politie zien niet zal mengen in de aanstaande ver kiezingen. In de nacht van Zaterdag op Zondag is de Boskoop van de K.N.S.M. in Rot terdam gearriveerd. Aan boord van het schip bevond zich de 23-jarige tremmer M. die deel had uitgemaakt van de be manning van het motorschip Hecuba van dezelfde maatschappij, maar van de Nederlandse Antillen naar Rotter dam de reis aan boord van de Boskoop heeft gemaakt onder bewaking van een detachement thuisvarende militairen op last vap de Qfticier van Justitie te. Am sterdam. Op 15 October werd aan boord van de Hecuba op volle zee de 37-jarige hofmeester K. in de gang van zijn hut aangetroffen met messteken in de rechter lies en in de linker onderarm. Nog diezelfde avond meldde de tremmer M. zich bij de gezagvoerder en bekende hij onder invloed van sterke drank de hofmeester te hebben neergestoken. De Hecuba, die 15 October van Manta op weg was naar Esmeraldas (twee havens in Equador), verhoogde de snelheid, opdat de hofmeester zo spoedig moge lijk in een hospitaal kon worden opge nomen. Aanvankelijk leek de toestand van de hofmeester niet zo ernstig, maar ondanks operatief ingrijpen is de man 28 October aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Zondagmiddag bij zijn aankomst in Rotterdam is M. door de rijkspolitie te water onder arrest gesteld en naar de hoofdstad overgebracht. Hij wordt be schuldigd van moord c.q. doodslag, daar het vermoeden bestaat, dat hij de hofmeester in diens hut heeft opgezoent met de bedoeling hem kwaad te doen. Het schijnt dat M„ die nogal graag drinkt, zijn kwantum drank aan boord had opgedronken en dat de hofmeester geweigerd heeft hém meer te verschaf fen. Daar de daad gepleegd is in open zee, aan boord van een schip, dat in Amsterdam thuis hoort, zal deze zaak voor de rechtbank te Amsterdam dienen Met een sprong van f 65.000 is „Baas boven Baas" van het Katholiek Thuis front dit wcek-einde het kwart millioen ruim gepasseerd. Het bedrag is nu f267.844. Dinsdagmiddag één uur is de officiële sluitingstijd van de actie. Des avonds reeds wordt de uitslag via de radio bekend gemaakt. Twee Canadese katholieke religieuzen zijn Zondag door een volksgerechtshof in een openbaar proces te Kanton tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ze kregen geen gelegenheid zich te ver dedigen. Zij zul'en na haar gevangenis tijd uit het land worden gezet. Drie andere religieuzen zullen on middellijk uit het land worden gezet. Alle vijf waren beschuldigd van moord en slechte behandeling van kinderen in haar weeshuis. Zij zouden tussen October 1949 en Februari 1951 2251 kinderen hebben op genomen, van wie er volgens de be schuldiging op het ogenblik van het overnemen var. het weeshuis door de Chinese autoriteiten 2116 dood of ver mist waren. Toen de getuigen, wier verklaringen voortdurend door het pu bliek werden onderbroken, aan het woord waren geweest, gaf de aanklager een samenvatting en droeg de rechter de beslissing aan het volk over. Hij zei- de dat het Chinese volk thans zijn eigen meester was en niet langer door de buitenlanders onderdrukt werd. Hij verklaarde, dat dit een democratisch proces was en dat de uitspraak die der zesduizend aanwezigen moest zijn. De menigte sprak daarop het „schuldig" uit. De Australische minister van Marine, William McMahon, heeft verklaard, dat het niet mogelijk is, dat onbekende duikboten aan de Noordkust van Nieuw-Guinea zijn waargenomen. Hij ontkende eveneens dat de vloot of de luchtmacht een eenheid naar Nieuw- Guinea gezonden heeft om het betrok ken gebied te inspecteren. Hij deelde dit mede naar aanleiding van berichten in Australische dagbla den, waarin o.a. werd gemeld, dat een der leiders van de op Nieuw-Guinea gevestigde afdeling van de Australische geheime dienst bevestigd zou hebben, dat duikboten van onbekende nationa liteit ter hoogte van de Noordkust van Nieuw-Guinea zijn waargenomen. Vol gens deze berichten zouden voorts twee opvarenden van een onderzeeër aan land zijn'gegaan, om een vliegveld op een eiland te inspecteren. De berichten waren ontleend aan mededelingen van inboorlingen. De toestand van de Nederlandse am bassadeur te Londen, jhr. mr. E. F. M. J. Michels van Vtrduynen, „gaat zeer goed vooruit", aldus heeft de ambassade te Londen medegedeeld. Na zes weken is er een einde gekomen aan de havenstaking te Suez. De arbei ders zullen weer met het lossen begin nen, maar Britse schepen en schepen met goederen voor Britse troepen in de Kanaalzone, blijven boycotten. De Egyptische regering zou, naar A.F.P. meldt, bevel tot het hervatten van het werk hebben gegeven, omdat scheepvaartmaatschappijen gedreigd hadden de voor Egypte bestemde goe deren in havens buiten Egypte te laten lossen. Met ingang van Woensdag a.s. zai ook het werk in de haven van Alexandrië hervat worden. Te Ismailia is een Britse soldaat ge wond, toen op Britse troepen werd ge schoten. De Egyptische minister van Binnenlandse Zaken heeft gisteravond echter medegedeeld dat de afgelopen weck geen incidenten werden gemeld uit de kanaalzone, waar, naar hij zeide, de toestand aanzienlijk was verbeterd en dc spanning was afgenomen. De ..bevrijdingsbataljons' van de so cialistische partij, die de laatste tijd verschillende malen door de politie overvallen werden, zullen spoedig wor den ontbonden. De chef der „bevrij- dingsbataljons" heeft aan A.P. mede gedeeld dat de opleiding der bataljons zal ophouden, omdat de regering te kennen heeft gegeven deze over te willen nemen. De Egyptische minister van Sociale Zaken, Abdel Fattah Hassan Pasja, heeft gisteren medegedeeld, dat een uit drie leden bestaande delegatie van het Internationale Arbeids Bureau (ILO) 9 December te Cairo zal arriveren om een onderzoek in te stellen naar de ar beidsomstandigheden in de Britse kam pen in de kanaalzone. Egypte had zicli bij de ILO beklaagd over „het opleggen van dwangarbeid door de Britse auto riteiten in de kanaalzone aan Egypti sche arbeiders". Engeland heeft het be sluit van de ILO om een delegatie te zenden, goedgekeurd. De beroemde „Golden Gate"-brug te San Francisco, de grootste enkelvoudige rivieroverspanning ter wereld, moest gisteren voor alle verkeer worden gesloten. De stormwind, die af en toe een snelheid van niet minder dan 160 kilometer per uur bereikte, deed het wegdek, dat hangt aan stalen kabels, zo slingeren, dat men het onverantwoord achtte het verkeer toe te laten. Dit was dé eerste maal dat de brug werd afgesloten sedert de bouw, veertien jaar geleden. De Franse minister van Financiën, Kené Mayer, heeft van de Amerikaanse regering de verzekering ontvangen, dat Frankrijk voor het fiscale jaar van 1 Juli 1951 tot 30 Juni 1952 kan rekenen op een toewijzing van 600 millioen dol lar uit het fonds van ruim 7.3 milliard dollar, dat de Amerikaanse regering voor hulp aan het buitenland mag be steden. Volgens Mayer betekent dit, dat Frankrijk in 1952 zijn productie op het huidige peil zal kunnen handhaven. Het zag er naar uit dat de productie het komende jaar zou dalen als gevolg van een tekort aan kolen, doch de toe wijzing van 600 millioen dollar zal hel mogelijk maken de invoer van Ameri kaanse kolen voort te zetten. Ook zal het niet nodig zijn de invoer uit het dollargebied zo drastisch te beperken als onlangs is besloten. Het maximum voor deze invoer, dat op 500 millioen dollar was bepaald, zal tot 625 millioen dollar kunnen worden verhoogd. Ver der zal invoering van een benzinerant soenering niet meer overwogen behoe ven te worden. Nu er een beslissing is genomen ten In voorspoed kennen onze vrien den ons; in tegenspoed, kennen ivii onze vrienden, aanzien van de hulpverlening aan Frankrijk, gelooft men, dat spoedig ook een beslissing met betrekking tot de hulp voor Engeland is te verwach ten. Volgens niet-officiële gissingen zal de toewijzing aan Engeland ver moedelijk meer dan 300 millioen dol lar bedragen. In militaire kringen te Washington is men ervan overtuigd, dat de Janden van het Noord-Atlantisch Verdrag in direct nog hulp zullen ontvangen in de vorm van Amerikaanse militaire con tracten, die met de Europese industrie gesloten zullen worden en die zullen worden betaald in dollars. Men raamt de totale waarde van deze contracten op ongeveer 500 millioen dollar. De Amerikaanse toewijzing van 600 millioen dollar zal waarschijnlijk in ruime zin gunstige gevolgen hebben, aldus meldt Reuter. Frankrijk zal hier- doior in staat zijn devaluatie van de franc te vermijden en wanneer het dui delijk wordt, dat de franc niet zal de valueren, zal het publiek een devalua tie van het Engelse Pond waarschijn lijk uitgesloten achten. Zoals bekend stond de franc onder grotere druk dan het Fond. Het pas gebouwde 301 ton metende Nederlandse kustvaartuig „Unite" is gisteren voor de Zweedse kust aan de grond gelopen en kort daarna gezon ken. Aan boord bevond zich de Neder landse kapitein van het schip K. Eef- ting uit Groningen met zijn vrouw, zoon en dochter, die gered werden en door een Zweeds kustvaartuig naar Grisslehamn werden overgebracht. De „Unite" was bij Massten in de buurt van de vuurtoren van Svartkub- ben aan de grond gelopen. Toen het schip weer vlot gekomen was, draaide het plotseling een hel slag om en zonk onmiddellijk. Het ongeluk speelde zich in enkele ogenblikken af. De vrouwen moesten uit de hut bevrijd worden, ter wijl de mannen reeds op de romp lie pen. Op het ogenblik is alleen nog de voorsteven van het schip boven water zichtbaar. Het schijnt dat de toestand, waarin de daken der burgerhuizen sedert de oorlog zijn komen te verkeren, zeer te wensen overlaat. Daarom heeft Sint Nicolaas het raadzaam geoordeeld, uit veiligheidsoverwegingen voor zichzelf en de schimmel, een inspectietocht per helicopter te makenalvorens hij aan zijn jaar lijkse dak-ruiterij zal gaan beginnen. Hierboven ziet u de krasse en allerminst luchtzieke bisschop een tussenlanding maken in het polderland van Oi^erschie. Italië. De hoofdredacteur van het nieuwe Italiaanse weekblad „Popoio d'Italia" zal voor de rechtbank moeten verschijnen op beschuldiging van „ver dediging van het fascisme", aldus heeft de Romeinse politie bekend gemaakt. Toen men Zondagmiddag twaalf uur nog geen gehoor kreeg aan de woning van de familie M. te Sittard, waar schuwde men de politie, die zich toe gang tot de woning verschafte. Deze vond het echtpaar en een driejarig kind in bewusteloze toestand in bed. In allerijl werden de slachtoffers naar het ziekenhuis overgebracht. Zeer waar schijnlijk heeft men hier te doen met een voedselvergiftiging of met kolen dampvergiftiging. Er werden echter geen vergiftigde etensresten in huis aangetroffen. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. Het driejarig kind is reeds buiten levensgevaar. Het echt paar was nog in bewusteloze toestand De politie te Rotterdam heeft een vijftal joneeiui, 15. 16 en 17 jaar oud, die betrokken zijn geweest bij een looddiefstal, aangehouden. Vrijdagavond zag een agent een jon gen nogal verdacht bij de poort van een school in de Ploegstraat staan en op het dak bleken twee knapen bezig te zijn met het afsnijden van lood. Ondanks herhaalde sommaties wei gerden zij naar beneden te komen en een waarschuwingsschot volgde. Nog maals werden zij aangemaand omlaag te komen en toen volgde er nog een schot. Een van de jongens werd in zijn rechter onderbeen geraakt. Toen kozen de dakhazen eieren voor hun geld. De geraakte jongeman werd in het Zui derziekenhuis behandeld en daarna werd hij opgesloten. Later werden de anderen aangehouden. Zaterdag omstreeks zes uur heeft een gewapende en gemaskerde man in een tapijtwinkel aan de Laan van Meerder- voort te Den Haag een overval gepleegd. Hij bedreigde de broer van de eigenaar en stal van hem enig geld uit de porte feuille. De politie is er nog niet in ge slaagd de man te arresteren. Omstreeks zes uur schelde de winkel bel en de broer van de eigenaar K. de L. uit Scheveningen begaf zich de trap al naar de winkel. Deze winkel heeft de vorm van een suite. In het voorgedeelte van de winkel brandde licht, doch De'L. zag geen klant. In het achtergedeelte van de winkel waar het donkerder was ont dekte hij in de hoek een gemaskerde man, die hem met een revolver bedreig de. De onthutste De L. moest tegen de muur gaan staan en de handen omhoog steken. De gemaskerde haalde toen de portefeuille uit De L.'s zak. stal er enig geld uit. gaf de man een klap met de re volver op het hoofd en verdween daarna ijlings de straat op. Zeventien van de 161 patiënten van een ziekenhuis te Kushiro in Noord- Japan zijn in de vlammen omgekomen, toen brand uitbrak in het ziekenhuis en acht aangrenzende huizen. Sommige patiënten, die ernstige brandwonden hadden opgelopen, sprongen van twee verdiepingen hoog het raam uit. Het ziekenhuis is uitgebrand. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Enige dagen geleden dat het ziekenhuis anonyme brieven ontvangen, waarin werd ge dreigd met brandstichting, indien ze kere wijzigingen in de personeelsbezet ting zouden worden doorgevoerd. Op de IJsselbrug te Deventer is een auto. bestuurd door de 33-jarige Mulder uit Diepenveen, in aanrijding gekomen met een wagenstel. waarop bomen wer den vervoerd, tengevolge waarvan de bestuurder van de auto op slag werd gedood. Een mede-inzittende, een on derwijzeres. werd zó zwaar gewond dat zij waarschijnlijk een arm zal moeten missen. Zij is naar het St. Jozefzieken huis te Deventer overgebracht. Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 134(39 Verwachting tot Dinsdagavond: Toenemende bewolking met voor namelijk in de nanacht enige regen. Matige tot krachtige, in het uiterste Noorden van het land tijdelijk wel licht harde wind tussen Zuid-West en West. Vooral 's ochtends hogere temperaturen. Zon: 8.28—16.31. Maan: 12.58—23.09. Zondagmorgen omstreeks kwart voor acht is r.abij de R.K. noodkerk in de Warmondstraat te Amsterdam een tien jarig meisje door een hond aangeval len, waarbij het dier haar de kin heeft afgebeten. De hond, eigendom van een nachtwaker, die de dienst in de kerk bijwoonde, lag naast een rijwiel, dat hij moest bewaken. Het meisje is ver moedelijk dicht Jangs deze fiets gelo pen. waarna de hond, waarschijnlijk menende, dat zij de fiets wilde pak ken. het kind aanviel. Het meisje is in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Te gen de eigenaar van de hond is proces verbaal opgemaakt. Twee champignonkwekers, de gebroe ders Christiaan en Armand Francken, afkomstig uit Wolder bij Maastricht, vonden in de nacht van Zaterdag op Zondag de dood op de weg tussen Leu ven en Diest in het dorpje Bekkervoort. Zi.i hadden per auto een bezoek ge bracht aan zakenrelaties te Brussel. Op de terugweg naar Maastricht reed de auto tegen een stilstaande trailer, ver moedelijk doordat de bestuurder ver blind werd door het licht van een tegenligger. De botsing was zo hevig, dat de kleine personenauto onder de vracht wagen moest worden uitgezaagd. De ge broeders Francken werden op slag ge dood. De 35-.iarige Christiaan was gehuwd en vader van twee kinderen. De 25-jarige Armand was ongehuwd. Zaterdagmiddag stak de vijfjarige G. B. uit Den Haag plotseling het Hob- bemaplein over- Het ventje liep tegen een rijdende tramwagen van lijn 11 op en werd vrijwel op slag gedood. Een dergeluk ongeluk speelde zich op het Gevers Deynootplein te Schevenin gen af. Hier stak het driejarig meisje C. K. uit Den Haag spelend de weg over. Zij liep tegen een wagen van lijn 9 op. Het kind is kort na het ongeluk overleden. Het bestuur van de Ned. Vereniging van Fotojournalisten heeft door middel van haar rechtskundig adviseur, mr. R. P. Kokosky te Amsterdam, geprotesteerd bij de K.R.O. tegen „de onheuse, onwaar dige en onjuiste uitlatingen van de radio reporter Leo Pagano gedurende zijn verslaggeving van de Zondag 25 Novem ber j.l. te Rotterdam gehouden voetbal wedstrijd NederlandBelgië, o.a. bij ge legenheid van het ongeluk van Schijve- naar". Het bestuur verzoekt in dit schrijven, waarvan afschrift aan alle radio-instan ties, de K.N.V.B. en de Belgische vereni ging van fotojournalisten werd gezonden, maatregelen te willen nemen, opdat her haling worde voorkomen. Het acht de verslaggeving van de heer Pagano on verantwoord tegenover een publiek van enkele millioenen liusteraars, die zich daardoor een volkomen onjuiste mening zouden kunnen vormen over het werk van de fotojournalisten, dat in het Rot terdamse stadion al bijzonder moeilijk wordt gemaakt, doordat het fotograferen alleen is toegestaan plat op de buik lig gende onder alle weersomstandigheden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1951 | | pagina 1